PDA

Zobacz pełną wersję : projekt SZMARAGD pracownia KRAJOBRAZY



Strony : [1] 2 3 4 5 6 7 8

Małgosiaa
09-03-2005, 08:07
Czy ktoś buduje dom Szmaragd z pracowni Krajobrazy?
www.krajobrazy.com.pl
Jeżeli tak proszę o kontakt. Bardzo podoba mi się ten domek i chciałam zasięgnąć informacji na temat tego projektu. Pozdrawiam.

Piotrusiek
11-03-2005, 15:48
Niestety chyba nikt z forum nie zrealizował tego projektu, na razie sa luźne rozmówki w tym wątku http://murator.com.pl/forum/viewtopic.php?t=41793 i nic więcej. Sam jestem zainteresowany tym domkiem, więc im więcej spostrzeżeń i przemysleń, tym lepiej. Zapraszam do wymiany poglądów.

Pozdrawiam
Piotr

Małgosiaa
11-03-2005, 18:47
To jest chyba nowy projekt i cięzko będzie znaleźć kogoś kto wybudował dom wg. tego projektu.
A może ktoś podpowie jake są plusy i minusy tego projektu. Pozdrawiam.

kecajm
04-04-2005, 15:00
Ja kupiłem ten projekt i jestem na etapie pozwolenia na budowę.

Piotrusiek
04-04-2005, 19:56
Ja kupiłem ten projekt i jestem na etapie pozwolenia na budowę.

Mozesz napisać jakich zmian dokonałeś w projekcie?

kecajm
05-04-2005, 06:59
Praktycznie żadnych. Tylko zmieniłem technologię (MAX), zredukuje ilość okien połaciowych i zrobię dodatkowe drzwi w garażu (od tyłu).

Aga KN
19-04-2005, 07:34
Witam wszystkich,
poszukuje kogoś kto buduje dom Szmaragd z pracowni Krajobrazy.
Interesuje mnie podłączenie kominka do projektowanego komina????
Dla nas i naszego architekta wydaje się oczywyste, że proponowane połączenie jest złe (2 załamania przewodu!!!!!!!!!!!)? jak to rozwiązaliście? czy przesuneliście komin? Mamy też parę uwag dotyczących niedociągnięć w proponowanej wentylacji (kuchnia, łazienka na górze). Chętnie porozmawiam z komś na temat zmian,

Kto buduje ten ładny domek :D
pozdrawiam
Agnieszka

Piotrusiek
23-04-2005, 16:37
Niewiele się dowiesz o tym projekcie, wątek o Szmaragdzie pojawił się dwa razy : tutaj (http://murator.com.pl/forum/viewtopic.php?p=612171&highlight=#612171) oraz tutaj (http://murator.com.pl/forum/viewtopic.php?t=41793)

Pozdrawiam
P.

Aga KN
25-04-2005, 07:07
Tak czy inaczej mamy już nasz Szmaragd kupiony, nie planujemy grubszych zmianm (kilka praktycznych i technologia max), architekt nie miał większych uwag do projektu

jest lux
Aga

kecajm
28-04-2005, 09:09
Witam!
Ja też buduję Szmaragd-a w tej techologii. A w zasadzie czekam na pozwolenie na budowę, która mam nadzieję ruszy w końcu maja.

Jacek

Excalibur
01-09-2005, 15:44
Niestety chyba nikt z forum nie zrealizował tego projektu, na razie sa luźne rozmówki w tym wątku http://murator.com.pl/forum/viewtopic.php?t=41793 i nic więcej. Sam jestem zainteresowany tym domkiem, więc im więcej spostrzeżeń i przemysleń, tym lepiej. Zapraszam do wymiany poglądów.

Pozdrawiam
Piotr

Czy zdecydowałeś się na ten projekt (Szmaragd) ?
My bardzo sie nim interesujem ... a tez jesteśmy z W-wy :-)

Excalibur
01-09-2005, 15:56
Czy tak mało buduje ten piękny domek ?
Jak Wam ida prace budowlane ?
My się bardz nad tym domem zastanawiamy.
Jak oceniacie realne koszty budowy pod klucz ?

kecajm
02-09-2005, 08:05
Mam stan surowy otwarty. Koszt ok. 80 tyś.
[/img]

Excalibur
02-09-2005, 13:18
Mam stan surowy otwarty. Koszt ok. 80 tyś.
[/img]

A gdzie budujesz Szmaragda ?.
Masz może jakieś zdjęcia ?.
Czy pokoje na poddaszu nie sa zbyt wąskie ?

Mnóstwo pytań :-) ale projekt jest bardzo ładny :-)

Piotr

brenda
19-10-2005, 08:34
czy ktoś buduje dom o nazwie Szmaragd?

Rom
19-10-2005, 09:07
Napisz coś więcej o jaki dom chodzi? Może jakiś link? Z jakiej jest pracowni?
Chętnie bym sobie na niego popatrzył

brenda
19-10-2005, 09:19
Jest to dom z biura projektowego IGN.
Wrzuć na wyszukiwarkę projekty domów IGN.

Rom
19-10-2005, 09:22
Czy to ten dom http://www.projekty.ign.com.pl/projekt.php?opcja=opis&id=134&nazwa_projektu=SZMARAGD????

brenda
19-10-2005, 09:40
Właśnie ten. Co o nim sądzisz?

KozAnka
19-10-2005, 09:54
Mi się podoba. Aż się dziwię, że wcześniej go nie znalazłam, bo myślałam, że już wszystkie projekty widziałam.
Masz może rzuty techniczne z tej pracowni? Ciekawa jestem jakiej wysokości jest ścianka kolankowa, bo nigdzie nie znalazłam takiej informacji.

brenda
19-10-2005, 10:45
:roll: będę dopiero kupować ten projekt, oczywiście szmaragd

Rom
19-10-2005, 20:39
Bardzo mi się ten domek podoba :D
Właściwie to nie mam się do czego przyczepić. Jedyną zmianą którą bym w tym projekcie rozważył byłoby chyba wydzielenie jakoś schodów tak, żeby nie znajdowały się one w pokoju dziennym. Może po prostu oddzieliłbym je ścianką od pokoju.
Zastanawiałbym się też czy potrzebne są te malutkie balkony od frontu i z tyłu.
Brendo czy orientujesz się na ile jest wyceniana realizacja tego domu??

brenda
20-10-2005, 08:07
koszt ok.220 000

sla-wek
23-10-2005, 23:30
Witam wszystkich, którym podoba się projekt Szmaragd... choć nie ma nas za wielu... narazie... Ale to chyba dlatego, że jest to nowy wypust chyba nowej pracowni. Tak na prawdę to jest to projekt "prawie" Orion, który pierwotnie chcieliśmy kupić i później budować. Ale na szczęści na forum na temat Oriona ktoś wspomniał o Szmaragdzie i już chyba nie będzie odwrotu. Tym bardziej, że przy naszej działce (wejście od wschodu) wyjście na taras jest od pd-zach. Niestety będę go musiał zmniejszyć o kilkadziesiąt centymertów (żeby wcisnąć go w działkę).

Chętnie wymienię uwagi na temat projrktu lub na temat przyszłej budowy. Mamy zamiar zacząć wiosną przyszłego roku. W tej chwili na tapecie jest geodeta, architekt i wstępne rozmowy z wykonawcą...

Pozdrawiam

brenda
24-10-2005, 11:36
ja dopiero w styczniu zacznę załatwiać papierologię,może na jesień stan 0.
pozdrawiam

sla-wek
24-10-2005, 21:11
Czy koszty, które podajesz ok. 220.000 wynikają z szacunków, czy z dokładnego kosztorysu? Metoda "gospodarcza", czy jeden/kilku wykonawców i z jakim wykończeniem.
My planujemy trochę więcej. 250.000 (bez działki oczywiście) z wykończeniem bez szaleństw, a budowa rozłożona na 2 lata. Do końca 2006 stan surowy zamknięty, 2007 reszta...

brenda
25-10-2005, 07:04
Projektant Szmaragdu podał mi mniej więcej szacunkowo koszt wykonania. To nie jest konkretny kosztorys,jeżeli będziecie mieli to prześlijcie mi.Będę bardzo wdzięczna. Ja dokumentację będę załatwiać w 2006r, a budować się w 2007.Zazdroszczę wam, że tak szybko zaczniecie budowę,życzę powodzenia.Jeżeli mogę nieśmiało prosić o zdjęcia jak ruszy budowa,swoje uwagi itp.

W jakiej częci kraju będziecie budować, może bym w następnym roku jak postawicie stan surowy przyjechała i zobaczyła.

Z góry bardzo dziękuję.

sla-wek
25-10-2005, 15:02
Będziemy budować pod Szczecinem w Dobrej. A fotki i uwagi chętnie umieszczę na forum.
Pozdrawiam

16-11-2005, 15:11
witam
bardzo mi sie spodobal ten projekt, chociaz po obejrzeniu setek roznych projektow dostaje takiego oczopląsu, ze już zwątpiłam, że znajdę coś ciekawego. To znaczy ciekawych i pięknych jest mnóstwo, ale nie wszystkie mi pasują. Bardzo mi się podoba M05a Muratora,

ale ten SZMARAGD jest również super. I pasuje mi stronami świata i koszt jest niższy niz M05a.
Tylko ten ma miejsce na 1 garaz!
Decyzja ....... MOŻE kiedyś zapadnie.
Może ktoś już go buduje lub wybudował?

sla-wek
16-11-2005, 15:36
Witam!

Dla nas 1 garaż nie jest problemem, bo mamy wąską i długą działkę i garaż będzie wolnostojący... i przy okazji trochę odgrodzi nas od ulicy.
A co do wyboru, to my mieliśmy to samo, a Szmaragd znalazłem rzutem na taśmę, bo miał być Orion z Domusa, ale strony świata trochę nie takie były... i będzie Szmarag.
Tego domku chyba nikt nie buduje, bo wydaje się nowy w ofercie projektów, a szkoda.

Pozdrawiam

16-11-2005, 16:30
brenda
czy te 220 000 - to brutto, czy netto?

16-11-2005, 19:45
witam
dzisiaj znalazlam projekt SZMARAGD i bardzo mi sie spodobał.
Jest swiezy watek w PROJEKTACH, ale nie ma tam nikogo, kto juz buduje lub wybudowal. Moze tutaj ktos sie odezwie i podzieli sie z nami swoimi spostrzezeniami.
Jak na budowie? Czy juz trwa wykonczeniowka? Ile kosztowala budowa? Ale najbardziej to prosze o ZDJECIA!
pozdr

zbyszek sw
17-11-2005, 07:46
Witam justa ja też zastanawiam sie nad tym projektem i już miałem go kupić ale okazało sie że jest w nim kilka błedów które opisuje Aga KN. Kominek w pokoju dziennym oddalony od komina głównego (co o tym sadzisz?).No i podciag który miałby szpecić sufit w pokoju dziennym. Próbowałem skontaktować sie z Agą KN bo rozwiazała już oba problemy w swoim projekcie ,chciałem dowiedzieć sie czegos wiecej o tych rozwiazaniach ale niestety nieodpowiada :( .

17-11-2005, 09:33
witam
a moze zapytac o to bezposrednio w pracowni?
Ja wczoraj wyslalam zapytanie na temat projektu z podwojnym garazem, to dzis rano juz byla odpowiedz.
A moze zglosi sie jeszcze ktos(oprocz AGA KN), kto juz buduje lub wybudowal - poczekajmy.
pozdr

Aga KN
17-11-2005, 11:07
Witam,

moi drodzy żyję i mam sie dobrze i już odpisuje.
Dostaliśmy z mężem 3,5 tygodnia temu pozwolenie na budowę i szukamy ekipy do budowania na wiosnę.

1. Sprawa pierwsza podciąg przez środek salonu zlikwidowany przez zamianę na dwuteownik HEB 200, konstruktor z krajobrazów zmieniał.

2. Konsultowałam sprawę kominka i przewodu kominowego : jedni mówią , że to nie problem inni radzą komin trochę przesunąć. Podobno nie problem bo i tak otwory rewizyjne by się przedały więc na tych zagięciach jak znalazł, póki co mój kierownik budowy ma rozeznać temat. Raczej dobrze wypowiada sie na tenat samego projektu co mnie cieszy bo mam do niego zaufanie.

3. Acha nie mamy w projekcie komina , który jest na rysunku domu od frontu, idącego od spiżarni. Zamiast niego są 3 otwory wentylacyjne na dachu. Podobno lepsze rozwiązanie. Nie będzie tam zalegał śnieg, woda będzie je spokojnie opływać. No oczywiście jak sie je poprawnie zaizoluje.

4. Usuneliśmy okrągłe okno w salonie żeby ścianka była ustawniejsza, wyjście na taras z jadalni też zmieniliśmy na zwykłe okno.

5. Planujemy na dole zrobić ogrzewanie podłogowe wodne , wszędzie oprócz gabinetu. Ze względu na to poziom parteru podnieśliśmy o jedną warstwę maxa i poziom ściany kolankowej tez o 1 warstwę. Wydłużymy delikatnie i proporcjonalnie połacie dachu tak aby domek nie stracił na urodzie :D chyba wyszło jakieś 25cm.

6. Acha i budujemy z maxa 29 + 12 steropian lub 14. Max z Hadykówki cena ok. 1,6zł transportem.


Liczymy , że pójdzie nam na stan surowy otwarty bez garażu (bo mamy taką wersję) ok. 75 tyś. przy kryciu blachodachówką.
Chcemy wynając 1 ekipę do wybudowania fundamentów, ścian, stropu i 2 do więźby i dachu.

Robiliśmy przeliczenia więźby z kontrałatami itd. i wyszło , że potrzeba nam coś 8,4m3 drzewa dokladnie nia pamietam wyliczenia mamy w domu , więc na etapie zaawansowania proac mogę podesłać.

rety pytajcie o co tam chcecie


pozdrawianka

Aga :lol:

zbyszek sw
17-11-2005, 18:53
Witam
Aga KN bardzo dziekuje za odpowiedz na moje pytania.
ale mam jeszcze kilka :lol: interesuje mnie wentylacja. Opisujesz że zrezygnowaliście z komina w spiżarni kosztem trzech otworów wentylacyjnych na dachu Sory ale nie zabardzo wiem jak to ma działać
( co z wentylacja kuchni?)

Jeżeli chodzi o usytuownie budynku na działce to bedziemy mieli identyczne (bo chyba już jestesmy zdecydowani na ten projekt :wink: ) z tym że w naszym przypadku wjazd na działkę i droga jest od strony południowej i tak niestety taras bedzie widoczny z drogi :cry: ale ineczej niedarady, wejscie bedzie od wschodu tak jak u was.

Zastanawiamy sie jeszcze nad jedna sprawa czy kupic projekt z garazem(przyklejonym) czy bez?Nasza działka jest duza bo ma 1,5ha i nie musimy oszczedzać na powierzchni. Może wybudować Szmaragdzik a garaż(oddzielnie) w póżniejszym terminie z tym że lepiej starać sie o pozwolenie na budowie majać oba projekty i załatwić to od razu a z budowa garazu można poczekać. Czy macie zamiar wybudowć garaż wolnostojący? Jeżeli tak to jaki ?
Jak dobrze pójdzie to w przyszłym tygodniu zamawiamy projekt (mam już dość szukania :evil: ) i ruszamy na wiosnę. Nasz Szmaragdzik będzie sie budował niedaleko Opola.

pozdrowienia Zbyszek

Aga KN
18-11-2005, 08:16
Już piszę Zbyszku,

1. Co do komina w spiżarni to rzeczywiście nieprecyzyjnie się wyraziłam, komin jest ale jego zakończenie na dachu nie bedzie murowane, zamiast murowanej części na dachu będą specjalne wentylacyjne zakończenia komina (póki co). czyli wewnątrz budynku komin murowany , na dachu zakończenia wentylacyne sprawdzałam są takie ogólnodostępne. Czyli wentylacja w kuchni zachowana, nad kuchenką elektryczną zamontujemy okap zamknięty bez wyjścia na zewnątrz.

2. Garaż mamy wolnostojący , projekt z archetony G17 czy coś takiego. Garaż w formie kwadratu, jednostanowiskowy z wydzielonym miejscem na jakiś składzik rowerów itp. czy warsztacik. Ważną rzeczą dla nas było osobne pomieszczenie w garażu z bocznym wejściem (przeniesinym na boczną ścianę) tzw. ogródkowe czyli grabki, łopaty, kosiarka, cebulki roślin, worek ziemniaków itp. Garaż z dachem dwuspadowym, z miejscem na schowek na strychu jak ktoś chce. Zmniejszyliśmy tylko ilość okien na bocznej elweacji z 3 na 1. To w końcu garaż.

Działkę mamy sporą 46 arów więc dlatego garaż wolnostojący, nie trzeba na niego wtedy wydawać takich pieniędzy jak na dom, żadnych zapachów stukań tak twierdzi mój męski skarb.
Mnie nawet cieszy takie ustawienie wobec stron świata, przecież przez jadalnie będzie wpadać słonko, zachody na tarasie hmmm. Tak naprawdę słońce do południa w salonie to fajna rzeczy tylko jakoś niegdy wtedy nas nie ma w domu może za wyjątkiem soboty czy niedzieli. gdzie dużo czasu spędza sie w jadalni kuchni i salonie.
A na górze pokoje dzieci (o które czas sie postarać :P ) będą doświetlone i ciepłe.

Też Zbyszku szukaliśmy długo długo projketu. Już mieliśmy dość.
założenie było takie:
- otwarta kuchnia połączona z jadalnią i salonem,
- duży częściowo zadaszony taras,
- 2 łazienki, jedna na dole druga na górze,
- spiżarnia przy kuchni,
- osobne pomieszczenie gospodarcze,
- 4 pokoje
- projekt ok. 130m2 (tu jest te 10 więcej ale teraz dochodzę do wniosku że to nawet dobrze),
- dach mało skomplikowany,
- no i oczywiście poddasze.

W domku naszym koszt budowy trochę podniosą: balkony oraz ilość okien połaciowych. To tak w ramach dzielenia sie doświadczeniem po lekturach muratora , a mój mąż stwierdził na moje marudzenie, że w końcu w stodole nie chce mieszkać.

pozdrawiam serdecznie
Aga

acha a w jakich okolicach budujecie??

kroyena
18-11-2005, 15:13
No to trochę poszlifuję.

Dół. Schody jak u Roma. Poza tym OK. No może ten podcień to same koszty (żelbet podciągów, docieplenie sufitu) a uzysk żaden, no może prawie żaden, trochę cienia będzie.

Góra ma b. fajną arażację. Fajną inaczej, zwłaszcza w łazience.
Jak facet bedzie chciał siku zrobić, to sobie okno otworzy, jak wysoki będzie. A wszyscy wysocy będą siewycierać albo na środku łazienki, albo w kucki w wannie.
Sypialnia rodziców niby ogromna a moało ustawna. Jak masz do wyboru taras lub sypialnie, to wyleziesz w ładną pogodę na taras ze śniadankiem, a nie do sypialni.
Wannę możesz przestawić jak zamkniesz dostęp do stryszku, a zrobisz np. drabiniaste schody w garażu.

Majka
18-11-2005, 16:23
ominąłes:
- dolny kibelek, ma 2,8m2 a nawet prysznic zmiescili 8) ,
-w kuchni strasznie malo miejsca - jeżeli chce się wykorzystać ta dziwną spizarkę :o ,
-pół okna przypada na kibelek, pół na pomieszczenie gospodarcze

chciałabym nadmienić, że stojący facet raczej się nie wysika w kibelku na pietrze 8) , no chyba, że sie mocno odchyli do tyłu :lol:

kroyena
19-11-2005, 10:38
Majka przecież pisałem, że tam jest okno uchylne, a wtedy dotyczy to tylko wysokich facetów, którzy mogą sobie to okno uchylić.
Istnieje natomiast inne niebezpieczeństwo, że facet stojac przy tym oknie nie będzie patrzył gdzie leje. :oops: :lol:

zbyszek sw
27-11-2005, 07:31
Witam wszystkich zainteresowanych projektem Szmaragd. Spośród wieluuuu właśnie ten spodobał nam sie najbardziej i od piątku jesteśmy szczęśliwymi posiadaczami projektu Szmaragd :lol: :lol: . teraz tylko czekać na pozwolenie na budowę i na wiosnę mozna ruszać. Facet do którego zwróciłem sie o adaptację budynku załatwi mi całą niezbędna papierologie i do 15 lutego bedę miał pozwolenie na budowe.Bedzie minie to kosztowało 3kzł :-? troche wydaje mi sie za dużo biorąc pod uwagę że miałem już decyzję o warunkach zabudowy, załatwioną energetykę i wodociągi. Najgorsze jest to że pewnie sam mógłbym załatwić pozostałe papiery i byłoby taniej ale niestety moja praca mi nato niepozwala.Teraz zastanawiamy się nad technologią ściań a więc analizowanie kosztów.
Z BK już zrezygnowaliśmy będzie ceramika ale jaka :roll: ?

pozdrowienia

Zbyszek

Aga KN
28-11-2005, 10:26
To gratuluję nabycia Szmaragdu to tez nasz ulubiony domek, ja już nie mogę sie doczekac wiosny i rozpoczęcia budowy , póki co to decydujemy np. z czego dach, okna, ściany itp..

Aga

vooyo
28-11-2005, 17:31
witam jaki wyszedł Pani koszt budowy tego pieknego domku, my wraz zmałżonką również jestemy zachwyceni tym projektem, czy moze Pani wie czy juz ktos zbudował ten dom, a moze jakies zdjecia, prosze Pania jezlei to nie sprawi problemu o podanie wymiarów wewnętrznych budynku w tym wykuszu jadalnianym, a ta scianka która stoi miedzy kuchnia a salonem istnieje mozliwosc jej przesuniecia troche w strone schodów, jakie zmiany Pani wprowadziła w swoim projekcie, oj mam nadzieje ze niewystarszyłem tyloma pytaniami ale podkreslam ze chyba to bedzie ten;) pozdrawiam seredcznie mój gg 1291326

Aga KN
29-11-2005, 08:43
O zmianach napisałam już trochę wyżej ale co tam dla przypomnienia:
- likwidacja okrągłego okna w salonie (ściana ustawna bardziej i koszt okna zbędny), zamiana drzwi na taras z jadalni na okno, w łazience na górze jedno okno połaciowe,
- ściankę w salonie zostawiamy tylko ją trochę przedłużymy w stronę schodów (jest to chyba ścianka nośna więc nie wiem jak z jej przesunięciem czy skracaniem ale przedłużyć zawze można),
- acha te śliczne okna balkonowe na piętrze wygięte w łuk będą proste , wczoraj sprawdziłam cenę drewnianych i różnica 1250zł na oknie wygiętym z łuk a prostym mnie przekonała,
- budujemy z maxa 29 + styropian,

Proszę Pana od wczoraj zastanawiam sie nad wyborem pokrycia dachowego (ponieważ chcemy zimowe dobre drzewo na więźbę). Uff dostaliśmy wyceny na pokrycia z dachówki ROBEN, BRASS i blacha Ruukki. Ceny porównywalne , praca w przypadku dachówki i więźba droższa ale będzie to różnica ok. 4 tyś. więc chyba dachówka.

Dach będzie nas kosztował razem z garażem ok. 30 000tyś. (z rynnami , pracą, folią, drewnem).

Rozmawiałam wczesniej z Panem, który wybudował ten domek za 70 tyś. w stanie surowym otwartym.

Liczę, że pójdzie nam ok. 90 tyś. ponieważ stawiamy do tego garaż wolno stojący z pomieszczeniem gospodarczym 28m2.

Rozmiawiałam ostatnio z murarzem - z fundamentami , ściany i strop + garaż policzył ok. 15 000 za pracę. Bez więźby.
Ale szukamy dalej bo jakoś nas nie przekonał.
Zmieniliśmy również odrobinę kształt tarasu ale to taka kosmetyka.
Po konsultacjach robimy 2 kominki wentylacyjne ze spiżarni i kuchni na dachu , nie murujemy w tamtym miejscu komina ponieważ jest bardzo ryzykowne (zbieranie się śniegu, woda opadowa itd.).

Acha i łączymy 3 wywiewki kanalizacyjne w jedną.

pozdrawiam
Agnieszka

Aga KN
29-11-2005, 08:45
Acha na stronie karjobrazów wycenili Szmaragd z garażem wg KNR-ów na 135 tyś. zł stan surowy zamknięty (tylko technologia jednowarstwowa beton). Prosze sobie przeglądnąć.

myślę , że można taniej
Aga :lol:

vooyo
29-11-2005, 18:08
a czy może Pani dysponuje jakimis zdjeciami z realizacji tego projektu moze od tego Pana o którm wpsomniała Pani przy tych 70 tys, tak wogóle to w której czesci Pani buduje Polski, czy te zmiany o których Pani pisze muszę być uzgadaniane w biurze projektowym i nanoszone na projekt. Dziekuje serdecznie za odpowiedzi Pozdrawiam

Aga KN
30-11-2005, 11:11
Proszę Pana o e-maila

:D Aga

femini
02-12-2005, 19:44
Witam Wszystkich!
Podobnie jak Wy jestem zainteresowana tym projektem.
Niestety ze względu na szerokość działki (22m) mogę wybudować tylko Szmaragd_2, z wysuniętym do przodu garażem.
Przychylam się do prośby poprzednika, czy mogłabym otrzymać zdjęcia z budowy i dodatkowe wymiary np. dł i szer. jadalni?
Co z tym kominkiem, w którą stronę trzeba by go przesunąć w stronę gabinetu czy do przodu? Jak w ogóle wygląda sprawa ze schodami, zajmują dużo miejsca?
Będę wdzięczna za informacje, serdecznie pozdrawiam!

pieerfoufou1
04-12-2005, 20:13
a jesli sie nie myle to TY chcialas budowac projekt PIASEK PUSTYNI co sie stalo ze zamienilas ciekawi mnie to bo juz kupilem PIASEK PUSTYNI Jesli mozesz odpisz Z GORY BARDZO DZIEKUJE

femini
04-12-2005, 21:20
Jeśli pytanie o Piasek Pustyni było do mnie, to niestety pomyłka, nie znam tego projektu.
Chciałam wcześniej budować Librę, a potem Emanuelę z Domusa, ale mnie finansowo przerosły, teraz na topie mam Szmaragd:-)
Pozdrawiam!

A tak z ciekawości co to za projekt, możesz podać linka?

Aga KN
05-12-2005, 08:53
Jesteśmy na etapie wyboru ekipy do budowy Szmaragdu bez garażu. Pytanie ile zapłaciliście albo zapłacicie za pracę , technologia max , dach dachówka ? Będę wdzięczna za informacje.

pozdrawiam
Aga :)

pieerfoufou1
05-12-2005, 17:45
PIASEK PUSTYNI jest biura projektowego krajobraz podstrona 2 lub 3 na samym dole w prawym dolnym napisz co sadzisz odpisz papa

KozAnka
05-12-2005, 21:47
A ja dzisiaj widziałam taki już pobudowany. To znaczy tak mi się wydaje, że to był ten, bo aż tak bardzo się nie przyglądałam, ale na 90% to był ten projekt. Nawet kolory miał identyczne.
Chyba lepiej wyglada na obrazku. Oczywiście nie chcę nikogo tym zniechęcić do tego projektu, ale jak ktoś chce go zobaczyć, to mogę napisać gdzie stoi.

femini
06-12-2005, 18:38
Uważam, że jest fajny. Układ pomieszczeń na dole nawet lepszy niż w Szmaragdzie, ale nie interesuje mnie dom z kopertowym dachem.
Życzę Wam trafnego wyboru i serdecznie pozdrawiam!

pieerfoufou1
06-12-2005, 19:53
a co jest z tym dachem kopertowym jakie sa jego wady juz nie przeszkadzam i pozdrawiam

Aga KN
07-12-2005, 07:35
Dach kopertowy będzie droższy od dachu dwuspadowego (większa powierzchnia krycia i więcej drewna na więźbe, roboty więcej).

pozdrawiam
Aga

zbyszek sw
08-12-2005, 08:09
KozAnka jeżeli możesz bardzo proszę o podanie miejscowości gdzie widziałaś ten domek

Z góry dziękuję
Zbyszek

zbyszek sw
08-12-2005, 08:40
Witam wszystkich budujących dom Szmaragd projekt kupiony i załatwia się pozwolenie na budowę ma być do 15 lutego.
Mam dużą działkę i opcji usytuowania domku na działce było wiele już się zdecydowałem na jedna z nich, ale przypomniałem sobie o ważnej sprawie a mianowicie żyłki wodne. Więc co by spać spokojnie nie na żyłkach wezwałem, radjestete który wytyczył mi obszar, w którym może być usytuowany domek a przy okazji miejsce gdzie będę kopał studnię, bo taki mam zamiar,zawsze się przyda do podlewania ogrodu czy mycia autka a koszt niewielki, bo i woda nie jest głęboko.W konsekwencji musiałem trochę domek przesunąć ale jest ok

Cały czas nie mogę zdecydować się na technologie budowy ścian czytam forum w tym temacie, ale opinie są różne.

Jeżeli ma ktoś z was zdjęcia z realizacji tego projektu to bardzo proszę o przesłanie.

Znalazłem trzy ekipy budowlane wręczyłem im projekt i czekam na wycenę robocizny poszczególnych etapów Zobaczymy, co tam sobie policzą :)

Aga KN
09-12-2005, 07:35
My dostaliśmy 2 wyceny. Czekamy na trzecią.

Pierwsza dom + garaż wolnostojący 29m2 bez więźby i krycia = 15tyś. (fundamenty, ściany, strop), ale szef ekipy zaczął już w rozmowie wszystko upraszczać i modyfikować więc na wstępie czerwona kartka.

Druga wycena dom + garaż z kryciem dachówką = 25tyś.
I tu się teraz mocno zastanawiamy. Musimy jeszcze z innego źródła sprawdzić tych fachowców. Cena jest niezła szczególnie , że mowa jest o budowaniu wg wskazówek projektu (ocieplenia itp.)

Czekamy na trzecią wycenę.

Zbyszku powiedz mi czy ile zapłaciłeś za wytyczenie studni i czy szacowałeś ile będzie Cię kosztować.

pozdrawiam
Aga :P

zbyszek sw
09-12-2005, 08:01
Witam Aga za sprawdzenie działki i wytyczenie studni 250zł facet wytyczał studnie moim rodzicom i był sprawdzony (w firmie która sie tym zajmuje bedzie znacznie drożej). Studnia na agłębokości 6m. Koszt studni 150zł robocizna + rury pompa, chydrofor, filtr 1200zł na gotowo Taki koszt miał kolega który juz wykopał studnie. Jak bedzie w moim przypadku zobaczymy bo jeszcze nie rozmawiałem z ekipą

zbyszek sw
12-12-2005, 07:19
Witam właśnie dostałem pierwsza wycenę robocizny:
1. Ławy fundamentowe
a)Wykop reczny ław fundamentowych-roboty ziemne
b)Wykonanie zbrojenia
c)Betonowanie ław fundamentowych
3000zł

2. Fundamenty
a)Wymurowanieścian fundamentowych
b)Izolacja pionowa i ozioma fundamentów
c)otynkowanie fundamentów- tynk typu"rapówka"
d)Docieplenie fundamentów styropianem
e)Konserwacja fundamentów środkiem typu "Emulbit"
f)Zasypanie fundamentów piaskiem i zagęszczenie mechaniczne
3900zł

3.Instalacja sanitarna budynku -[b]500zł

4.Chudy beton na powierzchni całego budynku - 1200zł

5.Kondygnacja budynku-parter
a)Wymurowanie ścian zewnetrznych budynku
b)Wymurowanie ścian działowych budynku
6500zł

6.Strop nad parterem -5900zł

7.Kondygnacja budynku- poddasze
a)Ściany szczytowe
b)Ścioany działowe
c)Ściany kolankowe
d)Kominy do zakończenia budynku
4100zł

Razem: 25100zł
Upust 5%=1255zł
23845zł

Dach- wieźba dachowa, pokrycie dachówką 37zł/m2
KOsztorys bez podatku VAT

Aga KN
12-12-2005, 08:24
Cena od dekarza za więźbę , folię + dachówka = 5800zł, sam dom.

Dzisiaj będę miała drugą wycenę robót murarskich.

pozdrawiam
Aga

zbyszek sw
14-12-2005, 09:22
Witam wszystkich mam pytanie czy ktoś z budujących dom Szmaragd ma dokładne wyliczenie ilości materiałów na poszczególne etapy budowy np. ilość stali na fundamenty, ilość betonu czy powierzchnie m2 ścian itd. Pomijam oczywiście ogólny kosztorys z pracowni Krajobrazy. Jeżeli ktos takowe wyliczenia posiada to bardzo prosze o przesłanie :D

Pozdrowienia
Zbyszek

KozAnka
08-01-2006, 09:56
Koczargi pod Warszawą.
Chyba trochę daleko od Ciebie :wink: .

aśG
05-02-2006, 20:20
Cześć! Czytam to forum i informacje o szmaragdzie i z dnia na dzień podoba mi się coraz bardziej.Martwi mnie jednak to że nikt od miesięca tutaj nie zagląda.Interesuje mnie czy ktoś wie jaka jest powierzchnia dachu w tym domku? Mama nadzieje że jak rozpoczniecie prace wiosną będziecie informować na bieżąco o postępach.Pozdrawiam!

WIOLCIA SZ.
06-02-2006, 15:41
WITAM.JESTEM JUŻ POSIADACZKĄ SZMARAGDU :lol: .OCZYWIŚCIE NARAZIE TYLKO PROJEKTU.JESTEM NA ETAPIE DOKONYWANIA ZMIAN W PROJEKCIE(LIKWIDACJA 2 OKIEN POŁACIOWYCH-ŁAZIENKA I STRYCH OKRĄGŁEGO I DRZWI Z JADALNI NA TARAS) PODPOWIEDZCIE JAK ROZWIĄZALIŚCIE PROBLEM Z KOMINKIEM?MAM JESZCZE ZAMIAR WYDŁUŻYĆ ŚCIANKĘ KUCHNIA-SALON.NAPISZCIE CO WY ZMIENIACIE.POZDRAWIAM WSZYSTKICH "SZMARAGDOWICZÓW"[/list]

aśG
06-02-2006, 19:19
cześć!Miło mi że wreszcie sie ktos odezwał kto buduje szmaragda (chociaż ja jeszcze nie buduję, ale mam nadzieje że kiedyś to nastąpi).Wiesz było tu kilka osób które w ubiegłym roku dzialiły sie informacjami, poprzeglądaj sobie dobrze to forum to z pewnością znajdziesz coś na temat tego domku.Dla manie jest boski.Wklejam wypowiedź jednej forumowiczki na temat tego kominka.
" Konsultowałam sprawę kominka i przewodu kominowego : jedni mówią , że to nie problem inni radzą komin trochę przesunąć. Podobno nie problem bo i tak otwory rewizyjne by się przedały więc na tych zagięciach jak znalazł, póki co mój kierownik budowy ma rozeznać temat. Raczej dobrze wypowiada sie na tenat samego projektu co mnie cieszy bo mam do niego zaufanie. "

Ktoś chyba pisał że powieksza łazienkę na dole kosztem wiatrołapu.

Pozdrawiam serdecznie i życzę udanych zmian.

Anulkaa
07-02-2006, 08:10
...

aśG
07-02-2006, 18:40
Cześć!I jak tam twój domek i zmiany, jak sobie z nimi radzisz? W wątku o współpracy z pracownią Krajobrazy odezwała się Aga KN, ona też buduje szmaragda.
Aga!!!! odezwij się tutaj i napisz coś nam początkującym.

Pozdrawiam!

WIOLCIA SZ.
07-02-2006, 20:42
HEJ. JA JUTRO JADĘ DO PROJEKTANTKI ZOBACZE Z JAKIMI ONA WYJDZIE PROPOZYCJAMI ODNOŚNIE ZMIAN. JAK BĘDE COŚ WIĘCEJ WIEDZIEĆ TO WAM NAPISZE.

aśG
08-02-2006, 20:42
Witam! Jak po wizycie u projektantki? Miała jakeś wieksze uwagi? Tak sie
dopytuję bo jest to jedyny projekt który mi sie podoba.Zastanawiam sie tylko nad balkonami.Czy potrzeba ich aż tyle?Jak sądzisz?

WIOLCIA SZ.
09-02-2006, 10:07
CZEŚĆ.DO PROJEKTU NIE MIAŁA RZADNYCH ZASTRZEŻEŃ-ŚLEDZĄC FORUM LUDZIE PISZĄ O PODCIĄGACH W SALONIE(KTÓRE MIAŁOBY BYĆ WIDAĆ)KONSULTOWAŁAM TĄ SPRAWĘ PODCIĄGI SĄ ALE BĘDĄ NIE WIDOCZNE PONIEWAŻ BEDĄ UTOPIONE W STROPIE.CO DO BALKONÓW JA NIE LIKWIDUJE ŻADNEGO BO UWAŻAM ŻE DOM MÓGŁBY STRACIĆ NA WYGLĄDZIE.CHOĆ JEST ICH 3 TO KAŻDY Z NICH PEŁNI JAKĄŚ FUNKCJE(PRZEDNI TO ZADASZENIE NAD WEJŚCIEM 2 TO MASZ NA WYKUSZU A 3 TO MASZ NP. NA POŚCIEL DO WIETRZENIA :lol: JA ZLIKWIDOWAŁAM OKRĄGŁE OKNO,DRZWI Z JADALNI NA TARAS,2 OKNA POŁACIOWE(W ŁAZIENCE I NA STRYCHU) I POWIĘKSZYŁAM GARAŻ NA DŁUGOŚCI O 1.40m.TO TYLE CO DO ZMIAN NA PAPIERZE -PODNOSZE JESZCZE ŚCIANKE KOLANKOWĄ DO 1m. ABY POMIESZCZENIA NA PODDASZU BYŁY B. FUNKCJONALNE. JAK COŚ CIĘ NURTUJE TO PISZ SORKI JAK SĄ JAKIEŚ BŁĘDY Z ORTOGRAFII JESTEM KIEPSKA :D :D :D POZDROWIONKA.

aśG
09-02-2006, 17:44
http://www.projektydomow.ign.com.pl/projekt.php?opcja=opis&id=134&nazwa_projektu=SZMARAGD
Czyż nie jest śliczny? Nie mogę sie napatrzyć na niego.

aśG
09-02-2006, 18:07
Wiola dzieki za informacje ze projektantka nie miała zastrzezen co do projektu.Wiesz jak to jest projekt dla laika jest extra a oko fachowce patrzy inaczej.Ale pocieszyłaś mnie. Mam jeszcze takie pytanie,jak podniesiesz ścianke kolankową to czy dom nie straci na tym,chodzi mi o ogólny wygląd. Nie będziesz wydłużać dachu w dół? A jeszcze co do dachu to podali w projekcie jaka ma powierzchnie?
Pozdrawiam!

WIOLCIA SZ.
09-02-2006, 18:58
ŚLICZNY ŚLICZNY :lol: W PROJEKCIE ŚCIANKA MA JAKIEŚ 60cm.JA DOKŁADAM DO TEGO 2 SUPORKI I MA BYĆ OK.POWIEŻCHNIA DACHU RAZEM Z GARAŻEM 210m.

WIOLCIA SZ.
10-02-2006, 09:25
CZEŚĆ ASIU. MY BĘDZIEMY POWIĘKSZAĆ NA DŁYGOŚCI GARAŻ O 1.40m.ŻEBY W NIM POWSTAŁO POMIEŚZCZENIE NA SKŁAD OPAŁU I ODNOŚNIE TWOJEGO WCZEŚNIEJSZEGO PYTANIA O DACH( chodziło ci o powiększenie)TROSZKE PODEJŻEWAM BĘDZIEMY MUSIELI DACH PROPORCJONALNIE POWIĘKSZYĆ TAK, ABU DOM NIE STRACIŁ NA WYGLĄDZIE. :lol: A CO U CIEBIE JAKIE MASZ PLANY? POZDRAWIAM GORĄCO.

aśG
10-02-2006, 10:29
Witaj!
Powiem ci ze z tym powiększeniem garażu to jest dobry pomysł.Po pierwsze ten skład opału a po drugie to ja bym zrobiła sobie wejscie na górze w sypialni do tego stryszku a nie w łazience.Miałabym tam garderobe.

Co do moich planów to są dopiero w glowie bo załatwiamy z dzialką.Moze końcem tego roku kupimy projekt. Kiedy to będzie :( :( tyle czasu.
Jwdno wiem że ten dom najbardziej mi odpowieda.A jak mi się coś spodoba to już koniec ... :D

Ale cieszę sie że ty go już masz. Mogę cie meczyć na temat tej budowy?

WIOLCIA SZ.
10-02-2006, 11:11
MOŻE I DOBRZE KOMBINUJESZ ALE TO JUŻ Z PROJEKTANTEM TRZEBA UZGADNIAĆ.NIE UKRYWAM ŻE TEŻ BY MI SIĘ PRZYDALA GARDEROBA :lol: ALE MOŻE JAKIEŚ SZAFY WNĘKOWE ULOKUJE W SYPIALNI I WIATROŁAPIE. MY DZIAŁKĘ KUPILIŚMY WE WRZEŚNIU 2005 I OD TEJ PORY ZACZEŁO SIE WYBIERANIE PROJEKTU-OJ BYŁO Z TYM BYŁO : :cry: :o :D DOCZEKASZ SIĘ I TY :D JAK NAM PASOWAŁ Z WYGLĄDU TO ŚRODEK BYŁ NIE DO PRZYJĘCIA I TAK W KÓŁKO. AŻ DNIA JEDNEGO "SZMARAGDZIK"WPADŁ W OKO I TAK JUŻ ZOSTAŁO. :lol: ŻYCZE TRAFNEGO WYBORU I PYTAJ O CO CHCESZ :P TRZYMAJ SIĘ CIEPLUTKO.

aśG
10-02-2006, 18:09
Hmm. Zastanawiam się gdzie jest reszta budujących szmaragda?Tylko my dwie jesteśmy nim zainteresowane? Niemożliwe!

Co do tych zmian w projekcie to nie wiem czy dobrze zrozumiałam,te drzwi na stryszek w sypialni to trzeba uzgadniać w Krajobrazach? Ciekae czy to jest zmiana która będzie wymagała ich zgody?

A ta projektantka która wam robi zmiany to ile was skasuje jeśli można wiedzieć.
Pozdrawiam serdecznie, no i życze szybkiej wiosny!!

aśG
10-02-2006, 19:44
http://www.projekty.ign.com.pl/pliki/widoki/render_szmaragd_2.jpg

Zamieszczam zdjęcie od strony ogrodu.Tak na wszelki wypadek jakby ktos chciał zobaczyć :D
Na naszą działkę pasuje odbicie lustrzane.
A jeszcze tak patrząc na ten dom to Wiolu czy okna balkonowe będziecie robić takie łukowate czy proste?Bo to wiadomo koszt :(

WIOLCIA SZ.
10-02-2006, 20:49
NO CZEŚĆ.ŻADNYCH DRZWI NIE MUSISZ UZGADNIAĆ Z BIUREM TYLKO Z PROJEKTANTEM ADPTUJĄCYM OWY PROJEKT ,ALE DECYZJE MUSISZ PODJĄĆ SAMA.ZWRÓĆ UWAGE CZY PO ZMIANIE MIEJSCA DRZWI BĘDZIESZ MIAŁA USTAWNĄ SYPIALKE :roll: CENA UZGODNIONA na1.600 zł.(RAZEM Z OPRACOWANIEM PRZYŁĄCZY).

WIOLCIA SZ.
10-02-2006, 21:12
NO NO NIE JEST NAS WCALE DUŻO JAK NARAZIE :D :D MYŚLĘ ŻE Z CZASEM ZACZNIE PRZYBYWAĆ "SZMARAGDOWICZÓW" BO DOMEK JEST CAŁKIEM NIEZŁY. ASIA MOŻE KTOŚ WYRAZI SWĄ OPINIE NA JEGO TEMAT :lol:

WIOLCIA SZ.
10-02-2006, 21:26
WIESZ ZNALAZŁAM KILKA OSÓB NA FORUM BUDUJĄCYCH SZMARAGDA OTO ADRES JEDNEJ ZE STRON http://forum.muratordom.pl/viewforum.php?f=39&topicdays=0&start=420
ASIU OKNA NAJPRAWDOPODOBNIEJ BĘDĄ STANDARDOWE. POZDRAWIAM WIOLETTA.

aśG
11-02-2006, 18:34
Hej Wiola! Zgadzam sie z tobą - MOŻE KTOŚ WYRAZI SWOJĄ OPINIE NA TEMAT SZMARAGDU. Nie wiem gdzie sa ci ludzie którzy go budują, było ich kilku i znikli :cry:

Co to tej projektantki to mam jeszcze pytanie :-? Za projekt zapłaciłas 1700 czy (coś koło tego) a ona jeszcze bierze 1600? Nieźle!

Pozdrawiam!Pa!

WIOLCIA SZ.
12-02-2006, 21:38
NO CZEŚĆ. MOŻE LUDZIE JESZCZE TKWIĄ W ZIMOWYM ŚNIE :lol: ??? OBUDZĄ SIĘ OBUDZĄ.
ZA PROJEKT DAŁAM 1.600zł. A ZA JEGO ADAPTACJE TEŻ 1.600zł. NO CUŻ ŻYCIE JEST OKRÓTNE, :cry: KAŻDY PAPIEREK MA SWOJĄ CENĘ :wink: POZDROWIONKA

16-02-2006, 08:32
WIOLCIA SZ napisałą

CENA UZGODNIONA na1.600 zł.(RAZEM Z OPRACOWANIEM PRZYŁĄCZY
Co to znaczy ? Po pierwsze - w gotowym projekcie sa przeciez projekty instalacji wewn. wiec o co chodzi? Szczególni chodzi mi o gaz, bo z gazem podobno jest inaczej, niz np. z pradem. Czy mozesz cos więcej powiedzięć?
pozdr
justa
SZMARAGD bardzo mi się podoba.
Jak wyceniacie jego budowę?

kecajm
16-02-2006, 10:33
Ja jestem na etapie instalacji c.o. Jak ktoś chce mogę przesłać zdjęcia domu.

Kecajm
[/img]

WIOLCIA SZ.
16-02-2006, 10:46
JUŻ WYJAŚNIAM-CO DO PRZYŁĄCZY W PROJEKCIE SĄ WEWNĘTRZNE A PROJEKTANTKA ROBI PRZYŁĄCZA ZEWNĘTRZNE,OPRACOWUJĄC JE NA MAPIE DO CELÓW PROJEKTOWYCH(WODA, PRĄD, KANAŁ)MOŻLIWE ŻE I GAZ CO DO TEGO NIE JESTEM PEWNA BO U NAS NA DZIAŁCE GAZU NIEMA WIĘC SIĘ TYM NIE INERESOWAŁAM.MUSISZ PYTAĆ O TO TEGO KTO TO JUŻ ROBIŁ.A ODNOŚNIE CENY OPRACOWŃ TO MI ROBI ZNAJOMA DLATEGO JEST TAKA.ŚLEDZĄC FORUM TO SAMO OPRACOWANIE PRZYŁĄCZY TO KOSZT 1.000.00+ADAPTACJA PROJEKTU TU CENY SĄ RÓŻNE.

WIOLCIA SZ.
16-02-2006, 10:48
NO NARESZCIE JAKIEŚ ZDJĘCIA PUSZCZAJ W OBIEG :lol: :lol: :lol:

kecajm
16-02-2006, 10:54
Proszę o maila. Nie mam jak umieścić na forum.

kecajm
16-02-2006, 12:53
OK. Oto zdjęcie.

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/1ns97w2dei69rbiy.html

WIOLCIA SZ.
16-02-2006, 14:55
DZIĘKI.DOMEK CUDO :lol: WIDZE ŻE ZMIANY PODOBNE JAK U MNIE PRZYNAJMNIEJ NA ZEWNĄTRZ A JAK W SRODKU? MA PAN JAKIEŚ FOTKI? PROSZE O JAKIEŚ PORADY CO DO BUDOWY. POPEŁNIŁ PAN JAKIEŚ BŁĘDY-NA CO UWAŻAĆ. KURCZE SAME PYTANIA. ALE NARESZCIE JEST KTO

WIOLCIA SZ.
16-02-2006, 14:58
SORKI WYSŁAŁO MI SIE. :lol: :lol: POWRACAM DO WĄTKU-NARESZCIE JEST KTOŚ KTO MA JUŻ TEN DOMEK WYBUDOWANY-MOGĘ LICZYĆ NA PORADY?[/list]

aśG
16-02-2006, 21:30
Jejku jak super widzieć szmaragda już wybudowanego! Super domek!
Prosze napisz czy też podnosiłeś ściankę kolankową.

No i jakby się dało to moze więcej zdjęć. :D

kecajm
17-02-2006, 07:21
Podaje link do większej ilości zdjęć:

http://kecajm.fotosik.pl/albumy/4757.html

piopio7
17-02-2006, 09:10
8) witam. widzę że dudyjecie dom z pracowni krajobrazy, mam pytanie , jak pelną dokumetację przesyła biuro projektów ,czy jest kosztorys i w jakiej formie czy jest na cd i można do samemu zmieniać lub korygować, zmierzam kupić z tej pracowni mniejszy dom Orzech , z tąd mije pytania bo wszyskie pracownie dają 4 projekty , woda ,gaz,elek, niektóre podsawowy kosztorys, w archeon+ można dokupić pełen kosztorys na cd z możliwiścią własnych zmian.
2. i mam pykanko może znacie kogoś kto budował ten dom prosę o pomoc

http://www.krajobrazy.com.pl/index.php?strona=domek&nazwa=ORZECH

kecajm
17-02-2006, 10:29
Dostałem kosztorys i wykaz materiałów na stan surowy zamknięty.

WIOLCIA SZ.
17-02-2006, 10:42
SUPER ZDJĘCIA. WIDZE ŻE ŚCIANKA KOLANKOWA ZOSTAŁA TAKA JAK W PROJEKCIE-UWAŻASZ ŻE JEST TO DOBRE ROZWIĄZANIE?JAK Z FUNKCJONALNOŚCIĄ POMIESZCZEŃ?JA MAM ZAMIAR PODNIEŚĆ JĄ DO 1m.SŁUCHAM OPINII :evil:

aśG
17-02-2006, 11:17
Wiola ty widzisz zdjęcia które zamieścil kecajm w linku? Mi pisze ze właściciel albumu nie zamiescił jeszcze zdjęć.Może cos źle robie.Ale klikam na link i otwiera mi sie i tak pisze.

piopio7 Ładny ten twój domek.

kecajm
17-02-2006, 11:51
Już jest OK.

kecajm
17-02-2006, 11:53
NIe chciałem podnosić ścianki kolankowej żeby nie zepsuć wyglądu zewnętrznego domu. A pomieszczenia i tak są duże jak na moje potrzeby (rodzina 2+1(2)).

aśG
17-02-2006, 12:36
Kecajm dzieki! Super zdjęcia!! Też bym juz chciała mieć tyle wybudowane. My będziemy budować odbicie lustrzane.

Te okna w wykuszu są standardowe?

kecajm
17-02-2006, 13:33
Tak, 140x78 OKPOL

piopio7
17-02-2006, 14:13
Już jest OK.
:D :D fajnie że sie podoba. przeglądałem zdjęcia z budowy i mam takie sopstrzeżenie że bardzo wąskie jest przejscie do pokoi na piętrze , otwór na schody duży a przejście na szerokośc drzwi , jak będzie balustrada to z meblami będzie ciężko się wyrobić aby je wstawić , najgorsze duże gabarty mebli, a tak to fajnie wygląda już w takim stanie

WIOLCIA SZ.
17-02-2006, 17:18
KECAJM A TWOIM ZDANIEM JAK SIĘ TROSZKĘ POWIĘKSZY DACH PO PODNIESIENIU ŚCIANKI KOLANKOWEJ DOM STRACI NA URODZIE?

WIOLCIA SZ.
17-02-2006, 17:22
ASIA NIEZŁY DOMEK CO :roll: :roll: PRZEKONAŁAŚ SIĘ CO DO PROJEKTU?

aśG
17-02-2006, 19:16
Wiola, przekonałam się, przekonałam! Super jest!
Kiedy u mnie zacznie sie cos dziać?!?!?

Va_ldi
17-02-2006, 21:35
Witam! AśG dziękuję za namiary na SZMARAGD i zaproszenie na forum. Jak już wspominałem jestem na etapie wyboru projektu. Mam kilka typów i jak dotychczas faworytem jest projekt domu "w Gladiolach" z garażem i dachem dwuspadowym z Archonu oraz "Zgrabny II" http://nowydom.onet.pl/3801,projekt.html.
Obydwa projekty mają sporo wspólnego ze Szmaragdem, np. podobny układ funkcjonalny pomieszczeń. Będę śledził postępy u Szmaragdowiczów i korzystał z doswiadczeń, a może za jakiś czas sam dołączę.
Zachęcam do podzielenia się swoją opinią i spostrzeżeniami o Zgrabnym i w Gladiolach. pozdrawiam :)

Va_ldi
17-02-2006, 21:42
W poprzednim poście w adresie do Zgrabnego na końcu adresu jest kropka, dlatego niemożliwe jest jego odnalezienie. Podaję poprawny adres. http://nowydom.onet.pl/3801,projekt.html

malena
17-02-2006, 23:17
Witam serdecznie
Widze że rośnie grono symatyków Szmaragda :) My ten projekt wybralismy spośród około 3000 innych i nie żałujemy. Nasz dom juz stoi, w tej chwili czeka na wiosnę :). Budujemy wersje bez garażu, ale w projekcie samych zmian nie było dużo. Postaram się wszystkie opisać
No więc ściankę kolankową podnieślismy - naszym zdaniem dom nie stracił - o 24 cm
Zlikwidowalismy drzwi z jadalni na taras
Ściana między kuchnią a salonem jest przedłużona (gdzies mam zdjęcia jakby ktoś chciał zobaczyc chętnie podeślę)
Zlikwidowaliśmy okna dachowe w łazience, z racji tego ze nie mamy garażu u nas to okno znajduje sie w szczycie, podobnie jak okno od dużej sypialni i pokoju na dole
Zliwiodwaliśmy okrągłe okno :)
Teraz kiedy domek stoi i czeka, jestsmy tam często o różnych porach dnia i tak z naszych doświadczeń gdybyśmy jeszcze raz mieli go zaczynać to do pokoi na górze (mimo okien dachowych) dołożylibysmy jeszcze okno do drzwi balkonowych około 60 cm szerokości - duzo by dało, ale u nas juz nie będziemy tego ruszać - ale warto to przemyśleć.
Łazienke na dole powiększyliśmy (kosztem kotłowni) - w tej według projektu prysznic jaki sie mieścił jest rozmarów lilipucich i całość jest arcy niewygoda
Z tyłu domu w lukarnie zlikwidowaliśmy balkon - mamy tam duże okno i dodatkowo okno od szczytu (brak garażu)
zlikwiodwaliśmy wszystkie łuki ale to juz raczej kosmetyka i kwestia gustu.
Dach jest kryty lakierowanym Brassem - brąz (cena blachodachówki na wrzesień 2005 i po zakończeniu jestesmi pewni że to dobra inwestycja)
Łoj to chyba tyle jak mi sie coś jeszcze przypomni to napiszę,
Następny krok to okna i dalej będziemy działać, a poza tym nasza działka ma 15 arów i tez czeka nas duzo pracy....

Nasze zmagania rozpoczęliśmy pamiętnego 1 maja 2005 (kopanie fundamentów)
Kecajm pozdrawiam serdecznie jakze znajome te zdjęcia :)

aśG
18-02-2006, 07:43
Nawet nie wiecie jak się ciesze że nas przybywa.
Wiola dzięki za założenie tego wątku!

Malena możaesz napisać ile kosztawała cię do tej pory budowa. Ty masz stan bez okien bo nasz kolega kecajm ma okna ( super sa jego zdjęcia).Gdzieś czytałam ze stan surowy otwarty kosztował go 80 tyś. Kecajm chyba tak? Sprostuj jak coś pomyliłam.

Va_ldi ładne te twoje domki. Chyba wybrałabym "Zgrabny" ma w sobie więcej takiej lekkości :wink: -nie wiem jak określić to moje wrażenie - i w środku też bardziej mi się podoba.

WIOLCIA SZ.
18-02-2006, 10:13
WITAM WSZYSTKICH ASIU OJ ZACZNIE SIĘ DZIAĆ WKOŃCU IDZIE WIOSNA COŚ ZACZYNA SIĘ DZIĆ PRZYBYWA NAM BUDUJĄCYCH :lol: :lol: :lol:

WIOLCIA SZ.
18-02-2006, 10:19
MALENA SUPER ŻE DOŁĄCZYŁAŚ POTRZEBA NAM TAKICH OSÓB JAK TY MOGĄCYCH COŚ PODPOWIEDZIEĆ DORADZIĆ. WSPOMINAŁAŚ COŚ O FOTKACH JEŚLI MOŻESZ TO TO JE POKAŻ!

WIOLCIA SZ.
18-02-2006, 10:22
ACHA PRZYCHYLAM SIĘ DO PROŚBY ASI PISZCIE COŚ O KOSZTACH-POSZCZEGÓLNYCH ETAPÓW. POZDRAWIAM.

malena
18-02-2006, 10:39
Dzień dobry Ludu Budujący - piękna ta sobota dzisiaj słońce juz prawie wiosenne :)
Jeśli chodzi o zdjęcia to walczyłam, walczyłam i sie udało przebrnęłam przez fotosik i podaje link do zdjęć naszej chałupki :)
Tych zdjęć mamy sporo, od tyczenia domku na działce począwszy - do dnia dzisiejszego włącznie, wszystkie ważniejsze etapy i prace na budowie są dokumentowane fotograficznie - takiego mamy bzika - kto buduje ten rozumie :)
Pozdrawiam i milego oglądania postaram się dorzucać tych fotek a kosztach po obiedzie napiszę bo mnie rodizna wyklnie, że tylko komputer jest ważny :)
http://malena.fotosik.pl/albumy/4876.html
W zwiazku z tym że top moja pierwsza próba na fotosiku - napiszcie prosze czy działa :)

malena
18-02-2006, 11:10
troszkę kosztów :)
dach całość - ok 28 tys
pokrycie z opierzeniami+2 okna dachowe+rynny+wyłaz kominiarski+wszystkie duperele - ok 12 tys
więżba impregnowana +łaty (całość drewna na dach) - 7 tys
montaż więźby+przykrycie dachu+okna+nadbitka+malowanie - 7 tys


strop teriva I z dostawą - 3,5 tys (Wołów-polecam)

ogółem stan surowy otwarty zamknął się w 80 tys :(

Tylko że robocizna własna bez żadnych firm - no oczywiście przy dachu już mielismy fachowców, a tak poza tym od maja do listopada powoli własnymi siłami postawilim domek :)
Tutaj powinnam przyklęknąć przed moim tatą, bo to on nas wspierał fachową radą i lwią część postawił :)

WIOLCIA SZ.
18-02-2006, 20:34
HEJ MALENA[[/b] POWIEDZ MI Z CZEGO I JAKIEJ GRUBOŚI SĄ WASZE ŚCIANY ROZUMIEM ŻE SĄ JEDNOWARSTWOWE CO Z OCIEPLENIEM? POZDROWIONKA.

piopio7
19-02-2006, 20:10
8) witam.
przeglądam wasze postępy w pracy . i mam pytanie co do ceny stropu Teriva z wołowa , moze jakies namiary na producenta. co prawda za warszawę to spory kawałek ale dowiedziec sie warto. pozatym Malena interesyje mnie koszt "suporeksu" i ile metrów2 mają wasze sciany , i czy z zewnatrz będzie ocieplany? Co prawda jak widzisz mnie interesuje mniejszy dom , ale nikt jego nie budował do tej pory jest nowoscią a na sam projekt musze czekac ponad 6 tygodni. kontaktowałem sie z biurem projektowym stad wiem że nie był jeszcze budowany a przedstawiany dom jest narazie tyklo koncepcja architektoniczna i czekaja na odzew ze stony zinteresowanych jego budową . dlatego tez obserwuję grono Szmaragdowców

malena
20-02-2006, 09:27
Witam ściany są jednowarstwowe - siporex 24 -kupowany w brico marche (w Głogowie najtaniej) cena 5,60. Ocieplenie dojdzie teraz i to jest styropian 12 albo 15. Jeśli chodzi o Wołów, to nas transport nie kosztował ale to jest stosunkowo blisko, nie wiem ile by kosztował za Warszawę. Sama firma bardzo kokretna, przyjemnie sie z nimi załatwia i niedrogo.

zbyszek sw
20-02-2006, 13:48
Witam wszystkich Szmaragdowiczów właśnie odebrałem pozwolenie na budowę :lol: :lol: :lol: :lol: .Będę budował z Porothermu 30cm + 10cm styropian. Jeżeli chodzi o zmiany to standardowo jak reszta Likwidacja okrągłego okna w salonie , drzwi z jadalni, okna połaciowego w łazience, pomiędzy kominami wstawię wyłaz dachowy i ławkę bez żadnych schodków na dachu. Cały czas zastanawiam się nad podniesieniem ścianki kolankowej czy aby ta zmiana nie spowoduje że domek straci swój urok , z drugiej strony te dodatkowe ścianki na poddaszu i wolna przestrzeń :-? ? Większość radzi podnieść bo zyskam na powierzchni ale ja nie chcę zyskać na powierzchni tylko ta pustka mnie drażni :evil: . Kombinuję żeby nie podnosić i w jakiś sposób zagospodarować tą wolną przestrzeń może jakieś szafki :o ? Ale przecież nie zrobię na całej długości po obu stronach szafki :lol: :lol: Co radzicie ? Jeżeli chodzi o okna łukowe to na pewno zostaną bo bardzo mi się podobają chociaż wiem że koszt jest o wiele większy niż okna standardowego. Jak rozwiązaliście problem z podciągiem w salonie? Mój kierownik mówi że można go ukryć w stropie tylko częściowo do momentu w którym w projekcie zaczynają się schody i w tym miejscu chce mi postawić filar. To rozwiązanie niezbyt mi się podoba :evil: :evil: . Można dać podciąg metalowy ale ponoć drożyzna.

Pozdrowieni Zbyszek :wink:

WIOLCIA SZ.
20-02-2006, 21:24
CZEŚĆ ZBYSZKU. MÓJ PROJEKT JEST JESZCZE U PROJEKTANTKI I TEŻ ONA MA ZEBRAĆ CAŁE PAPIERY DO UZYSKANIA POZ. NA BUDOWE. A JAK DŁUGO TY CZEKALEŚ NA SAMO POZWOLENIE I GDZIE SIĘ STAWIASZ? POWIEDZ MI JAK TO JEST Z TYM PODCIĄGIEM -BO JAK JA PYTAŁAM PROJEKTANTKI TO MI POWIEDZIAŁA, ZE NIE BĘDZIE GO NIGDZIE WID AĆ BO BĘDZIE "UTOPIONY"W STROPIE CO MAM SĄDZIĆ-POMÓŻ :-?
A ODNOŚNIE ŚCIANKI KOLANKOWEJ TO JA MAM ZAMIAR PODNIEŚĆ DO 1m.MYŚLE ŻE NIE POWINNO TO POPSUĆ WYGLĄDU DOMU ALE JESZCZE TĄ KWESTIĘ MUSZĘ PRZEDYSKUTOWAĆ Z PROJEKTANTK

malena
21-02-2006, 07:25
Wiolcia my te podciągi mamy zostawione tak jak są w projekcie, ale mamy swój pomysł na ich wykorzystanie, natomiast jeśli chodzi o pozwolenie na budowę to my czekaliśmy 4 tygodnie potem jeszcze jakis okres musi minąć chyba 14 dni zeby to wszystko formalnie gralo i mozna budowac, ale my w tym czasie :) juz mieliśmy wytyczone fundamenty i częściowo podkopane - za pozowoleniem kierownika budowy
Jeśli chodzi o ściankę kuchnia salon to my ją wydłużylismy z tej strony przy wejściu, każda kuchnia ma swoje prawa i zamykac nie chcieliśmy całkiem ale ten kawałek nam odpowiada, po wybudowaniu bardzo mi sie podoba ten pomysł. Jeśli chodzi o łazienke na dole to owszem powiększyliśmy ale nie kosztem wiatrołapu - (mieszkam w domku u rodziców tam nie ma wiatrołapu i ja tego błędu nie popełnie) tylko kosztem kotlowni - był nasz fachowiec wszystko obejzal popatrzył i stwerdzil ze taka kotlownia nam wystarczy - a planujemy piec na paliwa stałe!!!
Pozdrawiam Wszystkich Budujących

zbyszek sw
21-02-2006, 08:26
Wiolcia jeżeli chodzi o pozwolenie na budowę to czekałem 4 tygodnie tak jak malena. Załatwienie papierologi kosztowało mnie 3 kzł :evil: :evil: .Tak jak pisze malena po 14 dniach pozwolenie na budowę uprawomocni się i można działać :D . Jeżeli chodzi o podciąg to tak jak pisałem wcześniej mój kierownik stwierdził, że można go ukryć tylko częściowo, ale wiem od Agi kn, że można zastosować podciąg metalowy, który będzie ukryty w stropie tylko, że drogi. Ścianka kolankowa :-? , jeżeli podniosę to tak do 1,1m a wtedy będę musiał troszkę wydłużyć dach. Patrząc na zdjęcia kecjama (on nie podnosił) krawędź dachu ładnie schodzi do stropu i jest na równo z balkonami,jak podniosę o 0,5m to krawędź dachu przysłoni mi balkony jak to będzie wyglądało :roll: chyba zostawię to tak jak jest w projekcie sam już nie wiem. Budował się będę 30km od Opola cisza spokój fajna okolica :D .

Pozdrowienia Zbyszek :wink:

Aga KN
22-02-2006, 15:22
Zbyszku,

pracujemy nad zestawieniem materiałów na razie mamy na 100% więźbę z łatami , kontrłatami itd. niestety tego drewna wyszło dużo więcej niż w zestawieniu z Krajobrazów. Nie ma też deski okapowej a taką będziemy robić. Jak mąż poskłada komuter to prześlę Ci zestawienie. Nad resztą pracujemy mamy już zapotrzebowanie na maxa i U220, bloczki betonowe.
na drewno do domu zapłacimy 5800 netto i chyba ilość zaprawy. jeszcze kominy, stal, strop, beton - z tych grubszych.

pozdrawiam
Aga :D

Aga KN
22-02-2006, 15:49
Ale lux ale lux, :D
fajnie, że powstał nowy wątek budujących Szmaragda. wszystko wyoglądałam pozachwycałam się lux.

Maleno my też likwidujemy okrągłe okno, drugie wejście na taras z jadalni. Mam pytanie o ile przdłużyliście ściankę obok kuchni, też chcemy to zrobić wiec przyda mi się Twoja opinia.
Docelowo chciałam wstawić pralkę w pomieszczeniu gospodarczym i zrobić tam roboczy brodzik, jak powiększę łazienkę to gdzie ja to upcham?? :roll: W dodatku to przesuwamy tam komin. Powiedz proszę w jaki sposób zmniejszyliście pomieszczenie gospodarcze.

Podnosimy ścianę kolankową o 22cm. Delikatnie wydłużyliśmy okap dachu. ile ma Wasza ściana kolankowa?

pozdrawiam
Aga

Aga KN
22-02-2006, 15:52
Wiolciu,
my podciąg ten przez środek salonu likwidujemy. Konstrukcyjnie zastąpi je dwuteownik stalowy HEB 200. rysunki wykonywali w krajobrazach więc już to robili.
Heb będzie kosztował koło 800 zł

niestety :cry: ale jakoś nam tam nie pasił

Aga

aśG
22-02-2006, 21:37
Witam kochani szmaragdowicze! Czytam,czytam i jestem coraz mądrzejsza.

Malena dobry ten pomysł z likwidacją balkonu w dużej sypialni,tylko ty masz jeszcze okno w szczycie.Czy jakby tego okna nie bylo tylko to jedno to czy ten pokój według ciebie nie będzie ciemny?

Pozdrawiam wszystkich!

WIOLCIA SZ.
23-02-2006, 11:41
AGA A JAKĄ h.BEDĄ MIAŁY POMIESZCZENIA NA DOLE W PROJEKCIE MAJĄ 2.65m.JA CHCĘ MIEĆ 2.50m.I CZY PRZY TEJ WYSOKOŚCI TEN PODCIĄG BĘDZIE WIDOCZNY? WIESZ PYTAM BO ZANIM SPOTKAM SIĘ ZE SWOJĄ PROJEKTANTKĄ TO ZJE MNIE CIEKAWOŚĆ

Aga KN
24-02-2006, 07:48
Ten podciąg wystaje chyba na dole 25 centymetrów od poziomy sufitu.
Zaznaczone jest to dokładnie na przekroju budynku, niestety nie mam projektu przy sobie. Pomieszczenia będą miały 2,65 obniżysz o 15 to chyba zostanie 10cm. Ale nie jestem pewna prosze sprawdz sobie.

My z kolei podwyższamy o jednego maxa ścianę ze względu na planowaną podłogówkę. Podobają mi się wysokie pomieszczenia.

pozdrawiam Cię
Aga

zbyszek sw
24-02-2006, 09:41
Spojrzałem w projekt i podciąg P2 (ten przez salon) wystaje 8,5cm od poziomu sufitu

Pozdrowienia Zbyszek :wink:

Aga KN
24-02-2006, 11:04
O to super, że sprawdziłeś czyli przy obniżeniu sufitu na 2,5 nie będzie go widać.

pozdrawiam
Aga :o

WIOLCIA SZ.
24-02-2006, 18:16
DZIĘKI SERDECZNE, DZIĘKI ŻE USPOKOILIŚCIE MOJE OBAWY ODNOŚNIE TEGO NIESZCZĘSNEGO PODCIĄGU.NIE MAM NA CHWILE OBECNA PROJEKTU WIĘC NIE MOGŁAM TEGO SPRAWDZIC- UFFFFFF JESTEM TERAZ SPOKOJNA. A CO U WAS SIĘ DZIEJE SZMARAGDOWICZE????????? :lol: POZDRAWIM WIOLETA

malena
24-02-2006, 21:35
http://malena.fotosik.pl/albumy/5610.html

to wczorajsze fotki naszego domku - ściankę od kuchni przedłużaliśmy do komina - widać na zdjęciach
Podciągi podciągi podciągi - są zgodne z projektem nawet większe - ale szczerze mówiąc dopiero ta dyskusja tu na forum uświadomiła nam ich istnienie w zupełności :) Wiolcia nie martw się tak - będzie dobrze !!!!
Nam nie przeszkadzają, natomiast jeśli chodzi o okno w sypialni - gdyby nie było okna w szczycie i tak rezygnawalibyśmy z balkonu - z doświadczenia wiem że sprawdza się tylko jaka kolejna inwestycja - a przy tak duzej działce - w ogóle nie było dyskusji ucięliśmy go od razu, ale w zamian za okno w szczycie dobrze byłoby wstawic okno w dachu - bez tego chyba jednak byłoby za ciemno :)
Pomieszczenie gospodarcze (u nas kotłowania)
Próbowałam wkleić tu rysunek - ale coś mi nie idzie :(
Jutro nad tym posiedze...
Acha jeszcze ktoś pisał, że za adaptację projektu zapłacił 1400 zł bodajże - nas kosztowało to 400 w zeszłym roku w kwietniu :o

No i najlepsza (lepiej żeby mój mąż tego nie widział - bo znowu owiem że go nie doceniam) rzecz na naszej działce - nasz gleba klasy VI - :lol:, dała radę!!!
Tulipany kiełkują, jak one żyją tp m tez będziemy :D :D :D

WIOLCIA SZ.
24-02-2006, 23:09
WITAJ MALENA!
FAJNE FOTKI JEJU KIEDY JA SIĘ BĘDĘ MOGLA TAKIMI POCHWALIĆ :roll:
WIDZE ŻE ZLIKWIDOWALIŚCIE SPIŻARKE-KOMIN OBRÓCONY O 90 st. JAK TERAZ SĄDZISZ KUCHNIA BARDZIEJ FUNKCJONALNA BĘDZIE? TAK MALENA MYŚMY DALI TE 1.600zł. za adaptacje :evil: :evil: :evil: MÓWISZ ŻE TERAZ CI OGRÓD W GLOWIE-DOM STOI PRZYDAŁO BY SIĘ JAKIEŚ DRZEWO??????? :o :lol: :D PA WIOLKA

aśG
26-02-2006, 19:28
No Malenko super zdjęcia!!!! Fajnie widzieć dom od środka bo projekt to nie to samo. Naprawde super!

Pozdrawiam!

28-02-2006, 21:05
Malena
Jaką głębokość ma wykusz? Czy taką jak w projekcie?
A Szmaragd jest super

malena
28-02-2006, 23:02
Przepraszam ze nie odpisuje, mam nawał pracy....:(, ale nie mogłam sie powstrzymac i choć na chwilkę musiałam wskoczyć....
Justa masz rację wykusz faktycznie jest większy ale o ile dokładnie - nie wiem, jutro dopytam męża to wszystko jak na spowiedzi wypiszę tutaj...
Wiolcia jak tam prace - masz juz swoje cudo? A jeśli chodzi o kuchnię to ciągle nie wiem czy spiżarnia będzie czy nie :(, bez niej źle a z nią jeszcze gorzej :(, ale chyba jednak stanie na tym że w tym miejscu będzie lodówka......... marzy mi się.......ale kto wie może będzie to szybciej niz myślę
Pozdrawiam cieplutko - w końcu za chwilkę wiosna.......................:):)

Aga KN
01-03-2006, 08:35
Mam pytanie do tych, kótrzy wybudowali juz Szmaragda.

Czy zostawiliście komin dymowy w tym samym miejscu co w projekcie. Zastanawiamy się czy podłączenie wkładu kominkowego z głównym ciągiem nie jest za długie i za bardzo powyginane, czy nie trzeba będzie tam na załamaniach robić otworów rewizyjnych i czy nie zakłóci to ciągu podczas spalania. Wiadomo z czym się łączy posiadania otworów rewizyjnych w gabinecie w dodatku.
Już dwóch fachowców od kominków niepochlebnie się o tym wyraziło i przyznam szczerze, że nas to męczy :cry: .

pozdrawiam
Aga

WIOLCIA SZ.
01-03-2006, 09:51
WITAM WITAM!! :lol: OJ MALENKO PAPIERY JESZCZE DO MNIE NIE WRÓCIŁY JESZCZE TRWAJĄ ZAŁATWIENIA W SPRSWIE WARUNKÓW TECH.ELEKTRYKI-ALE TO WSZYSTKO SCHODZI :-? MAM TAKĄ CICHĄ NADZIEJE ŻE W TYM MIESIĄCU BĘDE MOGŁA WYSTĄPIĆ O POZWOLENIE NA BUDOWE?????????? NIECH SIĘ TYLKO CIEPLEJ ZROBI TO ZACZNIEMY GRODZIĆ DZIAŁKĘ,ŻEBY MOŻNA BYŁO ZWOZIĆ MATERIAŁ-I DO DZIEŁA 8) POZDRAWIAM WIOLETTA[/list]

Aga KN
02-03-2006, 13:07
Hmm Moi Drodzy czy nikt z Was się nie zastanawiał nad tym nieszczęsnym kominkiem i kominem???

Aga :cry:

WIOLCIA SZ.
02-03-2006, 20:58
W ITAJCIE :) NO WŁAŚNIE "TEN KOMINEK" WIESZ TO JEST ZMORA KTÓRĄ ROZSTRZYGNĄĆ POWINIEN SPEC OD KOMINÓW MY TEŻ SIĘ NAD ROZWIAZANIEM PROJEKTOWYM ZASTANAWIAMY ALE SAMO ROZWIĄZANIE WYJDZIE PODEJŻEWAM W TRAKCIE PRANIA :wink:

malena
03-03-2006, 06:52
Wiolcia co racja to racja u nas kilka osób oglądało ten nieszczęsny komin i jest tyle opini co fachowców, a my mamy wybudowane tak jak w projekcie - co dalej się okaże. ;)

Aga KN
03-03-2006, 07:27
Dziewczyny moje ,

to ja się podzieję z Wami naszymi widomościami. W takim układzie jaki jest zaproponowany przez projektanta to czekałoby nas robienie 2 może 1 wyczystki w przewodzie doprowadzającym spaliny do komina. Wyczystki muszą być bo na pewno będzie się tam osadzać sadza. Jest więcej niż 2 zagięcia, kont proponowanych rozwiązań też może wpływać na ciąg podczas spalania. To już potwierdziło nam kilka osób łącznie z kominiarzem. Sprawdzaliśmy to też sami w muratorach i innych źródłach.

Zgodnie ze sztuką przy podłączeniu do komina kąt nachylenia rury powienien mieć 30 stopnie (ewentualnie trzeba się zmieścić między 30 a 45, choć na 45 podobno potrzebna jest zgoda kominiarza).

To chyba zdecydujemy się na nasz pomysł. Mamy przedyskutowane rozwiązanie.

Komin przesuwamy jakieś 40~50 cm do wkładu.
Tak aby nie wypadł na środku sypialni na górze, tylko będzie się kończył dokładnie na lini ściany u góry.

Następnie robimy podłączenie na dole jedną prostą rurą lekko wzdłuż przekątnej komina.
Czyli rura po skosie przejdzie przez ścianęoddzielającą komin i wkład.

Jeżeli mówię niejasno Dziewczyny będę tłumaczyć czy rysować.
Kominiarz sam niezaleznie zaproponował takie rozwiązanie, kierownik budwy też mówi, że ok.

Najlepiej przy murowaniu tego podłączenia omurować kawalek kamionki o odpowiedniej średnicy tak aby murarze mieli łatwiejsze zadanie.

pozdrawiam gorąco

Aga

WIOLCIA SZ.
03-03-2006, 08:48
NO WLAŚNIE JA TEŻ SŁYSZAM COŚ O PRZESUNIĘCIU KOMINA ALE JA TO MUSZĘ WIDZIEĆ CHOCIAŻBY NA JAKIMŚ RYSUNKU JAK TO BY MIAŁO WYGLĄDAĆ BO Z WYOBRAŻNIĄ U MNIE KIEPSKO. AGA TO PRZESUNIECIE NIE SPOWODOWAŁO MAM NADZIEJE ŻADNYCH NIEKONFORTOWYCH ROZWIĄZAŃ?(CHODZI MI MIN. O USTAWNOŚĆ POMIESZCZEŃ)-ŻADNYCH DODATKOWYCH ŚCIANEK?

zbyszek sw
03-03-2006, 08:50
Witam Aga KN, jeżeli chodzi o komin to również mam obawy, co do jego funkcjonalności i też zastanawiałem się nad jego przesunięciem. Tak jak opisałaś, maxymalnie będzie można go przesunąć do lini ściany u góry tak żeby miało to jakiś wygląd (Komin na środku sypialni chyba nie bardzo).Wpadł mi do głowy jeszcze jeden pomysł. Przyjmując twoje rozwiązanie i przesuwając maxymalnie komin może kominek narożny? W projekcie schody są otwarte na salon może wzdłuż nieszczęsnego podciągu postawić ściankę do momentu, w którym kończą się schody i wtedy kominek narożny? Dzięki temu może nie będzie konieczne zastosowanie metalowego podciągu a i przejście z kominka do komina będzie łagodniejsze. Tylko jak to będą wyglądały wtedy schody :-?

Pozdrowienia Zbyszek :P

Aga KN
03-03-2006, 09:51
Witam Cię Zbyszku,

tak nad kominkiem narosnym też się zastanawialiśmy. Tak jak napisałeś na pewno trzeba by przedłużyć ściankę koło schodów. Hmm a tak do końca nie jestem pewna czy to będzie dobrze wyglądać szczególnie , że wypadnie ona trochę jakby na środku pokoju. Rysowałam sobie salon z tą ścianką w jakimś programi i raczej mnie to nie zachwyciło, szczególnie dlatego , że bardzo podoba mi się opcja schodów ażurowych czyli przepuszczających światło.

Tak z drugiej strony to myślę , że podłączenie przy kominku na ścianie będzie przesunięciem przewodu może o jakieś 30cm , czyli tylko w innym momencie przejdzie przez ścianę. Mój mąż przeczytał , że optymalna długość podłączenia do ciągu kominowego to 50cm, ale u nas to chyba nierealne. Może wszystko wyjaśni się jak już stanie parter.

pozdrowionka
Aga

zbyszek sw
03-03-2006, 10:41
Witam ponownie

Aga mam pytanko czy za rysunki zmiany podciągu w salonie na metalowy HEB musiałaś zapłacić? Czy zmiana podciągu w projekcie została naniesiona przez pracownię Krajobrazy czy może zrobił to kierownik?

Pozdrowienia
Zbyszek

Aga KN
03-03-2006, 12:01
Jakoś tak wyszło Zbyszku , że zapłaciliśmy 200zł
Bo to musiał zrobić podobno konstruktor , projektant od adaptacji chciał 450 czy 500. A kierownika budowy jeszcze wtedy nie mieliśmy. Może można jakoś zaoszczędzić te 200zł. hmm :cry:

Aga

adaszko
05-03-2006, 22:30
Witam wszystkich szmaragdowiczów!!! wspólnie z moją żoneczką jesteśmy bardzo zainteresowani budową tego ślicznego domku.
Mieszkamy w okolicach Wrocławia i bylibyśmy bardzo wdzięczni za możliwość zobaczenia realizacji :P Dodatkowo prosimy o wszelkie informacje dotyczące zmian adaptacyjnych - z góry dziękujemy za okazaną pomoc.

e.kala
05-03-2006, 23:38
Sprawdź tutaj kto buduje.

http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=63803&highlight=szmaragd


A najlepiej naciśnij u góry szukaj, wpisz szmaragd i dowiesz się o nim dużo więcej.

kecajm
06-03-2006, 08:12
Witam!
Przedstawiam skrócony wykaz poniesionych kosztów budowy:
- fundamenty: 14 000
- stan surowy otwarty: 63 000
- stan surowy zamknięty: 19 000
- instalacje: 25 000
- wykończenia już wykonane: 13 500

Mogę zainteresowanym przesłać na maila szczegółowe zestawienie z ilością wykorzystanych materiałów.

Pozdrawiam,

Aga KN
06-03-2006, 09:14
Bardzo bardzo bardzo prosiłabym takie zestawienie na 100% bardzo się przyda.
pozd. Aga :D

może być e-mail: [email protected]

Dziekuję

Aga KN
06-03-2006, 09:21
Co do przesywania komina!! ostatnie uwagi

Ze względu na to , że najlepiej ustawiać komin w kalenicy - najlepsze rozwiązanie ze względu na szczelność obróbki komina.

Więc zamiast przesuwać komin co wiąże się z przeniesieniem go z kalenicy , wydłużamy go . Wydłużamy go ale żeby nie wyrzucać pieniędzy w błotko dodajemy do niego ciąg wentylacyjny górnej łazienki. I tak mamy wykorzystaną jego powierzchnię. A drugi komin jest poprostu węższy.

to na tyle pa

roperto
06-03-2006, 11:15
Witam!
Przedstawiam skrócony wykaz poniesionych kosztów budowy:
- fundamenty: 14 000
- stan surowy otwarty: 63 000
- stan surowy zamknięty: 19 000
- instalacje: 25 000
- wykończenia już wykonane: 13 500

Mogę zainteresowanym przesłać na maila szczegółowe zestawienie z ilością wykorzystanych materiałów.





Ja również poproszę szczegółowe zestawienie na maila. Moj mail [email protected]

Aga KN
06-03-2006, 12:08
Pięknie dziekuję za kosztorys.
Aga

WIOLCIA SZ.
06-03-2006, 12:15
DZIĘKI KECAJM ZA KOSZTORYS ALE NIE MOGĘ GO OTWOŻYĆ-CO JEST? TZN. MÓJ PROGRAM ANTY-W.NIE POZWALA DA SIĘ COŚ Z TYM ZROBIĆ? POZDROWIONKA

kecajm
06-03-2006, 12:24
Zwykły PDF. Otwiera go Acrobat Reader.

Reena
06-03-2006, 21:32
CZEŚĆ WAM WSZYSTKIM. MI TEŻ PODOBA SIĘ TEN PROJEKT I NIE WIEM CZY GO NIE KUPIMY. BARDZO SIĘ CIESZE ŻE JEST TYLE OSÓB KTÓRE SĄ POSIADACZAMI SZMARAGDU I ŻE NIE TYLKO MI ON SIĘ PODOBA.

KACAJM JA TEŻ BARDZO BYM PROSIŁA O TAKIE ZESTAWIENIE PONIESIONYCH KOSZTÓW BUDOWY
MÓJ E-MAIL: [email protected]

DZIĘKUJĘ

Reena
07-03-2006, 07:47
DZIĘKI KECAJM ZA KOSZTORYS. MOŻNA WIEDZIEĆ GDZIE POSTAWIŁEŚ TEN SWÓJ DOMEK.
POZDRAWIAM

kecajm
07-03-2006, 08:07
Jestem z Mielca. Podkarpackie.

zbyszek sw
07-03-2006, 09:42
Witam

kecajm również bardzo prosiłbym o przesłanie Kosztorysu

e-mail: [email protected]

Dziekuje :D

kecajm
07-03-2006, 09:45
Poszło do wszystkich.

Reena
07-03-2006, 13:20
KECAJM TO NIE TAK DALEKO ODEMNIE BO JESTEM Z POD LEŻAJSKA.MOJA SIOSTRA CHODZIŁA DO MIELCA DO SZKOŁY. JAK SIE ZDECYDUJEMY NA TEN PROJEKT A RACZEJ TAK BĘDZIE TO MOGLIBYŚMY PRZYJECHAĆ ZOBACZYĆ JAK WYGLADA TWOJ DOMEK? MOŻE ZNASZ KOGOŚ Z TYCH STRON CO MAJĄ POSTAWIONY TEZ SZMARAGD. BARDZO BYM CHCIAŁA ZOBACZYC JAK ON WYGLĄDA W RZECZYWISTOŚCI BO NA PROJEKCIE TO NIE TO SAMO.A JESZCZE KIEDY ZACZYNAŁEŚ BUDOWE? MIESZKASZ JUŻ W DOMU?TO JUZ TYLE PYTAŃ.PA

Kathleenka
07-03-2006, 13:40
Proszę nieśmiało o przesłanie kosztorysu .
Z góry dziekuję i pozdrawiam.

[email protected]

kecajm
07-03-2006, 13:57
Zapraszam do obejrzenia. Aktualnie wykonane są instalacje. Nie ma jeszcze wylewek, są tynki wewn. Ruszam dalej w kwietniu i mam zamiar skończyć w lecie.

aśG
07-03-2006, 18:39
Cześć kecajm! Ja nie dostałam kosztorysu. Jeśli możesz to wyślij mi.
Z góry dziękuje!

[email protected]

piopio7
07-03-2006, 20:40
Witam wszystkich szmaragdowiczów!!! wspólnie z moją żoneczką jesteśmy bardzo zainteresowani budową tego ślicznego domku.
Mieszkamy w okolicach Wrocławia i bylibyśmy bardzo wdzięczni za możliwość zobaczenia realizacji :P Dodatkowo prosimy o wszelkie informacje dotyczące zmian adaptacyjnych - z góry dziękujemy za okazaną pomoc.

:) na tej stronie są szmaragdowcy

http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=63803&highlight=

pooglądaj zdjęcia z realizacji są fajne 8)
a w trochę od wrocławia jedwn powstał koło głogowa dlamnie to blisko jak od warcławia bo około 120 km

kecajm
08-03-2006, 10:19
Wyjaśniam, że: moja ewidencja wydatków dotyczy domu w zmienionej technologi wykonania na ceramiczną - ściany zewn. z pustaka U220 (gr. 25 cm + 12 cm styropianu Termo-L), ściany wewn. cegła K3, strop ceramiczny Leier oraz m.in. blachodachówka panelowa.

zbyszek sw
08-03-2006, 12:04
Witam wszystkich :D

Kupiłem porotherm 30 po 2,85zł/szt. Nie wiem czy to dobra cena, ale najniższa, jaką udało mi się wynegocjować.Kupiłem, bo wszyscy mówią, że ceny na wiosnę pójdą do góry.

Kecajm, jeżeli masz świeżutkie zdjęcia z budowy to proszę o ich pokazanie

Dziękuje ci za kosztorys

Analizując go stwierdziłem, że niema szans na zmieszczenie się w tych pieniądzach
Ale gratuluje tobie się udało.

kecajm
08-03-2006, 14:18
Zrobię nowe zdjęcia jak uporządkuję instalacje. Dam znać kiedy umieszczę je w albumie.

aśG
08-03-2006, 19:05
Kecajm, bardzo bardzo dziękujemy wraz z mężem za kosztorys.Właśnie go wydrukowalam i mój mąż go studiuje.
Jeszcze raz dzięki!

No i czekamy z niecierpliwością na zdjęcia!

11-03-2006, 20:17
czesc
czy mozecie powiedzieć, jak jest ze schodami w Szmaragdzie? Jaką mają szerokość i czy są zabiegowe czy ze spocznikiem
Dla mnie to bardzo ważne
dzięki

kecajm
11-03-2006, 20:38
Otwór w stropie ok: 190x250 cm. Zabiegowe bez spocznika: 17x17.6/29. Szerokość biegu: 90 cm.

brams
12-03-2006, 12:39
Witam wszystkich!
Mam zamiar kupić projekt tego domu.
Czy ktoś z Poznania lub okolic buduje/wybudował Szmaragda i mógłby ewentualnie pozwolić obejrzeć swó domek?
Pozdrawiam.

69wojtek
12-03-2006, 16:42
Kecajm
Proszę o przesłanie szczegółowych zestawień z ilością wykorzystanych materiałów.
mój email
[email protected]
Czy możemy zobaczyć twój domek na żywo? Jesteśmy z Dębicy.
Proszę podaj nr telefonu na priv. Pozdrawiam

malena
13-03-2006, 13:47
Witam wszystkich budujących, kecajm dzieki za kosztorys:),
widzę że sezon budujących mimo paskudnej zimy powoli się rozkręca :), nasz szmaragd czeka na ciepełko i decyzję banku i jeśli ktoś chciałby przed kupnem projektu zobaczyc go na zywo - to zapraszamy :),
tylko do Glogowa trzeba dojechać :)
A i pozdrawiamy bardzo naszych sobotnich gości - kolejnych zarażonych Szmaragdem - którzy "przybyli, zobaczyli i ........budują!!!" decyzja zapadła stanie kolejny Szmaragd :)
A swoją drogą ciekawe czy zagląda tu autor projektu i czyta te wszystkie uwagi :lol:

aśG
13-03-2006, 21:46
Cieszę się bardzo że przybywa szmaragdowiczów. No ale jakże moze być inaczej ... taki dom :roll: !

Malena ja mam taką prośbę czy mogłabyś zamieścić zdjęcia na cały salon i od ściany na przeciw wejścia tak na jadalnię i kuchnie? Chcialabym zobaczyć jaka ta przestrzeń na dole jest duża. Z góry dzięki!

Pozdrawiam!

accent
14-03-2006, 18:06
Kecajm
Proszę o przesłanie szczegółowych zestawień z ilością wykorzystanych materiałów.
mój email [email protected]

piopio7
15-03-2006, 20:32
:) witam szmaragoowców
ja pozostałem wierny Orzechowi zamówiłem projekt . Jak sie okazuje jestem pierwszy który to zrobił w polsce , i dlatego nie ma na forum jeszcze orzechowców.
mam pytanko czy biuro krajobrazy robi tez wstępne kosztorysy bo mnie to interesuje i jaki jest to dodatkowy koszt. I czy powinienem sie zwrócic do biura o wykonanie tekiego kosztorysu . Wiem że tego wymagaja banki
a architekt moze mnie niezle szczesać za kosztorys. w Archipelagu mozna za 250 zł zamówić kosztorys na cd z możliwością zmian, czy ktoś ze Szmaragdowców zamawiał kosztorys przy kupnie projektu proszę o odpowiedz

hartingh
15-03-2006, 23:42
Witam!
Cóż... jak to w życiu bywa - zawsze musi być ten pierwszy raz :) Więc jestem :) Pierwszy post.
Powód?
Jak większość tutaj - jestem oczarowany Szmaragdem. Marzę - projektuję - kombinuję -> niestety na razie na papierze.
Przede mną jeszcze kilka latek zanim zacznę się budować. Dobrze, że nikt nie zabronił marzyć :) Jednak już dziś wiem, że będzie dom. Na pewno nie mieszkanie. Dom. Być może właśnie szmaragd :)
Natchnienie przyszło z rok temu i... trzyma do dziś :) Nieprzespane noce, czytanie forum muratora (nadal tak mam:))
Pierwszy raz, gdy trafiłem na Szmaragd to... chyba nie było na jego temat żadnych postów. Do dziś TEN właśnie projekt najbardziej mi odpowiada. Ale jak wiadomo nie ma projektów idealnych.
Generalnie wszystko jest super. Nawet ta łazienka (wolałbym większą, dlatego jeśli będzie taka możliwość - to nad garażem będzie mała pralnia, miejsce na chemię (cyzli proszki, płyny), ręczniki itp, oraz w dalszej części malutka "siłownia" -> garaż koniecznie dwustanowiskowy:)
Jest jednak małe (a może duże?) ALE....
SCHODY :(
Nie podobają mi się!! Jest to chyba jedyna rzecz, przez którą szukam innego projektu! Nie chcę schodów, które wchodzą na pół pokoju (no prawie :wink: ), gdzie przechodząc do drugiej części domku można w nie nieźle głową przywalić :-? Co zrobić? Zabudować? :/ Toż to będzie wyglądało jak winda na środku domu :x Może tylko częściowo obudować? Tak żeby przy piecyku zrobić miejsce na drewno, a na tej części widocznej najlepiej z jadalni -> miejsce dla doga lub sierściucha? Moze jakoś je zmniejszyć? Tak żeby schodząc z góry wychodzić mniej wiecej na jadalnię (oczywiście mówię o kierunku, a nie o tak ogromniastcyh schodach :lol: ) Może coś takiego jak model TRANSFORMA z http://www.rintal.pl/index2.php?p=oferta&s=schody&m=trasforma#start Nie chcę ażurowych, nie podobają mi się...
A co Wy robicie z nimi? zostawiacie jak w projekcie? Jakieś zmiany? Proszę napiszcie, czy można coś innego z nimi wymyśleć? Podobają mi się niesamowicie schody w granacie, ale cała reszta bardziej w szmaragdzie.. Może ma ktoś jakieś pomysły? Bo zdecyduję się na drabinę!! :evil: :lol:
Ps.
Fajnie, że powstał topic dla Szmaragdu.

brams
16-03-2006, 09:39
Ponieważ zakupiłem projekt "Dom w Magnoliach 2" Archonu, pozwolę sobie zacytować - na pożegnanie - informację odnośnie komina w "Szmaragdzie", jaką otrzymałem od biura "Krajobrazy", co powinno Wam zapewne co nieco wyjaśnić.

"W projekcie "Szmaragd" wkład kominowy jest podłączony do przewodu kominowego oddalonego o niecały metr w poziomie. Rozwiązanie to nie powinno zmniejszać ciągu w kominie, z uwagi na to, że pomiędzy wylotem z władu a wejściem do komina jest różnica wysokości (ok. 1,5m) i na tym odcinku rura jest prowadzona w skosie. Gdyby w adaptacji zmienić konstrukcję schodów z drewnianych na żelbetowe, byłoby możliwe wsunięcie kominka pod schody i podłączenie bezposrednio do przewodu kominowego."

Niech się mury pną do góry!!!

Aga KN
16-03-2006, 11:41
A ja i tak swoje o tym kominie wiem :evil: nie jest to konstruktorski popis i zrobimy go inaczej

Aga

WIOLCIA SZ.
16-03-2006, 19:01
WITAM WSZYSTKICH TROSZKE MNIE TU NIE BYŁO ALE WIDZE ŻE SZMARAGDOWICZÓW PRZYBYWA :lol: PIOPIO7 NAJLEPIEJ ZADZWOŃ DO BIURA TO SIĘ DOWIESZ KONKRETÓW I PUŚĆ JE W OBIEG. A U MNIE MARTWA CISZA CZEKAM NA POZWOLENIE BUDOWY :roll:

Reena
17-03-2006, 15:37
KECAJM
CHCIELIBYŚMY ZOBACZYĆ WASZ DOMEK TYLKO PODAJ NR TELEFONU ALBO GG ŻEBY MOŻNA BYŁO SIĘ Z TOBĄ SKONTAKTOWAĆ.

POZDRAWIAM

malena
19-03-2006, 10:51
Krok 1: włączyć komputer
Krok 2: www.murator.pl
Krok 3: logowanie na forum
Krok 4: jest!!! ktoś napisał kolejny szmaragdowicz się odnalazł.................

................i tak co dzień, e tam co dzień - kilka razy dziennie, ufff czy wy też tak macie??? :lol:

No ale kochani Witam serdecznie w kolejną zimową marcową niedzielę i choć za dwa dni wiosna - u mnie za oknem śnieg na ogródku, śnieg na drzewach i śnieg padający - do wyboru, do koloru.....

Dziś wybieram się na moje szmaragdowe włości - aśG - będą nowe zdjęcia prześlę salon jadalnię i kuchnię :)
Kochani co sie dzieje w waszych szmaragdach? Ktoś zaczął mimo zimy jakieś działania? Wiolcia a może urzędnicy w twoim urzędzie odtajali i masz juz pozwolenie? :o

accent
19-03-2006, 14:57
malena ja bym bardzo prosił o te nowe zdiecia mail [email protected]

vpaszka
19-03-2006, 17:27
Moja droga do projektu Szmaragd wiodła przez
Dom w winorośli 3, Dom w aksamitkach, magnoliach 2 i Orion - wszystkie miały projekty miały jakieś ale...... Proszę o pomoc w rozwianiu moich wątpliwości związanych ze Szmaragdem.

1. Projekt nie posiada garderoby. Jak dokonać adaptacji pomieszczenia nad garażem na garderobę? ktoś się nad tym zastanawiał?
2. Jestem "lajkonikiem" bez wyobraźni przestrzennej, ale wydaje mi się że na górze zbyt wiele przestrzeni zajmuje szeroko rozumiany hol i powierzchnie wokół schodów/ .
3. Nieszczęsne ustawienie kominka, czy ktoś myślał o umieszczeniu go pod schodami gdyby były betonowe?
4.Jak dokonać powiększenia łazienki na dole kosztem pom. gospodarczeego. Dwa metry z kawałkiem to za mało by umieścić kabinę prysznicową . Przy okazji jak podzielić okno między łazienkę a to pomieszczenie???
5. Nieszczęsny podciąg / wiedzę czerpię z Państwa postów/, tu sprawa jest załatwiona przez autorów projektu. Przy okazji myslę że nie powinni brać pieniędzy za poprawkę niedopatrzenia.

Chcemy skorzystać z Państwa doświadczeń w wyjaśnianiu naszych wątpliwości. Czy ktoś buduje ten domek w okolicach Warszawy?

aśG
19-03-2006, 20:59
Witam wszystkich od szmaragdu! Mam pytanie odnośnie wentylacji kuchni i łazienki na parterze?Czy taka wentylacja musi być, bo raczej wszędzie się spotyka. Czy komin który jest w spiżarce wystarczy?

Malena czekam z niecierpliwością na zdjęcia! :)

kecajm
20-03-2006, 09:03
O ile pamiętam, Prawo Budowlane wymaga wentylacji w kuchni i łazience.
Ta w spiżarni spełni zadanie jak będzie jakieś "przebicie" do kuchni.

vpaszka
20-03-2006, 17:45
Mimo wątpliwości - były przy wszystkich rozpatrywanych projektach. Kupiliśmy szmaragda. Budowa rozpoczyna się początkiem maja. Będę chyba częstym gosciem forum, by czerpać z Waszych doświadczeń.

WIOLCIA SZ.
20-03-2006, 19:03
A SZMARAGDOWICZÓW NAM PRZYBYWA-CHOĆ JESZCZE ZIMA PROJEKT ZDOBYWA NOWYCH PRZYSZŁYCH INWESTORÓW-SUPER PRAWDA MOI DRODZY??? :roll:
DROGA MALENO ZIMA TRZYMA MOCNO I NIE CHCE POPUŚCIĆ-ALE JUTRO WIOSNA WIĘC JESTEM DOBREJ MYŚLI.

aśG
20-03-2006, 20:47
Hej! Ja wracam do tej wentylacji. Kecajm skoro prawo budowlane tego wymaga to co będzie z łazienką na dole?
Ludu budujący czy wasi architekci nie zwrócili a to uwagi? A może to nie jest takie ważne?

kecajm
21-03-2006, 07:04
Łazienka na dole korzysta z wentylacji w kotłowni - jest przebicie w projekcie przez ścianę.

vpaszka
23-03-2006, 10:43
projekt podoba się wwszystkim w pracy. Z tymi podciągami problem występuje tylko przy stropie teriwa. Jeżeli zalewamy strop / większy koszt stempli i bardziej pracochłonna metoda / problem "belki podciągu na suficie" nie występuje .

accent
23-03-2006, 14:31
vpaszka masz liste materiałow jakie poszły na dach prosze o wysłanie mail [email protected]

vpaszka
25-03-2006, 15:57
rozpoczynam w maju, informacjami służę w sierpniu :-)))))

hartingh
27-03-2006, 23:48
Moja droga do projektu Szmaragd wiodła przez
Dom w winorośli 3, Dom w aksamitkach, magnoliach 2 i Orion - wszystkie miały projekty miały jakieś ale...... Proszę o pomoc w rozwianiu moich wątpliwości związanych ze Szmaragdem.

1. Projekt nie posiada garderoby. Jak dokonać adaptacji pomieszczenia nad garażem na garderobę? ktoś się nad tym zastanawiał?
2. Jestem "lajkonikiem" bez wyobraźni przestrzennej, ale wydaje mi się że na górze zbyt wiele przestrzeni zajmuje szeroko rozumiany hol i powierzchnie wokół schodów/ .
3. Nieszczęsne ustawienie kominka, czy ktoś myślał o umieszczeniu go pod schodami gdyby były betonowe?
4.Jak dokonać powiększenia łazienki na dole kosztem pom. gospodarczeego. Dwa metry z kawałkiem to za mało by umieścić kabinę prysznicową . Przy okazji jak podzielić okno między łazienkę a to pomieszczenie???
5. Nieszczęsny podciąg / wiedzę czerpię z Państwa postów/, tu sprawa jest załatwiona przez autorów projektu. Przy okazji myslę że nie powinni brać pieniędzy za poprawkę niedopatrzenia.

Chcemy skorzystać z Państwa doświadczeń w wyjaśnianiu naszych wątpliwości. Czy ktoś buduje ten domek w okolicach Warszawy?
Witam!
Nie wiem jak to jest.. Czy wszyscy są tacy zabieganie, że praktycznie większość pytań pozostaje bez odpowiedzi? Moje też :-? No, ale do rzeczy :)
vpaszka oto moje zdanie na kilka pukntów :) Oczywiście w ocenie baaardzo subiektywnej :D
ad.1
vpaszka, jeśli zrobisz garderobę nad garażem, to skąd będziesz miała do niej dostęp? Z sypialni czy z łazienki? Jeśli z sypialni to pamiętaj, że tylko praktycznie WY będziecie z niej kożystać, bo przecież dzieciaki nie będą Wam przez sypialnie biegać nad ranem za swoimi skarpetkami :) Chyba, że to nie będzie Wasza sypialnia. Jeśli z łazienki to OK. Ja jednak stwierdziłem, że wielka szafa przy wejściu, szafa w sypialni, szafy w pokojach dzieciaków (pod skosami) rozwiążą problem, a jak by co, to znadzie się na parterze troszkę miejsca w jakimś schowku :) Może pod schodami? Ehh... te nieszczęsne schody :x
Ok, a jesli już zdecydowałaś, że nad garażem, to może szafy pod skosami? Najniżej największe i najgłębsze, a im wyżej tym płytsze? Może w formie szuflad? No i gdzieś przydałaby się szafa na wiszące ciuszki, ale nie mam jakoś koncepcji :evil: Mozna by w sumie okienko zlikwidować i zrobić połaciowe, ale czy tylko taka mała szafa starczy?
Ja nad garażem planuję pralnię i mini siłownię (garaż 2-stanowiskowy). Ps. Ktoś wie jak tam jest szeroko i jak nisko :wink: ?
ad2.
Wokół schodów wg mnie wcale nie ma za dużo miejsca :) Popatrz na zdjęcia jednego ze szmaragdowiczów :) A co do miejsca przy oknie balkonowym to mmmm :lol: Stolik, jakieś siedzisko, telefonik na stoliku, lampka i można prowadzić baardzo długie rozmowy w ramach darmowych wieczorów :) Bo wieczory zamierzam spędzać na górze (najlepoiej w sypialni), a nie przed TV, no chyba, że przed kominkiem :D
ad3.
Schody, schody :evil: Tyć nie wiem, co z nimi podziać :/
W poprzednim (pierwszym :D) moim poście coś o nich pisałem.
ad4.
Odradzam kabiny na dole w łazience! Kolejne siedlisko kurzu i miejsce gdzie się on gromadzi. Przecież w ciągu dnai nie będziesz z niej korzystać, bo i tak wszystkie czyste ciuszki będziesz miała w garderobie przy górnej łazience. Więc tak będziesz mokra latala po domku? Niee :) To nie dla mnie. Z doświadczenia znajmoych wiem, że z niej nie korzystają wcale. A jak ktoś przyjedzie w odwiedziny? Nic się nie stanie jak wykąpie się w mojej wannie na górze :)
Co do oddzielenia okien na kotłownie i łazienkę popatrz na zdjęcia szmaragdowicza :) Bardzo fajnie rozwiązanie. Lepsze niż szeroki słupek w oknie :x
ad5.
Sama sobie odpowiedziałaś :) Co do opłat do zgadzam się z Tobą :evil:
Pozdrawiam serdecznie
misieq

aśG
30-03-2006, 20:28
Witam szmaragdowiczów! Wiosna!!! Jak siły na nowy sezon?

Malenko jak twoje zdjęcia?

Pozdrawiam wszystkich!

Ania F.
03-04-2006, 10:10
Witam serdecznie wszystkich:) :lol:

właśnie kupiłam działke budowlaną 12 arów i od 2 miesięcy szukamy wraz z moim narzeczonym projektu domku, który by spełnił nasze oczekiwania. I sie udało jestesmy oczarowani projektem Szmaragd:) i chyba go wybudujemy:)
Poczytałam troszke różnych wypowiedzi i bardzo chciałabym nawiązać kontak z osobami które już postawiły ten domek - chciałabym obejrzec na żywo:) tu ukłon do MALENA :) mieszkam jakies 100km od Głodowa i z checia bym przyjechała jesli bedzie taka możliwość obejrzec domek?

Bardzo sie ciesze ze tyle osób chce budować ten domek :wink:
Prawda jest śliczny :roll:


pozdrawiam

Ania

malena
03-04-2006, 14:05
Ania F. zapraszam serdecznie - nasz dom "stoi otworem" - dosłownie i w przenosni :) bo ciągle okien brak :lol:
i dzialka podobna - nasza ma 15 - więc będziecie mieli jakąś wizje całości

pozdrawiam i szczegóły na gg 1616907 :D

szczota
03-04-2006, 18:22
Witam szanownych Państwa my również dołączymy do grona budujących szmaragda. Będziemy budować w Borówcu pod Poznaniem właśnie dzisiaj zamówiliśmy projekt w odbiciu lustrzanym. Co prawda troszeczkę "zmasakrowaliśmy" wnętrze rysunki
parter http://img431.imageshack.us/img431/8297/szmaragdrzut1athebest4oq.gif
i piętro
http://img142.imageshack.us/img142/3559/szmaragdrzut2aostat6xm.gif
Teraz zobaczymy co powie architekt. Zastanawia nas czy ktoś wie jaki jest orientacyjny koszt budowy tego domu bo my mamy tylko do stanu surowego zamkniętego Jeżeli ktoś z drogich współszmaragdowiczów byłby w stanie przesłać nam kosztorys to nasza wdzięczność byłaby niezmierna :-)
To był nasz pierwszy post:-)

malena
03-04-2006, 19:55
No kochani nasz szmargd został obejrzany z każdej strony, porównany, pomierzony - znaczy sie wkroczył rzeczoznawca !!!

Wstępnie kosztorys został zrobiony przez nas :) jakie koszty ponieśliśmy do tej pory - ile jeszcze nam zostało..... :) na tej podstawie, Pani rzeczoznawca, która nota bene skasowała 620 zł za usługę,
wykonała nam wycene szmaragdowego domku
Budujemy bez garazu - wartość działki to na chwilę obecną 6 800 zł, na tym etapie nasz domek (stan surowy otwarty - dokładnie jak na zdjęciach) oszacowano na 118 tys. natomiast po zakończeniu wartość rynkowa wynosić będzie 245 tys............................................... .........

malena
03-04-2006, 20:14
Koszty poniesione do dziś (surowy otwarty - tak jak na zdjęciach)

Przygotowanie terenu 2 000
Deski 300
Geodezyjne prace 350
Zbrojenie 1 300
Izolacja fundamentów 300
Beton B-15 5 400
Lepik 150
Izolacja posadzki 200
Ściany fundamentowe 4 000
Styropian + klej + siatka 330
Kanalizacja 450
Zasypka + ładowarka 800
Robocizna (bez prądu) 3 500
Razem : 19 080
Beton komórkowy + cegła 10 300
Nadproża 1 800
Klej do siporeksu 1 500
Izolacje 1 100
Zbrojenia 1600
Strop 4 500
Beton B-15 3 000
Cement + wapno + żwir 1 300
Szalunki + stemple + gwoździe 1 100
Robocizna (bez prądu) 12 000
Razem : 38 200
Pokrycie dachu + akcesoria 17 000
Więźba 7 000
Gwoździe + śruby + łączniki 1 500
Wykończenie kominów (klinkier , fuga , robocizna) 1 800
Ocieplenie lukarn 600
Nadbitka + impregnaty 2 500
Robocizna 7 000
Razem : 37 400
Działka 5 175
Ogrodzenie 2 900
Studnia (16m) 1 400
Przyłącza prądu + szafka + montaż 2 700
Projekt 1 600
Materiały elektryczne 1 600
Akcesoria wodne 300
Wentylacja PCV w kominach 250
Dokumentacje 1000
Razem : 16 925
Razem koszty 111 605


To są koszty poniesione przez nas :) i cokolwiek by rzeczoznawca mówił, tak nam wyszło i juz :)

malena
03-04-2006, 20:20
Szacunkowe przyszłe koszty domu
„Szmaragd”


Okna PCV 13 000
Drzwi zewnętrzne 3 000
Schody zewnętrzne 1 500
Schody wewnętrzne 5 000
Przyłącza wodn.-kan. 2500
Montaż elektryczności + akcesoria 3 000Instalacja wody i co. 14 000
Drzwi wewnętrzne (8 szt) 3 200
Tynki wewnętrzne 6 000
Posadzki 8 000
Ocieplenie poddasza + płyty g-k 7 000
Elewacja(ocieplenie + tynk) 10 000
Parapety 1 100
Szpachlowanie 4 000
Malowanie 2 000
Panele + wykładziny 4 000
Terakota 3 500
Armatura łazienkowa 4 000
Wykończenie kuchni + osprzęt 7 000 - wersja mojego męża - źródło konfliktów, brrrrrr.........
Wkład kominowy 800
Dokumentacja 3 000
Pozostałe koszty 10 000
Razem 115 600

Wersja bardzo optymistyczna - oskubana i kto wie czy realna??? To sie okaże........................

Ania F.
03-04-2006, 20:43
Malenka :wink: wielkie dzieki i juz cieszymy sie ze was poznamy :P i zobaczymy w środku domek ktory bedziemy stawiać:)

oj co do kuchni tez my miala watpliwosci ze tylko 7tys?

Tak wogóle tak jak wiekszość szmaragdowców bedziemy troszke przerabiac:
1. małe okragłe okno z salonu usuniemy
2. z jadalni usuniemy okno schowane za dzwiami balkonowymi - ktore to zamienimy na okno tak jak pozostałe dwa
3. okno w lazience górnej to blizej tarasu likwidujemy
4. garaz podwojny poszezamy i poglebiamy na sklad opałowy ktory bedzie oddzielony sciana od czesci garazowej
5 musimy jeszcze rozwiazac sprawe okna lazienka- kotłownia
6 strych nad garzem - adapujemy na pralnie z wydzieleniem miejsca na siłownie :lol:

Domek bedziemy budowac z porothermu 50 bez zadnego ocieplenia styropianem (nie chcemy termosu, a porotherm jest ciepłym materiałem)
okna drewno, stolarka drewno, schody beda jakies pokazne - w koncu to widok na salon i jadalnie, dachówka ceramiczna. Do tego podłanczamy oczyszczalnie biologiczna, prąd, woda bez gazu hmmm... chyba masz domek nas troche wiecej wyniesie...

pozdrawiam wszystkich i niech mury ida do góry :P

Ania F.
03-04-2006, 20:51
Przyszłe koszty faktycznie sa niezłe..

na szczescie wykonczenie domu w środku prawie w całości będziemy robić sami, mam wspaniałego tate który juz jeden dom postawił własnymi rękami :wink:

malena
03-04-2006, 21:00
Ania F. U nas SZEFEM I niekwestionowanym AUTORYTETEM tez jest moj tata - szanowny Stanislaw.... i to on nam wiele bardzo dobrych rzeczy pomógł zrobic i nadal pomaga ........:):):):)

malena
03-04-2006, 21:20
obiecane zdjęcia :oops: wnętrza :)


http://foto.onet.pl/albumy/album.html?id=49572&q=szmargdowy%20domek&k=2

aśG
03-04-2006, 22:02
Malena jestem pod wrażeniem! :roll: Wielkie dzieki za zamieszczenie tych zdjęć! Super przestrzeń i okien też w sam raz. Jak masz usytuowany domek względem stron świata?
Zastanawiam się jeszcze czy jak będą schody to czy nie będą zajmować dużo miejsca w salonie?
Szczota podoba mi się twoje rozwiazanie ze schodami.Ciekawe co ci na to powie architekt. No i ciesze sie że kolejny szmaragdowicz przybył! :P

Ania F.
04-04-2006, 06:29
Malenka swietne zdjecia wielkie dzieki, mozna sie poczuc jakby juz sie było na miejscu :lol:

Szczota gratuluje dołączenia do Szmaragdowiczów :wink:

malena
04-04-2006, 08:59
AśG, u nas słonko wstaje mniej więcej w dużej sypialni u góry biegnie sobie po tej ścianie na której jest garaż w południe zagląda wejściem do domu i kuchni i kończy swój dzień w oknach jadalni.........salon jak widzicie jest raczej mniej slonecznym miejscem w domu - troche nie mielismy wyjścia jeśli chodzi o wybór kierunków świata - to juz sila wyższa, ale teraz jak tam jeździmy i obserwujemy to światło w domu - to jesteśmy bardzo zadowoleni z takiego umieszczenia salonu - latem nie będzie tam patelni, a zimą to wielkie okno i te w jadalni wpuszczą dość światła :)
Dołozylam rysunek do katalogu - widac tam jak to slonko idzie, link w moim poprzednim poście

Ziemba
05-04-2006, 17:24
Witam serdecznie forumowiczów :D
Czy ktos buduje szmaragda w woj. pomorskim, a dokladnie w poblizu trojmiasta. Zastanawiamy sie jeszcze czy wybrac Oriona czy Szmaragd ?? Duzo piszecie o mankamentach szmaragda, komin, jakas belka w salonie....A poza tym jest cudny :P
Pozdrawiam

07-04-2006, 18:08
witam
zbyszek sw napisal

czy ktoś z budujących dom Szmaragd ma dokładne wyliczenie ilości materiałów na poszczególne etapy budowy np. ilość stali na fundamenty, ilość betonu czy powierzchnie m2 ścian itd. Pomijam oczywiście ogólny kosztorys z pracowni Krajobrazy.
Czy to znaczy, ze te ilosci materialow podawane przez Krajobrazy są nieprawdziwe? To jak zamawiać towar?

07-04-2006, 18:18
witam ponownie
Mam kilka pytań do tych, którzy już te problemy rozwiązali.
1/ Jak jest z kominem? Czy rzeczywiście trzeba go przesuwać? AgaKN - jak rozwiązałaś ten problem?
2/ podciąg = AgaKN napisała


Sprawa pierwsza podciąg przez środek salonu zlikwidowany przez zamianę na dwuteownik HEB 200, konstruktor z krajobrazów zmieniał.
co to znaczy? co to jest ten HEB200? Czy mozesz więcej napisać na ten temat? A w ogole to dlaczego nie może być tak, jak jest w projekcie?
pozdrawiam

aśG
07-04-2006, 19:18
Justa wiele na temat szmaragdu dowiesz sie tutaj
http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=63803&start=120

Pozdrawiam!

07-04-2006, 19:22
dzieki, juz tam idę :D

07-04-2006, 21:08
Witam
Mam kilka pytań:
Czym kryjecie dach? Chodzi mi o to, czy folia, czy dechy i papa? ile moze kosztowac ta druga wersja?
Czy nikt z Was nie mysli o zlikwidowaniu w salonie okna balkonowego w bocznej ścienie koło jadalni, a wstawieniu potrojnego okna na scianie tylnej? Ale czy da się to ładnie połączyć z oknem w wykuszu na poddaszu? Jak myślicie?

aśG
09-04-2006, 12:45
Justa, chyba wszyscy budujący szmaragda likwiduja to okno balkonowe w jadalni ale nie całkim tylko zamieniają na zwykłe okno.
A co do wprawienia potrójnego okna to faktycznie nie wiadomo jak by to wyglądało z zawnątrz ale salon byłby z pewnością jaśniejszy.

Papaja
09-04-2006, 21:47
Witam wszystkich ! :D
Posiadaczką projektu jestem już od listopada.Niedawno znalazłam forumowiczów Szmaragda, wszystkie posty przeczytałam uważnie.Zmiany jakie zrobiliśmy w projekcie są takie same jak u kilku osób już budujących dom[likwidacja wyjścia na taras z jadalni, okrągłego okna, poszerzenie garażu o 1,4m,dodatkowo zlikwidowaliśmy lukarnę z tyłu domu w jej, miejsce będzie okno połaciowe.Kuchnia będzie w miejsce pokoju i na odwrót.Spiżarnia znajdować się będzie w poszerzonym garażu] Rozpoczęcie budowy w połowie czerwca.
Wiadomość dla Ziemby-będziemy budować w okolicy Wejherowa.
POZDRAWIAM HALINA

malena
10-04-2006, 17:02
W takim razie Papaja gratuluje wyboru i miło widzieć kolejnego Szmaragdowicza albo raczej kolejena Szmaragdowiczkę - pisz jak ci idzie!!!

aśG
12-04-2006, 21:02
Hej! Również się ciesze ze nas przybywa.

Mam kilka pytań do budujacych.
- Czy w cenie projektu sa już wliczone kosztorysy?
- Czy po zakupie projektu przeliczali wam fundamenty biorąc pod uwagę teren na którym będzie stał dom - to chyba robi architekt który wykonuje adaptacje.
- Czy przeliczał wam więżbe czy też konstrukcje dachu?

Dzięki za odpowiedzi.
Pozdrawiam!

Papaja
12-04-2006, 23:19
WITAM! :D
JOASIU MOŻESZ POBRAĆ KOSZTORYS INWESTORSKI Z ZESTAWIENIEM MATERIAŁÓW STANU SUROWEGO ZAMKNIĘTEGO[BEZPŁATNIE]
PROJEKT PRZEWIDUJE LOKAKLIZACJĘ W I STREFIE WIATROWEJ, II STREFIE ŚNIEGOWEJ ORAZ O GŁĘBOKOŚCI PRZEMARZANIA GRUNTU h=1,00m, JEŚLI NA TWIOM TERENIE PANUJĄ INNE WARUNKI TO TRZEBA DOKONAĆ KOREKT-PRACOWNIA KRAJOBRAZY SIĘ TYM NIE ZAJMUJE, ROBI TO ARCHITEKT ADAPTUJĄCY PROJEKT.
MIESZKAM NA POMORZU[NIE MUSIAŁAM NIC ZMIENIAĆ]
WYJŚCIE NA STRYSZEK MAM Z SYPIALNI[TRZEBA BYŁO PRZESUNĄĆ KOMIN INACZEJ NIE ZMIEŚCIŁY BY SIĘ DRZWI] PRZEZ TO MAM WIĘKSZĄ KUCHNIĘ 12,9m, A NIECO MNIEJSZĄ KOTŁOWNIĘ-WYSTARCZY, MA BYĆ PIEC GAZOWY ,NIE TRZEBA NA TO ZGODY.
POZDRAWIAM HALINA

aśG
13-04-2006, 20:23
Dzięki Halinko. Teraz już wiem co powiedzieć naszej pani architekt bo takie pytania mi zadała przed zobaczeniem domu. Bo to wiadomo dodatkowe koszty jeśli chodzi o takie przeliczenia.

A ten kosztorys to jest ten ze strony krajobrazów mam rozumieć?
A tak wogóle to komu on jest potrzebny? Do adaptacji? :oops: Sorki za moje, może dla niektórych, proste pytania :oops:

Papaja
14-04-2006, 16:27
WITAM ! :D
TAK JOASIU, KOSZTORYS JEST ZE STRONY KRAJOBRAZY. FAKTYCZNIE NA NIEWIELE SIĘ ZDA BO PRAKTYCZNIE KAŻDY ROBI JAKIEŚ ZMIANY LUB BUDUJE Z INNEGO MATERIAŁU. MAMY ZAMIAR BUDOWAĆ Z GAZOBETONU PRODUKOWANEGO NIEDALEKO NAS [NIEKTÓRE BLOCZKI MAJĄ INNY WYMIAR] WIĘC ILOŚCI POTRZEBNEGO MATERIAŁU SIĘ ZMIENIĄ NO I CENY MATERIAŁÓW BUDOWLANYCH POSZŁY W GÓRĘ. W PONIEDZIAŁEK ODEBRAŁAM POZWOLENIE NA BUDOWĘ, WIĘC PO ŚWIĘTACH RUSZA GEODETA,NA POCZĄTKU MAJA BĘDZIEMY DOPROWADZAĆ WODĘ I JAK WSZYSTKO DOBRZE PÓJDZIE TO WPOŁOWIE CZERWCA ZACZNIEMY PEŁNĄ PARĄ.

TYMCZASEM ŻYCZĘ WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO Z OKAZJI ŚWIĄT, WYTRWAŁOŚCI W DĄŻENIU DO CELU I JAK NAJMNIEJ TRUDNOŚCI W REALIZACJI SWOICH PLANÓW :P

aśG
14-04-2006, 19:08
No,no Halinko! Super! Masz już pozwolenie! Moje gratulacje!

Wszystkim budującym życze Świat spedzonych w domowej ciepłej atmosferzei pomyślności w ralizacji planów. Odpoczywajcie i nabierajcie sił na rozpoczynający się sezon!

malena
16-04-2006, 17:53
Wszystkim Szmaragdowiczom i budującym w ogóle Wesołych i Spokojnych Świąt - a po świętach pogody, pogody, pogody i jeszcze raz pogody - niech się mury pną do góry!!!!!!!

Ziemba
18-04-2006, 20:25
Zdecydowalismy sie na Szmaragda :D
Podobaja nam sie przerobki Szczoty - czy cos z tego wyszlo ? Tez chcemy przestawic schody. Chcielibysmy zobaczyc Szmaragda, ale na razie nikt sie nie odzywa. Chcemy ruszyc w przyszlym roku. Papaja dzieki za wiadomosc odezwiemy sie i bedziemy sledzic postepy. My bedziemy budowac w Gdansku na Osowej. Pozdrowienia

aśG
18-04-2006, 20:55
Ziemba dobry wybór!! Gratulacje! :P
... no tylko te schody... spać mi po nocach nie dają. Kombinuje i kombinuje i ciągle nie mam pomysłu. Raz mi się wydaje ze są w dobrym miejscu i mi pasują a za chwile zmieniam zdanie. My chcielibyśmy zrobić częściowe podpiwniczenie i nie wiem jak by wyglądało zejście do piwnicy tak na środku salonu :roll: Chyba niezbyt.

I Jeszcze jedna rzecz mnie nurtuje - czy częściowo zadaszony taras nie będzie powodował że w pokoju będzie mało światła? Już sie nawet zastanawiałam nad likwidacą tej wnęki (pokój byłby wiekszy) żeby ta ściana z wyjściem na taras była na linii ściany kuchennej. Ale na to chyba trzeba mieć zgodę krajobrazów? :cry:

Papaja
18-04-2006, 23:45
WITAM! :D
JA ZE SCHODAMI BYNAJMNIEJ NIE MAM PROBLEMU,SĄ ONE OCZKIEM W GŁOWIE MOJEGO MĘŻĄ, CO JAK CO ALE NA SCHODACH NIE MA ZAMIARU OSZCZĘDZAĆ.OGLĄDALIŚMY NIEDAWNO PRZEPIĘKNE SCHODY DREWNIANE I MYŚLĘ, ŻE BĘDĄ STANOWIŁY WSPANIAŁY WYSTRÓJ SALONU.OCZYWIŚCIE JOASIU JEŚLI ZAMIERZASZ PODPIWNICZYĆ CZĘŚCIOWO DOM TO WYJŚCIE Z PIWNICY W TYM MIEJSCU BĘDZIE DO KITU :wink:
KRAJOBRAZY PODAJĄ ZAKRES ZMIAN JAKICH MOŻNA DOKONAĆ BEZ ICH POZWOLENIA.JA ZAMAWIAJĄC PROJEKT OD RAZU PROSIŁAM O POZWOLENIE NA POSZERZENIE GARAŻU, LIKWIDACJĘ LUKARNY I OBNIŻENIE ŚCIANKI KOLANKOWEJ[PLAN ZAGOSPODAROWANIA PRZESTRZENNEGO OKREŚLA WYSOKOŚĆ ŚCIANKI KOLANKOWEJ NA MAKSYMALNIE 50cm{TOTALNY IDIOTYZM UTRUDNIAJĄCY A WŁAŚCIWIE UNIEMOŻLIWIAJĄCY WYBÓR GOTOWEGO PROJEKTU}],POZWOLENIE NA TE ZMIANY PRZYSZŁO RAZEM Z PROJEKTEM.
POZDRAWIAM HALINA :P

Ziemba
20-04-2006, 16:56
Juz bedziemy zamawiac projekt :lol: . Chcemy cos wykombinowac ze schodami, tez chcemy zeby byly ozdoba, ale zajmuja za duzo miejsca. Poza tym podobne zmiany co wszyscy, czyli likwidujemy okragle okno i drzwi z jadalni, wydluzamy garaz itd.
kecajm mam prosbe, czy moglbys i do nas wyslac kosztorys, albo moze ktos kto go ma. Bede wdzieczna. Moj adres: [email protected]
Zastanawiamy sie z czego budowac, z porothermu czy betonu?? A jakie sa wasze przemyslenia.

zbyszek sw
21-04-2006, 10:00
Witam szanownych Szmaragdowiczów odchumusowane ,zaszalowane fundamenty wylane.

1.Odchumusowanie – 253zł
2.Geodezja -400zł
3.Deski szalunkowe –1,5m3 –630zł
4.Zbrojenie na fundamenty – 300kg 12, 80kg 6 – 888zł
5.Beton B20 na fundamenty + pompa – 15,5m3 – 3919,19zł
Razem 6090zł
A jak reszta budujących :P

Ziemba
22-04-2006, 22:09
No i jeszcze nie mamy projektu :( Zaczelismy myslec jak ustawic salon, i te schody bardzo duzo miejsca tam zabieraja, chcemy wstawic tylko sofe, stol i dwa fotele,no i nie wiem gdzie moze byc telewizor ??
moze wcale nie musi byc tak duzo miejsca na te schody. A jakie Wy macie??
Zastanawiamy sie czy by nie powiekszyc salonu kosztem tego tarasu, i tak drzwi balkonowe bardziej by nam pasowaly pod balkonem z tyłu (poludniowy zach).
nie chce wracac do punktu wyjscia, szmaragd jest niemal idealny.
Mam pytanie do tych co juz widza swoj salonik :wink: , czy on jest ustawny i w miare przestronny ?
pozdrowienia
magda

Ziemba
24-04-2006, 22:47
Bylismy u architekta, i poradzila nam zebysmy jeszcze poszukali innego projektu, wiec my wrocilismy do Oriona. Nasza architekt powiedziala ze ten kominek wyglada na dostawiony na siłe. Ze schodami nic sensownego nie da sie zrobic. Tak wiec opuszczamy zacne grono Szmaragdowiczow :(

Ania F.
26-04-2006, 08:26
Hej:)

Tak Szmaragd jest piekny, ale nie stety po wnikliwym obejrzeniu rzutów wysłanych przez biuro jest mnustwo nieugodnień. Po konsultacji z architektem wszystkie przerubki i wyprowadzenie tego projektu wynosza okolo 5 tys wraz zakupem tego projektu ma sie rozumiec, dlatego decydujemy sie na projekt indywidualny, podobny na wzor Szmaragdu jesli chodzi o elewacje, a srodek bedzie bardziej dogodny :lol:
To fakt bardzo duzo traci sie na schody a dotego ten komin, nie wspomne juz o podciagach, przez ktore nie mozna przestawic schodow, tego wszystkiego nie widac, dopuki sie nie zobaczy rzutów projektowych!!!

Jak bede miala juz projekt, to pokaze przeróbki i wieksze dostosowanie i wykorzystanie calej powierzchni.

pozdrawiam wszystkich ubujacych

Ania

malena
28-04-2006, 15:31
Witam :) juz prawie majowo

Kochani budujący, zamierzający, poszukujący i ci tylko czytający, otóż kazdy szuka czegos innego.
My Szmaragda wybralismy spośród tysięcy przekopanych projektów. I nie ma siły - pod jakimś katem szukacie tego swojego gniazdka - szmaragd to jest akurat to c nam odpowiadało najabrdziej - nasz dom miał mieć:
:) kuchnię od strony wejscia - szmaragd ma
:) pomieszczenie techniczne - kotłownię nie tuz przy salonie, bo to dla nas głupota - tylko z zupełnie osobnym wejsciem - szmaragd ma
:) brak klatki schodowej - wielu z was narzeka na monstrualne schody - dla nas jeden z naważniejszych priorytetów otwarte schody
:) loalizacja kominka - może nie jest to najlepiej rozwiązane w przypadku szmaragda - ale również da sie to zrobić
:)ogólna bryła miała byc przyjemna bez wymyślnych luków, cudaków na dachu - no i jest

Wybierając projekt raz jeszcze pewnie zdecydowalibysmy sie raz jeszcze na szmaragda - z małymi kosmetycznymi zmianami.

A podciągi???? Które tu na forum stały sie niemalże najważniejszym elementem tego domu - otóż można zrobić to tak by nie było ich widać - ale zostawiając je również nie jest to coś wartego takich poematów jakie powstały w tym wątku.....:)

Pozdrawiam i życze owocnych poszukiwań niezdecydowanym

Papaja
28-04-2006, 17:03
Witam Wszystkich :D
Zgadzam się z Tobą Malena. Dzisiaj otrzymałam kolejną ofertę cenową na materiały budowlane, będę teraz przeliczać gdzie najkorzystniej kupić.Mam nadzieję,że w połowie czerwca ruszymy! :lol:
Pozdrawiam Halina!

Papaja
01-05-2006, 11:27
Witam Wszystkich :D
Mam ogromną prośbę do Kecajma :lol: .Czy pozwoliłbyś się odwiedzić na budowie celem obejrzenia na żywo domu, który i my mamy zamiar postawić. Jeśli tak ,to proszę o Twój adres i numer telefonu.Mój e-mail [email protected] ,z niecierpliwością czekam na odpowiedż.
Jeszcze w maju chcielibyśmy zrobić sobie "wycieczkę" do Mielca. Z góry dziękuję i pozdrawiam Halina :P

Lag2000
03-05-2006, 13:06
Witam
dolaczam do grona Szmaragdowiczow, mam nadzieje zlozyc projekty do pozwolenia na budowe jeszcze w tym tygodniu. Jak bank da to mysle zaczac na poczatku wakacji. Po dlugim namysle bede budowal z U220. Zmiany jakie wprowadzam sa podobne jak Wasze wiec nie bede sie rozpisywal, natomiast myslimy o drewnianych schodach i o tym zeby zbudowac kominek narozny.
Korzystam jak wszyscy z kosztorysu kecjama lecz mam projekt z 2 miejscami garazowymi wiec wyjdzie troszke wiecej. Na ceny nie patrze bo buduje sie niestety pod Nadarzynem a ceny wiadomo jakie sa blizej W-wy.

Papaja
03-05-2006, 19:12
Witam :D
Cieszę się, że jest nas więcej.Jak myśłisz Robert rozwiązać problem narożnego kominka przy drewnianych schodach? :-?
Pozdrawiam Halina :P

Tobek&Systa
04-05-2006, 17:30
Szukamy zdjęć domu "Szmaragd" - budował lub buduje ktoś??

aśG
04-05-2006, 21:04
Pytaj i oglądaj tutaj.
http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=63803

Pozdrawiam

hartingh
05-05-2006, 01:11
Witam :)
W końcu udało mi się wygospodarować trochę czasu, więc mogę przedstawić swoje przemyślenia co do projektu :)
Udało mi się pozbyć schodów z salonu, niestety kosztem zewnętrznej elewacji :-? No niestety domek przestał być z przodu symetryczny. Ale chyba nie jest źle. Proszę o wszelkie uwagi :)
Domek zyskał wg mnie oczywiście :lol: znacznie na przestrzeni :) Jak dla mnie jestw tej chwili nawet zbyt duży :P Ale to się pewnie w ciągu klilku lat (mam nadzieję) zmieni :D
Więc na początek dół:
http://msieradzki.ovh.org/szmaragd1.jpg
Nie ma tu za dużo do opisywania, ale po troszku omówię:
-salon się zwiększył
-wiatrołap co nieco zmniejszył - patrz przesunięta kawałek WC
-pomieszczenie gospodarcze pomniejszone co nieco, ale za to jest wykorzystane miejsce pod schodami :)
-zostawiłem (na razie) małe okienko i dodałem drugie z przodu domu mniej wiecej na wysokości klatki schodowej na piętro. Czy zostanie? Czas pokaże. W pokoju celowo zostało, gdyż na tej ścianie ma stać w przyszłości pianino, więc będzie bardzo ładnie pod oknem wyglądało.
-a no i cyba najważniejsze :lol: Przesuniety jest kominek :) Tak więc nie ma już z nim problemów.
Czas na piętro:
http://msieradzki.ovh.org/szmaragd2.jpg
Tu się pozmieniało również sporo (może nawet więcej niż na dole? :D)
Jak widać na rys. powyżej, łazienka (a w zasadzie duży (długi :-? ) salon kompielowy został przeniesiony nad garaż. Ma tam się zmieścić duża wanna, kabina, sauna (w przyszłości), kilka sprzętów do ćwiczeń, oraz jakiś leżak? Siedzisko drewniane? Co by moja piękna połówka, mogła spędzać w łazience do woli czasu, a i ja po wyjściu z sauny chętnie poleżakuję :lol:
- w sypialni za wiele się nie zmieniło. Przedłużona jest jedna ściana, dzięki temu będzie tak mogła swobodnie stać duża szafa, lub może to być miejsce na toaletkę (chyba tak to się nazywa :P) dla Żony ;)
Łóżko ocziwiście pomiędzy dwa kominy ( może ten od łazienki da sie wcisnąć w ścianę? Co by nie było go w sypialni ;))
-klatka schodowa ładnie doświetlona oknem połaciowym
- i teraz miejsce duuużego holu:
tutaj mam kilka wersji zagospodarowania:
+nic nie będzie (tzn. będzie stał bilard ;))
+będzie garderoba jak widać na rysunku
+jak Bóg da to trzeci pokój dla dzieci ;)
+gabinecik (przeniesiony z dołu, a na dole pokój dla rodziców któregoś z nas (w końcu nigdy nic nie wiadomo, czy nie trzeba będzie się nimi kiedyś zaopiekować)
+będzie garderoba, a na wolnych ścianach półki z książkami, a więc pewnego rodzaju otwarta biblioteczka
+garderoba, no i kilka krzesełek, jakiś stolik, telefon. Miejsce spotkań (rozmów) rodzinki. Taki drugi punkt oprócz salonu, gdzie można będzie sobie porozmawiać ;) Nie chcę tworzyć na piętrze tylko noclegowni.
Decyzja co TAM będzie zapadnie pewnie w ciągu kilku najbliższych (może 2-3 lat :-? )
Zależy mi na tym aby to piętro też żyło.
No i to by było na tyle :) W razie zastrzeżeń, będę wyjaśniał.
Ps.
Jeszcze nie buduję ( na razie tylko na papierze, ale z narzeczoną wiemy, że będzie to w 99% szmaragd (no chyba, że stwierdzimy, że jest dla nas za duży :P))
Pozdrawiam wszystkich budujących!
misieq

zbyszek sw
11-05-2006, 13:16
Witam mam pytanko czy ktoś z budujących zmieniał wysokość okien bądź ich wymiary w projekcie okno salonu jest na wysokości 70cm, okno z pokoju na 90cm,okna z kuchni, łazienki i kotłowni na 110cm. Zastanawiam się czy zaprojektowano je na takich wysokościach celowo i czy nie lepiej by było zachowanie jednej wysokości od podłogi np. 90cm. Może zmienić wysokość okien tak żeby, chociaż na każdej ze ścian była jednakowa i wtedy elewacja ładniej będzie wyglądała.
Co na to Szmaragdowicze ?

kecajm
12-05-2006, 08:56
Od frontu zostawiłem 110 (w kuchni będzie zlew pod oknem). Natomiast z tyłu ustaliłem na 80 i okna wyszły standardowe 150 cm na wys.

zbyszek sw
12-05-2006, 09:50
Witam kecajm mam rozumieć że okno w sypialni jest szerokie na 180cm, wysokie na 150cm a wysokość od podłogi 80cm.Okno w pokoju na dole szerokość 150cm, wysokość 150cm i wysokość od podłogi 80cm ? Powiedz czy teraz kiedy już masz budowę na takim etapie coś zmieniłbyś jeżeli chodzi o okna.Patrząc na twoje zdjęcia okna od kuchni,łazienki i kotłowni są trochę wysoko.

kecajm
12-05-2006, 09:57
Na razie jestem zadowolony. Zobaczymy po wykonaniu elewacji. Od frontu muszą być wysoko - po co ma ktoś zaglądać do łazienki i kotłowni, a w kuchni nie może być niżej.

malena
18-05-2006, 21:20
Hip Hip Huraaaaaaaaaaaaa!!!!! :)
Dzisiaj ku naszemu zaskocznieu przyjechały szmaragdowe okna!!!! Dziś już za późno ale obiecuje jutro wstawic nowe fotki juz z oknami:)
Wygląda to to całkiem nieżle...............:)

Pozdrawiam zapracowanych budowniczych i budujących i podbudowujących też :)

adaszko
18-05-2006, 22:45
Witam Cię Melane i wszystkich szmaragdowiczów !!! :lol:
Na dzień dzisiejszy na 99% będzie to SZMARAGD z podwójnym garażem.
Martwi nas jedynie czy po wstawieniu schodów w salonie nie będzie ciasno? Cała reszta jest super po niewielkich zmianach.
Melane zrób kilka zdjęć salonu od środka - jesteśmy bardzo ciekawi jak to wygląda po wstawieniu okien.
pozdrawiamy i życzymy dużo słońca :P

zbyszek sw
22-05-2006, 18:16
Witam Szmaragdowiczów a ja już za kilka dni zalewam strop.
W zasadzie dużo nie zmieniłem w projekcie- podciąg zostawiłem,komin zostawiłem, ścianka kolankowa o jeden pustak do góry, drzwi tarasowe z jadalni zastąpiłem oknem, zrezygnowałem z okrągłego okna w salonie, co na górze zobaczymy może drzwi z łazienki na stryszek przeniosę do sypialni i zrobimy nad garażem garderobę.
A kasiora leci leci :roll:

olcia<lol>
24-05-2006, 18:12
hejka. mam prosbe jak mialby ktos jakies zdjecia SZMARAGDU to prześlijcie do mnie na maila [email protected] :D