PDA

Zobacz pełną wersję : Kto Prezydentem



Strony : [1] 2 3 4 5 6 7 8 9

rafslusarczyk
10-10-2005, 07:12
Jak w temacie

Cypek
10-10-2005, 07:41
Nie to forum, poza tym co za różnica ?

Tomik_B
10-10-2005, 07:50
Jak w temacie

Wypowiedziałem się w temacie. :)

A nie w temacie. Może autor wypowie się tutaj. (http://murator.com.pl/forum/viewtopic.php?t=56368)

rafał ...
10-10-2005, 07:50
Nie to forum, poza tym co za różnica ?

ZASADNICZA

tczarek
10-10-2005, 08:06
Nie to forum !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!

agniesia
10-10-2005, 08:18
w temacie - Tusk,
nie wyobrazam sobie, zeby oszolom wygral

gregmena
10-10-2005, 08:24
Ludzie czy wyscie oszaleli, na TUSKA, przecież to stare afery dalej się bedą ciągnąć, ludzie piskorskiego mają się wspaniale

spójrzcie na wczorajsze wypowiedzi tuska a kaczki po wyborach, tusk to napastliwość, atak, kłotnia. mam nadzieje że apele kaczki o merytoryczną dyskusje choć w minimalnym stopniui tusk poslucha
gdzie jest jakiś program TUSKA???? sam atak na kaczke i tyle, slyszalem wypowiedzi wczoraj Tuska do kilku telewizji, jedno haslo powtarzane wciąc o zaciśniętych pięściach, czy może być prezydentem ktoś kto nie ma nic do powiedzenie poza jednym sloganem

poza tym tylko PO nie chcialo zwolywac sejmu o zwrot VAT

poza tym co to za oszolomstwo LEPPEROWSKIE by tu robić agitke partyjną za tuskiem, czy co???

Majka
10-10-2005, 08:32
poza tym co to za oszolomstwo LEPPEROWSKIE by tu robić agitke partyjną za tuskiem, czy co???

to czemu nie oddałas w tej ankiecie głosu za kaczyńskim. Na chwile obecną ma 0

gregmena
10-10-2005, 12:27
majka to forum budowlane, a nie jakiś partyjny beton z PO robi tu agitke......

Tusk jest w rządach od 1989 w taki czy inny sposób i co ???????

Agnieszka1
10-10-2005, 13:01
na kaczynskiego glosowalismy, cala rodzina :P
nie wyobrazam sobie zeby oszolom wygral :wink:

nie wiem co ludzie w tusku widza, lejwoda bez konkretow, nastawiony tylko aby zarzucac niesprawdzonymi zarzutami kaczke.

Podobalo mi sie jak go kaczka zagial gdy byla mowa o pochodach homoseksualistow.
Tusek powiedzial - tylko dlatego ze ktos ma inny poglad niz pan zabrania pan mu pochodu robic?
na co kaczka - przepraszam bardzo ale homoseksualizm nie jest pogladem - hheheheheh
tuskowi az pioruny z oczu lecialy

Lawy
10-10-2005, 13:16
na kaczynskiego glosowalismy, cala rodzina :P
nie wyobrazam sobie zeby oszolom wygral :wink:

nie wiem co ludzie w tusku widza, lejwoda bez konkretow, nastawiony tylko aby zarzucac niesprawdzonymi zarzutami kaczke.


hehe, gdybyś mieszkała w Warszawie to inaczej bys patrzyła na rządy Kaczyńskiego, i a propos wodolejstwa to kaczka też jest w tym mistrzem (ale trudno być politykiem bez takiej umiejętności....).

Jedynym plusem Kaczyńskiego jako prezydenta to może być to że w Warszawie się coś ruszy jak zajmnie sie państwem (choć zostanie urbański a to też nie najlepiej dla miasta).

ps. do Tuska też mam wiele zastrzeżeń, ale jego "dokonania" nie są tak widoczne jak Kaczyńskiego (choć szkoda że tylko dla warszawiaków)

pozdrawiam

Agnieszka1
10-10-2005, 13:20
na kaczynskiego glosowalismy, cala rodzina :P
nie wyobrazam sobie zeby oszolom wygral :wink:

nie wiem co ludzie w tusku widza, lejwoda bez konkretow, nastawiony tylko aby zarzucac niesprawdzonymi zarzutami kaczke.


hehe, gdybyś mieszkała w Warszawie to inaczej bys patrzyła na rządy Kaczyńskiego, i a propos wodolejstwa to kaczka też jest w tym mistrzem (ale trudno być politykiem bez takiej umiejętności....).

Jedynym plusem Kaczyńskiego jako prezydenta to może być to że w Warszawie się coś ruszy jak zajmnie sie państwem (choć zostanie urbański a to też nie najlepiej dla miasta).

ps. do Tuska też mam wiele zastrzeżeń, ale jego "dokonania" nie są tak widoczne jak Kaczyńskiego (choć szkoda że tylko dla warszawiaków)
pozdrawiam

nic nie robil to i nie widoczne :wink:
pozdrowionka

Lawy
10-10-2005, 14:53
nic nie robil to i nie widoczne :wink:
pozdrowionka

UW była w rządzie? była.
Działał póki się nie pokopał z Geremkiem.. więc coś do powiedzenia miał :wink:
Oczywiście, że nikt go w sumie nie poznał z dokonań, a partia to co innego.
U Kaczki to niestety (dla Warszawy) widać....

katerhasser
10-10-2005, 15:23
Lawy, widać i ja się cięszę, że po Piskorskim i Kozaku Warszawie trafił się Kaczor. Im dłużej caly ten układzik warszawski cementowałby się i wżerał w tkankę tego miasta, tym gorzej dla Polski, nie tylko dla W-wy. Kaczor ma niewdzięczne zadanie żeby to rozpirzyć. A że do walki się nadaje, jak Wałęsa powiedział, to walczy na ile mu wzrostu staje...
Żeby on taki ładny był jak teraz Kwaśniewski (chyba chory jakiś bo chudy jak nigdy) i w jakimś języku obcym dobrze op....lić był w stanie, to już wogóle nie byłoby o czym dyskutować....
A Tusk to przecież po miesiącu swych gulgotów nerwy wszystkim zszarga. Jak on zaraz do logopedy nie pójdzie, to mu pojadę sam kamieni w gębę nakładę i wiersze każę recytować.

Lawy
10-10-2005, 15:53
Lawy, widać i ja się cięszę, że po Piskorskim i Kozaku Warszawie trafił się Kaczor. Im dłużej caly ten układzik warszawski cementowałby się i wżerał w tkankę tego miasta, tym gorzej dla Polski, nie tylko dla W-wy. Kaczor ma niewdzięczne zadanie żeby to rozpirzyć. A że do walki się nadaje, jak Wałęsa powiedział, to walczy na ile mu wzrostu staje...
Żeby on taki ładny był jak teraz Kwaśniewski (chyba chory jakiś bo chudy jak nigdy) i w jakimś języku obcym dobrze op....lić był w stanie, to już wogóle nie byłoby o czym dyskutować....




:o :o :o
Ależ ja mam zupełnie inne zdanie. :D Co do Kaczki - źle sie dzieje w Warszawie za jego rządów i dobrego zdania o nim nie mam, wręcz przeciwnie. A wygląd pozostawiam innym do oceny - ja co najwyżej mogę kobiety oceniać, ale facetów nie mam zamiru :D :D

jareko
10-10-2005, 15:54
Kaczor (Donald)
http://i.wp.pl/a/f/pjpeg/8708/tusk_nowy_400_prezydenci_krynicki.jpg

Kaczorek (Kaczynski)
http://i.wp.pl/a/f/pjpeg/8708/kaczynski_nowy_400_krynicki_prezyde.jpg

Hmmm......ciekawe ktory?
Bo w slowie obaj sobie sa rowni - podobnie zlosliwi i szpile przeciwnikowi wbijajacy i wode lejacy tak ze parasol nie ochroni
Program podobnie obaj maja - tylko gdzie?
Obaj corki maja atrakcyjne :)
Zonki hmmm..... bez komentarza ale maja - to fakt
Hmmm.....kto wygra?
Kaczorek ma poparcie Radia MaRyja hmmm.... czy w zwiazku z tym wygra ?

Ciekawe sa wyniki wyborow Internautow - tu Kaczorek poleg z kretesem pod naporem Kaczora ;)

jareko
10-10-2005, 16:00
a co do ukladzikow w Warszawce
byly sa i zawsze beda
Za Piskorskiego - naglosnione
Za Kaczynskiego - tez sa ale jeszcze nie na pierwszych stronach gazet. Cierpliwosci - pojawia sie.
Poza tym hmmmm...... czy zauwazyliscie jak przed zblizajacymi sie wyborami Kaczor cugu dostal i miasto nasze zaczal odmieniac?
Wybory powinny byc co roku - moze wtedy cokolwiek by sie dzialo w 100licy

Moj kandydat przepadl z kretesem ;) Choc i tak bym na niego nie glosowal :lol: ale zawsze moja sympatie wzbudzal imc Pan Korwin :) Ta jego mucha :))))) i te poglady :)

boguslaw
10-10-2005, 17:12
Zadecydują media, które będą pokazywać głównie swojego predendenta.
W decydującym momencie ich rzekoma bezstronność ulotni się jak kamfora.
Kto jest właścicielem mediów - wiadomo.
Wśród gości np. TVN24 od wczoraj (wskakiwałem na program na krótko)było dziewięcioro gości wspierających Tuska a tylko jeden Kaczora. Są na antenie długo i nikt im nie przerywa. Przypadek?
Również podczas planowanej przed wyborami rozmowy Krzemiński - Staniszkis - nawalił transport dla tej ostatniej (popiera ona zdecydowanie Kaczyńskiego). Przypadek?
Zdążyła ona tylko przez telefon przypomnieć noc z odwoływania rządu Olszewskiego, podczas której to właśnie Tusk osobiście podliczał głosy tych "za": Lewica, prawica, KPN, Kongres, PSL. Wszyscy do kupy.
Moczulski siedział cichutko jak trusia.
Naprawdę nic to nikomu nie mówi??
Nikt nie czuje się manipulowany???
Jeśli p. Gronkiewicz-Walz specjalnie z Banku Światowego przyjechała dopilnować obioru kandydata odpowiedniego dla finansowej międzynarodówki? A czyj jest Bank Światowy??
Czas na tworzenie klasy średniej a nie oligarchów, potem dopiero czas na liberalizm w gospodarce.
Argumenty jednej i drugiej strony są niestety bardzo kiepskiej jakości.
Świadczy to jedynie o opinii jaką "elity" mają na temat społeczeńsywa....
Na razie jednak tylko Kaczor!
Koło niego jest znacznie mniej służb specjalnych.

Lawy
10-10-2005, 20:02
Jeśli p. Gronkiewicz-Walz specjalnie z Banku Światowego przyjechała dopilnować obioru kandydata odpowiedniego dla finansowej międzynarodówki? A czyj jest Bank Światowy??


Czyj?? Pytanie serio bo nie wiem.....


ps. Idąc na wybory słyszałem rozmowę dwóch panów: "Jak Tusk nie wygra to żydzi będą niezadowoleni że nic nie mają i będą blokować Polskę. Tak więc trzeba jednak na Tuska zagłosować żeby żydzi nie blokowali nas." :lol: :lol:
Na początku miałem niezły ubaw, ale jak tak sobie człowiek przemyśli to robi się to mniej zabawne a bardziej żałosne
:roll:

manykes
10-10-2005, 20:03
Oczywiście Kaczyński ...... :D

invx
10-10-2005, 20:09
TUSK :wink:

rrmi
10-10-2005, 20:13
Moj kandydat przepadl z kretesem ;) Choc i tak bym na niego nie glosowal :lol: ale zawsze moja sympatie wzbudzal imc Pan Korwin :) Ta jego mucha :))))) i te poglady :)
to i moj kandydat :)
przepadl , ale zauwaz , ze jak na osobe bez zadnej reklamy i tak zdobyl okolo 2%

Teraz Donald albo Kaczor :D
Ja wybieram Donalda

_ZBYCH_
10-10-2005, 20:23
A ja dostałem e-mailem takie zdjęcie z tytułem "ZASTANÓWCIE SIĘ" :lol:

http://www.zbychdom1.republika.pl/rozne/Kaczor.JPG

gregmena
10-10-2005, 21:08
o Zbychu dziękuję za argument za Kaczyńskim, masz rację Napoleon także był NIZIOŁKIEM i zobacz ile osiągnął, zreszta jak w moim ulubionym filmie niziołem często więcej osiągnie niż wmówiony wszystkim aferał z tuskolandi

maro74
10-10-2005, 21:44
A ja uważam, że wygra "KACZOR DONALD" przy pomocy Myszki Miki :lol: :lol:

boguslaw
11-10-2005, 07:43
Lawy. Sam sobie odpowiedziałeś na swoje pytanie.
Bank Światowy to Bank jak każdy inny, a nazwa "Światowy" jest bardzo mylącam, gdyż sugeruje jakiś globalny patronat finansowy.
Banki są zawsze przedsiębiorstwami dochodowymi a nie instytucjami charytatywnymi. P. Gronkiewicz po tym jak była prezesem NBP, została Prezesem do spraw personalnych Banku Światowego.
Dała nogę jak finanse w Polsce za Buzka zaczęły się sypać. Po okresie karencji powrót - ludzie mają krótką pamięć.

_Zbych_
Przedstawione zdjęcie to oczywista manipulacja - fotomontaż. Kaczyński nigdy nie był fotografowany w takim gronie (póki co), lecz gdyby był
powinniśmy być z tego faktu dumni. Przywódcy G-8 + czołówka OPEC!!!
W tym miejscu na orginale stoi Gerhard Schroeder- kanclerz Niemiec.
Berlusconi też jest mikrego wzrostu, lecz jest odpowiednio fotografowany, chodzi w butach na podwyższonych obcasach a gdy jest za mównicą, stoi na podeście podwyższającym go wizualnie. Lecz jest on właścicielem trzech sieci telewizyjnych i nikt nigdy nie odważyłby się demaskować go w tym zakresie. Bo też nie jest to w stylu mądrych demokracji zachodnich, ośmieszanie swoich polityków.
Argumentum ad personam to ostatni, najgorszy i głupi sposób na polemikę. U nas jest on na początku. Wyśmianie przeciwnika.

Kaczyński jest niższy od Putina tylko o 2 cm. Putin ma 170cm a Kaczyński 168 czyli dokładnie tyle co premier Japonii.

Jeśli wzrost ma być argumentem za czyimś obiorem lub nie to żal mi Was.
Gdyby Kaczyński miał posturę np. Olechowskiego, wygrałby w cuglach z Tuskiem.
I co ludzie mają w głowach??????
Oszołom? Jak zwał tak zwał.
Zatem najwyższy czas na oszołoma! Inni już swoje pokazali.

11-10-2005, 08:05
Wzrost nie jest żadnym argumentem.Tusza też nie.To znaczy niski wzrost.
Kwaśniewski jest maleństwem,a był 2 kadencje.I byłby trzecią,jakby można było!
Co więcej kiedyś był sondaż,w którym uznano,że Kwaśniewski jest wyższy od ,z tego co pamiętam od Olechowskiego,w każdym razie jakieś dwumetrowca.
:lol:

js
11-10-2005, 12:46
Tak Tak ludzie głosujcie na Kaczora niech czym prędzej opuści Warszawę.

Majka
11-10-2005, 12:57
Tak Tak ludzie głosujcie na Kaczora niech czym prędzej opuści Warszawę.

Tutaj sporo ludzi z innych rejonów. Może chcą, aby on został w Warszawie 8) :wink:

gregmena
11-10-2005, 13:02
widzę że zwolenników Tuska już naprawdę tępota umysowa chwycila, bo gdy sie nie ma programu i nie ma żadfnych afer w warszawie gownym argumentem przeciwko Kaczyńskiemu jest jego wzrost!!!!!!!!

Buahahaahhahahha, ja np mam 190 i CO Z TEGO, wiem że gupszy jestem nuiż nie jeden niziołek....

w ogóle to po za zaciskaniem pięsci nie widzę nic u tuska, taki aferal i populista, a dwa chce spokojnej prezeydentury a wiem że prezydent TUSk to będzie ciąga walka z rządzem PIS i ciągle kłótnie

a po za tym po jakiego wala tu dyskusja o polityce??????

kroyena
11-10-2005, 13:32
No to naklikam, ale żeby nie było, że licznika nie nabijam to w cześciach.

kroyena
11-10-2005, 13:33
Część I
Jak najbardziej na to forum. JEden i drugi chce coś budować. Jeden od nowa, drugi dla dumy.

kroyena
11-10-2005, 13:39
Część II.
Tak sobie czytam i mi takie oki sie poroboli o:
:o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o

Ja głupi, w swej naiwności myślałem, że te ludzie na tym forum to własność prywatną popierają. Alem się omylił. A dziwiły mnie wyniki z Par_lamentu.
Ciekawe tylko, że większość nicków klikała za zwrotem VAT, a jak było napisane 3x15% to się popierdoliło co niektórym ze szkołą podstawową lekcją historii i 3xTAK. :evil:
No chyba, że psy ogrodnika mogliby uszczypnąć, gdyby za szybko nie rozpoczęli budowy, ale jak już rozpoczeli to dlaczego nastepni mieliby być o 7% łatwiej + następne 7% z dochodowego. Czyli o około 14 %. Czyli o prawie cała różnicę pomiędzy VAT 7% a 22% za którą klikali, żeby im oddać. No normalnie się wkurkowałem, a Stańczykowi powinno się to z rzadka zdarzać.

Cóż mleko się rozlało.

kroyena
11-10-2005, 13:40
Część IIa
a - jak Admin, żeby nie było wyrażam się regulaminowo na temat podatków na artykuły i usługi budowlane. 8)

kroyena
11-10-2005, 13:50
Część III
Wolę wybrać tego, który bliżej leży powiedzenie ludziom, że trzeba wziąć się do pracy (i to nie oszukujmy się dla obcych koncernów) niż mówienie, że coś dostaną.
Bo ci co mają dostą, a nie wypracują to dostaną z moich podatków. A jak się komu nie podoba rola parnasa we własnym kraju, to zawsze może wyjechać na Skasy, do Stanów lub na Antypody. Na pewno da sobie radę, tylko podatkami nie zasili kasy w W-wie. Bo na W-wie kasa się kończy.

PS. Dla tych co nie zrozumieli ostatniej uwagi, większość firm które są średnie i powyżej wynajęło w W-wie pokoiki lub piętra i lokalne podatki płaci w stolicy. Stało się to za sprawą dowbrowolnego lub wymuszonego centralnie nękania firm z peryferii przez różna kontrole urzędnicze. Skutek jest taki, że Warszawkę stać na budowanie za niskich tuneli, lub nie bycie na rozstrzyganiach pieniędzy unijnych (tu do wyboru). A z kolei prowincja albo zaciska pasa oszczędzając, gdzie się da, albo wbija kły w scianę bo podatki, które miały lokalnie płynąć za firmami znowu płyną, ale do Wawki. A się stolicy w dupie poprzewracało od tego dobrobytu z nasych podatków dodam.

kroyena
11-10-2005, 13:54
Część IIIa

a - jak a my się cieszymy, że LG electron coś tam pod Wrocławiem walnie na kilkaset miejsc pracy, za śmieszne pieniądze, bo z naszych podatków przy obecnych obciążeniach pracodawców to w 8 mldPLN pójdzie z budżetu, czyli przelewanie z pustego w próżnię. Ale jest sukces.

Kapitał nie myśli kapitał liczy!

A jak się komu marzy socjalizm to na Kubę, albo do Korei.
Północnej (oczywiście :-? ). Oczywiście :cry: .

kroyena
11-10-2005, 14:10
Część IV.

Wali minie czy ktoś jes przystojny, niski, czy wysoki, czy ma na imięDonald, czy na przezwisko Kaczor.

Ale nie wali mnie jak ktoś przez kilka tygodni szczyci się reklamówką z niedomówieniem że dla Warszawy "kilka miloinów" załatwił bez dopowiedzenia, że to PLNy bo wtedy zasługa czterokrotnie niższa. Jak ktoś pierdoli (tu bardzo brzydkie słowo będące alegorią ciupciania), że osobom starszym i ubogim będzie lepiej, a sam do klosza na ulicy miasta, którego jest prezydentem nadaje: "Spierdalaj dziadu". Chyba jego mamusia powinna się wstydzić, a dziad powinien pozwać doktora prawa z powództwa publicznego o zelżenie w miejscu publicznym. Mogło się wyrwać "Odejdź człowieku", ale "Spierdalaj dziadu", skąd taki języczek, chyba nie nazdorował bezpośrednio budowy, bo składnia wielce regulaminowa. :lol:
Nie wali mnie jak ktoś ma psyche Kalego (samemu pewnie mi też się zdarza, to wynik czytania lektur w szkole zamiast oglądania filmów :lol: 8) :lol: ), jak Kali atakować poniżej pasa szukać brudów i szczuć kogo się da to być dobrze, ale jak Kalego psy jeno obszczekiwać, to już być źle.
nie wali mnie jak ktoś ma jaja i potrafi się przyznać do alkoholu (duży kłopot przy kontynuowaniu dotychcasowej polityki wschodnie - patrzaj niejednokrotna kulawizna wschdnia Miłościwie Nam Jeszcze Panującego), do tego, że kościelny brał jak dzieci były dorosłe, i że za namową kolegów (pewnie może być, że pod wybory, ale wątpię, mieliśmy premiera Zielonoświątkowca, mamy jeszcze prezydenta który nie poleciał za parodiowanie Największego z Polaków [ nie mylić z Giertysiem - bo ten 3 dni sobie przypomina z kim obiad jadł u ojców]).

Polityka to nie grzeczne potańcówki.

To walka w sieci powiązań, tu teorię sieciową trzeba znać. Na dodatek trzeba mieć jaja, żeby móc pójść na kompromis a nie walczyć.

Przestrogą niech będzie parafraza Broniewskiego przez Poniedzielskiego:

"Kiedy przyjdą podpalić dom,
Ten w który mieszkasz Polskę.
I kolbami nocą w drzi załomocą,
Ty w góre unoszac brwi (czy jakoś tak)
Oddaj im bagnet i broń,
Szkoda drzwi."

kroyena
11-10-2005, 14:11
Wylezłem na agitatora. :oops: :oops: :oops:

Na, ale cóż Stańzcyk czasami tak musi inaczej się udusi. 8)

Ziarutek
11-10-2005, 14:16
Tusk :P

boguslaw
11-10-2005, 15:40
No cóż! a może by tak przypomnieć sobie: co może prezydent RP?
Kilka pytań:
1. Ciekawe jak poradziłby sobie z rządzeniem warszawką Tusk, też byłby
to desant z Sopotu?;
2. Ciekawe jak Tusk zareagowałby na zaczepki pijanego żula z Pragi.
Może by mu po prostu przypi......lił jako swój chłopak?
3. Czy Kaczor jako prawnik-akademik powinien kloszowi powiedzieć:
Wiem, że to nie Twoja wina, że jesteś taki!! Kocham Cię.
4. Czy stoimy przed alternatywą własność prywatna czy socjalizm?
(Stawianie takiej alternatywy w kontekście Tusk-Kaczyński to bełkot).
5. Kto w ogóle jest w stanie rządzić warszawką -zbiorowiskiem hien z
dawnego awansu społecznego, w którym rządzą ciotki i pociotki ludzi
po półwiekowej selekcji negatywnej?

Zasada Kalego nie ma tu nic do rzeczy.

Wyścig szczurów nie może dotyczyć ludzi starych i ofiary zdegenerowane poprzez mechanizmy społeczne starego systemu. Oni nie pojadą na saksy.

Lepsze realne mechanizmy kreujące własnych "średniaków" niż ogromne inwestycje, z których korzysta tylko mała grupka.

Mniej demagogii a więcej prawdy i zwykłego zdrowego rozsądku.

Dopóki Moskwa ma na naszych haki, zapomnijmy o polskim interesie.

jareko
11-10-2005, 15:46
to moze inaczej bo jak widze teoria spiskowa zwycieza
kto z kadnydatow startujacych w wyborach waszym zdaniem bylby najlepszym prezydentem?
Uwzglednijcie wszystkich ze Slomka takze ;)
A co do Warszawki - zostawcie ja w spokoju ;) gdyz z Warszawki niewiele warszawiakow pozostalo
Mnie to akurat nie przeszkadza ale hmmm.... wielu osobom natlok przyjezdnych za praca owszem a argumentacja jest podobna do tej jaka kiedys sie z ust niemcow slyszalo - zabieraja prace i na dodatek rynek psuja godzac sie na stawki za ktore pozniej nie sposob wyzyc a o posciu do kina czy teatru nie wspomne

boguslaw
11-10-2005, 16:10
Czyżbyś Jareko nie wierzył w tysiące różnych spisków, zmów, układów? :D
Tak działa dużą część społeczeństwa a reszta jest niesiona przez owoce ich manipulacji.
Różne loże na całym świecie ( a jest ich setki) to towarzystwa wzajemnej adoracji?
A braterstwo broni funkcjonariuszy służb? Ich wiedza, kasa, powiązania?
"Nierynkowy" jest również nieformalny protekcjonizm: gdy rozpoznają się i wzajemnie popierają absolwenci np. Harvardu, SGH, Stowarzyszenia Ordynacka, SZSP, partii, milicji, różnych narodowości.
Tysiące przysług z oczekiwaniem wzajemności.

Wybieramy między Kaczyńskim a Tuskiem.
Moskwa nieźle problem określiła: jeden jest dla nich zły a drugi jeszcze gorszy, Anglikom jest obojętne: obydwaj kochają Amerykę.
Nie będziemy mieli prezydenta o posturze Olechowskiego i z głową Tischnera.
Dla mnie jednak jako przedsiębiorcy przyszłość Polski jest bardziej przewidywalna pod Kaczyńskim niż pod Tuskiem.
Tusk oznacza dla mnie szybszą kumulację w Polsce kapitału obcego i szybszą marginalizację rodzimego polskiego biznesu.
Czy tego naprawdę chcecie?
Czym ich zatrzymacie?
Okrzepnijmy trochę. Na razie nie było na to szansy.

boguslaw
11-10-2005, 16:16
Aha. Kto byłby najlepszy? No może.... Korwin Mikke.
Byłoby na pewno bardzo ciekawie.

Ps.
Warszawa jest warszawką właśnie z tego powodu, że większość jej elit zginęła lub wyemigrowała.
Kiedyś mer Lwowa ( w którym jest tylko około 15% rdzennych mieszkańców) powiedział - jako diagnozę przyczyn upadku miasta, o ludności napływowej: wyszliście z sioła, ale sioło z was nie wyszło.
Podobnie jest w wielu polskich miastach.

inwestor
11-10-2005, 16:24
Tak Tak ludzie głosujcie na Kaczora niech czym prędzej opuści Warszawę.

Tutaj sporo ludzi z innych rejonów. Może chcą, aby on został w Warszawie 8) :wink:
Fakt, ale z drugiej strony nie wiadomo co lepsze dla Warszawy czy rządy Kaczora czy niechybne panowanie "Gronkowca" która już się oblizuje na prezydenturę w Warszawie. Tak czy siak Donald czy Kaczor prawie jednakie zło. Aczkolwiek Donald chyba jakiś taki bardziej ciapowaty i nijaki więc na prezydenta RP bardziej odpowiedni - przynajmniej mniej zaszkodzi. :wink:
Pozdrawiam

boguslaw
11-10-2005, 16:35
Donald będzie jako przymilny ugodowiec zakładnikiem ludzi ze swojego zaplecza.
Czy w przyszłości odmówi czegoś za przysługę poparcia?
Nie będzie potrafił.

"Primum non nocere" Inwestor, to nie może być cecha prezydentury.
Nie szkodzić komu?
Gdzie nie ma kota, tam myszy harcują.
Pozdrawiam Cię serdecznie

aha26
11-10-2005, 18:27
Głosowałam na Kaczyńskiego.

inwestor
11-10-2005, 20:31
Donald będzie jako przymilny ugodowiec zakładnikiem ludzi ze swojego zaplecza.
Czy w przyszłości odmówi czegoś za przysługę poparcia?
Nie będzie potrafił.

"Primum non nocere" Inwestor, to nie może być cecha prezydentury.
Nie szkodzić komu?
Gdzie nie ma kota, tam myszy harcują.
Pozdrawiam Cię serdecznie
Właśnie tak, przecież nie mamy ustroju prezydenckiego. Głównymi zadaniami naszego prezydenta jest usmiechać się, potakiwać, ładnie się prezentować, wygłaszać jakies takie miałkie i nic nie znaczace gadki słowem "pierdu pierdu" to są zadania naszego prezydenta. Kaczor chce wojować i konstytucję przewracać. Po co nam taki pieniacz ? Kaczor już pokazał co potrafi w Warszawie i tak się jakoś kiepsko składa że prawie codziennie przejezdzam obok jego dokonań i oglądam skutki jego "światłych" decyzji" :cry:. Jak nasz kraj ma tak wygladać jak jego gospodarowanie w Warszawie to naprawdę już chyba lepszym prezydentem RP będzie Iliasz :wink: :D Więc reasumując prezydent ma się nie wcinać między wódkę a zakaskę :wink: ładnie się uśmiechać cicho siedzieć i "morda w kubeł" :wink: taka jego rola, a nie wygrażać się i pieniaczyć że konstytucję będzie zmieniać :evil: .
Podstawa to równowaga sił skoro Cimoszka nie może zapewnić przeciwwagi ani Borowski nie jest w stanie brać udziełu w finałach rozgrywek to jedyne wyjście czyli zło konieczne to niestety DONALD. Patrząc po wynikach tej sondy widać że ludziska to zrozumieli.
Pozdrawiam

Agnieszka1
11-10-2005, 20:46
warszawiacy ! heheh ale zaczatek :oops:

zle wam z kaczorem wezcie sobie naszego jurczyka a wtedy poznacie znaczenie przyslowia:

szanuj prezydenta swego, mozesz miec gorszego :lol:

jareko
11-10-2005, 21:15
boguslaw - nie, nie wierze w ogolnoswiatowy spisek zydow, komuchow, masonow lub tez cyklistow
Dla mnie emocje jakie towarzysza czesci tutejszych wypowiedzi sa co najmnije dziwne w swietle obowiazujacej konstytucji gdzie prezydent to figora woskowa. Ma ladnie wygladac, miec ladna zone i tyle. Moze zavetowac to i owo ale i tak glos jego g... wart gdyz sejm jak chce cos przeforsowac to spoko veto prezydenta obali. Model prezydentury ala USIA siusia u nas moim zdaniem sie nie przyjmie - jakos nie lubimy jednoosobowej wladzy nad soba. Chocby nie wiem jak kontrolowana byla.
Przed nami druga tura i hmmmm......powiem wam szczerze - sam nie wiem do konca kogo wybrac. Przychylam sie do Donalda gdyz blizej mi do liberalnej wizji gospodarki niz do IV Rzeczpospolitej ogloszonej przez popieranego przez Radio MaRyja - Kaczynskiego. Drazni mnie to nahalne odwolywanie sie do skojarzen i to haslo jest mi totalnie obce. Podobnie jak jego polska solidarna - jakos zle mi sie kojarzy a w swietle jego dokonan w warszawsce wrecz odpycha.
Zawsze i wszedzie - niestety - tam gdzie odrobina wladzy jakis brod sie znajdzie i nie zalezy to od szerokosci geograficznej. Wszedzie jest podobnie :(.
Juz wole lekka wade wymowy niz zapalczywosc i hmmm..... oglednie mowiac brak opanowania i oglady
Zreszta cholera wie jacy oni obaj moga byc gdy juz na stolku zasiada
Czy nie lepiej byloby tak wogole bez prezydenta? ;)
Nie mielibysmy takich dylamatow - ktore zlo wybrac ;) :)

boguslaw
12-10-2005, 05:49
No Inwestor - nie do końca.
Gdyby tak bylo jak piszesz, nie byłoby tak zawziętej walki o prezydencki fotel. Walki, dodam, zdecydowanie stawiającej pod znakiem zapytania pracę przyszłego Sejmu, o koalicji nie wspominając.
Widać za dużo jest tu do zyskania.
Nawet Kwaśniewski przyznaje, iż czas na większą lub mniejszą zmianę Konstytucji....

Zrób coś w warszawce sensownego w trzy lata! I to będąc człowiekiem z zewnątrz. Nikt nie ma szans.
Nie porównujmy Kaczora ze Starzyńskim! A tak w ogóle to kto był dobrym prezydentem Wawy. Może to być tylko taki, który nie rusza istniejących układów i jak piszesz "morda w kubeł"..............?????

To praktyka sprawowania urzędu i osobowość prezydenta tworzą kszałt prezydentury.
Przypomnijcie sobie odwołanie rządu Olszewskiego, "falandyzację" prawa uprawianą przez kancelarię Wałęsy itd. itp.
Rozumiem. iż niektórym odpowiada istniejące status quo.....

Jareko. Zależysz wyłącznie od siebie tylko do pewnego poziomu. Jeśli go przekroczysz musisz już się opowiedzieć albo....polegniesz. Kiedyś ktoś mi tłumaczył, że ten poziom to Twoja wartość ponad 3 mln DM, teraz to może trochę wyższy poziom. Poniżej dla kapitału jesteś tylko jednostką statystyczną. Możesz to traktować jako poważny żart :)

Jeśli nie jawny spisek, to znacznie od niego groźniejszy, bo nieformalny
protekcjonizm kolesi, narodowościowy itp. czyli nierynkowe a niezwykle silne wpływy układów. Chyba, że uznasz, że umiejętne korzystanie z układów, znajomości to rzecz norlmalna i wyraz życiowej zaradności .
O ile na tzw. "zachodzie" skutki takiego protekcjonizmu są bardziej racjonalne, to u nas doprowadzają do wyborów i decyzji w najlepszym razie średnich a często po prostu złych. Jeśli takich decyzji, wynikających z kolesiostwa, jest dziesiątki milionów, to jak to ma dobrze hulać ???

I otóż jestem pewien, że Donald jest znacznie bardziej zależny od takich układów od Kaczora. I jest miękki. Nie odmówi.

Na marginesie: Kwaśniewski zapytany przez Morozowskiego, którego z kandydatów zna, po dłuższym oporze wyznał:
"z panem Tuskiem jesteśmy na ty". A przecież z Kaczorem stykał się wielokrotnie częściej..?
Mamy to co mamy. Moze nie zasłużyliśmy na nic więcej.

Państwo Kogutków, które wybrały sobie orła jako symbol!

KrzysiekMarusza
12-10-2005, 06:09
boguslaw - tak na marginesie - w jakim biznesie pracujesz ? Budujesz dom ?
Bo wiesz, budowa domu to spokojne rozważanie i szukanie optymalnych rozwiązać, po czym tychże realizacja, a nie szarpanie, oskarżanie całego otoczenia o (tu_wpisać_co_kto_chce), itp.
Proponuję - mniej emocji
pozdr - Krzysiek

boguslaw
12-10-2005, 06:35
Krzysiek.
Mam dwóch synów. Kończę właśnie budowę trzeciego domu a w górach postawiłem niemal swoimi rękami czwarty z bali.
Nikt nikomu nie każe czytać i ustosunkowywać się do tego wątku.
Ja sobie łagodnie polemizuję, trochę sam ze sobą a trochę z kolegami forum.

A jeśli chodzi o biznes? Jestem lekarzem. A teraz z inicjatywy, którą stworzyłem żyje około 800 osób. Niektórzy są jedynymi żywicielami rodziny. I wiesz mi, "liberałowie", którzy stoją za Tuskiem to nic dobrego.
Spróbój czegoś się dowiedzieć o historii, majątku i sposobach dojścia do niego np. p. Bieleckiego - byłego współzałożyciela Kongresu L-D.
Myślisz, że Polacy się załapią??? Kto? "Homo sovieticus"?
Do swoich biznesów "kapitał" ściągnie swoich ludzi.
Globalizacja jest nieuchronna, ale dajmy naszym okrzepnąć.
Chyba, że jest Ci wszystko jedno czy będziesz pracował u Chińczyka, Niemca czy też Rosjanina?
Aha.
Nie należę do żadnej partii i nigdy nie korzystałem z żadnych układów i
znajomości. Jestem frajerem?

KrzysiekMarusza
12-10-2005, 07:33
OK - dzięki za info. Nie mam tak dużych osiagnięć jak Ty, ale jakos sobie radze żyjąc z pracy najemnej

pozdr - Krzysiek

inwestor
12-10-2005, 08:10
Bogusław
Pisałem że mamy wybór pomiędzy mniejszym lub wiekszym złem za mniejsze zło uważam obecnie DONALDA. Obecnie Kaczor prezydent plus wygrana PiS źle mi pachnie i dla przeciwwagi powinien być ktoś spoza układu PiS aby "Kaczory Sp z o.o." :wink: za bardzo nie majstrowały przy naszym prawie i zamiast IV RP nie powstała Kacza dyktatura :wink: . Moim zdaniem Kaczory nie są w stanie sobie poradzić . Za gospodarkę odpowiada premier a prezydent nie powinien się do tego wtrącać, ewentualnie tylko vetować "koszmarki" ustawowe i niech tak zostanie. Zwiekszenie władzy prezydentowi źle wróży. Tam gdzie jest więcej niż jeden odpowiedzialny tam nie odpowiada nikt. Poza tym stanowisko prezydenta to bardzo dobre miejsce "przy korycie" więc jest o co walczyć. Nie jestem za zmianami konstytucji i uważam że taki ustrój jaki mamy jest dobry. Czyli parlament 2 izbowy i prezydent do reprezentacji i vetowania jakichś większych bubli ustawowych. Do tego wspomagajaco trybunał konstytucyjny.
Pozdrawiam

kroyena
12-10-2005, 08:47
boguslaw czy ty nie za wysoko mierzysz.

Trochę jak jej tam tej nauce o słowach, frazeologi chyba czy jakoś tak. Tyś jest Polak, polak znaczy Słowianin, z łac. slaven. Od czasu przybycia praprzodków twoich w te okolice, język żywy jakim była łacina zastąpił sobie jakiegoś tam łacińskiego niewolnika na slaven. Wyraz ten bardzo utrwalił się w grupie językowej germańskiej i tak na ten przykład ang. slave. I tak jest do dzisiaj, a ty byś chciał być Mensch, kiedy jesteś w mentalności wszystkich ludów cywilizowanych południowych, a zwłaszcza zachodnich Untermensch.

Weź ty zejdź ze swojej szklanej góry, jak nie będziesz tego co możesz robił po najtańszych pieniądzach to cię zalew Hunów znad Yang-Cy zmiecie. Jak chcesz mieć Polonia Magna, to zacznij za przyłaczeniem Ukrainy do Unii optować, a potem to już tylko Białoruś, a na koniec secesja z Unii obejmująca: Polskę, Litwę, Ukrainę, Białoruś i oczywiście Inflanty i mamy Polonia Magna.

Człowieku czasy rozkwitu naszego państwa to czasy handlu żywym towarem, którego brakowało jak się na Zachodzie i Południu non sto naprarzali.

A mnie, bom za komuny chowany to pozostaje w świadomości mierzenie "zawartości cukru w cukrze" i jak widzę jak tego naszego "państwa w państwie" jest coraz więcej to zastanawiam się, jak Prawi i Sprawiedliwi zrobią go coraz mniej w imię solidarności.
W imię solidarności to sąsiad Niemiec pijakowi Drzymale wóz cygański kupił bo był mu tani parobek potrzebny, bo mu się robić nie chciało jeno śmietanę spijać. Ty mnie Reytan nie rżnij, bo nie tędy droga, ty szykuj co się da na wojnę - najdłuższą Woję Nowoczesnej Jewropy.

Na twoje ostatnie pytanie - nie, nie jesteś frajerem. Masz tylko manię wielkości, że coś co stworzyłeś dało życie 800 rodzinom.

Nie musisz podkreślać liczby osób sam umiem liczyć, i też nigdzie się nie zapisywałem (tfu no może do czerwonego harcerstwa, które okazało sięczarne bez potrzeby ZHR, o jej mama mnie jeszcze chyba do ZSMP zapisała żebym na OHP do DDR mógł pojechać [sprawdż może też masz coś takiego w teczce, bezpartyjni nie jeździli], potem było KW, ale nie Komitet Wojewódzki tylko Klub Wysokogórski, o krok wyżej od PTTK, którego też byłem członkiem to chyba wszystko 8) ). Układy mi po tym pozostały, za wyjątkiem harcerzy jest z kim wesprzeć budżet państwa z akcyzy na napoje alkoholowe 8) :lol: .

Wracając do tematu, jeżeli boisz sięco sięz nimi stanie po Tusku jako prezydencie, to:
po pierwsze primo)
sam siejesz demagogię, przecież klikałeś, że prezydent może niewiele, w końcu rządzić będą bracia, którzy za młodu wstukali sobie w szare komórki scenariusz "O dwóch takich co ukradli księżyc",
po drugie primo)
zamożności nie można rozdać, trzeba ją wypracować.
po trzecie primo)
to co wypracowałeś dla tych 800 rodzin to gliniane nogi ma skoro sięboisz nieuchronnego, za chwilę tansi od nas będą Ukraińcy, Rumuni (ze swoją ropą), Bułgarzy i Turcy. Ciekawe co powiesz do tych 800 rodzin, jak się inicjatywa wam omsknie, przy takiej liczbie statystycznie pewnie z połowa ucieknie w wódę, będą bezrobotni. Po roku lub nieco dalej już bez zasiłku dla bezrobotnych. Uciekniesz stamtąd, czy powiesz do takiego żula: "Spierdalaj dziadu".
po czwarte primo)
rzeczywiście odklikuję rzecz o rządzeniu zarówno L.K. , jak i D.T., przechodzimy do panowania. Jakbyście sięczuli drogi boguslawie, jak mielibyście deja vo, czy jakoś tak, znaczy powtórkę z rozrywki, taką jaką teraz zaKwasek uskutecznia. Ślini się do tego fortela w ONZ, zamiast na dupie siedzieć i koszty ciąć. Koszty które naciąga z podatków. I dajmy na to Leszek powtórzy wygłup z zawałką dotacji unijnych. O na ten przykład renegocjacji długu w klubie paryskim, czy innej organizacji spiskowej od której pieniadze pożyczano w czasach mojej młodości, głownie na wielki bisnes narodowy, które teraz musimy oddawać m. in. poprzez wyprzedarz tego wielkiego biznesu, bo będzie się śliniaczył do fotela w ONZie i zapomni swego zastępcę postawoć. Bo co mu tam siano, które wszyscy z kieszonki na metro łożą, w końcu: "Cały kraj buduje Warszawę".
Powyższa teza została udowodniona już wcześniej.
po piąte primo)
urząd polityczny jest, sam przyznasz. A w polityce, jak i biznesie, twarz pokerzysty trzeba mieć, a nie krzyczeć na prawo i lewo co się komu pokaże. Bo niedługo to nas może nie być stać nawet na gest Kozakiewicza. Zresztą pokazał chłopak swoje, słusznie pokazał zamiast mordulkę w kuble trzymać i co, wyszło mu to potem na zdrowie?
po szóste primo)
Jeżeli uważarsz, że te 800 rodzin dzięki inicjatywie może być bezpieczne. To puść ich na głęboką wodę. Otoczenie dotoacyjne inicjatyw tak szybko się nie zmieni. Oddaj im wszystko w ich własne ręce, nie wchodź nawet wtedy, gdy zaczną popełniać błędy. Zobaczysz co z tego zrobią.
Nie wchodź nawet jak polecą po równi pochyłej prosto do katastrofy. Kiedyś ciebie zabraknie. Nie ma przecież ludzi niezastąpionych. Życzę ci żebym się mylił. Niestety sam byłem świadkiem co sięstało z inicjatywą, jak zabrakło tego jednego co to tylko 80 rodziną wygodził, za to kaganek oświaty chciał nieść i Uniwersytet Ludowy sponsorował. Teraz maszyny w większości nie wiedzieć gdzie, ludzi pewnie z 5 o dokształcaniu nie wspomnę. Zabrakło tylko tego jednego szajbusa. Kliknę ci jeszcze , że był tak katolicki, że już b. chyba nie można. I pewnie głosowałby na Tuska. :wink:

kroyena
12-10-2005, 08:50
I jeszcze jedno, zobacz na oki kto prze, i to na chama, do okręgów jednomandatowych. Czyżby partia, która wygrała wybory do parlamentu?

pakodegites
12-10-2005, 11:22
ja niestety też muszę wybierać między złym i gorszym. będę głosować na kaczora bo wybierając między niby liberalnym uległym niekonkretnym mydłkiem a bardzo średnio liberalnym ale stanowczym i uczciwym kurduplem wolę tego drugiego. wolałbym uczciwego i stanowczego nieeksperymentującego liberała ale takiego nikt mi nie zaproponował. myślę że teraz trzeba nam w wielu dziedzinach zdecydowania a te malowane cwaniaczki z po tego nie gwarantują. wiadomo że pis i po muszą się dogadać ale wolę żeby ostatnie słowo należało do pisu

romka
12-10-2005, 11:57
tusk
nie powiecie mi że kaczka nie wiedział nic o działaniach kurskiego!!! :o
a jego "powiązania"z radiem maryja u mnie go dyskwalifikują!!! :evil:

boguslaw
12-10-2005, 12:00
Kroyena. Też byłem w ZHP wiele lat, dochrapałem się drużynowego. I to było dobre harcerstwo, szczere i prawdziwe. Do dzisiaj chętnie daję ZHP małe conieco na różne akcje. Byłem też członkiem Klubu Wysokogórskiego i do dzisiaj jestem członkiem niźle wspierającym.
I to też był dobry klub. Jeździłem konno wyczynowo 8 lat i to też był dobry klub. Społeczeństwo obywatelskie w sensie uczestnictwa w różnych społecznych inicjatywach rozpadło się wraz z komuną. Zdecydowanie miarą zintegrowania jest przynależność do różnych grup, identyfikacja z nimi, naturalne wyłanianie przywództwa grupy itp.
I to jest największa cena jaką zapłaciliśmy za transformację.

Dezintegracja społeczeństwa, skutkuje tym iż mamy to co mamy.
Orły siedzą po domach, emigracja wewnętrzna przetrzebiła elity a do polityki weszły i nadal wchodzą kogutki ostatnio liliputki.
Ale i z nich trzeba niestety wybrać mniejsze zło.
Tym mniejszym złem jest dla Inwestora Tusk natomiast dla mnie Kaczor.
Obydwaj jednak mamy świadomość złego w gruncie rzeczy wyboru.

Kroyena . Jestem i odejdę, jak są i odejdą wszyscy....
Nawet jak zostanie dwóch to oni będą tworzyć historię.
Ktoś jednak musi zatrudniać ludzi i płacić podatki na tych co już nie mogą.
Inaczej będziemy trzecim światem.
Zachodni "inwestorzy" transferują zyski na zewnątrz.
Mam świadomość nieuchronnego a wolny stale rosnący kapitał załatwi i tak nas wszystkich. Nie ma tu bezpiecznych, dopóki świat gra w tą grę.
Nie tacy po prostu padli lub stali się ofiarami wrogiego przejęcia.

Tylko 15% przyrostu ilości pieniądza w świecie pochodzi z pracy wytwórczej, z produkcji.
85% to efekt obracania samym pieniądzem a zatem środki generowane poza biedną Polską niezależnie od tego ile pracujemy i czy jest pełne zatrudnienie czy nie. I tak polegniemy, ważne tylko ilu się załapie dalej.
Bogate Niemcy trzesą portkami i słusznie a my?
Dajmy sobie jeszcze trochę czasu.

kroyena
12-10-2005, 12:07
Nie ma czasu i nie można chować głowy w piasek.

Pieniążki sobie pływają i pływają. Na razie płyną do byłego budynku KC z Chin i to też jest globalizacja. Ale jak by miały odpłynąć to byłaby bieda. Zwłaszcza dla tych co to coś mają w papierach uzbierane.

To co mamy to nie dezintegracja.
To skutki planowego działania z przed 60 z góra lat. Wycinki inteligencji, wywozu zabytków i majątku drenaż zasobów ludzki, jako bezpośrednio niewolnicze. Pewnie odszkodowania były.
Tylko pokaż mi kraj tak wojną przeorany jak nasz. No może Rosja, ale ona bogatsza jest.
Do tego liberalny Plan Marshala, a my plan pięcioletni.
I my się dziwimy, że nasi emeryci nie mają na wakacje w Grecji i Hiszpani.

Są rzeczy przed którymi sie nie ucieknie.

PS. Tak jak przed członkowstwem. :wink: 8)

katerhasser
12-10-2005, 18:43
Z tą prezydenturą chodzi bardziej o to, że jeśli wygra Kaczor, to faktycznie on będzie tym prezydentem, jeśli Tusk, to będzie częściowo on a częściowo różne osoby z PO. Tusk nie robi wrażenia osoby niezawisłej i przypuszczam, że będzie manipulowany zamiast rozdawać karty. W jego osobistą uczciwość i dobre intencje nie wątpię, tak jak nie wątpię, że Kaczor będzie miał przechlapane w razie wygranej...
W zasadzie wszyscy, którzy go nie lubią powinni na niego zagłosować bo on nie będzie strugał prezia-figuranta co to robi wszystko, żeby nie robić nic, co mogłoby go narazić na spadek poparcia społecznego poniżej 70%, czyli nie robi nic istotnego, prócz lansowania żony.
Kaczorowa raczej nie powala licem, więc Lechu się nią nie podeprze. Z pewnością napsuje krwi opozycji a może i PO i wizja impichmentu w takiej kadencji wcale nie jest fantastyką.
Tak czy owak, Kaczor to straceniec ale państwowiec patriota

12-10-2005, 19:23
Z dwoch kaczorow wole zdecydowanie Donalda. :wink:

armark
12-10-2005, 19:33
Za kilka dni się okaże, kogo głos LUDU wybierze...
W sumie mamy demokrację (demos - to z języków starożytnych jak wyżej).
Ja głosowałem za PO, a teraz jestem konsekwentny - czyli Tusk.
Wyjaśnienie jest proste - jestem liberałem genetycznie ukształtowanym. I tyle.

jabko
12-10-2005, 19:55
Wermacht... u he hehe

No to Kaczucha utonęła pod Kurski(e)m !!

u heh ehehe Gratuluje zwolennikom Kaczuszki....powtórzcie taki manewr jeszcze końcem weekendu i hasło Prezydent Tusk będzie pewne.

Agnieszka1
12-10-2005, 20:17
yhm
no to wiare poruszmy, bo o wierze jeszcze nie bylo a szanowny pan Tusk o wierze w tym tyg duzo gada.
taki wierzacy wielki, no tak malzonka jak sie wypowiadala usiadla przy stoliku na ktorym o wazonik oparty obrazek Matki Boskiej stal

a w tv tusek powiedzial - mozna byc wierzacym liberalem wierzcie mi!! kto twierdzi inaczej - klamie!!

A panstwo tuskowie slub koscielny wzieli po 27 latach pozycia w grzechu - hmm czyzby taki kamuflarz pod wybory?
to jak to jest z ta wiara u tuskow? A moze wybory go nawrocily i modli sie zeby prezydentem zostac :lol:

jabko
12-10-2005, 20:56
... malzonka jak sie wypowiadala usiadla przy stoliku na ktorym o wazonik oparty obrazek Matki Boskiej stal

...
A panstwo tuskowie slub koscielny wzieli po 27 latach pozycia w grzechu - hmm czyzby taki kamuflarz pod wybory?
...:

Rydzyk to w R.M ogłosił czy tak sama zauważyłas ??

Jedno jest pewne. Jak sie Twój Kaczorek dogada z Lepperem i ten go poprze to już wtedy będzie naprawdę wiadomo kim jest Kaczor.

Agnieszka1
12-10-2005, 21:27
... malzonka jak sie wypowiadala usiadla przy stoliku na ktorym o wazonik oparty obrazek Matki Boskiej stal

...
A panstwo tuskowie slub koscielny wzieli po 27 latach pozycia w grzechu - hmm czyzby taki kamuflarz pod wybory?
...:

Rydzyk to w R.M ogłosił czy tak sama zauważyłas ??

Jedno jest pewne. Jak sie Twój Kaczorek dogada z Lepperem i ten go poprze to już wtedy będzie naprawdę wiadomo kim jest Kaczor.

oj juz sie tak nie podniecaj jabko bo kwasne bedziesz :wink:

wszak nie uwielbiam tak kaczora donalda ( ani kazdego z oddzielna) zeby sie o nich klocic czy za kudly szarpac :wink:

ale glosowac bede na kaczunie :wink:

mechanics
12-10-2005, 23:05
na kaczynskiego glosowalismy, cala rodzina :P



hehe, gdybyś mieszkała w Warszawie to inaczej bys patrzyła na rządy Kaczyńskiego, i a propos wodolejstwa to kaczka też jest w tym mistrzem (ale trudno być politykiem bez takiej umiejętności....).

ps. do Tuska też mam wiele zastrzeżeń, ale jego "dokonania" nie są tak widoczne jak Kaczyńskiego (choć szkoda że tylko dla warszawiaków)

pozdrawiam

Ciekawe, że przeważnie Ci wypowadający się o rzekomo złych rządach Kaczora w Warszawie z Warszawy nie są.
Jak to wytłumaczyć?
Ano Gronkowiec i Pitera zrobiły im wodę z mózgu.
Niezaprzeczalnie warszawskie drogi nigdy nie były tak dobre jak teraz, wiele nie remontowanych od dziesięcioleci teraz jest płaska jak stół. Fakt, że inwestycji kubaturowych mniej, ale jako człowiek z branży powiem, że to wszystko za piskora kręciło się na układach. Nie ma układów - nie ma inwestycji. Na razie nie ma, bo już zaczynają powstawać, z tymże na zdrowych zasadach.
Bezpieczeństwo, którym kaczor się chwali, to nie jest fikcja, to prawda. Nie pamiętam, kiedy mogłem wyjść o dowolnej porze posiedzieć na ławce i nie bać się, że dostane butelką, lub zostanę zaczepiony. Jeśli już, to conajwyżej o papierosa.
Zresztą jak już mądrze tutaj ktoś napisał, wybory kreują media i wielkie pieniądze i często nie do koońca uczciwe interesy, które za nimi stoją. I wszystkie jak jeden mąż są za TUSK-iem.
Bardzo wygodny kandydat. Jeśli masz, bo przed chwilą ukradłeś, nie zapyta skąd masz, tylko będzie Ci się jeszcze kłaniał nisko.
Smutne...

kroyena
13-10-2005, 07:39
Czas pokaże...

Do wycięcia wątka pozostało dni 10. 8)

inwestor
13-10-2005, 08:25
Wiesz co Mechanics gdybym nie mieszkał od urodzenia w Warszawie to może i bym uwierzył w to co napisałeś zarówno w to o drogach i w to o bezpieczeństwie :D . Co prawda już od prawie 2 lat jestem ze wsi :wink: ( i mieszkam całe 800m od Wrszaway) ale nadal uważam że mogę się wypowiadać w tych sprawach. Jeśli jeździsz po Warszawie to sam doskonale wiesz że tak źle jak obecnie to chyba nigdy wcześniej nie było. Inwestycje drogowe są realizowane chyba bez żadnej koordynacji. Nadal drogi pacia się z wierzchu aby tylko było gładko a po roku znowu koleiny. Jak dla mnie jedynym osiagnieciem Kaczora jest Muzeum :D oraz to że udało mu się wybronić od veta w sprawie realizacji budżetu. Nie wszyscy patrzą na te sprawy tak jak Ty. Centrum Warszawy pustoszeje, firmy wyprowadzają swoje siedziby na peryferia, komunikacja miejska rozpaczliwa (poza metrem no ale to akurat nie zasługa Kaczora), a bezpieczeństwo nadal takie jakie było ja akurat nie odczuwam żadnej róznicy. Menele nadal piją na ławkach i nadal zaczepiają ludzi. Nadal na skrzyżowaniach stoją żebracy, zmywacze okien samochodowych itp, nadal kradną samochody i okradają ludzi kieszonkowcy. Naprawdę nie wiem po czym sądzisz że się poprawiło pod tym wzgledem ?
Pozdrawiam

Majka
13-10-2005, 08:28
ja tylko cicho nadmienię, że reszta świata w czasie prezydentury K nie stanęła 8)

Jerzysio
13-10-2005, 08:45
.....a gwoli ścisłości, bo zapewne Rodacy, którym nie po drodze do Wwy,
nie wiedzą jak naprawdę funkcjonuje Muzeum Powstania i może zwolennicy L.K. poinformują o rzeczywistym aktualnym stanie i okolicznościach uroczystego otwarcia ?
J

... z ostatnich "zeznań" KG Policji wynika, że ogólny stan bezpieczeństwa poprawił się w CAŁEJ POLSCE !

....a mi niedawno kolesie - pilnowacze, których pogoniłem, gwoździkiem
fikuśną ryskę na błotniku zrobili, oj takie figliki :roll: :wink: :lol:
... i ta dzielna SM walczy, że ho, ho....

Agnieszka1
13-10-2005, 08:49
... i ta dzielna SM walczy, że ho, ho....

Spóldzielnia Mieszkaniowa? :lol:

Jerzysio
13-10-2005, 08:53
:lol: :lol: :lol:

...może być jeszcze Spółdzielnia Mleczarska 8)
J

..a u Was nie ma Straży Miejskiej :o

HomeLess
13-10-2005, 08:58
"Lech Wałęsa w wypowiedzi dla Radia ZET powiedział, że nie jest ważne, kto zostanie prezydentem, gdyż i tak ponad 50 proc. decyzji dotyczących Polski zapada nie w Warszawie, lecz w Brukseli!" [źródło: www.nczas.com]

Majka
13-10-2005, 08:59
:lol: :lol: :lol:

...może być jeszcze Spółdzielnia Mleczarska 8)
J

..a u Was nie ma Straży Miejskiej :o

wszedzie jest, ale żeby tak od razu pisać z dużej litery :roll:

jareko
13-10-2005, 09:05
taaaa......emocje jak zwykle biora gore nad rzeczowa ocena sytuacji
W wawce jast po staremu i nie widze zadnej poprawy. Drogi bez zmian. Komunikacja podobnie. To ze udalo sie ze srodkow Unii troche kasy na drogi wyrwac nie jest raczej zasluga Kaczora tylko samej sytuacji. Dla odmiany to, ze wiele milionow Euro kolo nosa nam przeszlo raczej wina administracji Kaczora jest niz jego samego choc w kilku wypadkach on osobiscie za to odpowiada wstrzymujac inwestycje. Bezpieczenstwo tez bez zmiany (proponuje przejsc sie wieczorem po Szmulkach czy zakletych rewirach Brodna gdzie partole ZOMO - teraz to chyba inaczej sie nazywa - bywaja sporadycznie gdyz chlopcy w czarnych mundurkach o swoje zdrowie i zycie sie obawiaja) To, ze na Zabkowskiej i Brzeskiej jest spokojniej niz kiedys jest raczej zasluga ogolnej dostepnosci alkoholu w kazdej stacji benzynowej niz wladz 100licy. To wszystko nie zmienia faktu ze wieczorowo-nocna pora, jak kiedys, Polami Mokotowskimi spacerowac to szukac ekstremalnych doznan do zejscia wlacznie :(
Kaczor jako prezdent Wawki wykreowal sie calkiem calkiem ale tylko sie wykreowal w mojej ocenie. Ciagle istnieja (i obawiam sie ze istniec beda zawsze) ulady i ukladziki i nie maja one nic wspolnego z rzadem, partiami czy tez prezydentem. To siec powiazan ktora od dziesiecioleci powstala i nie do ruszenia jest. Ustawianie przetargow znane jest jeszze z czasow tow. Gierka czy Bieruta. Inwestycje kuleja, choc widac, jak zawsze przed koncem kadencji, ruchy by wrazenie pozostalo iz cus sie robi.
Tusk hmmm..... zastanawiajace jest skad tak wszyscy jego przeciwnicy wiedza iz taki gietki i ukladny jest bo ja jakos tego nie dostrzeglem ale widze podstawowa zalete - jest opanowany nawet przy takiej niezbyt kulturalnej nagonce jaka mu sztab Kaczorka sprawia. Ja juz dawno powiedzialmym na glos "Kaczor odp.... sie. kurduplu" ;) I ta jego postwa przypada mi do gustu
W mojej ocenie, wystarczy, ze juz raz bracia ksiezyc nam zabrali a dyktatura Kaczorow jakos mi nie pasuje :lol: :lol: :lol:

HomeLess
13-10-2005, 09:12
I jeszcze jeden cytat z prezydenta, tym razem tego drugiego - "Gdy chodzi o kampanię, o pomysł na zachowanie publiczne i koncepcję prezydentury, to niewątpliwie to jest mój sukces. Tusk nie chce prezydentury rewolucyjnej, bardzo aroganckiej. W tym sensie ci wszyscy, którzy mówią, że dla wielu Polaków Donald Tusk jest wyborem kontynuacji stylu prezydenckiego, mają rację. Tak to jest i uważam, że to jest dobre - powiedział Kwaśniewski."

Agnieszka1
13-10-2005, 09:24
A ja nie rozumiem co sie tak roztrzasacie nad ta wawka , jest zle, nie jest dobrze, nie ma poprawy. Najwazniejsza sprawa w wyborach kurcze. Czy kto zostanie prezydentem to zalezy od sytuacji w wawie?
W szczecinie tez jest zle, a nie jeczymy tak ciagle o tym.
Ten kto zostanie prezydentem ma robic dobrze calej Polsce a nie tylko wawie - bo na wawie Polska sie nie konczy.

Agnieszka1
13-10-2005, 09:34
jareko - tusk opanowany??? przeciez nerwowy on jest.
A te nerwy to ze stresu. A stres stad ze ciagle w myslach uklada odpowiedzi nie znajac jeszcze pytania,dlatego jego odpowiedzi sa nie na temat :lol:
za to tematycznie to ciagla nagonka na przeciwnika, szczegolnie na debatach

inwestor
13-10-2005, 09:37
Agnieszka1 oczywiście że Warszawa to nie pępek świata ale widzisz akurat tak się składa że Kaczor pokazał co potrafi albo raczej czego nie potrafi w Warszawie :wink: . Osobiście po takim przykładzie uważam że Kaczor nie sprawdził się jako prezyden Wrszawy więc tym bardziej nie nie chcę go jako prezydenta RP. Wątek warszawski jest tutaj akurat pomocniczo omawiany a nie jako podstawowy. Zwróć uwagę na to że warszawiacy w wiekszości nie planują głosować na Kaczora to chyba o czymś świdczy. Nie oznacza to oczywiście że Donald im się podoba. Sytuacja jest teraz taka że niestety nie ma innego wyboru. Oczywiście można zostać w domu albo oddać głos nieważny aby zamanifestować swoją dezaprobatę dla scigajacych się szczurów :wink: ale to grozi wyborem Kaczora na głowę RP.
Pozdrawiam

Agnieszka1
13-10-2005, 09:51
Agnieszka1 oczywiście że Warszawa to nie pępek świata ale widzisz akurat tak się składa że Kaczor pokazał co potrafi albo raczej czego nie potrafi w Warszawie :wink: . Osobiście po takim przykładzie uważam że Kaczor nie sprawdził się jako prezyden Wrszawy więc tym bardziej nie nie chcę go jako prezydenta RP. Wątek warszawski jest tutaj akurat pomocniczo omawiany a nie jako podstawowy. Zwróć uwagę na to że warszawiacy w wiekszości nie planują głosować na Kaczora to chyba o czymś świdczy. Nie oznacza to oczywiście że Donald im się podoba. Sytuacja jest teraz taka że niestety nie ma innego wyboru. Oczywiście można zostać w domu albo oddać głos nieważny aby zamanifestować swoją dezaprobatę dla scigajacych się szczurów :wink: ale to grozi wyborem Kaczora na głowę RP.
Pozdrawiam


Ja bym byla zadowolona :P

P.S. pokaz mi jakis wojewodzkie miasto gdzie ludzie sa zadowoleni z prezydenta

kroyena
13-10-2005, 09:56
Danzig

kroyena
13-10-2005, 09:56
Pardąsik staromognie mi się wyrwało. :oops:

Gdańsk.

kroyena
13-10-2005, 10:07
Aguś z tym stresem to ci się wyrwało.

Tusk piłę kopie, więc endorfiny ma. A jak się ma endorfiny to jest się zadowolonym. Na dodatek roboty na wysokościach robił to i to jazdy bez trzymanki przyzwyczajony, a i adrenalinkę lubi. Wierz mi wspaiała taka jazda, powietrze pod nogami, adrenalina we krwi.

Klon natomiast niskiej postury jest. Niestety z takiego typu charakterologicznego to nawet orgi się śmieją. :lol:
Ponadto taki typ zamiast siedzieć cicho, pracować, będzie podskakiwał, a jak się trudno z takimi ludźmi negocjuje, a polityka sztuką negocjacji jest, sama niedawno odczułaś. Jak tam mandacik? :roll: :wink: :lol: :lol: :P
Pseudonim Bolek Unoblowany Pokojowo ostatnio w TV prawdę powiedział, jakby miał iść na wojnę wybrałby Kwaczka, jak do roboty wybrałby Donalda.

Ps. Ty no normalnie dewota, grzeszne bara-bara przez lat 27 jej się nie podoba. :lol: A ja miałem i mam koleżankę, którą wg rodzinnej tradycji ochczona przed komunią. Taką staroherbową tradycję mają i to nie baptysty jakieś jeno katoliki. To dopiero obciążenie. Ale czy nie należy sięza to szacunek. Pomyśł Donaldziu do kielicha zaglądał, ona zawsze mogła z grzechem skończyć i wystawić go za drzwi, wyspowiadać sięi po grzechu. Nie zrobiła tego, baby jakąś intuicję mają.

Agnieszka1
13-10-2005, 10:08
Zwróć uwagę na to że warszawiacy w wiekszości nie planują głosować na Kaczora to chyba o czymś świdczy. .
Pozdrawiam

zwroc uwage ze polowa glosujacych nie planuje glosowac na tuska - to chyba o czyms swiadczy :lol:

kroyena
13-10-2005, 10:13
zwroc uwage ze polowa glosujacych planuje glosowac na tuska - to chyba o czyms swiadczy


PS. Różna rzeczy można robić z cycatami no nie? :lol: :lol: 8) 8) :lol: :lol:

Agnieszka1
13-10-2005, 10:17
Aguś z tym stresem to ci się wyrwało.

Tusk piłę kopie, więc endorfiny ma. A jak się ma endorfiny to jest się zadowolonym. Na dodatek roboty na wysokościach robił to i to jazdy bez trzymanki przyzwyczajony, a i adrenalinkę lubi. Wierz mi wspaiała taka jazda, powietrze pod nogami, adrenalina we krwi.

Klon natomiast niskiej postury jest. Niestety z takiego typu charakterologicznego to nawet orgi się śmieją. :lol:
Ponadto taki typ zamiast siedzieć cicho, pracować, będzie podskakiwał, a jak się trudno z takimi ludźmi negocjuje, a polityka sztuką negocjacji jest, sama niedawno odczułaś. Jak tam mandacik? :roll: :wink: :lol: :lol: :P
Pseudonim Bolek Unoblowany Pokojowo ostatnio w TV prawdę powiedział, jakby miał iść na wojnę wybrałby Kwaczka, jak do roboty wybrałby Donalda.

Ps. Ty no normalnie dewota, grzeszne bara-bara przez lat 27 jej się nie podoba. :lol: A ja miałem i mam koleżankę, którą wg rodzinnej tradycji ochczona przed komunią. Taką staroherbową tradycję mają i to nie baptysty jakieś jeno katoliki. To dopiero obciążenie. Ale czy nie należy sięza to szacunek. Pomyśł Donaldziu do kielicha zaglądał, ona zawsze mogła z grzechem skończyć i wystawić go za drzwi, wyspowiadać sięi po grzechu. Nie zrobiła tego, baby jakąś intuicję mają.

No wiesz kopaniem pilki przyszly prezydent mam nadzieje sie zajmowac nie bedzie tylko powazniejszymi sprawami.
Osobowosc i umiejetnosci ludzkie mierzysz wzrostem? a znasz powiedzenie - wielki jak brzoza glupi jak koza? hehehe

co do grzesznego bara-bara przez 27 lat - moze nie mam nic
do zaklamania natomiast mam, a branie slubu koscielnego po 27 latach zycia razem bo akurat potrzebne to jest do wyborow ( watpie ze w innym przypadku by slub wzieli) i spiewanie jakim to wierzacym sie jest, przemawianie przy obrazku swietym do tego - to jest zaklamanie

a klamczucha na prezydenta nie chce, na dodatek bulgotajacego .
A mnie jak bylam mala bulgotanem straszyli co po rurach siedzi i tak mi na psychiche ten bulgatan siadl, a teraz znow kurcze wraca i straszy :lol:

kroyena
13-10-2005, 10:19
Co do kłamstewek to arcybiskupa krew zalała. :lol: 8)

A to chyba większy autorytet.

PS. Chodź parafianka na czarta, tfu, miało być na czata. :lol: 8)

katerhasser
13-10-2005, 10:23
W zasadzie powinniśmy już wszyscy wypatrywać na scenie kogoś na za 5 lat. Jest pewnie parę odpowiednich osób. problem, że ich nie widzimy, bo media nie chcą ich pokazywać. Przecież takich jak Marcinkiewicz, który okazuje się być rozsądny, stateczny, nawet sympatyczny (w pierwszej chwili sam zawyłem: "co to za zacięta kukiełka?" - wielce się pomyliłem), jest wielu. Ale oni nie rozpychają się łokciami do pierwszych szeregów jak Kurski, Schetyna, Roman G., Nałęcz i inni. To my powinniśmy się troszkę bardziej zainteresować ludźmi wokół nas. Może ktoś z naszego otoczenia jest wart by namówić go do działania, może najpierw w samorządzie, potem na większą skalę. Bo w tych tabunach 20-letniej młodzieży studiującej politologię, prawo, ew. ekonomię, już marzących o politycznej karierze i terminujących w partyjnych młodzieżówkach, to ja nadziei na dobrą przyszłość wcale nie widzę. Gówniarze uczą się tylko chamskich chwytów od starych wyjadaczy, bo etos prawego polityka nie istnieje.
Kwaśniewski w swej pysze sam się wpisze do podręczników historii jako kreator wspaniałego stylu prezydentury bezkonfliktowej (no bo jak miał wchodzić w konflikty ze swoją bandą?), wyważonej i inne takie tam bzdety. A nam potrzebny był prezydent, który przy takim haniebnym sejmie jak ostatni, mógłby/chciałby go rozpędzić już 2 lata temu, najpierw robiąc to z bandą Millera.
Daj Boże, żeby ten kompromisowy Donald miał odwagę, siłę, wolę w razie faktycznej potrzeby podjąć taką odpowiedzialność. A czy on sam w swojej przeszłości stanął kiedykolwiek sam przeciw wszystkim i próbował zawalczyć? Da sobie radę z takimi świniami jak Chirac, Putin, (Schroeder na razie odpadł)?
Ja nie jestem bezkrytyczny dla Kaczora, wierzcie mi. Nie życzę jemu by został preziem, tylko sobie i temu krajowi. Bo koalizja rządowa z dużym prawdopodobieństwem nie potrwa długo i może się okazać, że będziemy mieć przedterminowe wybory za 2 lata, w których Olejniczak i jego odpasione zastępy młodych karierowiczów z SLD, przeszkolone przez stare wygi z PZPR, wróci szybciej niż myślicie. A wtedy Donald zostanie zjedzony, zagłuszony, przekabacony. I co wtedy z równowagą, o której sam Donald tak teraz opowiada?

gregmena
13-10-2005, 10:25
jeszcze raz!!!!!!!!!!!!!!!!

widze wyraźna tępote umysłową i u tworzącego ten wątek w dziale "wymiana doświadczeń" bo nei wiem jak się ma dyskusja o polityce do budowy, chyba że to że tusk był przeciwko zwrotowi vat budującym się...... ale było minęło


ale tępota do potęgi u zwolennioków tuska jest zatrważająca gdy czytam że głównym problemem kaczucha jest jego wzrost, niby niski... a tusk ma plusa bo w piłke gra

buahahahahahah
pod moim blokiem też w piłke grają i wino piją i szyby tłuka to chyba od nadmiaru endorfin


co do wzrostu ja mam 190 cm i głupi jestem jak burak!!!!! a Napoleon był niski i o nim wiele stron w historii a o wysokich władcach Francji nic!!!!!!!!!!

katerhasser
13-10-2005, 10:36
no bez przesady, de Gaulle był 2-metrowcem, a Napoleon to kanalia...
ale faktycznie, co ma piernik do wiatraka?... większość obecnych szefów ze świata to skróty i kurduple na koturnach ale dobrze się ustawiający do zdjęć. Takie małe gnomy, krótkie, niewywrotne...

Co do piłki... Kwaśniewskiego jednym z największych aczkolwiek nie licznych osiągnieć prezydenckich był rozwój naszej piłki nożnej poprzez pozyskanie Olisadebe, który i tak się polskiego nienaumiał, polską blondynę, pardon, dmuchnąwszy, na saksy do słonecznego kraju jeszcze szybcie dmuchnął. I tak wzmocnienie sportowe niezadługo trwało...

inwestor
13-10-2005, 10:54
Zwróć uwagę na to że warszawiacy w wiekszości nie planują głosować na Kaczora to chyba o czymś świdczy. .
Pozdrawiam

zwroc uwage ze polowa glosujacych nie planuje glosowac na tuska - to chyba o czyms swiadczy :lol:
Wiesz wyraźnie pisałem o warszawiakach bo to oni przerabiają na własnej skórze Kaczorowe panowanie a to czy o czyms coś świadczy zobaczymy w rundzie finałowej. Jak ludziska staną z długopisem w garści przed kartką do głosowania i za kimś będą musieli się opowiedzieć. Poddajesz pod wątpliwość że ludziska są zadowoleni ze swoich prezydentów w dużych miastach tego tak do końca to nikt nie wie ale jesli chodzi o Kaczorowe prezydentowanie w Warszawie to powiem że lepiej bywało i w takim kontekście piszę.
Pozdrawiam

katerhasser
13-10-2005, 11:12
inwestor,
to kiedy w W-wie lepiej bywało?
rzuciłeś fajny slogan, w stylu akurat elektoratu Leppera i SLD, który tęskni do egalitaryzmu (ale na niskim poziomie), braku bezrobocia, bezdomności, ale i braku wolności wypowiedzi, demokracji socjalistycznej PRL-u itp...
Sam przyznaję, że w Warszawie 30 lat temu było lepiej na ulicach, bo nie było korków, było gdzie zaparkować, z rowerów ludzi nie zdejmowano (ostatno też już nie słychać)... wszędzie u nas tak było bo byliśmy dodatkowe 30 lat za Zachodem.
Czyżbyś chciał dołączyć do fanów Edwarda Gierka i wzmocnić inicjatywę kreującą go na patrona boomu gospodarczego? :o

Agnieszka1
13-10-2005, 11:30
Jak ludziska staną z długopisem w garści przed kartką do głosowania i za kimś będą musieli się opowiedzieć. Pozdrawiam

ja nigdy nie stoje, zawsze siadam :wink:

inwestor a kiedy bylo lepiej?

gregmena
13-10-2005, 11:57
debilizm argumentów tu prezentowanych za Tuskiem jest porażajacy, myśle że wystarczająco obraża PAna Tuska, pewnie jak by to poczytyl wyslalby niektórych tu obecnych do Leperra

czas na argument że Tusk ma rozmiar buta 45, a kaczka 42 a jak udowodnio arystoteles mial 45 wiec musi byc tusk

u nas w gmienie rządzil facet który wreszcie wsio skanalizowal, porobil drogi, czysto sie zrobilo, obnizyl pensje sobie i radnym, zrobil roboty interwencyjne i dal duzo roboty bezrobotnym i przyszly wybory i ludzie wybrali innego a teraz afery, kasa dla urzedasów na maxa a gazety pisza o libacjach w gminie, nie dzieje sie nic w gminie, więc argument że ludzie nie gosują w wawie za kaczka to żaden argument, ja znam takich co mówią wreszcie w wawie skończyly sie afery, są roboty na drogach, cos sie dzieje, sam bedąc w wawie bylem zdziwiony ilością robót drogowych (kląłem kaczke ze tyle w wawie robi)

inwestor
13-10-2005, 11:57
inwestor,
to kiedy w W-wie lepiej bywało?
rzuciłeś fajny slogan, w stylu akurat elektoratu Leppera i SLD, który tęskni do egalitaryzmu (ale na niskim poziomie), braku bezrobocia, bezdomności, ale i braku wolności wypowiedzi, demokracji socjalistycznej PRL-u itp...
Sam przyznaję, że w Warszawie 30 lat temu było lepiej na ulicach, bo nie było korków, było gdzie zaparkować, z rowerów ludzi nie zdejmowano (ostatno też już nie słychać)... wszędzie u nas tak było bo byliśmy dodatkowe 30 lat za Zachodem.
Czyżbyś chciał dołączyć do fanów Edwarda Gierka i wzmocnić inicjatywę kreującą go na patrona boomu gospodarczego? :o

Jakoś nie bardzo mogę pojąć w jaki sposób wyprowadziłeś takie zaskakujące :D i sprzeczne ze sobą wnioski :o ? Wyczuwam też w twoich wypowiedziach brak tolerancji dla zwolenników SLD i Leppera oraz wzdychających do czasów tow. Edwarda, Czyżby skrzywdzili cię czymś ? Czy też to zwykły brak tolerancji do poglądów innych lub tęsknota za elitaryzmem na wysokim poziomie :wink: ?
Pozdrawiam

inwestor
13-10-2005, 12:03
Jak ludziska staną z długopisem w garści przed kartką do głosowania i za kimś będą musieli się opowiedzieć. Pozdrawiam

ja nigdy nie stoje, zawsze siadam :wink:

inwestor a kiedy bylo lepiej?

Lepiej było wcześniej gdy zakończono trasę AK, gdy rozpoczeto budowę i oddano pierwsze stacje metra, gdy inwestycje drogowe były wykonywane w wakacje i dezorganizacja komunikacji była znacznie mniejsza, gdy na decyzję czekało się góra 2 miesiace, gdy nie wstrzymywało się zaawansowanych inwestycji itd, itd.
Nie twierdzę że było różowo twierdzę tylko że bywało lepiej.
Pozdrawiam

boguslaw
13-10-2005, 12:05
Gregmena - np. Karol Wielki

Inwestor- centra logistyczne większości firm na "Zachodzie" znajdują się
obecnie na wsiach lub w małych miasteczkach - jest taniej i operatywniej -odległość szefa produkcji od jego wydziałów produkcyjnych nie ma teraz żadnego znaczenia. Polska podąża za światową tendencją.

Wygląda na to, że prezydentura Wawy zamiast pomóc zaszkodziła Kaczorowi, ale komu by nie zaszkodziła.

Zadałem pytanie czy Tusk byłby w tej roli lepszy???

Każde duże miasto generuje odpadki, penerów - ludzi, którym się nie udało. Gdyby nawet był to 1% - to ilu ich będzie w Wawie?

Czy w ogóle ktoś może być dobrym prezydentem wśród
warszawskich Polaków-kogutków z "wroną" w rodowodzie?
Dziady - akt kolejny!!

Nie ma takiej możliwości by warszawka głosowała na Kaczora, gdyż to właśnie warszawka ma w razie jego wygranej najwięcej do stracenia.

Udowodnił to dzisiaj Borowski i Olejniczak- rzecznicy postkomunistów -
namaszczając Tuska. Lewica popiera liberała - schiza paranoidalna.
Lewica głosuje przwciw temu, który chce ochrony ubogich, emerytów itd!!
Ponieważ uwłaszczona lewicowa nomenklatura boi się rozliczeń, likwidacji dziwnych instytucji pararządowych itd itp.

Wyobraźmy sobie jednak naprawdę trudną sytuację polityczną - nie widzę tu ani jednego ani drugiego.
To są może politycy lecz nie mężowie stanu.
Zagłosuję jednak na Lecha Kaczyńskiego. :roll:

kroyena
13-10-2005, 12:12
bogusławie prawica z socjalistycznymi chałami to dopiero schiza. :lol: :lol: :lol:

Sam pomyśl. PiS bardziej w prawo niż PO, a hasła b. lewe.

Jak się nazywa ta gra, gdzie się kręci wskazówką i zawodnik musi koczynę na kolorze postawić.
Jejku jakie wygibasy robią te z krótkimi kończynkami. :lol:

katerhasser
13-10-2005, 12:33
inwestor,
albo nniezbyt wprost się wyraziłem (bo na pewno nie przeczę samemu sobie) albo nie chcesz załapać o co mi chodzi, albo nie łapiesz, czym mnie troszkę rozczarowujesz.. ale to pewnie moja wina, niejasna wypowiedź...
otóż było luźniej i lepiej na ulicach, bo PRL troszczył sie o to by społeczeństwo nie miało takich zbytków jak min. 1 samochód w rodzinie. Były nieliczne wyjątki ale nie zagrażały przepustowości ruchu ulicznego. A za średnią pensję to można sobie było kupić nie więcej jak 200-300 litrów benzyny (wyjmując czasy kartkowo-talonowe).

Co do tolerancji na gierkowszczyznę i tęsknotę do PRL-u, to fakt, ogólnie nie jestem w nią jakoś nadmiernie przez naturę wyposażony. To jakby chwalić czas pobytu w łagrze, w którym nagle jakiś naczelnik dla poprawienia nastrojów i być może uniknięcia buntu, zwiększył marne racje żywnościowe i dorzucił po mandarynce na deser - no przecież to zajebiście ludzki człowiek, dba o ludzi... :o
I nie chodzi to moje tolerowanie zwolenników takiej czy innej opcji, bo tu kazdy może mieć różny stopień tolerancji zależny od pogody, humoru itp. Oni krzywdzą nie tyle mnie co psują energię mnożą głupotę, ale to jest demokracja...

gregmena
13-10-2005, 12:43
GLOSUJ NA TUSKA bo ma rozmiar buta 45, wzrost 168, ale najważniejsze że ma poparcie kosmopolitów z Brukseli, zrobi wszystko jak mu każa, dziś poparli go najwięsi dobroczyńcy Polski z ostatnich 4 lat Borowski, Olejniczak, Miller, chcesz utrwalac socjalizm w Polsce Tylko TUSK. Człek uczciwy do wyborów to nawet z własną żoną sie ożeni!

Majka
13-10-2005, 12:45
gregmena wyluzuj czlowieku, bo żółć Cie zaleje :wink:

a słyszeliscie, że PIS ściąga do siebie i obiecuje "bóg-wie-co" Samoobronę, LPR i PSL :o
no i prosze bardzo.......co Wy na to? 8)

Jerzysio
13-10-2005, 12:48
..... coby nie odbiegać od tematów związanych z budownictwem w Warszawie, a dotykajacych bezpośrednio prywatnych inwestorów pozwolę sobie na przypomnienie faktów !
Pan L.K. obejmuje rządy w stolicy - zaczyna reformy w ratuszu, wyrzuca 30 kwietnia urzędników i podpisuje nowe angaże, sprowadza masę "swoich" - nowych, lepszych :D
i co ?
zabiera kompetencje wydz. architektury, w których każdy załatwiał pozwolenie na budowę swego wymarzonego domku ( że nie powiem przyłącza wodociągowego :lol: ) i gromadzi to w ratuszu, niczym wszystkim starszym dobrze znana instytucja KC.
Sprawność 2 ( słownie dwóch ludzi podpisujących zgody przez pierwszy okres ) jest niestety ograniczona, do połowy roku zrobiły się takie zaległości że niektórzy czekali po 9 - 10 mcy ...
.....no, ale za to po pół roku majorowania chwalił się 200 wnioskami do prokuratury o niegospodarność, zaniedbania, etc. w mieście :D
I mam pytanie, ilu ludzi potrzeba żeby przygotować 200 wniosków w 1/2 roku ( przejrzeć dokumenty, zebrać dowody, etc. ) ?
Tak od tego zaczął pan L.K. rządy w Warszawie !
Nie było kompetentnych ludzi do udzielania pozwoleń na budowę ( zostali w wydz. ale bez kompetencji ), ale było dostatecznie duuuużo "śledczych"
...i taki oto jest styl rządzenia Kaczyńskiego
J

PS
..a czy kogoś z tych 200 skazano za coś ?
Czy ktoś wie !???

inwestor
13-10-2005, 13:06
Katerhasser
nie drocz się :wink: :D tylko pmyśl sam jak mozna nie widzieć sprzeczności w egalitaryźmie, tęsknocie do braku swobody wypowiedzi i demokracji socjalistycznej PRL-u.
Z tym marnowaniem energii i mnożeniem głupoty to nie byłbym taki radykalny w osadach. Być może z punktu widzenia twoich interesów taka czy inna postawa jest głupotą ale z punktu widzenia interesów innych może to być jak najbardziej racjonalne działanie. Skąd wiesz jakie kto ma interesy i co mu odpowiada ? Tak jak napisałeś jest demokracja wolno głosować zarówno na Donalda jak i na Iliasza czy też Leppera. Wiesz z tym pobytem w łagrze to też bym nie przesadzał i nie demonizował spraw było jak było, teraz też dla jednych jest lepiej a dla innych gorzej. To wkońcu kawał histori Polski i nie ma się co od niej odcinać wkońcu to kawał życia naszych rodziców i naszego. Trzeba na to patrzeć realnie a nie tworzyć mity i legendy. Ludzie są ludźmi i bez względu na taki czy inny ustrój bedą robili to samo.
Pozdrawiam

katerhasser
13-10-2005, 13:12
a jak można kogoś skazać skoro układ jeszcze nie rozbity. na prokuratorów i sędziów za Jaskierni powracały kanalie wierne kiedyś czerwonemu sztandarowi?..
a że wprowadził do ratusza swoich?.. a pokaż mi szefa co nie robi swoich porządków jak obejmuje stanowisko w nowej firmie? to niby ci wyrzuceni z ratusza to weszli tam bez wyrzacania swoich poprzedników?
Taka to już specyfika, dopóki nie podniesie się na stałe i wysoko etos rzetelności, uczciwości, pracowitości i niezawisłości urzędników.

katerhasser
13-10-2005, 13:24
inwestor,
ale to właśnie tęskniący za Gierkiem żyją mitem...
egalitaryzm PRL był mocno niezdrowy bo równał nie do góry ale przeważnie w dół, a wiadomo, że byli i ci "równiejsi" i "jeszcze bardziej równiejsi". To, że teraz część tych równiejszych jako zwykłe pierdoły, spadła w niziny ekonomiczne, inni znów wysforowali się w wyżyny dobrobytu oczywiście będzie rodzić emocje. Zazdrość i zawiść jedno, sprawiedliwość drugie, statystyki trzecie, demokracja czwarte...
W życiu społecznym trzeba dążyć do optymalizacji rozwiązań służących dobru ogółu. I to jest najtrudniejsze, bo człowiek w swej naturze to egoista i sobek, nastawiony z reguły na robienie dobrze sobie, nie innym.
Ale po to mamy rozumek i serduszko żeby myślieć i widzieć szerzej i dalej. Jest coraz mniej modne wśród tzw. autorytetów uczyć tego innych.

A co radykalizmu w osądach...
czasem trzeba na czarne powiedzieć czarne, na białe białe, czasem trzeba widzieć i odcienie szarości ale i kolory!
Radykalnie wielu tu postępuje na codzień, np. wywalając partaczy ze swojej budowy, a przecież taki partacz to też człowiek mogący mieć słaby tydzień... Ale dlaczego nie być radykalnym w obronie swoich interesów, które nikogo nie krzywdzą? czy dobrze wykonana robota w moim domu jest sprzeczna z czyimś interesem i pogarsza cudze położenie?
Dobra kondycja państwa jest w naszym interesie. Za Gierka nie była ona dobra i już. Jak ktoś chce powrotu do tamtej kondycji to ja na to z pełną świadomością radykalizmu: NIECH SPADA NA BAMBUS ale najlepiej w Wietnamie albo na Kubie

gregmena
13-10-2005, 13:49
news z dziś

PO rozmawia z samoobroną potajemnie na razie na temat poparcia Tuska w zamian za poparcie Leppera na marszałka..... Brawo, socjaliści zawsze razem, cieszy to że tusk idzie nie tylko w inteligencje ale także mierzy znacznie niżej

poza tym ja głosuje na kaczke ale swoją droga Tusk swój chłop ja jestenm spod sandomierza i miewa swe urodziny Jaskiernia i Tusk bywa w kleczanowie i podobno znajomośc ścisła

Paty
13-10-2005, 14:28
dogadaja się prędzej niż nam sie wydaje

i samoopalacza sobie będą pożyczac........coby w jednej tonacji być

a Tusk już swoją żonę na okładkę "Elle " wsadził............

i nie podoba mi się że wziął ślub koscielny dopiero po 27 latach..........jakoś przez te lata z wiarą było mu nie po drodze



poprawiłam nazwe pisma

boguslaw
13-10-2005, 14:32
Również na okładce "ELLE" jest już Tuskowa jeszcze niedoszła "pierwsza dama".
Odbije im szybko sodowa.
Przy Kwaśniewskim Tusk to cienki amator.

KrzysiekMarusza
13-10-2005, 17:33
gregmena - skąd masz te interesujące informacje ?

pozdr - Krzysiek

inwestor
13-10-2005, 19:13
..... coby nie odbiegać od tematów związanych z budownictwem w Warszawie, a dotykajacych bezpośrednio prywatnych inwestorów pozwolę sobie na przypomnienie faktów !
Pan L.K. obejmuje rządy w stolicy - zaczyna reformy w ratuszu, wyrzuca 30 kwietnia urzędników i podpisuje nowe angaże, sprowadza masę "swoich" - nowych, lepszych :D
i co ?
zabiera kompetencje wydz. architektury, w których każdy załatwiał pozwolenie na budowę swego wymarzonego domku ( że nie powiem przyłącza wodociągowego :lol: ) i gromadzi to w ratuszu, niczym wszystkim starszym dobrze znana instytucja KC.
Sprawność 2 ( słownie dwóch ludzi podpisujących zgody przez pierwszy okres ) jest niestety ograniczona, do połowy roku zrobiły się takie zaległości że niektórzy czekali po 9 - 10 mcy ...
.....no, ale za to po pół roku majorowania chwalił się 200 wnioskami do prokuratury o niegospodarność, zaniedbania, etc. w mieście :D
I mam pytanie, ilu ludzi potrzeba żeby przygotować 200 wniosków w 1/2 roku ( przejrzeć dokumenty, zebrać dowody, etc. ) ?
Tak od tego zaczął pan L.K. rządy w Warszawie !
Nie było kompetentnych ludzi do udzielania pozwoleń na budowę ( zostali w wydz. ale bez kompetencji ), ale było dostatecznie duuuużo "śledczych"
...i taki oto jest styl rządzenia Kaczyńskiego
J

PS
..a czy kogoś z tych 200 skazano za coś ?
Czy ktoś wie !???
Powiem jeszcze tak to o czym napisałes to mały pikuś. Ile kasy publicznej poszło na marne bo inwestycje zostały w biegu wstrzymane i marnieją niezabezpieczone do tej pory bo Kaczor wszędzie podstęp i korupcję wietrzył. No własnie czy to sprawa korupcji czy bardziej prozaiczna że działy z tego nie było :wink: :D :D możemy tylko przypuszczać i sobie gdybać jedno jest za to pewne straszna kasa publiczna w błoto poszła.
Pozdrawiam

inwestor
13-10-2005, 19:33
Katerhasser od kiedy to w PRL-u był egalitaryzm :o . Poza tym wiesz liczenie na rozumek i serducho to chyba strasznie naiwne jest :-? Podstawą jakiejkolwiek egzystencji jest równowaga to samo dotyczy demokracji. Bez równowagi wzelkie mechanizmy kontrolne zawodzą i taki czy inny Kaczor, Lepper czy kobieta facet i diabeł w jednym predzej czy później zaczyna przeginać pałę. Jak naród w wyborach nie ustanowi równowagi to mechanizmy demokratyczne mozna sobie wiesz co :wink: . Kto tego nie rozumie to chyba jest strasznie naiwny i pozostaje wtedy tylko modlitwa o to aby "Kaczory Sp. z.o.o." mieli jako taki umiar. Niestety człowiek taki już jest że jak ma sposobność cos dla siebie zagarnac to predzej czy później to zrobi. Właśnie takie uwarunkowania panowały w PRL-u - chroniczny brak równowagi i bezkarność dla elit. Jak będziemy głosować na "Kaczory Sp. z o.o. " to własnie zrobimy krok w takim kierunku.
Pozdrawiam

gregmena
13-10-2005, 22:40
Krzysiek moi rodzice mieszkają obo kleczanowa, tam mieszka radny A.... a u niego Jaskiernia robi imprezy, a bywa śmietanka polityczna.... w Sandomierzu o tym wszyscy wiedzą, chcialem nawet fotki poorobić to mnie pogonili ;) ale Tusk i Jaskiernia tostare ziomale

boguslaw
14-10-2005, 06:20
I tu się różnimy inwestor.
Ty jesteś zadowolony z istniejącego status quo, ja nie.
Żeby wstrząśnąć tym gównem, w którym żyjemy potrzebna jest właśnie nierównowaga. Myślę głównie o prawie i jego stosowaniu.
Sądy, prokuratura, przwlekłość procedur- to nie działa w ogóle.
Spróbój coś powalczyć w tym temacie, to będziesz wiedział.
Jeśli nie działa trzecia władza, to nie działa nic a o "demokracji" możesz zapomnieć. Pokaż mi prawdziwego aferzystę, który usiadł???
Bycie uczciwym stało się życiowym frajerstwem, dzięki przykładowi, który szedł przez pół pokolenia z góry.

Obowiązuje doktryna Millera - "póki nie ma prawomocnego wyroku... " itd.

Żeby w tym zakresie coś zmienić, trzeba nierównowagi, trzeba może PIS-u. Reszta już była.
Prawo musi być egzekwowane przede wszystkim szybko i nieuchronnie.
Dla władzy i dla maluczkich, dla posła i dla małego naciągacza.
A wtedy się reszta spraw powoli unormuje.

Prezydent Wawy - Lech Kaczyński.
Jako prawnik Kaczyński punkt ciężkośći ustawił na bezpieczeństwo i wietrzenie przestępstw, gdyby był inżynierem architektem ustawiłby pewnie na mostach, budowlach itd. a gdyby był lekarzem- na służbie zdrowia. Jest to zrozumiałe.
Nie da się przy określonym skromnym budżecie dopilnować i sfinansować w pełni wszystkiego....

Gdyby Tusk był prezydentem Wawy, byłoby może więcej pomników i byłyby świeżo pomalowane wszystkie kominy i maszty.

I tak nie mamy nic do stracenia.
"Państwo" i tak ma coraz mniej do powiedzenia. Zaryzykujmy.

I tak może nasz czekać "polskie piekło" a przy "równowadze", której chcesz jest ono w 100% pewne. Wtedy dopiero przestaniemy się dziwić, dlaczego doszło do rozbiorów.
Stoimy teraz w przededniu ostatniego - ekonomicznego.

KrzysiekMarusza
14-10-2005, 06:57
gregmena - wybacz, a gdzie ten Kleczanów ?
No i skąd info n/t negocjacji z leprem ?
pozdr - Krzysiek

Agnieszka1
14-10-2005, 07:08
Jak ludziska staną z długopisem w garści przed kartką do głosowania i za kimś będą musieli się opowiedzieć. Pozdrawiam

ja nigdy nie stoje, zawsze siadam :wink:

inwestor a kiedy bylo lepiej?

Lepiej było wcześniej gdy zakończono trasę AK, gdy rozpoczeto budowę i oddano pierwsze stacje metra, gdy inwestycje drogowe były wykonywane w wakacje i dezorganizacja komunikacji była znacznie mniejsza, gdy na decyzję czekało się góra 2 miesiace, gdy nie wstrzymywało się zaawansowanych inwestycji itd, itd.
Nie twierdzę że było różowo twierdzę tylko że bywało lepiej.
Pozdrawiam

kiedy ? moze za piskorskiego? no to ladny pikuś ....


A sluchajcie ,
ciekawe jak bulgotan ( tusk) by spelnil oczekiwania wawiakow :-?
uchacha by bylo uchachana mina i do pracy , do pracy rodacy, wolni jestescie dacie sobie rade ................... a jak to sami wymyslcie :lol:

KrzysiekMarusza
14-10-2005, 07:14
Agnieszka1 - a moze konus-kaczor ci szczescie zapewni ?

jak tak, to wypada sie cieszyc (bo zawsze ciesze sie ze szczescia bliznich :) )

pozdr - Krzysiek

Jerzysio
14-10-2005, 07:38
Szanowni oponenci !

... tak naprawdę to nie jest istotne ile i czego kto zrobił, co zaniedbał, co osiągnął !
....oceniany jest styl pracy L.K. jako prezydenta Wwy i ta ocena jest niedostateczna z punktu funkcjonowania miasta !
Przyczyna :
1. ... jest nieprawdą, że miejska kasa świeci pustkami i dlatego miasto nie buduje, ba w zeszłym roku nie wykorzystano ok. 15% budżetu na inwestycje, co w liczbach bezwzględnych daje sporo !
...a tegoroczny wykorzystany jest za 3 kwartały w 20%.

2. ....bardzo proszę o skończenie z mitem jakiejś sitwy urzędniczo-biznesowej w urzędach, bo Kaczyński wymienił ich na swoich 2-3 lata temu i to oni pracują na opinie swojego pryncypała.

3. ...a co do wiedzy merytorycznej ludzi na stanowiskach kierowniczych zatrudnieni w urzędach i miejskich spółkach - napisałem "SWOI", ale z jakim przygotowaniem : po medycynie, teatrologii czy temu typu podobne, którzy dostają za swoją "ciężką" pracę po 10 tys. premii!
...i wiecie dlaczego np. Wwę czeka duża podwyżka za wodę - bo w wodociągach miejskich zatrudniono kilkaset nowych pracowników
z pensjami po 5-6 tys. I żeby było jeszcze zabawniej - inżynierów z kierunkowym wykształceniem jest tylu co kot napłakał.
Aaaa ..... właścicielem wodociągów jest oczywiście Ratusz !

J

gregmena
14-10-2005, 07:40
Kleczanów to miejscowośc na drodze sandomierz - opatów, w sandomierzu Jaskiernia mial biuro pioselskie, a wokół Sandomierza swoje posiadłości, w kleczanowie mieszka znany dzialcz SLD A... a u niego są imprezki i bywa śmietanka nie tylko Tusk i JAskiernia..... a ale co w tym dziwnego???? a co w tym zlego????

oglądalem wczoraj Debate na polsacie i mam pytanie czy Tusk umie tylko kilka hasel powtrarzać???? non stop gada cos o zacisnietyych piesciach, non stop agresja, ja nie chce takiego prezydenta który tylko będzie wszczynal kłótnie ( z rządem PIS), ne chce prezydenta który będzie prowadzil polityke zagraniczną na kolanach, a poza tym jakie ma doswiadczenie Tusk w rządzeniu, Kaczka rządzi wawą, a tusk co potrafi??? dogadywać sie w kuluarach z komunistami???

1. to za rządów TUSKA i Piskorskiego w warszawie kasa warszawy rozpływala się w nadwyżce budżetowej!!!!


2. to za rządów TUSKA i Piskorskiego nie było żadnej sitwy urzędniczej w wawie

3. to za rządów TUSKA i Piskorskiego urzędników tylko z pracy wyrzucano i zmniejszano pensje

4. to za rządów TUSKA i Piskorskiego w wawie nie BYLO AFER

Agnieszka1
14-10-2005, 07:57
Agnieszka1 - a moze konus-kaczor ci szczescie zapewni ?

jak tak, to wypada sie cieszyc (bo zawsze ciesze sie ze szczescia bliznich :) )

pozdr - Krzysiek

moim szczesciem jest moja rodzina - maz i synek :P
tego zaden polityk ci nie da - nie licz na to :lol:

od prezydenta nie oczekuje szczescia lecz trafnych decyzji
uwazam ze predzej konus trafna podejmie niz bulgotan :wink:

Agnieszka1
14-10-2005, 08:01
oglądalem wczoraj Debate na polsacie i mam pytanie czy Tusk umie tylko kilka hasel powtrarzać???? non stop gada cos o zacisnietyych piesciach, non stop agresja,


no tak bo to przeciez bulgotan :lol:

doswiadczenie jakie ma bulgotan?
kopie podobno dobrze w pilke :lol:
a i na wysokosciach robil :lol:

P.S. nie tylko gadac potrafi o zacisnietych piesciach, pokazac je tez potrafi

Jerzysio
14-10-2005, 08:16
gregmen

Mój Wielce Szanowny Oponencie :D

... myślę ( chyba nie od rzeczy :-? ), że rzucanie sloganów w niczym dyskusji nie przybliży, zatem proszę o fakty, które wskażą na sukcesy L.K. w rządzeniu miastem !
..bo niestety ciągle czytam tylko o "bulgotanie" :o , który jest agresywny, a jakoś osiągnięć Kaczyńskiego ani widu, ani słychu... :(

Pokażcie wreszcie te SUKCESY !

Pozdro
J

..co do wczorajszej debaty - zająć w tej sprawie stanowiska nie mogę, bom jej nie oglądał, niestety....

Agnieszka1
14-10-2005, 08:21
heh no wiesz jak narazie slychac tylko ze kaczka konusowata jest
a o sukcesach tuska ani widu ani slychu :lol:

jak widzisz to dziala w obie strony :wink:

Agnieszka1
14-10-2005, 08:22
..co do wczorajszej debaty - zająć w tej sprawie stanowiska nie mogę, bom jej nie oglądał, niestety....

jerzysio kazda taka sama :wink:

Jerzysio
14-10-2005, 08:29
...czyli kolejny raz Kaczyński do Tuska mówi :
"Panie Prezydencie" :lol: :lol: :lol:
Pozdro
J

...a przepraszam,
Agnieszka tak podwajasz wpisy, coby sobie licznik nabić, czy o co tu chodzi :-?

Agnieszka1
14-10-2005, 08:40
.
J

...a przepraszam,
Agnieszka tak podwajasz wpisy, coby sobie licznik nabić, czy o co tu chodzi :-?


:o nie badz smieszny, myslalam ze duzy chlopcyk z ciebie :lol:
skup sie na kandydatach ja nie kandyduje :wink:

co do debat to mialam na mysli:
kolejny raz tusk nie odpowiada na pytania i jakis taki zapatrzony w kaczynskiego, ciagle tylko o nim mowi - zakochany cy co? :lol:

Jerzysio
14-10-2005, 08:44
...nie, nooo ja serio pytałem !

Jeśli czujesz się urażona to przepraszam, ale to naprawdę nie ma nic wspólnego z tematem dyskusji, ot czysta ciekawość :roll:
Pozdro
J

Agnieszka1
14-10-2005, 08:53
...nie, nooo ja serio pytałem !

Jeśli czujesz się urażona to przepraszam, ale to naprawdę nie ma nic wspólnego z tematem dyskusji, ot czysta ciekawość :roll:
Pozdro
J


oj bo diabolek sie za ciebie wezmie za ta ciekawosc :lol:
powaznie to nie wiem jak sie to robi zeby w jednym poscie zrobic tak zeby :
chce kogos zacytowac prawda? ale chce najpierw jedno zdanie zacytowac i dac komentarz, nastepne zdanie zacytowac i dac komentarz :oops:

e tam, to podejrzenie bylo smieszne zeby sie nim przejac, ale myslalam ze poprostu szczegolnie sie mna zainteresowales - heh :wink:

Agnieszka1
14-10-2005, 08:56
znow bedzie podwojnie bo mi sie cos przypomniala, ale gdybym zmienila poprzedni post to by mi zarzucili ze zmieniam ( bo niektorych to bardzo boli) - eh , tak nie dorze i tak nie dobrze :lol:

jesli chodzi o kandydatow - drazni mnie ze oboje zajmuja sie najbardziej wyszukiwaniem swinstw jeden u drugiego a najbardziej mnie zlosci jak ktos sam smierdzi a innego obwachuje i smrodu na nim szuka

katerhasser
14-10-2005, 09:01
Zgodzić się muszę, iż Tusk coraz bardziej mnie rozczarowuje...
Od początku dawałem głos na Kaczora, liczyłem się jednak, że Donald może wygrać. Jeszcze miesiąc temu nie rozpaczałbym nad taką wizją.
Obecnie z każdym dniem, z coraz wiekszym juz nie przerażeniem ale z lekkim brakiem nadziei i osłabieniem przekonuję się jak Donald jest słaby, mierny, przeciętny...
W czym jest mocniejszy od Kaczora? W kreowaniu wizerunku. Sztabowcy obydwu mają pewnie podobne kwalifikacje ale to Tusk stosuje się do ich strategii. Jak mantrę powtarza slogany o "bronieniu kraju przed skrajnym radykalizmem", "nieprzewidywalnym monopolem braci Kaczyńskich", "zaciśniętych pięściach", ostanio o "optymiźmie i wierze w samego siebie"... No i nie odpowiada na pytania (Durczok mu to po którymś razie wytknął) tylko chlapie wierszyki jakie mu tam wcześniej na mankiecie napisali.
Kurski już popłynął, potępiony przez samych K., jednak dla PO to za mało. Ale jak profesór Śpiewak przy każdej swej bytności w jakimkolwiek studiu TV czy radio, choć w dość przewrotnie niekrzykliwej powierzchowności systematycznie sączy jad i nienawiść, aż mu ta ruda broda dygota, to jest OK... bo socjotechniki lepiej PO używa, ale mniej tu jednak autentyczności i prawdy.
I tym mnie PO i Tusk rozczarowuje - on nie jest autentyczny, jedynie próbuje być skuteczny w kampanii. Dlatego stara się naśladować Kwaśnego, być jak on "złotoustym" pojednawczym demagogiem paplającym w gruncie rzeczy o niczym. "Mowa-trawa" - ten standard prowadzenia prezydentury zaszczepił nam Kwaśniewski i sztab PO to podchwycił...
Podchwycił też paralelnie chwyt Kwaśniewskiego z Pierwszą Damą. Wczoraj ELLE, jutro pewnie Twój Styl i inne pokażą nam Panią Tusk tak, że sam Donald zakocha się w niej na nowo.
Moja żona, która wcześniej była skłonna dać głoś na Tuska (choćby dla równowagi w rodzinie, bo on niby taki zrównoważony) szybko się też rozczarowała i wczoraj się prawie załamała poziomem Tuska.
Kaczor niestety nie umie tak się kreować. A wczoraj mógł tak u Lisa punktować, że hej. On jest taki trochę niereformowalny naturszczyk.

Jerzysio
14-10-2005, 09:12
...a ja niestety muszę się zgodzić ze zdaniem Wałęsy ( choć nie bardzo go lubię ! ):
" ... na wojnę to idę z Kaczyńskim, ale do roboty to on się nie nadaje!"
...
..i jako NIK-owiec i jako minster od złodzieji się sprawdził i tam powinien pozostać, bo zdolności do budowania to on nijakich nie ma !
J

...a ja wolę, żeby Polska szła do przodu, a nie kręciła wokół złodzieji, afer i innych spisków, których Kaczyński wkoło widzi całe mnóstwo !

katerhasser
14-10-2005, 09:17
do przodu może Polskę rząd pociągnąć. prezio może tylko pomóc albo przyhamować.
na razie PO nie konstruuje tylko obrażalskie robi uniki

KrzysiekMarusza
14-10-2005, 09:18
gregmena - dzięki :) ale co z tymi rozmowami Tuska z Lepperem ?

Krzysiek

Agnieszka1
14-10-2005, 09:19
do przodu może Polskę rząd pociągnąć. prezio może tylko pomóc albo przyhamować.
na razie PO nie konstruuje tylko obrażalskie robi uniki

wlasnie

Jerzysio
14-10-2005, 09:20
...takie same jak Dorna z Leppiejem :lol: :lol: :lol:

prezio
..a jednak za granicą sporo może zrobić dobrego !
J

katerhasser
14-10-2005, 09:48
Zachód życzyłby sobie Tuska, bo wiedzą, że on sterowalny będzie i ugodowy i zawsze po myśli brukselskich kukiełkarzy zatańczy i zagulgocze, juz oświeceni liberalni doradcy się o to ostarają.
Pojedzie gdzieś czasem, poklepie go tam ktoś może po łopatce, uśmiechnie się...
A Kaczor to wiadomo, że wmówić choroby sobie nie da. Lubić go tam nikt nie musi na początku. Od początku natomiast prezio ma mieć szacunek.
Najbliższe 4 lata zaważą na obliczu Europy na długie lata naprzód. Jak się teraz poszczególne kraje w niej upozycjonują, ile dla siebie wyrwią, tyle ich. Wyrwać, okopać się i bronić swojego. Bo to jest właśnie wojna.
Schreoder to pokazał, Chirac też, Berlusconi nie raz... Merkel nie będzie miała sentymentu do nas

jabko
14-10-2005, 09:56
Juz sie nie buldoczcie...
Pogudźcie siejuzz przegraną.

Kaczor przerąbał w Wa-wie i Gdańsku.

Po wyborach praktycznie mieli równe poparcie.

Teraz najnowsze badanie daje 57%-Tusk, 43%-Kaczor

Chyba że wyniki ogłasza Rydzyk to wtedy są odwrotne.

Już po bajce drogie dzieci. Kaczor do kąta i płakać a wy małe kaczorki razem z nim.

jabko
14-10-2005, 09:59
A co do rozmów z Lepperem czy Rydzykiem to raczej mylicie adresy.

TUSK z Lepperem i Rydzykiem nie gada

Za to Kaczory po cichu na pewno LEPPER,RYDZYK,PAWLAK,GIERTYCH
Oto panowie którzy poparli Kaczuszke. (pewnie po nocnych rozmowach)

Agnieszka1
14-10-2005, 09:59
Juz sie nie buldoczcie...
Pogudźcie siejuzz przegraną.

Kaczor przerąbał w Wa-wie i Gdańsku.

Po wyborach praktycznie mieli równe poparcie.

Teraz najnowsze badanie daje 57%-Tusk, 43%-Kaczor

Chyba że wyniki ogłasza Rydzyk to wtedy są odwrotne.

Już po bajce drogie dzieci. Kaczor do kąta i płakać a wy małe kaczorki razem z nim.

hehe no i kto tu sie buldoczy ............ :lol:

te wyniki co podajesz to z telefonicznej ankiety - do mnie nikt nie dzwonil

HomeLess
14-10-2005, 10:04
A ja tam wolę prezydenta co się gdzieś sprawdził i moim zdaniem lepsze doświadczenie z NIKu i MSu niż z malowania kominów (poza tym lepszy prezydent prawnik niż historyk). Wolę prezydenta co chce ten kraj zmieniać, a nie tylko pacykować, łagodzić obyczaje i pięknie się na okładce czasopisma prezentować. Tusk tak naprawdę (moim zdaniem) jest ostatnią nadzieją wszelkiej maści czerwono-różowych układów i dlatego jest tak mocno promowany, zwłaszcza przez media wielkie. Jeśli wygra, to układy pozostaną nietknięte, a za 5 lat nikt już nie będzie pamiętał dlaczego powstała "Solidarność". Program Kaczyńskiego to rzeczywiście program walki - o inną (moim zdaniem lepszą) Polskę. Program Tuska... - on nie ma programu. No bo czy, to można nazwać programem?
"Zobowiązania prezydenckie Donalda Tuska:
• Budowa równoprawnych i przyjaznych stosunków z Rosją i Niemcami
• Utrwalenie bezpieczeństwa Polski w oparciu o NATO i USA
• Obrona Polaków poza granicami przed prześladowaniami
• Budowa wspólnej europejskiej polityki antyterrorystycznej
• Wsparcie dla ambicji europejskich Ukrainy
• Stanie na straży prawdy o polskiej historii w świecie
• Solidarność w walce o prawa człowieka"[źródło: www.tusk.pl]

Agnieszka1
14-10-2005, 10:06
:o za kudly ich ,za kudly jabko przeciwnikow tuska :lol:
tylko czy warto sie szarpac za polityka?
kasy pozniej na przeszczepy wloskow nawet dobry wujek bulgotan ( tusk) ci nie da
Taka prawda, obojetnie kto prezydentem zostanie - czy kaczor czy tusk o ciebie martwic sie nie beda
wiec nie szarp sobie nerwow, poprostu idz zaglosuj i daj innym glosowac

gregmena
14-10-2005, 10:08
jak bylem 4 lata temu u siostry w wawie nic sie nie dzialo, jak bylem teraz to wszędzie pelno robót drogowych (co mnie akurat bardzo wkurzalo) i siostra zony mówi że teraz w wawie to naprawde duzo sie dzieje i z tego co widze moge jej wierzyć, kaczka zakonczyl samowole urzedniczą w wielu punktach np w sprawie hospicjum juz nie od urzedasa zalezy kto ile dostanie a są proste kryteria

a jakie byly rządy TUSKÓW w wawie, afery, afery, afery, afery.......

poza tym, dlaczego codziennie Tusk w kazdym wywiadzie mówui o zaciśnietych pięściach, może za dużo endorfin od grania w pilke, ja sie takich boje jutro weźmie bejzbola i zacznie bić w szyby moich aut....

PO rozmawia bardzo poważnie z Lepperem o poparciu Tuska i chyba ślepy tylko tego nie widzi


Chce rządów faceta który nie będzie krzyczal jak Tusk że on nienawidzi elektoratu od Rydzyka, Pawlaka, Giertycha..... bo blizej mu do elektoratu Piskorskiego, Geremka, Gronkiewicz_Walz i tym podobnych kosmopolitów


Jabco kurcze tyś chyba glupi, gdzie jest to 49% dla Tuska, gdzie jest to 35% dla PO w wyborach... patrz kurcze sondaże u rydzyka byly prawdziwsze sam chyba przyznasz mi racje!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Agnieszka1
14-10-2005, 10:25
a jakie byly rządy TUSKÓW w wawie, afery, afery, afery, afery.......

poza tym, dlaczego codziennie Tusk w kazdym wywiadzie mówui o zaciśnietych pięściach, może za dużo endorfin od grania w pilke, ja sie takich boje jutro weźmie bejzbola i zacznie bić w szyby moich aut....


:o a moze na boks sie chce przezucic? :lol:

jabko
14-10-2005, 10:45
Jabco kurcze tyś chyba glupi, gdzie jest to 49% dla Tuska, gdzie jest to 35% dla PO w wyborach... patrz kurcze sondaże u rydzyka byly prawdziwsze sam chyba przyznasz mi racje!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Kobieto jak czytam co ty piszesz to załuje ze Mikke nie wygra bo by ci zakazał sie uczyć a posłał do kuchni.
Wróć puchu marny do podstawówki i po pierwsze naucz sie czytać bo nie ja pisałem o 49-35 tylko 37-43 i jest to z OBOPu czy tam TNS Sam sobie jeszcze wyników nie wymyślam (jak Lepper i Rydzyk)

A jeśli piszesz że sondaże Rydzyka były trafne to współczuje ci serdecznie i życze powodzenia na przyszłość. Zawsze możesz jechać na Białoruś skoro lubisz tego typu rządy. Weź troche kasy to Łukaszenko Cie przyjmie z otwartymi ramionami.

A co do Ciebie Agnieszko to ja sie właśnie nie buldoczę i nie kłócę o polityków dlatego też napisałem "dajcie sobie juz spokuj bo jużjest po zawodach"
Przegraliście w miastach rządzonych do tej pory przez zainteresowanych.
Przegraliście pierwszą turę
Sondaże które jak pokazało życie sprawdzają się co do +-5% pokazują że 15% przewagi
Przegracie i drugą ture.

Smutne dla was ale prawdziwe

jabko
14-10-2005, 10:46
gragmena to facet ?? u he hh eeh heh eh he

zmień se nicka misiu ... ... może na gragmen

u he hehe he
chyba że tak ci pasuje

Majka
14-10-2005, 10:48
program Lisa oglądasłam, opinii nie zmieniam.

P.S. LK ma wybitnie fatalny usmiech, taki bezzębny 8) , no i zona tez niczego /do niego całkiem pasuje/ :lol:

jabko
14-10-2005, 10:54
bravo majka :lol:

ale gargamenie sie podoba ... yyy.... znaczy gargamenowi :D
kwa kwa

mały, brzydki, bezzębny, smętna żona, współpracuje z Kurskim, Rydzykiem, w debacie wielokrotnie puszczały mu nerwy, jego Wasserman oskarża hydraulików o zamach na jego życie u he hehh e
Jak to dobrze że kaczuch przegra

humorek

Jerzysio
14-10-2005, 10:57
...ale za to jaki grzeczny - ciągle się zwraca do Tuska per :

PANIE PREZYDENCIE !

:D J

Majka
14-10-2005, 11:06
...ale za to jaki grzeczny - ciągle się zwraca do Tuska per :

PANIE PREZYDENCIE !

:D J

ee, chyba nie ciągle, ja tylko ze 2 razy słyszałam. Raczej mówi panie marszałku. A Tusk do niego, panie prezydencie :wink:

ja poprostu nie lubię tekstów typu:
LK " no ja mógłbym cos powiedzieć o panu Tusku, ale zachowam to dla siebie" :evil:

nwet jak mnie gorączka zmoże, to zwokę sie z łóżka i skreślę.

Jerzysio
14-10-2005, 11:10
Majka

...no coś Ty,
jak zaczął podczas I Wieczoru Wyborczego, tak ciągle powtarza.... :roll:
J

...no to DUUUUUUUUŻO zdrówka życzę !

gregmena
14-10-2005, 11:25
Patrząc na wyborców Tuska (myśle że nawet Donald by się wstydzil) kryterium wyboru jest uroda, wzrost, rozmiar buta a nie program osiągnięcia, doświadczenie, wykształcenie... gratuluje

2. popatrzcie i zauważcie jak wyborcy tuska przejmują styl od Tuska, ciągły atak, agresja, obrażanie, powtarzanie tych samych pustosłowi... tego się boje, ja chcę polski spokojnej a nie takiej jak teraz pokazuje Tusk i powyżej jego wyborcy

3. Patrzcie jaka Polska jest widziana u wyborców Tuska, ZERO wolności tylko ich glos sie liczy, kto ma inne poglądy ma wypieprzac na Białoruś, nawet każą nick zmienić (pod tym nickiem pisze ja i żona), coż Tusk to socjalista więc i jego wyborcy tęsknią do komunistycznych czasów 99% z partią, reszta za ural

4. chce prezydenta zdecydowanego który umie podejmowac decyzje, który potrafi w ciągu jednego dnia odwolac czlowieka który popelnil błąd, a Tusk to 27 lat bral ślub, w jednej gazecie pisze ze jest za aborcją w gościu niedzielnym mówi ze jest przeciwko aborcji

5. Ja wiem ze wielu pasuje polityka zagraniczna w stylu klęczymy przed niemcami i rosja a ale czy to dobre dla Polski, patrz przyklad gazaciągu baltyckiego

6. jabco prognozy OBOP przez 1 rundą mówily nawet o 49% dla Tuska i zawsze różnica ponad 10%, rydzykowy nasz dziennik (bodajże za PGB) przed 1 rundą podal 37% tusk,

powiedz Jabco szczerze kto mial racje wyborcza i OBOP czy Rydzyk i PGB?????? dziś po 1 rundzie???

7. ta totalna agresja wśród zwolenników Tuska która bierze się z ciągle atakującej postawy Tuska naprawdę mnie martwi, znów zamiast coś razem budować, Tusk chce niszczyc

8. pisalem kilka razy debilizm argumentów wyborców i tępota umysłowa jergo wyborców jest ogromna, wzrost, uroda żony, rozmiar buta, ci bezideowcy za 5 lat zaglosują na pamele anderson albo jakiegoś aktorzyne bo ladny, co z tego że do rządzenia się nie nadaje

Majka
14-10-2005, 11:29
gregmena ty celowo chcesz nas obrazić, czy ci to tak przypadkiem wychodzi? 8)


pisalem kilka razy debilizm argumentów wyborców i tępota umysłowa jergo wyborców jest ogromna, wzrost, uroda żony, rozmiar buta, ci bezideowcy za 5 lat zaglosują na pamele anderson albo jakiegoś aktorzyne bo ladny, co z tego że do rządzenia się nie nadaje

HomeLess
14-10-2005, 11:40
Wybacz Majka, ale sami się obrażacie:


P.S. LK ma wybitnie fatalny usmiech, taki bezzębny 8) , no i zona tez niczego /do niego całkiem pasuje/ :lol:

Moim skromnym zdaniem Tusk wygra (niestety). Wielki wysiłek, jaki włożyły media w ogłupianie widza i czytelnika procentuje.

Majka
14-10-2005, 11:48
Wybacz Majka, ale sami się obrażacie:


P.S. LK ma wybitnie fatalny usmiech, taki bezzębny 8) , no i zona tez niczego /do niego całkiem pasuje/ :lol:

Moim skromnym zdaniem Tusk wygra (niestety). Wielki wysiłek, jaki włożyły media w ogłupianie widza i czytelnika procentuje.

a zauważyłeś, że było to "post scriptum" - taki dodatek, nie jako główna uwaga? 8) . W żadnym poście nie napisałam, że wyborcy LK są idiotami, nieudacznikami, czy innymi niepełnosprawnymi umyslowo. A w paru postach grupy przeciwnej to powtarza się nagminnie. :roll:

Nie widzę, też merytorycznego poparcia dla pana K. Może na tym się skupcie, a zaczniemy się zastanawiać na zmianą naszego wyboru

jareko
14-10-2005, 11:49
pomijam Tuska i Kaczora
wczoraj ogladalem na Plusie dyspute o reformie sluzby zdrowia proponowanej przez PO i PiS z udzialem faceta od lekarzy no i redaktora jakiegos tam
I wlos mi sie jezy (choc tak malo mam ich juz na glowie :( )
Nie bede tu cytowal wszelakich argumentow obu stron ale obawiam sie ze pod rzadami Kaczora jak zachoruje to padne i bede Was prosil o swieczka ku mej pamieci. Lapinski i jego propozycje przy koncepcji PiS to betka. To zamilowanie do centralnego sterowania jest hmmm....nie dosc ze chore to dla mnie co najmniej podejrzane
Tu widze cala sprawe prezydentury
Czlowieka ktory ma powstrzymac idiotyczne, cofajace nas do minionej epoki ustawy. A koalicje jakie beda zawierane przy nowych koncepcjach uzdrawiania Panstwa beda ciekawe. Nasi wybrancy juz nie raz udowodnili jak kupczyc stolkami potrafia by tylko cos przepchnac.
Jak u steru bedzie imc Pan Kaczynski to wraz ze swoim bratem sterujacym premierem zza wegla beda ustalac co sie im zywnie podoba
A sadzac po wypowiedziach programowych PiS, gdy juz dochodzi do polemiki i starcia faktycznych rozwiazan to blizsi oni sa do socrealu i w mojej ocenie zmian na gorsze niz sam Towarzysz Lepper
Zaczyna mnie to przerazac coraz bardziej
Obaj sa do dupy ale chyba jednak mniejszym zlem bedzie wybor desantu z pomorza niz zakorzenionego w Warszawie Kaczora - nawet srodki z Unii ktore remontu drog z lekka przyspieszyly dodaja mu splendoru - a to moim zdaniem cios ponizej j....

inwestor
14-10-2005, 11:59
I tu się różnimy inwestor.
Ty jesteś zadowolony z istniejącego status quo, ja nie.
Żeby wstrząśnąć tym gównem, w którym żyjemy potrzebna jest właśnie nierównowaga. Myślę głównie o prawie i jego stosowaniu.
Sądy, prokuratura, przwlekłość procedur- to nie działa w ogóle.
Spróbój coś powalczyć w tym temacie, to będziesz wiedział.
Jeśli nie działa trzecia władza, to nie działa nic a o "demokracji" możesz zapomnieć. Pokaż mi prawdziwego aferzystę, który usiadł???
Bycie uczciwym stało się życiowym frajerstwem, dzięki przykładowi, który szedł przez pół pokolenia z góry.

Obowiązuje doktryna Millera - "póki nie ma prawomocnego wyroku... " itd.

Żeby w tym zakresie coś zmienić, trzeba nierównowagi, trzeba może PIS-u. Reszta już była.
Prawo musi być egzekwowane przede wszystkim szybko i nieuchronnie.
Dla władzy i dla maluczkich, dla posła i dla małego naciągacza.
A wtedy się reszta spraw powoli unormuje.

Prezydent Wawy - Lech Kaczyński.
Jako prawnik Kaczyński punkt ciężkośći ustawił na bezpieczeństwo i wietrzenie przestępstw, gdyby był inżynierem architektem ustawiłby pewnie na mostach, budowlach itd. a gdyby był lekarzem- na służbie zdrowia. Jest to zrozumiałe.
Nie da się przy określonym skromnym budżecie dopilnować i sfinansować w pełni wszystkiego....

Gdyby Tusk był prezydentem Wawy, byłoby może więcej pomników i byłyby świeżo pomalowane wszystkie kominy i maszty.

I tak nie mamy nic do stracenia.
"Państwo" i tak ma coraz mniej do powiedzenia. Zaryzykujmy.

I tak może nasz czekać "polskie piekło" a przy "równowadze", której chcesz jest ono w 100% pewne. Wtedy dopiero przestaniemy się dziwić, dlaczego doszło do rozbiorów.
Stoimy teraz w przededniu ostatniego - ekonomicznego.

Albo niezbyt dokładnie napisałem albo niezrozumiałeś albo jesteś bardzo naiwny. Brak równowagi doprowadzi do tego że zaczną być zaraz równi i równiejsi. Jak oba Kaczory dopadną do koryta to dopiero zobaczysz skutecznośc 3 władzy :wink: :D tylko akurat w stosunku do tych do których ma to małe znaczenie a ci co kręcą lody na szaro i naprawdę znaczace pieniadze dalej bezkarnie bedą to robić. Powyżej pewnych stanowisk, kwot i układów nie stnieje takie pojęcie jak uczciwość, to co gadają te ich programy czy też brak programów wyborczych to tylko marchewka wyborcza gra idzie o zupełnie coś innego - idzie o to aby zmonoplizować wpływy, nie dzielić się z nikim, nie dopuszczać do koryta obcych, i nie pozwalać węszyć i patrzeć sobie na ręce. Widzisz jak trochę obcych dopuści się do koryta to zaraz będą węszyć, trzeba się z nimi dzielić, już nie jest tak ładnie i słodko. Pomyśl o tym i popatrz realnie a nie ideowo że Kaczor zaraz zrobi w RP lepiej :D . Może i zrobi cokolwiek dobrego ale tylko wtedy jak będzie czuł bat nad głową. Taka jest niestety natura ludzka i tego się nie zmieni. Aby dojść do pewnych stanowisk trzeba przejść selekcję bycia i sprawdzenia się w układach nie ma innej drogi.
Pozdrawiam

EDZIA
14-10-2005, 12:02
Jak u steru bedzie imc Pan Kaczynski to wraz ze swoim bratem sterujacym premierem zza wegla beda ustalac co sie im zywnie podoba



Obym się myliła, ale mam jakieś przeczucie, że JK ukrył się za węgłem na czas wyborów prezydenckich...
Po wyborach bez względu na wynik K&K wytoczą jakieś ciężkie działo na M.
Obawiam się, że spółka K&K może objąć prezydenturę i fotel premiera...

jabko
14-10-2005, 12:11
...coż Tusk to socjalista więc i jego wyborcy tęsknią do komunistycznych czasów 99% z partią, reszta za ural

Tutaj dokonałeś naciągnięcia albo po prostu pomyłki bo wizje polski socjalnej =solidarnej (ci co im sie nie udało itp) szerzy Kaczor


... jabco prognozy OBOP przez 1 rundą mówily nawet o 49% dla Tuska i zawsze różnica ponad 10%, rydzykowy nasz dziennik (bodajże za PGB) przed 1 rundą podal 37% tusk...

Tu też naciagasz fakty. Nie mówimy o setkach badań wymyślonych przez idiotów a powaznych OBOP itp.
A te były w piątek przed wyborami a te były 39%-33% i dobrych kilka dni przed wyborami mówiono że Kaczor dogania Tuska.

Wyniki po 44% Tusk były 2 miechy wcześniej jak Tusk zaczął kampanię a Kaczor nie i dobrze o tym wiesz.

Tam więc normalne OBOPowskie badania przed wyborami zgadzają sie z wynikami do do 3%.
I jest to normalne że mający wieksze poparcie w sondażach ma jeszcze wyższe i odwrotnie.
Teraz z przewagą 14% myślę że Tusk wygra z przewagą 5 % i bardzo dobrze.

A jeśli Ci mówią w R.Maryja że Kaczor wygrywa o 10% to gratuluje rozgłośni. Powodzenia i zobaczymy na woborach.

rrmi
14-10-2005, 12:12
gregmena ty celowo chcesz nas obrazić, czy ci to tak przypadkiem wychodzi? 8)


pisalem kilka razy debilizm argumentów wyborców i tępota umysłowa jergo wyborców jest ogromna, wzrost, uroda żony, rozmiar buta, ci bezideowcy za 5 lat zaglosują na pamele anderson albo jakiegoś aktorzyne bo ladny, co z tego że do rządzenia się nie nadaje
chyba o to wlasnie chodzi
obrazic , tak jak Kurski moze :D :D :D

Agnieszka1
14-10-2005, 12:21
jabko i gregmena wy sie nad soba zastanowcie - ublizacie ludziom tylko dlatego ze maja inne poglady polityczne?

jareko
14-10-2005, 12:25
Agnieszka1 - alez to typowa nasza narodowa cecha :(
Przy braku mozliwosci argumentacji rzeczowej do glosu dochodza inne slowa lub czyny
Zawsze zastanawialem sie dlaczego tak sie dzieje? Czyzby ta cecha byla dziedziczna? ;)

jabko
14-10-2005, 12:26
To jest właśnie retoryka Kaczorów.

Kurski obraża - i "prawie przeprasza" - Waltz mówi prawdę bo w 2003 nakłady były większe od 2004 i 2005 a Kaczor że nie.

Styczeń ma zarzuty prokuratorskie i jest na wolności dzieki kaucji - Schetyna został pomówiony przez ANONIMA.

Z jednaj strony działania prokuratora i sądowe a z drugiej kłamliwe pomówienie akurat 3 dni przed wyborami.

Tu w ogóle nie ma co porównywać a jeszcze Kaczor robi z siebie szeryfa że niby natychmiast wyrzuca. jak ma przestępców w partii to wyrzuca- proste.

Agnieszka1
14-10-2005, 12:26
gregmena ty celowo chcesz nas obrazić, czy ci to tak przypadkiem wychodzi? 8)


pisalem kilka razy debilizm argumentów wyborców i tępota umysłowa jergo wyborców jest ogromna, wzrost, uroda żony, rozmiar buta, ci bezideowcy za 5 lat zaglosują na pamele anderson albo jakiegoś aktorzyne bo ladny, co z tego że do rządzenia się nie nadaje
chyba o to wlasnie chodzi
obrazic , tak jak Kurski moze :D :D :D

:o nie no nie widzialam nawet tego postu
tez glosuje na kaczynskiego ale ............... gregmena opanuj sie

jabko
14-10-2005, 12:27
jabko i gregmena wy sie nad soba zastanowcie - ublizacie ludziom tylko dlatego ze maja inne poglady polityczne?

Agnieszko proszę o jeden cytat gdzie ubliżam gragmenie czy jak jej tam

Agnieszka1
14-10-2005, 12:32
mam propozycje :
zamiast narzekac i szydzic niech kazdy sie wypowie na temat:
dlaczego glosuje na tuska/kaczynskiego - mysle ze pozytywnymi cechami kandydata predzej przekona sie kogos do glosowania na konkretnego kandydata niz pultaczeniem sie.

pakodegites
14-10-2005, 12:40
To jest właśnie retoryka Kaczorów.

Kurski obraża - i "prawie przeprasza" - Waltz mówi prawdę bo w 2003 nakłady były większe od 2004 i 2005 a Kaczor że nie

sory ale wczoraj za te hospicja kaczor tuska wypunktował i myślałem że to wszystkim powinno rozjaśnić sytuację. ale jeśli się mylę to było tak: w 2003r. dopłaty na hospicja były wyższe bo umożliwiały to obowiązujące przepisy. w 2004r. sie zmioeniły i musieli robić na około żeby obejść przepisy i wyszło mniej kaski. poza tym na 100tys. mieszkańców nikt wawie w tym zakresie nie podskoczy więc zarzut jakby nie patrzeć jest żaden jak i wiele innych niby argumentów tuska. a ukochana przez niego pani gronkiewicz ma subtelność walca (stąd pewnie nazwisko).

jeszcze rozbawił mnie tusk okropną karą dla piskorskiego za przekręty - zsyłka do brukseli. normalnie donald nie zna litości

żeby nie było niedomówiń to ja tu oceniam czyny a nie poglądy. PO generalnie stacza się w krainę obłąkania i pogrążania we własnych małych kłamstewkach

Tomik_B
14-10-2005, 12:41
Ale się koledze rafslusarczyk kij w mrowisko udał.
Tak sobie czytam, czytam, czytam i ...... . :-? :-? :-?


mam propozycje :
zamiast narzekac i szydzic niech kazdy sie wypowie na temat:
dlaczego glosuje na tuska/kaczynskiego - mysle ze pozytywnymi cechami kandydata predzej przekona sie kogos do glosowania na konkretnego kandydata niz pultaczeniem sie.

No właśnie. Od tego, można było zacząć.

jabko
14-10-2005, 12:43
Proszę bardzo:
TUSK (różnice pozytywne)

1) Nie proponuje socjalizmu
2) W pierwszą wizytę (przenośnia) pojedzie do Nimiec gadać o interesach
ekonomicznych kraju a nie do USA i Watykanu lizać i pokazywać się
podczas gdy Polacy nie zarabiają na handlu z sąsiadami
3) Wygląda lepiej (a wygląd jest też ważny)
4) Ma poglądy liberalne co mi pasuje
5) Jest twardy ale nie obrażalski i nerwowy (patrz debaty - tylko
konkurentowi nerwy puszczały parokrotnie)
6) Pracował fizycznie (a jest to bardzo ważne wbrew pozorom. Ktoś kto
nigdy nie kopał łopatą a od 18tego roku życia tylko zasiada i gada nie
pasuje mi po prostu)
7) Nie ma brata bliźniaka który jest premieram w ukryciu
8) Mówi jasno od początku do końca NIE Lepperowi i Rydzykowi a tych
ludzi nie lubie (szef kampani konkurenta mówi "elektorat rydzyka to
też elektorat cmok cmok)

Na razie tyle

ponury63
14-10-2005, 12:44
Patrząc na wojujących o głosy protagonistów Lecha Kaczyńskiego CIESZĘ SIĘ i JESTEM DUMNY z oddania swego głosu na Donalda Tuska.
Głosuję za normalnością, umiarkowaniem i nowoczesnym państwem liberalnym, przeciwko fobiom i zmorom przeszłości.
Tusk dobrych kilka lat temu powiedział w Tok-szok Najsztuba i Żakowskiego, że "politycy to klasa próżniacza". I z tej pozycji mu się przyglądam.
LK dla mnie nieudolnie kierował Warszawą, nie dam przyzwolenia na nieudolne kierowanie Polską.
Obaj są umoczeni w polityce, w układach, ale Kurskiego Kaczorowi nie daruję. Samo zatrudnienie tego [piiiip] było pomyłką kampanii.

Pomijam warunki zewnętrzne, ale nawet tutaj Tusk bije LK na głowę.

Zresztą, od dawna już chyba wszystko zostało powiedziano tutaj (http://murator.com.pl/forum/viewtopic.php?t=49391)

jabko
14-10-2005, 12:50
pakodegites
To w 2003 były wyższe dotacje czy nie ?? BYŁY
a kręcenie ze sie zmieniły przepisy, pogoda itd to może i słuszne ale Waltz nie mówiła nic o pogodzie i przepisach tylko o tym że w 2003 były wyższe a 2005 są nizsze i tak jest
Prawda.

Piskorskiego ukarali wyborcy więc uważaj co piszesz. Wybory do parlamentu europejskiego nie zależą od Tuska tylko od ludzi.

A jak Piskorski robił przekręty to czemu Kaczyński nie złożył sprawy do sądu ??
Pozakładali o jakieś przetargi a Piskorskiemu nie wytoczyli !!

Kolejny argument w stylu "Wiem coś o Tusku - ale nie powiem"

Agnieszka1
14-10-2005, 12:57
http://www.lechkaczynski.pl/article.php?id=161

zobaczcie

gregmena
14-10-2005, 13:02
Dziekuje jabco za argument

Masz racje Tus nie będzie prezydentem wyborców Leppera, czy sluchających Rydzyka, a to kilkanaście milionów, onbędzie prezydentem kilku tysięcy bogaczy, a innym powie to co ty mówisz drugiemu polakowi wyp... na bialoruś jak ci się Tusk nie podoba!!!!

Powiem tak mi tam rybka jestem mlody, powodzi mi sie finansowo, ale nie moge jak Tusk nie widziec ze są biedni i ludzie którym sie nie udalo jak mi a zauważcie Tusk mówi tylko o tych którym sie udalo..... kilkanascie temu dni temu moja mama poślizgnela sie na pomidorze, operacja ciężka i itd.... liberal mówi takiej osobie idź na bialoruś nmie udalo ci sie i to jest straszne, kazdy moze sie na skórce od banana przewrócić


co do wizyty w niemczech, masz racje poza dziadkiem TUSKA polskim patriotą, cala reszta rodziny od pokolen sluzy slusznie niemcom, wiec nie dziwie sie ze tusk pojedzie do berlina i powie PANI MERKEL OCVZYWISCIE buduj z putinem rurociąg z ominięciem Polski, wazny jest wasz interes nie nasz!!!!!!!!

Paty
14-10-2005, 13:03
ja mam wrażanie , że niektórym wybory Prezydenta pomieszłay się z wyborami Miss..............

Geno
14-10-2005, 13:05
gregmena opanuj się bo widać ,że z zapiekłości niedaleko Ci do schizofrenii paranoidalnej. Coś się zapatrzyłeś na swojego kandydata tak mocno,że tylko czekać aż ślub weźmiecie taki cudny jest. Tylko pamiętaj,że dzieci z tego nie bedzie. :wink:

jabko
14-10-2005, 13:05
"Gdyby wybory na urząd prezydenta miasta stołecznego Warszawy odbyły się na początku października Lech Kaczyński zająłby pierwsze miejsce z 38-proc. poparciem wśród respondentów, wynika z najnowszego sondażu nt. "Preferencji politycznych mieszkańców Warszawy przed wyborami prezydenckimi 2005 roku" przeprowadzonego przez OBOP na zlecenie Gazety Stołecznej. Drugie miejsce zajęłaby Hanna Gronkiewicz-Waltz, która uzyskałaby 24-proc. poparcie. Z kolei trzecie miejsce w rankingu zająłby Marek Borowski, na którego chciało głosować 15-proc. badanych. " GENIALNE

jak bym czytał strone Samoobrony

Pewnie w badaniu nie było Tuska.
Ale tekst świetny.

Stalin i Churchil ścigali się i wygrał Churchil
W gazecie w Rosji napisano: Nasz wódz w wyścigu zajął zaszczytne drugie miejsce a zły Churchil zajął przedostatnie.

Też PRAWDA tylko ładniej powiedziana.

gregmena
14-10-2005, 13:11
wybiórczośc zwolenników tuska jest przykra

jak obop mówi ze Tusk wygra 2 ture to ok

jak obop mówi ze kaczka nadal najpopularnieszy w wawie to beee,

w ogóle agresja Tuska i jego zwolenników nadal mnie przeraża

czas na wybory MISSS, glosuje na TUSKa bo ma ladniejsze uszy

Geno
14-10-2005, 13:12
wybiórczośc zwolenników tuska jest przykra

jak obop mówi ze Tusk wygra 2 ture to ok

jak obop mówi ze kaczka nadal najpopularnieszy w wawie to beee,

w ogóle agresja Tuska i jego zwolenników nadal mnie przeraża

czas na wybory MISSS, glosuje na TUSKa bo ma ladniejsze uszy

W takim razie musisz być zwolennikiem Tuska nie może być inaczej :wink:

jabko
14-10-2005, 13:16
ooo
w końcu

Głosuj na uszy kogo chcesz. Tusk już wygrał

jak juz pisałem przykro mi. Ale juz po bajce

A co to wybiórczości to twoja przypadłośc. Bo sondaże zawsze dawały wygraną Tuskowi i tak sie stało.
Ale te o których mówisz 14% były nie przed samymi wyborami. Przed wyborami było 6% i prawie sie utrafiło.

A w sondaż w Wawie nie wątpię. Po prostu Tusk nie kandyduje a gdyby kandydował to by miał więcej od Kaczki. Proste.
Nie ma konkurentów to wygra LK.

Tylko nie pisz że Waltz jest z PO bo polskie społeczeństwo jak jest gotowe na rządy koiet to widać po wyniku Bochniarzowej.

jareko
14-10-2005, 13:17
skoro niektorym sie powiodlo to dlaczego nie chca zrozumiec ze nie tedy droga by im zabierac i dawac tym co w wiekszosci pracowca nie chca lub przekwalifikowac do innej roboty? Ze wiecej kapiatalu procentuje zwiekszeniem dobrobytu ogolu? Ekonomia niezmienna jest bez wzgledu na jej umiejscowienie na mapie swiata - no chyba ze ta socjalistyczna - ona innymi prawami sie rzadzila i wlasnie tej ekonomii w wykonaniu PiS bez nadzoru ze trony prezydenta sie obawiam. A by swoje przeforsowac juz widze PiS i LPR czy Samoobrone w jednym rzedzie - bo ich prezydent podpisze wszystko co pod nos mu poddadza bo jak inaczej? W domu brat wpier... spusci za opor i sprzeciw ;)

ponury63
14-10-2005, 13:17
http://www.lechkaczynski.pl/article.php?id=161

zobaczcie
38 % pokrywa się z poparciem prezydenckim plus trochę głosów tych, którzy uważają, że dobrze zrobił Warszawie [tu moje votum separatum :lol:]

Wygrał, bo nie miał normalnych kontrkandydatów :lol:

jabko
14-10-2005, 13:18
Z tymi churchilami to mi sie pomyleło.

Miało być tak

Stalin zajął 3cie miejsce a Churchil drugie.
A napisali "Nasz wódz zajął zaszczytne 3cie miejsce a Churchil chaniebne przedostatnie"

Majka
14-10-2005, 13:21
Dziekuje jabco za argument

Masz racje Tus nie będzie prezydentem wyborców Leppera, czy sluchających Rydzyka, a to kilkanaście milionów, onbędzie prezydentem kilku tysięcy bogaczy, a innym powie to co ty mówisz drugiemu polakowi wyp... na bialoruś jak ci się Tusk nie podoba!!!!

spieprzaj dziadu kto inny powiedział........ 8) Czyli nalezę do kilku tysięcy bogaczy :o :o rany, muszę sprawdzić stan konta :wink:


co do wizyty w niemczech, masz racje poza dziadkiem TUSKA polskim patriotą, cala reszta rodziny od pokolen sluzy slusznie niemcom, wiec nie dziwie sie ze tusk pojedzie do berlina i powie PANI MERKEL OCVZYWISCIE buduj z putinem rurociąg z ominięciem Polski, wazny jest wasz interes nie nasz!!!!!!!!
szkoła Kurskiego? 8)

jabko
14-10-2005, 13:24
Nie dziadku tylko dziadu !!

To jest solidaryzm z tymi którym sie nie udało w wykonaniu KACZYŃSKIEGO. Tekst:
SPIEPRZAJ DZIADU do żebraka Warszawskiego

Pewnie spreparowane i wymyślone przez TV - tak ci zaraz napiszą zwolennicy Kaczki

Majka
14-10-2005, 13:26
toz to napisałam dziadu 8) :wink:

jabko
14-10-2005, 13:26
Choć wiecie co:
Troszke złagodze dyskusję.
W sumie oboje wywodzą sie z Solidarności, oboje walczyli a nie jak komuchy trwali w systemie i bili ludzi.
Gdyby Tusk się wycofał to zagłosowałbym na Kaczyńskiego (Bochniarz i Mikke wchodziliby w grę ale to jednak strata głosu)

Różnice które pokazują są przerysowane przez nich samych - bo czymś muszą sie różnić.
oboje chcą dobrze - nie posądzam żadnego z nich że chca psuć Polskę

Więc może losowanie ??

jabko
14-10-2005, 13:28
toz to napisałam dziadu 8) :wink:

majka chcesz mnie obrazić ?? :D :D :D

he he cos ślepne na stare lata. Widziałem dziadku. na pewno spreparowałaś cos. Kolejny spisek.
Czy to nie ty miałas coś wspólnego z moją cieknąca wanną ?? u he heh ehe

Geno
14-10-2005, 13:29
Choć wiecie co:
Troszke złagodze dyskusję.
W sumie oboje wywodzą sie z Solidarności, oboje walczyli a nie jak komuchy trwali w systemie i bili ludzi.
Gdyby Tusk się wycofał to zagłosowałbym na Kaczyńskiego (Bochniarz i Mikke wchodziliby w grę ale to jednak strata głosu)

Różnice które pokazują są przerysowane przez nich samych - bo czymś muszą sie różnić.
oboje chcą dobrze - nie posądzam żadnego z nich że chca psuć Polskę

Więc może losowanie ??

Podoba mi się trzeźwość myślenia a nie fundamentalizm wyborczy w agitowaniu tylko i wyłącznie słusznych kandydatów przez niektórych :wink:

ponury63
14-10-2005, 13:30
Kwa kwa kwa kwa
oj, sprawa niełatwa
Bo Kaczor replikował
Że go żebrak zdenerwował

A ja może jestem głupi
I się Tuska trzymam wszędzie
Lecz kto powie, co to będzie
Gdy go zdenerwuje Putin ? :o

Agnieszka1
14-10-2005, 13:44
dobra jabko :P ja tez wymienie kilka choc nie wszystkie pwody dlaczego glosuje na kaczynskiego:

1. bedzie prezydentem wspolpracujacym z rzadem a tego wg mnie polsce potrzeba, pozatym jest czlowiekiem silnym charakterem i nie da sobie "w kasze dmuchac"
2. nie pozwoli na rozszerzanie sie homoseksualizmu w polsce nie ograniczajac przy tym ludziom innej orientacji ,praw czlowieka i praw obywatela RP
3. bedzie gwarantem walki z bezrobociem - mozna mu miwerzyc chocby dlatego ze juz kiedys podjął współpracę z biurem interwencji komitetu obrony robotników.
4. odpowiada konkretnie na pytania a wiec jest czlowiekiem konkretnym do tego stabilnym ze swymi pogladami
5. nie ma związków z grupami biznesowymi, silnymi ośrodkami medialnymi a wiec korupcja mu nie grozi a i zwalczal ja bedzie
6. pelnil w zyciu wiele rol -wszystkie szceble na uczelni - od stazysty po profesora; dzialacz opozycji demokratycznej;przewodniczacy dwoch komisji sejmowych, senator, dzialacz solidarnosci;posel, minister stanu ds. bezp.,minister sprawiedliwosci, prezydent wawki - to dalo mu ogromne doswiadczenie i wiedze, co widac w wypowiedziach debatowych
7. nie jest mu obojetny los dzieci glodujacych w polsce
8. ma liczne kontakty miedzynarodowe
9.bedzie dazyl do umocnienia pozycji polski w unii e.
10. bedzie dazyl do zapobiegania niedozywieniu dzieci - projekt ustawy
11.bedzie dazyl do współpracy ze wschodnimi sąsiadami
12. bedzie utrzymywal bliskie stosunki ze stolica apostolska - jest czlowiekiem wierzacym

i inne takie :lol:

tusk oczywiscie tez pewnie ma jakis swoj program natomiast niestety kojarzy mi sie jako slaby psychicznie czlowiek, podatny na rozne wplywy, roznych ludzi, za slaby na pelnienie tak waznej roli w panstwie.

jabko
14-10-2005, 13:55
dobra jabko :P ja tez wymienie kilka choc nie wszystkie pwody dlaczego glosuje na kaczynskiego:

a)...nie pozwoli na rozszerzanie sie homoseksualizmu w polsce nie ograniczajac przy tym ludziom innej orientacji ,praw czlowieka i praw obywatela RP...

b)...bedzie gwarantem walki z bezrobociem ...

c)...pelnil w zyciu wiele rol -wszystkie szceble na uczelni - od stazysty po profesora; dzialacz opozycji demokratycznej;przewodniczacy dwoch komisji sejmowych, senator, dzialacz solidarnosci;posel, minister stanu ds. bezp.,minister sprawiedliwosci, prezydent wawki ...

d)...nie jest mu obojetny los dzieci glodujacych w polsce...

e)...bedzie dazyl do współpracy ze wschodnimi sąsiadami...

f) ...bedzie utrzymywal bliskie stosunki ze stolica apostolska ...
i inne takie :lol:

No to po kolei
a) Tak sie nie da.Na razie w jego wykonaniu to widać

b) Proponuje solidarnościowy socjalizm czyli rosnące bezrobocie na zasiłkach

c) Jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego

d) Każdemu nie jest

e) Deptaniu flag chyba.

f) Tu sie zgodze. Ale nie z Watykanem tylko z Rydzykiem

pakodegites
14-10-2005, 14:10
pakodegites
To w 2003 były wyższe dotacje czy nie ?? BYŁY
a kręcenie ze sie zmieniły przepisy, pogoda itd to może i słuszne ale Waltz nie mówiła nic o pogodzie i przepisach tylko o tym że w 2003 były wyższe a 2005 są nizsze i tak jest
Prawda.

Piskorskiego ukarali wyborcy więc uważaj co piszesz. Wybory do parlamentu europejskiego nie zależą od Tuska tylko od ludzi.

A jak Piskorski robił przekręty to czemu Kaczyński nie złożył sprawy do sądu ??
Pozakładali o jakieś przetargi a Piskorskiemu nie wytoczyli !!

normalnie tuskizm wylewa sie z ciebie wiadrami, tak samo jak niepohamowana żądza manipulowania faktami:
1. faktycznie dotacje w 2003r. były wyższe ale przecież kaczor powiedział dlaczego i to jest fakt z którym trudno dyskutować. a tusk oczywiście swoje. bolszewicy robili dokładnie tak samo - znajdźcie nam winnego a paragraf sie znajdzie

2. co do piskorskiego mylisz się znowu albo jesteś odporny na fakty. kaczor i reszta nie raz wymieniali postępowania które obecne władze warszawy wszczęły w związku ze złodziejstwem panujóącym za rządów PO w wawie. część się jeszcze toczy, część zakończono odzyskując wiele pieniędzy które zuchy PO chciały oddać dziwnym firemkom znbajomych królika. jedynie niewielki procent tych postępowań umorzono

3. proszę nie mieszaj w zesłanie do brukseli wyborców. o ile sie domyślasz nie oni decydują kogo wystawi dana partia. poza tym przed wyborami do PE skutecznie sprawe wyciszono (a wiele postępowań jeszcze trwało)

4. poza tym kampania tuska pokazuje go jako człowieka zbyt elastycznego i mam dziwne wrażenie że jeśli wygra będzie marionetkowym prezydentem wszystkich naiwnych lub bogatych polaków

Agnieszka1
14-10-2005, 14:13
Proszę bardzo:
TUSK (różnice pozytywne)

1) Nie proponuje socjalizmu
2) W pierwszą wizytę (przenośnia) pojedzie do Nimiec gadać o interesach
ekonomicznych kraju a nie do USA i Watykanu lizać i pokazywać się
podczas gdy Polacy nie zarabiają na handlu z sąsiadami
3) Wygląda lepiej (a wygląd jest też ważny)
4) Ma poglądy liberalne co mi pasuje
5) Jest twardy ale nie obrażalski i nerwowy (patrz debaty - tylko
konkurentowi nerwy puszczały parokrotnie)
6) Pracował fizycznie (a jest to bardzo ważne wbrew pozorom. Ktoś kto
nigdy nie kopał łopatą a od 18tego roku życia tylko zasiada i gada nie
pasuje mi po prostu)
7) Nie ma brata bliźniaka który jest premieram w ukryciu
8) Mówi jasno od początku do końca NIE Lepperowi i Rydzykowi a tych
ludzi nie lubie (szef kampani konkurenta mówi "elektorat rydzyka to
też elektorat cmok cmok)

Na razie tyle

jabko bmialo byc o zaletach konkurentow no ale odbje pileczke
2. bedzie lizal d.... niemcom a ci i tak nas w d... miec beda
3. co do wygladu rzecz wzgledna , ale za to napewno mowi gorzej :lol: a prezident czysto po polskiemy gadac powinien i to bardzo wazne jest, od wygladu wazniejsze
4. ostatnio sie za solidarnoscia bardzo opowiadal
5. co on twardego ma to ja nie wnikam :lol: ale nerwy nie jednokrotnie podczas debat mu puszczaly ( moze nie ogladales przed I tura) iskry z oczu lecialy a i zazenowanie na twarzy jego mozna bylo niejednokrotnie zauwazyc z powodu braku umiejetnosci odpowiadania na pytania - szczegolnie przytaczam tu ostatnia debate przed 1 glosowaniem
6. no wlasnie fizycznie robil wiec pojecia nie ma o pracy umyslowej
7. nie ma fakt, ale za to zone na okladce elle ma :wink:
8. leppera tez nie lubie ale na niego nie glosuje

P.S. jasno to on nigdy nie mowil :wink:

na razie tyle :wink:

pakodegites
14-10-2005, 14:17
a co powiecie na skuteczność i pracowitość tuska jako wicemarszałka senatu - 3 wystąpienia na 4 lata kadencji?

pchelek
14-10-2005, 14:20
jak nie bedzie Tusk to ja kupuje kałasznikowa i wio do prezydenta elekta - powitać go głośno z salwy - naprawdę - jestem z Warszawy i tyle co naknocił i rozpieprzył Kaczor w tym mieście to jak zostanie tym prezem to chyba jedyne wyjście bedzie jak wyżej

Majka
14-10-2005, 14:23
no dobra, mówicie, że nie mamy racji /co niektórzy nawet dość dosadnie 8) /. Ale spójrzcie na wyniki ankiety. :roll:

z ręką na sercu - daje slowo harcerza-, że mój głos jest dany pojedyńczo :wink:

Geno
14-10-2005, 14:25
3. co do wygladu rzecz wzgledna , ale za to napewno mowi gorzej :lol: a prezident czysto po polskiemy gadac powinien i to bardzo wazne jest, od wygladu wazniejsze
:wink:

A to po jakiemu on mówi? :D

ponury63
14-10-2005, 14:30
no dobra, mówicie, że nie mamy racji /co niektórzy nawet dość dosadnie 8) /. Ale spójrzcie na wyniki ankiety. :roll:
Stąd i ta nerwowość okrutna się wdarła w szeregi Kaczyńskie :lol:

Nikt nie lubi przegrywać :wink:

Agnieszka1
14-10-2005, 14:31
no dobra, mówicie, że nie mamy racji /co niektórzy nawet dość dosadnie 8) /. Ale spójrzcie na wyniki ankiety. :roll:

z ręką na sercu - daje slowo harcerza-, że mój głos jest dany pojedyńczo :wink:


majka wyniki ankiety nie mowia o tym kto ma racje, tylko i wylacznie kogo spoleczenstwo bardziej popiera.

Agnieszka1
14-10-2005, 14:32
no dobra, mówicie, że nie mamy racji /co niektórzy nawet dość dosadnie 8) /. Ale spójrzcie na wyniki ankiety. :roll:
Stąd i ta nerwowość okrutna się wdarła w szeregi Kaczyńskie :lol:

Nikt nie lubi przegrywać :wink:


a gdzie nerwowosc? u kogo?
ja za kaczynskim jestem ale nerwowam nie jest
musze zobaczyc i poczytac, to jabko w koncu zostawic :wink:

co do przegrywania
przegrywa kaczynski nie ja , ja w swoim akurat zyciu narazie wygrywam i mysle ze prezydent wplywu na to nie mial i miec nie bedzie obojetnie kto nim bedzie..Tylko sobie zawdzieczam to co mam i mojej rodzinie .
czy kaczka czy tusk nie sadze zeby ktory kolwiek czegos wielkiego dokonal dla nas wszystkich, ale skoro pomiedzy nimi trzeba wybierac wiec wybieram.
nie jest szczytem moich marzen kaczynski ani tusk na prezidenta ale coz takich tylko kandydatow mamy.

Majka
14-10-2005, 14:36
no dobra, mówicie, że nie mamy racji /co niektórzy nawet dość dosadnie 8) /. Ale spójrzcie na wyniki ankiety. :roll:

z ręką na sercu - daje slowo harcerza-, że mój głos jest dany pojedyńczo :wink:


majka wyniki ankiety nie mowia o tym kto ma racje, tylko i wylacznie kogo spoleczenstwo bardziej popiera.

nie społeczeństwo tylko forumowicze, a to wycinek społeczeństwa :wink:

wątpię, żeby komukolwiek kandydaci płacili za poparcie w tej ankiecie, więc powinno sie załozyc, że odpowiedzi sa zgodne z przekonanami.
Ponieważ uważam wszystkich forumowiczów za ludzi inteligentnych /nie każdy jest tak łaskawy dla mnie :lol: /, to sadzę, że tutaj oddają swój glos z "racji" a nie z przekomarzania się

Geno
14-10-2005, 14:38
3. co do wygladu rzecz wzgledna , ale za to napewno mowi gorzej :lol: a prezident czysto po polskiemy gadac powinien i to bardzo wazne jest, od wygladu wazniejsze
:wink:

A to po jakiemu on mówi? :D


To co z tą odpowiedzią na pytanie? :)

Agnieszka1
14-10-2005, 14:49
no dobra, mówicie, że nie mamy racji /co niektórzy nawet dość dosadnie 8) /. Ale spójrzcie na wyniki ankiety. :roll:

z ręką na sercu - daje slowo harcerza-, że mój głos jest dany pojedyńczo :wink:


majka wyniki ankiety nie mowia o tym kto ma racje, tylko i wylacznie kogo spoleczenstwo bardziej popiera.

nie społeczeństwo tylko forumowicze, a to wycinek społeczeństwa :wink:

wątpię, żeby komukolwiek kandydaci płacili za poparcie w tej ankiecie, więc powinno sie załozyc, że odpowiedzi sa zgodne z przekonanami.
Ponieważ uważam wszystkich forumowiczów za ludzi inteligentnych /nie każdy jest tak łaskawy dla mnie :lol: /, to sadzę, że tutaj oddają swój glos z "racji" a nie z przekomarzania się

no i owszem ale jak to sie ma do mienia racji????

Agnieszka1
14-10-2005, 14:51
3. co do wygladu rzecz wzgledna , ale za to napewno mowi gorzej :lol: a prezident czysto po polskiemy gadac powinien i to bardzo wazne jest, od wygladu wazniejsze
:wink:

A to po jakiemu on mówi? :D


To co z tą odpowiedzią na pytanie? :)

ups, nie zauwazylam pytania :lol:
mowi po bulgotanowemu :lol:

ponury63
14-10-2005, 14:52
3. co do wygladu rzecz wzgledna , ale za to napewno mowi gorzej :lol: a prezident czysto po polskiemy gadac powinien i to bardzo wazne jest, od wygladu wazniejsze
:wink:

A to po jakiemu on mówi? :D


To co z tą odpowiedzią na pytanie? :)
Kaszebe :)

Przez niemanie racji można oddać głos na kogoś niewłaściwego :wink:
A to całe cztery lata. Duuuużo czasu.
Ludzie zawód w takim czasie zdobywają.
I tytuł, ha !


Agnieszka, wygrywaj dalej.

pakodegites
14-10-2005, 14:53
jakby nie było to racja jest jak d***, każdy ma swoją. chciałbym tylko żeby Polacy zaczeli zwracać uwagę na to kto ich urabia a kto jest prawdziwy (mimo oczywiście urobienia przez marketingowców). ciągle mi się wydaje że większość daje się ciągle nabrać na te same sztuczki (tanie w dodatku).

Geno
14-10-2005, 14:59
3. co do wygladu rzecz wzgledna , ale za to napewno mowi gorzej :lol: a prezident czysto po polskiemy gadac powinien i to bardzo wazne jest, od wygladu wazniejsze
:wink:

A to po jakiemu on mówi? :D


To co z tą odpowiedzią na pytanie? :)

ups, nie zauwazylam pytania :lol:
mowi po bulgotanowemu :lol:

A jakby jeździł na wózku to tez się na prezydenta by nie nadawał? :evil:

Majka
14-10-2005, 15:00
jakby nie było to racja jest jak d***, każdy ma swoją. chciałbym tylko żeby Polacy zaczeli zwracać uwagę na to kto ich urabia a kto jest prawdziwy (mimo oczywiście urobienia przez marketingowców). ciągle mi się wydaje że większość daje się ciągle nabrać na te same sztuczki (tanie w dodatku).

wiesz pakodegites :o mam taką samą opinie o obozie przeciwnym 8) :lol:

ponury63
14-10-2005, 15:08
A jakby jeździł na wózku to tez się na prezydenta by nie nadawał? :evil:
W życiu, przecież prezydent musi być REPREZENTACYJNY !
To jest ważne, nie ? Bo inny musiałby się schylić, by przybić piątkę głowie państwa.

:wink:

Paty
14-10-2005, 15:24
mam wrażenie ,że niektórzy z zabierających głos na serio kierują się wygladem zewnetrznym kandydatów...........

to jest chore........

jeszcze nie dawno żona obecnie panujacego miała największe szanse na prezydenturę............bo ona taka ładna, taka zadbana.............
bo w przekonaniu Polaków prezydent to marionetka, to lalka do pokazywania na zewnatrz, ma być łądna, duzo się usmiechać, ładnie kiwac gółwką i mówic o niczym................

przykre to bardzo .....ale prawdziwe

Agnieszka1
14-10-2005, 15:31
geno nie wycinaj cytacikow przez co zmieniasz sens wypowiedz.

Nigdy nie mialam na mysli tego co sugerujesz i tu nie zachowujesz sie fer w dyskusji

jabko powiedzial ze woli tuska od kaczki bo tusk lepiej wyglada, na co ja odpowiedzialam ze natomiast ja wole kaczke bo lepiej od tuska mowi - i tylko taki kontekst byl na dodatek w zartach, wiec nie zmieniaj z laski swojej znaczenia slow i wagi wypowiedzi.
Juz napisalam wyzej dlaczego bede glosowac na kaczynskiego. Wyglad nie ma dla mnie zadnego znaczenia, gdyby mial na kaczke bym nigdy nie zaglosowala.

Ponury w czym mam wygrywac? ja zadnej walki nie tocze.
Juz wczesniej powiedzialam ze zaden z kandydatow na prezydenta mi nie odpowiada, ale wybor nalezy poczynic pomiedzy nimi akurat wiec zaglosuje na kaczynskiego bo jego postac jako prezydent jest mi blizsza niz tuska.
A jesli nie wygra kaczynski to trudno , wygra tusk . Mam nadzieje ze sprawdzi sie w roli prezydenta.
Do wyborow podchodze na luzie.
Jesli tusk wygra zostanie mu pogratulowac i zyczy mu trafnych decyzji dobrych dla Polski .
Jesli kaczynksi wygra tego samego bym mu zyczyla.
Moje zycie i tak sie nie zmieni - no moze bozia obdaruje mnie drugim dzieckiem ale to nie zalezy od tego ktory z kandydatow wygra wybory prezydenckie :lol:

ponury63
14-10-2005, 15:36
mam wrażenie ,że niektórzy z zabierających głos na serio kierują się wygladem zewnetrznym kandydatów...........

Ja bynajmniej nie kieruję się wyglądem zewnętrznym, natomiast wiem, że ludzie "ładni" [młodsi, lepiej ubrani, bardziej fotogeniczni] mają ogólnie lepiej w życiu.
Dla mnie idealnym kandydatem byłby Władysław Bartoszewski. Wcale nie ze względu na urodę i gibkość sylwetki :lol:


Co do niepełnosprawności kandydata, nie wiem czy wody w Wiśle starczy, by ktoś niepełnosprawny mógł w ogóle zawalczyć o tak wysoką godność. Z powodów jak wyżej, ale i z prozaicznych powodów niemożności zaistnienia w polityce [chyba że na czas kampanii wyborczej, jako część priorytetów programu różnych partii, na zasadzie 'pogadamy se, a potem i tak będzie jak było'].




Ponury w czym mam wygrywac? ja zadnej walki nie tocze.
W życiu, w którym - jak pisałaś - na razie wygrywasz.
To był rodzaj życzeń :)

boguslaw
14-10-2005, 15:39
Jabko -styl Twoich wypowiedzi ????? - są porażające, wyhamuj proszę.
Czyżbyś zagłuszał własne sumienie i głos rozsądku?
Oglądaj rozważnie ten medal z dwóch stron i waż, waż, waż.

Lech Kaczyński - prezydentem.
Agnieszka1 z grubsza napisała, dlaczego byłoby to dobre, ja już też małe conieco.

Geno
14-10-2005, 16:06
geno nie wycinaj cytacikow przez co zmieniasz sens wypowiedz.

Nigdy nie mialam na mysli tego co sugerujesz i tu nie zachowujesz sie fer w dyskusji

jabko powiedzial ze woli tuska od kaczki bo tusk lepiej wyglada, na co ja odpowiedzialam ze natomiast ja wole kaczke bo lepiej od tuska mowi - i tylko taki kontekst byl na dodatek w zartach, wiec nie zmieniaj z laski swojej znaczenia slow i wagi wypowiedzi.
Juz napisalam wyzej dlaczego bede glosowac na kaczynskiego. Wyglad nie ma dla mnie zadnego znaczenia, gdyby mial na kaczke bym nigdy nie zaglosowala.

:

Wyciąłem cały punkt z szeregu. Nie widze uchybienia z mojej strony.

Agnieszka1
14-10-2005, 16:07
3. co do wygladu rzecz wzgledna , ale za to napewno mowi gorzej :lol: a prezident czysto po polskiemy gadac powinien i to bardzo wazne jest, od wygladu wazniejsze
:wink:

A to po jakiemu on mówi? :D


To co z tą odpowiedzią na pytanie? :)

ups, nie zauwazylam pytania :lol:
mowi po bulgotanowemu :lol:

A jakby jeździł na wózku to tez się na prezydenta by nie nadawał? :evil:

a na co wsciekly jestes mozesz jeszcze powiedziec???
tusk tez tak jak ty z niepelnosprawnymi raz wyjechal - porownal ich "slabosc" do homoseksualizmu

nie widzisz uchybienia? a ja widze, nie zafajnie wciagac w swoje frustracje niepelnosprawnych

Geno
14-10-2005, 16:18
3. co do wygladu rzecz wzgledna , ale za to napewno mowi gorzej :lol: a prezident czysto po polskiemy gadac powinien i to bardzo wazne jest, od wygladu wazniejsze
:wink:

A to po jakiemu on mówi? :D


To co z tą odpowiedzią na pytanie? :)

ups, nie zauwazylam pytania :lol:
mowi po bulgotanowemu :lol:

A jakby jeździł na wózku to tez się na prezydenta by nie nadawał? :evil:

a na co wsciekly jestes mozesz jeszcze powiedziec???
tusk tez tak jak ty z niepelnosprawnymi raz wyjechal - porownal ich "slabosc" do homoseksualizmu

nie widzisz uchybienia? a ja widze, nie zafajnie wciagac w swoje frustracje niepelnosprawnych

Ja nie jestem na nic wściekły w przeciwieństwie do Ciebie - nie lubię natomiast jak się ocenia podług np. własnie wady wymowy jak by to było istotne. Nię będę się bawił w agitacje kto co powiedział ale z tego co widzę to od zwolenników Kaczyńskiego zalatuje nieco propagandą - zupełnie jakbym czytał wypowiedzi sztabu.

ponury63
14-10-2005, 16:24
tusk tez tak jak ty z niepelnosprawnymi raz wyjechal - porownal ich "slabosc" do homoseksualizmu
Masz cytat ? Bo to dziwnie brzmi, taki tekst bez kontekstu całej wypowiedzi. Źle świadczy o Tusku, może o to chodzi ?

A obie grupy mają podobne "poważanie" w społeczeństwie, tylko wobec niepełnosprawnych jest więcej zakłamania, homoseksualiści wyraźniej polaryzują postawy ludzkie.
To duże elektoraty - odpowiednio ok. 14 i 10%.


PS: jesli prezydentura LK miałaby przebiegać w takiej tonacji jak wypowiedzi sporej części jego zwolenników, to tym pewniejszy jestem głosowania za normalnością.

Agnieszka1
14-10-2005, 16:24
hehe rzeczywiscie geno ? - miny wsciekle ty wklejasz a nie ja :lol:
nie lubisz jak podlug wady wymowy sie ocenia a podlug wygladu to lubisz?
bo to wlasnie zwolennicy tuska caly czas pisza ze konus nie moze byc prezydentem bo ja to bedzie wygladac. No wiec jak to jest z tym co lubisz a co nie? :lol:
a moze czytasz wybiorczo?

Agnieszka1
14-10-2005, 16:29
tusk tez tak jak ty z niepelnosprawnymi raz wyjechal - porownal ich "slabosc" do homoseksualizmu
Masz cytat ? Bo to dziwnie brzmi, taki tekst bez kontekstu całej wypowiedzi. Źle świadczy o Tusku, może o to chodzi ?

A obie grupy mają podobne "poważanie" w społeczeństwie, tylko wobec niepełnosprawnych jest więcej zakłamania, homoseksualiści wyraźniej polaryzują postawy ludzkie.
To duże elektoraty - odpowiednio ok. 14 i 10%.


PS: jesli prezydentura LK miałaby przebiegać w takiej tonacji jak wypowiedzi sporej części jego zwolenników, to tym pewniejszy jestem głosowania za normalnością.

ohohohohooho - a moze spojrz na ton wypowiedzi co niektorych zwolennikow tuska
dziwne ze do tej pory nie zobaczyles czegos nie tak w tonie niektorych zwolennikow jego, czy moze dlatego ze ich nie tykasz bo glosuja jak ty?

co do niepelnosprawnych i homoseksualistow - ja nie mam wobec kazdej z tych grup podobnego powazania, znacznie mniej powazam homoseksualistow.

Geno
14-10-2005, 16:34
hehe rzeczywiscie geno ? - miny wsciekle ty wklejasz a nie ja :lol:
nie lubisz jak podlug wady wymowy sie ocenia a podlug wygladu to lubisz?
bo to wlasnie zwolennicy tuska caly czas pisza ze konus nie moze byc prezydentem bo ja to bedzie wygladac. No wiec jak to jest z tym co lubisz a co nie? :lol:
a moze czytasz wybiorczo?

Po pierwsze to co wypisują inni jest ich zdaniem nie moim - ja za nie nie odpowiadam ,po drugie można wychwycić w tym :wink: znany trik z rekalmy piwa bodajże Bosman :) po trzecie z tą wśiekłą miną to przesdada bo to raczej była chęć okazania dezaprobaty. Jeśli zaś chodzi o wybór kandydata to niestety bawimy się nieco w ruletkę - bez przerwy bombardują nas z każdej strony informacjami będącymi też elementami gry więc wypada nie wierzyć we wszystko zarówno od kandydatów których jesteśmy zwolennikami jak i od przeciwników a niestety widzę u zwolenników Kaczyńskiego przeważa fanatyzm zamiast zdroworoządkowego myślenia a de facto to trudno wyrokować kto jest lepszy bo to nie zestawienie dwóch mixerów tylko dwojga ludzi i nic nie jest albo czarne albo białe.

KrzysiekMarusza
14-10-2005, 16:34
A mi gregmena ciągle nie chce napisać skąd wie o rozmowach (?) Tuska z Lepperem.
Jeśli takowych nie było - bądź łaskaw odszczekać

pozdr - Krzysiek

ponury63
14-10-2005, 16:41
ohohohohooho - a moze spojrz na ton wypowiedzi co niektorych zwolennikow tuska
dziwne ze do tej pory nie zobaczyles czegos nie tak w tonie niektorych zwolennikow jego, czy moze dlatego ze ich nie tykasz bo glosuja jak ty?
Spoglądam i widzę, ale niezdrowego napięcia i burczenia na innych jest tam mniej niż w obozie LK :lol:

Agnieszka1
14-10-2005, 16:52
geno
no i zgadzam sie z toba
:P
chyba nie mowisz o mnie z tym fanatyzmem?
bo tak wogole ja nie jestesm fanatykiem polityki, nawet jej nie lubie
glosuje bo moge, a moge tylko na jednego

Agnieszka1
14-10-2005, 16:56
ohohohohooho - a moze spojrz na ton wypowiedzi co niektorych zwolennikow tuska
dziwne ze do tej pory nie zobaczyles czegos nie tak w tonie niektorych zwolennikow jego, czy moze dlatego ze ich nie tykasz bo glosuja jak ty?
Spoglądam i widzę, ale niezdrowego napięcia i burczenia na innych jest tam mniej niż w obozie LK :lol:

a ja na odwrot :lol:

a ja sie przyznaje do burczenia ale nie z powodu ze ktos glosuje na tuska tylko z powodu wycinania moich zdan i wykorzystywania niepelnosprawnych aby wyrazic dezaprobate do moich pogladow

ponury63
14-10-2005, 16:58
a ja sie przyznaje do burczenia ale nie z powodu ze ktos glosuje na tuska tylko z powodu wycinania moich zdan i wykorzystywania niepelnosprawnych aby wyrazic dezaprobate do moich pogladow
Ale to chyba nie do mnie..

Ufffff.....

Geno
14-10-2005, 17:05
jabko bmialo byc o zaletach konkurentow no ale odbje pileczke
2. bedzie lizal d.... niemcom a ci i tak nas w d... miec beda
3. co do wygladu rzecz wzgledna , ale za to napewno mowi gorzej :lol: a prezident czysto po polskiemy gadac powinien i to bardzo wazne jest, od wygladu wazniejsze
4. ostatnio sie za solidarnoscia bardzo opowiadal
5. co on twardego ma to ja nie wnikam :lol: ale nerwy nie jednokrotnie podczas debat mu puszczaly ( moze nie ogladales przed I tura) iskry z oczu lecialy a i zazenowanie na twarzy jego mozna bylo niejednokrotnie zauwazyc z powodu braku umiejetnosci odpowiadania na pytania - szczegolnie przytaczam tu ostatnia debate przed 1 glosowaniem
6. no wlasnie fizycznie robil wiec pojecia nie ma o pracy umyslowej
7. nie ma fakt, ale za to zone na okladce elle ma :wink:
8. leppera tez nie lubie ale na niego nie glosuje

P.S. jasno to on nigdy nie mowil :wink:

na razie tyle :wink:

Nic nie wyciąłem w sensie skracania więc nie widzę za bardzo oparcia dla zarzutów nieobiektywnosci albo manipulowania wypowiedzią - takie miałem odczucie po przeczytaniu i się z nim podzieliłem,ot co.

Agnieszka1
14-10-2005, 17:10
a no, jabko sie czepial wyglada kaczki to mu odbilam pilke z wada wymowy

a co do tego niepelnosprawni maja to nie wiem

Tak wogole moze sie czepiam bo ogolnie jestem przewrazliwiona na punkcie niepelnosprawnosci do czego mam swoje powody

ogolnie - niech wygra lepszy i ten ktorego wybiora ludzie

ja i tak na kaczke glos oddam :P

Janussz
14-10-2005, 17:54
Agnieszko
Jak nie zagłosujesz, zawsze będzie kaczka. Różnica może być tylko w pci :lol:

jareko
14-10-2005, 18:09
jejku - ludziska :) po coz az tyle emocji i jadu w wypowiedziach?

jabko
14-10-2005, 18:47
Chwile człowieka nie było i już sie porobiło.

Mam propozycję:
Moze wybierzecie mnie. Jest przystojny, mówię wyraźnie, pracowałem fizycznie, nie jestem gejem, mam 184cm wzrostu, posiadam dyplom Politechniki, nie lubie Rydzyka i Leppera, i ogólnie jestem śliczny, higieniczny a do tego sympatyczny a do tego boski w łóżku.
A największą mojazaletą jest skromność.


Misiaczki drogie i Tusk i Kaczor mają doradców i stosują triki socjotechniczne w takim samym stopniu.
Oboje wyciągają po cichu brudy i jest to normalne przecie nie będą chłopaki mówić w debacie LK-"Tusk jest super" a Tuska na to "nie nie to Kaczka jest super"

Co do wyglądu bo niektórzy pisali że głupki patrzą na wygląd a nie na program:
Ludzie wygląd jest ważny czy tego chcecie czy nie. Był ważny przy waszych mężach i żonach bo taka jest natura.
Wymowa też aczkolwiek mniej niż wygląd a małe niedoskonałości czasem stają się charakterystyczne dla danej osoby i wręcz pomagają.


Dzisiaj przeglądałem Neesweeka chyba i :

Tuska ma psa a Kaczor Kota (kto tu jest wojownikiem a kto fałszywy)
Tusk lubi oscypki (twardy góral) a Kaczka kurczaki (lepper?)
I tu jedna wada: Tusk Whisky a LK czerwone wino (tu Tusk ma minusa bo ja kocham czerwone wino)

A Agnieszki 1 sie nie czepiajcie. Ja napisałem o wyglądzie to i ona o głosie. A oboje wiemy ze to "cieńkie" argumenty i piszemy je ot tak sobie. Takie małe złośliwości

jabko
14-10-2005, 18:54
1. faktycznie dotacje w 2003r. były wyższe ale przecież kaczor powiedział dlaczego i to jest fakt z którym trudno dyskutować. ..

I nikt nie dyskutuje.
Waltz powiedziała ze są mniejsze i hospicjum napisało do PO list. Są mniejsze ?? Są! Sam przyznajesz.
Kaczor powiedział że zmieniło się prawo i git.
Prosty konstruktywny dialog
Oboje mieli rację i nikt nie kłamał.

Ale mi chodzi SKĄD porównywanie Waltz do Kurskiego.
Czy Kurski powiedział prawdę a Tusk się wytłumaczył ??
Nie. Kurski zachował siępodobnie jak Goebels "Pluj, pluj, pluj...nawet jeśli to nieprawda to coś z tego plucia pozostanie"
Czysta Leperiada i kosmici w chlewkach.

gregmena
14-10-2005, 18:56
heheehheh zrobimy numer wyśle wypowiedzi jabco :lol: do sztabu Tuska i kaczucha i do paru gazet

heheheh może będzie ubaw.... może ktoś od tuska pokaże że oni tez umieją przepraszać i przeproszą za swój elektorat...
ale będzie ubaw


może w kwestii urody wybierzmy kota donalda

jabko
14-10-2005, 19:01
może w kwestii urody wybierzmy kota donalda

Ty czytasz czy tylko piszesz ??
Kota ma LK, Donald ma psa

A sierdzisz się tak dlatego że Twój kandydat już praktycznie przegrał ??

NatkaB
14-10-2005, 19:02
TUSK !!!!! I oby sprawdziły się forumowe wyniki ankiety!

inwestor
14-10-2005, 19:19
TUSK !!!!! I oby sprawdziły się forumowe wyniki ankiety!
AMEN :wink:
Pozdrawiam

ponury63
14-10-2005, 19:23
Kaczyński coraz dalej za Tuskiem (http://wiadomosci.o2.pl/?s=261&t=136093)



:D :D :D :D :D :D

NatkaB
14-10-2005, 19:25
Kaczyński coraz dalej za Tuskiem (http://wiadomosci.o2.pl/?s=261&t=136093)
:D :D :D :D :D :D
i chwala Niebiosom! Oby wytrzymał jeszcze tydzień!

inwestor
14-10-2005, 19:38
Kaczyński coraz dalej za Tuskiem (http://wiadomosci.o2.pl/?s=261&t=136093)
:D :D :D :D :D :D
i chwala Niebiosom! Oby wytrzymał jeszcze tydzień!

Inaczej być nie może dopiero by było gdyby czernina została prezydentem. Spalić się ze wstydu ot co by polakom pozostało.
:wink: Pozdrawiam

inwestor
14-10-2005, 19:41
dobra jabko :P ja tez wymienie kilka choc nie wszystkie pwody dlaczego glosuje na kaczynskiego:

1. bedzie prezydentem wspolpracujacym z rzadem a tego wg mnie polsce potrzeba, pozatym jest czlowiekiem silnym charakterem i nie da sobie "w kasze dmuchac"
2. nie pozwoli na rozszerzanie sie homoseksualizmu w polsce nie ograniczajac przy tym ludziom innej orientacji ,praw czlowieka i praw obywatela RP
3. bedzie gwarantem walki z bezrobociem - mozna mu miwerzyc chocby dlatego ze juz kiedys podjął współpracę z biurem interwencji komitetu obrony robotników.
4. odpowiada konkretnie na pytania a wiec jest czlowiekiem konkretnym do tego stabilnym ze swymi pogladami
5. nie ma związków z grupami biznesowymi, silnymi ośrodkami medialnymi a wiec korupcja mu nie grozi a i zwalczal ja bedzie
6. pelnil w zyciu wiele rol -wszystkie szceble na uczelni - od stazysty po profesora; dzialacz opozycji demokratycznej;przewodniczacy dwoch komisji sejmowych, senator, dzialacz solidarnosci;posel, minister stanu ds. bezp.,minister sprawiedliwosci, prezydent wawki - to dalo mu ogromne doswiadczenie i wiedze, co widac w wypowiedziach debatowych
7. nie jest mu obojetny los dzieci glodujacych w polsce
8. ma liczne kontakty miedzynarodowe
9.bedzie dazyl do umocnienia pozycji polski w unii e.
10. bedzie dazyl do zapobiegania niedozywieniu dzieci - projekt ustawy
11.bedzie dazyl do współpracy ze wschodnimi sąsiadami
12. bedzie utrzymywal bliskie stosunki ze stolica apostolska - jest czlowiekiem wierzacym

i inne takie :lol:

....


To się nazywa podatność na działania reklamowo-marketingowe :wink: :D . Oj w bajki wierzycie koleżanko :wink:
Pozdrawiam

gregmena
14-10-2005, 20:06
MAM pytanie do zwoleników TUSKA jak wam zasady moralne pozwolą głosowac na Tuska, przed kilkoma minutami Tusk przyznał się ze kłamał, ze dziadek był w wermachcie.... to nie ważne że był, w ogóle nie chodzi o dziadka, ale o fakt że kilka dni kłamał w oczy!!!!!!!!!!!!! Mówi ze nie wiedział a jednocześnie dał dziennikarzom wspomnienia dziadka które ma od zawsze i tam jest że służył w armii niemieckiej!!!!!!!!! Dzis tusk przeprasza Kaczke i kurskiego..... PRAWDA zawsze zwyciezy. miec pamiętniki dziadka i mówic o niewiedzy, kłamac kilka dni zamiast powiedziec prawde, nie mogę w to uwierzyć, on juz dziś powinien zrezygnowac ze startowania.... tak uczciwie postyapił cimoszewicz!!!

patrzcie na wypowiedzi zwolenników powyżej, jakże one same pasują do tuska że zwolennicy platformy sa "targani gniewem", tyle agresji a on ma byc przeciwnikiem, to jego ciągłe zaciskanie pięści!!!!!!!!

jak dziennikarka powiedziała gdy Tusk przegra wybory nie będzie koalicji z PIS, i PO zapewne wtedy stworzy wspólną opozycje z SLD, olejniczakiem, millerem, jaskiernią czyli włąśnie z ludzmi do których PO i TUSK ma najbliżej programowo......... poprostu aferały ciągną do agentów.......


znowu będzie kolejny prezydent kłamca i jak ma być dobrze????? tylko że TUSK swoją agresją nie pozwoli nam na budowę normalnego państwa

Geno
14-10-2005, 20:08
gregmena Ty się sam tak nakręcasz czy jestes po prostu jedną wielką spiralą absurdu? :D

jabko
14-10-2005, 20:16
gregmena Ty się sam tak nakręcasz czy jestes po prostu jedną wielką spiralą absurdu? :D

:D :D :D :D :D

ponury63
14-10-2005, 20:17
MAM pytanie do zwoleników TUSKA jak wam zasady moralne pozwolą głosowac na Tuska, przed kilkoma minutami Tusk przyznał się ze kłamał, ze dziadek był w wermachcie.... to nie ważne że był, w ogóle nie chodzi o dziadka, ale o fakt że kilka dni kłamał w oczy!!!!!!!!!!!!! Mówi ze nie wiedział a jednocześnie dał dziennikarzom wspomnienia dziadka które ma od zawsze i tam jest że służył w armii niemieckiej!!!!!!!!! Dzis tusk przeprasza Kaczke i kurskiego..... PRAWDA zawsze zwyciezy. miec pamiętniki dziadka i mówic o niewiedzy, kłamac kilka dni zamiast powiedziec prawde, nie mogę w to uwierzyć, on juz dziś powinien zrezygnowac ze startowania.... tak uczciwie postyapił cimoszewicz!!!
Jak już z Ciebie uleci cała para i ochłoniesz ździebko, to znajdź sobie w słowniku znaczenie słów: "wcielony" oraz "wojna".
"Do jednostek zapasowych mógł trafić, i z reguły trafiał każdy Polak, który znalazł się na liście tzw. III grupy niemieckiej listy narodowościowej (DVL). Na liście tej znalazła się większość Polaków pochodzących z Pomorza Gdańskiego." [www.gazeta.pl]
Protasiewicz: dziadek Tuska nie był w Wehrmachcie dobrowolnie (http://serwisy.gazeta.pl/kraj/1,34308,2968848.html)
Tusk: będę dążył do poznania prawdy o dziadku (http://wiadomosci.gazeta.pl/wybory2005/1,67805,2968713.html)


Ty tak sam z siebie, czy Ci ktoś płaci, a może masz za niskie ciśnienie, co ?

gregmena
14-10-2005, 20:27
ponury powiedz jak sie mają wielokrotne stwierdzenie że dziadek nigdy nie służył w armii niemieckiej do faktu że służył w armii niemieckiej??????dwa udawanie niewiedzy a jednocześnie posiadanie pamiętnika dziadka...

mnie to malo obchodzi czy służył czy nie ale chodzi o fakt KŁAMSTWAAAAA

Bad
14-10-2005, 20:28
Witam!
Moim zdaniem wszyscy tylko nie Kaczyński, który moim zdaniem zachowuje się jak Duce.
Boję się mieszkac w kraju rządzonym przez braci Kaczyńskich.

gregmena
14-10-2005, 20:28
MAM pytanie do zwoleników TUSKA jak wam zasady moralne pozwolą głosowac na Tuska, przed kilkoma minutami Tusk przyznał się ze kłamał, ze dziadek był w wermachcie.... to nie ważne że był, w ogóle nie chodzi o dziadka, ale o fakt że kilka dni kłamał w oczy!!!!!!!!!!!!! Mówi ze nie wiedział a jednocześnie dał dziennikarzom wspomnienia dziadka które ma od zawsze i tam jest że służył w armii niemieckiej!!!!!!!!! Dzis tusk przeprasza Kaczke i kurskiego..... PRAWDA zawsze zwyciezy. miec pamiętniki dziadka i mówic o niewiedzy, kłamac kilka dni zamiast powiedziec prawde, nie mogę w to uwierzyć, on juz dziś powinien zrezygnowac ze startowania.... tak uczciwie postyapił cimoszewicz!!!

patrzcie na wypowiedzi zwolenników powyżej, jakże one same pasują do tuska że zwolennicy platformy sa "targani gniewem", tyle agresji a on ma byc przeciwnikiem, to jego ciągłe zaciskanie pięści!!!!!!!!

jak dziennikarka powiedziała gdy Tusk przegra wybory nie będzie koalicji z PIS, i PO zapewne wtedy stworzy wspólną opozycje z SLD, olejniczakiem, millerem, jaskiernią czyli włąśnie z ludzmi do których PO i TUSK ma najbliżej programowo......... poprostu aferały ciągną do agentów.......


znowu będzie kolejny prezydent kłamca i jak ma być dobrze????? tylko że TUSK swoją agresją nie pozwoli nam na budowę normalnego państwa

Geno
14-10-2005, 20:30
Takiej spirali absurdu to nawet prawo Hooke'a nie przewiduje :D

ponury63
14-10-2005, 20:32
ponury powiedz jak sie mają wielokrotne stwierdzenie że dziadek nigdy nie służył w armii niemieckiej do faktu że służył w armii niemieckiej??????dwa udawanie niewiedzy a jednocześnie posiadanie pamiętnika dziadka...

mnie to malo obchodzi czy służył czy nie ale chodzi o fakt KŁAMSTWAAAAA
To wytęż komóry mózgowe i przeczytaj ZE ZROZUMIENIEM te dwie notki, do których linki wkleiłem w moim poprzednim poście.

Jakbyś jeszcze miał jakies pytania, to Stutthof to nie była Szkoła Oficerów Rezerwy :evil:

jabko
14-10-2005, 20:35
ponury63 ta dyskusja z gargamella czyli chłopcem piszącym pod nickiem kobiety jest chyba bez sensu.

Lepper widział kosmitów w Klewkach i tyle. Możesz tłumaczyć 100lat i nic z tego nie będzie.
Proponuje zakończyć dyskusję.

ponury63
14-10-2005, 20:38
No, tutaj ponoć chodzi o moje zasady moralne, które mi mają na coś pozwolić bądź nie :lol:

A swoją drogą, to nowa jednostka chorobowa zwana "złośnictwo Forumowe" zbiera w ostatnim czasie obfite żniwo :roll:


Ale OK, EOT.