PDA

Zobacz pełną wersję : Jest nas już trzech, budujemy dom Nastka



Strony : [1] 2 3 4 5 6 7

leszek2307
25-08-2005, 09:36
:D Proszę o wpisy wszystkich budowniczych Nastki.
Jest nas tak mało, że każda informacja jest na wagę złota.
Opisujcie wszystkie niedociągnięcia projektu i jak je rozwiązujecie.

Yossarian
29-08-2005, 10:24
wlasnei z zona kupilismy projekt Nastka. jestesmy na etapie zmian w projekcie, bedzie:
-zmiana na sciane 2 warstwowa - silikat plus welna/styropian (caly czas sie zastanawiam co wybrac)
-zmiana kata dachu na 45 stopni
-nie bedzie okroglego okna w garazu, zamiast niego kwadratowe, likwidujemy tez wejscie do garazu zostawiajac tam okno tylko
- przesuwamy komin od kominka troszke w glab domu, likwidujemy kominek zewnetrzny
likwidujemy okno od strony schodow, za to robimy polaciowe nad schodami
-wejscie na taras duze (w/g projektu sciana ogrodowa) robimy okno 4/5 z niskim parapetem
-taras i wyjscie na niego robimy pod oknem gabinetu, okno gabinetu przesuwamy na sciane garazowa
-likwidujemy balkon
-likwiduje sciane dzialowa w garazu, i miedzu kuchnia i salonem
-likwidujemy stelaz drewniany w czesci ogrodowej
i pewnie jeszcze cos ale juz nie pamietam :)

leszek2307
29-08-2005, 11:17
Fajnie, że jesteś już czwarty tylko jak na mój gust znieniasz elementy, które wpływają na wygląd tego domu. Z moich doświadczeń wynika, że każda zmiana ma ogromny wpływ na wygląd. W środku to normalne każdy zmienia pod siebie, ale ze zmianami na zewnątrz trzeba bardzo uważać. Może się okazać że zbudujesz inny dom. Jedyne zmiany jakie ja robię to brak ścianki między salonem i kuchnią i zmiana okrągłego okna w garażu na takie jak z drugiej strony. Ze względu na układ stron świata robię drugie okno w gabinecie, też na ścianie garażowej jak to nazwałeś.

farida
03-10-2005, 19:33
Witam serdecznie. To moj debiut ,wiec prosze o wyrozumialosc.
Coz,ja musze zgodzic sie z Leszkiem2307.prawdopodobnie widzielismy ten sam dom po tych wszystkich przerobkach i z tad to zdecydowane NIE dla zmian. Niestety zmiany bardzo niekorzystnie wplywaja na ten dom.no oczywiscie jezeli, Yossarin,nie zalezy Ci tak bardzo na jego wygladzie z zewnotrz to nie ma o czym dyskutowac.jesli jednak urzekla Was jego sylwetka ,to badzcie ostrozni,bo mozecie miec w efekcie zupelnie inny dom.
pozdrawiam .

farida
04-10-2005, 21:28
Ale skoro padło pytanie o zmiany,to pozwole sobie napisac na jakie pomysly ja wpadłam.Przede wszystkim nie zmiemiam proporcji,choć ich zachowanie kosztowało mnie sporo nerwów,ale to już inna historia.Z"grubszych"zmian na zewnątrz to zamiast jednego z połaciowych okien będzie lukarna,zamiast okna w "gabinecie" będą drzwi.Okno w garażu też będzie kwadratowe.A! I tam w tej...niby suszarni to będzie też okno,choćby małe.Nie bardzo wiem jak będzie wyglądała ostatecznie góra,ale na parterze mialam pewien pomysł:w części salonu,tam gdzie jest dach nie będzie stropu,salon bedzie miał 2 wysokości.I w Garazu tez nie będzie wylanego stropu. Reszta to drobne zmiany.
Jednak ja prośbe mam taką :Gdzie wstawic tam,przy kuchni taki mały magazynek?powiedzmy 2m/kwadratowe chociaż.Ma ktoś jakś pomysł? pozdrawiam!

farida
10-12-2005, 20:38
Wiitam.
Chcialam tylko powiedziec,ze dostalam wreszcie pozwolenie na budowe :D i kosztorys na stan surowy :( .Macie tez juz jakies wyliczenia?
Pozdrawiam.

15-01-2006, 20:47
czesc
no i co nowego u budowniczych nastki?
pozdr
justa

15-01-2006, 20:49
farida napisal

Chcialam tylko powiedziec,ze dostalam wreszcie pozwolenie na budowe i kosztorys na stan surowy .Macie tez juz jakies wyliczenia?
Czy mozesz podac, jaka to suma?
pozdr

farida
15-01-2006, 20:55
witaj Justa!
W skrucie: kosmiczna :wink:
Tez to budujesz?Chcesz dokladnie czy mniej wiecej?
Pozdrawiam
ps.a tak na marginesie to tez jestem ciekawa co u innych :) .Moze sie wycofali?!
pozdrawiam.

16-01-2006, 09:06
farida napisal

W skrucie: kosmiczna
Tez to budujesz?Chcesz dokladnie czy mniej wiecej?
moze byc mniej więcej - dom wydaje sie prosty, na stronie archipelagu jest wycena na 123 tys. zl ale bez zadnych instalacji, więc nie wiem, ile jeszcze trzeba.
Nie buduję go, dojrzalam go dopiero wczoraj (chociaz od kilku miesiecy intensywnie przegladam katalogi) i jest to pierwszy projekt, ktory odpowiada mi rozkladem pomieszczen - nie musialabym nic zmieniac.
Wiec jesli mozesz, podaj jak najwięcej danych - może jakies zdjęcia (wnEtrza?). Na jakim etapie budowy jesteś?
A moze odezwa sie inni, którzy tez budują?
pozdr
justa

farida
16-01-2006, 16:57
witam.
mniej wiecej to tak:jedna z firm posiadajaca certyfkat Ytonga wycenila stan surowy otwartyna 175.059,10 -robila to kozystajac z kosztorysu zamieszczonego na stronie pracowni.
Inny wykonawca,tez certyfikowany za postawienie samych murow,stropu systemowego i systemowych kominow zazyczyl sobie 15000.Dziwne to dla mnie,poniewaz podobno z tego materialu bubuje sie bajecznie,szybko i tanio...Przy kominach marudzil,ze trudne. Material w tym zakresie wyliczyl na 51 i cos tam tysiecy.Za same bloczki policzyl 27 000.
Masz racje-dom WYDAJE sie prosty.
pozdrawiam serdecznie.[/b]

17-01-2006, 15:02
czesc farida
czy to znaczy ze jeszcze nie wybudowalas?
Ale rezygnujesz, czy nie? Bo ceny są rzeczywiście KOSMICZNE - chyba się pomylili :o
Czy nikt więcej nie jest zainteresowany tym domem?

farida
17-01-2006, 16:44
Witaj.
No bede budowac :( .Mialam juz takie przejscia,ze zmiana projektu nie wchodzi w gre.Nie w tym zecz,ze dom przestal mi sie podobac,tylko wygladal na tanszy,prostszy-dla mnie on poprostu nie jest tyle wart! Poczekaj ciut,w sobote bede miala kolejna wycene.Tym razem poprosilam "zwyklego" murarza z dobra opinia,do tej pory jedyny,ktory popatrzyl i nie stekal,ze DUUUUZO roboty.Jesli chodzi o gotowe domy,to napisze Ci na priv- jeden jest gotowy i zamieszkaly a drugi juz pod dachem.Zainteresowania wiekszego widac nie ma tym projektem, nawet "zalozyciele" tego watku cos nie bardzo chca sie podzielic swoimi postepami w tej materii :wink: -moze tez sie wycofali. Wiedz,ze np na katalogach tego nie ma,ale z dachu (oprucz tych kominow) wystaja 3 lub 4 koszmarkowe rury-kominki,tragiczne to jest i trzeba sobie to jakos rozwiazac.Wszelkie zmiany maja istotny wplyw na ten projekt i trzeba je wprowadzac bardzo ostroznie.Lepiej juz nic nie pisze,bo nikt juz go nie wybuduje :wink: .
Ale trzeba przyznac ,ze wizualizacje i animacje Nastki robia wrazenie!
pozdrowienia przesylam !

17-01-2006, 21:27
FARIDA
Baaaaaaaardzo dziękuję. Nie wiem, czy będę go budowała, bo mnie sie podoba bardzo, ale pozostałym czlonkom rodziny - nie. Ale układ pom. jest super. Jest to pierwszy dom, w którym nie musialabym nic zmieniac - przynajmniej teoretycznie
pozdrawiam
ps Czy rozmawialas z kims kto wybudowal, czy tylko widziałas te domy? Czy ich budowy tez byly takie drogie, czy to tylko Ty masz pecha do takich ,,kosztorysantów"?
trzymam za Ciebie kciuki - powodzenia
justa

farida
18-01-2006, 08:09
Czesc Justa.
No wiec namiarki na Nastki masz na privie.
Moze troche histeryzuje z ta wycena ,moze dla innego inwestora nie sa to zawyzone koszty,nie wiem.Szkoda,ze nie mozna porownac tego z innymi "inwestycjami"-tez jestem ciekawa.
Zycze trafnego wyboru Justa i pozdrawiam.

Yossarian
08-02-2006, 17:05
18000 za robocizne: od fundamentow po wiezbe plus chudziak wewnatrz. pan majster powiedzial, ze dom jest prosty i niepowydziwiany :D . teraz jeszcze tylko wycena materialu i zobaczymy w ile sie zamkne :D . ja jestem dobrej mysli i chce wybudowac nastke za 240000 maxymalnie. cala i gotowa. ruszam w tym roku od wiosny i mam zamiar wprowadzic sie na koniec roku.
jestem optymista :D
sciana 2w (silikat plus steropian), bez marmurow :wink:
dach to blachodachowka
komin od kominka zostal przesuniety do wewnatrz domu.

farida
08-02-2006, 18:00
U mnie stanelo na 13-14 tys za :fundamenty razem z ich izolacja,sciamy partery,strop momolityczny,sciany poddasza i kominy 3 sztuki-jeden dojdzie jeszcze :( .Dach -konstrukcja i pokrycie czeka na wycene.
Yossarian,jak wcisnoles ten komin w glab domu?Caly,i nie bedzie tego skosu?
pozdrawiam.

Yossarian
08-02-2006, 18:20
co do komina:
zrezygnowalismy z kominka zewnetrznego. komin przesunelismy do srodka, bedzie tuz kolo schodow - lepiej to widac na projekcie. dzieki temu nad schodami zyskalismy troszke swiatla i robimy okno polaciowe nieotwierane, tak zeby doswietlalo nam schody (strona poludniowa) oraz likwidujemy dziwnie wygladajace zakonczenie dachu tuz przy schodach.

Farida - trzeci komin ? gdzie?

farida
08-02-2006, 18:36
Musimy jakims cudem zlikwidowac te koszmarne kominki z dachu i odprowadzic ta wentylacje do kominow.Poza tym ja wynosze sie na wies i nie wyobrazam sobie DOMU bez chlebowego pieca w kuchni.Jakos musimy ten piec tam umiescic i z tad ten trzeci komin a dodatkowo" zbierze" czes tych anamostatow.Nie wiem jeszcze gdzie dokladnie bedzie wychodzil i martwie sie ciut o efekt wizualny ale mam nadzieje ,ze bedzie dobrze.Pytam o ten Wasz pomysl z kominem,bo chcialam kominek przesunac troszke w glab salou ale moj projektant mowil,ze to sie nie da!
A wiesz,nam sie to okienko na schodach podoba :D .
pozdrawiam!

Yossarian
08-02-2006, 18:42
jak dam rade to podesle scan parteru z przeniesionym kominem do wewnatrz.

leszek2307
12-02-2006, 21:35
Witam wszystkich Nastkowiczów !!
Dawno się nie odzywałem, bo miałem problemy z pozwoleniem. Ostatecznie po odwołaniu do wojewody mamy wreszcie pozwolenie i ruszamy od wiosny.
Budujemy w większości zgodnie z projektem. Ściany z Ytongu jednowarstwowe bez ocieplenia. Przy gr. 36,5 nie ma takiej potrzeby ocieplania, a wręcz nie wolno. Analizowaliśmy też Porotherm 44, ale po dokładnym wyliczeniu Ytong wychodzi taniej i jest wg mnie dużo lepszy. Ytong udało mi się kupić z 15% rabatem. Aktualnie zatanawiam się nad stropem Teriva, bo mam taniego dostawcę, ale firma, która dostarcza mi większość materiałów twierdzi, że Teriva potem pęka i trzeba robić ruszt i gips zamiast tynku co podraża koszt i polecają strop ceramiczny. Może ktoś ma jakieś doświadczenia ?
Dach z Braasa, grfitowa Romańska. Chyba najlepiej obniżyć jętki, bo w projekcie są jakoś wyżej i nie na wysokości stropu.
Ponieważ południe mamy od strony gospodarczego, robimy dodatkowe okno w gościnnym i w gospodarczym zamiast drzwi takie samo okno. Będą więc na ścianie południowej cztery jednakowe okna.
Cały czas zastanawiam się jak zrobić kominy i chyba ten do pieca zrobię systemem Schiedla i obłoże płytkami z klinkieru, a ten od ogrodu tak jak jest w projekcie z cegły.
Pozdrawiam !! :P :P

leszek2307
13-02-2006, 11:42
:) Witam jeszcze raz
Widzę, że przybyło paru chętnych na budowę Nastki.
Piszcie co zmieniacie w projekcie i jakie stosujecie materiały. Jeszcze jeden problem, który mnie gnębi to czy płytę na fundamentach wylewacie od razu czy potem, jak lepiej ? :roll:

farida
15-02-2006, 09:33
Witaj Leszku2307! Fajnie ze sie odzywasz-glupio by bylo gdyby sam zalozyciel watku sie wycofal :wink: .
a wiec do zeczy:U nas obnizylismy jetki ,w zwiazku z czym doszly jeszcze dodatkowe przy samym szczycie.Przemawialo za tym posunieciem tez to,ze powstanie po ich obnizeniu taki stryszek po ktorym brdzie mozna sie poruszac w miare normalnie.
Nam proponowano rowniez kominy systemowe.Wykonawcy twierdza,ze obklejenie komina plytkami nie jest najlepszyn pomyslem,poniewaz to jednak jest raz cieple,raz zimne i plytki mogo zaczac odpadac.Sprzedawcy systemu i plytek twierdza ze nie bedzie odpadac.Stanelo na tym,ze murojemy wszystkie tradycyjnie(i pewnie wyjdzie duzo taniej)
Tak samo jest z stropem.Tak czy inaczej trzeba bedzie podsteplowac troche,nikt nie chce taniej zrobic tylko dla tego ze niby szybciej,nie ma pewnosci czy na innych systemowych tez z czasem nie pojawia sie jakies rysy co za soba pociaga zabawe w podwieszanie plyt.Stanelo na tradycyjnym-wylewanym.
My plyta zajmiemy sie pozniej.
Mozesz podac dokladnie,za jaka dokladnie cene kupiles te bloczki kom?Czy do scian nosnych wewnetrznych kupiles te same jak na nosne zewnetrzne?I jaka wyszla Ci dokladnie ilosc tych bloczkow?I GDZIE?
Pozdrawiam serdecznie!

leszek2307
15-02-2006, 12:12
Cześć Farida :D
Jeszcze wracając do Twoich wypowiedzi, to znajoma ma okno w suszarni i twierdzi, że szczególnie w zimie okno w suszarni to nieporozumienie z powodu wiecznie gromadzącej się tam wilgoci. Ważna jest tylko solidna wentylacja i dlatego nie można tam zrezygnować z anemostatu. Co do okna przy schodach uważamy, że ma osobliwy urok, tylko musi być otwierane.
Co do Ytonga to wstępnie zaklepałem z możliwością zwrotu:
36,5 cm PP2/0,4 PW+U 68.68 m3 po 293,81 brutto
24,0 cm PP4/0,6 PW+U 5,53 m3 po 294,86
11,5 cm PP4/0,6 /20cm 11,48 m3 po 297,58. zaprawa 61 opakowań gratis
całość netto 20677,28 zł
Ilość obejmuje wszystkie ściany zew. i wew. Gdyby ktoś potrzebował w m2 to jest: 188,18, 23,06 99,88 m2
Kosztorys Archpelagu zamyka się w kwocie 260000 zł bez instalacji, ale jest szyty grubą nicią. Myślę, że można taniej. Jak masz jakieś wyceny to chętnie bym zobaczył, może na maila ?
Pozdrawiam Leszek :lol: z tego domu już się nie da zrezygnować :lol:

RobertU
04-03-2006, 16:28
Witam Wszystkich Nastkowiczów!
Właśnie zakupiłem wymarzoną Nasteczkę i dałem projekt do kosztorysu. Jak tylko go otrzymam dam cynę jak to wygląda. Mam zamiar zaczynać ok. maja z budową. Część papierologii udało się już załatwić, więc jest to raczej realne. :roll:
Pozdrawiam

leszek2307
05-03-2006, 14:41
Miło powitać nowego kolegę na moim forum :o :D
Wspaniały wybór, wygląda na to, że od maja ruszają trzy budowy, może w końcu pojawią się jakieś nowe informacje. Ja przedwczoraj dostałem w końcu decyzję o warunkach środowiskowych do pozwolenia na budowę wodociągu i już niedługo będę miał też to pozwolenie.
Wczoraj dogadałem się z firmą budowlaną na stan surowy pod dach, a do dachu też już mam wykonawcę. Teraz jeszcze czekam na uruchomienie kredytu i jak tylko ziemia się osuszy to ruszamy :wink:
Już się nie mogę doczekać :lol:

farida
17-03-2006, 08:53
Witaj RobertU :)
Pisz szybciutko jak cos bedziesz juz wiedzial.My tez zaczynamy w maju,choc czarne chmury zaczynaja sie zbierac nad nami-pod jednym z projektowanych budynkow jest nieczynny gazociag!!!
Pozdrawiam serdecznie.

patijot
23-03-2006, 22:31
tak juz mieszkamy, nie obylo sie bez paru przerobek, ale ogolnie jest ok, efekt - fajny dom, aczkolwiek wszystko zalezy od animacji komputerowej

RobertU
29-03-2006, 00:06
Witam!
A może jakieś uwagi dla nowobudujących. My zaczynamy w maju. Na co uważać a czego nie dotykać.
Pozdr

Yossarian
11-04-2006, 17:14
a ja juz buduje!!!! zdjecia w dzienniku. na razie fundamenty

farida
10-05-2006, 21:20
:) Witajcie.
Czy ktos jeszcze zacza???Bo ja mam juz prawie gotowe fundamenty. :)
Pozdrawiam!

leszek2307
11-05-2006, 20:28
:) Witajcie.
Czy ktos jeszcze zacza???Bo ja mam juz prawie gotowe fundamenty. :)
Pozdrawiam!
Gratuluję fundamentów !! :)
Ja zaczynam pod koniec miesiąca, już powoli wszystko umawiam i czekam aż wpłynie kaska na konto.

farida
13-05-2006, 17:03
A ja łazilam sobie wczoraj po tych wykopach i przyszła mi do głowy taka mysl(chyba dla tych,którzy jeszcze nie zaczeli aktualna):pod schodami,między funamentami ,czyli pod pomieszczeniem"hall"mogła by wyjść fajna piwniczka na wino.U mnie juz chyba nie wyjdzie,bo za plytki fundament.Cuz,podobno tak już jest,że niektóre pomysly przychodzą ciut za pużno. :) .Co Wy na to??Nadaje sie?
A ja gonie podlewac te świerzutkie fundamenciki.Znajomy mówi,ze jak dobrze podlewac,to chalupa sama wyrosnie!prawda to??? :o :wink: .
pozdrawiam.
ps.Leszek 2307,dzieki. :)

leszek2307
15-05-2006, 06:51
Odnośnie Twojej uwagi o piwniczce to chcę powiedzieć, że mój znajomek właśnie dwa miesiące temu się wprowadził i zrobił sobie taką piwniczkę na "wino" pod schodami. Jeżeli robi się betonowe schody to koszty są niewielkie a pomieszczonko nawet fajne. Trzeba tylko dobrze zaizolować, bo jemu weszła woda na wiosnę i to jedyny kłopot jaki ma. :lol:
Ps. Podlewaj, podlewaj, a samo wyrośnie !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Powodzenia

farida
16-05-2006, 18:52
A jak myslisz ,Leszek-mozna taka piwniczke jeszcze "zamontowac"w juz wylanych??podkopac te fundamenty,jakos wzmocnic...najsmieszniejsze jest to,ze ja mialam projekt z podpiwniczeniem,ale uleglam presji obnizenia tych OGROMNYCH kosztow jakie wiaza sie z jej wykonaniem.Jakos nie przyszlo mi do glowy zeby zrobic mala piwniczke ,tam pod schodami.A szkoda-miejsce na schody jest,pomieszczenie czesciowo jest izolowane przez fundamenty zewnetrzne,duzo kopania by nie bylo...ech,madry Polak po szkodzie.
Pozdrawiam i czekam na podpowiedzi.

leszek2307
17-05-2006, 09:26
Myślę, że na przykładzie mojego kumpla spokojnie można tylko trochę pogłębić, dolać fundament i podłoże i dobrze zaizolować. Jeżeli masz grunt o niskim poziomie wód gruntowych to nawet nie ma niebezpieczeństwa podmakania. U niego dodatkowo są 3 schodki do garażu położonego na wysokości gruntu to naturalnie to pomieszczonko jest wyższe, Ty byś musiała zrobić parę schodów więcej. No i zmianę w projekcie trzeba nanieść, a nie wiem czy jeszcze można, jak już masz pozwolenie. Musiałabyś pogadać z architektem.
A tak przy okazji chciałem się pochwalić, że zostałem laureatem miesiąca kwietnia w konkursie " Buduję dom z Ytonga", wobec czego znacznie wzrosły moje szanse, żeby zgarnąć również główną nagrodę.
Pozdrawiam wszysstkich Nastkowiczów !! :wink:

farida
17-05-2006, 09:51
No to LESZEK2307 gratuluje!!! :D zycze wiec powodzenia w dalszej "grze"!!!Ja niestety zrezygnowalam z Ytonga i zastapilam tanszym(Prefabet Kolbuszowa) na rzecz lepszych okien np.Co do piwniczki,to nie chce juz niczego nigdzie zglaszac(hmmhmm,no wiesz) ale sprawa nie daje mi spokoju i moze rzuce temat w wymianie doswiadczen,moze ktos jeszcze cos podpowie.
A z tym podlewaniem to bujda!!!!!!!Nic nie rosnie :( :wink: .
Pozdrawiam serdecznie! :D

leszek2307
28-05-2006, 18:09
Doczekaliśmy się tego najbardziej upragnionego momentu .
W czwartek zaczęła się budowa wodociągu, a w poniedziałek założą licznik i poleje się pierwsza woda. 150 mb wodociągu i jedna budowa będzie za nami, hurraa !!
W środę zdejmujemy humus i w sobotę 03.06.06 ( moje imieniny - niezły prezent ) wytyczanie :lol: :wink:

leszek2307
31-05-2006, 11:10
Pierwsze zdjęcie z pierwszych robót - wodociąg usadowienie studzienki :P
313013

dominika10
09-06-2006, 21:46
Witam witam, my juz w niedzielę zalewamy posadzki w naszej Nastce. Wszystkim , którzy zaczynają radzę odrazu zwrócić uwagę na trzy podciągi-generalnie domek wydaje się prosty oprócz właśnie tych elementów- na nich opiera się dach co wcale nie jest takie powszechne w projektach dachów dwuspadowych. Te podciagi zapewniają małą ilośc ścianek działowych - w porównaniu do innych projektów mnie przynajmniej to urzekło, że właśnie tutaj jet dużo przestrzeni-przynajmniej na parterze. Co do zmian u nas też sporo, ale głównie w środku:
-brak ścianki miedzy wiatrołapem i salonem
-wejście dolnej łazienki i gabinetu jest w pomieszczeniu gospodarczym a na ścianie nośnej od salonu są tylko jedne drzwi a nie tak jak w projekcie 3 pary
-zlikwidowalismy drzwi obok kominka -te na taras
-podobnie jak inni okrągłe okienko z garażu jest kwadratowe :D

leszek2307
11-06-2006, 13:39
My w poniedziałek zalewamy fundamenty, a w przyszłym tygodniu może posadzki. Robota ruszyła z kopyta i wszystko się układa jak po maśle. Woda i prąd w działce, a to najważniejsze.
Jakoś nie mogę sobie wyobrazić tych drzwi w gospodarczym, może jakiś rzut na maila. Pozdrawiam Wszystkich Nastkowiczów. :)

leszek2307
11-06-2006, 13:50
Zdjęcie humusu
313021
Pierwsze wykopy
313022
:wink: :wink: :wink:

veech'u
12-06-2006, 11:52
My do rozpoczecia jeszcze mamy ok 3 tygodnie. Bedziemy pewnie juz troche z tyłu "peletonu" :-? ale nie zamierzamy pedzic na złamanie karku bo co nagle to po diable. Wszystkich, którzy juz zaczeli swoje Nastki bardzo dopingujemy i wspieramy duchowo. Wklejajcie zdjecia bo mowia wiecej niz opisy. :D :D

leszek2307
18-06-2006, 14:42
Przygotowanie ław do izolacji i nowiutki blaszak :roll:
313024

RobertU
07-07-2006, 10:11
Witam Nastkowiczów!
U nas też fundamenty zalane i podniesione bloczkami na wysokość 60 cm powyżej obecnego gruntu (ale będziemy grunt podnosić). Środek wypełniony 140 tonami piasku!!! Nie przypuszczałem że tyle tam może wejść, ale chodzi się jak po betonie. Za dwa tygodnie montaż instalacji w płycie i wylewka płyty. Jak na razie koszt 8 tys. zł !!! (w tym 4 tys. dla wykonawcy, płatne po zakończeniu pracy nad płytą) Ponieważ budujemy "drewniaka" więc etapy budowy są nieco inne niż w murowańcu, ale jeśli wolno to chetnie będę się z Wami dzielił spostrzeżeniami. Fotki załączę wieczorem. A ile Was wyniósł lub wyniesie fundament?

leszek2307
07-07-2006, 12:50
Gratujuję fundamentów.
Co do kosztów to mnie trochę zdziwiłeś tą kwotą, bo ja lekko licząc na same materiały wydałem chyba raz tyle, tak z grubsza:
1620 bloczków po 2,55 = 4131
koparka 500
geodeta 400
piasek do fundanentów 120 ton po 20 zł z transportem 2400
piasek do murowania + żwir na słupy 400
cement jakieś 500
izolacja( emulbit + styropian + siatka klej ) 1700
beton na ławy( chudziak + B20 ) coś koło 2500
kanalizacja i parę innych dupereli ?, no i na koniec 12 m betonu na płytę to jakieś 2600, może o czymś zapomniałem bo tak z głowy. Robocizny nie liczę bo płacę za cały dom.
W niedzielę postaram się wrzucić jakieś nowe zdjęcia :lol: :P

RobertU
07-07-2006, 15:21
Sorki nieco zaniżyłem, dokładnie przedstawia się to tak:
koparka do fundamentów 360 zł (6 godzin po 60 zł)
koparka a własciwie ładowarka wywożaca ziemię 120 zł
beton do powierzchni ziemi 21m3 2850 zł
bloczki 650 szt po 1,8 zł - 1170 zł
piasek do murowania 10ton 120 zł
piasek do wypełnienia fundamentów 140 ton - 1540 zł
izolacja (nie pamiętam nazwy preparatu od środka) 200 zł
to te już poniesione
do tego dojdzie jeszcze robocizna ustalono na 4000 zł
- beton na płyte (podobno ma byc ok 9m3-15m3)
- rury kanalizacyjne umieszczone w płycie
-przepusty do wody, prądu, gazu i ewentualnego GWC
Razem ma nie przekroczyc 14000 zł (tyle jest określone w umowie)
Fotki wieczorem wstawię.

leszek2307
08-07-2006, 15:55
Dla wszystkich zainteresowanych :)
Budowa ścian fundamentowych, to te 1620 bloczków
313027
Fundament przygotowany do wylania, ocieplony 8 cm styropianem no i zaizolowany
313028
No i już po zalaniu, zmniejszyłem grubość wylewki do 10 cm, bo w projekcie jest 15 i to beton B20, ale projekty z Archipelagu tak ponoś mają
313030
a tak apropo poprzednika to niskie ceny macie w tym Radomiu, beton po 100 z groszami, nieźle, nieźle, u nas to niemożliwe, 180 zł netto B10 no i do 12 kubików pompa płatna. Ja wziąłem 12 :wink: :wink: i brakły tylko 2 betoniarki, dorobili ręcznie. Pozdrawiam, jadę podlewać :D

leszek2307
12-07-2006, 20:22
No i rozpoczęła się prwdziwa budowa: mury ruszyły :roll:
313032

mury rosnną, ale w ujęciu z innej strony :P :lol:
313034

veech'u
13-07-2006, 19:35
I my zaczelismy budowac nasza Nastke
Jak na razie zdjety humus, wykopane, zalane i zaizolowane ławy. Jutro zaczynamy murowac sciany fundamentowe :D
sprobuje wstawic kilka zdjec jeszcze dzisiaj 8)
pozdrawiam

veech'u
13-07-2006, 20:43
zdejmowanie humusu :D
http://www.superfoto.pl/zdjecia/foto/f/3/8/0/17171645_d.jpg

studnia głebinowa w trakcie wiercenia :D
http://www.superfoto.pl/zdjecia/foto/f/3/6/9/17171646_d.jpg

ławy w zalewie :D
http://www.superfoto.pl/zdjecia/foto/f/8/6/8/17171649_d.jpg

Panorama 180
http://www.superfoto.pl/zdjecia/foto/f/1/7/0/17171651_d.jpg

ławy i giga taras ZALANE :D :D :D
http://www.superfoto.pl/zdjecia/foto/f/5/4/0/17171652_d.jpg

na dzisiaj tyle . Od jutra bloczki 1700 sztuk z tarasami - brzmi jakby duzo :roll: :lol:

Mam nadzieje ze teraz sa widoczne zdjecia 8) dzieki za info

leszek2307
17-07-2006, 08:06
No, no, należą się brawa, w końcu jakieś Nastki się budują :P
Ładna okolica, budowa idzie sprawnie :lol: :lol:
Fundament z tarasem robi wrażenie, ja na razie nie robiłem fundamentu pod taras bo chcę zrobic taras z drzewa i będę robił tylko stopy pod krawędziaki.

veech'u
17-07-2006, 17:27
No, no, należą się brawa, w końcu jakieś Nastki się budują :P
Ładna okolica, budowa idzie sprawnie :lol: :lol:
Fundament z tarasem robi wrażenie, ja na razie nie robiłem fundamentu pod taras bo chcę zrobic taras z drzewa i będę robił tylko stopy pod krawędziaki.

Z tym naszym tarasem to niezła zagwozdka - kierownik radzi by nie wylewac posadzki i nie obkładac gresem, tylko zrobic na utwardzonym zwirze z kostki (np klinkierowej) Twierdzi ze jak zrobimy wylewany to na takiej powierzchni bez przerwy bedzie kłopot z odpadajacymi płytkami od mrozu. Nie smiem zigniorowac. Jak mowi to pewnie wie :oops: Musze to przeliczyc i przekalkulowac :roll: i to szybko bo w przyszłym tygodniu przewidziane zalewanie posadzki no i przy okazji schodow i giga tarasu :o

Yossarian
18-07-2006, 11:31
no to tez sie pochwale NASTKA

http://img204.imageshack.us/img204/8959/17domekzukosavf8.jpg

veech'u
23-07-2006, 22:01
i mamy juz sciany fundamentowe w naszej NASTCE :D
http://www.superfoto.pl/zdjecia/foto/f/0/4/9/17292980_d.jpg

pozdrawiam

veech'u
07-08-2006, 22:41
I jeszcze troche scian :D
http://www.superfoto.pl/zdjecia/foto/f/7/5/8/17586017_d.jpg

a jak u pozostalych Nastkowiczow ???

veech'u
20-08-2006, 22:24
chyba wszyscy zajęci budowaniem Nastek :D
Jeszcze raz spytam co u inych nastkowiczów ???
Wstawcie jakies zdjecia ze swoich budów 8)
U nas sciany parteru skonczone i strop w trakcie układania. Jak zalejemy to wstawie nowe fotki :wink:
pozdrawiam

leszek2307
23-08-2006, 10:18
U mnie wczoraj po 10 dniowej przerwie po wylaniu stropu (13,5 kubika) zaczęli murować pięterko, ale dzisiaj leje co trochę i znowu przerwa. A ja w wolnym czasie maluję już sobie podbitkę na dach. Czasu bardzo mało i do wklejenia nowych zdjęć przymierzałem się już kilka razy, ale jakoś ciężko :roll:
Dosyć słabo jest opisany podciąg nad garażem i wejściem. Z moich doświadczeń wynika, że ścianka nad wejściem może mieć tylko 30 cm, bo potem nie mieści się podciąg, radzę uważać.
Veech'u gratuluję szybkich postępów w budowie :lol:

veech'u
23-08-2006, 10:45
dzieki za odezwanie sie :D

strop to wazna sprawa a wspomniane podciagi sa rzeczywiscie elementami, którym nalezy poswiecic sporo uwagi.
Ten nad garazem osiagnie u mnie wysokosc 70cm ale juz przechodzac ponad nadpoze wejsciowe bedzie miał ok 45. Ten jest marnie opisany i narysowany w projekcie. Wogóle projekt ma wiele niedomówien i błedow . A juz napis archipelag przez srodek wszystkich wymiarow jest przeklenstwem :evil: :evil:
Trudny jest rowniez ten biegnacy w strone klatki schodowej bo opiera sie na nim strop w obie strony bez zadnego podparcia. Zarzadziłem wibrator do betonu na podciagach. Musi byc super mocno i bez zartow.
Gratuluje wylania stropu. W weekend postaram sie wkleic nowe zdjecia albo link do albumu.
Pozdrawiam i zycze udanego budowania :D

leszek2307
23-08-2006, 11:20
Co do napisu na środku rysunków to zwróciłem się do Archipelagu o rysunki bez tego paska i dosłali. A ignorancja na zgłaszane problemy zawsze jest drażniąca, podsumowywana, że to budowlańcy powinni wiedzieć, a to jest tylko projekt poglądowy, a wykonawczy ma zrobić archtekt. Podciąg wzdłuż salonu wylewali u mnie na dwa razy. Najpierw do wysokości stropu i potem oparli na nim belki stropowe i wszystko razem zostało zalane. Jak już o podciągach, to trzeci spinający salon jest nadciągiem jakby ktoś nie zauważył. No i nie ma ani jednego rzutu przekroju poprzecznego, tak że praktycznie nie widać go na żadnym rysunku. O błędach na rysunkach nie wspomnę, tłumaczenie Archipelagu jak wyżej :evil:

peter_k
24-08-2006, 10:05
nie poglądowy, a budowlany. i rzeczywiście z założenia powinien służyć zdobyciu pozwolenia na budowę.
projektów wykonawczych do domków się nie robi z reguły, chyba, że to bardzo skomplikowane domy. a wykonawca rzeczywiście za to bierze kasę, żeby umieć czytać rysunki i wiedzieć, jak się podstawowe rzeczy wykonuje. a to, że dobrzy wykonawcy od jakiegoś czasu są w irlandii - w niczym nie tłumaczy tych, co zostali.
ostatnio pracowałem przy budowie projektu (katalogowego zresztą) w którym kierownik budowy na spółkę z cieślami nie mogli pojąć, że krawężnice są nachylone pod innym kątem niż połać (prosta geometria - wystarczy złożyć kartkę papieru i zmierzyć, żeby załapać, o co chodzi. a cieśle podobno doświadczeni). a kto winien? no jasne chyba, błąd architekta...
żeby było jeszcze weselej, architekt podał również kąt nachylenia krawężnic, trzeba było tylko obrócić stronę...

tak, że z ferowaniem wyroków o błędach w projektach też trzeba uważać...

leszek2307
24-08-2006, 11:22
to, że budowlany to wiadomo, a określenie poglądowy miało odzwierciedlić lakoniczność tego projektu i niestety braku istotnych elementów i kilku błędów, które ja sam znalazłem (np. w wymiarach i opisach) , które potem trzeba rozwiązywać na własną rękę. Świadczy o tym to, że praktycznie każdy inwestor w tym projekcie pewne elementy buduje inaczej. Może nie znasz tego projektu, ale ci co go mieli w ręce wiedzą o co chodzi. Dom raczej nie jest skomplikowany, ale ma dosyć rzadką kostrukcję stropu opartego na podciągach i zew. kominy. Dlatego nawet doświadczeni budowlańcy domów jednorodzinnych mogą mieć wątpliwości co do wykonania, a tym bardziej z betonu komórkowego, gdzie bardzo trudno zamaskować wszelkie niedociągnięcia, a takich domów nie buduje się za wiele.
Co do ferowania wyroków, to ja przedstawiłem tylko moje spostrzeżenia, ale z tego co krąży po necie o pracowni Archipelag, to raczej potwierdza moją opinię. :D

veech'u
24-08-2006, 12:53
Nie widze powodów by koniecznie stawac po stronie Archipelagu z wyjatkiem takiego ze sie ma z nim powiazania :lol:
Projekt ma wiele błedów - to potwierdzam (błedy wymiarów wielu miejscach nie ułatwieją realizacji)
brak rysunków i potrzebnych przekrojów pozwala na dowolnosc realizacji i przy okazji pobładzenie a tak byc nie powinno.
Projekt powinien wskazywac jednoznacznie zaproponowane rozwiazania architektoniczne.
A juz zasłanianie logiem wszystkich wymiarów na srodku kazdej strony projektu jest karygodne i nie usprawiedliwia tu ewentualna mozliwosc otrzymania stron bez czerwonego nadruku. Mozna oznakowanie projektu rozwiazac inaczej i nie denerwowac ludzi.
Mój brat miał projekt innego domu z Archipelagu i niestety borykał sie dokładnie z tymi samymi problemami. To słabosc ich projektów nad która nie chca popracowac. To naganne :evil: :evil:
pozdrawiam

peter_k
24-08-2006, 13:04
nawet nie zamierzam stawać po ich stronie. przeciwnie wręcz - chcę budować dom wg ich projektu (o tym gdzie indziej), więc śledzę wszystkie relacje o ich domkach i staram się przygotować na ewentualnie niespodzianki.

ale że zawodowo siedzę "po drugiej stronie barykady" - wiem również, że (szczególnie przy projektach typowych) często najłatwiej jest zwalić na "błąd w projekcie" - bo projektanta pod ręką nie ma i nie ma jak się bronić.

veech'u
24-08-2006, 13:26
Ja wybrałem projekt Roberta Wójciaka gdyz urzekł mnie kształt zewnetrzny i funkcjonalny układ zaprojektowanych wnętrz. O proprawe projektu mozna poprosic architekta adaptujacego ale z uporem twierdze ze tak byc nie powinno.
pozdrawiam

leszek2307
24-08-2006, 13:30
No to jeżeli zdecudujesz się na budowę domu z Archipelagu to przekonasz się, że projekty, a przynajmniej te rzadziej budowane są "papierowe" i realizacja według projektu jest kłopotliwa. Projekty się bardzo podobają, ale jak przychodzi do realizacji to większość rezygnuje ?? Ja na początku z każdym problemem dzwoniłem do Archipelagu i owszem dostawałem odpowiedzi, ale przeważnie typu " to budowlańcy tego nie wiedzą ?", to jest projekt budowlany, a nie wykonawczy itp. Kontaktował się ze mną dziennikarz , który do nowej stronki www.wybieramydom.pl chciał przedstawić realizację Nastki, niestety nie ma takiej (może moja będzie pierwsza ?). Natomiast ze strony Archipelagu żadnego zainteresowania, a już o tym żeby ktoś zadzwonił i zapytał czy jakieś problemy, albo jak idzie budowa na podstawie ich projektu to nie ma co marzyć. A przecież skoro tak ładny projekt się tak rzadko sprzedaje to wypadałoby się zainteresować jakie tego są przyczyny i co zrobić żeby było inaczej, a już o poprawie błędów czy braków to nie ma mowy

veech'u
24-08-2006, 14:33
ale nie jest az tak zle zeby nie mozna było zbudowac pieknego domu i cieszyc sie jego budowa
i oto jego parter :D
http://www.superfoto.pl/zdjecia/foto/f/6/3/4/17943614_d.jpg
i z innej strony
http://www.superfoto.pl/zdjecia/foto/f/2/0/5/17943616_d.jpg

i jutro rano w planie zalewanie stropu 8)
pozdrawiam

leszek2307
24-08-2006, 20:09
zmobilizowałeś mnie do wstawienia nowych zdjęc, a dawno już tego nie robiłem :)
Widok parteru po zalaniu stropu od strony salonu
313035
Widok parteru z przodu
313036
No i widok z boku
313037
A dzisiaj zaczęli murować ścianki kolankowe i szczytowe :D
I jest znowu mały problem, czy robić wieniec wkoło na ścianach kolankowych i szczytowych tak jak jest w projekcie (chociaż nikt nie wie jak wylać beton po skosie), czy tylko na ścianach kolankowych, ktoś robi wieniec wkoło, czy wszyscy zrezygnowali ?

veech'u
25-08-2006, 20:13
W temacie wienców to jestem zdania ze zawsze lepiej wiecej niz mniej :D
U mnie wieniec jest i na poziomie 0 in na poziomie stropu i na sciankach kolankowych i po skosie chyba tez :roll:
Jesli jest w projekcie to mój majster chyba wie jak to zrobic :roll: .
My zaczynamy scianki kolanakowe od poniedziałku wiec spytam jak to ma wygladac zaraz po niedzieli. Wience sa bardzo wazne gdyz spinaja budynek i uniemozliwiaja nierówne osiadanie budynku a tym samym jego ewentualne pekanie.
Wieniec nalezy robic i basta :D 8)

BTW Ładny budynek Leszek i jakis znajomy kształt :lol: :lol:

pozdrawiam

veech'u
25-08-2006, 21:24
A jeszcze jedna sprawa,
Leszek u nas wyszło 20 m3 betonu na strop czyli 6,5 m3 wiecej niz u Ciebie :roll: Nurtuje mnie pytanie dlaczego ??
Masz schody wylewane i wieniec na poziomie stropu czy nie ???
pozdrawiam

leszek2307
28-08-2006, 08:44
Wg kosztorysu Archipelagu powinno wyjść 9,2 m, a ja zrezygnowałem ze stropu w garażu i miałem nadzieję, że wyjdzie trochę mniej :roll:
Niestety, rzeczywistość okazała się inna. Podciąg nad wejściem i garażem pożarł sporo. Pomiędzy podciągiem, a miejscem nad wejściem stworzyła się dziura, ale częściowo zamurowaliśmy ją Ytongiem, to może trochę zaoszdzędziło. Też chyba projektant tego nie przewidział, a tam podciągo- wieniec miałby około70 cm szerokości. Schody będę robił drewniane, a wieniec jest na poziomie stropu ( ? ), widać to na zdjęciach, wszędzie jest od środka warstwa zaprawy na ok. 4 cm i z zew, obmurowane bloczkami Ytonga wysokimi na 28 cm. Po po zalaniu daje to grubość stropu Teriva na 24 cm, a sam wieniec ma 28 cm. Na zdjęciach nie widać, ale nad salonem jest nadciąg i wystaje jakieś 20 cm, wrzucę jeszcze takie zdjęcie żeby było widać. Jak masz jeszcze jakieś wątpliwości to pytaj śmiało, "deptasz mi po piętach" :D

leszek2307
28-08-2006, 08:54
Jeszcze jedno !! W projekcie jest dosyć poważne niedopatrzenie, bo płatwie są tak wysoko, żeby ominąć wieniec na ścianach szczytowych, ale przeoczono, że na tej wysokości jest okno w szczycie i wieniec i tak trzeba przerwać. Dlatego ja robię po wielu naradach wieniec około 40 cm nad drzwiami i oknami, żeby płatwie się mogły na nim opierać, a na jętkach szło zrobić podłogę.

veech'u
28-08-2006, 13:29
To wiele wyjasnia odnosnie ilosci betonu :D
Dzisiaj mam sie spotkac na budowie z kierownikiem wyjasnie kwestie ukosnego wienca
pozdrawiam

veech'u
30-08-2006, 09:07
I juz wiem
wieniec po ukosie tez bedzie robiony. Tak zarządził moj kierownik 8) 8)
Majster nie jest zachwycony :-? nawet wiecej jest zły jak osa :evil:
ale kierownik ma dobra siłe przebicia 8) i chciał, nie chciał majster zabrał sie za robote. Jak zaczna szalowac to wstawie zdjecia :wink:
A co u Ciebie Leszek ??

leszek2307
31-08-2006, 11:11
U mnie było podobnie :) . Kierownik się nie zgodził na pominięcie wieńca i wczoraj zalali jedną ścianę szczytową i kolankową, a dzisiaj może resztę jak pogoda pozwoli :evil: . Ciągle leje i to jest poważny problem. wieniec zrobiliśmy na 14 wrstwie Ytonga, czyli 2.8 m + 25 cm wieniec co daje 3,05 m. Na takiej wysokości będą płatwie. No i tak można zrobić okno szczytowe, a nie jak w projekcie w połowie okna biegnie wieniec i mimo mojego zapytania w Archipelagu 4 dni temu do dzisiaj żadnej odpowiedzi. :oops:

veech'u
31-08-2006, 11:28
Moge potwierdzic zgodnosc co do centymetra 3,05 ale od obecnej posadzki bo od zera na poddaszu bedzie mniej o 14cm.
Pozdrawiam

leszek2307
31-08-2006, 11:53
A dlaczego 14 jak w projekcie podłoga na piętrze ma 8 cm ? :o robisz grubszą ?

veech'u
31-08-2006, 13:23
Tak - podłogówka 8) 5 cm styropian + 7 cm wylewka + 2 podkład i panel
Masz jakies nowe zdjecia ?
Pozdrawiam

leszek2307
21-09-2006, 21:15
No wreszcie mogę się pochwalić dachem: :lol:
313039
no i wreszcie dachówka :) romańska grafitowa :P piękna nieprawdaż
313038

veech'u
21-09-2006, 22:29
NO NO NO to sie kolega uwinał tutaj wiezba a tu juz od razu dach
Niezle, niezle brawo 8)

Mysmy tez nie zasypili gruszek w popiele i chociaz do konca dachu jeszcze daleko to mozemy pochwalic sie chociaz wiezba
a ze to moj ulubiony moment budowy to bede sie napawał nim jeszcze do przyszlego tygodnia
a tak wyglada nasza nastka od frontu

http://www.superfoto.pl/zdjecia/foto/f/6/6/3/18535381_d.jpg

i z polnocnego boku

http://www.superfoto.pl/zdjecia/foto/f/9/5/7/18535382_d.jpg

gdzie widac komin nad ktorym nasz majster spedzil bardzo duzo czasu

od strony poludniowej gdzie nasz wykusz , jadalnia opala sie w zachodnich promieniach slanca

http://www.superfoto.pl/zdjecia/foto/f/9/9/7/18535380_d.jpg

i na koniec strona zachodnia gdzie jest juz gotowa nasza duma
PERGOLKA :D :D :D
http://www.superfoto.pl/zdjecia/foto/f/8/2/1/18535378_d.jpg

szkoda ze tak wiele osob z niej rezygnuje. Zal by mi było nie miec takiej ładnej konstrukcji drewnianej po ktorej moga sie wspinac pnacza i gdzie mozna sie ukryc przed letnim upalem :-?
pozdrawiam

leszek2307
22-09-2006, 06:47
Nieźle gonisz, efekty wspaniałe, można powiedzieć, że mnie przegoniłeś. Ja borykam się, a właściwie moja firma z brakiem murarza do klinkieru i to zawala całą robotę. :(
Mam prośbę jakbyś mógł przesłać mi na maila możliwie dużo zdjęć na których widać komin obłożony klinkierem ( ewentualnie ten drugi też jak już coś masz) i to zdjęcie na widok tarasu z pergolką, ale w takiej normalnej jakości. Jakieś uwagi na temat kominów mile widziane. :)

RobertU
26-09-2006, 09:36
Witam!
Pięknie wyglądają Wasze Nastule, aż miło popatrzeć. Moja też już stoi, choć mniej okazała - bo na razie drewniana, tylko nie mam czasu powklejać fotek - może wkrótce.
Moje pytanie dotyczy rynny która powinna zbierać wodę z dachu salonu, spływającą w stronę pergoli. O ile się nie mylę jest tam ciągłość krokiew i rynnę można umieścić albo jakoś pod krokwami, albo ...., no właśnie jak??? Veech'u napisz coś na ten temat lub podeślij mi fotki na priva. Proszę możliwie pilnie bo za trzy dni zaczynają ten daszek z pergolą i wykonawca sugeruje obniżyc krokwy pergoli o wysokość rynien aluminiowych, ewentualnie zrobić w nich wycięcie...
Pozdr
RobertU

veech'u
26-09-2006, 10:08
Witam!
Moje pytanie dotyczy rynny która powinna zbierać wodę z dachu salonu, spływającą w stronę pergoli. O ile się nie mylę jest tam ciągłość krokiew i rynnę można umieścić albo jakoś pod krokwami, albo ...., no właśnie jak??? Veech'u napisz coś na ten temat lub podeślij mi fotki na priva. Pozdr
RobertU

Niestety u mnie ten problem jeszcze nie jest rozwiazany :(
Kierownik sugerował jakies rozwiazanie z ukształtowaniem rynny przy robieniu obróbki blacharskiej dachu ale nic na razie nic nie ustalone.
U mnie krycie dachowka i montaz rynien bedzie dopiero pod koniec pazdziernika wiec raczej chetnie skorzystam tu z waszych doswiadczen :roll:
wstaw zdjecia :wink:
pozdrawiam

RobertU
26-09-2006, 10:33
Architekt z archipelagu sugeruje nacinanie krokiew..., dziś będzie narada na budowie i jutro spróbuje opisać co wydebatowaliśmy

leszek2307
27-09-2006, 08:43
Ja już mam rynny, ale z powodu braku murarza do klinkieru tej akurat jeszcze nie robiłem. Wspólnie z dekarzami ustaliliśmy, że w krokwiach pergoli po wytyczeniu wysokości rynny zrobimy wyrzynarką takie półokrągłe nacięcia w kształcie rynny i w tych nacięciach jak w uchwytach osadzimy rynnę. Będzie trochę zabawy :) , ale innego rozwiązania chyba nie ma.
Ps. Wczoraj murarz zaczął murować klinkier, jak tylko coś będzie widać zaraz wstawię zdjęcie, ale już wygląda pięknie :P :lol:

leszek2307
08-10-2006, 12:25
No i w końcu mogę zamieścić nowe zdjęcia :D , długo to trwało, bo murarz jest wolny i dokladny
Baśka w pełnej krasie :lol:
313040
Elewacja boczna w rzeczywstości, a nie rysuneczek poglądowy. Komin jest chyba trochę grubszy niż na rzutach elewacji :o
313041
Jeszcze jakieś 10 dni i będzie drugi

veech'u
09-10-2006, 22:31
No pieknie Leszek , komin super (z czego robiłes drabinke kominiarska ?)
i dachowka piekna. Zdaje sie ze postawiłes na kolorystyke z projektu - w koncu to przeciez wszystkich którzy wybrali ten projekt urzekła od poczatku :D
Nasza Nastka bedzie miała na dachu .... oj nie uprzedzajmy faktow :D
a na razie deski i papa i tez nie pada juz deszczyk na sciany 8)
http://www.superfoto.pl/zdjecia/foto/g/0/9/4/18947065_d.jpg
pozdrawiam
ps reszta budowniczych wymiekła ?

leszek2307
10-10-2006, 10:02
Stopnie drabinki są z zrobione z żebrówki do zbrojenia, tylko wyginane na gorąco i czarnym Hameraitem dwa razy i trzeci po wmurowaniu na gotowo. Chciałem je cynkować, ale trzeba to robić ogniowo, a nie miałem takich możliwości. Ty masz z tego co widzę cieńsze kominy. W salonie zgoda, bo środek był systemowy, ale jakim sposobem ten w szczycie masz na 2,5 cegły jak wychodzi na 3. :roll:

http://www.budujemydom.pl/forum/index.php?showtopic=1940

veech'u
10-10-2006, 10:18
Prawde mowiac nie wiem na pewno hmm
pewnie z jednej strony ponad dachem nie jest juz 3 warstwowy i ocieplony :-? jak to jest na dole . Spytam jak przyjdzie robic grill

leszek2307
22-11-2006, 13:50
Po długim czasie znalazłem chwilkę żeby wkleić dwa zdjęcia :D

313042
Powoli robimy porządki

313043

leszek2307
08-12-2006, 11:11
Przed nieuchronnie zbliżającą się zimą na forum Nastkowiczów nastąpiła cisza. Wszyscy pewnie w ostatnich dniach tego roku gorączkowo porządkują swoje budowy i przygotowują się do snu zimowego. Ja czekam na ostatnie okno salonowe, drzwi wejściowe i tynkarzy. W środku mam już wodę i prąd. Porządkuję teren i wnętrze domku. Myślę, że uda mi się jeszcze do końca roku tak definitywnie zamknąć wytynkowany domek i byle do wiosny. Co wcale nie znaczy, że jak będzie ciepło to nie uda się jeszcze czegoś zrobić. :lol: :roll:

leszek2307
22-12-2006, 09:27
313048
Radosnych i spokojnych,
pełnych ciepła i nadziei
Świąt Bożego Narodzenia
oraz wszelkiej pomyślności,
cierpliwości i wytrwałości
w realizacji planów w nadchodzącym 2007 roku
życzy Karina i Leszek

trabi-wrc
22-12-2006, 11:50
Witajcie,

jesteśmy tuż przed decyzją o wyborze projektu i Nastka wydaje się być najbardziej bliska naszym wyobrażeniom o własnym domu.
Trochę przerażają mnie opinie nt. jakości projektów Archipelagu - proszę Was o uwagi, wskazówki. Czy w Nastce jest dużo baboli konstrukcyjnych, albo drogich rozwiązań?
Nie mogę odczytać z rzutów na stronie w jaki sposób rozwiązano wentylację w dolnej łazience i garażu oraz w pralni na górze.

Pozdrawiam serdecznie i świątecznie. Mam nadzieję, że częściej będziemy się spotykali na tym forum jeśli już wybierzemy Nastkę.

Pozdrav

veech'u
26-12-2006, 21:32
znalazlem kilka chwil w swiatecznym zabieganiu by wstawic kilka zdjec z obecnego etapu prac. Wstawiono nam okna, skonczylismy instalacje elektryczne i hydrauliczne i polozylismy tynki (a własiwie suszymy je od miesiaca;)).
Z podłogami i reszta czekamy do wiosny. Wszystkim Nastkowiczom zyczymy Szczesliwego Nowego Roku 2007.
Aby spełniły sie marzenia wszystkich budujacych ....
i ponizej nasza Nastka :))
widok od frontu
http://www.superfoto.pl/zdjecia/foto/g/5/6/6/21239984_d.jpg
od ogrodu
http://www.superfoto.pl/zdjecia/foto/g/0/8/0/21239983_d.jpg
strona zachodnia -tarasowa
http://www.superfoto.pl/zdjecia/foto/g/8/1/1/21239981_d.jpg

i na koniec .. obiecalem kiedys wkleic zdjecie daszku od strony pergoli gdzie jest zamontowana wąska rynna. Zmiesciła sie powyzej pergoli bez koniecznosci przycinania krokwi. Tak naprawde powyzej deskowania i dachowki jest tyle miejsca ze zmiesciłaby sie tam pelnowymiarowa rynna ale tak wyglada bardziej subtelnie ;)
http://www.superfoto.pl/zdjecia/foto/g/1/2/4/21239982_d.jpg
wiecej zdjec w moim pamietniku z budowy (link ponizej - zapraszam)

leszek2307
02-01-2007, 12:06
Witam serdecznie w Nowym roku i pragnę przedstawić nową Nastęczkę naszej koleżanki Anki :)
313049
i jeszcze jedno zdjęcie zimową porą, czyż nie piękna :o
313050
Jedyna, która posiada lukarny :oops:

leszek2307
16-01-2007, 10:35
Witam serdecznie !! :)
Dawno się nikt nie wpisywał, a pogoda chociaż zmienna pozwala coś zrobić. Ja czekałem ponad miesiąć na tynkarzy, ale się nie doczekałem i musiałem zacząć wod-kan i centralne. Żeby nie było, że nic nie robię :roll: to zamieszczę parę fotek.
Na początek pomieszczenie gospodarcze i kotłownia :lol:
313052
No i dalsza część kotłowni, miejsce pod piec
313053
Rzut na ścianę z kuchni
313054
A to początki górnej łazienki, albo jak kto woli :oops: pokoju kąpielowego
313138
No i tuż obok w suszarni tablica rozdzielcza piętra, :wink:
314975

http://img716.imageshack.us/img716/1127/111aw.png
Obok korytarzyk
http://img593.imageshack.us/img593/7466/222gj.png
I "pokoik' :lol: (20m) od strony komina
http://img171.imageshack.us/img171/4609/333f.png

Myślę, że chociaż częściowo zaspokoiłem zaległości i w poniedziałek uda mi się rozpocząć wylewki :wink:

veech'u
05-02-2007, 15:41
Leszek niestety zdjecia z ostaniego twojego postu sie nie pokazuja . Mozesz cos z tym zrobic chetnie zobacze postepy.
pozdrawiam

leszek2307
06-02-2007, 06:45
Właśnie czytam twoją uwagę, ale u mnie jest wszystko w porządku i znajomi już oglądali i jest ok. Tych zdjęć jest dość dużo, może musisz dłużej poczekać, albo spróbuj kliknąć w zdjęcie, jak nic nie pomoże to się odezwij. Pozdrawiam

veech'u
07-02-2007, 11:02
widze teraz od 5 zdjecia w dół. Dziwne? powyzej ukazuja sie tylko ikonki

Podłogowka 8) - czy posadzka juz zalana ?
Tynki bedziesz robił po podłogach ?
Nie widze tez instalacji elektrycznych ???
pozdrawiam

leszek2307
07-02-2007, 11:54
Pare razy mi się tak zdarzyło, może spróbuj kliknąć w te ikonki, a jak nie pomoże to musisz mieć coś nie tak z internetem albo przeglądarką.
Odnośnie posadzek to podłogówka w całym domu, oprócz garażu, a posadzki wyszły pięknie :) wygląda jakbym się mógł już wprowadzać. Niestety tynki będę robił teraz dopiero, bo firma która miała robić tak się ślizgała, że już dłużej nie mogłem czekać z centralnym i wodkanem i ktoś mi doradził żeby to odwrócić. Wnioski - to nie jest głupie rozwiązanie, są + i - , ale coraz bardziej mi się wydaje, że chyba więcej tych plusów :lol:
Instalacje widać, ale tylko jako wyprowadzenia z podłogi, wszystkie kable są w peszlach po podłodze i teraz już są pod wylewkami. Kable są białe i ściany białe i się maskują :P

leszek2307
21-02-2007, 14:26
Warunki dopisują, tynkowanie się posuwa do przodu :wink: , góra już posprzątana na gotowo i nawet jeden parapet przygotowany do obsadzenia.
Materiały na sufity już policzone i wiem gdzie, i po ile kupić. Od marca nowy etap :D ocieplenie, sufity i kafelkowanie.

veech'u
21-02-2007, 14:45
Zdjecia , zdjecia pokazuj :D :D
U nas nic nowego ale umawiamy ludzi i ruszymy pełna parą jak mrozy sobie pojda precz :evil: :evil:
pozdrawiam

leszek2307
25-02-2007, 16:48
Po kilku malutkich problemach mogę pokazać pierwszy pokoik już gotowy i ślicznie wytynkowany
315311
no druga strona
315312

leszek2307
25-02-2007, 17:10
Chyba zapomniałem wkleić naszą dumę "okno salonowe"
315313]
i troszkę szerszy widok na okno na klatce schodowej i gabinet
315314
A to widok salonu od środka już po wylewkach, ale jeszcze przed tynkami
315315
315316

veech'u
23-03-2007, 10:47
U nas z nowosci to dwie rzeczy
Konczy ekipa robic tynki zewnetrzne i dzisiaj powinni skonczyc tylko ta pogoda jest paskudna i psuje szyki :evil:
podlogowka w trakcie ukaldania i w koncu przyszlego tygodnia powinna byc zalana posadzka :roll:
Pozniej troche zaczekamy az wyschnie posadzka i zabieramy sie za kotlownie, garaz - ukladanie gresu a za jakies 4 tygodnie poddasze do ocieplenia . Czy ty Lesze obserwujesz u siebie takie ssanie na wełne. na 15 to juz zapisy sa :wink:
a oto strona polnocna w tynku
http://www.superfoto.pl/zdjecia/foto/i/0/6/4/23024965_d.jpg
i zachodnia zagruntowana
http://www.superfoto.pl/zdjecia/foto/i/5/9/5/23024968_d.jpg
i podłogowka :o
http://www.superfoto.pl/zdjecia/foto/i/2/8/2/23024972_d.jpg

farida
23-03-2007, 11:48
veech'u łał :) .

leszek2307
25-03-2007, 21:23
Witam Veech'u
Odnośnie wełny to nie wiem jak teraz, bo ja kupiłem na jesieni, ale zauważyłem, że już jakieś 30 zł droższa na rolce. Widzę, że też zimy nie przespałeś i "trochę" się posunołeś do przodu.
U mnie prace w środku trwają cały czas. Teraz sufity się robią i ocieplenie, a ja na poddaszu podłogę se przybijam.
Trochę mnie ta seria na ścianie koło drzwi balkonowych u Ciebie zdziwiła, co Ty tam napakowałeś ? :o
Widzę, że też zdecydowałeś się na podłogówkę na górze, i co w takim razie planujesz na podłogę ?

Brakujące zdjęcia z postu 105
http://img192.imageshack.us/img192/1738/veech1.png
http://img18.imageshack.us/img18/3779/vech2.png
http://img232.imageshack.us/img232/5624/vech3.png

I brakujące 2 fotki z postu 108
http://img692.imageshack.us/img692/9697/dom1x.png
http://img689.imageshack.us/img689/5289/dom2p.png

veech'u
31-03-2007, 23:05
Leszek
Gratuluje postepow :D
wklej zdjecia jak znajdziesz chwilke
Jakie macie plany odnosnie wprowadzenia sie?
My planujemy na koniec wakacji - moze sie uda :-? niestety jeszcze mamy bardzo duzo pracy :roll:

zageszczenie i ilosc spiral wynika z projektu i wlasnie zaplanowanego pokrycia (deska barlinecka lub cos podobnego)

ponizej otynkowana nastka jeszcze z gorki humusowej :lol: ktora mam nadzieje wktrotce rozparceluje po dzialce.
swoja droga to bedziemy potrzebowali nawiezc duzo ziemi.

http://www.superfoto.pl/zdjecia/foto/i/1/7/8/23165713_d.jpg

i zalelismy posadzki

poddasze zaczniemy ocieplac za jakies 4 tygodnie




http://www.superfoto.pl/zdjecia/foto/i/1/2/2/23165719_d.jpg

veech'u
31-03-2007, 23:29
[quote="leszek2307"]Witam Veech'u
Trochę mnie ta seria na ścianie koło drzwi balkonowych u Ciebie zdziwiła, co Ty tam napakowałeś ? :o

nie zalapalem z poczatku o jaka serie chodzi :D

To gniazdka w pokoju syna :D i antena i komputerowe i "kilka" pradowych
tak w celu unikniecia przedluzaczy :D

leszek2307
09-04-2007, 19:17
Wesołego Alleluja smacznego jajka oraz mokrego Dyngusa
Z uwagi na kilka wolnych chwil postanowiłem zamieścic kilka nowych zdjęć i zlożyć świąteczne życzenia :P
Prace posuwają się nie za szybko, ale systematycznie do przodu. Sypialnia już prawie gotowa, jeszcze tylko podłoga, ostateczne malowanie i mogę wpuścić fachowca od szaf. Parapety wew. w całym domu już obsadzone, a nawet udało mi się założyć klapy rewizyjne do rolet, a nie było to łatwe :D .
Dla wszystkich zainteresowanych, parapeciki jak żołnierzyki w salonie i kuchni
315317
Pokoik nad kuchnią przed gruntowaniem i ostatecznym gipsowaniem
315318
no i druga strona z obudowaną wentylacja kuchni
315321
Klatka schodowa nie była zbyt prosta do wykonania, ale nie dla mojego Pana Rysia :wink: , który zrobił sobie podlogę z desek na poddasze
315322
No, a z drugiej strony tajemne wejście na najwyższą kondygnację, wcale nie malutką jakby się mogło wydawać
315323

My mamy czas na wprowadzenie się do końca lipca, bo tak sprzedaliśmy mieszkanie z możliwością domieszkania do końca lipca, ale wcale nie będę smutny jak to nastąpi wcześniej :o.
Za jakiś tydzień dwa, zacznie się robienie kominka i sufity podwieszone na dole. Potem kafelkowanie, szafy, trochę picu i już będzie pięknie, a lato przed nami :P i wtedy można coś porobić na zewnątrz. Ja profilaktycznie nie śpieszę się z tynkowaniem na zew. i najpierw muszę zrobić taras i schody zew., odwodnienie i może na jesień tynkowanie.

veech'u
10-04-2007, 09:26
Brawo brawo
pieknie to wszystko wyglada i postepy bardzo szybkie. Zazdrosze ocieplenia poddasza bo juz pokoiki wygladaja jak gotowe do zamieszkania.
Nie pamietam czy ty tez obnizales jetki tak by byly na poziomie sufitu dla poddasza i tak by strych byl uzytkowy ?
Ja obiecuje sobie wiele po tym strychu i zamierzam go przeznaczyc na pracownie ;))
jak rozwiazales posiom garazu ? pokaz na zdjeciu
kotlownia juz gotowa ? Nasza dopiero za miesiac bedzie ready
Pozdrawiam

kamad2
12-04-2007, 10:07
Witam mam pytanie czy ktos z Nastkowiczow wpadl na pomsyl antresoli w Pieknej Nastce??.

Wpadlismy na pomysl aby kosztem gornego pokoju nad salonem stworzyc antresole ktora bedzie prowadzic do drzwi balkonowych.

Prosze o rady,sugestie,
pozdro z Wlkp.

veech'u
12-04-2007, 11:59
Moze to dobry pomysl ? a moze nie ? :roll:
Nie wiem jak by to wygladalo i czy dobrze rozumiem intencje ale nie bardzo sobie wyobrazam ta zmiane konstrukcyjnie. :roll:
Nam zalezalo na pokoju na gorze bo to pokoj syna (nie bylby zadowolony :lol:
Tak na marginesie to bardzo trudno jest utrzymac stala temperature w pomieszczeniach o znacznej wysokosci a my dbamy o energie w naszym nowo budowanym domku 8)
pozdrawiam

leszek2307
18-04-2007, 14:14
Dla ciekawskich jeszcze drugi pokoik bez pierzynki z plyt i drugiej warstwy wełny
315324
A to "pokój kąpielowy" z pierwszą warstwą wełny i zakończoną kanalizacją, dla tych co nie wiedzą jak to zrobić :lol:
315325

W tej kwestii popieram veech'a :( , projekt jest tak przemyślany, że szkoda tam coś zmieniać, a po drugie jakoś też tego nie widzę konstrukcyjnie. Jest wiele innych projektów, które mają antresole.
A to moje świeżo wstawione drzwi wejściowe
315326
Piękny stelażyk przed zabudową
315327
I już po gipsowaniu
315328
:D

abumba
20-04-2007, 12:00
Jak wyżej... Na razie kupiliśmy projekt i jesteśmy w trakcie adaptacji. Podobno teraz jest najgorszy czas na ruszanie z budową- ceny materiałów diametralnie ruszyły w górę i nie wiemy czy wyrobimy się w 500 000 pod klucz. Budowa ma ruszyć na jesieni.
Zmiany, jakie wprowadziliśmy:

PARTER:
- powiększenie garażu o 1,5 m. Garaż w projekcie jest mały a my mamy długi i szeroki samochód, no i jeszcze musi zmieścić się motocykl Będzie to kosztem zmian konstrukcyjnych i powierzchnia użytkowa zwiększy się o jakieś 20 m2
- wydłużenie garażu o 1 m
- dodanie jednego okna w garażu (kwadratowego, o takiej samej wielkości jak reszta okien)
- poszerzenie łazienki na parterze o 30 cm
- wydłużenie łazienki o 50 cm (by się zmieścił bidet)
- "Wbicie" komina w bryłę budynku- chcemy mieć ogrzewanie kominkowe z rozprowadzeniem ciepła do in.pomieszczeń
- likwidacja łuku w oknach z wyjściem na taras
- dodatkowe okno w salonie (150x150)
- likwidacja wyjścia/ okna na parterze (znajdującego się przy kominie)
- dodatkowe okno w gabinecie
- schody żelbetowe (w projekcie są drewniane)

- wejście do piwnicy z domu
- likwidacja wejścia do piwnicy od zewnątrz
- zamiana schodów zabiegowych na dwubiegowe (z półpiętrem)- bo jest chyba 7 trójkątnych, więc nie będzie można z nich zbiegać, mamy też małe dzieci a takie schody nie są najbezpieczniejsze
- zmiana wielkości okna na klatce schodowej (luksfery???), może okno dachowe (pociągniecie linii dachowej do daszku nad salonem?)-do przemyślenia


PODDASZE:
- zamiana miejsca łazienki z pok. 4- niestety mamy front od południa
- likwidacja jednego okna dachowego w łazience i dodanie 1 okna umiejscowionego bliżej schodów (tam, gdzie ma być suszarnia)-łazienka na górze będzie duża, więc spokojnie zmieści się suszarnia
- zamknięcie ściany między pok. 5 (obecnie łązienka) a suszarnią
- likwidacja ścianki między pok. 2 a obecną suszarnią (wydzielenie garderoby, w której znajdowało by się okno dachowe)
- 2 okna dachowe w pok. 5 (obecną łazienką)
- 2 okna dachowe w pok. 2

STRYCH: prostokątne okno

Poza tym będziemy budować z silikatów i ocieplać wełną, okna plastikowe, wentylacja mechaniczna z rekuperatorem. Dom będzie stał w Rembertowie.
Pozdrawiam!
KasiaMN

leszek2307
20-04-2007, 14:02
Witamy w grupie !! :D
Widzę, że temat forum powoli staje się nieaktualny i jest nas coraz więcej :P
Man jedną wątpliwość, czy to jeszcze będzie Nastka :cry: , ale to już Wasza decyzja.
Odnośnie powiększenia garażu to chyba to jest niemożliwe, bo ja też chciałem i nie wyszło. W Archipelagu powiedzieli mi, że nie można i na tym się skończyło. Na ścianie zew. garażu opiera się cały podciąg i góra domu. Rozsunięcie tego miejsca jest technicznie bardzo trudne, może możliwe ?, ale nie wiem, czy opłacalne. Po rozszerzeniu ściany ten narożnik wisiałby w powietrzu. Życzę powodzenia i szybkiej budowy.

Brakujące zdjęcia z postu 118
http://img703.imageshack.us/img703/2770/dom3.png
http://img576.imageshack.us/img576/1893/dom4.png
http://img705.imageshack.us/img705/2122/dom5.png

abumba
20-04-2007, 17:32
Jak wyżej... Na razie kupiliśmy projekt i jesteśmy w trakcie adaptacji. Podobno teraz jest najgorszy czas na ruszanie z budową- ceny materiałów diametralnie ruszyły w górę i nie wiemy czy wyrobimy się w 500 000 pod klucz. Budowa ma ruszyć na jesieni.
Zmiany, jakie wprowadziliśmy:

PARTER:
- powiększenie garażu o 1,5 m. Garaż w projekcie jest mały a my mamy długi i szeroki samochód, no i jeszcze musi zmieścić się motocykl Będzie to kosztem zmian konstrukcyjnych i powierzchnia użytkowa zwiększy się o jakieś 20 m2
- wydłużenie garażu o 1 m
- dodanie jednego okna w garażu (kwadratowego, o takiej samej wielkości jak reszta okien)
- poszerzenie łazienki na parterze o 30 cm
- wydłużenie łazienki o 50 cm (by się zmieścił bidet)
- "Wbicie" komina w bryłę budynku- chcemy mieć ogrzewanie kominkowe z rozprowadzeniem ciepła do in.pomieszczeń
- likwidacja łuku w oknach z wyjściem na taras
- dodatkowe okno w salonie (150x150)
- likwidacja wyjścia/ okna na parterze (znajdującego się przy kominie)
- dodatkowe okno w gabinecie
- schody żelbetowe (w projekcie są drewniane)

- wejście do piwnicy z domu
- likwidacja wejścia do piwnicy od zewnątrz
- zamiana schodów zabiegowych na dwubiegowe (z półpiętrem)- bo jest chyba 7 trójkątnych, więc nie będzie można z nich zbiegać, mamy też małe dzieci a takie schody nie są najbezpieczniejsze
- zmiana wielkości okna na klatce schodowej (luksfery???), może okno dachowe (pociągniecie linii dachowej do daszku nad salonem?)-do przemyślenia


PODDASZE:
- zamiana miejsca łazienki z pok. 4- niestety mamy front od południa
- likwidacja jednego okna dachowego w łazience i dodanie 1 okna umiejscowionego bliżej schodów (tam, gdzie ma być suszarnia)-łazienka na górze będzie duża, więc spokojnie zmieści się suszarnia
- zamknięcie ściany między pok. 5 (obecnie łązienka) a suszarnią
- likwidacja ścianki między pok. 2 a obecną suszarnią (wydzielenie garderoby, w której znajdowało by się okno dachowe)
- 2 okna dachowe w pok. 5 (obecną łazienką)
- 2 okna dachowe w pok. 2

STRYCH: prostokątne okno

Poza tym będziemy budować z silikatów i ocieplać wełną, okna plastikowe, wentylacja mechaniczna z rekuperatorem. Dom będzie stał w Rembertowie.
Niestety też mamy duży problem z hipoteką- działka jej nie ma. wniosek złożyliśmy w lipcu tamtego roku i jeszcze nie mamy księgi-porażka.Piszemy ciągle jakieś pisma z ponagleniem,skargi itp. ale na razie nic.Warszawski sąd... :-/

tu jest dziennik budowy ludzi z W-wy, ktorzy juz mocno sa zaawansowani z budowa:
http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=63226&highlight=nastka

Pozdrawiam!
KasiaMN

abumba
20-04-2007, 18:04
Witam!

Co do tego czy to będzie "Nastka" to uważam, że jak najbardziej. Tak naprawdę niewiele zmieni się pod względem wizualnym. Ani nie robimy wykuszu, ani nie usuwamy wejścia do pomieszczenia gospodarczego itp.
To dziwne, że Tobie powiedzieli, że powiększenie garażu jest niemożliwe. Tak naprawdę wszystko jest możliwe- kwestia kosztów tylko wchodzi w grę. Bez zmian konstrukcyjnych można powiększyć garaż o jakieś 50 cm kosztem wiatrołapu ale dla nas to za mało- nawet drzwi od samochodu nie moglibyśmy otworzyć na oścież...U nas będą zmiany konstrukcyjne- trochę inne fundamenty i 2 dodatkowe krokwie w więźbie...
Pozdrawiam!
KasiaMN

veech'u
21-04-2007, 21:02
A tu front naszej Nasteczki z nowymi drzwiami i ogrodkiem japonskim w gazonie :D

http://www.superfoto.pl/zdjecia/foto/i/5/2/8/23384763_d.jpg
argument z wykuszem trafny - my jak na razie jestesmy jedynymi posiadaczami Nastki z wykuszem ale jestesmy 100% przekonani, że wykusz to jedna z najtrafniejszych decyzji na etapie projektowania i wykonania 8)

http://www.superfoto.pl/zdjecia/foto/i/3/8/8/23165715_d.jpg
i jadalnia w wykuszu jest full bayer z gąbeczką :lol: :lol: :lol:

http://www.superfoto.pl/zdjecia/foto/i/6/7/7/23165718_d.jpg

Ja baardzo jestem ciekaw schodów ze spocznikiem :-?
powiedziawszy szczerze rozwazalismy takie schody ale zabieraja dodatkowy m2 na dole i na gorze wiec zrezygnowalismy przy tym ukladzie pomieszczen ale zastanawiam sie jak to zostalo rozwiazane , mam nadzieje ze nie kosztem hallu czy wiatrolapu :roll:.

pozdrawiam i życzę szybkich postepów w budowaniu Nastki.
"Diversity is key value"

pozdrawiam

abumba
21-04-2007, 23:00
Hej!

Ja uważam,że Wasz wykusz wygląda rewelacyjnie...

Co do schodów ze spocznikiem to one będą się wcześniej zaczynały w hallu a dalej na poddaszu.Myślę, że nie będzie to źle wyglądało, bo i tak przesuwamy kominek w bryłę, więc wizualnie będzie podobnie.Przejście z hallu do salonu-mimo tych schodów-ma być dosyć szerokie.

serdecznie pozdrawiam i życzę powodzenia w wykańczaniu domu!
;-)

Kasia

farida
24-04-2007, 09:50
Witam Wszystkich dzielnych budowniczych.
Czytam sobie o Waszych poczynaniach i troche niektorym zazdroszcze(fe,nie lubie tego slowa,ale jakos samo sie cisnie)takich postepow.U mnie prace dopiero bardzo wolna nabieraja tempa i wszystko nawet bylo by optymistyczne gdyby nie te dwa posty powyzej :( .Tak sie przejelam,tak zmartwilam,ze az musze sie wypowiedziec :wink: .Mam zamiar zrobic schody ze spocznikiem wlasnie,drewniane,a tu takie straszne zeczy piszecie!To co,trzeba bylo ta dziore w stropie zrobic dluzsza?Jak u mnie zostala taka jak w proj. to juz nic z tego??

abumba
25-04-2007, 13:44
Witaj!
Chyba będzie jednak problem z tymi schodami u Ciebie.Zmiana schodów na schody ze spocznikiem jest,niestety,zmianą konstrukcyjną.Mi 2 architektów powiedziało,że nie da się zrobić schodów ze spocznikiem bez wydłużenia tych schodów, bo jeżeli nie chcę by kilka schodków było trójkątnych (jest ich chyba 7),to trzeba wydłużyć schody,inaczej schody będą niewymiarowe/niefunkcjonalne.Pytaliśmy czy nie da się podwyższyć pojedynczych schodów czy je zwęzić ale podobno by się nie dało po takich chodzić... Nie wiem... Może da się to u Ciebie jakoś inaczej rozwiązać?
Pozdrawiam!
KasiaMN
P.S. Co do zmiany na schody ze spocznikiem to niestety to mnie kosztowało ok.2 tys. przy adaptacji projektu...

RobertU
27-04-2007, 21:56
Witam szanownych Nastkowiczów!!!
Dawno nie zaglądałem na forum, ale to raczej normalne gdy wiele prac w domu i wokół robi się samemu, a po powrocie do domu myśli się tylko o prysznicu i łóżeczku.
W zasadzie to chciałem się pochwalić iż chyba jako pierwsi już mieszkamy w Nastce od połowy lutego. :D .
Budowę rozpoczęliśmy 09.09.2006 i trwała niecałe sześć miesięcy. Dla tych co nie wiedzą - budowaliśmy kanadyjczyka. Postaram się wrzucić kilka fotek, ale może jutro lub w niedzielę. Dziś z wypożyczalni pobrałem glebogryzarkę i szykuję teren wokół domu pod "trawkę".
To na razie tyle przechwałek. Wszystkich sympatyków Nastki pozdrawiam i do następnego przeczytania.
RobertU

:lol:

RobertU
27-04-2007, 23:00
niebawem zaprosze do obejrzenia większej ilości zdjęć, a na razie tych kilka
1. początkihttp://i155.photobucket.com/albums/s302/RobertU1/P9150066.jpg

2. widok na hol http://i155.photobucket.com/albums/s302/RobertU1/P9160090.jpg

3. początek dachu http://i155.photobucket.com/albums/s302/RobertU1/P9250194.jpg

4. i dach z pokryciem http://i155.photobucket.com/albums/s302/RobertU1/PA100005.jpg

5. otynkowany ale bez koloru http://i155.photobucket.com/albums/s302/RobertU1/P1010141a.jpg

6. kamień na oczyszczalnię

Jutro coś ciekawszego czyli tył domu i wnętrza.
Pozdrawiam
RObertU[/img]

veech'u
30-04-2007, 10:46
łał ale super extra szybka Nastka
Bardzo ładnie wyglada i po otynkowaniu nie widac ze to "kanadyjczyk"
wstawiaj zdjecia wstawiaj
pochwal sie jak tam od tarasu wyglada i jakie sa wnetrza \
Jak sie wam mieszka ?
Psiakowi widac sie podoba stróżoweanie ;) ale budke powinien miec moze bardziej nastkową i wieksza?\
pozdrawiam

RobertU
30-04-2007, 14:25
To co trzeba przyznać to Nastka jest przede wszystkim super funkcjonalna i ustawna. W naszym drewniaczku przybyło ok 17m2 więc jest co urządzać i sprzątać. Dodatkowo tę funkcjonalność poprawiliśmy wprowadzając kilka zmian, które też wprowadzili inni budujący czyli:
- rezygnacja z dodatkowego wyjścia na taras
- dodatkowe okno w salonie
- okno dachowe na klatce schodowej (daje więcej światła)
- schody zabudowane od salonu z małymi prześwitami
- kwadratowe okna w garażu i kotłowni, ale powiększone 90x90
- garderoba zamiast pralni na górze
- brak słupa przy wejściu do budynku
- powiększona kuchnia prze przedłużenie ścianki z wiatrołapem, co dało też miejsce na dodatkową wnękę do zabudowy w przyszłości
- zastosowanie wentylacji mechanicznej w budynku, choć jeszcze nie oddanej do użytku ze względu na partaczącą firmę wykonawczą (EXTRABUD Z RADOMIA - odradzam korzystanie z ich usług)

Żałujemy natomiast rezygnacji z doświetla w wiatrołapie oraz nieco mniej ale jednak z pojedynczych (choć większych niż w projekcie) okien dachowych w pokojach

Funkcjonalność pomieszczeń podkreślają też znajomi odwiedzający nasz domek. bardzo fajnym pomysłem architekta było oddzielenie garażu od hall-u przez kotłownię i wiatrołap - to skutecznie niweluje jakiekolwiek zapachy samochodowe w pomieszczeniach użytkowych, a duży wiatrołap doskonale mieści sporo jednocześnie mogących się ubrać osób.
Obecnie jesteśmy na etapie budowania tarasu i kończenia pergoli a za tydzień będzie też położony kolor na tynk. Kostki, podjazdy i chodniczki zostawiamy na przyszły rok.
Fotki ze środka będą wieczorem.
Pozdr
RobertU

karol74
01-05-2007, 15:42
hej !
Po obejrzeniu stosu katalogów stwierdziliśmy że też chcemy mieć Nastkę fenomenalnie wyląd zewnętrzny i piękny dach. Byliśmy już zdecydowani ale coś nas powstrzymywało. I dobrze że tak się stało. choć Nastka ma piękną duża kuchnie i tak przydatne pomieszczenie gospodarcze pralnie przy dużej łazience na poddaszu to jednak ma mały mankament może nie dla tych którzy już są wybudowani ale dla nas było to bardzo ważne. Niestety pokój dzienny nie jest funcjonalny. Nie ma gdzie ustawić sprzętu RTV telewizor i tak dalej. no czyba ze ktoś będzie siedział tyłem do kominka ale będzie on zasłonięty a nie ot przecież chodzi.
zdecydowaliśmy się na KARMINE tez z Archipelagu.

Nie mam zamiaru krytykować wybranego projektu takie są nasze spostrzeżenia i tyle pozdrawiam

veech'u
02-05-2007, 08:39
Jezeli dla kogos telewizor jest "kluczowym" elementem wyposazenia domu to moze to byc przeszkoda bo w Nastce rzeczywiscie brak dla niego specjalnego miejsca . U nas tv bedzie stalo na komodzie wzdluz schodow a wiec na tej scianie gdzie kominek i tak pogodzimy "dwa ekrany" :D albo go wogole usuniemy :D :lol:
Karmine znamy - to bardzo ladny domek i ma zblizony uklad wnetrz do Nastki. Ma jednak naszym zdaniem jedna wade ktorej nie ma Nastka .....
Jest to dach czterospadowy z lukarnami i duzymi skosami na poddaszu brak tam rozwniez mozliwosci zaadaptowania strychu (tam bedzie moja pracownia 8) ) Mozna manewrowac scianka kolankowa ale to zawsze prowadzi do zaburzenia proporcji zewnetrznych domu i klopotow z widocznoscia z okien polaciowych. Sa to dla nas znacznie wieksze mankamenty niz brak miejsca dla "złodzieja czasu" :wink: ale kazdy niech wybiera wedlug swoich potrzeb. A ze to forum o Nastce to - vivat NASTKA !!!
pozdrawiam

RobertU
02-05-2007, 09:16
Witam!
Jedną z większych zalet Nastki jest b.duży wiatrołap i brak słupów na poddaszu a tych zalet nie posiada nie tylko karmina ale zdecydowana większość domków.

Telewizor to u nas mebel z rzadka wykorzystywany ale umieściliśmy go jak veech'u pod schodami przesuwając kominek w lewą stronę. Jest O'K. Z kanapy doskonale widac kominek i palący się ogień oraz i TV jesli trzeba, a na dodatek jest doskonale widoczny z części jadalnianej, choć raczej nie praktykujemy obiadków i tv jednocześnie.
Widok na ściankę oddzielającą schody:
http://i155.photobucket.com/albums/s302/RobertU1/przeswity.jpg
http://i155.photobucket.com/albums/s302/RobertU1/widok_na_hol.jpg
i kominek z półeczkami (mój projekt)

http://i155.photobucket.com/albums/s302/RobertU1/kominek.jpg

Oraz tył domu ale fotki mam jeszcze z zimy, w poniedziałek odbieram aparat z naprawy to umieszczę aktualne wnętrza i widoki z zewnątrz.
http://i155.photobucket.com/albums/s302/RobertU1/tyl_domu2.jpg
http://i155.photobucket.com/albums/s302/RobertU1/tyl_domu.jpg
Pozdr
Robert

karol74
06-05-2007, 08:27
hej ja twakże uważam że Nastka to bardzo ładny dom też chciałam mieć 2 spadowy dach ale mój mąż zadecdydował inaczej jeżeli chodzi zaś o te 4 słupy to można sobie z nimi poradzić wttarczty dobry dekarz ja już to obeszłam.
Kominek u kolegi wyszedł fenomenalnie ale jak widzę kosztem wyjścia więc był jakiś kompromis. Muszę zaznaczyć że każdy buduje dla siebie i kazdy będzie chwalił swój dom i nie ma w tym nic złego ale po to jest forum aby o tych domach porozmawiać i dowiedziec sie czegos wiecej POZDRAWIAM

leszek2307
08-05-2007, 11:04
:o :o :o :o :o :P
Kurde, ale się działo, a ja nie wiem czemu przestałem dostawać powiadomienia i parę dni :oops: nie zaglądałem na forum. Zresztą był długi wekend i byłem mocno zarobiony przy Nasteczce.
Kanadyjczyk robi wrażenie i jest teraz już realną nowinką dla Nastkowiczów :wink:
Gratuluję odwagi, bo jednak wymagało to trochę poświęcenia i zmian projektu (rodzi się pytanie dla ciekawskich, jak z kosztami w porównaniu do metody tradycyjnej).
Odnośnie miejsca na "najważniejszy" telewizor, to my przewidzieliśmy je po lewej stronie okna salonowego w narożniku, a kominek robimy z szybą boczną zwróconą w stronę kuchni i będzie widoczny z każdej strony. A za kominkiem znajdzie się jeszcze miejsce na sprzęt grający, no i drzwi wyjściowe na taras do grila zew. co dla nas jest akurat bardzo ważne i za nic z nich byśmy nie zrezygnowali. Wynika z tego, że każdy w jakimś tam stopniu dopasowuje projekt pod własne upodobania i nie ma co się doszukiwać w tym zalet i wad. Dla jednych to są niedogodności, a dla innych zalety. A piękno Nastki jest niezaprzeczalne i to jest najważniejsze :lol:

Brakujące zdjęcie z postu 132
http://img163.imageshack.us/img163/5873/plany.png

veech'u
08-05-2007, 11:25
co racja to racja Nastka jest "de best"
a zmniej milych rzeczy to .....
...u nas wykonawca ocieplajacy poddasze i ukaldajacy glazury wzial nogi za pas i oddalil sie z miejsca pracy na stale a zaznaczam ze tani nie byl robote spaprał a pieniadze wzial (oj ja głupi) wszystko zaczal a niczego nie skonczyl i rozbabral i zmarnował :evil: :evil:

Oficjalnie rzucam na niego urok staropolskim zwyczajem.

"Co by ci sie zlamasie pryszcze na zadzie zrobily takie wielkie jaki jest moj problem ze znalezieniem w zastepstwie kogos w tak krotkim czasie" i " obys był stratny finansowo tak mocno , jak mocno ci tego z calego serca zycze"
Złamas ma na imie Waldemar i jest z Łomianek i wpisze go na czarna liste wielkimi literami
hak mu w smak jechanemu złamasowi.
:evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:

trabi-wrc
15-05-2007, 22:10
Drodzy Nastkowicze,

wiem, że doskonałego się nie poprawia, ale w naszym programie funkcjonalnym jest spiżarnia i większe pom. gospodarcze.

Zrobiłem szkic ze zmianami i są to:

1. przejście z wiatrołapu do kuchni (sprawdzaliśmy u leszka2307 - przesuwne drzwi i szafa się zmieszczą)
2. spiżarnia w rogu kuchni
3. oddzielenie kuchni od salonu ścianą z drzwiami (pewnie też przesuwne)
4. wstawienie łazienki pod schody kosztem utraty kawałka gabinetu
5. rezygnacja z łazienki w pierwotnej lokalizacji dla powiększenia pom. gospodarczego.

http://i33.photobucket.com/albums/d93/trabi-wrc/DSC00020.jpg

Napiszcie co Wy na to?

Pozdrav

farida
18-05-2007, 09:46
Witam .
I ja doczekalam sie rozpoczecia prac budowlanych w tym sezonie.Ale idzie to tak,ze zaczynam odczowac awersje do wszelakich wykonawcow,ktorzy sie pojawiaja na budowie.Pewnie skonczy sie tym,ze pobije jakiegos boguduchawinnego wykonawczyka,bo na takich przewaznie sie wszystko skupia.
trabi-wrc,ja tez zrobilam takie przejscie.Tylko ja mam je zaraz przy drzwiach wejsciowych.Z durzym pom gosp.to moze pomysl dobry.tylko jesli komus nie zalezy na metrazu w gabinecie,bo i tak jest nieduzy.Tez dziele kuchnie od salonu scianka.
Pozdrawiam .

j_kamil
19-05-2007, 18:44
Witam wszystkich,

Chciałbym również pochwalić się Nastką, która właśnie powstaje w Lubinie (województwo dolnośląskie). Rozpocząłem budowę na początku kwietnia i w chwili obecnej jestem na etapie stawiania ścian parteru. Poniżej prezentuję kilka zdjęć.

http://i186.photobucket.com/albums/x175/j_kamil/P4150011_a.jpg

http://i186.photobucket.com/albums/x175/j_kamil/P4210057_a.jpg

http://i186.photobucket.com/albums/x175/j_kamil/P4240015_a.jpg

http://i186.photobucket.com/albums/x175/j_kamil/P5070053_a.jpg

http://i186.photobucket.com/albums/x175/j_kamil/P5180022_a.jpg

Buduję na terenach zagrożonych szkodami górniczymi więc fundamenty zostały znacznie zmienione w stosunku do projektu typowego. Natomiast jeśli chodzi o wygląd zewnętrzny i pomieszczenia w środku to wszystko pozostawiam bez zmian.

Korzystając z okazji chciałbym poprosić osoby, które budowę Nastki mają już za sobą o porady na co szczególnie należy zwrócić uwagę podczas stawiania tego domu.

Pozdrawiam,
Kamil

veech'u
21-05-2007, 16:27
nie zmieniac nic w trakcie budowy -budowac zgodnie z projektem.
Kupowac dobre materiały i nie oszczedzac na ociepleniu.
Budowac kompleksowo czyli w całosci z elementami zewnetrznymi jak schody wejsciowe, taras czy gazon i nie zostawiac nic na etapie nieskonczonym do dorobienia przez nastepna ekipe. Za dorobienie zazyczy sobie drugie tyle co juz zapłaciles.
Nie płacic przed skonczeniem pracy lub najwyzej tylko polowe wartosci zawansowania prac tak byz została znaczaca kwota do rozliczenia.
Od razu odrzucac najtansze oferty - zawsze jest tam zdechły pies pogrzebany. I milion innych rad ale pytaj szczegolowo...

j_kamil
21-05-2007, 20:13
Dziękuję za odpowiedź. Też wychodzę z założenia, że na materiałach nie ma co oszczędzać. Gorsza sprawa, że doświadczenia budowlanego nie mam żadnego, a droższy materiał nie zawsze znaczy lepszy.

Jeśli chodzi o zmiany w stosunku do projektu to na szczęście trafiłem na ekipę, która mnie rozumie i nie stara się na siłę przeforsować różnego rodzaju innowacji. Oczywiście czasem zaproponuje jedno czy drugie rozwiązanie, ale gdy stwierdzę, że ma być tak jak w projekcie to nie ma problemu. Choć z tego co napisał mi leszek2307 jest jedna rzecz, której wykonać zgodnie z projektem się nie da - jętka nad wieńcem szczytowym. Też obniżyliście jej wysokość, żeby można było korzystać ze strychu? I czy trzeba w jakiś sposób zmieniać projekt (strop nad piętrem), żeby można było bez obaw po tym strychu chodzić?

Kolejna sprawa to komin (ten przy salonie). Każdy kto na niego spojrzy to od razu kręci nosem i twierdzi, że bardzo skomplikowany. Jeden z budowlańców (podczas wyboru ekipy) wręcz stwierdził, że jeden bok jest ścięty, więc wyjdą "schodki". Na Waszych zdjęciach żadnych schodków nie widać, więc chyba w jakiś sposób można to ładnie zrobić... I jeszcze jedno pytanie odnośnie tego komina - co daje się pomiędzy zewnętrzną cegłę klinkierową, a komin właściwy u dołu tego komina (oczywiście oprócz ocieplenia), aby zwężał się on ku górze?

Obawiam się trochę tej budowy ze względu na wspomniany wcześniej brak doświadczenia. Przepraszam też, jeżeli pytania moje będą nazbyt amatorskie, ale podobno nie ma głupich pytań :)))

Pozdrowienia,
KJ

leszek2307
22-05-2007, 08:18
Witam serdecznie nowych Nastkowiczów :)
Ja też uważam, że skorupa powinna być solidna i na materiałach nie ma co oszczędzać. Chociaż z moich doświadczeń w budowie z Ytonga mogę powiedzieć, że nie ma chyba sensu dawanie nadproży z Ytonga w środku nad drzwi (ale łatwiej się tynkuje) i używanie orginalnego kleju do murowania ścianek wew..
Odnośnie komina to cały skos jaki trzeba uzyskać wynosi około 30 cm, a z tego co pamiętam to jest coś około 100 warst klinkieru, wychodzi więc około 3 mm na warstwę. Po wybudowaniu podstawy komin ocieplasz wełną, ja używałem takich miękich płyt, łatwo się dopasowywały, a były w miarę sztywne. Pustkę przy skosie murarz wypełniał cegłami i kawałkami, ktore zostały z kominów. Przy klinkierze ważne jest aby były pełne fugi, zwłaszcza na tym skosie, żeby woda swobodnie spływała i nie miała gdzie leżeć. Daje to efekty i jak na razie nie ma zacieków, a na słupkach podpierających pergolę murarz chciał mi pokazać jak ładnie wyglądają takie wklęsłe prostokątne no i są wykwity. Murłata na stropie przy kominie musi być wycięta i należy pamiętać o włożeniu kotew po obu stronach komina, bo u mnie rożłożyli równomiernie po całym boku domu i jak się okazało, że murłatę trzeba przeciąć to z jednej strony brakowało kotwy. Nikt o to jeszcze nie pytał i nie mówił, ale ja miałem problem z kotwami, bo w projekcie są fi 10 co 0,5 mb, ale cieśle nie chcieli tak robić i w końcu zamieniliśmy na fi 14 co 1 mb.
Na poddaszu położyłem na jętkach deski podłogowe 28 mm i po ociepleniu pomieszczonko jest prima bella :lol:
Chyba w końcu nasz domek zdobywa uznanie :oops:

veech'u
22-05-2007, 08:28
W odniesieniu do jetek to wydłuzenie ich do ok 5m w zamówieniu załatwia sprawe i wtedy sufit poddasza jest na ok 2,65cm na gotowo.
Radze je zamowic grubsze (5lub nawet 6 cm) jesli wiezba jest robiona zgodnie z projektem to niestety ich rozstaw jest duzy. Radze tez wzmocnic je poprzecznie w trakcie przybijania (bo potem to juz bardzo trudne)
Ja w konsekwencji aby zwiekszyc sztywnosc podłogi strychu decyduje sie na połozenie plyty osb 22mm gdyz chce miec tam pracownie :D
W odniesieniu do komina to w miejscu gdzie jest budowany komin w "koszowej" mam sciany z pustaka 12 cm wiec komin jest "wpuszczony" w sciane" całosc to podwojny systemowy presto z wentylacja dodoatkowo po keramzycie ocieplony welna i dopiero obmurowany cegla klinkierowa.Kazda cegla zaczynajac od dolu jest cofnieta o 5mm co tworzy roznice na calosci ok 60cm i tak wychodzi jego jednostronna krzywizna.
To umieszczenie komina w koszowej jest traktowane jako blad projektowy przez wszytkich wykonawcow ale po dobrym wykonaniu obróbek i pelnych fug nie powinno byc klopotow z przeciekami. Korzysc to wspaniale miejsce do biesiadowania na zewnatrz przy "najdrozszym" grillu Europy Wschodniej (kto jak nie ja inwestuje w komin systemowy do grilla ? :lol: :lol:
Jeszcze jedna rada baw sie dobrze to twoj dom i nie przejmuj sie brakiem doswiadczenia przeciez wlasnie je zdobywasz!

leszek2307
22-05-2007, 08:53
Chyba wpisywaliśmy się prawie jednocześnie. Co do jętek to akurat mam przy sobie zamówienie i ja wydłużyłem je do 5,6 mb i to wystarczyło i było ok :wink: W środku długości skręciłem je z sobą wkładając do środka kawałek krokwi i to bardzo usztywniło jętki. Po przykręceniu na wkrętach podłogi do jętek to jest beton i według mnie najtańsze i najefektowniejsze rozwiązanie.
Veech'u polecam, deski w Castoramie kupiłem po 39 zł. Płyty też rozważałem, ale są na gotowo dużo droższe i będzie dużo odpadów. Z desek podłogowych nie ma ani kawałka odpadu. A oprócz tego niby nie powinny, ale opierają się jeszcze na ściankach działowych, bo tynkarze trochę "nachlapią", no i solidny stelaż pod sufity też wzmocni jętki znacząco. Jeszcze jedno w projekcie płatwie są w dwóch kawałkach, ja dla usztywnienia konstrukcji zrobiłem je w całości przez cały dom.

veech'u
22-05-2007, 09:25
Czesc Leszek
Dzieki za rade. Chodzilem kolo tej deski z Castoramy i juz 2 krotnie chcialem ja kupic ale wydawalo mi sie ze nie dopasuje sie z ta deska do jetek na mijanke i bedzie mi ta podloga za bardzo pracowac. W efekcie wczoraj zamowilem plyte osb. Pewnie efekt znacznie ladniejszy w desce ale decyzja zapadla :wink: czy bedzie dobrze czy mniej dobrze to sie okaze
:o

veech'u
22-05-2007, 10:13
co do platwi to ja tez zrobilem przez calą dlugosc. A co nam tam bedzie projektant jakies kawałki wciskał ?
:lol: :lol: pozdrawiam

farida
22-05-2007, 13:49
... A co nam tam bedzie projektant jakies kawałki wciskał ?
:lol: :lol: pozdrawiam

Mam wrazenie,ze wiekszosc z moich wykonawcow wyszla z tego zalozenia :roll:

Pozdrawiam i ja Wszystkich.

farida
22-05-2007, 13:53
Witam wszystkich,...

...Korzystając z okazji chciałbym poprosić osoby, które budowę Nastki mają już za sobą o porady na co szczególnie należy zwrócić uwagę podczas stawiania tego domu.

Pozdrawiam,
Kamil

Czlowieku,jesli poradziles sobie z TAKIMI fundamentami,poradzisz sobie z reszta :D .

trabi-wrc
22-05-2007, 20:39
Drodzy Nastkowicze,

wiem, że doskonałego się nie poprawia, ale w naszym programie funkcjonalnym jest spiżarnia i większe pom. gospodarcze.

Zrobiłem szkic ze zmianami i są to:

1. przejście z wiatrołapu do kuchni (sprawdzaliśmy u leszka2307 - przesuwne drzwi i szafa się zmieszczą)
2. spiżarnia w rogu kuchni
3. oddzielenie kuchni od salonu ścianą z drzwiami (pewnie też przesuwne)
4. wstawienie łazienki pod schody kosztem utraty kawałka gabinetu
5. rezygnacja z łazienki w pierwotnej lokalizacji dla powiększenia pom. gospodarczego.

http://i33.photobucket.com/albums/d93/trabi-wrc/DSC00020.jpg

Napiszcie co Wy na to?

Pozdrav

No tak, a o mnie zapomnieli !!!! :-?

Co myślicie o takich zmianach ??

Pozdrav

farida
23-05-2007, 10:03
Drodzy Nastkowicze,
...Pozdrav

No tak, a o mnie zapomnieli !!!! :-?

...

Pozdrav

Hej !? Ja nie zapomnialam :D

veech'u
23-05-2007, 14:22
Chwilke sie nad tymi zmianami pochylilem i takie watpliwosci mnie opadly

1)Jesli priorytetem jest pomieszczenie gospodarcze to rzeczywiscie manewr z łazienka jest ciekawy.
Łazienka na parterze jest mala i wprojekcie i na zywo a taki sam metraz pod schodami to raczej zmiesci sie tam toaleta z umywalka jesli to wystarczy to oki
Pomniejszony gabinet ucierpi bardzo bo nie jest duzy w oryginale ale zgrabny:(
Nie wiem czy te straty zostana powetowane wieksza kotłownia. Zawsze mozna czesc rzeczy przeniesc do altanki ogrodowej , ktora zapewne i tak powstanie na dzialce.

2)Wejscie z wiatrołapu do kuchni to teoretycznie dobra sprawa, ale czy w praktyce warto rezygnowac z miejsca na duza szafe i umieszczac tam dodatkowe drzwi. Przeciez do kuchni jest bardzo blisko. Jest tego jeszcze jeden mankament te drzwi pojawiaja sie posrodku sciany w kuchni burzac jej cały porzadek i idealne miejsce do gotowania ???

3) spizarka ... hmm
Bardzo polecam postawienie dwóch wyzszych elementow kuchennnych z przeznaczeniem na spizarnie zamiast budowania dodatkowych scianek na pomieszczenie, w którym
a)zmiesci sie malo
b) bedzie ciemne
c) zepsuje ladny kształt kuchni
d) jest drozsze niz 2 szafki z koszykami nawet najbardziej renomowanej firmy
e) po co ? ;)

4) nie zamykaj kuchni i siebie w niej
jakaz to radocha rozmawiac z ludzmi szykujac dla nich cos do jedzenia lub drinki dla gosci - po co sobie to odbierac i kisic sie w zamknietym pomiesczeniu ??

powodzenia i pozdrawiam

farida
23-05-2007, 16:55
trabi-wrc,nie wiem na co chcesz przeznaczyc to pomieszczenie gosp.ale podsune ci pewien pomysl.Zastanow sie,czy nie odpowiadalo by ci obnizenie poziomu podlogi pod schodami.tak o 1-3 stopnie.powstanie tam taka wneka w ktorej zmiesci sie pokazny regal na rozne roznosci.mozna to ladnie zabudowac i zaaranzowac.no chyba,ze planujesz tam(w pom.gosp),jakies specjalne pomieszczenie.

veech'uco do kuchni otwartej sa ruzne szkoly :) .ja wole sie w niej kisic(mozna sie "kisic"w pieknej kuchni :roll:? ) niz salonowac sie w oparach kapusty.Zreszta po czasie inprezy i tak sie przenosza do kuchni ,wiec u niektorych nie ma problemu .Zreszta to zalezy gdzie sie mieszka.Jesli np na wsi,to nalezy sie liczyc z tym,ze goscie w gumiarach beda paradowac przez salony do kuchni itp.

pozdrawiam . :)

trabi-wrc
23-05-2007, 21:52
veech'u i farido - wielkie dzięki za uwagi - odpowiem Ci jakie były zamysły i nasze dotychczasowe doświadczenia, na których opieramy przeróbki.

1. Łazienka - w naszym obecnym mieszkaniu mamy łazienkę o powierzchni 3,3 m2 w której mieścimy brodzik 80 narożny, sedes kompaktowy, umywalkę 55 oraz UWAGA - pralkę 40 i piec dwufunkcyjny typu krowa (Vitopend 100). Nasza druga, "duża" łazienka ma 4,1 m2 i jest "prawie" przestronna. Ponieważ dolna łazienka ma służyć do "obsługi" dziennej fazy życia domowników oraz oblucji gości (a podobna wielkość sprawdza się teraz co najmniej zadowalająco) to jej małość nie przeszkadza nam w niczym.
Usunięcie łazienki z kotłowni ma na celu pozyskanie powierzchni, która jest mocno obcięta przez ciąg komunikacyjny garaż - wiatrołap. W zasadzie z projektowych 7,6 m2 zostaje 4,5 m2. Jeśli skorzystalibyśmy z opcji drzwi w pom. gospodarczym, to praktycznie byłby to korytarz boczny.

2. Gabinet - fakt będzie mniejszy. Wersja 2.0 przeróbek przewiduje przesunięcie o ok. 40 cm ścianę dzielącą go od kotłowni przez co jego powierzchnia wzrasta do ok. 11 m2. Obecnie mamy gabinet 8 m2 więc 11 to będzie prawie sala balowa. Funkcja zakładana to miejsce na biurko z kompem, półki na książki i dokumenty oraz spanie rozkładane dla 1-2 osób. Mam już koncepcję jak to zmieścić, choć wiem, że nie jest to zgodne z najnowszymi trendami w aranżacji wnętrz.

3. Kuchnia - reprezentujemy z faridą podobny typ myślenia o kuchni. Oddzielenie jej jest w zasadzie poza dyskusją. Co mnie jednak natchnęło po wskazówce veech'a to przejście do kuchni. Drzwi w wiatrołapie mają poprowadzić ciąg komunikacyjny z pominięciem salonu - fakt rozwala to ustawność kuchni. Wpadł mi jednak pomysł kompromisowy. Zamiast dwojga drzwi na środku dwóch ścian dać jedne drzwi na ścianie biegnącej pod skosem, w ten sposób, że praktycznie omija się strefę salonu zarówno wchodząc z wiatrołapu przez hall, jak również schodząc ze schodów (wrzucę szkic, bo nie wiem czy jasno tłumaczę).

4. Spiżarnia - chcemy bardzo mieć takie pomieszczenie, ale koszty mogą być "urealniaczem". Spiżarnia miałaby być chłodna - może nawet z wywiewką.

5. Pomieszczenie gospodarcze - ze względu na brak gazu ziemnego i niechęć do propanu-butanu, planujemy ekogroszek. Na kocioł i zasobnik oraz zbiornik c.w.u. potrzeba nieco miejsca. No i na zapas paliwa też.

Lukarny na górze też są urzekające ale to kolejne PLNy, których na razie brak.

To nami kierowało, ale jesteśmy otwarci na nowe pomysły. Za dalsze sugestie będę niewymownie wdzięczny.

Pozdrav

leszek2307
24-05-2007, 13:03
Podzielam w większości zdanie Veech'a co do uwag na temat zmian.
Zamiast powiększania gospodarczego wydaje mi się, że lepszym rozwiązaniem jest pogłębienie schowka pod schodami jak proponuje Farida ( chociaż myśmy zrezygnowali z niego całkowicie :o ). Uzyskuje się wtedy świetną piwniczkę, w której jest chłodno i w zupełności może zastąpić spiżarnię w kuchni. A może Ty trabi potrzebujesz po prostu piwnicy. Jest wersja z podpiwniczeniem pod połową domu.
Gabinet u mnie ma służyć także jako pokój gościnny i nie wyobrażam sobie gości w pokoiku, który ty proponujesz ( i tak już jest mały, a jak połączysz funkcje gabinetu i gościnnego ? to nie wiem :roll: )
Kwestia przejścia do kuchni z wiatrołapu wzbudza widzę emocje :lol: , ale tak sobie myślę, że przeważnie zakupy czy jakieś inne toboły przywozi się samochodem i u mnie będą zostawały raczej w gospodarczym, a goście czy inne osoby po co mają przechodzić od razu do kuchni ?
Odnośnie przejścia moja żona za żadne skarby nie chciała zrezygnować z pralnio-suszarni, a innych możliwości oprócz szafy w wiatrołapie i sypialni na całej ścianie (u nas pomieszczenie przy schodach na piętrze )nie widzę, dlatego u nas szafa w wiatrołapie jest priorytetem i przejście tam nie może być. Jest jeszcze jedna sprawa to w projekcie w tym miejscu akurat przewidziana jest wentylacja do pochłaniacza i jeżeli zrobi się na tej ścianie wejście do kuchni to braknie miejsca na pochłaniacz i zrodzi się kolejny problem do rozwiązania.
Dla budujących moja drobna uwaga:
1. w łazience radzę zamienić drzwi z lewych na prawe i zrobić węgarek przynajmniej na 5 cm od strony wiatrołapu
2. Jeżeli ktoś chce zrobić szafę w pokoju przy schodach na piętrze długość ścianki od drzwi do łazienki dobrze wydłużyć z 60 cm do 70 lub 75 cm
3. jako założyciel tego tematu proszę o nie wstawianie zdjęć większych niż 640x480 gdyż powoduje to utrudnione oglądanie strony na monitorach 15 calowych i mniejszych ( nie dotyczy Nastki :wink: )

farida
24-05-2007, 14:01
trabi-wrc,jakos wszyscy sie zainteresowali Twoim wariantem i pewnie na sile chca Cie uszczesliwic duuuzym pokojem itp. :)
A moze rozwaz takie rozwiazanie:kotlownie zrob sobie w malej piwniczce w srodku domu.popatrz na plan fundamentow.w tej srodkowej czesci mozna zrobic fajna piwniczke z wejsciem pod schodami.koszty podejrzewam nie szokujace.ja tak chcialam,ale "przespalam" kopanie fundamentow i juz po ptakach.

leszek2307
25-05-2007, 12:04
Może się jeszcze komuś przyda, ale w projekcie brakuje rysunku z wymiarami fundamentów i kierunkami przesunięcia osi i kiedyś taki zrobiłem :o
315329

Brakujące zdjęcie z postu 152
http://img52.imageshack.us/img52/6715/dom6.png

veech'u
25-05-2007, 14:37
Leszek
U nas tez szafa w wiatrolapie jest konieczna i kryje rure od okapu :lol:
Na gorze w sypialni scianka od razu na etapie stawiania dzialowych powiekszona do 75cm :) i przewidziana jest szafa na cala sciane o szerokosci 70cm. W pralni planujemy zrobic saune :wink:
a pod schodami jest super miejsce na winka i wisnioweczki :D
a teraz panowie robia nam poddasze i montuja kominek 8)
pozdrawiam wszytkich nastkowiczow
PS
alez to ladny domek i na dodatek mój :wink:

http://www.superfoto.pl/zdjecia/foto/i/9/8/1/24077308_d.jpg

veech'u
30-05-2007, 08:28
Mam 2 pytania czy ktos z Was montował DGP lub zamierza zainstalowac w swoim domku?
Jak rozwiazaliscie problem poloczenia plyty GK ze scianka kolankowa na poddaszu tak by ni pekalo ???
Pozdrawiam

leszek2307
31-05-2007, 10:01
Witam
Veechu odnośnie DGP to powiem ci, że zastanawiałem się nad tym, ale jak juz miałem gotowe centralne. W Nastce jest to dosyć trudne do zrobienia ze względu na ten podciąg i filar przy którym jest komin, chociaż ty coś zmieniłeś to może masz prościej. Kominkarz zaproponował mi przejście do góry do tego schowka nad salonem i potem po ścianie pokoju, ale to znowu jakaś zabudowa wchodzi w grę i w końcu zrezygnowałem. Jak będzie trudno nagrzać przez klatkę schodową, a kominek jest bardzo blisko, to potem można jeszcze dorobić.
Odnośnie gipsów to ze zdjęć widać, że ja mam gęściejszy stelaż i na połączeniach stosowałem flizelinę i takie szerokie taśmy z włókna i musi być klej do złączeń płyt.
Zastanawiają mnie trochę twoje okna dachowe, czy one są już na gotowo, czy góra jeszcze będzie wycinana ?
Druga sprawa to nie widzę u ciebie wogóle wentylacji w górnej łazience, a jakś kratka jest w sypialni, na dachu nie masz ani jednego kominka a ja mam cztery ?

veech'u
01-06-2007, 08:32
Wykonanie okien poddaszowych pozostawia wiele do zyczenia ale "chlopcy" juz poprawili . Za pozno sie zorientowalem w natloku obowiazkow.
Nawet po poprawce nie jest super na 100% bo nie bedzie rownolegle z sufitem, ale wyprowadzili gorny glif maksymalnie w gore i tak pozostanie i bedzie ok (musii byc ok)
Nowa wersja bedzie widoczna na nowych zdjeciach.
Na dole kat wynika z checi maksymalnego obnizenia okien polaciowych, zeby bylo przez nie cos jeszcze widac oprocz nieba ;)
Co do gestosci profili. Nic juz nie zmienie wierzac ze bedzie wszystko w porzadku
:roll:
Wentylacja w gornej lazience jest w rogu sciany i laczy sie z kominem
Kominki "dachowkowe"sa dwa . Jeden do okapu kuchennego a drugi do wentylacji garazu.
Z dolnej lazienki musze zrobic otwor w scieanie i przewodem elastucznym polaczyc sie z kominem glownym.
U mnie wszystkie 3 kanaly w kominie na scianie kotlowni sluza do wentylacji bo zastosowalem pompe ciepla i nie potrzebuje spalinowego. Moze nie potrzebnie go wogole murowalem ale ze nie mam rekuperatora i mechanicznej wentylacji tylko grawitacyjna to juz tak bedzie.
Jesli chodzi o dgp to panowie od kominka przebili sie przez pustak w stropie i wypradzili rure przez pustke nad salonem i przez sciane w pokoju dokladnie tak jak napisales i wyprowadzili ja na strych ale dalej jej nie rozprowadzilem.
Troche sie tym martwie ze jak to odłoze na pozniej to juz nie zrobie :evil:
Niestety z wykonawcami mam problem. Jest ekipa ale nie sa to mistrzowie swiata. Mistrzowie swiata albo maja zajete terminy do pazdziernika albo potrafia dac taka cene ze nie jestem w stanie jej zaakceptowac.
To czasem brzmi jak prowokacja a nie oferta i licza na to ze albo sie zgodze i zaplace albo mam szukac dalej - wiec szukam. Dam przyklad 1 m2 ocieplenia poddasza z plytami gk ze szpachlowaniem poloczen a bez szlichty to 100PLN !!!
Na wiosne mialem oferte 25PLN za metr wiec ta propozycja to juz nie 100 , nie 200 a 400 % wiecej
Glazura (zwykly gres nie polerowany) 80PLN za m2 a na wiosne normalne oferty to 35- 40 PLN za m2.
Nie dam jednak tyle, zeby nawet kladli "na złoto"
Tych trzech mlodych chlopakow, ktorzy u mnie teraz sa i ich oferta to 40PL za metr zarowno jednej jak i drugiej roboty
i na to sie zgodze tylko musze przypilnowac a nie zawsze jest na to czas ... niestety :( :(

rozpisalem sie ...

farida
01-06-2007, 09:04
...........

......Z dolnej lazienki musze zrobic otwor w scieanie i przewodem elastucznym polaczyc sie z kominem glownym.
U mnie wszystkie 3 kanaly w kominie na scianie kotlowni sluza do wentylacji bo zastosowalem pompe ciepla i nie potrzebuje spalinowego. Moze nie potrzebnie go wogole murowalem ale ze nie mam rekuperatora i mechanicznej wentylacji tylko grawitacyjna to juz tak bedzie.......

rozpisalem sie ...

Mozesz napisac cos wiecej o tej pompie?jak jest dobrana do tego domu,jaka marka gdzie ustawiona itp?Tez robimy podchody do tego urzadzenia.Moze na priw coby nie rozpetac tu niepotrzebnej dysputy zwolennikow i przeciwnikow pc??

leszek2307
01-06-2007, 09:31
Witam :D
Co do wysokości obsadzenia okien dachowych to Ci powiem, że ja teraz żałuję że za namową wszystkich fachowców zgodziłem się na podwyższenie montażu okien, bo zgodnie twierdzili, że tak jak w projekcie jest za nisko i okna będą wchodzić w kosz, a po drugie trudno dobrze ocieplić jak jest tak blisko murłaty. Ale mimo tych niedogodności to najlepszym rozwiązaniem jest chyba podniesienie tylko okna koło komina, a pozostałe 3 lub 4 tak jak w projekcie.
Odnośnie kominków to wszystko mi się rozjaśniło i pasuje, bo uzyskałeś dodatkowy komin ze spalinowego, ale jeszcze pozostaje kwestia kanalizacji bo jej też nie widzę 8)
Co do fachowców to muszę przyznać, że miałem szczęście bo mi wszystkie ocieplenia:
wełna, stelaż i to naprawdę solidny, wełna, folia, płyty, styki, gruntowanie, pierwsze malowanie na biało farba 1:2 wzieli 35 zł.
Gładzie: 2-3 warstwy, kątowniki, gruntowanie, pierwsze malowanie farba 1:2 w cenie 10 ÷12 zł
i teraz widzę, że to wcale nie jest drogo jak mi się na początku wydawało :lol:
Teraz lecą z kaflami i nawet o cenę nie pytałem, ale w takiej sytuacji to chyba i tak nie ma znaczenia, bo napewno będzie akceptowalna, a jakość wykonania jest naprawdę świetna, a trochę się znam :wink:
Ja też wczoraj odpaliłem kominek :lol:

veech'u
01-06-2007, 10:53
...........

......Z dolnej lazienki musze zrobic otwor w scieanie i przewodem elastucznym polaczyc sie z kominem glownym.
U mnie wszystkie 3 kanaly w kominie na scianie kotlowni sluza do wentylacji bo zastosowalem pompe ciepla i nie potrzebuje spalinowego. Moze nie potrzebnie go wogole murowalem ale ze nie mam rekuperatora i mechanicznej wentylacji tylko grawitacyjna to juz tak bedzie.......

rozpisalem sie ...

Mozesz napisac cos wiecej o tej pompie?jak jest dobrana do tego domu,jaka marka gdzie ustawiona itp?Tez robimy podchody do tego urzadzenia.Moze na priw coby nie rozpetac tu niepotrzebnej dysputy zwolennikow i przeciwnikow pc??

Farida

to jest Nibe 1140 o mocy 10,3KW dobrana na podstawie oblicznen firmy ktora robi mi caly system
Wczoraj dopiero przyjechala i montuja ja w kotlowni wraz z zasobnikiem. Jest tam niestety bardzo malo miejsca gdyz chce miec jeszcze pralnie w kotlowni
zrobie zdjecia wkleje wkrotce.
Tak naprawde to nie mam jeszcze zadnych doswiadczen z uzywaniem we wlasnym domu wiec ale ....
Wiedze na ten temat zdobywalem dlugo i podchodzilem do tematu 2 lata wiec powiem jedno
PC nie ma innych wad poza duzym nakladem kapitalu na poczatku i dosyc duza zlozonoscia calego systemu. Wiaze sie to z koniecznoscia zatrudnienia profesjonalnej firmy zajmujacej sie tym od lat
Wszelkie bajki na temat wad sa w wiekszosci przypadkow jak opowiesci z Czarnogrodu.
Czasami te opinie smiesza mnie bardziej niz polska scena polityczna :lol: :lol:
ale z Wami na forum chetni sie podziele swoja wiedza a potem doswiadczeniem
tbc

veech'u
01-06-2007, 13:58
Witam :D
Co do wysokości obsadzenia okien dachowych to Ci powiem, że ja teraz żałuję że za namową wszystkich fachowców zgodziłem się na podwyższenie montażu okien, bo zgodnie twierdzili, że tak jak w projekcie jest za nisko i okna będą wchodzić w kosz, a po drugie trudno dobrze ocieplić jak jest tak blisko murłaty. Ale mimo tych niedogodności to najlepszym rozwiązaniem jest chyba podniesienie tylko okna koło komina, a pozostałe 3 lub 4 tak jak w projekcie.
Odnośnie kominków to wszystko mi się rozjaśniło i pasuje, bo uzyskałeś dodatkowy komin ze spalinowego, ale jeszcze pozostaje kwestia kanalizacji bo jej też nie widzę 8)
Co do fachowców to muszę przyznać, że miałem szczęście bo mi wszystkie ocieplenia:
wełna, stelaż i to naprawdę solidny, wełna, folia, płyty, styki, gruntowanie, pierwsze malowanie na biało farba 1:2 wzieli 35 zł.
Gładzie: 2-3 warstwy, kątowniki, gruntowanie, pierwsze malowanie farba 1:2 w cenie 10 ÷12 zł
i teraz widzę, że to wcale nie jest drogo jak mi się na początku wydawało :lol:
Teraz lecą z kaflami i nawet o cenę nie pytałem, ale w takiej sytuacji to chyba i tak nie ma znaczenia, bo napewno będzie akceptowalna, a jakość wykonania jest naprawdę świetna, a trochę się znam :wink:
Ja też wczoraj odpaliłem kominek :lol:

Twoje glify wygladaja jednak perfekcynie a moje niestety nie :roll: :roll:
Moge jednak to przezyc jakos :wink:
Zapomnialbym o kominku do kanalizacji - oczywiscie ze jest rowniez - wiec sa 3 a nie 2 i ten jest rowniez na glownym dachu moze nie widac na malym zdjeciu ale 2 sa od frontu , blisko kalenicy a jednen da daszku garazowym.

Odnosnie ceny pracy glazurnika to jak ja bym nie spytal to potem bym sie na pewno mile nie zaskoczyl bo tu potrafi sie cena zmieniac co tydzien.
Niech przyjezdzaja juz pracownicy ze wschodu - to przestanie sie naszym "mistrzom" w głowkach przewracac. Nastaly takie czasy ze ten co to krzywo sypal piasek do betoniarki w zeszlym sezonie to teraz jest WIELKI MAJSTER a my inwestorzy musimy sie zmagac z tymi pozalsieboze fachowcami. Szczegolnie wokol wawy taka sie malizna zrobila.
Leszek zdjecia wklejaj , chyba ze masz album w necie jak moj ???

pozdrawiam

trabi-wrc
01-06-2007, 14:03
veech'u możesz zdradzić koszt takiego cuda i szacowane koszty energii pobieranej przez PC. Z tego co wyczytałem, użytkownicy pisali o nawet 1000 PLN /2 m-ce. Trochę mnie to przeraziło.
Ja na razie planuję ekogroszek (brak gazu) i reku.

A propos niczego: czy mieliście problemy z uzyskaniem rysunków bez magicznego paska na środku? Mi nie chcą wydać.

Pozdrav

veech'u
01-06-2007, 14:14
veech'u możesz zdradzić koszt takiego cuda i szacowane koszty energii pobieranej przez PC. Z tego co wyczytałem, użytkownicy pisali o nawet 1000 PLN /2 m-ce. Trochę mnie to przeraziło.
Ja na razie planuję ekogroszek (brak gazu) i reku.

A propos niczego: czy mieliście problemy z uzyskaniem rysunków bez magicznego paska na środku? Mi nie chcą wydać.

Pozdrav
koszt "cuda" :lol: pomine ale jest dostepny nawet na stronach producentow
nalezy "tylko" dodac calą reszte ktora to jest lwia czescia inwestycji
Przewidywane koszty ogrzewania sa na poziomie kosztow opalania ekogroszkiem 8)
tylko ze jest to system calkowicie bezobslugowy.
Niestety nie mamy w swojej okolicy gazu ziemnego.

leszek2307
05-06-2007, 11:22
Po długim czasie mogę pokazać kominek, co prawda jeszcze nie pomalowany, ale to już każdy może sobie wyobrazić w swoich ulubionych kolorach :P
315330
No i boczek z rewelacyjną półeczką ze szkła na drewno
315331
[315332

veech'u
05-06-2007, 13:54
Leszek badzo ladny kominek - lubie prostei nowoczesne formy
Takie tradycyjne, rustykalne sa ciezkie nie tylko wagowo ale i w "klimacie"
Moj pewnie juz widziales jesli zagladasz na moj dziennik ? :wink:
pozdrawiam

veech'u
05-06-2007, 14:52
Leszek
Mam kilka pytan
Widze tylko 3 kratki - przypuszczam ze - z lewej na dole to wlot , na gorze z lewej to zapewne wentylacja a na gorze z prawej to wylot cieplego powietrza ?
Brakuje mi kratek z komory dekompresyjnej czyzby jej nie bylo ? Czy jest zastosowane inne rozwiazanie ?
Czy masz regulacje wlotu powietrza z zewnatrz i wylotu spalin ?
Z jakiej plyty wykonana jest obudowa GK czy fermacel ?
pozdrawiam

leszek2307
05-06-2007, 21:14
Masz rację co do przeznaczenia kratek.
Odnośnie kratki z komory dekompresyjnej to mnie trochę zaskoczyłeś, ale po konsultacji z moim fachowcem, naprawdę przez duże "F" dowiedziałem się, że w moim wypadku jest zastosowana potrójna izolacja i takowa jest niepotrzebna. Wlot do komina jest pod samym sufitem czyli odpowiednio daleko, a cała komora cieplna jest odizolowana płytami superizo Varmsena (piszę nazwę ze słuchu) odpornych na temp. 1100 st. Gdyby nawet jakaś część ciepła przedostała się na obudowę to jego temperatura już jest odpowiednio schłodzona. Nie wiem czy do końca to dobrze wytłumaczyłem, ale coś w tym stylu :wink:
Powietrze do kominka doprowadzone jest rurą z zew. tak jak w projekcie, a regulacja jest pod drzwiczkami jako takie małe cięgno połączone z separatorem powietrza (Spartherm taki mercedes wśród kominków) :lol:
Wylot spalin jest regulowany automatycznie poprzez drzwiczki.
Obudowa jest wykonana z płyt GK ognioodpornych, gdyż jak pisałem jest zastosowana potrójna izolacja i nie ma sensu wykładanie dużo większych piniondzorów na fermacel. Ponoś jest wymagany tylko w lokalach użyteczności publicznej z/w na niepalność :o

veech'u
06-06-2007, 08:35
To super i mucha nie siada. Lepiej zapytac fachowca jeszcze na tym etapie niz potem kiedy juz powie mu sie pa pa i zaplaci pieniazki.
U mnie robia kotłownie, ogrodzenie od drogi i koncza poddasze i strych. Szukam glazurnika przez duze G
a potem jeszcze tylko 1000 innych robot :lol: i nic tylko sie wprowadzic :D
pozdrawiam

Arti13
07-06-2007, 11:07
:D [/b]WITAMY SERDECZNIE mamy na imię Artur i Marcelina (34/33 l) jesteśmy z Jastrzębia Zdroju i z przyjemnościią stwierdzamy że najlepszy projekt to Nastka , ten projekt pasuje nam idealnie - niedokonujemy żadnych zmian poza likwidacją drzwi od kotłowni i jednego okienka dachowegow sypialnii, :D za niecałe dwa tygodnie z usmiechem na twarzy startujemy z budową systemem gospodarczym , działke mamy 10 ar wystarczajacą na umieszcenie dodatkowego garażu z firmy "PRO-ART "http://www.pro-arte.pl/projekty-garaze/90/ przeczytałem wszystkie opinie na temat projektu "Nastka" od trzech wczesnieszych poprzedników :D widziałem fotki z ich realizacji itd :o i to własnie mnie motywuje wygląd tego co zostało zrealizowane !!! czekamy na jakiekolwiek informacje !! Pozdrawiam!!!!

Arti13
07-06-2007, 12:31
Bylibyśmy wdzięczni za pomoc i za opisanie( +/- ) ilości materiałów podczas budowy (dom buduję z Czeskiego Keraterma 38 cm i docieplać będe 5 cm stropianem ),pozdrawiam i czekam z niecierpliwością !!!i ja wkrótce realizować swą galerię !!!!
http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=104081&highlight=nastka

pozdrawiamy!!!

Poleczka
07-06-2007, 20:30
Witam gorąco wszytkich Nastkowiczów!
Jesteśmy również posiadaczami tego urokliwego projektu.Z wielką ciekawością śledzimy dotychczasowe zmagania budujących. Zaprezentowane na forum zdjęcia pomogły nam w podjęciu paru decyzji dot.np:doprojektowania wykuszu od strony jadalni.Obecnie jesteśmy na etapie załatwiania papierków...baaaaaaaaaaaaaardzo "zazdrościmy"tym ,którzy już niedługo mogą zamieszkać w swoim domku :lol: :D

leszek2307
08-06-2007, 08:40
Witam serdecznie
Ja budowałem dom z Ytonga, mur jednowarstwowy bez ocieplenia, ale gdyby ci się miało przydać to na początku tematu są wymienione ilości i już chyba nieaktualne ceny :lol: . Można je potraktować jako historyczne chociaż to było tak niedawno. Z tych ilości została mi jedna paleta 36-ki, którą oddałem i praktycznie poza kawałkami bloczków nie było odpadów. Do takiej ściany na 36.5 cm wystarcza mur fundamentowy na 25 cm.
Życzę zakupu materiałów w "historycznych" cenach.

kamad2
12-06-2007, 07:04
Witam i my tez jestesmy posiadaczami tego projektu :) i juz jestesmy na etapie zakladania dachowek:))ten czas takszybkooooo leci ze ani sie obejrzycie a juz NASTECZKA bedzie stala na waszej dzialce:)

pozdrawiam z Wlkp.

Poleczka
12-06-2007, 08:57
Witam, witam
może ,to nasze małe na razie forum ,niedługo się rozwinie?
Proponuję jakieś zdjęcia z budowy;chyba masz się już czym pochwalić........... :D .napisz ,proszę czy miałeś jakieś problemy podczas budowy od strony projektowej.
pozdrowienia :P

leszek2307
13-06-2007, 13:17
Witam nowych Nastkowiczów
I pytam dlaczego się nie wpisują na stare forum ? :cry:
kamad2 dlaczego nie widzimy jeszcze żadnych zdjęć jak już tak daleko jesteś, co z twoją antresolą, czego się nie chwalisz ?

leszek2307
13-06-2007, 13:27
A propos niczego: czy mieliście problemy z uzyskaniem rysunków bez magicznego paska na środku? Mi nie chcą wydać.

Ja dostałem bez większych problemów. Moja rada powołaj się na to, że w projekcie jest błąd, którego jeszcze z tego co wiem nie poprawili i za ten mankanent życzysz sobie przynajmniej normalne rysunki :lol:
Powodzenia

A tak wogóle jest już ktoś co ma poprawiony projekt ?

veech'u
14-06-2007, 13:04
Leszek jaki blad masz na mysli ?

leszek2307
15-06-2007, 08:29
Okno szczytowe jest umieszczone dokładnie na środku wieńca szczytowego, a jak wiadomo nie można zrobić okna na środku wieńca :)

kamad2
15-06-2007, 12:38
witam a u nas nie bedzie wienca skosnego,chyba jako jedyni.......tak stwierdzil murarz....ze nie jest potrzebny....ja tam na budowie sie nie znam.....wiec....zobaczymy w przyszlości czy to dobra rada murarza była..czy nie:(

veech'u
15-06-2007, 13:09
murarz nie radzi dobrze dla Ciebie tylko dla siebie bo oszczedza czas i pozbywa sie klopotu a wieniec jest w projekcie i powinien byc zrealizowany. Jak ustaliliscie cene to przeciez w komplecie. Moj tez marudzil ale poszczulem kierownikiem i wieniec jest. Dach z wiezba wazy kilkadziesiat ton (dachowka ceramiczna) nie warto ryzykowac pekania budynku tylko dlatego ze majstrowi "sie nie chce"
pozrawiam

veech'u
15-06-2007, 13:27
Moja budowa przerodzila sie w pole walki z budowlancami, ktorzy nie wiedziec czemu wzieli sobie za punkt honoru zdewastowac moj ukochany dom i cala posesje. Nie jest to mily i przyjemny okres kiedy domek rosnie w oczach i cieszy wszystko dookola. Teraz jest WAR TIME ...
Nie wklejam zdjec z pola walki. Wkleje jak zwycieze (nie ma innej opcji) Bedzie to obrazek nawiazujacy do Matejkowego dziela o Grunwaldzkiej bijatyce na co popadnie...

trabi-wrc
18-06-2007, 22:55
Najszła wiekopomna chwila ......

Kupiliśmy projekt i teraz to sie dopiero zacznie. Mam nadzieję że do końca wakacji będzie pozwolenie.

A propos projektu: Poprawiona jest więźba - teraz jętki przechodzą w stropie nad piętrem (tak jak u leszka2307) i jest dołączony rzut fundamentów ze wszystkimi (chyba) wymiarami.

Rysunki udało mi się też dostać bez paska tylko z pieczątką obok rysunku, że to egz. archiwalny.

Pozdrav

leszek2307
19-06-2007, 11:23
Gratuluję zakupu i sobie walki, która przyniosła wymierne korzyści i są jakieś poprawki ze strony Archipelagu.
Veech'u o co chodzi z tą walką, co się dzieje na twojej budowie, że tak podpadłeś budowlańcom ?

veech'u
26-06-2007, 13:02
Veech'u o co chodzi z tą walką, co się dzieje na twojej budowie, że tak podpadłeś budowlańcom ?

Nie ja podpadlem budowlancom tylko oni mi podpadli :evil: .
Wykonujac swoja prace niszcza prace poprzednikow (poplamiona nowa elewacja i ogrodzenie, zerwany kabel glownego zasilania itp) Ekipa od poddasza to partacze :evil: :evil: i bedzie trzeba wiele rzeczy poprawic.
Sa tez dobrzy fachowcy ale jak nie chwali sie dnia przed zachodem slonca tak i wykonawcy przed zakonczeniem.
Wszystkim zycze tylko solidnych wykonawcow

veech'u
04-07-2007, 13:21
mamy juz ogrodzenie :D zapraszam do obejrzenia

trabi-wrc
09-07-2007, 12:13
Pewnie zgrzytną zębami wszyscy ci, którzy już mają wieniec za sobą, ale właśnie rozmawiałem z projektantem o wieńcu na ścianach szczytowych, bo nie mogłem tego nijak znaleźć na rysunkach.

Otóż dowiedziałem się, że po konsultacji z konstruktorem zrezygnowano z tego rozwiązania.

W sumie mi to na rękę, bo wyobrażam sobie ile pieniędzy, czasu i przede wszystkim narzekania wykonawców można sobie zaoszczędzić.

Zbierzcie się w grupę inicjatywną i zażądajcie od archipelagu odszkodowania ;-)

A jak nie to kosy na sztorc i jazda ....

U mnie na razie cisza, ale wnet będzie woda na działce.

Pozdrav

veech'u
09-07-2007, 15:05
Wieniec po skosie to pare pretow 12 i 6 troche cementu i piasku oraz 2 dni pracy. To nie jest tak wiele jesli chodzi o bezpieczenstwo budynku i jesli wezmie sie pod uwage ze na dachu lezy miedzy 20 a 30 ton pokrycia (wiezba, deski, papa, gwozdzie, łaty, kontrłaty oraz dachowka ceramiczna, rynny i obrobki blacharskie) to jest co rozwazac.
Nie rozumiem sensu oszczedzania na konstrukcji kosztu, ktory jest rowny kosztowi przyzwoitego kranu do łazienki lub kilku metrow glazury na rzecz myslenia czy sciana szczytowa wytrzyma zime z dodatkowymi 5 tonami sniegu czy tez nie :-?
Moze wyolbrzymiam, ryzyko ale te kilkaset zlotych to nie taki wielki wydatek przy calej inwestycji wiec chyba jednak warto zrobic wieniec.
Pozdrawiam serdecznie.

andreassi
09-07-2007, 21:11
Witam wszystkich.

Przygotowujemy się do budowy Nastki. W sród wielu projektów jakie przeglądaliśmy tylko Nastka przypadła nam najbardziej do gustu. Zakupiliśmy wersję z podpiwniczeniem, ponieważ nie wyobrażaliśmy sobie naszego domku bez piwnicy. Jednak po ostatnich "odkrywkach" w kwietniu we własnym zakresie i konsultacjach ze znajomymi ten pomysł stanął pod wielkim znakiem zapytania - czyt. WODA ukazła się na 1,30 m - 1,50 m. Ostatnio rozmawiałem z jakimś fachowcem, że to niczego nie przesądza - trochę mnie tym pocieszył, że mamy zrobić conajmniej 3 takie wykopy na działce i to dużo głębsze i obszerniejsze i przekonać się ile litrów wody i na jakim poziomie gromadzi się w ciągu jakiegoś tam okresu czasu. Niestety szczegółów nie zapamiętałem.

Czy jest ktoś kto mi może coś na ten temat podpowiedzieć?

A jaki sposób ogrzewania zastosowaliście w swoim domku? U mnie wchodzi w grę jak narazie tylko ogrzewanie węglowe. A bez piwnicy sobie tego nie wyobrażam.

Z góry bardzo dziękuję za pomoc.

trabi-wrc
10-07-2007, 07:41
O jak dobrze, że ktoś jest również na początku swojej drogi z budową nastki. Będziemy się mogli na bieżąco wymieniać informacjami tak jak leszek2307 i veech'u.
Właśnie liczę koszt zakupu ytonga w czechach (na razie wychodzi mi niewiele więcej niż leszkowi w lutym 2006 (za same bloczki + klej 8% drożej + transport)
Pozdrav

veech'u
10-07-2007, 09:36
Witam wszystkich.

Przygotowujemy się do budowy Nastki. W sród wielu projektów jakie przeglądaliśmy tylko Nastka przypadła nam najbardziej do gustu. Zakupiliśmy wersję z podpiwniczeniem, ponieważ nie wyobrażaliśmy sobie naszego domku bez piwnicy. Jednak po ostatnich "odkrywkach" w kwietniu we własnym zakresie i konsultacjach ze znajomymi ten pomysł stanął pod wielkim znakiem zapytania - czyt. WODA ukazła się na 1,30 m - 1,50 m. Ostatnio rozmawiałem z jakimś fachowcem, że to niczego nie przesądza - trochę mnie tym pocieszył, że mamy zrobić conajmniej 3 takie wykopy na działce i to dużo głębsze i obszerniejsze i przekonać się ile litrów wody i na jakim poziomie gromadzi się w ciągu jakiegoś tam okresu czasu. Niestety szczegółów nie zapamiętałem.

Czy jest ktoś kto mi może coś na ten temat podpowiedzieć?

A jaki sposób ogrzewania zastosowaliście w swoim domku? U mnie wchodzi w grę jak narazie tylko ogrzewanie węglowe. A bez piwnicy sobie tego nie wyobrażam.

Z góry bardzo dziękuję za pomoc.

Bardzo milo poznac nowych nastkowiczow
Sprawdzcie bardzo dokladnie poziom wody gruntowej. Jesli jest lub moze bywac wysoki to wiecej bedziecie miec klopotow z ta piwnica i niz pozytku.
Moj brat zrobil piwnice na gruncie o wysokim poziomie wod gruntowych i niestety pomimo wiary we wlasne sily i nowosczesne technologie nie daje sobie z tym rady. A moze budynek gospodarczy bedzie rozwiazaniem?.

veech'u
16-07-2007, 13:53
Leszek , jak tak wykanczanie - wykonczony :D

Moze juz mieszkasz ? Wstaw zdjecia i pochwal sie lazienka i innymi pomieszczeniami. U mnie glazurnik dlubie powolutku ale wole tak i dokladnie niz szybko i spartolone. Mialem ostatnio zle doswiadczenia ale to juz mam nadziej za mna. :wink: Pompa juz chodzi ale na razie korzystam tylko z cieplej wody w jednym kranie.
pozdrawiam

leszek2307
18-07-2007, 12:47
WYKAŃCZANIE !!!!!! NO I WYKOŃCZONY
w sobotę przeprowadzka, :) :D :o :lol: :wink:

Łazienkę mam prawie gotową, ale zawsze jeszcze coś tam jest do zrobienia. W ubieglą sobotę zrobili mi schody, no i lalunia :) przeszły moje oczekiwania, proste zgrabne i przepiękne, ale pod schodami mam jeszcze nie wykończone i zawsze czegoś brakuje, żeby wstawić takie już ładniutkie zdjęcia. A szczególnie w tym ostatnim czasie, to czasu mi brakuje na wszystko :wink: , a sobota tuż tuż :lol:
Prace wstrzymują takie duperele jak wystające 1,5 cm za daleko kolanko z wody w kuchni i nie można wstawić zmywarki, a to wstrzymuje montaż kuchni, a fachowiec, który to robił ma czas za tydzień :)
Ja nie mam gazu jeszcze, a całe ogrzewanie mam na gaz, ale już mam decyzję o rozbudowie sieci i raczej będę miał, tylko jeszcze dokładnie nie wiadomo kiedy :) może w przyszłym roku :wink:
Na razie ciepłą wodę będziemy mieli z butli, a zimą zostanie tylko kominek, ale coż to jak już u siebie :lol:
Pozdrawiam nowych Nastkowiczów i życzę szybkich sukcesow w budowie !!

trabi-wrc
18-07-2007, 12:53
Witajcie,

coś nastkowe forum podupadło. Prawdopodobnie leszek upaja się mieszkaniem w Nastce i nie ma czasu sięść do kompa.
Ja może na koniec października będę miał pozwolenie jeśli teraz nic niespodziewanego mi nie wyskoczy.
Nie mogę się napatrzeć na ten wykusz, ale nasza wąska działka na takie rozwiązanie nie pozwala - szkoda ;-(

Pozdav

trabi-wrc
18-07-2007, 12:57
leszek2307 ubiegłeś mojego posta o kilka minut - śledząc postępy w budowaniu to od koparki do przeprowadzki nieco ponad rok - IMPONUJĄCE.

Oj żeby nam się też tak wszystko złożyło !!!!!

Pozdrav

veech'u
18-07-2007, 13:16
No Leszek dobrze ze sie odezwales. Nic nie sciemniaj tylko wstawiaj zdjecia. Chwal sie schodami , kuchniami , lazienkami i pokojami nawet w stanie polsurowym :lol: . Bo Cie uprzedzi Trabi WRC :wink: i zamiesci juz gotowy domek. Ja wstawie cos w przyszlym tygodniu bo na nowej glazurze (nieskonczonej) leza opakowania po plytkach w ilosciach mnogich a po co mam pokazywac kartony ? :D ale jak chcecie to moge jakas surowizne wrzucic :-?
pozdrawiam

leszek2307
18-07-2007, 13:34
Co do tempa to dokładnie będzie rok i równe dwa miesiące do przeprowadzki, ale tak na prawdę to jeszcze trochę potrwa, tylko dojazdy się skończą :lol:
Potem na zew. i tynkowanie, ale z tym się nie spieszę niech sie układa. Jak na razie mam tylko jedno malutkie pęknięcie koło komina, ale to pewnie przez to, że murłata nie jest w całości tylko w dwóch częściach, po obu stronach komina i końce nie są idealnie zakotwione, tego nie przewidziałem, a tym bardziej budowlańcy :x , a dla nowicjuszy to jest ważna uwaga.
Veechu, ty kurde myślisz że ja nie mam co robić tylko spacerować i zdjęcia se pstrykać :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

veech'u
18-07-2007, 13:43
TAK TAK MYSLE ZE TO NAJWAZNIEJSZA RZECZ DLA INWESTORA - PODZIWIAC :o :o :D WIEC DO DZIELA

trabi-wrc
02-08-2007, 11:52
WYKAŃCZANIE !!!!!! NO I WYKOŃCZONY
w sobotę przeprowadzka, :) :D :o :lol: :wink:


No to leszek2307 się wprowadził i jak kamień w wodę ......

Niby racja, bo to przecież temat dla budujących lub zamierających budować Nastkę, a Leszek już wybudował ;-)

Nie uwierzę, że nic się na Waszych budowach nie dzieje, ale pewnie jest taki ogień, że nie macie czasu zdać relacji z postępu prac na forum.

Pozdrav

veech'u
02-08-2007, 21:57
Robia sie łazienki ... nadal ;)) i inne glazurnicze sprawy
jak sie skoncza to wtedy dalsze prace (sciany, schody, kuchnia itd) a jest ich co nie miara. U Leszka jeszcze moc prac budowlanych bo wszyscy znamy jego etap i zaawansowanie. Bedzie sie jeszcze z nami dzielił wrazeniami i doswiadczeniem ale dajmy mu rozpakować pudełka :lol: :lol: :lol:

leszek2307
07-08-2007, 12:00
Witam serdecznie po dłuższej przewie !! :D
Nie odzywałem się, bo jak wiadomo wszem i wobec mieszkam już u siebie :o
Do pracy nie uczęszczałem przez 2 tygodnie, a w domku niestety neta jeszcze nie mam :evil: tak, że i na forum nie zaglądałem.
Przez te 2 tygodnie urlopu trochę pogoniłem z robotą wykonywaną samodzielnie. Głównie obsadzanie drzwi, a że 23.07 była wielka uroczystość urodzinowa z BIG PREZENTEM (taki mały domek hi hi) to na pierwszy ogień poszły drzwi z łazienki na dole żeby goście nie musieli korzystać z tego przybytku na forum. No i udało się (chyba zmienię zawód 150 zł/szt x2 =300 zł na dniówkę na luzie) drzwi obsadzone bardziej niż profesjonalnie :lol:
Tak poza tym wiele innych robót grubszych i drobniejszych, które też trzeba wykonać. Górka już w zasadzie na gotowo (oprócz łazienki - zostawiamy ją na jesień-zima), a teraz dokańczamy dół.
Na zew. zacząłem ogrodzenie z przodu i odwodnienie rynien, zwożenie drewna na długą mroźną zimę i itp. Sorry, ale na zdjęcia jakoś nie mogę znaleźć czasu, a wiem, że na tym zależy wszystkim najbardziej :roll:
A tak wogóle to na razie czujemy się jak na wczasach, a ile się trzeba nachodzić szok :o

leszek2307
16-08-2007, 09:22
Witam ponownie !!
Czyżby nikt nic nie robił, że nie ma żadnych nowych zdjęć :D
Muszę przerwać tą nieznośną ciszę i uchlić troszkę rąbka tajemnicy.
A to jedna z najważniejszych chwil, ....przymocowanie uchwalonego dwa dni wcześniej numeru posesji i obłożonego karą 500 zł w przypadku nie oznakowania w ciągu 2 tygodni od wydania decyzji. :wink:
315338
No i już w całej okazałośći
315339
Teraz troszkę tego, czego jeszcze nie było: poddasze w całej okazałości
315340
Rzucik ze schodów na górny korytarzyk, nie jest jeszcze dopieszczony, ale jakiś zarys jak będzie na gotowo juz widać :)
315341
Schody w całej okazałości, wyszły ślicznie, jesteśmy bardzo zadowoleni, życzę wszystkim takich fachowców
http://img218.imageshack.us/img218/7126/schody.png
No i na koniec jeżeli jeszcze pamiętacie, to na początku tego tematu było takie zdjęcie jak bociek siedział sobie na górce po wykopie. Teraz jeszcze jest górka, ale już może siedzieć gdzie indziej :o
http://img809.imageshack.us/img809/4994/bocian.png
:lol: :roll: :lol: :roll: :lol: :roll: :lol: :roll: :P :P :P :P

farida
23-08-2007, 12:11
Witam Wszystkich :) .
No jak to :o ,nasz zalozyciel nam pomaga i radzi jak moze,tak sie postaral,foteczki nam pokazuje a tu dalej cisza :o .Ja Ci wiec oficjalnie gratuluja przeprowadzki ,schodow,numeru i tego wszystkiego czego dokonales w tak niedlugim czasie w budownictwie :D .Milego mieszkania zycze :) .

Ja tez jestem ciekawa co u innych.U nas niestety wszystko sie slimaczy-wiec nie ma sie czym pochwalic :( .

leszek2307
23-08-2007, 12:54
Dziękuję bardzo za gratulacje, ale ja myślę, że należą się każdemu kto odważył się na budowę własnego domku no, a szczególnie jeżeli to jest kobieta :).
U nas znowu postęp bo oddaliśmy papiery do zakończenia budowy. Wcale nie było tak źle jak się obawiałem. Kominiarz przeszedł bez najmniejszego problemu, elektryk też. Mapkę powykonawczą geodeta zrobił w niecały miesiąc co było niezłym szokiem po wcześniejszych wyczynach. Teraz Kierownik budowy dołączy swoje i potem tylko miesiąc na urząd i już :)

veech'u
03-09-2007, 10:40
Wrocilem z urlopu podczas ktorego malowalismy sciany. Jeszcze nestety nie sa skonczone a my juz wykonczeni ;(
Zdecydowalismym, ze pomieszczenia mieszkalne pomalujemy czasowo na bialo by latwiej bylo walczyc z ewentualnymi rysami i nastepnie latwiej pokryc kolorem. Niestety malowania jest ogrom a rąk za malo :-?
Stolarz zaczyna robic schody a facet od podlog drewnianych dal plame i przywiozl krzywy material. przeprowadzka sie odwleka :( .
Meble kuchenne zrobil nam kolega i musze stwierdzic ze pomimo ze balem sie tego z wielu powodow to efekt jest dokladnie taki jakiego oczekiwalismy a jako wykonawca sprawil sie na 100% jak niewielu w calym procesie budowy . Profesjonalista w kazdym calu jakich naprawde malo. Nie tylko zrobil ladnie i dokladnie. Podpowiedzial wiele dodbrych rozwiazan a sposob w jaki wykonywal mebel od zera i zabezpieczal je i pozostale rzeczy podczas wykonywania wszystkich prac mowilo samo za siebie. Perfecto.
Jak doprowadze do stanu pokazowago to wstawie zdjecia 8)

leszek2307
03-09-2007, 13:36
Czekamy na zdjęcia
Powiedz mi ile wyszło metrów tynku zew., albo jakie ilości jakich matriałów ?
Z gory dzięki za szybką odpowiedź :)

veech'u
04-09-2007, 11:03
tynk zewnetrzny silikatowy kreisel ok 30 wiader i 4 wiadra gruntu w kolorze
pozdrawiam
Veech

veech'u
06-09-2007, 14:19
wstawielem pare zdjec do swojego dziennika budowy. Tu wstawie jak skonczymy zabawe i posprzatamy tu i ówdzie.
pozdrawiam

leszek2307
20-09-2007, 13:12
Co się stało z pozostałymi budowniczymi Nastki ?????????? :o

Wszyscy się rozmyślili, czy może już wiedzą, że aby poczytać trochę o swoim domku czasami trzeba się trochę wysilić, a nie zawsze jest czas, albo chęci. :lol:

trabi-wrc
21-09-2007, 07:47
Są, są - tylko jeszcze nic nie zrobili poza papierkami do PnB. Mam nadzieję na złożenie kwitów na początku października.

Jeszcze nawet nie mam ofert na budowanie i istotny problem w znalezieniu transportu HDS z Czech.

Wszystko wskazuje na to, że ruszymy na wiosnę.

Dzięki Waszym zdjęciom wiele się wyjaśnia i ułatwia wybory (oczywiście dot. budowania i urządzania).

Jeśli pozwolicie, to przy okazji podróży w Wasze okolice zaanonsuję się i poproszę o oprowadzenie po włościach.

Pozdrav

veech'u
21-09-2007, 10:35
Melduje sie.
Schody, schody , schody , schody jak w kasinie de Paris... :D
Stolarz artysta -rzemieslnik sprawił sie dobrze i zrobił piekne schody i parapety :D Zdciecia wstawie jak odkleje kartony zabezpieczajace :wink:
Dzisiaj wszedł facet od podłóg :-?
Ten niestety z gatunku wrazliwych. Chciał zrezygnowac i wyjsc zanim zaczał robote :o :roll: . Jakis potwór ze mnie musi byc albo moj dom jest jakis odstraszajacy :wink:
Zartuje, ale podlogi zostaly zagruntowane przez poprzedniego fachowca od ktorego przyjechala podloga tak prosta jak sanki z oparciem :lol:
Ten "nowy" stwierdzil ze nie wie jaki to grunt i czy klej bedzie trzymal i ze on wogole gwarancji nie daje ha ha ha ... A ja wczoraj odebralem material za ktory od razu zaplacilem cala gore bakszyszu i wcale nie mam ochoty miec podlogi bez gwarancji. Jakims cudem go przekonalem i zaczal robote. Jak to zwykle z fachowcami. Trzeba dac mu popracowac to mu sie motywacja zwiekszy :evil: . Cale zycie z wariatami :D
Sytacja niestety taka ze drzwi wewnetrznych brak i na razie dlugo nie bedzie , podjazdu i tarasu (kostka) brak, schody zewnetrzne nieoblozone klinkierem - dlugo sie taki stan utrzyma o zagospodarowniu terenu nie wspomne - wszystko powyzsze niestety z braku srodkow nie bedzie zrobione a wprowadzic sie trzeba. Termin wprowadzenia - polowa pazdziernika - moze sie uda :roll: :-? :wink: pozdrawiam budowniczych Nastek

DRACO102
21-09-2007, 11:44
Witam Nastkowiczów,
jestem stałym gościem tego forum nie bez powodu- kupiłam projekt Nastka, zaadoptowałam i wczoraj dostałam pozwolenie na budowę:)

Bardzo dziękuję za cenne uwagi i wskazówki na forum Veech'owi i Leszkowi!! Goraco prozdrawiam.

Będę budowała pod Opolem. Ogladałam tez realizacje w mojej okolicy- utwierdzałam sie tylko w przekaonaniu o słuszności wyboru Nastki:)

Puki co największe obawy mam pod kątem kominów ale widze ze mój wykonawca już świetnie sobie poradził z obecnie budowaną NAstką.

Planuję w tym roku wykonac tylko fundamenty. A od wiosny ostro lecimy z budową ...
Mam natomiast pytanie na już: czy robić razem z fundamentem- wylewkę na schody wejsciowe ( taras zostawiam na póżniej jak dom osiądzie)
Pozdrawiam

veech'u
21-09-2007, 11:55
Hej Witamy
Nastka jest de best :wink:
Moja rada robic ze schodami i z tarasem czyli razem ale osobno. Schody jak i taras musza byc na zupelnie niezaleznym fundamencie w odstepie od budynku. Odleglosc rowna ociepleniu jakie zastosujecie na fundamencie. Jesli powiaze sie schody lub taras z budynkiem to na pewno popęka (albo jedno albo co gorsze drugie)
Schody dobrze jest miec od razu bo jest wygodnie i co zrobisz dzisiaj to jutro bedziesz juz miala (bo nastepna ekipa weznie 2 razy wiecej :lol: )
pozdrawiam

DRACO102
21-09-2007, 14:06
Dzieki,
mam jeszcze wtpliwości co do wielkości ław fundamentowych. Mój wykonawca wyliczył 9 m3. Czy to aby nie za wiele?
No i 19 m3 fundamentów z bloczków betonowych.
Moim zdaniem to stanowczo za dużo-zwłaszacza tych bloczków.
Ile wam wyszło?
Pozdrówka
[/list]

j_kamil
24-09-2007, 10:19
Co się stało z pozostałymi budowniczymi Nastki ?????????? :o



Wyrwany do odpowiedzi :oops: też pochwalę się osiągnięciami z budowy Nastki. Niestety od kilku tygodni nie ma mnie w Polsce więc dysponuję jedynie zdjęciami otrzymanymi od rodziny :D

Pozdrawiam,
Kamil

http://i186.photobucket.com/albums/x175/j_kamil/P1010308.jpg

http://i186.photobucket.com/albums/x175/j_kamil/P1010316.jpg

http://i186.photobucket.com/albums/x175/j_kamil/P1010315.jpg

http://i186.photobucket.com/albums/x175/j_kamil/P1010314.jpg

leszek2307
24-09-2007, 14:16
No w końcu coś drgnęło !!!
Odnośnie metod wykonywania fundanentów to podzielam zdanie Veecha, ale chciałem sprostować, że niestety ja nie mam, ani pod schody, ani pod taras bo postanowiliśmy robić schody z kostki brukowej, a taras w formie skarpy, ale powierzchnia drewniana.
Kamil piękna Nasteczka no i pierwsze okrągłe okienko, które można zobaczyć na forum. Okienko ma już Kinga, ale nie wstawiła ani jednego zdjęcia (no chyba że ja to zrobię, to będą dwa :lol: ). Kominy boskie :) podobne do moich
Odnośnie ilości bloczków, czy betonu na fundamenty to sprawa jest dosyć indywidualna, bo zależy od adaptacji i wykonywanej technologii budowy. Do normalnego terenu i pod Ytong fundamenty mogą zostać cienkie i ściana fundamentowa na 25 cm, ale jak się zmienia technologię to wychodzi inaczej.
Draco 102 - kominy są podstawą tego domu - nie ma się czego bać.

No a teraz najważniejsze -----> 21.09.2007 dostałem papier
DOM ODEBRANY --> MOŻEMY SIĘ ZAMELDOWAĆ :D
01.06.2006->21.09.2007
Ale to nie koniec, roboty jeszcze ogrom :)

DRACO102
25-09-2007, 14:46
Witam,
co do wylewania jednoczęsnie fundamentów i chociażby schodów to mój wykonawca twierdzi, że tak sie nie robi bo trzeba założyć od razu nizej poziom schodów ( nie na równi z wylewką fundamentów) ponieważ dom napewno siądzie i nie wiadomo ile. W ten sposób może powstac dodatkowy schodek - ze schodów do wnętrza domu.
Ostatecznie odpuściłam już sobie te schody w tym roku i zrobi tylko stopy pod słupki do pergoli i przed wejściem do domu.

Zdecydowałam sie na zrobienie kilku stopni pod schodami i będę miała pod nimi spiżarkę. Nie wiem czy ktoś już wprowadził to w Nastce - choć wiem że chcieli- jeżeli tak to chętnie zobaczę zdjecia z realizacji.
COś dużo wychodzi wtedy drzwi w korytarzu- do spizarki, pokoju, łazienki i do wiatrołapu. Nie wiem czy to będzie wizualnie dobry pomysł.

Pozdr

DRACO102
25-09-2007, 14:48
sprostowanie- Chce zrobić kilka stopni pod schodami w środku-domu.

farida
26-09-2007, 07:30
Zdecydowałam sie na zrobienie kilku stopni pod schodami i będę miała pod nimi spiżarkę. Nie wiem czy ktoś już wprowadził to w Nastce - choć wiem że chcieli- jeżeli tak to chętnie zobaczę zdjecia z realizacji.


Ja mam,ja mam!!! :D .I pisalam o tym. Ale zachecam tych ,ktorzy jeszcze maja te mozliwosc,zeby zastanowili sie nad tym,aby zrobic wogle piwniczke pod przedpokojem i wiatrolapem.Wydaje mi sie,ze to fajny pomysl i w sumie nie szalenie kosztowny(ja niestety przegapilam ta mozliwosc).Tak samo zreszta,zamiast robic wejscie do piwnicy od zewnatrz,mozna by wykorzystac do tego miejsce pod schodami-to do tych co buduja piwnice zgodnie z projektem Nastki z podpiwniczeniem.

Wszystkich serdecznie pozdrawiam i do roboty,do roboty!!

veech'u
27-09-2007, 15:32
Witam,
co do wylewania jednoczęsnie fundamentów i chociażby schodów to mój wykonawca twierdzi, że tak sie nie robi bo trzeba założyć od razu nizej poziom schodów ( nie na równi z wylewką fundamentów) ponieważ dom napewno siądzie i nie wiadomo ile. W ten sposób może powstac dodatkowy schodek - ze schodów do wnętrza domu.


DRACO102
Robi sie robi ale oddzielnie tak jak juz pisalem. Jak zwykle niestety wykonawcy mowia tak sie nie robi albo tak sie nie da, wtedy gdy nie chce im sie czegos robic. Argument pierwszy za to taki ze na iłach (jak u mnie) dom moze osiadac nawet 9 lat - czy to znaczy ze przez 9 lat mialbym nie miec schodow zewnetrznych do domu ??? No prosze ...
Argument drugi. Ciekawe kto za rok wykona te schody zewnetrzne??? Moje doswiadczenie mowi ze ta ekipa co muruje dzisiaj dom to za rok moze byc w Irlandii , w Norwegii albo na Teneryfie (duzo tam naszych buduje :lol: ) a jak nawet beda w kraju to nie wroca z innej budowy bo po co ? dla schodow ? No prosze ....
Znam taka zasade " co masz zroboc dzis, zrob pojutrze bedziesz miec 2 dni wolnego :wink: " Ta w budowaniu sie nie sprawdza... ale kazdy inwestor podejmuje samodzielne decyzje za wlasna kase wiec korzystajmy z takiego pieknego Liberalizmu ( o innym mozemy tylko pomazyc albo popatrzec na ten wynalazek w USA gdzie go nie demonizuja tylko pielegnuja bo cenia sobie wolnosc w kazdej postaci)
Farida
Z ta piwniczka to nie dla mnie - nie preferuje podwyzszonych domow i pomieszczen bez okien (lub z malutkimi nad gruntem) Ziemniaczki kupie swieze w warzywniaku, nie musze wstawiac pieca na wegiel wiec w kotlowni czysciutka pompa ciepla i pralnia, jak sie nie ma piwnicy to nie trzeba jej uszczelniac i ocieplac, brak dodatkowych stropow jest nie bez znaczenia dla ogolnej konstrukcji. No i nie bagatelizowalbym kosztow budowy i wykonczenia sa takie same jak dla kazdej innej kondygnacji a i pozniej jest drozej bo cieplo ucieka a grzac trzeba. Winko i nalewki schowam pod schodami i w kuchni i bedzie fajnie.
to tyle na dzis

veech'u
04-10-2007, 13:57
Odpalilem ogrzewanie budynku.... Pompa ciepla jak do tej pory ogrzewala tylko wode uzytkowa. Teraz przyszedl czas na ciepelko w budynku. No i mam zagwozdke. Jak tu spawdzic czy ona grzeje?
Jako ze pompa ciepla zasila instalacje woda o niskiej temperaturze a przy obecnej temperaturze zewnetrznej ustalila sobie temperature czynnika na 21st to wszysko i tak dla ciala ktore ma 36,6 jest zimne. Nie mowie tu tylko o podlodze, ktora jest pokryta warstwami wylewki i gresem lub drewnem ale nawet kaloryferki w lazienkach sa zimne w dotyku. Jak jest piec to nagrzewa male powierzchnie ale do temperatury 50,60,70 stopni a tu 20,30 prawie zawsze nizej niz temperatura ciala. Nie mialem termometru ze soba i nie moglem porownac przed wlaczeniem i po wiec nadal jestem w rozterce - dziala ogrzewanie czy nie.
Trzeba chyba zaczekac do mrozow

Jak by tak pomyslec z drugiej strony to moze to jest korzystna sytuacja, ze mam ogrzewanie i nic o nim nie wiem, ze je mam . W koncu to jestem stworzeniem blokowym i jak przychodzi zimno to sie wlaczaja kaloryferki i jest cieplo. Nieczego nie nastawiam niczym nie krece tylko jest cieplo i juz. No ale wlasnie cieple kaloryferki a moje nie sa cieple ;((
Dobrze ze mam w nich grzalki to je troche rozgrzeje zeby reczniczki wysuszyc.
Trzeba zaczekac do mrozow.
pozdrawiam

veech'u
08-10-2007, 12:16
Grzeje, Grzeje :D . W weekend bylo w domku nawet za cieplo wiec obnizylem krzywa grzania o 1 stopien. Bardzo zmyslne to urzadzenie. Dokonuje pomiaru tylko temperatury zewnetrznej. Na tej podstawie ogrzewa dom uzupelniajac zapotrzebowanie na cieplo poprzez podwyzszanie temperatury wody krazacej w ukladzie podlogowki. Majac na celu utrzymanie stalej temperatury w domu ale jakiej ktoz to wie? :lol: (teoretycznie zadana jest 22st teoretycznie bo nawet nie wiem p-rzy ktorej krzywej a jest ich 15 + ewentualnie wlasna). Na poczatku bylem w rozterce wytracony z rownowagi pytaniem sasiada "a co mnie interesuje temperatura zewnetrzna? przeciez wazne to co wewnatrz budynku". Niby tez prawda ALE... Pompa ciepla opierajaca swoj system dzialania na temperaturze zewnetrznej jest w stanie reagowac znacznie szybciej na zmiany temperatury niz pompa opierajaca swoja prace na pomiarze wewnetrznym. Wezmy na przyklad ze nadchodza mrozy i temperatura drastycznie spada o 10st. Pompa z pomiarem temp zewnetrznej zareaguje o kilka lub kilkanascie godzin wczesniej niz ta z pomiarem temperatury wewnetrznej gdzie dobrze ocieplony dom zacznie sie dopiero wystudzac. Wtedy juz w domku moze byc zimno i trzeba sie dogrzewac np kominkiem. Zauwazylem ze na biezaco mierzac temperature zewnetrzna od razu bilansuje straty i podnosi temperature czynnika w podlogowce. Dziala troche jak nowoczesny komputer, gdzie sama konstrukcja jest dosyc zaawansowana technicznie ale obsluga i uzytkowanie potrafi byc obslugiwane przez dzieci i osoby nieobeznane z informatyka. Takie urzadzenie 21 wieku. Mam nadzieje, ze sprawdzi sie zima przy prawdziwych mrozach a koszty beda kompensowaly wydatek niezbedny do poniesienia przy montazu calego ukladu.
W calym domku trwaja prace wykonczeniowe i czyszczenie. Jeszcze tydzien max dwa i domek powinien nadawac sie do zamieszkania. Potem jeszcze czeka nas duzo pracy i wydatkow ale juz bedziemy na miejscu i unikniemy wiecznego dojezdzania.
Pozdrawiam

veech'u
30-10-2007, 14:54
Powiem tak .... MIESZKAMY W NOWYM DOMKU :D :D :D

farida
31-10-2007, 12:07
Powiem tak .... MIESZKAMY W NOWYM DOMKU :D :D :D

A ja powiem tak : WIELKIE GRATULACJE VEECH'U !!!!!!! :D

agnieszka1107
04-11-2007, 18:40
Jesteśmy z mężem zainteresowani zakupem projektu Nastka Archipelagu, czy ktoś buduje w pobliżu Opola lub Wrocławia ? Chętnie zobaczylibyśmy gotowy domek, pozdrawiamy

leszek2307
06-11-2007, 10:06
Gratulacje Veech'u, nie ma jak to na swoim, pięknie jest :).

U mnie kominek hula na całego, bo nie mam jeszcze gazu.
Ja teraz skończyłem ogrodzenie z przodu, ale zdjęcia w późniejszym czasie bo na razie nie mam neta :(

veech'u
06-11-2007, 14:56
Dzieki
Jest Suuuuper . Pomimo braku jeszcze wielu rzeczy - (naprawde potrzebnych jak szafy , drzwi wewnetrze, polki itp itd) to nie ma nawet porownania z mieszkaniem w bloku. Extra hiper super.To jest zajefajne uczucie i czlowiek jest dumny z siebie i zadowolony z zycia. Jakby nie patrzec dwa lata (liczac papierologie) na najwyzszych obrotach. A dom to tez nie jest miejsce dla leniuchow. caly czas jest cos do zrobienia. 90 gniazd zamontowanych, 30 wlocznikow ok wiercimy pod karnisze i polki, skonczyles i masz chwile to wyczysc kominek. Tu niezastopiony jest odkurzacz centralny z separatorem. Gdybym mial wybierac popiol z kominka szczotka i szufelka to zaraz by mnie nerw wzial ze caly musze sie ubabrac a tak wlaczam i wysysam :lol: :lol: Zona sedzila kilka dni na czyszczeniu okien - orka na ugorze. Sprzatania nawet nie ma co wspominac. Jak sie zacznie z jednej strony domu to z drugiej trzeba zaczynac od nowa. Wiem jednak ze ten kurz budowlany jeszcze bedzie sie utrzymywal jakis czas a potem juz bedzie lepiej.
W nagrode po caly dniu wytezonej pracy - 20 minut spokoju przy jedzeniu kolacji :roll: :D :lol: :P :o :wink: .
U mnie w kominku pali moj syn. Tak mu sie podoba ze zostal naczelnym palaczem 8) - ale czyszczenie to juz zostawia mnie :wink:

Wszystkim ktorzy jeszcze decyduja sie na system ogrzewania polecam pompe ciepla. Moja kosztowala drogo (szwedzka i z pionowymi kolektorami) ale rekompensuje koszt komfortem posiadania ciepla i nieprzejmowania sie wogole skad sie ono bierze i ile kosztuje. Po prostu jest cieplo. Teraz mozna kupic caly system polskiej konstrukcji z tanszym kolektorem poziomym za naprawde przyzwoite pieniadze i naprawde super jakosci.
Oczywiscie jesli ktos ma dostep do gazu ziemnego to niech sobie nie zawraca glowy tylko montuje piec kondensacyjny i podlogowke i tez bedzie mial oki i naklad inwestycyjny mniejszy.Jednakze gdy sie jest "skazanym" na gaz z butli czy olej to juz zdecydowanie polecam zastanowienie sie nad pompa ciepla - to jest super i warto zaoszczedzic na innych rzeczach a zrobic system ogrzewania przy ktorym nie trzeba angazowac zadnych wysilkow. Podlogowka sprawuje sie dobrze i rowniez tworzy mila atmosfere. Nie jest duszno nawet jak jest za cieplo. Nie ma goracych kaloryferow w pokojach z zakurzonymi zeberkami i nawet usiasc na niej jest przyjemnie.
Przestrzen jest powalajaca dla rodziny, ktora w ostatnich 8 latach mieszkala w 37m2 teraz mamy same pokoje :pokoj do spania, pokoj do jedzenia, pokoj do gotwania pokoj do czytania (lub na razie na podelka) pokoj do prasowania (goscinny w ktorym obecnie stoi tylko deska :lol: ) pokoj do siedzenia a nawet jest pokoj na kosmetyki (to pralnia na poddaszu polaczona z lazienka a jeszcze nie zaadaptowana na saune :roll: ) Wczesniej byly dwa pokoje: pokoj syna i pokoj do wszystkiego. Ale sie rozpisalem uffff
Pozdrawiam nastkowiczow i zycze wszystkim szybkiej przeprowadzki.

leszek2307
02-12-2007, 10:01
Nastąpiła nowa ERA, mam internet w domu z blueconnecta,:). Miał być tylko zasięg GPRS i dlatego długo się wachałem, ale w końcu zaryzykowaliśmy i jest nawet czasami HSDPA. Muszę szybko kończyć bo dzieci już się biją i zaraz mnie zlinczują :lol: jak im nie oddam modemu, ale najważniejsze jestem już :P , jakby coś to śledzę co się dzieje, chociaż ostatnio to niewiele wpisów. Chyba wszyscy zasnęli snem zimowym, albo grzeją się przed kominkiem.
U nas roszkoszujemy się wjeżdżaniem do garażu bez wysiadania z samochodu :o , też uczucie którego nie można zaznać w bloku :D , zwłaszcza jak na dworze zawierucha, albo chlapa po deszczu

:D :) :o :lol: :P :wink: :D :) :o :lol: :P :wink:

veech'u
04-12-2007, 10:04
Jak sie czlowiek przeprowadzi do domu to zycie nabiera barw
np niebo niebanalny kolor o 7 rano i płonie jak kominek
:lol:

http://www.superfoto.pl/zdjecia/foto/n/3/0/6/29632495_d.jpg

pozdrawiam

leszek2307
04-12-2007, 13:56
Witam
Jakoś mi się nie chce wierzyć, że to niebo nad twoją Nastką, ale nad takim domem :o to może się zdarzyć jak dobry fotograf, albo grafik. :D

Odnośnie tych myszy, co piszesz na swoim linku to mogę ci powiedzieć, że jak zaczeło się zimno to u mnie też ich było parę, bo cisna się z pola jak diabli.
Znalazły sobie takie wejście, przy nadprożu w garażu koło murłaty nie miałem jeszcze wykończone i potem po krokwi wchodziły przez warstwę styropianu pomiędzy garażem a górną łazienką do domu :x , ale raz zadziałał alarm w garażu i wyczaiłem ścieżkę. Oprócz tego chyba wchodzą przez poddasze. tam mam tylo folię i pod dachówki se włążą. Potem jakoś przez wełnę i są na poddaszu. Co do łapania to muszę ci powiedzieć, że ten ser to tylko w bajkach myszy lubią :lol: ha, ha. Tak naprawdę to najlepsza jest kiełbaska i to jeszcze sucha, żeby się nie psuła i żeby twarda była, - sprawdzone - jakieś 10 szt. na dwie łapki. :wink: Polecam
Odnośnie trutki to ja mam psa i trochę się boje, a dodatkowo jak się nażrą i potem gdzieś zdechnie to chyba mocno śmierdzi jak nie znajdziesz. U mnie jedna zamieszkała se w szafce i najadła się plastiku i zdechła (tak myślę że od tego ?). Przez kilka dni był taki smród i nie wiedzieliśmy dlaczego ?, dopiero jak po węchu ją znaleźliśmy to się wyjaśniło.
Powodzenia na nowej przynęcie !! :lol:

veech'u
04-12-2007, 14:43
Sprobuje i z kielbaska - zobaczymy jak sie beda lapac :D . Ja jeszcze slyszalem, ze na Nutelle dobrze jest sprobowac :lol: - serio .
Trutke rozkladam tylko na strychu a tam nasz psiur nie ma dostepu.

Odnosnie zdjec to tego dnia bylo takie niebo ze takich zdjec nad puszcza zrobilem wiecej

http://www.superfoto.pl/zdjecia/foto/n/6/7/5/29632494_d.jpg

tego samego dnia ale juz wieczorem z okien w pracy mozna bylo zobaczyc cos takiego

http://www.superfoto.pl/zdjecia/foto/n/1/1/7/29632497_d.jpg
i
http://www.superfoto.pl/zdjecia/foto/n/5/3/2/29632496_d.jpg

teraz niestety jest stalowo ale widok na brzozy nadal koi nerwy
pozdrawiam

leszek2307
26-12-2007, 21:10
:D ZDROWYCH I POGODNYCH śWIĄT BOŻEGO NARODZENIA DLA WSZYSTKICH ODWIEDZAJĄCYCH NASZE FORUM :)

GallAnonim
08-01-2008, 21:31
Serdecznie witamy wszystkich Nastkowiczow ! Tych co juz wybudowali,tych co wlasnie buduja i tych co beda budowac(to niestety my)!
Od dwoch tygodni jestesmy szczesliwymi posiadaczymi projektu Nastka i to na razie tyle...w chwili obecnej jestesmy na etapie walki o papierki,wszyscy to na pewno znacie,mozna dostac depresji i ryczec...Ale jestesmy zdeterminowani i nie poddamy sie!Latem kupilismy dzialke,szukalismy jej ponad rok i w koncu sie udalo,teraz naturalnie te ch.....rne papiery!Obecnie czekamy na decyzje o warunkach zabudowy i pozniej jeszcze pozwolenie na budowe.Z rzeczy technicznych to mamy miec do konca stycznia podlaczony prad,dzialka juz jest na nowo wytyczona(wznowione granice),w najblizszym czasie chcemy ogrodzic dzialke,wywiercic studnie,poniewaz na wode i kanalize od miasta nie mamy szans,takze czeka nas jeszcze do tego budowa przydomowej oczyszczalni sciekow(biologicznej).I dobrze!Przynajmniej spokoj z miastem! Moi droczy !! Mamy na razie jedno wazne pytanie,chodzi o budowe,jak budowac?Czy metoda gospodarcza czy inna???


Problem polega na tym ze moja zona od lutego bedzie juz na miejscu,tzn w kraju,natomiast ja niestety nadal bede przebywal za granica,kurcze ktos przeciez musi dalej zarabiac pieniazki na rodzinke ...no i budowe! Czyli budowa naszej Nastki w zasadzie spada na moja zone! A ona po prostu sie tego boi,co zreszta doskonale rozumiem.Z lektury na forum widze ze w zasadzie wszyscy buduja sys.gospodarczym,tylko RobertU postawil kanadyjczyka.
Tymczasem u nas w Miedzyrzeczu jest przypadkiem glowna siedziba Firmy Praefa,ktora buduje domy z elementow gotowych(keramzytu),czyli prefabrykowanych!Do niedawna Praefa budowala tylko dla niemiec i skandynawii ale w ostatnim czasie z uwagi na szal cen na materialy i robocizne zaczela bym konkurencyjna rowniez w polsce!!! Poszlismy tam z projektem i zamowilismy kosztorys stanu surowego otwartego,trzeba tylko wylac samemu fundament,reszte w kilka dni robi Praefa! I wlasnie o to chodzi mojej zonie!
Ja bylem strasznie sceptyczny,glownie z uwagi na koszta,uwazalem ze mimo szoku cen w ostatnich dwoch latach nadal oferta taka bedzie dla nas po prostu duzo za droga! Sluchajcie ,ten kosztorys przyszedl kilka dni temu i musze przyznac ze jestesmy zaskoczeni! Pozytywnie!! Tak mysle.
Koszt stanu surowego otwartego domu Nastka przez firme Praefa wynioslby dokladnie 105 675,53 PLN Netto !!! +-5% Co wy wszyscy na to ???!!!
Czas realizacji tydzien! Wolne terminy kwiecien-czerwiec.Wszystko wliczone :
produkcja,transport,montaz ! Prosimy was o opinie,poniewaz nie mamy pojecia ile nie liczac fundamentow kosztowaloby na dzien dzisiejszy wybudowanie systemem gospodarczym !?? Serdecznie pozdrawiamy raz jeszcze i czekamy na odpowiedzi !! Tomek i Agnieszka

veech'u
09-01-2008, 10:22
Ja bym w to wchodzil w ciemno
Najwiecej wart jest tutaj swiety spokoj . Im krocej trwa budowa tym lepiej. Jak trwa dlugo to bardzo wiele rzeczy moze sie wydazyc. Poza tym naczelna zasada inwestora jest Niczego nie zmieniac i robic zgodnie z projektem a ta forma zapewni wam ze wszystko bedzie zgodnie z projektem i zaden madry majster nie doradzi wam "zyczliwe" jakiejs "korzystnej zmiany"
Gdyby teraz budowal to nawet bym sie nie zawahal i budowal z elementow gotowych a keramzyt rewelacja. Jedzcie z tym i do przodu ;))
pozdrawiam

GallAnonim
09-01-2008, 16:03
czesc veech´u ! dzieki za odpowiedz ! czyli uwazasz ze ta cena podana przez Praefe nie jest wygorowana ?? powiedz mi prosze jeszcze , czy te problemy ktore nastkowicze tutaj na forum sygnalizowali w przypadku bydowy z Praefa nie beda sprawiac problemow ?? mam na mysli tutaj te bledy konstrukcyjne w projekcie itd. ! Strasznie mi sie podoba Twoj wykusz !!! Korci mnie aby i u nas taki sobie zrobic ! Ale moja Agniesia ma z tym problem bo chce scianke dzialowa miedzy pokojem a kuchnia,coz sie zobaczy kto wygra... :P
A tak w ogole ze zmian jakie chcemy wprowadzic to sa to zmiany w zasadzie
kosmetycznej natury:
- okno w garazu od strony wejscia takie samo jak te z drugiej strony,
- rezygnujemy ze stropu w dalszej czesci salonu !
- rezygnujemy z kominka od strony zewnetrznej
- chcemy zamknac dach przy kominie (tak jak u ciebie jest veech´u) bo
orginalnie wyglada jakby dach byl nie skonczony czyli okropnie i do tego
bedzie sie woda lala podczas deszczu na sciane
- zastanawiamy sie nad likwidacja tych bocznych drzwi w salonie ???
dobra , na razie starczy bo sie rozgadalem, pozdrawiam wszystkich papa

GallAnonim
09-01-2008, 16:17
Brawo brawo
pieknie to wszystko wyglada i postepy bardzo szybkie. Zazdrosze ocieplenia poddasza bo juz pokoiki wygladaja jak gotowe do zamieszkania.
Nie pamietam czy ty tez obnizales jetki tak by byly na poziomie sufitu dla poddasza i tak by strych byl uzytkowy ?
Ja obiecuje sobie wiele po tym strychu i zamierzam go przeznaczyc na pracownie ;))
jak rozwiazales posiom garazu ? pokaz na zdjeciu
kotlownia juz gotowa ? Nasza dopiero za miesiac bedzie ready
Pozdrawiam
veech`u...powiedz o co chodzi z tymi jetkami bo nam tez strasznie na tym strychu zalezy ! a niestety na tyle sie nie znamy i w ogole nie wiemy w czym jest problem ??? :cry: :(

veech'u
09-01-2008, 20:59
veech`u...powiedz o co chodzi z tymi jetkami bo nam tez strasznie na tym strychu zalezy ! a niestety na tyle sie nie znamy i w ogole nie wiemy w czym jest problem ??? :cry: :(

Jetki trzeba zamowic dłuzsze o ok 120cm (wyliczyc) i umiescic nizej. Maja stanowic oparcie dla pokrycia podlogi na strychu i punkt zaczepienia wieszakow do zabudowy poddasza. To co jest wprojekcie to sa kurze grzedy ;) Trzeba je tez usztywnic.
pozdr

veech'u
09-01-2008, 21:15
czesc veech´u ! dzieki za odpowiedz ! czyli uwazasz ze ta cena podana przez Praefe nie jest wygorowana ?? powiedz mi prosze jeszcze , czy te problemy ktore nastkowicze tutaj na forum sygnalizowali w przypadku bydowy z Praefa nie beda sprawiac problemow ?? mam na mysli tutaj te bledy konstrukcyjne w projekcie itd. ! Strasznie mi sie podoba Twoj wykusz !!! Korci mnie aby i u nas taki sobie zrobic ! Ale moja Agniesia ma z tym problem bo chce scianke dzialowa miedzy pokojem a kuchnia,coz sie zobaczy kto wygra... :P
A tak w ogole ze zmian jakie chcemy wprowadzic to sa to zmiany w zasadzie
kosmetycznej natury:
- okno w garazu od strony wejscia takie samo jak te z drugiej strony,
- rezygnujemy ze stropu w dalszej czesci salonu !
- rezygnujemy z kominka od strony zewnetrznej
- chcemy zamknac dach przy kominie (tak jak u ciebie jest veech´u) bo
orginalnie wyglada jakby dach byl nie skonczony czyli okropnie i do tego
bedzie sie woda lala podczas deszczu na sciane
- zastanawiamy sie nad likwidacja tych bocznych drzwi w salonie ???
dobra , na razie starczy bo sie rozgadalem, pozdrawiam wszystkich papa
nie znam odpowiedzi na pytanie czy to drogo. Ja bym sie zdecydowal na to rozwiazanie. Nalezy tez uwzglednic to ze ten system daje dodatkowe oszczednosci np na elektryce bo powinno by juz wszystko uwzglednione w płytach. Nie wiem tez o jakich bledach konstrukcyjnych wspominacie ?(nie przypominam sobie zeby takie byly )
Radze uwazac z takimi ruchami jak rezygnacja ze stropu. jak rozumiem ma to na celu podwyzszenie pomieszczenia. Zaburza sie bilans cieplny i czesto w takim pomieszczeniu jest zimno na dole acieplo tam gdzie nie ma domownikow;(
My jestesmy bardzo zadowoleni zarowno z otwartej kuchni jak i z wykusza. To prawda jestesmy zwolennikami otwartych kuchni a wszelkie argumenty za zamknietymi sa dla nas nieistotne. Mamy mozliwosc rozmawiania z goscmi siedzacymi w jadalni i dzieki temu polaczeniu z salonem i jadalnia jest to naprawde duze i funkcjonalne pomieszczenie. a wykusz to najlepszy pomysl na jaki wpadlismy na etapie projektowym. Nie ujmujac nic pozostalym nastkowiczom uwazam ze bez tego wykusza to mielibysmy salon a'la tramwaj a tak na ostatniej wigilii wnaszej jadalni przy stole siedzialo wygodnie 10 osób przy stole ktory ma 2,6m i krzesło nie wystawalo poza barek.
pozdr

trabi-wrc
10-01-2008, 09:48
veech`u...powiedz o co chodzi z tymi jetkami bo nam tez strasznie na tym strychu zalezy ! a niestety na tyle sie nie znamy i w ogole nie wiemy w czym jest problem ??? :cry: :(

Odpowiem za veech'a - u nas (czyli tych, którzy kupili niedawno projekt) ten problem nie istnieje, bo nareszcie ktoś zmienił więźbę i jętki są na poziomie stropu jak Pan Bóg przykazał.

Napisz proszę, czy ta cena zawiera wykonanie stropów? A co z podciągami?

Wygląda ciekawie, szczególnie, jeśli miałoby to być np w kwietniu.

Będę teraz myślał intensywnie nad tym, a jeśli się zdecydujemy, to możnaby poćwiczyć trochę cenę.

Pozdrav

GallAnonim
10-01-2008, 16:42
czesc trabi-wrc !!! dzieki za odpowiedz...chcesz przez to powiedziec ze w projekcie ktory wy kupiliscie jest to z tymi jetkami juz poprawione ?? my kupilismy nasz projekt przed swietami a przyszedl 29 grudnia czyli mam nadzieje ze to u nas tez jest poprawione..kosztorys przygotowany przez praefe obejmuje rowniez stropy,naturalnie i do tego tez sciany dzialowe jak rowniez i poddasze.Nie wiem za bardzo co to sa padciagi ?? ale domyslam sie ze to sa te sciany na poddaszu? Otoz poddasze jest oczywiscie tez wliczone w cene kosztorysu razem ze scianami dzialowymi na gorze !
Wiesz co trabi-wrc najlepiej bedzie jak przedstawie w skrocie caly kosztorys :

Dom Nastka L :

Parter z dostawa netto : 45040,36 PLN w tym :

15,0 cm sciany zewnetrzne : 153,50 m2
17,5 cm sciany wewnetrzne : 51,65 m2
10,0 cm sciany wewnetrzne dzialowe : 30,54 m2
Belki nadprozowe : 20,87 mb
Slupy 2 szt. 6,26 mb
Puszki i rurki elektr. : 45 szt. wszystko gotowe w scianach !!!


Strop z dostawa netto : 19302,47 PLN w tym :

16,0 cm plyty stropowe,pelne z betonu C20/25 : 66,83 m2
20,0 cm plyty stropowe,pelne z betonu C20/25 : 25,60 m2

Poddasze z dostawa netto : 23508,25 PLN w tym :

15,0 cm sciany zewnetrzne szczytowe : 60,83 m2
15,0 cm sciany zewnetrzne kolankowe : 21,80 m2
12,0 cm sciany wewnetrzne dzialowe : 41,58 m2
10,0 cm sciany wewnetrzne dzialowe : 29,81 m2
Puszki i rurki elektr. : 35 szt. wszystko gotowe w scianach !!!!

Montaz , netto : 17824,45 PLN ! w tym :

Montaz : sciany , belki , stropy : 509,27 mb.
Z zalaniem wienca,zaszpachlowaniem spoin i wykonczeniem powierzchni pod
tapetowanie.Montaz z wykwalifikowana grupa montazowa Firmy Praefa, w
tym dojazd ekipy,zakwaterowanie,dzwig 40t,materialy montazowe i masy szpachlowe,specjalistyczne wyposazenie !!!

Razem z dostawa i montazem netto : 105675,53 PLN

Specyfikacja :
Elementy keramzytowe w technologii Praefa maja idealnie gladkie powierzchnie.Sa od razu przystosowane do polozenia tapet (lub nawet do malowania po ewent. dokonaniu cienkiej przecierki gopsowej).Kladzenie
tynkow wewnetrznych jest zbedne !!

W elementach w technologii Praefa umiejscowione sa rurki i puszki elektryczne oraz wszelkie otwory i bruzdy na instalacje grzewcza , wodna
i kanalizacyjna !

I co wy wszyscy na to ?????

Bo my sie w zasadzie juz nawet nie zastanawiamy i za kilka dni chcemy podpisac umowe z Praefa.Veech`u ma tutaj racje,mysle ze nie ma sie co zastanawiac.

Pozdrawiamy

trabi-wrc
10-01-2008, 19:01
Witaj Anonimie,

podciąg to element konstrukcyjny (w Nastce widać go przy stropie przed drzwimi wejściowymi, w garażu i w salonie) i wykonuje się go z żelbetu.
Być może praefa ma takie elementy prefabrykowane.

Zrozumiałem z tego co napisałeś, że Twoja Nastka będzie miała garaż po lewej stronie od wejścia, czyli lustrzane odbicie naszej.

Napisz proszę jakie ściany zostały zaoferowane LB10 czy LB15.

Ciekawe co by nam zaoferowali bo z Międzyrzecza jest ok 250 km.

Zaczynam kolejne przemyślenia

Pozdrav

GallAnonim
10-01-2008, 19:38
czesc trabi-wrc !

jesli chodzi o sciany to w kosztorysie stoi tak :

15,0 cm sciany zewnetrzne z LC 16/18 D 1,6(R`w=50dB)(odpornosc ogniowa 120min.-klasa odp.poz.B).Zbrojenie ze wzgledu na transport siatka Q131 w srodku grubosci , nadproza zbrojone wedlug obliczen(w nadprozach stosowane wymagane statycznie klasy betonu konstrukcyjnego). uff , kurcze ale to wszystko skomplikowane...

17,5 cm sciany wewnetrzne z LC 16/18 D 1,6...reszta tak samo jak wyzej...
10,0 cm sciany wew.dzialowe z LC 12/13...

mam nadzieje ze pomoglem...a to co zaproponowali jest ok??
pozdrawiam

leszek2307
13-01-2008, 11:24
Witam serdecznie nowych Nastkowiczów !!
Gratuluję wyboru i życzę szybkiej budowy. :lol:

Byłbyś pierwszym, który zbuduje Nastkę z gotowych elementów, no oprócz kanadyjczyka, ale mam na myśli takie tradycyjne materiały.
Co do tego, że będzie budować żona to chyba reguła, bo większośc zapytań dostaję od pań i powoli mam wrażenie, że one jednak w większości budują, a nie panowie. Panowie chyba jednak częściej są od tego zaplecza finansowego :D , a Panie mają czas na przemyślenia i budowę :wink:

Projekt powinieneś mieć już w porządku, bo ja jako pierwszy zażądałem od Archipelagu "honorarium za poprawki autorskie" i od tego czasu mam sygnały, że projekt jest już poprawiony. W tej wersji, którą mieliśmy my było niemożliwe zrobienie wieńca, który przebiegał przez środek okna szczytowego. Wiązało się to też z wysokością jętek, co dawało poddasze w formie "kurzej grzędy" jak to określił Veech'u. Jętki muszą być na takiej wysokości, jak na tej przestrzennej wizualizacji z archipelagu. Jeżeli wysokość jętek jest w projekcie poprawiona to i ich długość teoretycznie powinna być właściwa :oops: , ale na wszelki wypadek lepiej sprawdzić.
Co do oferty, o której piszesz to wydaje się atrakcyjna, jednak od czasu jak my budowaliśmy ceny poszły "trochę" w górę. Fundamenty musisz liczyć na jakieś 30 tys. i biorąc pod uwagę czas , małe zaangażowanie w budowę, to w porównaniu do systemu gospodarczego, może być atrakcyjne (niekoniecznie finansowo).
Może coś przeoczyłem, ale piszesz że ściany zew. mają 15 cm, a wew. 17,5 cm - to coś mi tu nie pasuje ? - chociaż powiem szczerze, że nie znam bliżej tego materiału, ja jestem zwolennikiem Ytonga :)

leszek2307
22-01-2008, 06:38
Czym bliżej końca tym mniej zdjęć ..., chyba trzeba chronić swoją intymność ?
Ale chciałem pochwalić się taką małą akwarelą, która wisi u mnie między drzwiami, ktoś poznaje ? :D
http://img180.imageshack.us/img180/5279/schowek01uh7.jpg

andreassi
02-02-2008, 20:51
Witam wszystkich.
Zaczęliśmy budowę naszej Nastki !!!
Warunki terenowe są wręcz ekstremalne.
Pogoda nawet dopisuje, ale wjazd na działkę tylko sprzętem z napędem na wszystkie osie. "Gruszki" z betonem wciągaliśmy traktorami, bo o własnych siłach to niestety nie dały rady.
Gdyby nie sprzęt moich rodziców (mają gospodarstwo rolne), to by trzeba było taczkami zachrzaniać z tym betonem :o
Najprawdopodabniej po zaizolowaniu fundamentów prace staną, ze względu na niemożliwość wjazdu nawet z piaskiem do zasypania fundamentów, a nie mówiąc już u przywiezieniu betonu :(
Pozostajemy z nadzieją na bezdeszczową pogodę. Jak trochę przeschnie to chociaż wyrówna się teren i może da się wjechać przyczepą ze żwirem, bo o ciężarówce to nawet nie ma co marzyć.
Pozdrawiam.

P.S. Zdjęcia w linku poniżej.

slawekspiolek
03-02-2008, 13:34
Witam serdecznie wszystkich Nastkowiczów.
Kupiliśmy projekt Nastka i planujemy na kwiecień rozpoczęcie prac budowlanych. Z uwagą przeczytałem wszystko na tym forum. Bardzo dobrze, że są takie miejsca w sieci, gdzie można znaleźć bratnie, "nastkowe" dusze...
Mamy piękną działkę (1200 m.kw.) w okolicach Bydgoszczy. Jest las, są nadnoteckie łąki, cisza i spokój - rewelacja. Ja pochodzę z kaszubskiej wsi i jestem zachwycony, że po latach "zapuszkowania" w bloku znowu będę WOLNY. Moja żona (od urodzenia w blokach) jest mniej entuzjastyczna, ale myślę, że to się zmieni, gdy zbudujemy piękną Nastkę i w niej zamieszkamy. Dojazd do miasta dobry - 700 m drogi gruntowej, 2 km dwukierunkowego asfalcika i 10 km 4-pasmowej obwodnicy. Działkę kupiliśmy jeszcze przed tą szaloną podwyżką cen ziemi (15 zł/m.kw. - obecnie 90 - 6x w ciągu 3 lat - draster). Działka jest idealnie zorientowana jeśli chodzi o kierunki świata - wjazd (kuchnia) od północy, ogród od południa.

Mam całą masę pytań. Może będą bez ładu i składu, ale pozwolę sobie kilka (tych obecnie nurtujących) zadać.
1. Fundament to... podstawa. Wiadomo. Planujemy nawieżć ziemię na naszą działkę i nieco podnieść poziom gruntu. Ile Waszym zdaniem powinny wychodzić ściany fundamentowe ponad docelowy poziom gruntu (tak żeby schody wejściowe i taras ogrodowy wyglądały jak należy, żeby prezentowały się odpowiednio wykończenia klinkierowe)?? I dalej. Widzę, że sprawa tarasu i schodów jest różnie rozwiązywana na etapie fundamentów. Veech`u zrobił fundamenty pod wszystko, inni nie robią fudamantu pod taras. Jaka opcja jest lepsza?
2. Czy opłaca się (czy w ogóle można?) rezygnacja z wylewanego stropu w garażu?
3. Czy Waszym zdaniem powiększenie okna kuchni ma sens?

Pozdrawiam serdecznie
Slawek

trabi-wrc
03-02-2008, 18:04
slawekspiolek - powymądrzam się, bo sam się niedawno dowiedziałęm - ściany fundamentowe powinny wychodzić ok 25-30 cm ponad poziom gruntu.

andreassi - ile warstw bloczków kładłeś ? 5 czy 6 czy więcej? Ile szt Ci wyszło - ja liczyłem na 6 warstw to niemal 900 wyszło.

Pozdrav

leszek2307
03-02-2008, 19:29
Witam nowych Nastkowiczow :o :lol:

Trabi-wrc i nie tylko
ja mam 9 warstw bloczków 12x25x38 i wyszło na to 1650 szt łącznie z podmurówką pod kominy, ale bez tarasu. Ściana fundamentowa szeroka na 25 cm, pod Yotng taka wystarcza i koszt jest mniejszy. 9 warstw dało wys. około 120cm z czego 90 jest do poziomu gruntu a 30 wystaje powyżej + ok. 20cm które dojdzie jako podłoga( 10 cm styropian , 6 cm wylewka + podłoga izolacja itp) co da razem 50 cm i wtedy wychodzą ładne 3 schody przed wejściem. Generalnie według moich spostrzeżeń jak nie ma domu to nie widać pochylości terenu i trudno ocenić gdzie jest ten poziom zero. Ale polecam raczej zrobić wyżej jak za nisko, bo teren jednak pod wpływem zagospodarowania się podwyższa i potem może być za nisko (chociaż ocena jest chyba indywidualna i każdy ma inne preferencje)
slawekspiolek
na pierwsze pytanie masz już odpowiedź powyżej.
Odnośnie tarasu, to jaka opcja jest lepsza, to sam musisz ocenić sam w zależności jaki ten taras będziesz chciał mieć. Jeżeli nic nie będziesz kombinował i powierzchnię wyłożysz kaflami to lepiej zrobić fundament od razu, ale jak powierzchnię tarasu chcesz zrobić z jakiegoś kamienia lub z kostki, z bruku, lub drewniany to fundament wydaje mi się zbędny i dlatego ja nie robiłem.
2. Jeżeli zrobisz strop w garażu to uzyskasz niskie pomieszczenie do którego wejście można zrobić z łazienki na górze, co wg mnie nie jest najlepszym rozwiązaniem, lub otwór w stropie na wejście w garażu, co uważam też za rozwiązanie mało wygodne. Ja zrezygnowałem ze stropu całkowiecie i nad bramą do garażu i po bokach zrobię podest do którego będzie łatwy dostęp z drabinki. Można ewentualnie przemyśleć jeszcze wrzucenie do wieńca nad garażem jakichś kątowniczków, czy profili żeby potem mieć łatwiej. Ja nic nie dawałem i teraz zastanawiam się, czy dobrze zrobiłem. Oszczędność na stropie, dużo łatwiejsze wykonanie i ocieplenie dachu. Garaż ma dużo przestrzeni i jest wygodniejszy przy pracach z dużymi elementami. Polecam podniesienie wysokości bramy przy takim rozwiązaniu, bo na podstawie moich spostrzeżeń uważam że jest za niska , a prowadnice bramy wręcz przeszkadzają na takiej wysokości, np z płytą gipsową nie da się wejść bez ugięcia kolan co jest strasznie męczące.
3.
moim skromnym zdaniem jeżeli okno w kuchni masz na północ to światła i tak będziesz miał niewiele więcej, a powiększenie przez obniżenie okna uniemożliwi zrobienie zlewozmywaka pod oknem, lub przynajmniej utrudni. Z praktyki mogę powiedzieć, że chyba nie warto no i takie rozwiązanie przy myciu jednak więcej cię zasłania i jeżeli masz blisko ruchliwy chodnik to nikt nie będzie patrzył jak zmywasz. Jeżeli zrobisz zgodnie z projektem to pod oknem w kuchni jest donica co przy obnizeniu okna może nie wyglądać najlepiej.

andreassi
03-02-2008, 20:41
Witam ponownie wszystkich.
U mnie bloczków wyszło podobnie jak u Leszka, też bez tarasu i schodów wejściowych. Trudno mi określić dokładnie bo kupowałem materiał na dwa domy (mój i siostry - widać też na zdjęciach).
Co do stropu nad garażem to także zrezygnowałem. Położe kilka belek w poprzek, na to deski (z budowy trochę tego przecież zostanie) i schowek jak znalazł.
Ściany z Ytong-a 36,5cm. Mój wykonawca już trochę domów postawił(oglądałem całe osiedle), co mnie bardzo uspokoiło co do ewentualnych błędów wykonania.
Zrezygnowałem z komina z tyłu budynku. Koszty duże i już tak mnie nie ciągnie, bo przez ładnych parę lat opalam kominkiem moje 40m2. Wiem, że już nie będzie tak samo wyglądała ta nasza Nastka, ale coś za coś.

Pozdrawiam.

DRACO102
04-02-2008, 14:26
Leszek,
poznaję akwarelę- też taką mam!!!!
Oczywiście to nasza Nastka!!

A ja - jak dobrze pójdzie może za tydzień- ruszam z murami- fundament zrobiłam w pażdzierniku zeszłego roku.
Zrobiłam go bez tarasu i schodów- ale nadrobię to przy wylewaniu stropów.
Mi wykonawca zrobił 8 warst bloczków niestety nie potwierdze ilości bloczków.

leszek2307
05-02-2008, 13:46
[quote="andreassi"]Witam ponownie wszystkich.


Mam serdeczną prośbę o zmianę avatar'a. Kojarzy się on na forum z osobą i bardzo mi przykro, że już jest mój :lol:

andreassi
05-02-2008, 20:10
Witam.

Dla Ciebie wszysko Leszek...;)