Zaloguj się

Zobacz pełną wersję : projekt SZMARAGD pracownia KRAJOBRAZY



Strony : 1 [2] 3 4 5 6 7 8

kasilas
25-05-2006, 16:10
Heh chyba się do Was zapiszę długo wybierałem i szukałem i ... chyba to jest to !!! Ma wszystko czego potrzebuję !!
A może by tak przenieśc pomieszczenie Co do garażu ??? poszerzając go.

A może ktoś z Was jest z okolic TORUNIA i buduje ten domek ?? i jest już zaawansowany w budowie i zechciałby wpuścić mnie do środka lub przesłać zdjęcia :P

kasilas
25-05-2006, 19:41
Hmm zastanawiam się czy ściany zrobić dwuwarstwowe czy jednowarstwowe np. Ytong ?? Według Was co jest lepsze ??Czy jednowarstwowe ściany będą wystarczająco ciepłe ??

WIOLCIA SZ.
26-05-2006, 20:30
WITAM DOBRE PYTANIE.MY TEŻ SIĘ ZASTANAWIAMY NAD ŚCIANAMI JAKIE I Z CZEGO BUDOWAĆ?????ROZWAŻAMY 2 WARSTWOWE TZN. MAX GRUBOSĆ 30 I STEROPIAN 10-12.CO SĄDZICIE CO LEPSZE MAX CZY B.K I STEROPIAN?

kecajm
29-05-2006, 15:01
Ja zdecydowałem się na ceramikę - U-220 (25 cm) + 12 cm styropianu Termo-L. Ścianki działowe (K-3) i strop (Leier) też z ceramiki.

kasilas
02-06-2006, 19:58
Kecajm !!! bardzo ładnie Twój domek wygląda :)

Ja zastanawiam się nad tym czy podnieść ściankę kolankową czy nie. W zasadzie to powierzchni w domku jest i tak aż naddto ale boje sie ze sciany w pokojach na poddaszu beda bardzo strome. Jednak twoj domek w porownaniu z innymi ktore widzialem na zdjeciach z podniesionymi sciankami wyglada znacznie ładniej.
Gdybys zechciał podeslac mi zdjecia pokoikow na gorze pomogloby mi to w podjeciu decyzji - mam na to jeszcze 3 dni czasu.

Papaja
02-06-2006, 21:24
Witam Wszystkich! :D
Dzięki uprzejmości Kecajma mogłam na własne oczy zobaczyć jak wygląda już wybudowany dom.Zdjęcia nie oddają wszystkiego .Miałam podobne obawy co do wysokości ścianki kolankowej, ale wizyta na budowie rozwiała je. pokoje są dosyć przestronne.Ponadto przekonałam się ,że likwidacja lukarny z tyłu domu była łagodnie mówiąc niefortunnym pomysłem, zrobilibyśmy z sypialni długą i nieustawną kichę.Teraz trzeba trochę zachodu żeby wrócić do pierwotnego stanu projektu.
Budowa ma ruszyć za dwa tygodnie, a my ciągle nie mamy wody i prądu.Czarno to wszystko widzę :x
Pozdrawiam wszystkich, a Kecajmowi jeszcze raz serdecznie dziękuję. :P

kasilas
02-06-2006, 21:53
SUper !!!! :D Rozumiem że jeszcze bardziej spodobał Ci się w realu ??

Bardzo nie chciałem podnosić tych ściane więc mam nadzieję że rzeczywiście będzie OK.
Ja chyba zrobię niewiele zmian:
1. Wyprostuje okienka łukowe.
2. Przeniosę pomieszczenie gospodarcze do garażu
3. Połączę łazienkę na parterze z pomieszczeniem gospodarczym a część pomieszczenia przeznaczę na niewielką graciarnię :)
4. zlew zostawię w pomieszczeniu gospodarczym
5. podciągi raczej zostaną - niewiele wystają chyba prawda ??
6. mocno myśle nad zwiekszeniem tarasu a raczej na wyciagniecie go na tyl domu

i to chyba wszystko poza tym powinno byc OK - moze w lazience na gorze zlikwiduje jedno okno i zostane przy jednym

Papaja
03-06-2006, 17:48
Witam :D
Oczywiście Kasilas,że w realu lepiej się prezentuje.Co do podciągów często omawianych na forum nie mam żadnych zastrzeżeń.Wystają niewiele z sufitu i moim zdaniem dodają uroku salonowi.

kasilas
03-06-2006, 18:55
Papaja dzięki !
A czy przypadkiem nie zrobiłaś kilku zdjęć ?? może mi podeślesz.

malena
04-06-2006, 21:21
Papaja widzę że mamy podobne zdanie na temat tych nieszczęsnych podciągów, płaszczyzna sufitu, która w tak otwartej przestrzeni jest spora, dzięki niem świetnie się łamie i tak na dobrą sprawe można je doskonale wykorzystać :lol:

Pozdrawiam wszystkich wzbogaconych o Szmaragda :D :D :D

kasilas
05-06-2006, 09:36
Bardzo dziekuje malena za informacje :D za zdjecia rowniez :D


pozdrawiam

kasilas
05-06-2006, 13:59
Zbyszku,

pracujemy nad zestawieniem materiałów na razie mamy na 100% więźbę z łatami , kontrłatami itd. niestety tego drewna wyszło dużo więcej niż w zestawieniu z Krajobrazów. Nie ma też deski okapowej a taką będziemy robić. Jak mąż poskłada komuter to prześlę Ci zestawienie. Nad resztą pracujemy mamy już zapotrzebowanie na maxa i U220, bloczki betonowe.
na drewno do domu zapłacimy 5800 netto i chyba ilość zaprawy. jeszcze kominy, stal, strop, beton - z tych grubszych.

pozdrawiam
Aga :D


Czy rzeczywiscie zestawienie materialow z pracowni Krajobrazy jest inny niz byc powinien ??? !!!. Bardzo prosze o informacje. Zmartwiliscie mnie

kasilas
05-06-2006, 16:29
No to trochę poszlifuję.

Dół. Schody jak u Roma. Poza tym OK. No może ten podcień to same koszty (żelbet podciągów, docieplenie sufitu) a uzysk żaden, no może prawie żaden, trochę cienia będzie.

Góra ma b. fajną arażację. Fajną inaczej, zwłaszcza w łazience.
Jak facet bedzie chciał siku zrobić, to sobie okno otworzy, jak wysoki będzie. A wszyscy wysocy będą siewycierać albo na środku łazienki, albo w kucki w wannie.
Sypialnia rodziców niby ogromna a moało ustawna. Jak masz do wyboru taras lub sypialnie, to wyleziesz w ładną pogodę na taras ze śniadankiem, a nie do sypialni.
Wannę możesz przestawić jak zamkniesz dostęp do stryszku, a zrobisz np. drabiniaste schody w garażu.

Kroyena !! dużo postów napisałeś ale skoro rozpisujesz sie i krytykujesz projekty to wskazane byłoby zerknąć chociaz !!. Gdybys widzial o czym piszesz nie pisalbys bzdur :evil:
Kibelek w lazience na gorze jest ustawiony w miejscu ktore ma powyzej 1,90 cm wysokosci !! wiec dewagacje jak zrobic siusiu sa nie na miejscu - chyba ze ty masz 2 metry w co nie wierze :P
a tymczasem pozdrawiam i radze studiowac nieco wiecej a nie pisac pisac pisac aby pisac

malena
05-06-2006, 20:15
Polecam się :) kasilas :)
Oj dzieje się właśnie prąd w naszym domku i tynki sie dzieją i ocieplenie zewnętrzne i chyba juz się gubie w tym wszystkim a zwłaszcza w finansach................tempo wypływu gotówki jest zawrotne......
:o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o

hartingh
05-06-2006, 20:58
Hej Hej ;) Tak sobie myślę, że już dawno nikt nie zamieścił fotorelacji ze swojej budowy naszego ślicznego szmaragda :lol: Przecież większość na tym forum buduje lub już kończy! Nie wierzę, że nie macie zdjęć :o Podzielcie się z innymi. My też chcemy podziwiać wasze budowy. Zobaczyć jak wszytko wygląda. W środku, na zewnątrz - aby rozwiaż ewentualne wątpliwości. W imieniu wszystkich zakochanych w Szmaragdzie proszę o zdjęcia :wink:
Chyba, że nie chcecie się dzielić :wink: , a może wstydzicie się wykonania przez wykonawców :-? :oops: Mam nadzieję, że nie :lol:
Pochwalcie się!!
Ps.
Dobrze prosiłem? ;) :oops: :lol:

SylwiaPo
06-06-2006, 07:31
Witam . Od pół roku szukam projektu. Jak zobaczyłam Szmaragd to nie mogłam wyjœć z zachwytu i tak pozostało. Jest piękny. Rewelacyjne wnętrze i piękna elewacja. Bardzo bym chciała zobaczyć go w rzeczywistoœci. I tu wielki ukłon do Maleny, bo widzę że buduje swój piękny domek w okolicach Głogowa a ja jestem z Zielonej Góry.Malena bardzo Cię proszę o informację na maila czy moglibyœmy zobaczyć Twój domek. Pozdrawiam Sylwia
mój adres mailowy:[email protected]

kasilas
06-06-2006, 16:37
Tak tak hartingh święte słowa !!

Uff wczoraj dostałem projekt z Krajobrazów. Mam troszkę mieszane odczucia mocno uproszczony ale może być. Najmniej przyłożyli się do kosztorysu :((.

Wszędzie trzeba liczyć m2 :cry: . Niezbyt trudne ale pracochłonne. I jakieś dziwne zozmiary bloczków ??. Na moim terenie niespotykane bałem się że może to błedy. Dzwoniłem ale jest OK. Główkuję co by mozna jeszcze w nim zmienic i z czego budowac czy sciany jednowarswtowe jak w projekcie czy z porothermu i steropian lub welna /??. Ciezka noc przedemna. Jutro musze oddac do adaptacji.
Pozdrawiam tymczasem

malena
06-06-2006, 18:57
Mam pytanie do budujących odnośnie kratki wentylacyjnej przy schodach (jakiś metr nad spocznikiem) , chcę ją umieścić znacznie wyżej ; gdzieś tak pod sufitem. A moje pytanie brzmi - czy umieszczenie jej tak nisko jest uwarunkowane jakimiś wymogami (np :bliskość kominka) czy np: polepsza to w jakiś sposób użytkowanie , czy też bez przeszkód mogę ją przestawić ?
pozdrawiam :maleny druga połowa :)

malena
13-06-2006, 13:46
Halo halo ludu budujący pomóżcie!!!!! Czyżby upał tak się wszystkim dał we znaki??????

A u nas tynkowania ciąg dalszy :lol: i bardzo bardzo proszę skrobnijcie conieco 8)

Pozdrawiam
Malena

waldi_tczew
14-06-2006, 11:16
Witam Wszystkich którym podoba sie Szmaragd. Jestem nowym forumowiczem. Bardzo mi się podoba ten projekt. Myślę w niedługim czasie rozpocząć budowę. Szukam praktycznych wskazówek dotyczących zmian w tym projekcie i kosztów budowy.

malena
14-06-2006, 21:40
Witaj WALDI myślę, że warto poczytać cośmy tu do tej pory stworzyli, a w miarę analizownaia twoich potrzeb i tego co w szmaragdzie jest, to juz bedziesz konkretnie wiedział o co zapytać, większość z już budujących wprowadziła standrdowe zmiany, jak to okrągłe okno, wyjście na balkon z jadalni, niektórzy chowają podciągi, takze musisz zasiąść nad projektem i przegryźć go tak jak większość szmaragodowiczów już to zrobiła :):):):):)
Pozdrawiam i powodzenia :lol:
A koszty????? :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: : to temat rzeka tak jak tempo w jakim ich ubywa :o

Malena

zbyszek sw
27-06-2006, 15:06
Witam Szmaragdowiczów :D jak wasze postępy na budowach pewnie duże, bo widzę, że rzadko tu zaglądacie i wątek przygasa. Ja jestem właśnie na etapie więźby postaram się umieścić zdjęcia to zobaczycie jak mój domek wygląda. Jeżeli chodzi o zmiany w projekcie to podniesienie ścianki kolankowej o 25cm, podciągi zostawiłem i wcale to tak źle nie wygląda, drzwi na strych z łazienki przeniosłem do sypialni żonka chce sobie urządzić tam garderobę, tak jak większość zrezygnowaliśmy z okrągłego okna w salonie i drzwi z jadalni na taras kosztem okna. Filar na tarasie zostawiamy jak w projekcie, bo bardzo nam się podoba. Trochę żałujemy, że nie zastosowaliśmy rozwiązania z Oriona odnośnie filarów podtrzymujących balkon przy wejściu do domu. Komin mieliśmy zamiar przesunąć, ale przegapiliśmy sprawę i ekipa wylała fundamenty tak jak w projekcie. Z żonką zdecydowaliśmy, że więźba to znaczy wystające krokwie będą rzeźbione a boazeria na krokwiach, nie tak jak w projekcie podbitka od dołu. Jest jeden minus okazuje się, że rozstaw krokwi jest różny i nie wiem jak to będzie wyglądało. Zastanawiamy się nad oknami dachowymi, jakie wybrać Velux, Fakro,Roto czy Okpol te pierwsze ponoć najlepsze, ale i najdroższe, ale czy warto. Dachówka Roben Czarno-brązowa zamówiona trochę za bardzo się świeci ale lepiej żeby się świeciła niż miała zajść mchem chyba :wink: . Najgorsze w tym wszystkim jest to, że jesteśmy na budowie raz na tydzień i w zasadzie robimy tylko zdjęcia niestety taka praca.

Może ktoś coś napisze o swoich zmaganiach z budową, bo coś cisza :)

Pozdrawiam
Zbyszek

malena
27-06-2006, 17:48
Oj Zbyszej cisza właśnie, ale to przez pogodę - sprzyja wakacjowaniu i budowaniu również, my kończymy tynki wewnątrz, prąd prawie gotowy, teraz kolej na c.o. i pożniej podłogi..... my w ten sam sposób mamy rozwiazana podbitke jak ty palnujesz to zrobić, i w ogóle nie przeszkadza różna szerokość krokwi....

Pozdrawiam Malena

Kamila79
27-06-2006, 21:24
Witam wszystkich sympatyków SZMARAGDU. Po kilku miesiącach przeglądania projektów zdecydowaliśmy (prawi na pewno) z moją drugą połową na ten projekt. Bardzo mnie cieszy ten wątek i miałabym prośbę jeśli jest to możliwe to prosiłabym o zdjęcia Waszych domków na mojego maila [email protected] bardzo mi zależy na zdjęciach wnętrz rónież góry, bo zastanawia mnie czy bedzi ona funkcjonlna dla trzech żywych małych sreber. Wielka prośba do Malena i Zbyszek sw czy jest możliwość obejrzenia Waszych domów na zywo przynajmniej z zewnątrz. Z góry wszystkim dziękuję.

malena
27-06-2006, 22:07
Kamila trzy żywe sreberka to nie lada wyzwanie, ale jeśli zalożysz że jeden pokój - duża sypialnia na górze moze być wspólny dla dwójki - to z całą pewnością się pomieścicie :)
no i ten hol przy schodach - przy odpowiednim zabezpieczeniu świetne miejse do zabawy - a przestrzeń naprawdę spora :)
Natomiast jeśli chodzi o ogladanie to z nami jak zwykle problemu nie ma zapraszamy :), szczegóły meilowo

Pozdrawiam Malena

zbyszek sw
27-06-2006, 22:42
http://www.album.astral.pl/album/fotos/4572/58/4274/5_mid.jpeg
:wink:
Próbuje z tymi zdjęciami cos z tego będzie Kamila zapraszam do obejrzenia domku

hartingh
27-06-2006, 22:45
Hej Hej :)
Witam! Czy i ja mógłbym prosić o zdjęcia na maila? Please: [email protected] Z góry uprzejmie dziękuję ;)
Kamila79 a czy widziałaś moje projekty? kilka postów wyżej? Może to byłoby jakieś rozwiązanie dla 3 dzieci? W miejscu projektowanej garderoby (zamiast niej) zrobić pokój? Czyli wówczas wszystkie 4 pokoje na górze miałyby balkony :lol: Zresztą co ja się będę powtarzał, wszystko jest w opisie :D
Pozdrawiam!!

Kamila79
28-06-2006, 10:05
Wielkie dzięki za zaproszenie od Malena i Zbyszka sw, czekam więc na meile od Was z namiarami, a jeśli było by możliwe zobaczyć Wasze domki w ten wekend byłabym bardzo wdzięczna, moż to pozwoliłoby mi podjąć ostateczną decyzję, bo jeszcze nigdy nie byłam tak niezdecydowana jak przy wyborze projektu, no ale to jedna z najważniejszych decyzji w życiu. :D Jeśli chodzi o pokoje dla moich chłopców to myślałam o tym żeby każdy miał swój a my sypialnię na dole. Hartingh a czy Twoje pomysły widział już projektant adaptujący, bardzo mi się podoba rozwiązanie góry, a ile ma powierzchnia kotłowni bo my będzimy ogrzewać paliwem stałym, więc nie może być za mała.

hartingh
28-06-2006, 16:10
hej hej
Projektant adaptujący nie widział tego z tego względu, że minie jeszcze sopro czasu zanim zaacznę budować :( Niestety takie są realia ($$). Jeśli chodzi o kotłownię to nie wiem dokładnie ile by miała. Na pewno tyle ile miejsca pod schodami :wink: One tam trocjhę dziwnie idą (właśnie nie wiem czy do by przyjął projektant). Bo idą aż pod samo okno, potem spocznik (chyba tak to się nazywa ;), potem trochę do góry, spocznik, na prawo wejście do łazienki nad garażem, a na lewo kilka (myślę że 2 max. 3 schodki do góry. Uff... mam nadzieję, że da się te moje wypociny zrozumieć :lol: A dlaczego tak jest? Z tego względu, żeby nie rezygnować z symetryczności domku od przodu - okna na wysokości no najmniej 110 cm :-? Nie wiem jak to by było wpraktyce. Musiałabyś popytać kogoś kto orientuje się bardziej ode mnie. Okna tak wysoko też z tego powodu, że w kuchni byłby zlew pod oknem. Pozdrawiam i życzę powodzenia.

zbyszek sw
30-06-2006, 11:45
Witam tak wygląda więźba naszego domu :wink: http://www.album.astral.pl/album/fotos/4572/58/4274/12_mid.jpeg

Kamila79
30-06-2006, 14:58
Witam.
Już pokochałam ten dom. Zbyszek sw, czy niebyłoby problemem jakbym jutro do Ciebie podjechała lub w niedzielę. W poniedzialek chce kupić projekt więc mi zależy na tym aby zobaczyć go w tym tygodniu.
Pozdrawiam :)

zbyszek sw
30-06-2006, 15:22
Kamila przyjedź kiedy będziesz chciała.Zamieściłem nowe zdjęcia nie wiem czy dotarł do ciebie link do albumu?. Przyjedziesz zobaczysz a jak ci się spodoba to i może ekipę zatrudnisz, bo chyba dobrzy są i niedrodzy

Kamila79
30-06-2006, 15:31
Zdjęcia dotarły dziękuję bardzo. A jeśli Twoja ekipa będzie miała czas skoro jest dobra i tania to bardzo chętnie skorzystam. A jak mam szukać Twojego domu jak będę już w Twojej miejscowości. Czy mam być o jakiejś konkretnej godzinie? :) A może wcześnie do Ciebie zadzwonić?

kasilas
01-07-2006, 22:12
Zbyszek sw domek wygląda przepięknie. Ja zaczynam budowę dopiero w sierpniu.
Jeśli mógłbym dostać od Ciebie linke do albumu bede wdzieczny.
Pozdrawiam

kecajm
03-07-2006, 13:52
Jak uważacie: drzwi wejściowe powinny otwierac się na zewnątrz czy do wewnątrz w tym domku? (Wiem, w projekcie są do środka)

kasilas
03-07-2006, 14:58
wedlug mnie na zewnatrz ale może inni mysla inaczej.
pozdrawiam

Landrynka
03-07-2006, 19:11
Właśnie podjęlismy najważniejszą życiowa decyzję i narzeczony pojechał zamawiać projekt. ja niestety jako zodiakalna waga mam ciagle wątpliwosci :-?
Chciałam najuprzejmiej zapytać, czy ktoś z budujacych w małopolsce zgodziłby sie na wizytę niepewnej landrynki na budowie ?

Nonez
03-07-2006, 20:22
Witam!
Po analizie tego wątku doszedłem do wniosku że należałoby skopiować wygląd Szmaragda z funkcjonalnością SP 2005 i wtedy wszyscy mieliby zadowolone buzie? :lol:
Pozdrawiam

M&A
04-07-2006, 12:19
Witam, zaglądamy tu z żoną od jakiegoś czasu i bardzo nam się podoba niniejsze forum. Przymierzamy się do budowy właśnie szmaragda, jak wszystko pójdzie dobrze to zaczynamy na wiosnę. Bardzo interesują nas sugestie osób już budujących i przedewszystkim wygląd już zrealizowanego projektu. Ciekawi nas wygląd po podniesieniu ścianki kolankowej, no i tych podciągów w salonie. Pozdrawiamy, życzymy szybkich postępów na budowie. Do usłyszenia. Ania i Maciek

Monika Pozorska
06-07-2006, 22:25
Drodzy Szmaragdowicze! Na 99,9% do Was dołączymy. Gratuluję wyboru, bo ja miałam wahania straszne. Moja droga wiodła od Piecuszka, Niewielkiego, Oriona i wreszcie Szmaragd - powiem szczerze, mam dość. Szukam oczywiście zdjęć Szmaragda, zresztą jak każdy NOWY :D Bardzo proszę o wysłanie zdjęć wszystkich, którzy mogą już coś pokazać, szczegółnie błagam: Malenę, Papaję, Kasilasa czy Kecajma. Mój mail:[email protected] Szmaragd stanie w Malborku (okolice Trómiasta).

kasilas
10-07-2006, 18:21
Moniko !!!

Ja jeszcze nie buduje, jak wszystko pojdzie OK zaczne za 2 tygodnie. Wtedy bede mogl przeslac Ci zdjecia. Tymczasem sam jestem skazany na ich szukanie.
Pozdrawiam

kasilas
10-07-2006, 18:24
http://www.album.astral.pl/album/fotos/4572/58/4274/12_mid.jpeg

O powyżej pozwoliłem sobie skopiować skrot do zdjec zbyszka sw
Wklej sobie ten link do przegladarki internetowej zobaczysz zdjecie - zamieniajac ostatnia cyfre w linku w tym przypadku 12 np na 1 zobaczysz inne zdjecie. Z tego co dobrze pamietam jest ich 12 (od 1 do 12). Jedyny mankament jest taki ze zdjecia sa male. Domek za to wyglada pieknie.
pozdrawiam

Monika Pozorska
10-07-2006, 21:16
Dziś mogę się pochwalić - :lol: zakupiłam Szmaragd i oddałam architektowi do adaptacji. Jak dobrze pójdzie w tym roku będą fundamenty!
Dziękuję Kasilas za odpowiedź i życzę powodzenia na budowie.

zbyszek sw
11-07-2006, 07:43
Witam wszystkich
Pod koniec tygodnia dach będzie gotowy i na tym etapie kończymy reszta w przyszłym roku. Do końca tego roku planujemy zasypać ściany fundamentowe majster ostrzegał nas, że jeżeli tego nie zrobimy to mróz może spowodować pęknięcia ścian (ławy fundamentowe są na równo z powierzchnia terenu stąd to zagrożenie).Jest jeszcze do podciągnięcia woda, z którą też chcemy zdążyć przed zimą. Postaram się umieścić wszystkie wydatki, jakie ponieśliśmy do tej pory, bo wiem, że niektórych to zainteresuje. Nowe zdjęcia wkrótce a oto nasz album http://www.album.astral.pl/album/ wpiszcie w wyszukiwaniu Szmaragd i gotowe. Moniko dobry wybór :) .

Pozdrawiam wszystkich
Zbyszek
:wink:

kasilas
11-07-2006, 17:58
zbyszek sw ??

mam do Ciebie pytanie na zdjeciach nie widac abys robil fundamenty pod taras ?? czy zrezygnowales z tego rodzaju wykonania tarasu ?? Jesli takto jakie masz inne rozwiazanie


Pozdrawiam

zbyszek sw
12-07-2006, 08:24
Witam
kasilas fundamęty pod taras będą zroboine po zasypaniu ścianki fundamentowej.Taras nie będzie połaczony z domem.

kasilas
12-07-2006, 11:50
Dzieki wielkie zbyszek sw za zdjecia rowniez. W piatek chyba bede mial juz pozwolonko wiec lada dzien zacZynam :)).
Tymczasem pozdrawiam wszystkich SZMARAGDOWCOW

malena
12-07-2006, 20:06
Witam serdecznie
Monika przepraszam za brak zdjęć, ale sezon wakacyjny w pelni a na internet nie wszędzie jest czas :D , no ale powróciłam z górskich szlaków jutro zabieram na budowę aparat i nadrobie wszystkie zaległości, roześlę najświeższe zdjęcia :lol: , a nasz szmaragd właśnie nabiera kszatłtów na poddaszu - montuja się regipsy i coraz bardziej to wszystko zaczyna przypominać dom......... :D , co bardzo mnie cieszy bo jesień patrząc na ogrom pracy już całkiem niedaleko.......
P.S. Mój ogród nie przeżył urlopu, pod okiem budujących - pozostał tylko kurz..... i parę słoneczników......no ale w tej sytuacji nie mogę mieć pretensji....:) ZA TO SZMARAGD NABIERA BLASKU :D :D :D

pozdrawiam Malena

Monika Pozorska
12-07-2006, 21:29
Maleno! Dziękuję bardzo za kontakt. Zależy mi szczególnie na zdjęciach wnętrz, które wykańczacie (jak dobrze zrozumiałam). Mam dylemat - zawsze marzyłam o kuchni otwartej na salon, więc wymyśliłam, że w Szmaragdzie zamiast ścianki między salonem a kuchnią będzie tylko filar (umieszczony przy końcu tej ścianki od strony schodów). Jest to możliwe - przed zakupem projektu się dowiadywałam. Oglądając jednak dotychczasowe zdjęcia naszły mnie wątpliwości czy to dobre rozwiązanie. Muszę szybko zdecydować i... nie wiem co począć.
A tak na marginesie - Twoje zdjęcia oglądałam jako pierwsze i mnie urzekły, następnie zdjęcia Zbyszka - nie ma ładniejszego projektu! :o

hartingh
13-07-2006, 00:02
Malena czy i ja bym mógł prosić o zdjęcia? Baardzo ślicznie proszę ;) :oops: Ja nie widziałem chyba żadnych Twoich zdjęć. Również bardzo proszę o fotki lub o linka. Na adres jak w moim poście wyżej. Z góry baaardzo dziękuję :)

A czy możecie zdradzić wykańczający już powoli domek, jaki macie pomysł na schody? Lub może jakie wykonujecie? Albo macie w planach? ;P

Pozdrawiam Szmaragdowiczów![/b]

malena
13-07-2006, 20:16
Witaj Monika - częśc zdjęć wysłałam, reszta jutro :) Wnętrza są na tyle wykończone, że jest prąd, tynki, na poddaszu częsciowo juz regipsy - ale to jeszcze nie etap wykańczania meblami niestety jeśli tak mnie zrozumiałaś :):):):)
Natomiast jeśli chodzi o kuchnię, to jutro wyślę ci jak to wygląda u nas - my juz tam częściowo turystycznie pomieszkujemy, więc ja chyba nie zdecydowała bym się na pełne otwarcie kuchni, ta przestrzeń na dole jest dość spora - jadalnie i salon bardzo fajnie się łączą - ale też zależy jaki tryb życia prowadzicie - jeżeli gotujecie i "używacie" sporo kuchnię to wtedy macie wszystko jak na dłoni - cały balagan krótko mówiąc masz w salonie i jadalni :)
My nawet doszliśmy do tego że przedłużyliśmy ściankę w kuchni ze strony wejścia tak żeby siedząc w salonie nie było takiego pełnego przeswitu i jednak bardziej zanaczyc tą część kuchenną.

No ale podeślę zdjęcia i popatrzysz bedzie wam łatwiej zdecydować :)
Hartingh oczywiście zdjęcia wyślę :), natomiast schody jeszcze przed nami, narazie jestesmy na etapie wyboru pieca - czy kotła - czy jak tam się to teraz nazywa :)

Pozdrawiam Malena

Monika Pozorska
13-07-2006, 22:10
Dziękuję bardzo za podpowiedzi Maleno. Dobrze Cię zrozumiałam odnośnie wykańczania wnętrz. Zdzekam na zdjęcia.
Zdjęcia z umeblowanym Szmaragdem - to by było za dużo szczęścia...
Pozdrowienia!

zbyszek sw
13-07-2006, 23:03
Witam
Dzisiaj skończyli kłaść dachówkę dom całkiem inaczej wygląda i nasza kieszeń też :cry: .Jest kilka rzeczy do poprawienia, ale ogólnie jest ok. Malena, jeżeli można ja również prosiłbym o zdjęcia :) . Dla zainteresowanych zamieściłem nowe zdjęcia naszego domu już z dachówką. Jeżeli chodzi o piec Malena to my jak na razie wybraliśmy piec na ekogroszek, ale jeszcze mamy trochę czasu na podjęcie ostatecznej decyzji

Pozdrawiam
Zbyszek :wink:

kozi55
15-07-2006, 10:12
Witam. Ja rowniez jestem juz posiadaczem projektu SZMARAGCo do zmian to ja tam nie wiele bede zmienial bo likwiduje tylko okno okragle i drzwi z jadalni na taraz, bo przeciez wystarcza drzwi z salonu. Co do okien balkonowych to chcialem zminic na prostokatne ale oczywiscie jak to w zyciu bywa, kobieta ma decydujacy glos i pozostaja bez zmian.
W tej chwili mam juz zalatwione prawie wszystkie prace papierkowe czyli kontakty z biurami projektowymi zakonczone i czekam na wydanie decyzji.
Chcac wykorzystac czas rozpoczalem jezdzenie po roznych skladach budowlanych i takich tam sklepach.
jezeli ktos wybudowal SZMARAGDA to bardzo prosilbym o przeslanie na adres [email protected] ile potrzeba cegly, desek i takich tam bo sam cos tam wyliczylem ale nie ma to jak poradzic sie osob ktore maja to juz za soba.
Na koniec to chcialem pogratulowac wszystkim szmaragdowiczom szczesliwego wyboru prosze o pomoc i pozdrawiam.

izia
21-07-2006, 13:24
Cześć wszystkim.
Jestem nowa na forum. Zainteresowałam się tematem SZMARAGDA ponieważ mamy w planach budowę domu. W grę wchodzi tylko ORION i SZMARAGD. Proszę o jakieś informacje na temat funkcjonalności tego domku. Jakie zmiany są konieczne?
Pozdrawiam i z niecierpliwością czekam na odpowiedzi

Monika Pozorska
21-07-2006, 23:10
Droga Izio, ja również wahałam się pomiędzy Orionem i Szmaragdem. Dlaczego wybrałam Szmaragda? Narożny taras, moja działka jest szeroka, a dom ma być "przyklejony" do jednego z boków. Ponadto schody są umieszczone w salonie, a nie w jadalni.
Zmiany, jakie wprowadzamy:
-powiększenie garażu,
-zamiana ścianki miedzy salonem a kuchnią na filar- chcemy mieć otwartą przestrzeń (zapachy z kuchni nam nie przeszkadzają-wręcz przeciwnie; bałaganu też nie będzie, bo będzie zmywarka...). Za to podczas gotowania będę widziała mojego męża oglądającego mecz.
-reszta zmian to jak prawie wszyscy: likwidacja drzwi balkonowych w jadalni i okna okrąłego w salonie. No i powiększamy łazienkę kosztem pomieszczenia gosp. na dole, aby kabina zmieściła się bez problemu.
Pozdrawiam i mam nadzieję, że pomogłam. :)

Ar Tu Di Tu
22-07-2006, 13:43
Dzień dobry
Również (tak jak izia) jestem nowy na forum. Szukam projektu domu.
Po pół roku poszukiwań i oglądnięcia około dwóch tysięcy projektów, mój krąg poszukiwań zawęził się do kilku. Właściwie trzech: ANDROMEDY, VIRGO i ORIONA. Wszystkie z pracowni DOMUS. Generalnie chciałem zbudować ANDROMEDĘ, ale zaczęłem się zastanawiać nad VIRGO, bo ładniejszy, ale ekonomia skłaniała ku ORIONOWI, jednak ORION miał nie odpowiadający mi rozkład na dole. W związku z tym wszystkim, zacząłem się skłaniać ku SZMARAGDOWI, który (wydaje mi się) łączy te wszystkie trzy projekty, czyli jest ładny, tańszy, no i ma odpowiadający mi rozkład.

ale mam kilka wątpliwości:
1. czy to nie jest tak, że człowiek ulega magii wizualizacji? Podoba mu się projekt, bo są ładne kolorki na symulacji komputerowej. Dodatkowo, jak zobaczyłem kilka zdjęć z realizacji, to mam wrażenie, że w niektórych przypadkach, dom jakby zatracił swoje proporcje i nie jest już tak ładny jak na symulacji.
2. czy dom z takim dachem będzie faktycznie tańszy od np. ANDROMEDY? Czy w ogóle można taki dom zbudować na "gotowo" za mniej niż 300.000 zł brutto?
3. czy SZMARAGD nie jest przypadkiem domem "prostym" (żeby nie powiedzieć "zwykłym")

Oczywiście szukam kogoś z okolic Mazur (do kogo mógłbym się wprosić), z już wybudowanym SZMARAGDEM.

pozdrawiam

kasilas
23-07-2006, 12:45
Nie rozumiem Twojego pytania ?? prosty ?? zwykły ??? wszystko zależy od gustu a to jest każdego sprawa. Jeśli interesuje Cie tylko informacja czy to domek prosty i zwykly a nie jestes zainteresowany nim daruj sobie i poszukaj lepiej informacji o domach ktore cie interesuja.
Pozdrawiam

Ar Tu Di Tu
23-07-2006, 14:48
Kasilas, to prawda, że wszystko jest kwestią gustu, jednak faktem jest to że niektóre rzeczy są oczywiste. Na przykład to, że SZMARAGD ma prostszą bryłę niż np. VIRGO. A gdybym nie był tym domem zainteresowany, to nie pisałbym o nim...

Ale przejdę do rzeczy. Pomęczyłem się troszkę w Photoshopie i zmieniłem lekko wizualizację SZMARAGDA. Zmieniłem wejście i schody na takie jak w ANDROMEDZIE, narożniki i prawe okno jak w VIRGO. No i jeszcze kolor dachu.

http://www.album.astral.pl/album/fotos/4739/31/4424/1.jpeg

Mam jeszcze jedną wątpliwość: gdzie właściwie zrobić garderobę?

kasilas
23-07-2006, 17:23
Witam
nieźle Ci ten Szmaragd wyszedł :)) muszę przyznać. Garderobę no cóż nie ma zbyt wiele miejsc u mnie będzie nad garażem. Zmiany są fajne ale ja chciałem ten domek nawet bardziej uprosćić. W zasadzie nic nie zmieniłem. powiększyłem tylko garaż i tam umiejscowiłem kotłownię (będę ogrzewał ekogroszkiem), no i wyjście z jadalni zamieniło się w okienko, okienko okrągłe w salonie zostawiłem. Nie podnosiłem ścianki kolankowej.

Pozdrawiam Ciebie i miłe Węgorzewo :)) Blisko bardzo mieszkałem tam 20 lat.

malena
23-07-2006, 17:27
technicznie rzecz biorąc samodzielnie qrde buduje szmaragda i mam dla was temat do przemyślenia; drzwi balkonowe z jadalni na taras.......siedzę na tej budowie dniami i nocami i powiem wam że należy zostawić te drzwi....zastanówcie się nad tym drodzy forumowicze , z każdym gó.... trzeba biegać przez bądź co bądź salon , kawa cukier mydło i powidło , tysiące razy przejść ,przenieść , podać....... rozumiem że jak się zastanowić to są one zbędne ale W PRAKTYCE mi ich brakuje. Komunikacja kuchnia-taras wiele traci.Temat dla was do przemyślenia .W czasie eksploatacji tego pięknego domku wyszło że ta decyzja była nie dość dokładnie przemyślana
Pozdrawiam

Maleny gorsza połowa

Ar Tu Di Tu
23-07-2006, 21:12
Ale garderoba nad garażem z wejściem z pokoju? Zmieszczą się tam drzwi? Ale rezygnujesz wtedy z drzwi w łazience?

Tak. A jeśli chodzi o drugie drzwi na taras, to wszyscy je zamurowują ze względu pewnie na koszty. Aczkolwiek co to za oszczędność. 1000 zł?

A czy ktoś może mi powiedzieć dlaczego stan surowy zamknięty SZMARAGDA wynosi 135 tys., a bliźniaczego bądź co bądź ORIONA 162 tys.? Czy różnica wynika z tego że są to domy z różnych pracowni i są liczone według różnych kryteriów, czy SZMARAGD jest po prostu tańszy?

Kasilas. A Ty mieszkałeś w Węgorzewie, czy obok? Może się znamy? Świat jest mały.

kasilas
24-07-2006, 05:35
Witam
Drzwi z jadalni zamienilem na okno nie ze wzgledu na koszty a raczej z wygody tam bedzie stal stol i bym go ciagle obijal (malo wygodne wejscie). Cena Szmaragda jest realna zaczynam w sobotke i tak mniej wiecej mi wychodzi.

Mieszkalem w Radziejach.

pozdrawiam

Ar Tu Di Tu
24-07-2006, 19:18
Dziś cały dzień zastanawiałem się jak ze strychu zrobić garderobę (z wejściem z pokoju). Zauważyłem niestety, że nie obeszło by się bez przesuwania komina. No i te drzwi z uciętym narożnikiem... Jak to zrobiliście/zrobicie?

Co do kosztów, to ponawiam pytanie: czy ktoś może mi powiedzieć dlaczego stan surowy zamknięty SZMARAGDA wynosi 135 tys., a bliźniaczego bądź co bądź ORIONA 162 tys.? Czy różnica wynika z tego że są to domy z różnych pracowni i są liczone według różnych kryteriów, czy SZMARAGD jest po prostu tańszy?

--------------
Ale do szkoły chodziłeś do Węgorzewa?
A! Z Radziej znam m.in. Beatę Kozłowską (z domu) i księdza Kijkowskiego.

zbyszek sw
24-07-2006, 20:06
Witam
Jeżeli chodzi o koszty budowy to stan surowy z dachem i oknami dachowymi wyszedł nam około ~120 tys. Ar Tu Di Tu twoja wizualizacja jest ok. Narożniki w naszym Szmaragdzie będą właśnie tak wyglądały. Schody wejściowe chcieliśmy je zmienić na takie jak w Orionie, ale w Andromedzie też ładnie wyglądają.Wejście- muszę powiedzieć, że wygląda ładnie tylko jest jedno, ale przez tą zmianę stracisz wiatrołap i miejsce w domu gdzie można powiesić płaszcz czy zdjąć buty chyba, że chcesz wprowadzić zmiany wewnątrz budynku. U nas garderoba będzie nad garażem i wejście będzie z sypialni. zrezygnowaliśmy z drzwi w łazience. Gdybyśmy zrobili drzwi w łazience zmieściłyby się pełnowymiarowe obeszłoby się bez ścięcia, ale to tylko ze względu na to, że podnieśliśmy ściankę kolankową o 24cm zarówno w budynku jak i nad garażem. W sypialni wyszły drzwi na 1,9m wysokie, ale z lekkim ścięciem niestety przeszkodził komin. Drzwi do garderoby będą przesuwne chowające się w ścince z regipsów. Co do drzwi z jadalni podzielam zdanie kasilasa rzeczywiście (mało wygodne wejście). Ar Tu Di Tu uwierz mi, że dach w Andromedzie będzie znacznie droższy spójrz, jaki jest on połamany i ile dachówek trzeba będzie docinać. Kiedyś byliśmy z żonką zainteresowani domem z pracowni Domusa Emanuela szybko wybiliśmy sobie go z głowy właśnie ze względu na koszt wykonania dachu, (ale domek jest piękny).

Pozdrawiam

Zbyszek
:wink:

zbyszek sw
24-07-2006, 21:06
Kosztorysy podawane w pracowniach projektowych są czysto teoretyczne i nie ma, co się nimi sugerować. Często jest tak, że kosztorysy są przestarzałe i opracowane na podstawie cen materiałów budowlanych sprzed kilku lat. Najważniejsze są negocjacje w hurtowniach ja odwiedziłem ich sporo, porozwoziłem ksero projektu z prośbą o wycenę. Uwierzcie, że ceny tych samych materiałów w hurtowniach różnią się i to znacznie np. za tą samą dachówkę nawet o 4000zł. Kiedy miałem już wyceny z hurtowni porównywałem poszczególne materiały i wybierałem oczywiście najtańszą ofertę, po czym dzwoniłem do hurtowni, która była najbliżej mojej budowy i pytałem czy mogą mi dany materiał sprzedać po cenie niższej niż zaoferowała mi inna hurtownia. W ten sposób udało mi się zaoszczędzić parę zł tak przynajmniej myślę. A jeszcze lepsze jest to, że hurtownia najbliżej mojej budowy, kiedy dzwoniłem i oznajmiałem, że znalazłem coś taniej zawsze schodziła z ceny. Tym sposobem wszystkie materiały zostały kupione w jednej hurtowni i nie było problemu z ich dostarczeniem, bo blisko i na telefon. Jeżeli chodzi o koszty Oriona i Szmaragda to myślę, że będą porównywalne może Orion troszkę droższy, ale na pewno nie o 30kzł.

Pozdrawiam wszystkich
Zbyszek :wink:

Ar Tu Di Tu
24-07-2006, 22:15
No cóż. Ale czegoś się z początku trzeba trzymać. Trzeba mieć jakąś skalę porównawczą. Problem polega na tym, że wybrałem trzy projekty z DOMUSA (uważam że kosztorysy z jednej pracowni są robione według tych samych kryteriów i są porównywalne), a potem ni stąd ni z owąd znalazłem SZMARAGDA z innej pracowni. No, jest niby tańszy o prawie 30 tys., ale nie do końca jest to pewne.

Zaczynam nawet podejrzewać, że niektóre pracownie specjalnie trochę zaniżają kosztorysy, aby ludzie chętniej kupowali ich projekty. No bo każdy chętniej zbuduje dom, który będzie tańszy. A jak to będzie w rzeczywistości? Tego nikt nie wie. A po "odejściu od kasy reklamacji nie uwzględnia się". Poza tym, ile osób buduje w swoim życiu drugi dom?

Zgadzam się z Tobą, że trzeba negocjować ceny. Ostatnio od znajomego budowlańca słyszałem o pewnym kolesiu, który wymędził około 50 tys. upustów od cen wyjściowych (aczkolwiek sam prowadzę własną firmę, tyle że w innej branży i nie lubię tego typu zawodników).
Problem polega na tym, że samo kupowanie to już jest końcówka. Najpierw trzeba wiedzieć co się chce kupić...
No, ale oczywiście najpierw trzeba wybrać projekt. :D

kasilas
25-07-2006, 08:02
Wszystko ladnie o tych negocjacjach piszecie. Jest tylko jeden problem. W Toruniu np. gdzie jest fabryka Porothermu mozna go dostac tylko w jednej hurtowni. Podejscie sprzedawcy jest raczej na zasadzie - albo ta cena albo ...... podobnie jest BK i wieloma innymi materialami. Tak wiec nie zawsze da sie wynegocjowac dobra cene no i ciagle zapowiedzi kolejnych podwyzesz materialow budowlanych (stali rowniez). No coz chyba niezbyt fortunny termin budowy sobie upatrzylem.

Tymczasem pozdrawiam

Monika Pozorska
25-07-2006, 09:10
Ja również chciałam służyć radą. Ja kupiłam projekt, jestem w trakcie papierologii i to trochę potrwa. Ja zdążę z fundamentami w tym roku to sukces. Ceny materiałów narazie porównuję, a kupię je zimą czyli w martwym sezonie. Leier (Malbork, gdzie będę budowała Szmaragda) daje upusty nawet 50%. Dodatkowo kupujesz, oni przechowują towar w magazynach i tylko dobierasz ilość, która jest Ci potrzebna w danym momencie.
Pozdrawiam i radzę niektórym podejść do sprawy z większym dystansem.

kasilas
25-07-2006, 13:27
Mam jeszcze jedno pytania do Szmaragdowiczow, ktore mnie bardzo nurtuje. Czy ktos z Was rozwazal zamiane tarasu z betonowego na drewniany i wyciagniecie go bardziej w ksztalcie literki L na tyl budynku ??. Lub czy ewentualnie na tarasie betonowym bedzie mozna polozyc jakies deseczki z afrykanskiego drewienka ?
Pozdrawiam

kasilas
25-07-2006, 13:39
Ja również chciałam służyć radą. Ja kupiłam projekt, jestem w trakcie papierologii i to trochę potrwa. Ja zdążę z fundamentami w tym roku to sukces. Ceny materiałów narazie porównuję, a kupię je zimą czyli w martwym sezonie. Leier (Malbork, gdzie będę budowała Szmaragda) daje upusty nawet 50%. Dodatkowo kupujesz, oni przechowują towar w magazynach i tylko dobierasz ilość, która jest Ci potrzebna w danym momencie.
Pozdrawiam i radzę niektórym podejść do sprawy z większym dystansem.

Moniko
Muszę niestety Cię rozczarować :(((. Dzwoniłem właśnie do Leiera i dowiedziałem się że pustaków ceramicznych niestety już na naszym terenie nie sprzedają ze względu na to że fabryka jest w Tarnowie i koszty związane z transportem są zbyt wysokie. Jednym słowem nie jest to dla nich opłacalne.
Pozdrawiam

sloneczny_slonecznik
27-07-2006, 08:24
bardzo Wam zazdroszczę, że budujecie Szmaragda, ten projekt podobał mi się od zawsze, ale niestety w naszym domku musi być miejsce na gabinet lekarski z poczekalniš i wc, a to wszystko nie zmieœci się zgrabnie na planie tego projektu
pozdrawiam wszystkich budujšcych i planujšcych budowę !!!

Cikatrix
27-07-2006, 10:40
Witam wszystkich "Szmaragdowiczów". Wspólnie z żoną jesteśmy właścicielami tego projektu od maja 2006r. W chwili obecnej oczekujemy na "warunki" z zakładu energetycznego, potem tylko pozwolenie i może w tym roku uda się rozpocząć budowę. Optymiści twierdzą, że przy sprzyjającej pogodzie postawimy stan surowy otwarty :D - byłoby super ale czas pokarze.
Jeżeli ktoś z szanownych forumowiczów dysponuje zastawieniami kosztów, materiałów, zdięciami bądź innymi materiałami pomocnymi w budowie to byłbym dozgonnie wdzięczny za przesłanie ich na maila: [email protected] :)

Serdecznie wszystkich pozdrawiam.

Monika Pozorska
27-07-2006, 13:54
Słoneczny słoneczniku! Dobrym wyjściem może być podpiwniczenie i przystosowanie go na gabinet lekarski itd. Jeśli nie, to za rok (mam nadzieję) bądź półtora zapraszam do mojego Szmaragda do Malborka.

kasilas
27-07-2006, 13:59
Witam
No cóż ja mogę pewne koszty podać jednak sa to koszty na lawy i fundament:
1. Koparka (do zdjecia humusu) ok. 300 - 400
2. Bloczki fund. ja mam garaz poszerzony - ok. 1350 szt - 3300 PLN
3. Pręt żebrowany (30 szt x 12 m = waga 339 kg) - 827,16
4. Strzemiona około 250-260 szt - 350 PLN
5. Styropian do ocieplenie bloczk. fund. (FS-20)- 1127,96
6. Beton do zalania ław fundamentowych (ławy 60 x 40 cm) około 19 m3 - 4250
7. Porotherm 25 PW 150 na ściany nośne około 2400 szt. - 11712
8. Piach do zagęszczenia około 200 ton (8 kursow*25 ton na cieżar.) - 2400
9. Deski do szalowania ław ok. 2 m3 - 900 PLN.

Reszta to raczej drobniejsze sprawy: paleta cementu, wapno, drut wiązałkowy, gwoździe, siatka podtynkowa, papa podkładowa, dysperbit, Izolbet, zaprawa do kleju,

Jak bede bardziej zaawansowany to oczywiscie jesli kogos to interesuje napisze.

Na dobre zaczynam w poniedzialek i mam nadzieje ze dalej pojdzie wszystko tak sprawnie jak do tej pory :))) - w maju kupilem dzialke i szybko musialem wybrac projekt.

Pozdrawiam wszystkich Szmaragdowiczow i nie tylko :)

izia
28-07-2006, 20:51
Do Moniki Pozorskiej.
Dziekuję za odpowiedź. Na pewno trochę pomogłaś. Wszelkie sugestie zmian mile widziane. Szukam kogoś z okolic Warszawy aby obejrzeć domek. Jeśli to nie tajemnica to skąd jesteś i czy ewentualnie jest możliwość "oględzin"

I do wszystkich "Orionowiczów". Jeśli ktoś byłby tak miły i pozwolił obejrzeć domek byłabym wdzięczna. W grę wchodzą okolice Warszawy i od 1-18 sierpnia okolice Gdańska, Karwi i Dębek (wreszcie wakacje!!)
Pozdrawiam, Izia

wilcz60
29-07-2006, 00:21
Witam. Jestem nowym Szmaragdowiczem. Kupiliśmy ten projekt na wiosnę tego roku. Teraz załatwiamy papierkową robotę i podejrzewam, że jesienią dostaniemy pozwolenie na budowę. Z robotą ruszymy jednak dopiero na wiosnę 2007 r. Tak jak większość z Was wprowadziliśmy kilka zmian do oryginalnego projektu (likwidacja okrągłego okna w salonie, likwidacja drzwi w jadalni. Reszta nam się podoba więc zostaje. Jestem zupełnym laikiem jesli chodzi o sprawy budowlane i bardziej kieruję się użytkowością i estetyką niż technicznymi zaletami bądź wadami projektu. Nawiązuję do legendarnych podciągów. nawet nie wiem co to jest, ale wyobrażam sobie je jako poprzeczne belki biegnące przez sufit. Czy tak? Bo jeśli tak to wspaniale. Właśnie z żoną chcieliśmy nawet takie belki specjalnie zainstalować w salonie, żeby uzyskać efekt przytulności wiejskiego dworku. W ogóle chcemy mieć wnętrze w stylu rustykalnym.
Jak pisałem jestem "lejek" budowlany całkowicie uzależniony od projektanta. Szukam teraz wykonawców. Oczywiście ważne są koszty. I tu chciałem zwrócić się z prośba o radę. Jeden wykonawca wycenił swoja robociznę za stan surowy zamknięty (z dachem) na 50 tys. zł. Nie wiem czy to dużo, bo jedni znajomi łapią się za głowę, że bardzo drogo, inni mówią, że to normalka. Jakie jest wasze zdanie. Czy mam szukać innych wykonawców?
Pozdrawiam

Monika Pozorska
30-07-2006, 18:13
Do Izi. Jestem z Malborka, niestety na naszej działce jest narazie tylko trawa i mlecz. Ruszamy jesienią! Obecnie czekamy na pozwolenie na budowę. Mamy nadzieje, że wówczas materiały będą tańsze.


Do Wilcza60. Jak przeczytałam podaną prze Ciebie cenę za robociznę to też złapałam się za głowę - mi wyceniono robociznę z dachem na ok. 25-30 tyś. Buduję na północy, być może na innym terenie jest drożej, ale bez przesady. Radzę szukać dalej...

Cikatrix
31-07-2006, 11:48
Witam.
Wielkie dzięki kasilas za info dotyczące ilości i kosztów materiałów. Z pewnością będzie to dla mnie bardzo pomocne. Budowę najprawdopodobniej zaczynał po 15 września :D więc z niecierpliwością oczekuję na wszelkie porady i informacje dotyczące budowy - jeżeli oczywiście nie będzie to problem. Życzę powodzenia.

Do wilcz60.
Buduje "Szmaragd" w okolicach Warszawy (podobno najdroższy region w Polsce). Wykonawcy, z którymi rozmawiałem wyceniali swoją pracę za stan surowy zamknięty na ok. 30 000 (dodam, że są to ekipy miejscowe). Myślę, że jest to realna kwota, ale 50 000 to już zdecydowanie przesada.

izia
31-07-2006, 13:16
Cześć
Czy jest ktoś z okolicy Warszawy, kto buduje SZMARAGDA i może się pochwalić swoim domkiem? Zależy mi bardzo aby go zobaczyć zanim kupię projekt.
Pozdrawiam szczęśliwców którzy już budują.

wilcz60
31-07-2006, 16:49
Dziękuję wszystkim za swoje opinie na temat kosztów budowy Szmaragda. Szef firmy budowlanej (tej drogiej) powiedział, że koszt robocizny plus materiały wyniesie ok. 150 tys. zł (za stan surowy z dachem, ale bez okien). Powiedziałem, że to drogo. Na co budowlaniec, że owszem, ale nic mnie nie będzie obchodzić: nie muszę się martwić o zakup i transport materiałów itp. A po za tym - dodał - muszę się szybko decydować bo może być jeszcze drożej. Buduję w Lublinie i myślę, że tutaj powinno być taniej niż chociażby w Warszawie!
Same rozterki. Waham sie też nad dachem. Czy ma być z dachówki ceramicznej, dachówki betonowej (np. euronit), czy może blachodachówki.
Czy warto oszczędzać skoro ceramika jest tylko 10-15 proc. droższa od reszty?
Pozdrawiam
wilczek

WIOLCIA SZ.
02-08-2006, 11:14
WITAM CAŁE GRONO SZMARAGDOWICZÓW.OJ DŁUGO MNIE TU NIE BYŁO A WIDZE ŻE PRZYROST ZWOLENNIKÓW SZMARAGDA JEST CAŁKIEM SPORY.DO RZECZY U MNIE JEST JUŻ STAN 0 ZOSTAŁO TYLKO OIZOLOWANIE FUNDAMENTÓW I PODŁĄCZENIE KANALIZACJI -WODA JEST JUŻ WPROWADZONA.I NA TEN ROK BYŁO BY TYLE.WIOSNĄ MURY DO GÓRY I CZAPKA :lol: :lol: Z CZEGO ŚCIANY-POMOCY ZASTANAWIAMY SIĘ NAD BK 24+12 STEROPIAN LUB 24 MAX -12 STEROPIAN Z CZEGO LEPIEJ-DORADZCIE :-? :-? :-? ODNOŚNIE JESZCZE ZMIAN W PROJEKCIE OPRÓCZ TYCH KTÓRE SIĘ POWTARZAJĄ(OKNO ,DRZWI NA TARAS)MAMY ZAMIAR NA GARAŻU ZROBIĆ TARAS-CO O TYM SĄDZICIE??????????????????????????????????????? :o :o :o [/list]

kasilas
02-08-2006, 21:38
Witajcie
U mnie prace ruszyły pelna para :) wykopane fundamenty i polozone szalunki na lawe jutro i piatek do poludnia zbrojenie i w piatek zbrojenie :). Nie wiem jak u Was ale u mnie "majster" znalazl bledy w projekcie dotyczace polozenia bloczkow fundamentowych.
Izolacje na lawy - papa termozgrzewalna.

Ja polecam oczywiscie cegle sprawdzona i niewiele drozsza od BK czy innych materialow okolo 3000 PLN wiecej (niz wartosc BK) na cale scianki. Tak wiec nie ma sie nad czym zastanawiac :).

WIOLCIA SZ.
04-08-2006, 10:01
ROZMAWIAŁAM Z WIELOMA FACHOWCAMI ZDANIA SĄ PODZIELONE ODNOŚNIE BK. CZY CEGŁY.JA W PIERWOTNEJ WERSJI BYŁAM ZA CEGŁĄ-BO TO CERAMIKA- ZDROWA ITP.A WCZORAJ W ROZMOWIE Z BUDOWLAŃCEM MÓWI MI ŻE CERAMIKA TERAZ TO TYLKO NAZWA!?CZEMU?BO DAWNIEJ JAK JĄ WYPALANO TO KAŻDA CEGLA BYŁA NIERÓWNA A DZISIAJ SĄ JAK OD LINIJKI. KASILAS ODNOŚNIE POŁOŻENIA TYCH BLOCZKÓW PROJEKT MASZ ZROBIONY POD YTONG 36CM.BEZ OCIEPLENIA I BLOCZEK W TYM MOMENCIE NIE WYCHODZI W OSI SCIANY.U NAS PO WIZYCIE GEODETY BLOCZEK ZOSTAŁ PRZESUNIĘTY W OŚ-CZYLI ŚRODEK BLOCZKA.MY BUDUJEMY ŚCINY 24CM. PLUS 12 STEROPIAN.MA BYĆ DOBRZE.

kasilas
04-08-2006, 18:20
Wiolcia :) tak wiem ze projekt byl pod Ytong ale mimo wszystko chyba nie wisial by w powietrzu ??? na pewnej czesci ? bloczek i YTONG wtedy powinien miec chyba taka sama szerokosci co material na sciany ?? Czy jednak YTONG powinien 6 cm wisieć w powietrzu ?? U mnie tez beda szly w osi, rowniez buduje z 25.

Co to tej rownej ceramiki to nie do konca jest to prawda dzisiaj wlasnie rozmawialem z budowlancami czym kleic, czy na zwykla zaprawe czy na klej ?? i stwierdzili ze skoro sciana jest dwuwarstwowa to zdecydowanie polecaja zwykla zaprawe, gdyz Porotherm jest nierowny no i ma dziury i mnostwo tego kleju sie marnuje nawet 50 %.

Ps. Dzisiaj zalalem lawy :)) deszczyk pada wolno wiaze i nie musze poki co podlewac :))

Pozdrawiam

WIOLCIA SZ.
04-08-2006, 21:45
KASILAS POWIEDZ MI CZY BĘDZIESZ IZOLOWAC ŚCIANY WEWNĄTRZ FUNDAMENTÓW?????????

kasilas
04-08-2006, 22:19
Wiolcia
Nie od wewnątrz wysmaruje tylko jakimś mazidłem i może dam folie. Nie wiem na czym (na jakiej ziemi) będzie stal Twoj domek u mnie jest piasek i sucho.
Pozdrawiam

WIOLCIA SZ.
04-08-2006, 22:39
U MNIE GRUNT TO GLINA I KAMIEŃ

kasilas
05-08-2006, 07:39
WIOLCIA
Pogadam dzisiaj ze swoim maistrem czy izolowałby gdyby stal domek na glinie.

kasilas
05-08-2006, 10:58
Wiolcia
No cóż rozmawiałem z budowlańcami i stwierdzili że raczej by nie izolowali gdyż w środek bloczków fundamentowych i tak będziesz wrzucała piasek do zagęszczania. Jeszcze jeden powód mi podali dla którego nie powinno się izolować od wewnątrz - w razie dużych mrozów zimno które w jakiejś częsci na pewno przedostanie się do bloczków fundamentowych w przypadku izolacji od wewnątrz jest wysyłane do góry na mury. W przypadku gdy takiej izolacji nie ma (wewnętrzej) rozchodzi się w zagęszczonym piasku na którym jest chudziak, styropian wylewka itp.
Czy to jest właściwe podejście nie wiem :(
Pozdrawiam

Tutaj zdjęcia mojej działki i budowy
http://www.najlepszy.pl/galeria/thumbnails.php?album=7

WIOLCIA SZ.
05-08-2006, 11:49
NO ZDJECIA SUPER JAK GŁEBOKO KOPALEŚ POD ŁAWY? U MNIE 1.20M. NA 50 A W NIEKTÓRYCH MIEJSCACH WYSZŁO NAWET KOŁO 80CM. NA SZER.OCZYWIŚCIE BEZ SZALUNKÓW.

ODNOŚNIE JESZCZE TEJ IZOLACJI WEWNĘTRZNEJ ROZMAWIAŁAM DZIŚ Z KIEROWNIKIEM BUDOWY I BĘDZIE TYLKO SMAROWANE ABIZOLEM I ZASYPKA.

kasilas
05-08-2006, 13:08
Wiolcia :)

Ja mam posadowione ławy na 110 cm (od poziomu 0) jest piasek tak więc powinno być ok. U Ciebie jest glina to lepiej jak będzie troszkę głębiej. Ławy mam 60 szerokie 40 wysokie bez chudziaka. Ja radziłbym Ci zrobić szalowanie z desek. Łatwiej obliczyć ile betonu pójdzie (u mnie na nieco wydłużony garaż wyszło 18 m3) a deski po rozbiurce na pewno będą wykorzystane choćby na szalowanie stropu. Tak więc nie podroży to Ci budowy a wręcz przeciwnie pójdzie mniej betonu na ławy. Aha ja jeszcze na dno (ze względu na piaseczek i brak chudziaka wyłożyłem zwykła folie budowlana - czarną).

Zdjęcia będę uaktualniał na bierząco w miarę postępu robót.

Pozdrawiam

malena
05-08-2006, 20:03
No cóż Kasilas gratuluję postępu prac zdjęcia fajne, u nas tak wyglądało w zeszłym roku w maju a dziś właśnie zamówiliśmy meble do kuchni.....:), uff, woda kanaliza i c.o. juz są, lada moment posadzki wchodzą i już całkiem nabiera to kształtu. :):):):)

Im bliżej końca, tym mniej cierpliwości, już by się chciało żeby wejśc do domku odłozyć kurtke do szafy i wejśc do ciepełka............... ale jeszcze troche, oby do jesieni.................


Pozdrawiam wszystkich Szmaragdowych bogaczy :)
Malena

kasilas
05-08-2006, 20:13
Malena !
Muszę się do Ciebie mocno uśmiechnąć :)) Gdyby udało Ci się podesłać troszkę zdjęc wnętrza byłbym niezmiernie wdzięczny. Jakie schody robisz ażurowe ?? masz już coś na oku ??

Qrde nie wiem co zrobić bo wydłużyłem garaż ale i tak miejsce będzie na jeden samochów bo w części wydzieliłem miejsce na piec (będę opalał ekogroszkiem) ale nie zrobiłem jednych drzwi garażowych na cały garaż ale będę jedne drzwi garażowe podnoszone i mniejsze normalne. mam wątpliwości czy to dobry pomysł ?? :oops:

Pozdrawiam

Cikatrix
06-08-2006, 18:25
Kasilas obejrzeliśmy z żoną zdjęcia i nie możemy się już doczekać rozpoczęcia prac budowlanych na naszej działce. Nadal czekamy na opinię o przyłączu z elektowni a potem jeszcze miesiąc oczekiwania na pozwolenie - koszmar. Jesteśmy jednak dobrej myśli i mamy nadzieję, że niebawem będziemy mogli pochwalić się własnymi zdjęciami.

kasilas
06-08-2006, 19:11
Kasilas obejrzeliśmy z żoną zdjęcia i nie możemy się już doczekać rozpoczęcia prac budowlanych na naszej działce. Nadal czekamy na opinię o przyłączu z elektowni a potem jeszcze miesiąc oczekiwania na pozwolenie - koszmar. Jesteśmy jednak dobrej myśli i mamy nadzieję, że niebawem będziemy mogli pochwalić się własnymi zdjęciami.

Czekam jestem ciekawy :))

Qrcze jutro mieli mi bloczki kłaść ale coś w pogodzie nie tak chyba (dla ław dobrze) do środy ma padać 3 dni w plecy :((

Pozdrawiam

WIOLCIA SZ.
06-08-2006, 19:59
KASILAS- MY TEŻ WYDŁUŻYLIŚMY GARAŻ O 1.40M. Z MYŚLĄ O SKŁADZIE OPAŁU JEST ON PRZEDZIELONY ŚCIANKĄ ,A STYŁU SĄ MAŁE DRZWI-CZY DOBRZE TO SIE OKAŻE :-?

NAM W FUNDAMENT POSZŁO 36m/3 BETONU-NIEŻLE CO? POWIEDZ SKORO W GARAŻU WSTAWISZ PIEC TO CO ROBISZ W PROJEKTOWEJ KOTŁOWNI???

POWIEDZ MI CZY DOBRYM POMYSŁEM JEST ZROBIENIE NAD GARAŻEM TARASU??????? :roll: :roll: :roll:

POZDRAWIM LUD BUDUJĄCYCH :D

WIOLCIA SZ.
06-08-2006, 20:03
A JESZCZE JEDNO KASI-GDZIE STAWIASZ SZMARAGDZIKA?

kasilas
06-08-2006, 20:21
KASILAS- MY TEŻ WYDŁUŻYLIŚMY GARAŻ O 1.40M. Z MYŚLĄ O SKŁADZIE OPAŁU JEST ON PRZEDZIELONY ŚCIANKĄ ,A STYŁU SĄ MAŁE DRZWI-CZY DOBRZE TO SIE OKAŻE :-?

NAM W FUNDAMENT POSZŁO 36m/3 BETONU-NIEŻLE CO? POWIEDZ SKORO W GARAŻU WSTAWISZ PIEC TO CO ROBISZ W PROJEKTOWEJ KOTŁOWNI???

POWIEDZ MI CZY DOBRYM POMYSŁEM JEST ZROBIENIE NAD GARAŻEM TARASU??????? :roll: :roll: :roll:

POZDRAWIM LUD BUDUJĄCYCH :D

Wiolcia
Ja też zrobiłem małe drzwi z kotłowni do tyłu zawsze lżej będzie worki z ekogroszkiem nosić :)

O Boże 36 m3 betonu ??? toż to straszna kasa musiała być !!. Czemu nie szalowałaś. Chyba że całe fundamenty zrobiłaś z betonu lanego ?? bez bloczków ??

Pomieszczenie po piecu zostawie bedzie tak taki kącik na różne pierdoły zlew też zostanie.

Taras nad garażem ?? hmmm ja mam dużą w miarę działkę wystarczy mi taras ewentualnie wyciągnę go bardziej na tył domu może będzie drewniany. Cóż mogę Ci poradzić z tm garażem ?? jeśli chcesz go zrobić to znaczy że rezygnujesz z dość dużego pomieszczenia w którym my planujemy garderobę, pralnię itp.
Nie wiem mam mieszane uczucia co do tarasu ja bym nie robił. :(

Domek buduję w miejscowości Rozgarty k/Torunia

pozdrawiam

WIOLCIA SZ.
06-08-2006, 20:40
KASI-"O BOŻE"--MY TAK MÓWILIŚMY JAK KOPARKA WYKOPAŁA NAM FUNDAMENTY-SŁUCHAJ TAM BYŁA SAMA GLINA I SKALY.TO SOBIE MOZESZ WYOBRAZIC JAK TO MOGŁO WYGLĄDAŁO.

FUNDAMENTY-OCZYWIŚCIE CAŁE BYŁY WYLEWANE GRUCHĄ-DO POZIOMU GRUNTU-BEZ SZALOWANIA.
PUŻNIEJ BLOCZKI NA WYS. 50 CM.

A KASA???PŁYNEŁA TAK SZYBKO JAK GRUCHA LAŁA BETON.

WIOLCIA SZ.
06-08-2006, 20:45
NIE WIEM CO BĘDZIE JESZCZE Z TARASEM? ALE PO WYDŁUŻENIU GARAŻU DACH NAD NIM NAPEWNO BĘDZIE NIE SYMETRYCZNY WZGLĘDEM DOMU-CZY CAŁA BRYŁA NIE STRACI NA WYGLĄDZIE????? STĄD POMYSŁ TARASU.

A POZA TYM ZAWSZE MNIEJSZA ILOŚĆ DRZEWA ,BLACHY-ROZUMIESZ KOSZTA : :roll: :roll: :roll:

malena
08-08-2006, 14:16
Witam tu są nasze fotki

http://foto.onet.pl/albumy/album.html?id=52039&q=malena533&k=2

Przepraszam ze sa w takiej małej rozdzielczości ale jakos mi sie tak pozmniejszały jak ktoś potzrebuje wyraxniejsze podsle na meila :):):):):):)

Pozdrawiam Malena

zbyszek sw
08-08-2006, 15:20
Witam

Malena zdjęcia są piękne :P zazdroszczę ci trochę, że jesteś już na tym etapie budowy. Pomieszczenia całkiem inaczej wyglądają z tynkami. Jeżeli można prosiłbym o więcej na emaila.

Mam pytanie maleno w jaki sposób izolowaliście ściankę fundamentową ,czy ją ocieplaliście i w jaki sposób bo właśnie się do tego zabieram.
I jeszcze jedno na jakiej wysokości są okna dachowe na poddaszu bo patrząc na twoje zdjęcia my wstawiliśmy je chyba za wysoko.

Pozdrowienia
Zbyszek :wink:

kasilas
08-08-2006, 17:12
Malena :)
Fotki extra :)) Ja na to musze jeszcze czekać czekać czekać :)
Dzieki za fotki
Pozdrawiam

WIOLCIA SZ.
08-08-2006, 21:10
MALENA-ZDJECIA BAJKA :lol: :lol: :lol:

POWIEDZ ILE WAM POSZŁO BK.BO Z TEGO CHYBA BUDOWALIŚCIE I JAKIEJ GRUBOŚCI ŚCIANY? PEWNIE WCZEŚNIEJ PISAŁAŚ O TYM ALE JAK MOŻESZ TO POWTORZ :lol:

POZDRAWIAM

wilcz60
10-08-2006, 00:19
malena, dziekuję za mozliwość obejrzenia twojego Szmaragdu. Zdjęcia są super. Dzięki tym fotkom udało mi się przekonać moją połowicę, że lepiej zamiast drzwi w jadalni zrobić okno, a nie pustą ścianę. My ruszamy z budową na wiosnę, chociaż fundamenty chcemy zrobić już jesienią. Tak że jeszcze daleeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeko nam do zdjęć z wnętrza domu.
zazdroszczę i pozdrawiam
wilczek

Monika Pozorska
10-08-2006, 09:44
Malena, będę monotematyczna, ale ja również jestem zachwycona zdjęciami i zazdroszczę, że dotarłaś już tak daleko. Moje plany są takie jak Wilczka.
Ja pójdę za Twoja radą i nie zlikwiduję drzwi balkonowych w jadalni, skoro piszesz, że Ci ich brakuje...Ale między kuchnią a salonem będzie tylko filar bez żadnej ściany.
Pozdrawiam wszystkich Szmaragdowiczów!

jolo
10-08-2006, 13:06
Zamierzam kupić projekt Szmaragd ale chciałbym sobie troszeczkę przeprojektować wnętrze parteru (chodzi o schody i kominek gdyż obawiam się iż klatka schodowa taka jak jest w projekcie będzie zajmowała zbyt dużo miejsca).
Czy ktoś z szanownego grona mógłby mi przesłać dokładne wymiary parteru (chodzi grubości ścian, odegłości pomiędzy nlimi oraz info które ściany wewnątrz są nośne)?
Z góry dziękuję
mój email: [email protected]

DADI
10-08-2006, 18:20
Witam

Wysłałem maila z rysunkami które dostałem z pracowni krajobrazy

Pozdrawiam
DADI

kasilas
10-08-2006, 19:58
DADI ??

Jak mocno jestes zaawansowany z budową ? Wszak Bydgoszcz jest całkiem blisko :)

Pozdrawiam

DADI
10-08-2006, 23:32
DADI ??

Jak mocno jestes zaawansowany z budową ? Wszak Bydgoszcz jest całkiem blisko :)

Pozdrawiam


Witam

Moje zaawansowanie jest na etapie kupna działki :-) w przyszłym tygodniu idziemy do notariusza.

A projekt Szmaragd wpadł nam w oko od 4 dni i już z żoną powiedzieliśmy sobie że ten i żaden inny. Przed nim był domek w groszku 4 i ORION


Jutro będe w Toruniu, tj. dzisiaj :-) chętnie bym zobaczył twoją budowe jezeli by była taka możliwość.

Pozdrawiam
DADI

P.S. Dowiedziałem się że w bydgoszczy stoi już gotowy i zamieszkały Szmaragd. Muszę go tylko zlokalizować :-)

Wysłałem Ci mailem mój nr. tel. jak chcesz to do mnie zadzwoń.

marifu
12-08-2006, 14:47
Zaczynam SZMARAGD projektować - potrzebuję wszelkkich informacji!

marifu
13-08-2006, 12:43
Zaczynam SZMARAGD!

ave!
13-08-2006, 13:41
Zaczynam SZMARAGD!
jak mawiał W. Ockham, nie nalezy mnożyć bytów bez potrzeby (tzw brzytwa Ockhama :D ):
http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=63803

DADI
15-08-2006, 22:27
kasilas - Byłem i widziałem twoje fundamenty,wyglądają pięknie :-) pierwsza myśl jaka mi przeszła jak je zobaczyłem to: ale ten Szmaragd bedzie wielki. (na szybko porównałem go do moich 50m2 w bloku, to jest wielki ! :-) )

Jak będe następnym razem jechał do Torunia to znowu podjadę nacieszyć oko :-) i jak bedziesz na budowie to sobie pogadamy. :-)

Pozdrawiam
DADI

kasilas
16-08-2006, 09:27
DADi fajnie ze Ci sie podobaja :)

Oczywiście możesz wpadać kiedy tylko mas ochotę. Ja tymczasem siedze nad morzem i mam nadzieję że fundamenty rosną :)

Pozdrawiam

hartingh
17-08-2006, 23:16
Hej, jej jak to nasze Szmaragdowe forum się rozrasta :lol:
Malena mam takie pytanko :)
Bo widzę ten malutki stryszek. Możesz mi napisać mniej wiecej jak duży on jest? Czy coś można tam zrobić? No nie wiem, np rupieciarnię :P Chodzi mi +/- wymiary dł, szer., wys. (wiem, że ta się zmienia :P)
Oraz 2 pytanie, to czy podwyższałaś ściankę kolankową, bo nie pamietam, a nie chce mi się szukać ;)
Pytanie również do pozostałych forumowiczów:czy ktoś już ma pomysł na schody? Podzielcie się proszę!! Co kto ma na uwadze.
Również chciałbym poznać wymiary pomieszczenia nad garażem, czy wchodzi się do niego po schodkach z łazienki, czy jest na tym samym poziomie.
Jeśli ktoś dysponuje jakimiś rysunkami z pracowni, to baaardzo proszę o podesłanie mi na maila: msieradzki(at)o2.pl, wiadomo -> zamiast (at) ma być @ 8) To tak jak by ktos nie wiedział :oops: bo ostatnio miałem taką sytuację ;)
Ooo i jeszcze jedno pytanie :oops: Coś dziś duużo tych pytań :) Czy ktoś rozważał w pokojach na poddaszu zamiast połaciowych dać przy dzwiach balkonowych (nad jadalnią) normalnej wielkości okna? Czyli dołożyć obok drugie? Co o tym myślicie? Nie wiem, jakoś do połaciowych nie jestem przekonany :-? W łazience to owszem, i to nawet koniecznie, ale w pokoju... wolałbym chyba nie :( Ok, kończe moje wywody!!
Dzięki i pozdrawiam!!
Ps.
Malena Twój domek jest po prostu ... cudny :lol: , aż nie mogę sie na niego napatrzeć :o . O właśnie mam takie duże oczy :lol: CUDO!!

hartingh
17-08-2006, 23:18
Oooooo tutaj :lol:
http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=63803&postdays=0&postorder=asc&start=0

DADI
17-08-2006, 23:46
Witam

hartingh - rysunki wysłałem mailem.

Pozdrawiam

hartingh
18-08-2006, 20:40
Dzięki dzięki :) Zaraz się z nimi zapoznam :lol:

Aga KN
21-08-2006, 12:36
Witam miłośników Szmaragda!

nie było mnie tu kawał czasu i jak widzę "mój domek" podbił serca.
Ale do rzeczy.
Walczymy z mężem na budowie i na szczęście juz w tym tygodniu ma być gotowy strop, uffffff. Po stropie to już z górki mam nadzieję z murarzami a potem jeszcze przezyć dach!!

Super stanąć w domku i pooglądać już jego gabaryty parterowe.
Budujemy Szmaragd bez garażu , garaż z pomieszczeniem gospodarczym wolnostojący.

pozdrawiam
Aga :D

marifu
22-08-2006, 07:06
Ja narazie walczę z projektem, później z pozwoleniem i może na jesień jakieś fundamenty - ale zobaczymy - SZMARAGD Z KALISZA

Annja
22-08-2006, 07:31
Witam wszystkich miłośników Szmaragda. Mnie również ten projekt wpadł w oko po lekturze setki katalogów i odwiedzinach na kilkunastu stronach internetowyh. Podoba mi się jeszcze Granat tej samej pracowni - trochę mniejszy i chyba tańszy w realizacji ale nie ukrywam, że Szmaragd wg. mnie jest ładniejszy. Decyzja o zakupie projektu jeszcze nie zapadła, brane są pod uwagę jeszcze dwa projekty Lipińskich - LMP 95a i LMP 128 oraz APS 96 z Archi projekt. Zanim coś zdecydujemy to chyba oszaleję, mnie już po nocy śnią się te projekty :-? Może ktoś z Was podzieli się ze mną tym, jak "urodziła" się decyzja o zakupie właśnie tego projektu? Byłabym też wdzięczna gdyby Dadi przesłał również mi maila z tymi rysunkami z Krajobrazów. Mój adres e-mail: [email protected]
Pozdrawiam serdecznie

DADI
22-08-2006, 08:14
Witam

Annja - wysłałem Ci rysunki, życzę trafnego wyboru projektu i napisz co zdecydowało że jest to Szmaragd :-)

Pozdrawiam

Annja
22-08-2006, 09:34
Dadi - wielie dzięki za rysunki.
Ja właśnie od was "zdecydownych" oczekiwałam odpowiedzi na pytanie dlaczego Szmaragd a nie inny :lol:
Muszę podjąć decyzję jeszcze w tym miesiącu a mam taki mętlik w głowie że cud się stanie jak nie tarfię do wariatkowa :D Ja mam problem jak mam kupić skarpetki dla synka i mam trzy pary do wyboru a co dopiero z wyborem projektu domu. A co innego przynieść do domu skarpetki które mi się "odwidziały" a co innego przez kolejne 50 lat patrzyć na dom, który przestał mi się podobać.
Mój mężuś się wycwanił i oświadczył, że "tobie Kochanie pozostawiam wybór, napewno dobrze wybierzesz". Ach ci faceci, wszystko na naszych biednych babskich główkach.
Jeśli w końcu coś postanowię to się pochwalę. Na razie strasznie zazdroszczę tym, którzy mają już swój projekt

malena
23-08-2006, 07:14
Witam serdecznie Lud Budujący :)

Hartingh, przepraszam, że nie pisałam od razu ale uffff pracy mnóstwo.....
Chyba wybralismy podłogę do salonu i chyba udało nam się wybrać drzwi wewnętrzne, a tak apropo właśnie drzwi to zdecydowalismy że dołożymy drzwi na dole i odzielimy część w której jest kotłownia, łazienka i mały pokój zwany gabinetem.

Drzwi mają być Classena, seria Latona orzech.

Jeśli chodzi o strych - to zmieści sie tam fortepian - jak go oczywiście przepchniecie przez mały właz :), albo nawet 2 fortepiany :):), miejsca jest naprawde dużo wymiarów dokładnych nie pamiętam, ale nas zaskoczyła ta przestrzeń - że aż tyle jej tam jest...... Ściankę kolankową podnosilismy o 24 i uważam że to jedna ze słusznijszych decyzji jakie podjęliśmy. Dom wizualnie nie stracił, a pokoje u góry zwłaszcza te mniejsze są bardziej proporcjonalne i ładniejsze po prostu.
:):):):)
Czekamy aż wyschną posadzki i mamy nadzieję, że listopad parapetówa....:)

Pozdrawiam Malena

cbartek
23-08-2006, 11:15
Cześć,
Jestem własnie na etapie wyboru projektu i wszytko wskazuje na to,że bedzie to szmaragd.
Mam prośbe, a mianowicie czy mógłby ktos z posiadaczy tego domu podesłać skan lub zdjeice projektu z naniesionymi wymiarami żeby łatwo i szybko można było to przerysować pozniej w CAD-zie.
Zgóry wielkie dzieki!!
Poazdrawiam

Aga KN
23-08-2006, 11:27
Bartku podaj e-maila, mam skan o wyśle

Aga

cbartek
23-08-2006, 15:15
Bartku podaj e-maila, mam skan o wyśle

Aga


Sorki że od razu tego nie zrobiłem, ale już nadrabiam : [email protected]

kasilas
23-08-2006, 19:55
Dadi - wielie dzięki za rysunki.
Ja właśnie od was "zdecydownych" oczekiwałam odpowiedzi na pytanie dlaczego Szmaragd a nie inny :lol:
Muszę podjąć decyzję jeszcze w tym miesiącu a mam taki mętlik w głowie że cud się stanie jak nie tarfię do wariatkowa :D Ja mam problem jak mam kupić skarpetki dla synka i mam trzy pary do wyboru a co dopiero z wyborem projektu domu. A co innego przynieść do domu skarpetki które mi się "odwidziały" a co innego przez kolejne 50 lat patrzyć na dom, który przestał mi się podobać.
Mój mężuś się wycwanił i oświadczył, że "tobie Kochanie pozostawiam wybór, napewno dobrze wybierzesz". Ach ci faceci, wszystko na naszych biednych babskich główkach.
Jeśli w końcu coś postanowię to się pochwalę. Na razie strasznie zazdroszczę tym, którzy mają już swój projekt


DADI jaki projekt byc nie wybrała to i tak popelnisz blad :). NIgdy do końca nie będziesz zadowolona. Najlepiej jeśli masz sporo pieniążków zamów sobie projekt indywidulany :)) ale u dobrego architekta a takich jest niestety bardzo mało :)

Pozdrawiam

DADI
23-08-2006, 22:34
DADI jaki projekt byc nie wybrała to i tak popelnisz blad :). NIgdy do końca nie będziesz zadowolona. Najlepiej jeśli masz sporo pieniążków zamów sobie projekt indywidulany :)) ale u dobrego architekta a takich jest niestety bardzo mało :)

Pozdrawiam

:-) :-) :-) :-)

kasilas zamiast DADI miało być pewnie Annja :-) :-) :-)

Pozdrawiam

kasilas
24-08-2006, 05:21
DADI jaki projekt byc nie wybrała to i tak popelnisz blad :). NIgdy do końca nie będziesz zadowolona. Najlepiej jeśli masz sporo pieniążków zamów sobie projekt indywidulany :)) ale u dobrego architekta a takich jest niestety bardzo mało :)

Pozdrawiam

:-) :-) :-) :-)

kasilas zamiast DADI miało być pewnie Annja :-) :-) :-)

Pozdrawiam

Dadi tak rzeczywiście no cóż przepraszam :) :)

Aga KN
24-08-2006, 12:01
Skany wysłane


Ag :lol: a

Aga KN
24-08-2006, 12:06
Kochani mam pytanie do właścicieli domku dotyczące stropu:

- czy dawaliście na strop beton B20,
- po jakim czasie od zalania na stropie pracowali robotnicy?????


Acha i czy macie 3 wieńce, konkretnie czy robiliście wieniec W3 ??

pozdrawiam
Aga :D

cbartek
24-08-2006, 12:06
Wielkie dzięki!!

kecajm
25-08-2006, 07:33
Witam!
Ja dawałem B15 na strop. W zupełności wystarczy. Wieńca ostatniego (W3) nie robiłem. Przy tak niskiej ściance kolankowej (u mnie 2 pustaki MAX) nie ma to sensu. Natomiast betonowe słupki w tej ściance jak najbardziej.

Jacek

Aga KN
25-08-2006, 10:33
Dzięki za odpowiedź, nasz kierownik budowy każe robić wieniec więc pewnie będzie, a beton B15 podobno jest mniej narażony na spękanie.

w poniedzialek zalewamy

pozdrawiam
Aga :D

Skarbnik
25-08-2006, 11:46
Witam !
Prowadzę Biuro Usług Ksiegowych SKARBNIK w Głogowie ( www.e-skarbnik.pl ) i chętnie przyjmę zlecenie na rozliczenie kosztów budowy (w tym podział na poszczególne etapy) wraz z rozliczeniem zwrotu różnicy podatku VAT.
Obecnie buduję własny dom i koszty podzieliłem w układzie rodzajowym oraz wg. miejsc powstawania nastepująco:
I. Układ rodzajowy kosztów:
- materiały,
- energia (en. elektr., woda),
- usługi sprzętowe i transportowe,
- usługi budowlane,
- pozostałe usługi,
- wynagrodzenia,
- koszty finansowe (np. odsetki od kredytu, prowizje bankowe),
- pozostałe koszty

II. Koszty wg. miejsc powstawania:
A. Koszty przygotowania budowy oraz przyłączy,
B. Koszty budowy fundamentów,
C. Koszty ścian konstrukcyjnych i działowych wraz z kominami,
D. Koszty stropu,
E. Koszty dachu,
F. Koszty instalacji
G. koszty wykończenia

Oczywiscie podział kosztów może być dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Jacek Zahorski
Biuro Usług Ksiegowych SKARBNIK
67-200 Głogów ul. Parafialna 11
tel: 605-668-060, www.e-skarbnik.pl
e-mail: [email protected]

kasilas
25-08-2006, 16:40
Dzięki za odpowiedź, nasz kierownik budowy każe robić wieniec więc pewnie będzie, a beton B15 podobno jest mniej narażony na spękanie.

w poniedzialek zalewamy

pozdrawiam
Aga :D

Aga ja będę zalewał B20 podobno stropy niemal wszyscy zalewają już takim właśnie betonem. Pewnie strop jest bardziej stabilny i mniej podatny na wszelkiego rodzaju ugięcia.
Pozdrawiam

kasilas
25-08-2006, 19:38
Czy nie uważacie że ona w kuchni na wysokości 110 cm są nieco za wysoko ?? O o tym myslicie czy Wam to nie przeszkadza czy wręczodwrotnie tak powinno zostać ??

gromal
25-08-2006, 20:22
Witam serdecznie wszystkich Szmaragdowiczów. Właśnie od jakichś 2 tygodni jesteśmy bardzo szczęśliwi z żoną gdyż po długich poszukiwaniach i nie przespanych nocach znaleźliśmy to o czym marzyliśmy czyli Szmaradga. Szperając po necie dopiero teraz znalazłem waszą rodzinę Szmaragdowiczów i jesteśmy z tego powodu bardzo szczęśliwi. Dużo przydatnych informacji i przepiękne zdjęcia.
Zacząć budowe zamierzamy prawdopodobnie w przyszłym roku pod koniec wakacji i nie wiem czy projekt kupić już teraz i ma sobie leżeć, czy jest sens, czy ceny projektów też rosną czy stoją w miejscu.

PS. pytanie do DADI czy znalazłeś już szmaragda w okolicach Bydgoszczy, bardzo chciał bym taki dom zobaczyć.

hartingh
26-08-2006, 00:34
Hehs, ale mnie malena tym stryszkiem zaskoczyłaś ;) teraz to będę miał kolejny powód do dumania :lol: A można się tam np wyprostować? Czy przy tym fortepianie ;) można tylko będzie grać na siedząco, co by głową nie walić w sufit :P Oczywiście fortepian nie wchodzi w grę - akustyka pomieszczenia no i... jego cena :x

Poza tym znów ponawiam moej pytania:
Czy ktoś już ma pomysł na schody? Podzielcie się proszę!! Co kto ma na uwadze.
Również chciałbym poznać wymiary pomieszczenia nad garażem, czy wchodzi się do niego po schodkach z łazienki, czy jest na tym samym poziomie.
Czy ktoś rozważał w pokojach na poddaszu zamiast połaciowych dać przy dzwiach balkonowych (nad jadalnią) normalnej wielkości okna? Czyli dołożyć obok drugie? Co o tym myślicie?

Normalnie do 3 razy sztuka. Jak nikt mi nic nie napisze, to przestaje marudzić już o tych schodach :P
Pozdrawiam!!

malena
26-08-2006, 10:51
na stryszku można się z powodzeniem wyprostowaća, a miejsca jest naprawde sporo - rupieciarnia pierwsza klasa . nie mamy garażu więc nie wiem jakie jest to pomieszczenie nad nim . sprawa okien połaciowych , temat już był poruszany , w/g mnie dobrym pomysłem byłaby dostawka do balkonów np 60-ocentymetrowego okna , ja jednak za nic nie zrezygnowałabym z tych dachowych. jeśli ktoś z dachowych rezygnuje to konieczna byłaby jakaś dostawka do balkonów ze wzgledu na ilość światła w pokojach,

Schody do 6 września będzimy mieli wyceny z 4 różnych źródeł - w tej chwili sie projektują, przeliczają. Po 6 damy znać co do schodów, ale my zdecydowani jesteśmy na schody ze spocznikiem i w ten sposób będą robione

Pozdrawiam Malena

DADI
27-08-2006, 18:06
PS. pytanie do DADI czy znalazłeś już szmaragda w okolicach Bydgoszczy, bardzo chciał bym taki dom zobaczyć.

Witam

Zadzwoniłem do gościa który niby miał budować Szmaragda a jego kolega ma już wybudowany ale okazało się że jest to ORION a nie Szmaragd :-( stoi on gdzieś w Osielsku.

Pozdrawiam

kasilas
27-08-2006, 19:07
No cóż DADI szkoda.
Ja powoli muruję ścianki, pod koniec tygodnia będę układał strop i kominy(schiedla). W końcu zostawiłem drzwi z jadalni. Mam wrażenie (raczej moja żona) że okno w kuchni jest za wysoko i zrobię je chyba na 90 cm. No i jeszcze okno w salonie - też chyba zrobię z niego drzwi balkonowe.

Tymczasem pozdrawiam

kate 25
27-08-2006, 20:32
Witam serdecznie!
Ja tez dolaczam sie do grona Szmaragdowiczow, jeszcze niedawno mialam inny projekt na oku MAJA z ARCHETONU niestety nie wypalil on ze wzgledu na waska dzialke i za duzo przerobek
Dlatego zdecydowlalismy sie jednak na SZMARAGD
Dla nas jest on bardzo funkcjonalny w srodku i ma wyglad niczego sobie, salon polaczony z jadalnia , wykusz tez zawsze chcialam ,ustawna kuchnia, zadaszony czesciowo taras, dodajace uroku balkoniki, mozliwosc zamowienia projektu na 2 garaze oraz spizarka wazna sprawa, przejscie z kotlowni do garazu, miejsce w wiatrolapie na duza szafe, przejscie z lazienki na gorze do strychu tez nam sie spodobalo
Jednym slowem duzo tych zalet jest

Wiec zycze duzo cierpliwosci i milych efektow w zwiazku z budowa dla wszystkich budujacych ten domek:)

kate 25
27-08-2006, 20:38
Witam serdecznie!
Wlasnie dolaczylam do grona SZmaragdowiczow i ciesze sie ze sa osoby budujace ten domek na podkarpaciu, moze gdzies blisko mnie ??
Jestem z Rzeszowa
Aga prosilabym Cie o wyslanie skanow , jesli mozesz:)
Z gory dzieki !!

[email protected]

Aga KN
28-08-2006, 07:45
Kasilas my też zdecydowaliśmy sie na B20.

A TERAZ MAM PYTANIE ILE BETONU POSZŁO WAM NA ZALANIE STROPU ??

pozdrawiam
Aga

kecajm
28-08-2006, 08:04
Ja mam dwa projekty schodów:
- pierwszy: schody zaczynają się na wprost od wejścia w ok. połowie długości otworu w stropie (krótki pierwszy bieg), nastepnie zakręcają w stronę ściany i idą do góry wychodząc obok wejścia do łazienki, czyli odwrotnie jak w projekcie
- drugi: idą po ścianie jak w projekcie, ale nie zakręcają o 180 st. tylko przy 90 st. wychodzą na wprost wejścia do pokoju.

Te w projekcie może są bardzo wygodne ale mocno wchodzą w salon drugim biegiem. Jakoś mi sie to nie widzi. Zaraz od wejścia z wiatrołapu będzie wchodzić się w schody, które trzeba ominąć.

gromal
28-08-2006, 08:18
PS. pytanie do DADI czy znalazłeś już szmaragda w okolicach Bydgoszczy, bardzo chciał bym taki dom zobaczyć.

Witam

Zadzwoniłem do gościa który niby miał budować Szmaragda a jego kolega ma już wybudowany ale okazało się że jest to ORION a nie Szmaragd :-( stoi on gdzieś w Osielsku.

Pozdrawiam

Witam ponownie.

Wielka szkoda DADI, ale zostanie nam życzliwość Kasilas i mam nadzieję że i mi pozwoli odwiedzić swój szmaragdowy pałac. :lol: Mama nadzieję że i w Bydzi staną pierwsze Szmaradgy "NASZE" :P

Kasilas dużo z żoną rozmawiamy o projekcie i chyba też zostawimy drzwi w jadalni to potrzebny ciąg komunikacyjny. Myślimy też aby przenieść drzwi w salonie z tarasu na tył domu u nas będzie to wyjście na cały ogród.

I jeszcze mam proźbę czy ktoś może mi podać wymiary strychu nad garażem (szer.,dł. i max. wys).
Pozdrawiam.

kecajm
28-08-2006, 08:26
podłoga: 6m x 3,3m, wys. w szczycie: 2,2m

kecajm
28-08-2006, 08:27
Zapomniałem dodać, że są to wymiary po zabudowie płytami g-k.

kate 25
28-08-2006, 09:11
Kecajm, mialabym prosbe wielka do Ciebie:)
Czy moznaby gdzies na weekendzie ogladnac twoj domek, mam 50 km do Mielca :)
Wiele jeszcze rzeczy mnie nurtuje w tym projekcie, a najbardziej te schody, scianke kuchnia -salon przedluzylabym,lazienke powiekszyc kosztem kotlowni chociaz i sam wyglad zewnetrzny mnie ciekawi
i czy Ty podnosiles scianke kolankowa o 24 cm moze?
Duzo by mi dalo nawet z zewnatrz go ogladnac, wiec jak moglbys podac namiary dokladnie gdzie to jest to wybralabym sie w sobote albo w niedziele kiedy Ci odpowiada
Aha i jeszcze w jakim stanie jest twoj domek, czy to jest stan surowy zamkniety?
podam maila swojego
[email protected]

kecajm
28-08-2006, 11:14
Witam wszystkich!
Mój domek jest w tej chwili wykańczany tzn.: elewacja jest ocieplona (jeszcze bez koloru), poddasze zabudowane i ocieplone, parter szpachlowany w tej chwili, płytki kładzione na podłogach (już są w garażu), balustrady na balkonach, drzwi zewnętrzne i garażowe (w środę mam mieć wejściowe), parapety wewnętrzne (aglomarmur), oczywiście wszystkie instalacje. Postaram się w najbliższym czasie uaktualnić mój album zdjęciowy.

Pozdrawiam

Dominik Pernak
28-08-2006, 15:46
Witam serdecznie.
Mam prośbę o podanie kontaktu do kogoś kto ma wybudowany dom SZMARAGD bo jestem w trakcie wyboru odpowiedniego domu i szmaragd najbardziej mi przypadł do gustu ale chciałbym go obejrzeć w rzeczywistości. Z góry wielkie dzięki. :lol:

kasilas
29-08-2006, 20:00
Witam
Jak rozwiązaliśmy w Szmaragdzie problem wentylacji ??
Mi brakuje otworu wentylacyjnego pod okap kuchenny. Jak też rozwiązaliście problem z wentylacją w łazience na parterze ??

Pozdrawiam

kecajm
30-08-2006, 07:33
Witam!
Łazienka na parterze ma przebicie do kotłowni (patrz projekt).
Okap w kuchni jeżeli już ma wyprowadzenie (teraz z reguły zakłada się z pochłaniaczami) trzeba podłączyć do kratki w tzw. spiżarni. O ile pamiętam, prawo budowlane wymaga dla takiego okapu z wymuszonym ciągiem oddzielnego przewodu wentylacyjnego.
Ja zrezygnowałem ze spiżarni, więc kratka w niej wentyluje kuchnię. Okap będzie z pochłaniaczem.

kasilas
30-08-2006, 07:57
Witam!
Łazienka na parterze ma przebicie do kotłowni (patrz projekt).
Okap w kuchni jeżeli już ma wyprowadzenie (teraz z reguły zakłada się z pochłaniaczami) trzeba podłączyć do kratki w tzw. spiżarni. O ile pamiętam, prawo budowlane wymaga dla takiego okapu z wymuszonym ciągiem oddzielnego przewodu wentylacyjnego.
Ja zrezygnowałem ze spiżarni, więc kratka w niej wentyluje kuchnię. Okap będzie z pochłaniaczem.

Tak Kecajm łazienka ma przebicie do kotłowni rzeczywiœcie, ale czy podłaczyles ja do wentylacji ?? a wtedy wymagane bylyby zalamania rury doprowadzajšcej czy wtedy będzie wystarczajšcy cišg ??

kecajm
30-08-2006, 08:05
Nie ma potrzeby jej nigdzie podłączać. Wentylacja będzie poprostu przez kotłownię, która jest wentylowana grawitacyjnie.

zbyszek sw
30-08-2006, 11:56
Witam również zdaje sobie to pytanie jak z wentylacją okapu w kuchni może zrezygnować ze spiżarni i w tym miejscu ustawić kuchenkę wtedy problem wentylacji (okapu) będzie rozwiązany. Myślałem też o tym żeby ze spiżarni poprowadzić rurę wentylacyjną pod sufitem do miejsca, w którym okap jest pokazany w projekcie, ale wtedy sufit musiałby być podwieszany i nie wiem czy będzie to funkcjonować. Pewnie zadziała, ale pod warunkiem, że wentylacja będzie wymuszona tak jak to opisał kecajm.

Pozdrawiam

kecajm
30-08-2006, 12:26
Rura może być też ukryta za szafkami kuchennymi.

JerzyBw
30-08-2006, 12:51
Witam serdecznie
Mam na imię Jerzy i jestem z Głubczyc woj opolskie, mam ziemię z pięknym widokiem i przymierzam się do budowy domu. Jestem w fazie wyboru projektu i mam mętlik w głowie. Dużo, dużo projektów :) Szmaragd również mi się bardzo podoba jest wg mnie idealny na moje potrzeby. Poprosił bym szczególnie Kecjama o kosztorys domu z robocizną i bez jak można [email protected]. Wiem, że to jest nie grzecznie tak prosić ale jestem początkujący i nie mam takiego doświadczenia jak Wy.
Pozdrawiam bardzo serdecznie

malena
31-08-2006, 22:15
http://foto.onet.pl/albumy/album.html?id=52039&q=szmaragd&k=3

Witam mam nadzieję ze ten link zadziala, dolozone sa nowe zdjecia, świeżutkie dzisiejsze, między innymi ze osławionego fortepianowego strychu. To takie najabrdziej zagracone i bez tynków......

No ale dzis wszystkie grzejniczki były cieplutkie, ściany pięknie schną jutro przyjeżdżają płytki do łazienki na górze :)

A drzwi jednak nie będą z Classena tylko robi stolarz i okazuje się że różnica w cenie to kwestia 100 zł - a zamiast płyty mamy drewno - olcha.

Pozdrawiam wszystkich i powodzenia w budowaniu i decyzjowaniu..:)
Malena

kasilas
01-09-2006, 10:16
Witam co ile dawaliœcie kotwy pod murłaty ?? czy co 1 m czy tylko w w trzpieniach T-1 ?? i jakiej gruboœci 12 czy np 20 ??

kecajm
01-09-2006, 14:12
O ile pamiętam zalewałem razem ze stropem pręty gwintowane M16, w miejscach jak na projekcie.

kasilas
01-09-2006, 16:04
Dzięki KECAJM jak zwykle jesteś bardzo pomocny.

Mam jeszcze jedno pytanie czy balkon nad wykuszem wychodzi wyżej około 10 cm niż będzie podłoga w pokojach na poddaszu ??. Jeśli tak to czy to zmienialiście i jak.

Z góry dziękuję i pozdrawiam.

kecajm
02-09-2006, 22:04
Chodzi o podłogę balkonu? Będzie wylana na równo z tą w pokoju.
Tak jak na wszystkich balkonach.

kasilas
02-09-2006, 22:15
Chodzi o podłogę balkonu? Będzie wylana na równo z tą w pokoju.
Tak jak na wszystkich balkonach.

Kecajm tak chodzi o podłogę balkonu nad wykuszem. Czy na nim też układałeś strop Terriwa czy wylewałeś płytę ??. Wydaje mi się że jeśli będzie położony strop Terriwa dalej ocieplenie i posadzka to wyjdzie wyżej niż podłoga w salonie.

Bo jeśliby wylać płytę i zazbroić tak jak na balkonie (grubość np 12 cm) wtedy z ociepleniem, izolacjami itp wyszło by rzeczywiście na równi.

Oglądałem dziś inną budowę Szmaragda w Toruniu. Został w nim przesunięty podciąg w Salonie dzięki temu nie ma występu w jadalni i brak jest też podmurówki na podciąg w miejscu przy kominku. Chyba lepiej to wygląda

Pozdrawiam

DADI
02-09-2006, 22:26
Oglądałem dziś inną budowę Szmaragda w Toruniu. Został w nim przesunięty podciąg w Salonie dzięki temu nie ma występu w jadalni i brak jest też podmurówki na podciąg w miejscu przy kominku. Chyba lepiej to wygląda

Pozdrawiam

Witam
Gdzie w Toruniu oglądałeś Szmaragda ?? Jak mocno jest zaawansowany w budowie? Ma jakieś inne ciekowe przedóbki ?

Pozdrawiam

kecajm
03-09-2006, 20:59
Kasilas:
Ja strop nad wykuszem zrobiłem jak wszędzie, czyli pustaki ceramiczne Leier. (W projekcie jest Teriva). Owszem przy takim rozwiązaniu docieplenie od góry musi być dość cienkie - 4-5 cm. Myślę że to nie będzie miało większego wpływu na termikę budynku.
Można zrobić jak piszesz: wylać płytę zbrojoną której powierzchnia wyjdzie niżej niż powierzchnia stropu o jakieś 10 cm. Różnicę można później wypełnić styropianem. A później jastrych.

kasilas
03-09-2006, 21:23
Kecajm
Nie boisz się że przy grubości 4-5 cm styropianu w jadalni strop będzie przemarzać ??.
Ja w miejscu nad jadalnią gdzie będzie strych dam chyba jeszcze dodatkowo żebro rozdzielcze - boję się że cały szczyt spoczywający na dwóch belkach może stanowić zbyt duże obciążenie.
Aha z czego budowałeś swój domek bardzo ładnie Tobie go zrobili. A z czego ścianki działowe zrobiłeś ??

Pozdrawiam

kecajm
04-09-2006, 06:59
Dam dobry styropian, może nawet ekstrudowany. Tego balkoniku jest naprawdę niewiele, może 1,5 m2. Domek cały z ceramiki (U220 ściany nośne + K3 działowe).

gromal
05-09-2006, 08:50
[quote=kecajm]

Oglądałem dziś inną budowę Szmaragda w Toruniu. Został w nim przesunięty podciąg w Salonie dzięki temu nie ma występu w jadalni i brak jest też podmurówki na podciąg w miejscu przy kominku. Chyba lepiej to wygląda

Pozdrawiam

Witam serdecznie.
Jeżeli możesz podać namiary na tego szmaragda to bym był bardzo zobowiązany.
Pozdrawiam.

Aga KN
05-09-2006, 09:53
Jestem z Tarnobrzegu, domek mam na dzieję za 1,5 miesiąca będzie przykryty.
skany wyślę popołudniu jak są jeszcze potrzebne
pozdrawiam
Aga :)

JerzyBw
05-09-2006, 11:42
Witam
Czytam Wasze wątki i zazdroszczę Wam budowy takiego ładnego domu. Chyba jak wszystko dobrze pójdzie również kupię ten projekt. Najpierw myślałem o drewniaku ale cena domów z bali, ba w szkielecie jest jednak za wysoka. W moim przypadku muszę najpierw spłacić samochód a to za dwa lata ;(. Bedę obserwował jak Wam idzie :)) i jak wyszło u Was finansowo w realizacji projektu. Narazie mam 25 arów ziemi (zapłaciłem 2500zł) z ładnym widokiem na góry Opawskie. Prąd przy granicy z polem i bierząca woda - jest. Czeka mnie kupno szamba.
Poniżej widok jaki może kiedyś będę podziwiał z balkonu, tarasu.
Pozdrawiam

http://img118.imageshack.us/img118/4928/pola11lp0.jpg

Gelus
06-09-2006, 10:24
Witam serdecznie wszystkich "szmaragdowiczów".
Po przekopaniu wielu projektów ja też na jakieś 90% dołączę do waszego grona.
Jeśli można można, mam 2 pytanka...
1.Czy kuchnia nie jest dla was troszką za mała ( na planach tak wygląda, jak to jest tak "na żywo? - chciałbym jednak zachować spiżarnię...)
2.Czy znacie jakiś budujący się lub wybudowany Szmaragd w pobliżu Radomia?

Pozdrowienia
Gelus

Aga KN
08-09-2006, 11:46
Kuchnia rzeczywiście duża nie jest ale jak dla mnie tez nie jest mała. zakładam, że nie będę wstawiać do niej stołu bo przecież mam piękną jadalnie więc tam postawie wymarzony stół.
Już przymierzałam : lodówka, kochenka, zmywarka itd.. Kochnia jest ok.

Za to spiżarnia to raczej wnęka na duże półki!!!!!!, zgrzewki wody mineralnej itp... Zamiast standardowych drzwi będziemy tam wstawiać drzwi lub drzwiczki z płyty meblowej, ale myslę że warto ją zostawić

pozdrawiam
Aga :)

malena
12-09-2006, 20:40
http://foto.onet.pl/upload/29/81/_628815_n.jpg
ta czarna plamana środku to wizja mojego męża - kamień wklejony w sa środek ściany :), no cóż podobno tak ma być i będzie jeszcze jeden, w sumie nie wygląda źle więc nie marudzę :)

malena
12-09-2006, 20:46
http://foto.onet.pl/upload/25/55/_628814_n.jpg
http://foto.onet.pl/upload/36/58/_628816_n.jpg


No więc dzieje się nasza elewacja. Kolor jest cieplutki żólty najabardziej odpowiada temu który jest na pierwszym zdjęciu w poprzedniuej wypowiedzi.
Budujemy bez garażu więc ta ściana wygląda nieco inaczej niż w większości szmaragdów, w przyszłosci maja być okiennice i trchę zieleni na tej ścianie bo narazie jest taka trochę "nieżywa" choć jak dla mnie już wygląda cudnie :)

Jak tylko zniknie rusztowanie z przodu i od tarasu wkleję fotki :)


Jak dobrze pójdzie to w listopadzie mieszkamy!!!!!
Pozdrawiam Malena

wilcz60
15-09-2006, 10:54
Malena
Gratuluję szybkiej przeprowadzki. Ale po obejrzeniu zdjęć doszedłem do wniosku, że zepsułaś "Szmaragda". Dom pozbawiony balkonu i półokragłych drzwi stracił swój charakter. Nie wiem jak wygląda od strony wykuszu. Wejście też wydaje mi sie zmienione (wczesniejsze zdjęcia). Jednak z garażem dom wygląda lepiej. Bez niego jest jak inwalida. To już nie jest "Szmaragd".
Pozdrawiam
wilczek

kasilas
15-09-2006, 11:31
Wilczek masz rację co do balkonów. Okna półokršgle niestety chociaż bardzo chcialem mieć kosztujš ponad dwukrotnie więcej niestety niż proste, a to już jest duża różnica na 2 (dwoch) jakieœ 3500 PLN + VAT w drewnie sosnowym. Tak więc nie wiem czy skórka warta wyprawki.

Pozdrawiam

malena
16-09-2006, 19:49
No cóż wilcz gusta są różne i się nie dyskutuje :):):):):):)

Nam się półąkrągłe okna po prostu nie podobają, nawet jeśli pominie się koszty.
Konsekwentnie sie tego trzymamy, w naszym domu żadnej okrąglizny !!!
ani w Romeo ani w Julie także bawić się nie będzimy więc balkon pro forma nie jest nam potrzebny, a bez niego wg nas dom równiez wygląda dobrze i nie traci :)

nie wiedziałam "żywego" szmaragda z garażem, więc tutaj cięzko mi powiedzieć - bo przecież projekt zawsze jest tylko projektem...więc i tutaj się z kolega nie zgodzę.....:):):):)

Obserwuję ten dom jak rośnie - zmienia się i ostatnia rzecz jaką można powiedzieć to to że wygląda jak "inwalida" - to juz absolutna bzdura.

Pozdrawiam Malena

arkadiuszp
16-09-2006, 20:33
Hej. Ten Szmaragd bez garażu jest naprawde jak inwalida...Popieram Wilczka. Ja buduje Szmaragda w Lublinie. Chcialbym sie dowiedzieć czy ktokolwiek podpiwniczał nasz domek...ja tak zrobilem...

kasilas
16-09-2006, 21:05
Stropik sobie schnie a ja podlewam :))

arkadiuszp
16-09-2006, 22:16
Ja strop będę zalewał ok. wtorku. Modlę się tylko pogodę...Kierownik polecił i strop styropianowy-podobno nowość. Nie wiem co o tym sądzić. Może lepiej będzie zrobić tradycyjny Terriva. Proszę o rady...

kasilas
16-09-2006, 22:40
Ja strop będę zalewał ok. wtorku. Modlę się tylko pogodę...Kierownik polecił i strop styropianowy-podobno nowość. Nie wiem co o tym sądzić. Może lepiej będzie zrobić tradycyjny Terriva. Proszę o rady...

No cóż stropu styropianowego nie znam ?? nie wiem nie doradzę Ci !. Ja miałem tradycyjną Terrivę i było wszystko OK. Ale jeśli we wtorek zalewasz to z Teriivą nie zdążysz :))
Pozdrawiam

cbartek
18-09-2006, 09:50
Pytanie do tych którzy juz wybudowali dom lub maja wykaz materiałów. Ile potrzeba pustaków ceramicznych do wybudowania Szmaragdu. Chodzi mi o pustaki ceramiczne np porotherm.
Pozdrawiam

zbyszek sw
18-09-2006, 10:01
Witam
Porotherm 30 P+W KL 15 - 2290 szt
Porotherm 25 P+W KL 15 - 400 szt

Pozdrawiam
Zbyszek :wink:

cbartek
18-09-2006, 10:34
Witam
Porotherm 30 P+W KL 15 - 2290 szt
Porotherm 25 P+W KL 15 - 400 szt

Pozdrawiam
Zbyszek :wink:


Wielkei dzięki za błyskawiczną odpowiedz!!

marifu
18-09-2006, 21:37
Jak Pan moze przesłać mi skany Szmaragdu to bardzo prosazę - jutro odbieram narysowane surówki ale moze się przydadzą chociaz do porównania!
Mój e-mail - [email protected]
Tez wybrałem Szmaragd i nawet odwiedziłem zbudowany 0- rewelacja!

Pozdrawiam MARIFU!

arkadiuszp
19-09-2006, 14:19
No cóż mi nie podobaja się przeróbki Maleny. Przecież wcale nie muszą!!! Według mnie to nie jest już "szmaragd" tylko zwykła chałupa. Są gusta i guściki...Takie jest poprostu moje zdanie....nikt nie musi się z nim liczyć..

gromal
19-09-2006, 17:53
Stropik sobie schnie a ja podlewam :))

Bardzo ładnie rośnie Twuj Szmaragdzik, obsewwuję go jak tylko są nowe zdjęcia.
Mam pytanie czy zdecydowałeś się gdzie będzie okno w salonie a gdzie dzrzw, po zdjęciach widać że zostawiłeś takie same otwory przy tarasie i na tył domu. Mnie też bardzo kusi aby dzrzwi zrobić z tyłu domu będę miał centralne wyjście na ogród a tam gdzie były dzrzwi w projekcie powstanie ładny kącik wypoczynkowy.

Mam też prośbe, czy mógłbym z żoną podjechać na budowę aby z bliska zobaczyć Szmaragda.
Pozdrawiam gromal.

kasilas
19-09-2006, 18:53
Stropik sobie schnie a ja podlewam :))

Bardzo ładnie rośnie Twuj Szmaragdzik, obsewwuję go jak tylko są nowe zdjęcia.
Mam pytanie czy zdecydowałeś się gdzie będzie okno w salonie a gdzie dzrzw, po zdjęciach widać że zostawiłeś takie same otwory przy tarasie i na tył domu. Mnie też bardzo kusi aby dzrzwi zrobić z tyłu domu będę miał centralne wyjście na ogród a tam gdzie były dzrzwi w projekcie powstanie ładny kącik wypoczynkowy.

Mam też prośbe, czy mógłbym z żoną podjechać na budowę aby z bliska zobaczyć Szmaragda.
Pozdrawiam gromal.


Gromal drzwi będę miał z jadalni jak w projekcie jedne wąskie, w salonie natomiast będę miał drzwi na taras tam gdzie są w projekcie i tam gdzie pierwotnie miało być okno. Taraz oczywiście powiększe. Zrobiłem właśnie tak ze względu na ogród.
Jeśli chcesz obejrzeć zapraszam nie ma problemu. Podaj maila napiszę Ci jak dojechać.

kasilas
19-09-2006, 20:06
No cóż mi nie podobaja się przeróbki Maleny. Przecież wcale nie muszą!!! Według mnie to nie jest już "szmaragd" tylko zwykła chałupa. Są gusta i guściki...Takie jest poprostu moje zdanie....nikt nie musi się z nim liczyć..

Arkadiuszu !!!

Daruj sobie swoje uwagi !!! Pochwal się może lepiej swoim Szmaragdem ??? Malena w przeciwieństwie do Ciebie na tym forum nie żałowała ani Swojego czasu i miała tyle uprzejmości żeby doradzić i pomóc innym. Za co ja i pewnie większość forumowiczów jej bardzo dziękujemy.

Pozdrawiam

Kasia.Piła
19-09-2006, 21:08
Witam wszystkich szmaragdowiczów. Śledzę ten wątek od kiedy zdecydowałam się wraz z mężem na budowę "szmaragda". A następiło to dobrych parę miesięcy temu(na etapie wyboru projektu), a budowę rozpoczęliśmy w czerwcu br. Dotychczas czytałam Wasze wypowiedzi z zapartym tchem. Traz nadszedł moment żeby włączyć się aktywnie do forum chociaż mam wrażenie, że chwilowo atmosfera się popsuła. Ale co mi tam, zaryzykuję i pochwalę się naszą wersją"szmaragda". W tym roku zatrzymamy prace na tym etapie, zrobimy tylko porządek z terenem wokół. Wykończeniówka w przyszłym roku- wersja optymistyczna przy sprzyjających wiatrach.

http://img479.imageshack.us/img479/8120/img0606hm2.jpg
http://i114.photobucket.com/albums/n252/German0/IMG_0607.jpg

DADI
20-09-2006, 07:06
@Kasia.Piła

Witamy na Forum Szmaragda.

Piękny jest twój domek, prosimy o więcej zdjęć w środku Szmaragda.

może album założysz??

Pozdrawiam

gromal
20-09-2006, 07:36
Witaj Kasia.Piła.
Piękna Szmaragdzik.
Popieram DADI i zachęcam do założenia albumu, chętnie popatrzymy na wnętrze domu i napisz proszę co w nim pozmieniałaś, jak poradziłaś sobie z kominem, schodami.
Pozdrawiam i życzę szybkiego ukończenia budowy.
gromal

JerzyBw
20-09-2006, 07:43
Witam serdecznie
Zapytam się Kasi o ile % jest taniej w takiej okrojonej formie? Nie ma okien na poddaszu myślę i że tam będzie za mało światła. Mając dobrze ustawiony dom względem kirunków świata, okna te mogły by dać troszkę darmowego ciepła od słońca, no ale to już sprawa Kasi.
Pozdrawiam

malena
20-09-2006, 08:01
Witam Kasia Piła


Przepiękne zdjęcia, jak ten Szmaragd potrafi się zmieniac:), ilu budujących tyle wersji :). czy w związku z brakiem okien dachowych dokładaliscie okna w szczycie????

No i koniecznie pochwal się wnętrzem :):):):):):):):):):)

Pozdrawiam Malena

Kasia.Piła
20-09-2006, 09:16
Witam ponownie. Widzę, że pojawił się problem okien dachowych, już objaśniam. Jak pisałam nasz domek na zimę pozostanie w stanie surowym otwartym(będzie się wietrzył, wysychał i osadzał na gruncie), zabezpieczymy jedynie prowizorycznie otwory przed napierającą zimą, no to nie chcieliśmy ponosić ryzyka wstawiania bądź co bądź kosztownych okien dachowych, które stałyby się dosyć łatwym łupem dla "poszukiwaczy przydatnych rzeczy". Konstrukcja dachu jest przygotowana na osadzenie okien dachowych w momencie kiedy będziemy budynek zamykać. Oczywiście doświetlą one pokoje i łazienkę na górze. Co do zmian, to nie robiliśmy znaczących. Wymienię te nieliczne:
-likwidacja balkonu nad wejściem(widoczne na zdjęciu)-jest to dla nas strona północna, od ulicy i nie czułam potrzeby posiadania balkonu w holu na piętrze, a okno wystarczająco doświetli i myślę, że budynek za dużo nie stracił;
-likwidacja drzwi tarasowych w wykuszu ze względu na ustawność zarówno jadalni jak i tarasu;
-likwidacja oczywiście okienka okrągłego w salonie;
-pozostawiliśmy w łazience na poddaszu tylko jedno okno połaciowe;
-w pomieszczeniu nad garażem, które będzie miało funkcję suszarni, prasowalni i garderoby-graciarni, zrobiliśmy okno w ścianie szczytowej;
-podwójny garaż z wyjściem na ogród.
To chyba wszystko, poza tym trzymamy się wiernie projektu, bo wybraliśmy go dlatego, że nam się w całości podobał i wnętrza są bardzo funkcjonalne.

JerzyBw
20-09-2006, 10:30
Jeżeli wejście frontowe jest od północy to faktycznie balkon jest zbyteczny. Ja mam ziemię bardzo ustawną. U mnie fronowe wejscie będzie idealnie od wschodu (będę z kompasem, przy wytyczaniu domu ;))a garaż wyjdzie na północy. Jestem w trakcie wyboru projektu i jak wcześniej wspomniałem projekt Szmaragd mi sie bardzo podoba bez przeróbek. Zastanawiam się jeżeli dom ma kosztować więcej o jakieś 5% przez to, że ma wykusze, balkoniki z trzech stron, ba okienko okrągłe to biorąc kredyt na ileś tam lat x to ja wolał bym już zapłacić więcej w ratcie o jekieś ok. 50zł i mieć dom taki jaki mi się podoba w wersji pierwotnej. Może ktoś mnie poprawi i powie, że się myle w tym szacunkowym moim "wyliczeniu" ;) byłbym bardzo wdzięczny.
Pozdrawiam

kasilas
20-09-2006, 13:32
Jeżeli wejście frontowe jest od północy to faktycznie balkon jest zbyteczny. Ja mam ziemię bardzo ustawną. U mnie fronowe wejscie będzie idealnie od wschodu (będę z kompasem, przy wytyczaniu domu ;))a garaż wyjdzie na północy. Jestem w trakcie wyboru projektu i jak wcześniej wspomniałem projekt Szmaragd mi sie bardzo podoba bez przeróbek. Zastanawiam się jeżeli dom ma kosztować więcej o jakieś 5% przez to, że ma wykusze, balkoniki z trzech stron, ba okienko okrągłe to biorąc kredyt na ileś tam lat x to ja wolał bym już zapłacić więcej w ratcie o jekieś ok. 50zł i mieć dom taki jaki mi się podoba w wersji pierwotnej. Może ktoś mnie poprawi i powie, że się myle w tym szacunkowym moim "wyliczeniu" ;) byłbym bardzo wdzięczny.
Pozdrawiam

Jerzy masz rację
Za porotherm zapłaciłem 3 tys więcej niż za solbet bo to tylko 2 % całej inwestycji. Za wełne zapłacę tylko 3 tys. więcej niż za styropian bo to tylko 2 % więcej. dach deskowałem bo to 4 tys co stanowi 2 % inwestycji. Dachówke biorę Creatona bo to tylko 6 tys więcej niz Ruppa a to tylko 5 % inwestycji.
Przytaczać dalej ??? czy wystarczy :)) a teraz przelicz ile Ci się zwiększy rata miesięczna :))
Cały dom to nie tylko wybór między oknami łukowymi a nie. Jest znaczniej więcej wyborów. A nie można mieć wszystkiego chyba że masz nieograniczone fundusze.
Pozdrawiam

JerzyBw
20-09-2006, 17:10
Jeżeli wejście frontowe jest od północy to faktycznie balkon jest zbyteczny. Ja mam ziemię bardzo ustawną. U mnie fronowe wejscie będzie idealnie od wschodu (będę z kompasem, przy wytyczaniu domu ;))a garaż wyjdzie na północy. Jestem w trakcie wyboru projektu i jak wcześniej wspomniałem projekt Szmaragd mi sie bardzo podoba bez przeróbek. Zastanawiam się jeżeli dom ma kosztować więcej o jakieś 5% przez to, że ma wykusze, balkoniki z trzech stron, ba okienko okrągłe to biorąc kredyt na ileś tam lat x to ja wolał bym już zapłacić więcej w ratcie o jekieś ok. 50zł i mieć dom taki jaki mi się podoba w wersji pierwotnej. Może ktoś mnie poprawi i powie, że się myle w tym szacunkowym moim "wyliczeniu" ;) byłbym bardzo wdzięczny.
Pozdrawiam

Jerzy masz rację
Za porotherm zapłaciłem 3 tys więcej niż za solbet bo to tylko 2 % całej inwestycji. Za wełne zapłacę tylko 3 tys. więcej niż za styropian bo to tylko 2 % więcej. dach deskowałem bo to 4 tys co stanowi 2 % inwestycji. Dachówke biorę Creatona bo to tylko 6 tys więcej niz Ruppa a to tylko 5 % inwestycji.
Przytaczać dalej ??? czy wystarczy :)) a teraz przelicz ile Ci się zwiększy rata miesięczna :))
Cały dom to nie tylko wybór między oknami łukowymi a nie. Jest znaczniej więcej wyborów. A nie można mieć wszystkiego chyba że masz nieograniczone fundusze.
Pozdrawiam

Nie wiem, czy zostałem zrozumiany. Piszesz jakie materiały zostały wybrane przez Ciebie, bo to tylko parę % drożej a są lepsze jakościowo. O to mi nie chodziło. Chodzi mi jak takie ładne "bajerki" wizualne, które będą podrażać % koszty w budowie domu a jak wypadnie taka oszczędność po odcięciu: balkonów, wykusza itp, które są obcinane kosztem estetyki, bo wiadomo każdy grosz się liczy. Stawaim, że te "bajerki" nie podrożeją domu więcej niż 5% w całości domu. Czekam na dalsze sugestie :wink:
Pozdrawiam :)

kasilas
20-09-2006, 17:23
Jerzy !!
Jeśli chodzi o balkony to rzeczywiście pewnie nie taki drogi wydatek - chociaż nie wiem co będę mówił jak przyjdzie do kupowania barierek :). Okna dachowe niestety to już dość znaczna kwota. Jak pisałem wcześniej, wynieniali mi okna i tak np. proste kosztuje około 1680 PLN + VAT a łukowe 3650 plus VAT. Okno okrągłe w salonie rzeczywiście jest nie drogie około 400 PLN.
Zrozumiałem Cię ale chciałem Ci dać do zrozumienia że jeśli się ma ograniczone fundusze to trzeba umieć z czegoś zrezygnować. Coś za coś. Ja wybrałem teoretycznie lepsze materiały kosztem takich bajerków jak łuki. Patrząc na domek kecajma bez łuków wygląda bardzo ładnie a ma też proste okna.
Pozdrawiam

DADI
20-09-2006, 18:18
Witam Szmaragdowiczów

Mam pytanie do wszystkich którzy już budują Szmaragda, czy moglibyście opisać co "dopracowaliście" w projekcie, bo projektant nie wszystko "przemyśłał".

Mam zamiar kupić ten projekt i do architekta adaptującego projekt chciałbym iść z listą " życzeń " :-)

Pozdrawiam

JerzyBw
20-09-2006, 20:35
Jerzy !!
Jeśli chodzi o balkony to rzeczywiście pewnie nie taki drogi wydatek - chociaż nie wiem co będę mówił jak przyjdzie do kupowania barierek :). Okna dachowe niestety to już dość znaczna kwota. Jak pisałem wcześniej, wynieniali mi okna i tak np. proste kosztuje około 1680 PLN + VAT a łukowe 3650 plus VAT. Okno okrągłe w salonie rzeczywiście jest nie drogie około 400 PLN.
Zrozumiałem Cię ale chciałem Ci dać do zrozumienia że jeśli się ma ograniczone fundusze to trzeba umieć z czegoś zrezygnować. Coś za coś. Ja wybrałem teoretycznie lepsze materiały kosztem takich bajerków jak łuki. Patrząc na domek kecajma bez łuków wygląda bardzo ładnie a ma też proste okna.
Pozdrawiam

Hehe 8) i tu się różnimy. Ja kosztem drogich pustaków kupił bym te tańsze co nie oznacza, że mniej wytrzymają lat. Z resztą i tak będę w piachu, zanim te tańsze rozsypią się :-? . Za to, może inne droższe wydatki, kupił był te łukowe balkonowe okna - wyobrażasz sobie jakie one mogą robić wrażenie :wink: ale to nie jest konieczne - mogą być prostokątne, zawsze można coś ciekawego dokleić albo domalować. Najbardziej nie podoba mi się kasowanie wykusza i balkonów przez oszczędność i dodawanie bloczka na górze, żeby powiększyć poddasze. Dla mnie powstaje wtedy twór "nijaki", bez duszy. Oczywiście nikt ze mną się nie musi zgadzać 8) Ma takie prawo.
Pozdrawiam bardzo serdecznie

gromal
23-09-2006, 19:20
Witam :D

Mam pytanie do wszystkich Szmaragdowiczów którzy opanowali juz ten temat a więc:
1) jakie piece (jeżeli chodzi o radzaj opału) mieszczą się w kotłowni wg orginalnego projektu domu - bo gdzieś czytałem że istnieją jakieś min wymiary pomieszczeń w zależności od rodzaju pieca i opału jakim się pali. (mam nadzieję że piszę zrozumiale? :lol: )
2) i jakie wy wybraliście i ewentualnie zamierzacie kupić i na jaki opał co teraz jest na topie - najbardziej wydajny

Poadrawiam gromal

kecajm
25-09-2006, 10:30
Gazowy każdy. Np. Vaillant Turbo Max VU Plus z zasobnikiem 120l Galmet - jak u mnie.

kasilas
25-09-2006, 11:15
Ja niestety gaz ziemny bede mial zajakies 3-4 latka. Tymczasem zdecydowalem sie na ogrzewanie ekogroszkiem wiec musialem wydzielic pomieszczenie w garazu.

Kecajm !!
masz juz wstawione okienka i nie podnosiles scianki kolankowej (tak jak u mnie) czy w pokoikach na poddaszu jest wystarczajaco duzo swiatla ??? czy gdybys drugi raz budowal wstawilbys (jak sugerowala Malena) nad wykuszem dodatkowe okienka obok balkonowych ??

gromal
25-09-2006, 12:44
Witam :D

Mam pytanie do wszystkich Szmaragdowiczów którzy opanowali juz ten temat a więc:
1) jakie piece (jeżeli chodzi o radzaj opału) mieszczą się w kotłowni wg orginalnego projektu domu - bo gdzieś czytałem że istnieją jakieś min wymiary pomieszczeń w zależności od rodzaju pieca i opału jakim się pali. (mam nadzieję że piszę zrozumiale? :lol: )
2) i jakie wy wybraliście i ewentualnie zamierzacie kupić i na jaki opał co teraz jest na topie - najbardziej wydajny

Poadrawiam gromal

Powinienem dpoisać że u mnie na gaz ziemny nie ma co liczyć i chodzi mi też aby zainstalować pieć w pomoeszczeniu gospodarczym nie kosztem garażu.

kecajm
25-09-2006, 13:06
Według mnie jest wystarczająco dużo światła w tych pokojach. Dodatkowe okna przy balkonowych mnie osobiście się nie podobają - zepsułyby wygląd tej ściany i balkonu.

kasilas
25-09-2006, 13:49
Według mnie jest wystarczająco dużo światła w tych pokojach. Dodatkowe okna przy balkonowych mnie osobiście się nie podobają - zepsułyby wygląd tej ściany i balkonu.


Dzieki bardzo Kecajm. upewniłeœ mnie :)). Więc niech tak zostanie.
Pozdrawiam

kecajm
27-09-2006, 10:58
No i stało się: przekroczyłem koszt budowy powyżej 200 tyś. :(

Uzupełniłem album nowymi zdjęciami. Zapraszam.

Pozdrawiam,

Aga KN
27-09-2006, 14:25
Oj obejrzałam nowe zdjęcia i domek wygląda super.
Już zazdroszczę takiego etapu budowy. Bardzo ładny kolor okien, czy one są drewniane?
I zastanawiam się czy na dole w łazience zrezygnowałeś z prysznica czy mi się wydaje?

pozdrawiam serdecznie
Aga

gromal
27-09-2006, 18:45
Kecajm piekny domek gratulacje !!!

Coraz bardziej upewniamy się z żoną że to piękny domek.

Mam pytanie jak rozwiązałeś sprawę kominka -wg projektu czy przesuwałeś komin?
I czym ocieplasz sciany co to za materiał?

kasilas
27-09-2006, 19:53
Bardzo ładnie!!! Kecajm, czy wybrałeś już schody? Jeśli tak, to daj znać jakie.

kecajm
28-09-2006, 07:11
Już odpowiadam:
- okna PCV, obustronny złoty dąb
- na dole nie mam prysznica,
- kominek wg projektu (polecam zrobić wlot do komina jak najwyżej, przy samym suficie a połączenie z kominkiem zrobić skośnie przez ścianę)
- ściany ocieplone Platinium+ ściana (dawniej Termo-L) frez 120 mm,
- schody jak w projekcie, będą za jakieś 2 tyg. , buk parzony

Pozdrawiam

Aga KN
28-09-2006, 11:26
Dziękuje za odpowiedż. Kominek rzeczywiście ślicznie wykonany też mamy podłączenie skośne.
Nam jednak zalezy na prysznicu na dole tylko czy on się tam zmieści? razem z toaletą i umywalką?

pozdrawiam i gratuluje
Aga

kecajm
28-09-2006, 12:30
Zmieści się 80. Ale będzie bardzo ciasno. Polecam przeniesienie kibelka pod okno i ewentualne przesunięcie ścianki kosztem wiatrołapu.

kasilas
28-09-2006, 14:06
Wydaje mi sie że œcianke kosztem wiatrolapu nie za bardzo da sie przeniesc ?? bo to scianka nosna. ja zrobie w lazience odwrotnie szersze okienko stanie w lazience natomiast waskie w pomieszczeniu gospodarczym tym samym przesune troszke scianke i zwieksze powierzchnie lazienki kosztem pomieszczenia gospodarczego. mam nadzieje ze bedzie OK.

arkadiuszp
29-09-2006, 06:51
Ludziska powiedzcie mi jaka jest w projekcie wysokość ścianki kolankowej....Faktycznie tak jak pisze Kasia z Piły 60cm???

kasilas
29-09-2006, 07:32
tak okolo 50-60 cm

gromal
29-09-2006, 10:57
Kasilas powiedz na jakim jesteś już etapie budowy, czy stropy już wylałeś?

Kiedy zamieścisz nowe zdjęcia?

Jak juz wcześniej pisałem mam zamiar odwiedzić twoją budowę, niestety żonka ma obecnie nawał pracy i ciężko sie jest nam razem wyrwać do Torunia, dlatego narazie śledzimy jedynie twoje postępy na zdjęciach.

Pozdrowienia.

kasilas
29-09-2006, 11:06
Tak strop mam wylany, sciany nosne wymurowane. Drewno na wiezbe na działce. W poniedzialek przychodza ciesle i zaczynaja zabawe z dachem. Sprobuje dzisiaj zrobic pare zdjec i wrzucic na stronke.
Pozdrawiam

Agnieszka123
29-09-2006, 11:29
Witam!
Czy ktoś buduje ten domek w okolicach Warszawy. Bardzo chciałabym go zobaczyć. Nie mogę się zdecydować który wybrać. Mam dwa Orion III lub Szmaragd bez garażu.
Wizualnie bardziej podoba mi się Szmaragd. Nie bardzo jednak podobają mi się te schody w pokoju.
Czekam na zaproszenie.
Pozdrawiam

kasilas
29-09-2006, 12:49
Kecajm ??
O ile pamietam to chciałes zrobic inne schody tzn nie takie jak w projekcie. Mozesz napisac co zadecydowalo jednak o tym ze robisz zgodnie z projektem.
Pozdrawiam

Agnieszka123
30-09-2006, 07:46
Witam!
Też jestem zainteresowana tym projektem. Czy może mi ktoś przysłać zeskanowany projekt Szmaragd?
[email protected]

kecajm
02-10-2006, 11:04
To prawda - miałem robić schody odwrotnie zakręcone, wychodzące przy łazience, ale w trakcie kolejnej wizji lokalnej ze stolarzem stwierdziliśmy, że te z projektu będą lepsze. Oczywiście moje nie będą identyczne, tylko konstrukcyjnie podobne. Przede wszystkim przekonało mnie to, że ten drugi bieg będzie na tyle wysoko (ok. 2m), iż nie będzie zasłaniał salonu patrząc od wejścia, jak również nie będzie bardzo zabierał jego przestrzeni.

Ar Tu Di Tu
07-10-2006, 14:38
Dawno nie pisałem, ale cały czas czytam i podziwiam jak szybko Wasze budowy idą do przodu.
Ja, niestety jeszcze nie podjąłem ostatecznej decyzji czy zbuduję SZMARAGDA. M.in. z tej przyczyny, że nie widziałem go w rzeczywistości.
W związku z tym zwracam się do Was z pytaniem, czy jest ktoś z rejonu Warmii i Mazur, albo Podlasia, kto buduje SZMARAGDA i mógłbym się do niego wprosić na wizję lokalną?

gromal
07-10-2006, 21:11
Właśnie jestem o jeden krok dalej, dwa dni temu przysłali mi projekt szmaragdzika.
Działka już jest, teraz do energetyki i wodociągów.
Dobrze że powstał ten wątek to teraz przyda się jak ulał, szczegulnie przed wizytą u architekta.
Jak wszystko dobrze pujdzie to na wiosnę ruszam z budową, teraz zbieramy fundusze aby sami coś zacząć i nie iść do banku z gołymi rękoma.
Pozdrawiam wszystkich, może na wiosnę nasz wątek znowu ruszy.

Lag2000
09-10-2006, 10:30
Witam

w ostatni czwartek osiagnalem stan "0" a od jutra ruszam z murami, klika fotek z mojej budowy znajdziecie tu:
http://foto.onet.pl/0,21821679,1136356,user.html

jezeli kogos interesuja koszty to tez moge podac :-)

gromal
11-10-2006, 12:04
W zeszłą niedzielę skorzystałem z zaproszenia kasilasa i odwiedziłem jego budowę i jesteśmy pod wielkim wrażeniem - szmaragdzik to piękny domek - jeszcze ładniej wygląda na żywo.

Ale mam teraz pewien problem kupiłem juz projekt z garażem pojedyńczym i czy nie zrobiłem źle. I tak chcę powiększyć garaż, myślałem żeby go wydłużyć ale teraz jak zobaczyłem dom Kasilasa to zastanawiam się czy nie warto było od razu kupić projekt z garażem dwu stanowiskowym?

Można zawsze przerobić projekt, ale koszty, a może będę mógł go jeszcze wymienić w pracowni krajobrazy?

kasilas
11-10-2006, 12:42
Gromal :)
Ja tez kupiłem z garazem jednostanowiskowym a póŸniej adoptowałem. I tak bedziesz robił inne zmiany wiec garaz rowniez zmienisz. Wiec nie ma sie czym przejmowac.

Pozdrawiam

gromal
11-10-2006, 13:33
Gromal :)
Ja tez kupiłem z garazem jednostanowiskowym a póŸniej adoptowałem. I tak bedziesz robił inne zmiany wiec garaz rowniez zmienisz. Wiec nie ma sie czym przejmowac.

Pozdrawiam

Myślałem że to garaż na dwa stanowiska, wydaje się ogromny.
A o ile powiększałeś garaż?
I powiedz na jakim etapie planujesz zakończyć budowe w tym sezonie, bo już nas kusi aby znów Cię odwiedzić i oglądać postępy na żywo.

anna.misia
11-10-2006, 21:10
tak bardzo chciałabym zobaczyć szmaragda w rzeczywistości jeżeli byłby ktoś życzliwy z dolnego śląska to podaję gg 843461 projekt już mam

kasilas
11-10-2006, 21:40
Gromal !
Garaż mam na jakieś 5,40 szeroki. Niestety będę miał tylko miejsce na jeden samochód, gdyż jak pisałem wcześniej z uwagi na fakt że będę miał ogrzewanie na eko-groszek w garażu wydzieliłem pomieszczenie na kotłownię.
Co do postepów robót jeszcze w tym roku to niewielę już przewiduję - postawię ścianki działowe i chyba na tym koniec. Ewentualnie pobawię się w przygotowanie miejsc na gniazda i kontakty elektryczne.
No i zaczekam na obniżkę cen dachówek :) a może raczej na ich dostępność chciałbym położyć Ruppa Syriusa 13 (chyba tak się nazywa) antracytowego.
Pozdrawiam

zbyszek sw
12-10-2006, 09:01
Witam Szmaragdowiczów!

Dawno mnie tu nie było, ale i na budowie niewiele się dzieje. Doprowadziliśmy wodę do domku koszty podłączenia były przeogromne nie spodziewałem się, że tyle będzie to kosztować :cry: .Wodę musieliśmy doprowadzić z odległości aż 190m.Przyłącze wodne przebiega przez działki sąsiadów, więc musieliśmy mieć pisemną zgodę na wejście na ich teren. Zgodę oczywiście otrzymaliśmy i mogliśmy przystąpić do kopania. Zamówiliśmy więc małą koparkę żeby na działkach sąsiadów nie narobić szkód. Problemy pojawiły się już na początku, okazało się, że linia wodociągowa przebiega przez wjazd na posesję jednego z sąsiadów, który kilka tygodni wcześniej ułożył sobie piękną kostkę granitową i już było mu nie w smak, że chcemy ją rozebrać żeby ułożyć rury. W końcu zgodził się, ale oczywiście kostka miała wrócić na swoje miejsce. Przystąpiliśmy do kopania, koparka nawet nieźle sobie radziła, bo elegancki piaseczek, ale po wykopaniu 15 mb cały wykop się obsunął :evil: :evil: i robota od nowa musieliśmy układać rury zaraz za koparką.Dzwonię więc do wodociągów z pytaniem czy ze względu na to że mamy taką sytuację możemy od razu zasypywać ułożona rurę na co wodociągi że absolutnie nie i musi być obecny przy tym pracownik wodociągów. tak się złożyło, że dwóch pracowników wodociągów było właśnie na urlopie i zaproponowano mi abym się z nimi skontaktował :wink: . Urlopowicze byli jak najbardziej chętni za ułożenie rur podłączenie i zasypanie zaśpiewali 2000 zł :o (ich zdaniem bardzo tanio). Przyjechali w ciągu godziny i robota szła dalej do momentu gdy trafiliśmy na glinę z którą mała koparka nie mogła sobie poradzić. Odesłałem więc małą koparkę i szukałem większej mocniejszej o co nie było łatwo. Udało się przyjechała kopara ale wcale lepiej sobie nie radziła z tym gruntem. Prace trwały przez trzy dni i kosztowało mnie to:

Urlopowicze - 2000zł
Materiały - 2500zł
Koparki - 1370zł
Ułożenie kostki brukowej – 400zł

Razem 6270zł:evil:
Kto tyle płacił za podłączenie wody :evil: :evil: :evil: !!!!!!

Z prądem tez nie było lepiej:

Za kabel 60mb i inne materiały –2200zł
Robocizna – 500zł
Razem 2700zł

Energetyce będę musiał zapłacić 1500zł

Koszty przyłączy przerosły mnie całkowicie :cry: :cry: :cry:

Kasilas mam do ciebie pytanie ja mam garaż jednostanowiskowy, kotłownię tak jak w projekcie i również planuję ogrzewanie eko-groszkiem. Wiem że kotłownia jest malutka ale czy są jakieś ograniczenia związane z montażem pieca na eko- groszek ze względu na wielkość pomieszczenia? Czy twoja decyzja o wydzieleniu pomieszczenia na kotłownię kosztem garażu może była tylko podyktowana zwiększeniem miejsca na składowanie opału?

anna.misia jestem z opolskiego jeżeli chcesz zobaczyć domek zapraszam :wink:

Pozdrowienia
Zbyszek

Nonez
12-10-2006, 09:31
Witam,
Proszę oderwać się od Szmaragda i zerknąć na Diunę III http://www.domus.wroc.pl/projekt4.html?id=72&flip=1

Co za fantastyczny domek, a myślałem że Szmaragda już żaden projekt nie przeskoczy.
Pozdrawiam

gromal
12-10-2006, 09:35
Witam Szmaragdowiczów!

Kasilas mam do ciebie pytanie ja mam garaż jednostanowiskowy, kotłownię tak jak w projekcie i również planuję ogrzewanie eko-groszkiem. Wiem że kotłownia jest malutka ale czy są jakieś ograniczenia związane z montażem pieca na eko- groszek ze względu na wielkość pomieszczenia? Czy twoja decyzja o wydzieleniu pomieszczenia na kotłownię kosztem garażu może była tylko podyktowana zwiększeniem miejsca na składowanie opału?

Pozdrowienia
Zbyszek

Ja też jestem ciekawy jak jest z tymi naszymi kotłowniami, garaż też chcę powiększyć ale wolał bym przeznaczyć ten kawałek na mały warsztacik gdzie mógł bym wykonywać drobne prace potrzebne w domu.
Więc jak to jest, co za piec tam można zmieścić (nie mysle tu o gazowym )?
Pozdrawiam wszystkich.

kasilas
12-10-2006, 10:23
Zbyszku wyrazy wspolczucia z powodu tych przylaczy :(

No cóż to ze zdecydowałem sie na wydzielenie w garazu pomieszczenia na piec w moim przypadku podyktowane było raczej wzgledami praktycznymi. Obawiam sie ze pomieszczenie gospodarcze pierwotnie przewidziane na piec gazowy moze byc za male dla pieca na eko-groszek. Poszukajcie sobie informacji na temat rozmiarów pieca na eko-groszek np. na allegro. Poza tym trzeba gdzies jeszcze zmiescic zbiornik na ciepla wode, hydrofor (bo przewiduje oprocz wody z wodociagu rowniez studnie glebinowa), odkurzacz centralny. Obawiam sie ze te wszystkie rzeczy do tego pomieszczenia nadzwyczajniej w swiecie nie wejda. Tym bardziej ze zamierzam nieco powiekszyc lazienke na dole kosztem pomieszczenia gospodarczego. Okienko wieksze wstawie w lazience a mniejsze w pomieszczeniu gospodarczym. tym samym scianke dzialowa nieco przesune.

Pozdrawiam

zbyszek sw
12-10-2006, 14:07
Dzięki kasilas teraz widzę, że dałem trochę ciała z tym garażem powiększając go rozwiązałoby to problem z mała kotłownią i łazienką. Muszę koniecznie coś zrobić z łazienką tak, aby zmieścił się tam prysznic i było jeszcze trochę miejsca. Myślałem nawet podobnie jak ty, aby przesunąć ściankę działową kosztem kotłowni. Ale w ten sposób kotłownia byłaby jeszcze mniejsza i musiałbym zrezygnować z jednego okna, co pewnie brzydko wyglądałoby patrząc na elewację. Mam jeszcze jeden pomysł na łazienkę tyko nie wiem czy tak można chcę w ścianie nośnej dzielącej wiatrołap i łazienkę wykuć wnękę i tam umieścić prysznic. Co wy na to ?

Pozdrawiam
Zbyszek

cbartek
12-10-2006, 14:53
[quote="zbyszek sw"]Witam Szmaragdowiczów!

"

Z prądem tez nie było lepiej:

Za kabel 60mb i inne materiały –2200zł
Robocizna – 500zł
Razem 2700zł

Energetyce będę musiał zapłacić 1500zł

Koszty przyłączy przerosły mnie całkowicie :cry: :cry: :cry:
"


Zbyszek troche mnie zaskoczyłeś tym co piszesz o kosztach przyłącza elektrycznego.
Ja właśnie dostałem warunki od energetyki i przyłącz kosztuje 128zł +vat za 1kW i jeśli odległośc np od słupa do twojej skrzynki elektrycznej jest do 200m to żadnych dodatkowych opłat za kabel nie ponoszę. Skrzynka robocizna i kabel jest już w tej cenie!. Przynajmniej tak jest w zakładzie energtycznym pod który podlegam. no chyba że różnie jest w różnych rejonach polski.

Pozdrawiam
bartek

kasilas
12-10-2006, 15:55
Zbyszku !
Wydaje mi się że prysznic i tak się zmieści do łazienki. Robiłem przed adaptacją pomiary i wyszło mi że prysznic 80 cm wypukły wejdzie tam raczej bez problemu !!. Co do wykucia dziury w ścianie to chyba wcześniej o tym wspominał kecajm, że można tak zobić. Nie jestem szpecem z zakresu inżynierii budowlanej pogadaj ze swoim kierownikiem budowy powinien powiedzieć czy nie będzie to miało wpływu na konstrukcję budynku !!

Co do rezygnacji z okna w kotłowni to niekoniecznie. Ja wstawię szersze w łazience a wąskie w kotłowni.

Pozdrawiam

zbyszek sw
13-10-2006, 11:53
Witam
Cbartek jeżeli chodzi o przyłącze energetyczne to energetyka doprowadziła mi prąd do granicy działki i za to nic nie zapłaciłem, ale do domu 60mb niestety musiałem doprowadzić sam.

Mam pytanie odnośnie okien jakie wybraliście i oczywiście za ile.
Mam kilkanaście wycen na okna z PCV
Wybrałem oczywiście najtańsze profil brugmann 5 kom 73mm szer, szyba U=1,0 okucia winkhaus. Producentem jest fabryka Majewski w Nysie. Czy ktoś z was słyszał coś o tych oknach?
Białe - 9000zł
Kolor dwustronny złoty dąb - 12000zł
Czy to dobra cena?

Muszę szybko podjąć decyzję, bo z miesiąc trzeba na nie poczekać a chcę zdążyć przed zimą.
Powiem wam, że różnica w cenie okien tego samego producenta u różnych przedstawicieli jest dla mnie szokująca, bo aż 3500zł . Nieźle zdzierają co?

Pozdrowienia
Zbyszek

kecajm
13-10-2006, 12:05
Polecam profil Veka. Oknoplast z Krakowa robi dobre. Ja ma akurat z Vidoku - Rzeszów. Dałem ok. 12 tyś. za dwustronny złoty dąb (bez łuków oczywiście).

esik
14-10-2006, 20:18
Ja rowniez jestem na etapie zakupu projektu SZMARAGD... Czy moglbym proscic o ladne skany z wymiarami.. Z gory dziekuje.. :D

[email protected]

esik
15-10-2006, 10:39
Witam wszystkich

Wlasnie pragne dolaczyc do tak sznownego grona "szmaragdowiczow"..
Obejzelismy setki projektow i wybor w koncu padl na ten jedyny - ocziwscie SZMARAGD... Oczywiscie ze wzgledu na jego funkcjonalnosc... i wyglad. NIe objedzie sie bez drobnych przerobek ale juz nauczony waszymi doswiadczeniami bedzie duzo latwiej je wprowadzic. Czytalismy to forum w wolnych chwilkach do paru dni i w koncu sie dopisujem. W poniedzialek idziemy do architekta i omawiamy zmiany w projekcie (ktorego jeszcze nie mamy) i dopiero go zamawiamy. Mam nadzieje ze w najblizszych dniach bedziemy juz go posiadali.
NIestety w tej chwili nie znamy nawet wymiarow pomieszczen tylko powierzchnie. JAk by ktos byl na tyle uprzejmy i mogl przeslac jakis rysuneczek z wymiarami to bylibysmy bardzo wdzieczni.
Jesmy z dolnoslaskiego...
Pozdrawiamy...
[email protected] :D

gromal
15-10-2006, 13:14
Witam wszystkich

JAk by ktos byl na tyle uprzejmy i mogl przeslac jakis rysuneczek z wymiarami to bylibysmy bardzo wdzieczni.
Jesmy z dolnoslaskiego...
Pozdrawiamy...
[email protected] :D

Witam w naszym gronie.
Wysyłam plany domu na e-mail.
I powodzenia w adaptacji, no a potem w budowie.

kasilas
16-10-2006, 11:54
Mam pytanie dotyczšce kominu wentylacyjnego w spiżarni ?? jak rozwišzaliœcie problem ?. Ja chciałem postawic Schiedla i wymurowalem go juz do stropu ale teraz po ułożeniu więŸby widze ze nie ma szans wymurowania go ponad wieŸbe i oblozenie klinkierem. Robiłem zgodnie z projektem ale chyba tam cos Pan arcitekt skopał. Teraz zastanawiam sie czy murowac dalej do wiezby czy juz od stropu pociagnac rure spiro ??.

Kecajm jak Tobie udało sie wymurowac ponad ??

Pozdrawiam

kecajm
16-10-2006, 14:31
Witam!
Ja pociągnąłem komin ponad dach. Od samego dołu z pustaków wentylacyjnych. Po dwa do stropu parteru i po trzy do końca. Wyszło 3 ciągi wentylacyjne.

Pozdrawiam