PDA

Zobacz pełną wersję : ROZMARYN Ali i Tomka



Strony : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 [16] 17 18 19 20 21

mayadaski
02-05-2012, 10:49
Alunek,

Postanowilam, ze przyjade w tym roku na Skarpe bez Pana Meza;)
Na razie u mnie jest gora piachu i latem kroluje skrzyp....prosze napisz mi lopatologicznie co mam zrobic, by byc przygotowanym na nastepny rok na wybor i zasadzanie roslin?

W przeszlosci Babcia miala roze, konwalie, paprocie, rozchojniki (?) pelno porzeczek i wisnie, czeresnie oraz jablonie....moja budowa zabila wszystko...roz nie chce;) musze nastawiac sie na ogrod, ktory sam sobie poradzi;)

Maja

Arnika
02-05-2012, 11:12
Dwa lata temu wykopane z ogrodu ( śliczne wielkie kremowe) i posadzone u mnie.. i rok temu kupiłam i wsadziłam z marketu...
Czyli powinny kwitnąć rok temu... ale nie kwitły...
Przerabiałam rabatę i przesadziłam wszystkie(prawie wszystkie tulipany) i w nowym miejscu też nie kwitną...
Może zostawić je w tym roku nie ruszać.. zobaczyć co będzie w przyszłym roku... ale liście są.. więc nie zgniły, nie wymarzły...

kawika
02-05-2012, 11:21
dzień dobry!!
Alusia śliczne tulipany
u mnie też urosły różne ale jeszcze w tym roku dokupię i posadzę bo śliczne są
narcyze też zakwitły i nawet mogdałek wypuściła kilkanascie kwiatuszków


melduję że rabata zrobiona
zasieki zrobione
pies hamuje heheh

pecherznice się na pewno przyjęły
krzewuszki szt 3 też jedna mnie martwi

i berberys jeszcze nie ruszył stoję i patrzę

aaaa i bez mi już rozkwita i pięknie pachnie

o wisience nie wspomnę najładniejsza w całym "ogródku"

buziaki

paulatomczyk
02-05-2012, 12:43
kawika,

A możesz pokazać jak zrobiłaś te zasieki:) też mam psa i diabeł jeden- nic na niego nie działa-patrzy ci prosto w oczy i wyrywa cebulkę od kwiatka:)
Jeśli oczywiście Ala nie ma nic przeciwko?


dzień dobry!!
Alusia śliczne tulipany
u mnie też urosły różne ale jeszcze w tym roku dokupię i posadzę bo śliczne są
narcyze też zakwitły i nawet mogdałek wypuściła kilkanascie kwiatuszków


melduję że rabata zrobiona
zasieki zrobione
pies hamuje heheh

pecherznice się na pewno przyjęły
krzewuszki szt 3 też jedna mnie martwi

i berberys jeszcze nie ruszył stoję i patrzę

aaaa i bez mi już rozkwita i pięknie pachnie

o wisience nie wspomnę najładniejsza w całym "ogródku"

buziaki

sure
02-05-2012, 15:59
Alunek, jak pięknie jest w Twoim ogrodzie... :)

Famelia
03-05-2012, 08:23
Przyłączam się do tych, którym zakwitło mniej niż 50% wsadzonych cebul tulipanowych. Liście są zniekształcone, pomarszczone. A zaprawiałam grzybobójem :(

bogumil
03-05-2012, 09:40
Alu...śliczny i przecudny masz masz ten wiosenny ogród!!!!!!!!!! :)
Cudne tulipany!!!!!!!!! A te biało-czerwone tulipany, akurat na państwowe święto:):):)

sara_78
04-05-2012, 10:20
ach......cudo.......tulipany piękne....i migdałek okazale kwitnie( mój w tym roku coś słabo kwitł-czyzby coś przemarzł?)

Alunek
04-05-2012, 12:34
Witajcie :)

ostatnie dni były bardzo intensywne..zarówno roboczo (czyt. ogródkowo), jak i towarzysko.

W tym miejscu bardzo dziękuję TAR za zorgazowanie spotkania, na którym była również madzialenka. Bardzo cieszę się ,że poznałyśmy się. Super przyjęcie, a o podarunkach na odchodnym nie wspomnę ( 8 wspaniałych hortensji ogrodowych). Posadziłam je na rabacie trawiastej :)

Pogoda dopisała i dzięki temu odwaliliśmy z mężem kawał zaległej roboty. Jeszcze wszystkiego nie skończyliśmy, bo ja już wczoraj nie miałam ochoty przebywać na słońcu(trochę się przypaliłam), a T. rąk nie czuł. Może dzisiaj dokończymy wożenie ziemi i kopanie trawnika. Z resztą porobię fotki, to same zobaczycie...


Alunek,

Postanowilam, ze przyjade w tym roku na Skarpe bez Pana Meza;)
Na razie u mnie jest gora piachu i latem kroluje skrzyp....prosze napisz mi lopatologicznie co mam zrobic, by byc przygotowanym na nastepny rok na wybor i zasadzanie roslin?

W przeszlosci Babcia miala roze, konwalie, paprocie, rozchojniki (?) pelno porzeczek i wisnie, czeresnie oraz jablonie....moja budowa zabila wszystko...roz nie chce;) musze nastawiac sie na ogrod, ktory sam sobie poradzi;)

Maja

skarpę będziesz robiła wg projektu kuzyna? kiedy się wybierasz do siebie, bo mogę wpaść do ciebie i pogadamy na miejscu?


Dwa lata temu wykopane z ogrodu ( śliczne wielkie kremowe) i posadzone u mnie.. i rok temu kupiłam i wsadziłam z marketu...
Czyli powinny kwitnąć rok temu... ale nie kwitły...
Przerabiałam rabatę i przesadziłam wszystkie(prawie wszystkie tulipany) i w nowym miejscu też nie kwitną...
Może zostawić je w tym roku nie ruszać.. zobaczyć co będzie w przyszłym roku... ale liście są.. więc nie zgniły, nie wymarzły...
Daj im czas, bo może przesadzanie im zaszkodziło (zesteresowały się ;)). Poza tym w tym roku dużo cebulowych dostało po d*. Te dwa czynniki mogły skomasować się .

kawika,

A możesz pokazać jak zrobiłaś te zasieki:) też mam psa i diabeł jeden- nic na niego nie działa-patrzy ci prosto w oczy i wyrywa cebulkę od kwiatka:)
Jeśli oczywiście Ala nie ma nic przeciwko?

no problem


Alunek, jak pięknie jest w Twoim ogrodzie... :)
oj tam...tych brzydszych części nie pokazuję ;)


Alu...śliczny i przecudny masz masz ten wiosenny ogród!!!!!!!!!! :)
Cudne tulipany!!!!!!!!! A te biało-czerwone tulipany, akurat na państwowe święto:):):)

jw.:cool: Prawdopodobnie biało-czerwony kolor mają dzięki jakiemuś grzybowi (popularna choroba tulipanów), który powoduje odbarwienia na płatkach. Ja ich takich nie kupiłam,ale nie ważne liczy się efekt końcowy, no nie:D

ach......cudo.......tulipany piękne....i migdałek okazale kwitnie( mój w tym roku coś słabo kwitł-czyzby coś przemarzł?)
a może za mocno przycięty?

sara_78
04-05-2012, 13:22
przycięłam go oczywiście w tamtym roku po przekwitnięciuu.......myslisz że mogłam za bardzo??
nie wiedziałam, że to ma wpływ na kwitnienie? to jak teraz przyciąć go prawidłowo??

TAR
04-05-2012, 16:34
Alunia, bylam dzis na Kowalach i pytalam o acrocony, tej wielkosci jaka chce 1,2-1,5 m beda jesienia (kopane z bryla), sobie biore 2 szt, jesli bys chciala to ile bo musze wpisac na liste. w szkolce mieli ladne acrocony ale malutkie 30-40 cm po 48 zł.,
oczywiscie nie obylo sie bez zakupow: pecherznice dart's na dokonczenie zywoplotu, 4 diabolo, 2 czeresnie 1 jablon, 5 jalowcow blue arrow (te przy garazu jednak rozsadze - Elfir tez zwrocila uwage, ze sa troche za gesto posadzone) trafilam na lilaka palibina za 33 zl i wynalazlam schowane w glebi 2 przpieknie rozrosniete i zdrowe watereri. no i brakujacego graba lucasa. na razie oprocz lawendy nie planuje zakupow, musze posadzic to co kupilam. trawki na razie zadolowalam az T. zrobi skarpke. Jeszcze raz dzieki za spotkanko oby horty sie przyjely :)

sure
04-05-2012, 17:06
TAR,a ja też dzisiaj byłam na Kowalach. Może się widziałyśmy? :)
Swoją drogą też lilaka Palibin (który był podpisany "bez") i sosnę Watereri oglądałam... ;)

dorbie
04-05-2012, 17:22
Ala, pięknie!

TAR
04-05-2012, 18:49
TAR,a ja też dzisiaj byłam na Kowalach. Może się widziałyśmy? :)
Swoją drogą też lilaka Palibin (który był podpisany "bez") i sosnę Watereri oglądałam... ;)

a co kupowalas? ja bylam z mezem i 2 taczki zaladowane mialam, ja w granatowej wiatrowce z obledem w oczach a maz w zoltej wiatrowce :) a pallibiny byly w 2 miejscach. ja swojego stargowalam z 38 na 33 zetki :D . watereri, w ktorym miejscu ogladalas, bo ja te przed jalowcami skitrane w kacie i trafilam na 2 ladne okazy, mieli jeszcze z przodu po prawej ale takie nedzarki ;)

mayadaski
04-05-2012, 21:03
Witajcie :)
skarpę będziesz robiła wg projektu kuzyna? kiedy się wybierasz do siebie, bo mogę wpaść do ciebie i pogadamy na miejscu?


Rany, Alu na rekache bede nosic:D:D
jak juz bede organizowala bilety to sie przypomne:D

Maja

madzialenka
04-05-2012, 22:09
Alu, Tobie również bardzo dziękuję za przemiłe spotkanie i zapraszam do siebie. Daleko nie masz. Trawki już znalazły miejsce w ogrodzie - bardzo dziękuję. Jeśli chodzi o szałwię - podeślij mi adres na PW to prześlę Ci kurierem :) Mam jej jeszcze sporo.

Pozdrawiam

sure
05-05-2012, 20:44
a co kupowalas? ja bylam z mezem i 2 taczki zaladowane mialam, ja w granatowej wiatrowce z obledem w oczach a maz w zoltej wiatrowce :) a pallibiny byly w 2 miejscach. ja swojego stargowalam z 38 na 33 zetki :D . watereri, w ktorym miejscu ogladalas, bo ja te przed jalowcami skitrane w kacie i trafilam na 2 ladne okazy, mieli jeszcze z przodu po prawej ale takie nedzarki ;)O, jakaś żółta wiatrówka to mi mignęła przed oczami, ale pewna nie jestem, bo człowiek w tych szkółkach chodzi z nosem utkwionym w roślinach. Pewnie nawet znajomych bym nie zauważyła w takich okolicznościach! :lol2:
A ja kupowałam tylko irgi błyszczące na uzupełnienie żywopłotu i jakieś malutkie kosówki w podobnej roli... Watereri chyba te brzydkie tylko zauważyłam, bo tak tylko teoretycznie rozważam, co kupić, jeśli cisy mi w końcu całkiem padną.. i mnóstwo cudnych badylków wpadło mi w oko przy okazji! ;)

TAR
05-05-2012, 20:46
to na pewno byl moj T. zolta wiatrowka byla tylko jedna :D, jutro wrzuce u siebie te watererki, naprawde fajne okazy wyhaczylam. a co ci wpadlo w oczy moze cos podlapie :)

kawika
07-05-2012, 12:12
hej ho
dzień dobry

paula sory że wcześniej nie doczytałam ale jakoś odcięta od świata byłam :)

moje zasieki to zwykłe deseczki powbijane z kraja rabaty
nic pięknego wręcz obskurnego...ale działa :)

chwilowo i tak wszyskie krzaczki bez lisków więc wygląd rabaty to kawał łysej ziemi z badylami heheheh

miałam siatkę kiedyś ale siatka psa nie zatrzymała
teraz to moje 35 kg bydlątko siła rzeczy hamuje przed deseczkami
może je po prostu widzi hihihi

kawika
07-05-2012, 12:13
Alusia oczywiście pozdrawiam cieplutko
chociaż dzisiaj się rozpadało ;)

Alunek
08-05-2012, 12:52
Alunia, bylam dzis na Kowalach i pytalam o acrocony, tej wielkosci jaka chce 1,2-1,5 m beda jesienia (kopane z bryla), sobie biore 2 szt, jesli bys chciala to ile bo musze wpisac na liste. w szkolce mieli ladne acrocony ale malutkie 30-40 cm po 48 zł.,
oczywiscie nie obylo sie bez zakupow: pecherznice dart's na dokonczenie zywoplotu, 4 diabolo, 2 czeresnie 1 jablon, 5 jalowcow blue arrow (te przy garazu jednak rozsadze - Elfir tez zwrocila uwage, ze sa troche za gesto posadzone) trafilam na lilaka palibina za 33 zl i wynalazlam schowane w glebi 2 przpieknie rozrosniete i zdrowe watereri. no i brakujacego graba lucasa. na razie oprocz lawendy nie planuje zakupow, musze posadzic to co kupilam. trawki na razie zadolowalam az T. zrobi skarpke. Jeszcze raz dzieki za spotkanko oby horty sie przyjely :)

1 acrocona poproszę :yes:
Horty na pewno przyjęły się, bo wypuszczają liście :)


Ala, pięknie!
:hug:

Rany, Alu na rekache bede nosic:D:D
jak juz bede organizowala bilety to sie przypomne:D

Maja
przypomnij się...koniecznie :yes:

Alu, Tobie również bardzo dziękuję za przemiłe spotkanie i zapraszam do siebie. Daleko nie masz. Trawki już znalazły miejsce w ogrodzie - bardzo dziękuję. Jeśli chodzi o szałwię - podeślij mi adres na PW to prześlę Ci kurierem :) Mam jej jeszcze sporo.

Pozdrawiam
dziękuję za zaproszenie. Adresik wysyłam na PW

Alunek
08-05-2012, 12:59
...a ja przejeżdżałam przez Kowale w sobotę,ale niestety mój T. nie dał się namówić na wizytację szkółki...czuł,że ja tam przepadnę nie na chwilę :D

Dziewczynki, jak tylko ogarnę mój dyplom,to obowiązkowo spotykamy sie u mnie, a potem może pojedziemy do Franka..a może jeszcze do Czarnej Wody,oki?

Alunek
08-05-2012, 13:41
http://i869.photobucket.com/albums/ab257/Alunek/garden/IMG_2405.jpg

http://i869.photobucket.com/albums/ab257/Alunek/garden/IMG_2403.jpg

http://i869.photobucket.com/albums/ab257/Alunek/garden/IMG_2402.jpg

http://i869.photobucket.com/albums/ab257/Alunek/garden/IMG_2397.jpg

http://i869.photobucket.com/albums/ab257/Alunek/garden/IMG_2394.jpg

http://i869.photobucket.com/albums/ab257/Alunek/garden/IMG_2392.jpg

http://i869.photobucket.com/albums/ab257/Alunek/garden/IMG_2390.jpg

http://i869.photobucket.com/albums/ab257/Alunek/garden/IMG_2388.jpg

http://i869.photobucket.com/albums/ab257/Alunek/garden/IMG_2387.jpg

http://i869.photobucket.com/albums/ab257/Alunek/garden/IMG_2386.jpg

http://i869.photobucket.com/albums/ab257/Alunek/garden/IMG_2384.jpg

http://i869.photobucket.com/albums/ab257/Alunek/garden/IMG_2382.jpg

http://i869.photobucket.com/albums/ab257/Alunek/garden/IMG_2381.jpg

http://i869.photobucket.com/albums/ab257/Alunek/garden/IMG_2380.jpg

http://i869.photobucket.com/albums/ab257/Alunek/garden/IMG_2379.jpg

http://i869.photobucket.com/albums/ab257/Alunek/garden/IMG_2377.jpg

paulatomczyk
08-05-2012, 13:52
Alunia,

Jak cudnie u Ciebie, jakie piękne olbrzymie funkie:) cudne, ja właśnie teraz mam faze na kupowanie funkii.

Alunek
08-05-2012, 14:03
na zdjęcia 9 i 10 moja krwawica. Z tym kopaniem popędziłam dalej ...prawie do oczka ( na zdjęciach tego nie ma). Teraz trzeba wybrać trawkę i ją wywieźć, przesadzić tuje na właściwe miejsce...a potem tylko posadzić nowe roślinki :wiggle:

Paula, uwielbiam funkie :yes:

paulatomczyk
08-05-2012, 14:33
Alu,

A czy jest jakaś magiczna recepta na takie piękne funkie?


na zdjęcia 9 i 10 moja krwawica. Z tym kopaniem popędziłam dalej ...prawie do oczka ( na zdjęciach tego nie ma). Teraz trzeba wybrać trawkę i ją wywieźć, przesadzić tuje na właściwe miejsce...a potem tylko posadzić nowe roślinki :wiggle:

Paula, uwielbiam funkie :yes:

TAR
08-05-2012, 17:36
...a ja przejeżdżałam przez Kowale w sobotę,ale niestety mój T. nie dał się namówić na wizytację szkółki...czuł,że ja tam przepadnę nie na chwilę :D

Dziewczynki, jak tylko ogarnę mój dyplom,to obowiązkowo spotykamy sie u mnie, a potem może pojedziemy do Franka..a może jeszcze do Czarnej Wody,oki?

oki, ja bardzo chetnie sie znowu spotkam :)


http://i869.photobucket.com/albums/ab257/Alunek/garden/IMG_2405.jpg

http://i869.photobucket.com/albums/ab257/Alunek/garden/IMG_2397.jpg
buki sa cudne na wiosne prawda? ja sie swoim dzis pozachwycalam, czy to zoltawe drzewko za koreanka to wiaz?

[QUOTE=Alunek;5364719]na zdjęcia 9 i 10 moja krwawica. Z tym kopaniem popędziłam dalej ...prawie do oczka ( na zdjęciach tego nie ma). Teraz trzeba wybrać trawkę i ją wywieźć, przesadzić tuje na właściwe miejsce...a potem tylko posadzić nowe roślinki :wiggle:


zanim to przeczytalam dokladnie to samo sobie pomyslalam, ze zabralas sie za przadkowanie haldy ziemii przy ogrodzeniu :D

TAR
08-05-2012, 17:41
i szepne tylko na uszko ze T. wlasnie kupil mi prezent urodzinowy Hustawke ogrodowa, ponoc bardzo wypasna, te ktora nam sie tak podobala ale w kieszeni tyle nie bylo 1400 zl. ;) dzis wyhaczyl identyczna w auchan przeceniona na 500 wiec sie nawet nie zastanawial, pani mu na magazynie ostatnia znalazla - od 2 dni byla promocja na ogordowe artykuly, grile, meble itp. ciekawe co jeszcze fajnego mieli:rolleyes: jak hustawka sie zlozy to zapodam fotki :) i nastepnym razem u mnie sie pobujamy w cieplym miejscu przy pergolce:rotfl:

sure
09-05-2012, 07:20
Ala, pięknie kwitnie wszystko. Czy to białe konwaliowe to kokoryczka?
Czytam, że teraz przygotowujesz się do dyplomu, pewnie masz mało czasu, ale spotkanie i wyjazd do Franka musimy koniecznie zorganizować. Kiedy będziesz wolniejsza?
Mnóstwo pracy wykonaliście z tymi rabatami przy ogrodzeniu, ale efekt będzie super!

Arnika
09-05-2012, 07:33
Łaaaałłłłłłłłłłłłłłł

Cudnie Alu :)


A jaki i kiedy bronisz dyplom? Będę trzymać kciuki ....

kawika
09-05-2012, 07:42
dzień dobry Aluś powatarzac się mam?? no to powtarzam pięknie u Ciebie
naprawdę
uffff

cmokam i tak z lekka się przypominam jakbyś miała coś do rozdania (nie naciskam of corse:p)

buziaki

Alunek
09-05-2012, 12:08
narazie skrótowo, bo jestem na dwudniowym szkoleniu, a teraz mam tylko krótką przerwę...

Paula, moja recepta to zacienione miejsce+ nawóz wieloskładnikowy+ czas na rozrośnięcie
Tar, żóte to wiąz "Wredei"
Sure, strasznie mało czasu...ale może 19.05 (następna sobota) będę wolna. Następne dwa tygodnie znowu urwanie głowy , w tym wyjazd na Chelsea. Białe to kokoryczka.
Arnika, dyplom na SGGW z Wzornictwa Ogrodowego -22-24 czerwiec :cool:
Kawika, pamiętam,ale rozumiesz na razie .... no time

TAR
09-05-2012, 12:17
acha, czyli taki jak moj, tylko moj bardziej w kolumne idzie.

mayland
09-05-2012, 16:50
Alu jak u Ciebie po zimie? Wszystkie rośliny się już zregenerowały?
U mnie zima zrobiła większe szkody niż myślałam :( Wszystkie róże to czarne, suche badyle. Tylko na 2 zobaczylam zalążki paków ale fakt, ze miały po 10cm zielonej łodygi. Reszta chyba umarła :( Tamaryszki dostały sowicie. Podobnie niektóre drzewka ozdobne. Mało co mi kwitło teraz wiosną :( No i trawy.... Odbiły 2 miskanty a drugie dwa suche nadal. Proso, zebranus tak samo. Z bylin poleciał mi rozchodnik, lawendy, szczaw ozdobny, szałwie, pustelnik i brunera. O wrzosach nawet nie wspominam.... Nieśmiertelna hedera też dostała sowicie.
Nie wiem co robić? Czy czekac dalej, że odbiją? Ketmia i budleja mają jeszcze czas na odbicie od korzenia, jak w ubiegłyum roku więc im jeszcze daję szansę ale reszta.....sama nie wiem :(

TAR
09-05-2012, 17:56
wielu osobom roze poszly po zimie - mi 3 szt., to samo z lawendami. ale tamaryszek niesmiertelny - rosl w najzimniejszym i najwietrzniejszym miejscu i przezyl :)

aka z Ina
09-05-2012, 21:56
co Ty za cudne fotki uczyniłaś kobieto????

bajecznie w Twym ogrodzie....................magia..............

sure
10-05-2012, 08:09
Alu, z weekendami mam dokładnie odwrotnie, bo właśnie 19.05. mnie nie ma, wybieramy się z m. na Rajd Kowala (starych samochodów, jeśli ktoś nie wie), a pozostałe wolne. No chyba ze piątek 18.05?

Alunek
10-05-2012, 19:06
Alu jak u Ciebie po zimie? Wszystkie rośliny się już zregenerowały?
U mnie zima zrobiła większe szkody niż myślałam :( Wszystkie róże to czarne, suche badyle. Tylko na 2 zobaczylam zalążki paków ale fakt, ze miały po 10cm zielonej łodygi. Reszta chyba umarła :( Tamaryszki dostały sowicie. Podobnie niektóre drzewka ozdobne. Mało co mi kwitło teraz wiosną :( No i trawy.... Odbiły 2 miskanty a drugie dwa suche nadal. Proso, zebranus tak samo. Z bylin poleciał mi rozchodnik, lawendy, szczaw ozdobny, szałwie, pustelnik i brunera. O wrzosach nawet nie wspominam.... Nieśmiertelna hedera też dostała sowicie.
Nie wiem co robić? Czy czekac dalej, że odbiją? Ketmia i budleja mają jeszcze czas na odbicie od korzenia, jak w ubiegłyum roku więc im jeszcze daję szansę ale reszta.....sama nie wiem :(

u mnie najwięcej strat mam w cebulowych (tulipany, czosnki, narcyze )- wyszły z ziemi i wtedy dostały po tyłku. Lawenda również jakaś posuszona...ale baaardzo powoli odbija. Wrzośce wszystkie wymarzły i pójda do kosza:(. Trawki też wolno,ale odrastają. Pogoda nas nie rozpieszcza- jednego dnia +30, a następnego +10. U nas to nawet przymrozki były kilka dni temu...
Na twoim miejscu dałabym im jeszcze trochę czasu ...niech się określą.


co Ty za cudne fotki uczyniłaś kobieto????

bajecznie w Twym ogrodzie....................magia..............

trochę podrasowałam je...przynaję się...przejrzałaś mnie :p


Alu, z weekendami mam dokładnie odwrotnie, bo właśnie 19.05. mnie nie ma, wybieramy się z m. na Rajd Kowala (starych samochodów, jeśli ktoś nie wie), a pozostałe wolne. No chyba ze piątek 18.05?


na dzień dzisiejszy piątek jak dla mnie jest OK. Niestety ja kończę pracę dopiero o 16. Pasuje ci? Szkółka jest otwarta do 19.

Alunek
10-05-2012, 19:12
Dzisiaj zrobiłam ostatni rysunek i całość wysłałam do profesora do oceny. Jestem wykończona....a jutro pobudka o 4.30, bo już o 9 zaczynamy zajęcia od wykładu praktycznego w ogrodach Wilanowa. Cieszę się ogromnie,ale również jestem przerażona koniecznosią wstania o 4 rano !!!

Od poniedziałku zabieram się za zrobienie zaległych prac domowych. Bo oprócz prac dyplomowych tzw. wzornika, musimy przedstawić również szanownej komisji wszystkie prace jakie zrobiliśmy przez ostatnie 10 miesięcy.

Arnika
10-05-2012, 20:07
Ala... to dobrej nocy.. zmykaj spać... :goodnight::bye:
I trzymam kciuki.. choć to jeszcze nie jutro... ale trzymam.... :)

paulatomczyk
14-05-2012, 10:44
Alunia jak tam było na zajęciach?

Alunek
14-05-2012, 11:30
:bye:

było pracowicie,ale fajnie...jak zwykle. Szkoda będzie rozstawać się za miesiąc. Czas pędzi jak szalony...

Przede mną ostatnia prosta..... ostatnie poprawki do rysunków, ostatnie projekty:p

sara_78
14-05-2012, 11:59
witam.....Alu cudne zdjęcia wstawiłaś.....piękny masz ogród- ale to juz wiesz.....niezazdroszczę zrywania darni....to okropna robota...ostatnio robiłam nową robatkę i mój mąż sapał i dyszał przy tym trzy dni.....

zyczę powodzenia na studiach......oby wszystko popłynęło jak po maśle........pozdrawiam

Alunek
14-05-2012, 12:08
dziękuję Saro :)

miałam nadzieję,że ostatni miesiąc będzie lightowy,a tu jeszcze tyle do zrobienia. Dzisiaj odpoczywam (czyt. pracuję w ogrodzie:cool:), a od jutro znowu wracam do rysowania

TAR
14-05-2012, 12:10
Alu ale to juz koniec tych studiow czy tylko koniec roku?

Alunek
14-05-2012, 12:41
koniec studiów :(

P.S. widziałam wyrośniętego arcocona na żywo. Jest piękny :yes:

TAR
14-05-2012, 12:43
to szybko zlecialo, jakbys wczoraj je zaczela.

mayland
14-05-2012, 14:28
Finiszujesz :D
A co dalej? Masz jakis plan jak nowe wykształcenie wykorzystać? ;)

jamles
14-05-2012, 14:30
Finiszujesz :D
A co dalej? Masz jakis plan jak nowe wykształcenie wykorzystać? ;)
najpierw doktorat

Alunek
14-05-2012, 14:35
cześć May :)

co dalej? ...mam w planie zrobienie kursu rysunku dla przyszłych architektów (trening czyni mistrza:D)...a ponieważ wciąż czuję niedosyt wiedzy i życia studenckiego, to może za jakiś rok albo dwa myślę jeszcze o dadatkowych studiach np ogrodnictwo albo architektura krajobrazu.

Zdobytą wiedzę już wykorzystyję i robię projekty dla znajomych :)

Alunek
14-05-2012, 14:36
...a może kiedyś doktorat z badylarstwa :D:D:D

sure
14-05-2012, 15:39
Alu, tylko chcialam wyjaśnić, że termin piątkowy pod znakiem zapytania, mam ciągle zamochód w warsztacie i może wtedy właśnie go będę odbierać. Dam znać, jeśli wcześniej coś się wyjaśni, ok?

TAR
14-05-2012, 15:48
o taaak acrocona jest piekny. na moim cherlawym pushu tez juz wyszly "rozowe fiutki" cyt. efilo :lol2:

TAR
14-05-2012, 15:52
wiesz co Alu, na ta moja skarpke chyba najlepiej beda wygladac hakurko krzaczki nisko szczepione, rozjasnia troche i nadzadza barw. choc wolalabym cos co ma ksztalt fontannowy jak kolkwicje. i do tego kolorowe płomyki i skalnice jak zadarnienie. gdzieniegdzie rozchodniki jasne rozowe i tawuly pozne.

Nadulka
14-05-2012, 16:19
Alu,cóż mogę rzec...pięknie....:)
acrocona też mam,i chcę go posadzić w białych kamyczkach ,może być? (bo latam z nim po całym ogrodzie)

TAR
14-05-2012, 16:22
Nadulka a moze tego acrocona daj na te rabate z przodu (z ktora kombinowalas) i wokol niego stworz otoczenie.

Nadulka
14-05-2012, 16:39
Nadulka a moze tego acrocona daj na te rabate z przodu (z ktora kombinowalas) i wokol niego stworz otoczenie.

tam nie ma za dużo miejsca,a z tego co wiem on się na szerokość mocno rozrasta

P.S.ide do ciebie ok ?
nie chcę Ali zaśmiecać wątku:)

kawika
15-05-2012, 08:26
dzień dobry
Alusia życzę powodzenia w kończeniu pracy ;)
i podziwiam

buziaki

Alunek
15-05-2012, 12:28
wiesz co Alu, na ta moja skarpke chyba najlepiej beda wygladac hakurko krzaczki nisko szczepione, rozjasnia troche i nadzadza barw. choc wolalabym cos co ma ksztalt fontannowy jak kolkwicje. i do tego kolorowe płomyki i skalnice jak zadarnienie. gdzieniegdzie rozchodniki jasne rozowe i tawuly pozne.

i jeszcze możesz dodać kilka kęp kostrzewny sinej i jedną większą trawkę - rozplenicę


Alu,cóż mogę rzec...pięknie....:)
acrocona też mam,i chcę go posadzić w białych kamyczkach ,może być? (bo latam z nim po całym ogrodzie)

zależy gdzie masz zamiar to zrobić

dzień dobry
Alusia życzę powodzenia w kończeniu pracy ;)
i podziwiam

buziaki
:)


Alu, tylko chcialam wyjaśnić, że termin piątkowy pod znakiem zapytania, mam ciągle zamochód w warsztacie i może wtedy właśnie go będę odbierać. Dam znać, jeśli wcześniej coś się wyjaśni, ok?

czekam na info:) będziesz wiedziała przed czwartkiem?

sure
15-05-2012, 16:58
czekam na info:) będziesz wiedziała przed czwartkiem?Mam nadzieję i na razie mam czym jeździć, więc załóżmy, że piątek jest prawdopodobny! :)

Nadulka
15-05-2012, 17:18
Alu chcę zrobić nową rabate i myślałam właśnie o tym miejscu dla acrocona.
Zrobie fotkę to zobaczysz sama:)

TAR
15-05-2012, 17:57
Trawki od Ciebie planuje posadzic, tylko ten wiekszy peczek dwukolorowy nie chce sie podniesc zbytnio, przyciac moze czy dac czas? reszta ladnie sie zachowuje.

Alunek
16-05-2012, 10:19
Mam nadzieję i na razie mam czym jeździć, więc załóżmy, że piątek jest prawdopodobny! :)

o której byłabyś u mnie?

Alunek
16-05-2012, 10:22
Trawki od Ciebie planuje posadzic, tylko ten wiekszy peczek dwukolorowy nie chce sie podniesc zbytnio, przyciac moze czy dac czas? reszta ladnie sie zachowuje.


Biało-zielone to mozga :)
Możesz przyciąć nawet dosyć krótko. Ona bardzo szybko rozrasta się, więc odrodzi się z pewnością.

Jeszcze nie wsadziłaś ich?

Nadulko, bez fotki nie obędzie się:cool:

TAR
16-05-2012, 11:55
kochana wsadzilam, zadolowalam, tylko ta konkretna jest jeszcze w miejscu tzw. tymczasowym ale w ziemii, reszta juz znalazla swoje miejsce.

sure
16-05-2012, 18:09
o której byłabyś u mnie?Alu, mogłabym być, jeśli umówiłybyśmy się dość wcześnie. W piątek mam odebrać m. z lotniska wieczorkiem, nie mogę ryzykować, ze się spóźnię... a o której będziesz wolna?

Alunek
17-05-2012, 08:31
Agatko, do 16 jestem w pracy. W domu mogę być o 16.15

Alunek
17-05-2012, 09:09
nie wytrzymałam i kupiłam wczoraj kilka roślin na jedną z rabat. Ciekawa jestem, czy przyślą mi przed weekendem:rolleyes:

A oto one:

1. mieczyk abisyński (Acidanthera)

https://encrypted-tbn2.google.com/images?q=tbn:ANd9GcQvzRmDnDoTq3sVAULy3oZTD-FJU5dDZxJ5K-0u6plDEpP5Yj1ttA

2. płomyk wiechowaty 'Sherbet Blend' (Phlox)

https://encrypted-tbn1.google.com/images?q=tbn:ANd9GcT9lud6lzG0EfKlSlJ4u4Gdea2Yi5-1s5PFvt7rBkJ5Q5IuTpQD

3. gipsówka 'Pacifica Pink' (Gysophila)

https://encrypted-tbn0.google.com/images?q=tbn:ANd9GcQjteGWnpm1j-T2ETDMSIa4L8BVN9kPYTAzWNzR9vyQjqq2BkGq0Q

4. Kosaciec syberyjski '?' różowy

https://encrypted-tbn0.google.com/images?q=tbn:ANd9GcRU-9dgMP1urh4R3ILojhw2EGuLcErDDFvI7mVqSjmjFjV61agu6g

5. jeżówka 'Groen' (Echinacea)

https://encrypted-tbn2.google.com/images?q=tbn:ANd9GcQSs2lZ9Q7SQCfowZ642eBRYdwusrR-dRiUrwbRicFtrZeHDTYS

6. ciemiernik wschodni 'Orientalis' (Helleborus)

https://encrypted-tbn1.google.com/images?q=tbn:ANd9GcRwfA2HNWyWjxnO0Q4uwnskC2UY8nbaR rL0MpfABea8QxrQd7WMiA

7. orlik pospolity 'Nora Barlow' (Aquilegia)

https://encrypted-tbn2.google.com/images?q=tbn:ANd9GcRUMhQPuxZCZeQVm2QWdSYguY39TEBtx HRIanpj4FKaiJLaHf2P

sure
17-05-2012, 15:53
Alu, jeśli po 16, to może lepiej przełóżmy, mogę nie zdążyć obrócić do Franka i z powrotem. A może dla odmiany zainteresuje Cię wystawa w Renku? Chyba jutro zaczyna się wystawa http://www.grajmywzielone.pl/ - możliwe, że będą mieli coś ciekawego?

ładne roślinki zamówiłaś, a zdradzisz, gdzie?

TAR
17-05-2012, 16:24
och, mieczyki abisynskie, sa sliczne, nawet chyba mam zdjecie w galerii, ciekawam bardzo czy moje wzejda w tym roku, w zeszlym zakwitly chyba na przelomie wrzesnia/pazdziernika.
orlika dostane od mamy, to sie tez Alu z toba moge podzielic, na pewno w innym kolorze jest niz twoj ze zdjecia (ale nie pomaranczowy :) )

dorbie
17-05-2012, 21:56
Bedziecie w Renku? Ja muszę pojechać i chce to zrobić w sobotę przed południem. Koleżanka wygrała mi w radio wjazdówkę, to nie mogę jej zawieść :-) Nie nastawiam się na zakupy, raczej na oglądanie

Alunek
18-05-2012, 07:26
Alu, jeśli po 16, to może lepiej przełóżmy, mogę nie zdążyć obrócić do Franka i z powrotem. A może dla odmiany zainteresuje Cię wystawa w Renku? Chyba jutro zaczyna się wystawa http://www.grajmywzielone.pl/ - możliwe, że będą mieli coś ciekawego?

ładne roślinki zamówiłaś, a zdradzisz, gdzie?

może masz rację, pośpiech przy oglądaniu i kupowaniu roslin nie jest wskazany:D Następny termin jaki mogę ze swojej strony zaproponować to sobota 2.06

roslinki zamówiłam tu http://www.cebulki-kwiatowe.pl/ ... już są w drodze :rolleyes:


och, mieczyki abisynskie, sa sliczne, nawet chyba mam zdjecie w galerii, ciekawam bardzo czy moje wzejda w tym roku, w zeszlym zakwitly chyba na przelomie wrzesnia/pazdziernika.
orlika dostane od mamy, to sie tez Alu z toba moge podzielic, na pewno w innym kolorze jest niz twoj ze zdjecia (ale nie pomaranczowy :) )

jak zawsze bardzo chętnie przyjmę :)

Bedziecie w Renku? Ja muszę pojechać i chce to zrobić w sobotę przed południem. Koleżanka wygrała mi w radio wjazdówkę, to nie mogę jej zawieść :-) Nie nastawiam się na zakupy, raczej na oglądanie

jak dla mnie tylko rano do południa wchodzi w grę

Alunek
18-05-2012, 14:34
roślinki dotarły. Jutro je wsadzę :)

TAR
22-05-2012, 13:27
czesc Aluś. Orliki bede miec 7 czerwca jak mama mi na urodzinki przywiezie, podziele sie z toba oczywiscie.
Bylam dzis u justyny popatrzec za hakurkami krzaczkami - bieda z nedza jesooo jaka tam drozyzna jest, patrzylam za azaliami - nedza - do moich sie nie umywaja choc kolorystycznie podobne. w sobote wyskocze na kowale moze tam cos upoluje.

do aury przyjechalo ostatnio troche towaru, planuje zajechac po pracy :)

Alunek
22-05-2012, 14:45
mnie dopadła nerwówka przed wyjazdem i jeszcze na dodatek mam kocioł w robocie

odliczam czas do wyjścia...

P.S. 7-go masz urodzinki? Moja siostra 5.06 świętuje swoje ;)

TAR
22-05-2012, 14:47
:hug:u mnie tez nieciekawie, ale juz to zbijam, swoje na dzis zrobilam :)

Alunek
23-05-2012, 12:34
poranne zdjęcia z ogrodu...na pożegnanie przed wyjazdem :bye:

http://i869.photobucket.com/albums/ab257/Alunek/garden/IMG_2586.jpg

http://i869.photobucket.com/albums/ab257/Alunek/garden/IMG_2585.jpg

http://i869.photobucket.com/albums/ab257/Alunek/garden/IMG_2584.jpg

http://i869.photobucket.com/albums/ab257/Alunek/garden/IMG_2583.jpg

http://i869.photobucket.com/albums/ab257/Alunek/garden/IMG_2576.jpg

http://i869.photobucket.com/albums/ab257/Alunek/garden/IMG_2574.jpg

http://i869.photobucket.com/albums/ab257/Alunek/garden/IMG_2573.jpg

http://i869.photobucket.com/albums/ab257/Alunek/garden/IMG_2565.jpg

http://i869.photobucket.com/albums/ab257/Alunek/garden/IMG_2558.jpg

http://i869.photobucket.com/albums/ab257/Alunek/garden/IMG_2555.jpg

http://i869.photobucket.com/albums/ab257/Alunek/garden/IMG_2553.jpg

http://i869.photobucket.com/albums/ab257/Alunek/garden/IMG_2549.jpg

http://i869.photobucket.com/albums/ab257/Alunek/garden/IMG_2540.jpg

http://i869.photobucket.com/albums/ab257/Alunek/garden/IMG_2539.jpg

TAR
23-05-2012, 12:48
pieknisto, a gdzie wyjezdzasz, do szkoly?
tak 7-go :)

sara_78
23-05-2012, 12:53
pięknie...orliki rządzą....

widzę że rozprawiłaś się już prawie z darnią przed domem.....gratuluję

a gdzie wyjeżdżasz??

Alunek
23-05-2012, 13:00
Chelsea Flower Show :rolleyes:

TAR
23-05-2012, 13:04
no wlasnie tak mi sie cos kojarzylo, to juz????? Ala ja cie bardzo prosze, blagam - ZROB DUZO ZDJEC :) moze elfir spotkasz, bo ona tez sie zdaje wybiera. jeju alez ci zadroszcze. no i wyszlo, ze jestem zadrosnica :D

sara_78
23-05-2012, 13:11
aaa.....to już??

sara_78
23-05-2012, 13:12
czas leci okrutnie...

Alunek
23-05-2012, 13:26
zdjęcia będą obowiązkowo :p
Na wystawie będę cały piątek, a w sobotę zwiedzam Londyn

Tarcia,nie zazdrość tylko planuj przyszłoroczny wyjazd...

TAR
23-05-2012, 13:28
zazdroszcze, bo ja tam nigdy raczej nie polece, no chyba ze mozliwy jest transport naziemny :)

Alunek
23-05-2012, 13:53
naziemnie tez można...dla chcącego nic trudnego kochana :wiggle:

rasia
23-05-2012, 14:01
Wiedziałam kiedy zajrzeć do Ciebie:D. Pięknie jest!!!:lol:
Ja się jeszcze zastanawiam, czy nie bryknąć tam i z powrotem... ale zwycięży zapewne taras, albo zmiękczacz wody:(... takie życie...

Alunek
23-05-2012, 14:12
a u mnie zwyciężył Londyn...bo życie jest jedno, a potem się umiera. Co zobaczę to moje :wiggle:

P.S.Taras i zmiękczacz wody też mam w planach :p

TAR
23-05-2012, 14:25
Ala czy ja cie juz pytalam o tego swierka na 5 zdjeciu od konca, mam jakies deja vu. jak tak to przypomnij mi prosze jeszcze raz co to za okaz, milusi dla oka

Alunek
23-05-2012, 14:34
wszystko w porządku z tobą..nie pytałaś :no:

niestety nie powiem ci w tej chwili co to za odmiana. Kupiłam ten okaz dawno temu, kiedy jeszcze nie zwracałam uwagi na nazwy. Przeszukam moje katalogi roślin...

TAR
23-05-2012, 14:37
uff odetchnelam. a taka niesmialo wygladajaca sosenka za tym swierczkiem to zółta czy jakas wejmutka

Alunek
23-05-2012, 14:45
to może być świerk Egelmanna lub zwykły świerk srebrny

Alunek
23-05-2012, 14:45
sosna żółta

połowa roślin z tej rabaty musi być przesadzona.
Tak się towarzystwo rozrosło,że jedne na drugich zachodzą. Jak siły i czas pozwoli to jesienią chyba będę musiała zabrać się za tę rabatę...oj tak

Alunek
23-05-2012, 15:01
:bye:

kala67
23-05-2012, 15:59
Alu.....pięknie, pieknie.........jak zawsze :)
jesteś moim wzorem niedoścignionym niestety ;)

rasia
23-05-2012, 17:44
Czekam na zdjęcia:D:bye:.

sure
23-05-2012, 17:58
Zazdraszczam, baw się dobrze i rób mnóstwo zdjęć! :)

TAR
23-05-2012, 18:10
Alu, niezapomnianych wrazen i udanej zabawy zycze. co tam zmiekczacz, raz mozna zaszalec :D wracaj pozytywnie nakrecona

bogumil
23-05-2012, 18:16
Alu..., co tu dużo gadać...ogród, roślinki i fotki - przecudnie:)
Udanej zabawy i niezapomnianych wrażeń życzę:)

kawika
25-05-2012, 07:17
boszzzzzzzzzzz jak pięknie
Alusia pozdrawiam i udanego pobytu życzę!!

Alunek
28-05-2012, 13:26
witajcie :)

wróciłam cała, zdrowa i bardzo pozytywnie nakręcona (zaskutowało to już zakupami nowych rośinek do ogrodu ;))

wyjazd był mega udany, wrażenia tylko pozytywne...i chcę tam jeszcze pojechać...może za rok :)

O wystawie w skrócie mogę powiedzieć,że to rzeczywiście światowy poziom, a nasza warszawska "Zieleń" nie dorasta nawet do pięt Chelsea.
Oprócz ogrodów pokazowych, był pawilon w którym prezentowali się producenci roślin tj. kwiatów, warzyw, owoców, ziół itp. Oprócz tego można było obejrzeć różne ciekawe rozwiązania dla bardzo małych przestrzeni, wykorzystanie materiałow recyklingowych do upraw. Ilość stoisk z akcesoriami do ogrodów począwszy od drobiazgów np. rękawiczek po rzeźby, meble, architekturę ogrodową mogła być liczona w dziesiątkach.

Najbardziej jednak zapamiętałam ogrody....w większości zbudowane z bylin w połączeniu z trawami i drzewami. Iglaki były tylko bardzo nieliczne (cisy strzyżone, sosna ). Styl, lekkość kompozycji , perfekcyjny dobór materiałów wykończeniowych będą dla mnie nieocenioną inspiracją.
Dzięki tej wystawie nabrałam wiary we własne możliwości i utwierdziłam się w tym ,że im prostrze rozwiązania tym bardziej efektowne. Żałuję tylko,że nie byłam na Chelsea wcześniej zanim zaczęłam robić pracę dyplomową.

Zdjęć zrobiłam całe mnóstwo. Wkrótce przygotuję fotorelację. Czekajcie cierpliwie ;)

Pozdrowionka dla wszystkich zostawiam :)

Famelia
28-05-2012, 15:30
Zazdroszczę i czekam niecierpliwie :)

rasia
28-05-2012, 16:27
I ja czekam i przebieram nóżkami:lol:.

TAR
28-05-2012, 16:49
Czesc slonko, ja tez czekam ale wierze, ze bedzie warto :)

Alunek
29-05-2012, 10:20
Ogrody:

1.Ogród wybrany przez jury jako najpiękniejszy
http://i869.photobucket.com/albums/ab257/Alunek/various/IMG_2615.jpg

http://i869.photobucket.com/albums/ab257/Alunek/various/IMG_2614.jpg

http://i869.photobucket.com/albums/ab257/Alunek/various/IMG_2599.jpg

2. mój faworyt

http://i869.photobucket.com/albums/ab257/Alunek/various/IMG_2631.jpg

http://i869.photobucket.com/albums/ab257/Alunek/various/IMG_2620.jpg

3.
http://i869.photobucket.com/albums/ab257/Alunek/various/IMG_2664.jpg

http://i869.photobucket.com/albums/ab257/Alunek/various/IMG_2658.jpg

http://i869.photobucket.com/albums/ab257/Alunek/various/IMG_2669.jpg

4.
http://i869.photobucket.com/albums/ab257/Alunek/various/IMG_2692.jpg

http://i869.photobucket.com/albums/ab257/Alunek/various/IMG_2689.jpg

http://i869.photobucket.com/albums/ab257/Alunek/various/IMG_2681.jpg

5.
http://i869.photobucket.com/albums/ab257/Alunek/various/IMG_2743.jpg

http://i869.photobucket.com/albums/ab257/Alunek/various/IMG_2741.jpg

http://i869.photobucket.com/albums/ab257/Alunek/various/IMG_2740.jpg

http://i869.photobucket.com/albums/ab257/Alunek/various/IMG_2730.jpg

6.
http://i869.photobucket.com/albums/ab257/Alunek/various/IMG_2714.jpg

http://i869.photobucket.com/albums/ab257/Alunek/various/IMG_2698.jpg

7. Inne
http://i869.photobucket.com/albums/ab257/Alunek/various/IMG_2805.jpg

http://i869.photobucket.com/albums/ab257/Alunek/various/IMG_2647.jpg

http://i869.photobucket.com/albums/ab257/Alunek/various/IMG_2958.jpg

http://i869.photobucket.com/albums/ab257/Alunek/various/IMG_2939.jpg

http://i869.photobucket.com/albums/ab257/Alunek/various/IMG_2936.jpg

http://i869.photobucket.com/albums/ab257/Alunek/various/IMG_2931.jpg

http://i869.photobucket.com/albums/ab257/Alunek/various/IMG_2926.jpg

http://i869.photobucket.com/albums/ab257/Alunek/various/IMG_2907.jpg

http://i869.photobucket.com/albums/ab257/Alunek/various/IMG_2899.jpg

http://i869.photobucket.com/albums/ab257/Alunek/various/IMG_2896.jpg

http://i869.photobucket.com/albums/ab257/Alunek/various/IMG_2888.jpg

http://i869.photobucket.com/albums/ab257/Alunek/various/IMG_2885.jpg

http://i869.photobucket.com/albums/ab257/Alunek/various/IMG_2870.jpg

http://i869.photobucket.com/albums/ab257/Alunek/various/IMG_2722.jpg

http://i869.photobucket.com/albums/ab257/Alunek/various/IMG_3331.jpg

http://i869.photobucket.com/albums/ab257/Alunek/various/IMG_3262.jpg

Alunek
29-05-2012, 10:31
Wystawa florystyczna- temat przewodni - Diamentowy Jubileusz Królowej

http://i869.photobucket.com/albums/ab257/Alunek/various/IMG_2804.jpg

http://i869.photobucket.com/albums/ab257/Alunek/various/IMG_2767.jpg

http://i869.photobucket.com/albums/ab257/Alunek/various/IMG_2766.jpg

http://i869.photobucket.com/albums/ab257/Alunek/various/IMG_2763.jpg

http://i869.photobucket.com/albums/ab257/Alunek/various/IMG_2760.jpg

Rzeźby, donice, meble ogrodowe i inne
http://i869.photobucket.com/albums/ab257/Alunek/various/IMG_2830.jpg

http://i869.photobucket.com/albums/ab257/Alunek/various/IMG_2824.jpg

http://i869.photobucket.com/albums/ab257/Alunek/various/IMG_2817.jpg

http://i869.photobucket.com/albums/ab257/Alunek/various/IMG_2813.jpg

http://i869.photobucket.com/albums/ab257/Alunek/various/IMG_2809.jpg

http://i869.photobucket.com/albums/ab257/Alunek/various/IMG_2779.jpg

http://i869.photobucket.com/albums/ab257/Alunek/various/IMG_2774.jpg

http://i869.photobucket.com/albums/ab257/Alunek/various/IMG_2978.jpg

http://i869.photobucket.com/albums/ab257/Alunek/various/IMG_2974.jpg

http://i869.photobucket.com/albums/ab257/Alunek/various/IMG_2967.jpg

http://i869.photobucket.com/albums/ab257/Alunek/various/IMG_2920.jpg

http://i869.photobucket.com/albums/ab257/Alunek/various/IMG_2910.jpg

http://i869.photobucket.com/albums/ab257/Alunek/various/IMG_2851.jpg

http://i869.photobucket.com/albums/ab257/Alunek/various/IMG_3315.jpg

http://i869.photobucket.com/albums/ab257/Alunek/various/IMG_3312.jpg

http://i869.photobucket.com/albums/ab257/Alunek/various/IMG_3296.jpg

http://i869.photobucket.com/albums/ab257/Alunek/various/IMG_3266.jpg

http://i869.photobucket.com/albums/ab257/Alunek/various/IMG_3258.jpg

http://i869.photobucket.com/albums/ab257/Alunek/various/IMG_3254.jpg

arcobaleno
29-05-2012, 10:35
O rany Alunku - byłaś TAM !! Jak ja Ci zazdroszczę ! Na przyszły rok zrobię wszystko, żeby tam jechać ! Cudowne widoki ..achh!!!

Alunek
29-05-2012, 10:36
...a na koniec kilka zdjęć z pawilonu , w którym prezentowali się plantatorzy

http://i869.photobucket.com/albums/ab257/Alunek/various/IMG_3246.jpg

http://i869.photobucket.com/albums/ab257/Alunek/various/IMG_3245.jpg

http://i869.photobucket.com/albums/ab257/Alunek/various/IMG_3233.jpg

http://i869.photobucket.com/albums/ab257/Alunek/various/IMG_3229.jpg

http://i869.photobucket.com/albums/ab257/Alunek/various/IMG_3218.jpg

http://i869.photobucket.com/albums/ab257/Alunek/various/IMG_3201.jpg

http://i869.photobucket.com/albums/ab257/Alunek/various/IMG_3192.jpg

http://i869.photobucket.com/albums/ab257/Alunek/various/IMG_3174.jpg

http://i869.photobucket.com/albums/ab257/Alunek/various/IMG_3159.jpg

http://i869.photobucket.com/albums/ab257/Alunek/various/IMG_3152.jpg

http://i869.photobucket.com/albums/ab257/Alunek/various/IMG_3146.jpg

http://i869.photobucket.com/albums/ab257/Alunek/various/IMG_3139.jpg

http://i869.photobucket.com/albums/ab257/Alunek/various/IMG_3073.jpg

http://i869.photobucket.com/albums/ab257/Alunek/various/IMG_3065.jpg

http://i869.photobucket.com/albums/ab257/Alunek/various/IMG_3060.jpg

http://i869.photobucket.com/albums/ab257/Alunek/various/IMG_3032.jpg

w ciągu dwóch dni pobytu w Londynie zrobiłam ponad tysiąc zdjęć. Nie jestem w stanie wszystkich wam pokazać, te powyżej to tylko migawki :)

arcobaleno
29-05-2012, 10:48
Ja to bym tam chyba umarła ze szczęścia :)

TAR
29-05-2012, 11:02
ale super :) ogrody przepiekne - choc najmniej mi sie podoba ten wygrany :D, wow, jakie clematisy. a najladniejsze zdjecie to "zabki w wodzie" (sztuczne czy prawdziwe tresowane :D;) )
wiem wiem to podstawka :)

Ala, kupilas cos od planatatorów i przemycilas do polandii?

TAR
29-05-2012, 11:03
i staw z hostami mi sie podoba i nawet lubiny sie pieknie prezentuja i w ogole mi sie wszycho podoba.

Alunek
29-05-2012, 11:06
Na wystawie spędziliśmy 7 godzin i to było max , jakie byliśmy w stanie wytrzymać. Tłumy ludzi, żar z nieba, emocje.... rozumiesz
Pierwszego dnia oprócz ogromnego bólu w stopach, bolały mnie również oczy. Drugiego dnia stopy nadal bolały, na szczęście tylko trochę,ale pojawiły się jeszcze zakwasy
Nic to ... i tak było warto :):):)

Alunek
29-05-2012, 11:09
Tarcia, niczego nie kupiłam, bo miałam bagaż tylko podręczny...nie udaloby się :(

... za to zabrałam z sobą katalogi, broszury, ulotki, które znacznie podwyższyły ciężar walizki ;)

TAR
29-05-2012, 11:09
no ja sie nie dziwie tyle godzin, ale warto. i tak pewnie wszystkiego nie zobaczylyscie?

Alunek
29-05-2012, 12:03
ja odpuściałam sobie stoiska z "duperelami" ,bo nie byłam już w stanie chodzić

...a jeszcze zapomniałam napisać ...widziałam Diarmuid'a Gavin'a. Jednego z moich ulubionych architektów krajobrazów. W tym roku zaprezentował ogród w postaci piramidy.

arcobaleno
29-05-2012, 12:11
Fotorelację z ogrodu-piramidy zamieściła na swoim blogu Kasia:

http://katarzynabellingham.blogspot.com/2012/05/magiczny-ogrod-gavina.html

Świetny jest!

Alunek
29-05-2012, 12:17
Świetny blog! Znam i poczytuję :)

TAR
29-05-2012, 12:31
przyznaje nie wiedzialam dotad kim jest Gavin - ale juz wiem :D

Arco, za linka do bloga dzieki, dziewczyna fajnie pisze.

no i okazuje sie ze jestem trendy zgodnie z tegorocznym kierunkiem na CFS - zaczelam uprawiac ziolka w malym zielniczku :D

TAR
29-05-2012, 12:34
Ala? a zjezdzalas rura z piramidy?

edit. doczytalam ze do wnetrza tylko prasa i vipy mogly wejsc. ale te drewniane rozowe foteliki przecudne i wygladajace na super wygodne.

tylko wzdechnelam sobie :)

Alunek
29-05-2012, 14:32
nie jestem vip'em....jeszcze:rolleyes:

Famelia
29-05-2012, 15:57
Dla mnie każdy, kto tam był, jest VIPem :)

Nie czułaś się tam jak ALICJA w Krainie Czarów? ;)

Alunek
30-05-2012, 07:14
Agnieszka, właściwe określenie..czułam się niesamowicie

...jak Alicja w krainie czarów ;)



jestem okrutnie zmęczona. Do 1.30 poprawiałam projekt a o 5.30 już pobudka, bo dzieciaki dzisiaj wyjechały na trzydniową wycieczkę do W-wy. Dzisiejsze popołudnie mam dla siebie...czyli projektów ciąg dalszy

powiem szczerze,że już mam już doch :bash:Ogród zaniedbany, w domu ....a na dodatek urwanie głowy w robocie :P
Byle do weekendu :rolleyes:

Alunek
30-05-2012, 08:47
Agnieszka, wracając do twojej prośby, to pamiętam i mam propozycję abyśmy obgadały temat podczas spotkania u ciebie. Jeżeli będziesz miała czas i ochotę oczywiście to jak dla mnie koniec przyszłego tygodnia byłby idealny.
co ty na to?

Alunek
30-05-2012, 09:10
pochwalę się nowymi zakupami (są w drodze :rolleyes:)

1. wszystkim znany perułkowiec 'Royal Purple'


https://encrypted-tbn3.google.com/images?q=tbn:ANd9GcRGDnxoguj-lu5t0ls4h6mN3NUT_UtCy3zAKKaNHBn5nIz_g2zd
2. Paronychia macierzankowa

https://encrypted-tbn1.google.com/images?q=tbn:ANd9GcSVv-LIiPHVPjyMsYpUs8LT2XX2s-DxLu5LxFZxUQe6cdKl3HiR

3. podwójna hortensja ogrodowa 'Romance'

https://encrypted-tbn3.google.com/images?q=tbn:ANd9GcRZqFg4mNynN9X-vLXt4Lek3FZ3Iw6V5zlzJTC--doT6Yw3WZVI

4. Armeria alba

https://encrypted-tbn2.google.com/images?q=tbn:ANd9GcQvh-aw_9lBWKeHX0tMuc0wBDNxjL7kxF0aZChVzsn-rvOF-IJc

5. Brunnera 'Looking Glass'

https://encrypted-tbn2.google.com/images?q=tbn:ANd9GcSNrZCjekP2a2uBa6hPUKTNnb7Sl6vYZ FsRf1agDHus1MkFEhLp

6. kulnik sercolisty

https://encrypted-tbn3.google.com/images?q=tbn:ANd9GcRClaJqSFGnjDS4p6an96tjrkgZGqtZl G4FAm3kMFS2CKsYFSZ1aQ

7. trawa Hakonechloa macra 'Aureola'
https://encrypted-tbn0.google.com/images?q=tbn:ANd9GcTyCUm_YVpE-ALNBYPH7ePiewKg-YMczcQWk3q6OhTA0sgCeXAYmQ

mam w planie dokupić

1. świecznicę 'Brunette'

https://encrypted-tbn2.google.com/images?q=tbn:ANd9GcQh8vEIiRAn9sQfxUW1SVzEzkGbfRaNf yb-LVHZZfO-jXb1y7vc

2. żurawkę 'Midnight Boyou'

https://encrypted-tbn2.google.com/images?q=tbn:ANd9GcQXOU7Ow8N0-5OT-jyeRXhdx6t3yLqlHC2IfhUQ2UUaq6HOblQD

tola
30-05-2012, 09:13
Alunek, bardzo, bardzo dziękuję za te zdjęcia.
Nawet nie wiesz jak Ci zazdroszczę, że widziałaś to wszystko w realu.
Podoba mi się na tych zdjęciach tak wiele, że trudno powiedzieć co najbardziej.
W większości ogrodów jest woda w różnych rozwiązaniach.
Taki ogród żyje jakby podwójnie. I ten ogrom kwitnących bylin.
Jestem oczarowana :)

Famelia
30-05-2012, 10:02
Zapraszam gorąco, napisz na pw kiedy dokładnie Ci pasuje :)

Alunek
30-05-2012, 10:27
Tolu, wrażeń nie sposób opisać słowami, a zdjęcia nie pokażą wszystkiego, co chciałoby się utrwalić, ale za to wspomnienia są bezcenne :)

Famelko, wysłałam ;)

sara_78
31-05-2012, 11:20
Alu cudny wyjazd sobie zafundowałaś.....na pewno bedziesz wracac do takich wspomnień często .....i widzę że znowu szalajesz zakupowo- ogródkowo.....ja mam zakaz od męża na kupowanie nowych roslin.....boi się że calkowicie zarośniemy za parę lat....pewnie ma rację....
Muszę sobie w związku z tym organizowac na tyłach domu nowe rabaty do obsadzania....bo co ja będę robić!!!

Alunek
31-05-2012, 12:40
Saro, moim zdaniem twój mąż grubo przesadza :p
macie tyle miejsca, że nie zarośniecie ...spoko

Po Angli wzięło mnie na rabaty bylinowe...ale prawda jest taka ,że w chwili obecnej kompletnie nie mam czasu na ogród. Chwasty na tym korzystajĄ i panoszą się na rabatach niemiłośniernie. W przyszłym tygodniu planuję zrobić sobie przerwę w rysunkach i w ramach relaksu pogrzebać w ziemii.

W sobotę może pojadę do Dobrzycy k.Koszalina...do ogrodów Hortulus. Mam tam do odebrania piękną werbenę patagońską,a przy okazji mam zaproszenie na kawę do mojego kolegi ze studiów, który ostatnio wydał książkę pod tytułem "Barwy w ogrodzie. Pomysły,inspiracje,sekrety" - POLECAM!!!



...zazdroszczę ci Wiednia, mojej ukochanej stolicy. Byłam tak juz kilka razy i za każdym razem byłam coraz bardziej zauroczona :rolleyes:

TAR
31-05-2012, 12:41
Alu, widzialam ostatnio na kowalach sosne oregon green, w rzeczywistosci jest jeszcze piekniejsza niz na zdjeciach. szkoda, ze byla taka droga 250 zł nie wyzsza niz 90 cm, bo juz by byla moja. zamowilam nam acrocony, beda jesienia.

Alunek
31-05-2012, 12:58
Super!!!
Tarcia, szukam dla mojej koleżanki 4 świerków 'Blue Montain'. Natknęłaś się na nie gdzieś?

sara_78
31-05-2012, 13:05
ja we Wiedniu jeszcze nie byłam....więc się cieszę bardzo na wyjazd

Alunek
01-06-2012, 07:32
pada deszcz:wave:

Arnika
01-06-2012, 08:04
Łaaał... Ala... jakie cuda pokazałaś... :)

Arnika
01-06-2012, 08:05
U mnie padał i już przestał...
Oby popadał jeszcze....

Alunek
01-06-2012, 08:11
a u mnie w nocy zaczęło padać i nadal pada. Mam nadzieję,że trawnik ożyje bo już zaczynał żółkną. Wczoraj sypnęłam go resztką nawozu. Muszę kupić jeszcze worek...

sara_78
01-06-2012, 08:41
u mnie też padało wieczorem i chyba duzo w nocy......wczoraj mąż kosił i trawa tez zaczynała już żółknąć......

TAR
01-06-2012, 08:49
Super!!!
Tarcia, szukam dla mojej koleżanki 4 świerków 'Blue Montain'. Natknęłaś się na nie gdzieś?

moze i widzialam ale nie mialam na liscie to nie zwrocilam uwagi, tylko szukajac jakiegos nieduzego iglaka na rabate natknelam sie na oregon i fajna satelitke odm. nana

Alunek
01-06-2012, 10:55
o ja głupia...sama zaproponowałam koleżance 'blue montain' ,a teraz ona nie chce słyszeć o zamienniku

TAR
01-06-2012, 11:27
Ala, a czym on sie charakteryzuje szczegolnie? jest kolumnowy? wolno rosnie?
na Kowalach moga miec, ostatnio nawet maigolda tam kupilam, najlepiej zadzwonic zeby km nie robic

Alunek
01-06-2012, 11:39
śrebrny o gęstym stożkowym pokroju...rośnie sporawy,ale nic to ona ma dużo miejsca. Na dodatek wydmuchowo u niej wieksze niż u ciebie, bo działka jest w polu i nie ma jeszcze sąsiadów.
Zaplanowałam nasadzenia z tych świerków, aby osłonić miejsce wypoczynkowe od strony najbardziej wietrznej.
Według mnie mógłby równie dobrze być świerk Hoopsii...

TAR
01-06-2012, 12:23
Alu, na pewno na kowalach widzialam swierki srebrne najzwyklejsze po 37 zł za taki ok. 1 m (wiem, bo sama 3 szt. potrzebuje na oslone i nie zmiescily mi sie do auta). hoopsi sa dosc drogie i powoli rosna, kolumienki iseli fastigiaty tez i sie nie nadaja, bo za waskie.

i mam pytanko techniczne, czy jesli inversa ma wyprowadzony przewodnik to mozna jeszcze jeden podpiac zeby zagescic od gory i stworzyc takiego "gestego oblepka"

Alunek
01-06-2012, 12:39
chodzi ci o gałąź a'la przewodnik?

to wszystko zależy od efektu jaki chcesz osiagnąć. Jeżeli nie będziesz palikować to będzie ścielił się. Prawdę mówiąc te świerki które widziałam to były prowadzone pojedyńczo.

Alunek
01-06-2012, 12:41
ze smutnych wiadomości - żadna z moich budleji nie przeżyła zimy :(:(:(

TAR
01-06-2012, 12:55
chce do glownego przewodnika dolozyc drugi zeby zagescic od gory (sprawilam sobie drugiego inverse :) ) moj pierwszy inversa ma palik i ladny przewodnik, lecz druga galaz jak pawi ogon po ziemii sie czolga i srednio mi sie to podoba. dlatego w tym swiezo zakupionym chce inaczej to rozwiazac. trafilam bardzo ladny okaz.

moja budleja tez nie przezyla niestety

Alunek
01-06-2012, 13:10
u mnie trzy padły :(

TAR
01-06-2012, 13:16
ja chcialam zrobic caly szpaler w zeszlym roku, na szczescie efilo mnie uswiadomila w pore, wiec zamienilam budleje na pecherznice. ale i tak szkoda. widzialam juz budleje na kowalach w kilku odmianach, ja juz nie kupuje czegos co nie przetrwa, chyba zeby potraktowac je jako jednoroczne, koztuja mniej niz doniczka pelargonii.

Alunek
01-06-2012, 14:49
u mnie kilka zim wytrzymały, więc nie są takie nieodporne. Co roku przycinałam je nisko, a one odbijały...no trudno

mam kilka w projekcie przedogródka i nie zrezygnuje z nich dla widoku motyli :p

W niedzielę jadę do Kolbud i chciałabym zajechać do ogrodnictwa na Kowalach. Będzie otwarte?

TAR
01-06-2012, 14:59
bedzie, skoro nawet w zielone mieli otwarte, w niedziele tam dzikie tlumy sie przewijaja. jak dostane prezent pieniezny na urodziny to fundne sobie oregon green :D:D:D

sure
01-06-2012, 16:31
W niedzielę mają czynne, ale krócej. Też kiedyś byłam i dziwiło mnie, jak dużo kupujących... :rolleyes:

Famelia
01-06-2012, 18:51
Moje 3 budleje też padły :( Może trzeba było jakieś kopczyki jesienią zrobić :(

Alunek
01-06-2012, 20:46
w okolicy godz 13 będzie jeszcze otwarte?

Famelio, może....do tej pory były bez zabezpieczeń.... Poszukam informacji na ten temat.

Nadulka
02-06-2012, 07:49
Alu,cieszę się, że wyjazd w pełni cię zadowolił...
Zdjęcia cudowne:)

TAR
02-06-2012, 12:49
w okolicy godz 13 będzie jeszcze otwarte?

Famelio, może....do tej pory były bez zabezpieczeń.... Poszukam informacji na ten temat.

w niedziele jest od 10-15 :)

bogumil
02-06-2012, 13:45
Alu...cudne zdjęcia!!!! Nie można oczu oderwać:)

TAR
04-06-2012, 07:59
Czesc Alu, mam orliki - 3 rodzaje,jeden od mamy a dwa dala kolezanka mamy sa kolory: granatowo-fioletowy, jaskaworozowo-fioletowy i trzeci to niespodzianka. zobacze jak duze sa keszki, bo jeszcze nie rozpakowalam. jak beda spore to podziele i dam ci , a jak malutkie to w przyszlym roku oddziele.

madzialenka
05-06-2012, 20:24
Cześć Dziewczynki.

Powolutku wracam do świata żywych i nadrabiam zaległości. A widzę, że działo się, oj działo.

Pozdrawiam cieplutko.

Alunek
07-06-2012, 07:38
Tarcia, od siebie mogę dać białe orliki na wymianę

Niestety ostatnio kupione orliki 'Narrow Barrow' nie wypuściiły jeszcze zielonego...szkoda. Poszukam innej sadzonki, bo bardzo zależy mi na nich


Włąsnie zbieram się do wyjazdu do ogródów Hortulus k.Koszalina. Wrażeniami podzielę się po powrocie:rolleyes:

TAR
10-06-2012, 12:39
Alu wsadzilam dzis orliki, bylo tego w sam raz, tak wiec wystarczylo tez dla Ciebie, wsadzilam Ci je do doniczek i odstawilam, jak bedziesz miala chwilke to mozesz je odebrac przy okazji. doszlam kolorow: granatowy, ciemnofioletowy i srednio-jasno-rozowy (tego bylo najmniej, bo dopiero w zeszlym roku go mama wsadzala, ale wystarczylo)

musze przeniesc hortensje pnaca i przywarki w inne miejsce czy teraz to dobry czas?

Alunek
11-06-2012, 12:47
Tarcia, mnie się nie pytaj o takie rzeczy, bo ja nagminnie przesadzam jak coś mi nie pasuje...zwykle przyjmują się,ale zdaję sobie sprawę,że balansuje na granicy ryzyka :rolleyes: :D

...w sprawie orlików odezwę się

Kilka zdjęć z wycieczki po ogrodach tematycznych Hortulus

http://i869.photobucket.com/albums/ab257/Alunek/various/IMG_3821.jpg

http://i869.photobucket.com/albums/ab257/Alunek/various/IMG_4016.jpg

http://i869.photobucket.com/albums/ab257/Alunek/various/IMG_4014.jpg

http://i869.photobucket.com/albums/ab257/Alunek/various/IMG_4010.jpg

http://i869.photobucket.com/albums/ab257/Alunek/various/IMG_3999.jpg

http://i869.photobucket.com/albums/ab257/Alunek/various/IMG_3986.jpg

http://i869.photobucket.com/albums/ab257/Alunek/various/IMG_3978.jpg

http://i869.photobucket.com/albums/ab257/Alunek/various/IMG_3973.jpg

http://i869.photobucket.com/albums/ab257/Alunek/various/IMG_3948.jpg

http://i869.photobucket.com/albums/ab257/Alunek/various/IMG_3945.jpg

http://i869.photobucket.com/albums/ab257/Alunek/various/IMG_3939.jpg

Alunek
11-06-2012, 12:52
http://i869.photobucket.com/albums/ab257/Alunek/various/IMG_3992.jpg

http://i869.photobucket.com/albums/ab257/Alunek/various/IMG_3927.jpg

http://i869.photobucket.com/albums/ab257/Alunek/various/IMG_3912.jpg

http://i869.photobucket.com/albums/ab257/Alunek/various/IMG_3904.jpg

http://i869.photobucket.com/albums/ab257/Alunek/various/IMG_3899.jpg

http://i869.photobucket.com/albums/ab257/Alunek/various/IMG_3884.jpg

http://i869.photobucket.com/albums/ab257/Alunek/various/IMG_3873.jpg

http://i869.photobucket.com/albums/ab257/Alunek/various/IMG_3860.jpg

http://i869.photobucket.com/albums/ab257/Alunek/various/IMG_3852.jpg

http://i869.photobucket.com/albums/ab257/Alunek/various/IMG_3846.jpg

http://i869.photobucket.com/albums/ab257/Alunek/various/IMG_3813.jpg

http://i869.photobucket.com/albums/ab257/Alunek/various/IMG_3787.jpg

http://i869.photobucket.com/albums/ab257/Alunek/various/IMG_3767.jpg

http://i869.photobucket.com/albums/ab257/Alunek/various/IMG_3753.jpg

Famelia
11-06-2012, 12:54
Ale tam pięknie! Naprawdę uczta dla oczu! A ten czerwony mostek...

TAR
11-06-2012, 12:56
acha czyli tak jak ja, tez balansuje :D orliki sa zadolowane w doniczkach wiec moga stac na razie u mnie, bylebys odebrala je do jesieni, pojutrze chyba zajade na gielde po lawendy.

jechalam dzis do pracy po obwodnicy poludniowej, ale bajka, jechalam 21 minut liczac od wyjscia z domu do wjazdu pod firma. dla mnie to spore ulatwienie dotad jechalam godzine stara dziurawa droga naszpikowana fotoradarami. jak otworza nitke przy moscie wantowym to juz w ogole bajeczka bedzie.

ciekawy ten Hortulus, moze w czasie urlopu namowie T. na wycieczke

TAR
11-06-2012, 12:59
http://i869.photobucket.com/albums/ab257/Alunek/various/IMG_3860.jpg


czy to jest azalia???? obledna, musze tez taka miec

Alunek
11-06-2012, 13:07
Tarcia, musicie to zobaczyć....
Mnie te ogrody urzekły,aczkolwiek według mnie właściciele powinni pomyśleć o polepszeniu warunków wodnych. W tej chwili woda stoi przez co brunatnieje,a to nie wygląda fajnie. Moje drugie "ale" to brak tabliczek z nazwami przy roślinach. Tulipany i róże tylko takowe oznaczenia miały. Szkoda...nie każdy ma tak bogatą wiedzę, aby odgadność nazwę odmiany.

..co do orlików, to spoko dam radę przed jesienią. Do końca czerwca będę jeszcze zabiegana, a później już tylko lepiej powinno być :rolleyes:

TAR
11-06-2012, 13:19
ooo to mnie zmartwilas, liczylam ze bedziesz wiedziec co to za odmiana azalii, no bardzo mi sie podoba zarowno kolor jak i kwiaty

Alunek
11-06-2012, 13:41
bazę rh i azalii znajdziesz tu http://www.cieplucha.com.pl/?lang=pol&str=1&idg=1&mlody=0

TAR
11-06-2012, 13:45
szukalam tez u pudelka i wychodzi mi po jednych i drugich, ze moze to byc Homebush

Alunek
11-06-2012, 13:52
rzeczywiście podobna. Będziesz chciała ją kupić?

po Hortulusie zachorowałam na derenia kousa. U nich w szkółce nie kupiłam, bo mieli tylko jeden egzemplarz za 380 PLN. Całkiem duży,ale ta cena....

będę szukać w znacznie niższej



Kawika, wyślij mi swój adres. Chciałabym wysłać obiecaną kocimiętkę :rolleyes:

TAR
11-06-2012, 13:56
oczywiscie minimum 3 szt., wlasnie szukam gdzies na necie ale chyba nie mam dnia na szukanie, tam gdzie ja maja to nie robia sprzedazy wysylkowej, na all boje sie kupowac bo nie bede wiediec czy odmiana jest wlasciwa

Alunek
11-06-2012, 14:26
prawdopodobnie we wrześniu/październiku pojadę za Zieloną Górę. Pamiętasz...byłam tam w oddziale zamiejscowych szkółki Pudełków. Jeśli do tego czasu nie kupisz, to mogę do nich podjechać dla ciebie.

TAR
11-06-2012, 14:36
super by bylo, zapytalam tez dziewczyn z poludnia moze ktoras bedzie wczesniej i mi wysle

rasia
11-06-2012, 15:19
Domek Baby Jagi jest czaderski do sześcianu!!!:lol:
Piękne zdjęcia:D.

Alunek
12-06-2012, 12:24
Rasiu, dziękuję :rolleyes:

Alunek
13-06-2012, 13:38
taras mam wciąż niewykończony...ale kwiatki pokażę :rolleyes:

http://i869.photobucket.com/albums/ab257/Alunek/garden/IMG_3722.jpg

http://i869.photobucket.com/albums/ab257/Alunek/garden/IMG_3721.jpg

http://i869.photobucket.com/albums/ab257/Alunek/garden/IMG_3720.jpg

http://i869.photobucket.com/albums/ab257/Alunek/garden/IMG_3698.jpg

TAR
13-06-2012, 13:42
w drewienku to pelargonie angielskie?

Alunek
13-06-2012, 13:43
Susza dała w kość trawnikowi. Miejscami wygląda tragicznie... przydałoby się automatyczne nawadniamie. Moje marzenie;)
Na szczęście brak wody innym roślinkom nie przeszkadza, aż tak bardzo...

http://i869.photobucket.com/albums/ab257/Alunek/garden/IMG_3714.jpg

http://i869.photobucket.com/albums/ab257/Alunek/garden/IMG_3712.jpg

http://i869.photobucket.com/albums/ab257/Alunek/garden/IMG_3711.jpg

http://i869.photobucket.com/albums/ab257/Alunek/garden/IMG_3709.jpg

http://i869.photobucket.com/albums/ab257/Alunek/garden/IMG_3706.jpg

http://i869.photobucket.com/albums/ab257/Alunek/garden/IMG_3705.jpg

http://i869.photobucket.com/albums/ab257/Alunek/garden/IMG_3702.jpg

Alunek
13-06-2012, 13:48
w drewienku to pelargonie angielskie?

drewniane skrzynki z kratką na ewentualne pnącze :rolleyes:


na tarasie mam jeszcze drewniany regał z Jyska obstawiony doniczkami z ziołami i kwatkami. Zrobię zdjęcie wieczorem...

TAR
13-06-2012, 13:53
takie tez mam "na ewentualne pnacza" ktore pewnie nigdy tam nie zostana wsadzone.
chociaz teraz mnie natchnelas, moze clematisy? tylko czy zima nie przemarzna?

ale nie odpowiedzialas w tych donicach to pelargonie, tak?

Alunek
13-06-2012, 14:23
pelargonia bluszczolistna:yes:

u mnie pnącza były i się zmyły (czyt.przemarzły :()

TAR
13-06-2012, 14:31
mi sie wlasnie bratki juz tam "koncza" i mysle co wsadzic, rozchodniki przekladam (przy okazji chcesz szczepke tego Cloud Walkera?) i padlo na pelargonie, podobaja mi sie bialo-fioletowe angielskie i do nich pomiedzy cos szarego wcisnąc

TAR
13-06-2012, 14:33
u mnie pnącza były i się zmyły (czyt.przemarzły :()

ja w zeszlym roku mialam groszek pachnacy z maciejka i daliami, za rok moze zrobie fasole pnaca, fajnie wyglada i ma dosc geste liscie chroniace przed wiatrem. a w tym teraz mam bratki i rozchodnika a za chwile wsadze te pelargonie.

dorbie
14-06-2012, 11:00
Alu, pokaż ten regalik i jak masz postawiony na tarasie

Alunek
14-06-2012, 13:29
Tarcia, z wielką chęcią....bardzo lubię rozchodniki

...coraz więcej mam u ciebie długów wdzięczności...hortensje, orliki, rozchodniki ....nie wypłacę się:rolleyes:
byłaś na giełdzie?

Dorotko, zdjęcia już się wgrywają do albumu :)
PS. gdzie się podziewałaś tyle czasu, FO?

Alunek
14-06-2012, 13:35
obrus z Pepco+ poduchy z Jyska, czyli taras w lawendowej odsłonie ;)

http://i869.photobucket.com/albums/ab257/Alunek/garden/IMG_4027.jpg

http://i869.photobucket.com/albums/ab257/Alunek/garden/IMG_4024.jpg

http://i869.photobucket.com/albums/ab257/Alunek/garden/IMG_4023.jpg

http://i869.photobucket.com/albums/ab257/Alunek/garden/IMG_4022.jpg

http://i869.photobucket.com/albums/ab257/Alunek/garden/IMG_4021.jpg

http://i869.photobucket.com/albums/ab257/Alunek/garden/IMG_3722-1.jpg

Alunek
14-06-2012, 13:44
żurawka 'Ginger Peach'

http://i869.photobucket.com/albums/ab257/Alunek/garden/IMG_4041.jpg

żylistek w rozkwicie

http://i869.photobucket.com/albums/ab257/Alunek/garden/IMG_4037.jpg

wczoraj walczyłam z chwastami w warzywniaku i zrobiłam minizielnik w byłym kwietniku. Jeżeli pogoda pozwoli (teraz pada :wave:), to na dzisiaj planuję przesadzenia. Wspominałam już wcześniej.... na wschodniej rabacie zrobił się busz, który koniecznie muszę zlikwidować zanim ucierpią roślinki.

niestety muszę również wykopać dwa jałowce skalne skażone grzybem lub innym paskustwem. Szkoda..spore już były :(

TAR
14-06-2012, 13:53
Tarcia, z wielką chęcią....bardzo lubię rozchodniki

...coraz więcej mam u ciebie długów wdzięczności...hortensje, orliki, rozchodniki ....nie wypłacę się:rolleyes:
byłaś na giełdzie?

Ala nie bylam, znowu zaspalam, dzis ide wczesniej spac zeby jutro dac rade. najpozniej o 10 sie klade. poza tym kolezanka zapomniala dzis kluczy od firmy i lecialam na zlamanie karku zeby ludzikow powpuszczac. ale jutro to juz mus, sama mam palaca potrzebe lawendowa :D

o wyplacaniu nawet nie chce slyszec, byle Ci to ladnie roslo. Szukam takiego czegos jak masz na regale, te dwie szarozielone roslinki, co to jest? i gdzie to moge dostac?

TAR
14-06-2012, 13:54
moj zylistek nie zakwitl w tym roku niestety :(

Alunek
14-06-2012, 14:07
szaro-zielone to kocanka włochata. Powinnaś ją dostać w ogrodniczym razem z pelargoniami.

Wczoraj przy okazji pielenia odkryłam mnóstwo samosiejek lawendowych. Przepikowałam je w bardziej stosowne miejsce i mam nadzieję,że ładnie rozrosną się.
Z tego powodu na razie wstrzymam się z kupowaniem...no chyba ,że byłyby różowe lawendy to możesz kupić dla mnie pięć

TAR
14-06-2012, 14:14
jeju ale traba ze mnie przeciez mam kocanki wsadzone w donicach, moje sa bardziej srebrzyste, stad ta pomylka.
moge sprobowac z rozowymi ale skad bede wiedziec czy to akurat rozowe? sprzedawcy czesto mowia nieprawde zeby tylko kupic, wiesz jak jest.
moje lawendy ze skalniaka tez wszystkie odbily ale potrzebuje w inne miejsce te 100 krzakow minimum, beda szly wzdłuż sciezki wejsciowej pomiedzy hakuro a oscistymi, chce zrobic z nich dywan, no i porzebne tez pod jalowce jak szalwii nie dostane.

Alunek
14-06-2012, 14:45
Tarcia, jak nie będziesz miała pewności to nie bierz, spoko :cool:

fajnie planujesz.. widziałam taką lawendowa ścieżkę w jednym ogrodzie na naszym osiedlu...fajnie to wygląda:)Tylko , czy koniecznie potrzebujesz aż 100 sadzonek? Lawenda bardzo rozrasta się....

...z innej beczki ... Madziu, szałwia dotarła cała i zdrowa. Wczoraj zakotwiczyłam ją na rabatce. Dziękuję raz jeszcze bardzo bardzo :hug:

TAR
14-06-2012, 15:07
a ile lawendy na m2 trzeba liczyc? zalozylam 12 szt. na m2 sciezka ma ok. 8m2 po przeliczeniu to wychodzi 96 szt. chyba, ze inaczej przeliczac. Elfir mi podala, ze runianek na m2 sadzi 12-16 szt. by zadarnic. to chyba z lawenda podobna ilosc?
a w ogole taka rozowa lawenda bardziej by mi pasowala kolorystycznie. i kupie waskolistna jest ladniejsza niz ta francuska mimo ze francuska ma zdobniejsze liscie i wiekSze kwiaty to jak urosnie to taki dziki badyl z niej.

aka z Ina
14-06-2012, 16:15
zarówno ogród Hortulusa jak i twój miodzio!!!

zazdroszczę Ci tych ogrodowych wędrówek i to bardzo;)

TAR
15-06-2012, 08:53
Alu kupilam sobie lawendy ale mieli tylko fioletowe w odmianach: srebrna, francuska,waskolistna. kupilam 90 szt. tej zwyklej waskolistnej u mnie one najladniej kwitly i rosly, po 2,6 zł. za ladnie rozkrzewiona sadzonke, jak mi zabraknie to dokupie w przyszłym tygodniu, mam co robic, musze je poadzic :D

TAR
15-06-2012, 08:55
byly tez ladne pelargonie po 3 zl za szt. nie wzielam, bo tyle nie potrzebuje, sprzedaja po 15 szt. na paletkach, to samo z kocankami. u justyny takie same kwiaty kosztuja od 6-15 zł za sadzonke.

Alunek
15-06-2012, 10:51
ceny bardzo atrakcyjne!!!! Ale co do ilości to nadal mam wątpliwość. Według mnie rozstawa co 30 cm byłaby wystarczająca...

Akuś, co mam powiedzieć...ten typ tak ma :)
Tyle jest pięknych miejsce, które chcę jeszcze zobaczyć...nie wiem czy mi życia wystarczy ;)

TAR
15-06-2012, 11:03
zobaczymy, jaby co to ja mam gdzie nadmiar skitrac :D
kurteczka te pelargonie byly takie ladne w kolorze intensywnie rozowym i bialym z fioletowa obwodka, az mi troche zal ze nie wzielam, jak teraz licze to bym zagospodarowala te 15 szt. a w ogrodnictwach po 12, 15, 17 zł. sa

sara_78
15-06-2012, 11:08
Witaj Alu Twój ogród jest piękny...kolory i nasadzenia super.

Ja wczoraj szalałam u siebie aż do 21 i dzisiaj nie mogę się do końca wyprostować....ale tak jak napisałaś wyżej...ten typ tak ma.
Strasznie u mnie dużo chwaściorów po tych deszczach.

Bardzo lubię oglądać Twój ogród........

A co tam w domu ...coś działasz, cos się u Ciebie zmienia??

TAR
15-06-2012, 11:10
u nas wczoraj po poludniu caly czas padalo grrrrrr a chcialam opryski na mszyce robic. o ile dzis nie bedzie padac, to jest swietna pogoda na sadzenie. na tyle cieplo, ze nie zmarzne i na tyle zimno, ze sie nie zgrzeje. od jutra zapowiadaja upaly ;)

sara_78
15-06-2012, 11:18
u nas wczoraj było ładnie...poplewiłam trochę..obłożyłam włókniną nową rabatę a dzisiaj wysypię korę...a mszyce wczoraj pryskał mój mąż...przycięłam śliwy i one całe w mszycach były

TAR
15-06-2012, 11:20
Alu przypomnisz mi raz jeszcze co to za trawki od Ciebie (kostrzewe rozrozniam - pieknie odbila i rosnie) chodzi mi o te pozostale paskowane i te same zielone. chyba sobie jakas trawke sprawie skoro tak ladnie sie przyjely. i Kastorek tez ich nie "zaszczyca"

Alunek
15-06-2012, 11:24
Tarcia, wcale się nie dziwię,że żałujesz... w takiej cenie.

Saro, dziękuję dziękuję :hug:

W domu nic nie robię, nawet wykończenie ogrodzenia zostawiłam sobie na jesień. Ostatnia prosta na studiach była/jest tak aksorbująca dla mnie,że nie mam siły i ochoty rozpoczynać kolejnych "rewolucji". Przez studia oraz liczne moje wyjazdy dom i ogród leżał odłogiem...teraz powoli odkopuję się :)

apropos ogrodu...udało mi się zamówić kamyki w dobrej cenie. Wysypię je wokól oczka, warzywniaka i jak wystarczy to jeszcze na frontową rabatę ( pod surmię)

Alunek
15-06-2012, 11:26
Tarcia, pasiasta trawka to mozga trzcinowata pstra 'Picta'

Alunek
15-06-2012, 11:28
u mnie też wczoraj ładnie popadało...nareszcie!!!! przez suszę prawie straciłam trawnik ...

TAR
15-06-2012, 11:28
trzeba bylo mowic, ze potrzebujesz, przeciez u mnie za plotem cala gorka lezy i nie mam co z nimi zrobic, odstapilabym ci po kosztach.

pelargonie moge w poniedzialek tez wziac i tak pewnie bede po rozchodniki.

TAR
15-06-2012, 11:29
Tarcia, pasiasta trawka to mozga trzcinowata pstra 'Picta'

zapisuje juz

Alunek
15-06-2012, 11:30
serio? nie zauważyłam, jak byłam u ciebie...jakie to są kamloty?

sara_78
15-06-2012, 11:37
ja też w domu nic nie robię...po pierwsze brak kasy a po drugie zwyczajnie mi się nie chce

moja trawa tez wygladała już okropnie...ale popadało ostatnimi dniami sporo i juz trochę odżyła

Alunek
15-06-2012, 11:48
u nas chmury wisiały przez wiele dni i codziennie łudziłam się ,że coś z nich spadnie, więc nie podlewałam. Gdy zaczęłam podlewać ( tak 2-3 h dziennie) to w końcu spadło. Mam nadzieję,że trawnik szybko zregeneruje się...podsypałam go nawozem

TAR
15-06-2012, 11:52
serio? nie zauważyłam, jak byłam u ciebie...jakie to są kamloty?

a ty mowisz o kamlotach? bo ja myslalam ze o zwirku plukanym takim jak na opaske sie daje, rabate kamyczkowa tym obkladalam.

TAR
15-06-2012, 11:54
u nas chmury wisiały przez wiele dni i codziennie łudziłam się ,że coś z nich spadnie, więc nie podlewałam. Gdy zaczęłam podlewać ( tak 2-3 h dziennie) to w końcu spadło. Mam nadzieję,że trawnik szybko zregeneruje się...podsypałam go nawozem

my chyba swoj zasililismy w ub. piatek, trawa z zoltej stala sie zielona, wczoraj tylko T. posypal w paru miejscach gdzie wymaga intensywniejszego dokarmienia.

no nic zaraz lece do domku, dzis mam szybciej weekend :)

Alunek
15-06-2012, 12:42
no nic zaraz lece do domku, dzis mam szybciej weekend :)

szczęściara :)

TAR
18-06-2012, 09:20
Tarcia, pasiasta trawka to mozga trzcinowata pstra 'Picta'

Alu a mam jeszcze taka cala zielona nie paskowana to tez jakas mozga? szalenie mi sie podoba i slicznie sie prezentuje na karpie i nad kamieniami. nawet T. stwierdzil, ze mozna wiecej tego posadzic, bo mu sie podoba. co to jest?

Alunek
18-06-2012, 09:49
ode mnie ...to rozplenica japońska :yes: jesli chcecie jej więcej to wykopię dla was odnogi, jak pojawią się. To jest dosyć ekspansywna trawa...a nawet uciążliwa.


wczoraj byłam na wystawie rolniczej w Starym Polu k.Malborka. To taka cykliczna impreza. Cos podobnego do tej w Lubaniu. Było sporo stoisk z roślinami...no i oczywiście nie obyło się bez zakupów..

Kupiłam kilka traw (głównie miskantów), jarząb mączny , sosnę limbę i himalajską ( małe wypierdki po 6 zł), 10 bodziszków kantabryjskich, jeżówkę 'Doube Delight', brunnerę 'King's Ransom'.
Miałam jeszcze ochotę na kilka żurawek (od 5-do 15 zł/szt.),ale ostatecznie nie kupiłam...bo inaczej musiałabym siatkę nieść w zębach :D

Chociaż roślin wieloletnich było sporo, to i tak górowały jednoroczne...w bardzo dobrych cenach -1-3-5 zł...za to lawendy były bardzo drogie - po 4,5 do 6 zł

sure
18-06-2012, 10:00
Alunek, taras w lawendowej odsłonie baardzo mi się podoba. Pamiętam, ze szukałaś drzew do osłony tarasu, a nie pamiętam, co w końcu wybrałaś? :)
A moja rozplenica się tak bardzo nie rozplenia, choć kępa już jest spora. W tym roku suche zeszłoroczne "ściernisko" zostało pośrodku kępy i zrobiła jej się łysonka. Próbowałam wygrabić to, ale trzeba było użyć mocniejszego narzędzia... :rolleyes:

widzę, ze 100 stronka, gratulacje! :)

TAR
18-06-2012, 10:10
ode mnie ...to rozplenica japońska :yes: jesli chcecie jej więcej to wykopię dla was odnogi, jak pojawią się. To jest dosyć ekspansywna trawa...a nawet uciążliwa.


wczoraj byłam na wystawie rolniczej w Starym Polu k.Malborka. To taka cykliczna impreza. Cos podobnego do tej w Lubaniu. Było sporo stoisk z roślinami...no i oczywiście nie obyło się bez zakupów..

Kupiłam kilka traw (głównie miskantów), jarząb mączny , sosnę limbę i himalajską ( małe wypierdki po 6 zł), 10 bodziszków kantabryjskich, jeżówkę 'Doube Delight', brunnerę 'King's Ransom'.
Miałam jeszcze ochotę na kilka żurawek (od 5-do 15 zł/szt.),ale ostatecznie nie kupiłam...bo inaczej musiałabym siatkę nieść w zębach :D

Chociaż roślin wieloletnich było sporo, to i tak górowały jednoroczne...w bardzo dobrych cenach -1-3-5 zł...za to lawendy były bardzo drogie - po 4,5 do 6 zł

oj tak bardzo bym chciala, wyjatkowo mi sie podoba, zamowilam wlasnie pare trawek i nie pomyslalabym, ze to rozplenica. moja mama tez byla w starym polu w sobote ale skubana powiedziala mi o tym po fakcie, bo chcialam piwonie ogrodowe. teraz "za kare" ma pochodzic po sasiadkach dzialkowych i zebrac tyle ile sie da, na razie ma juz 3 szt. rozowe, bordowe i biale :D
z trawkami zaszalalam, chyba je polubie. do koszyka trafily 2 odmiany mozgi biala i picta, trzcinnik, red barony, perłowka atropurppurea, miscant purpurascens. na liscie mam jeszcze miscanty, ktorych czasowo brak: nanus variegatus, blutenwunder, beauty queen, dixieland i teraz tez rozplenice.

Alunek
18-06-2012, 11:19
Sure, dziękuję :)
po stronie zachodniej tarasu posadziłam dwie robinie akacjowe odm. Umbraculifera. Jak podrosną to przysłonią taras przed wzrokiem sasiadów. Niesty cień od nich będzie mały. Zeby przysłonić słońce w momencie kiedy jest ono najwyżej to obiekt zacieniający musiały rosną przed schodami z tarasu....pech. Nadal myślę nad zrobieniem drewnej pergoli, którą obrastałyby pnącza. Myślę,że takie rozwiązanie mogłoby sprawdzić się...

jedna z rozplenic (najstarsza) też mizernie wyglądała po zimie,ale mam jeszcze trzy inne krzaki. Potrzebujesz sadzonki?

Tarcia, trawki są bardzo wdzięcznymi roślinami. Wcalę mnie nie dziwi ,że zachorowałaś na nie. Mój stan można uznać już za nieuleczalny pod tym względem :D:p

Moje nowe trawki to miskanty chińskie : 'Grosse Fontane', 'Kleine Silberspinne', 'Ferner Osten', oraz strzepnica sina. Jeszcze jedną trawkę kupiłam ...nazwy podam później, bo nie pamiętam :(

W przyszłym roku pamiętaj,żeby wybrać się na wystawę...warto :yes:

tola
18-06-2012, 11:36
Alunek, a gdzie kupowałaś trawy?

Alunek
18-06-2012, 12:38
Tolu, na wystawie rolniczej.

Mam wizytówkę tej szkółki - Szkólka byli O.M.Dąbrowscy z Barczewa k.Olsztyna, http://byliny-olsztyn.pl/trawy-ozdobne
Oni nie prowadzą sprzedaży wysyłkowej,ale Ty możesz zrobić sobie do nich wycieczkę ;)

TAR
18-06-2012, 13:00
No Ala ja jestem ciekawa tylko czy mi te trawki przezyja. swoje kupilam ogrodytraw.eu a te ktorych u nich nie bylo na trawki.pl
dziewczyny wczesniej polecaly wiec zaryzykowalam.

Alunek
18-06-2012, 14:06
wydaje mi się,że do sprzedaży wysyłkowej szkólki dają mniejsze egzemplarze niż te, które można bezpośrednio kupić. Takie odnosze wrażenie. Osobiście kupowałam na allegro od sprzedawcy smal ( trawki.pl) i akex-Albamar. Od pierwszego trawki nie przeżyły zimy..od drugiego - okaże się za rok :p

TAR
18-06-2012, 15:04
no tak tyle, ze w ogrodnictie takich konkretnych odmian czasem nie ma, no i ceny tez duzo wyzsze niestety. troche mnie zmartwilas z tym trawki.pl , bo inne dziewczyny byly zadowolone wiec sie tym zasugerowalam. jak dotad moje zakupy internetowe sa 70/30. wszystkie hortensje, ktore kupilam mi przezyly a wrecz ladnie sie zagescily, swierczek przezyl, sosnica wreszcie znalazla nowe miejsce, w ktorym zaczela momentalnie przyrastac, to samo kielichowiec, kompletnie nie udaly mi sie zakupy cebulek - nie wzeszedl prawie zaden krokus, z 200 czosnkow moze jest 10.

tola
18-06-2012, 21:16
Alu, dziękuję za namiary.
W Biskupcu mam koleżankę z podstawówki, będzie okazja odwiedzić :)

Alunek
19-06-2012, 08:37
Tolu, cieszę się że mogłam pomóc :)

Tarcia, może to przypadek z tymi trawami, bo generalnie ja bardzo dużo roślin kupiłam przez internet i w 80-90% byłam zadowolona. Wpadkę zaliczyły jedynie trawy i ostatnie zakupy na cebulki-kwiatowe.pl - 40% cebul i kłączy wypuściło zielone ...porażka:(

Jak u ciebie po nocnych burzach i wichurach?

TAR
19-06-2012, 08:49
u nas byl horror, nie ma pradu i wody, powalone grzewa, reklamy, pospadane dachowki (na szczescie nie u mnie) u mnie tylko drewniano-metalowa lawka zmienila miejsce pobytu, widzialam jak fruwala, smietnik przefrunal do sasiada. normalnie jak traba powietrzna. my z okrusiem sami w domu, bladzilismy po ciemku szukajac swiecy (a wielka latarka byla na wyciagniecie reki ale tylko T. o niej wiedzial;) ) zaliczylam z Okruchem jeden bolesny upadek ze schodow, potem szybko do sypialni pod koldre. obudzialm sie rano i T. juz byl, wrocil w nocy po meczu mocno zaniepokojony o nas. od razu lepiej :) a jak u Was duzo szkod?

Alunek
19-06-2012, 09:21
patrzyłam przerażona na to co się działo za oknem. Chyba po raz pierwszy w życiu tak się bałam. Już widziałam oczyma wyobraźni, jak trampolina (nasz nowy mebel ogrodowy), taczka i meble latają sobie po działce. Na szczęście to tylko były moje upiory. W rzeczywistości wiatr połamał jedną niewielką gałąź na katalpie, wyrwał jałowca którego w sobotę wsadziłam i nie zdążył się jeszcze ukorzenić, no i niestety ułamał główny pęd na małym jarząbie mącznym. Podwiązałam ten pęd taśmą spinającą ...tak na szybko. Szkoda mi go :(:(:(

TAR
19-06-2012, 09:30
ja nawet nie wyszlam rano na ogrod, straty sprawdze po powrocie, T. wspomnial tylko, ze klony palmowe stracily wszystkie liscie. zobaczymy co jeszcze

Alunek
19-06-2012, 12:44
dla wszystkich którzy kochają trawki nieocenione żródło inspiracji i wiedzy :) http://www.knollgardens.co.uk

Alunek
19-06-2012, 12:56
ostatnia z kupionych traw to Drżączka średnia - czyli Briza media :)

TAR
19-06-2012, 13:09
cos czuje, ze wpadne po same uszy z tymi trawami i T. sie tez bardzo podobaja. Po prostu te od ciebie prawie wszystkie sie ladnie u mnie przyjely wiec i serce do nich mocniej piknelo :D trawki nadaja takiej lekkosci, "fontannosci" (nowy wyraz) rabatom

Alunek
19-06-2012, 13:26
coś do poczytania - wywiad z właścicielem ogrodu (link post wyżej) http://www.architekturakrajobrazu.info/ogrody-i-parki/44/2935-ogrod-traw-w-dorset

traw nie da się nie kochać :cool:
U siebie planuję zagospodarowac dużą rabatę w 80% złożoną z traw...powoli buduje się i cieszy oczy :rolleyes:

TAR
22-06-2012, 10:21
Alu trzymam za ciebie kciuki w weekend i zycze powodzenia. szampana wypijemy po twoim powrocie :D

rasia
22-06-2012, 10:25
Aluncia, miałaś wczoraj imieninki? Nawet jeśli nie, to wszystkiego najlepszejsiego!!!:D Spełniania marzeń krok po kroczku i samorealizacji powiązanej z innymi realizacjami;):D. Buziaki:hug:.

TAR
25-06-2012, 11:26
czesc Alu i jak???? obroniona ?


I powiedz mi jeszcze kochana ile czekalas na trawy z trawki.pl oni sa kompletnie niepowazni, zamowilam tydzien temu, wplacilam kase i zero kontaktu. na maile ani telefony nie odpowiadaja.

Alunek
26-06-2012, 10:42
Witajcie:)

dziękuję za trzymanie kciuków i życzenia imieninowe

ZDAŁAM EGZAMIN NA 5 !!!! ...i bardzo powoli wracam do świata żywych. To był jeden z najcięższych weekendów w moim życiu, ale nie żałuję. Było warto :yes:

Teraz rozglądam się za dobrym kursem rysunku,żeby rozwinąć już to co umiem...( dostałam pochwałę od profesora)

Tarcia, z tego co pamiętam to też stosunkowo długo czekałam... ponad tydzień napewno

rasia
26-06-2012, 10:47
Alunku!!! Moje gratulacje!!!:wave:

TAR
26-06-2012, 10:50
Alu gratulacje, koniecznie musimy to opic babelkami :)

Famelia
26-06-2012, 11:22
Gratuluję gorąco! Wielki sukces!

Alunek
26-06-2012, 11:23
Dzięki :hug:

koniecznie trzeba to opić:yes:tak sobie myślę,że może w przyszłym tygodniu zrobię małe spotkanko u mnie

co ty na to?

Alunek
26-06-2012, 11:26
Gratuluję gorąco! Wielki sukces!


Agnieszka, dziękuję ci serdecznie :rolleyes:
dla mnie to było duże wyzwanie ...pogodzenie obowiązków domowych, pracy zawodowej, opieki nad dziećmi i studiów. Udało się , bo jak człowiek czegoś bardzo pragnie i dąży do realizacji swoich marzeń to MUSI UDAĆ SIĘ :wiggle:

TAR
26-06-2012, 11:27
w przyszlym mi pasuje, jeszcze musze pogadac z T. ale plany weekendowe zwykle mamy te same :D

dorbie
26-06-2012, 12:18
Gratulacje!!! :-)

paulatomczyk
26-06-2012, 14:11
Witajcie:)

dziękuję za trzymanie kciuków i życzenia imieninowe

ZDAŁAM EGZAMIN NA 5 !!!! ...i bardzo powoli wracam do świata żywych. To był jeden z najcięższych weekendów w moim życiu, ale nie żałuję. Było warto :yes:

Teraz rozglądam się za dobrym kursem rysunku,żeby rozwinąć już to co umiem...( dostałam pochwałę od profesora)

Tarcia, z tego co pamiętam to też stosunkowo długo czekałam... ponad tydzień napewno



ALu gratuluję!!!!!!!!!!!

Alunek
26-06-2012, 14:14
Dziękuję dziewczyny :)

rogbog
26-06-2012, 15:37
Gratulacje Alunku!:)
http://www.twojekwiaty.pl/do/image/_big/ARR10_53.jpghttp://www.twojekwiaty.pl/do/image/_big/U068.jpg

sure
26-06-2012, 17:46
Gratuluje jeszcze raz! :D

kala67
27-06-2012, 05:38
Ja równiez gratuluje z całego serca !!!! :)

Alunek
27-06-2012, 11:11
jeszcze raz wszystkim bardzo dziękuję :hug:

Nadulka
27-06-2012, 11:33
Alu,gratulacje:)
wiedziałam, że dasz rade;)

tola
27-06-2012, 11:43
dla mnie to było duże wyzwanie ...pogodzenie obowiązków domowych, pracy zawodowej, opieki nad dziećmi i studiów. Udało się , bo jak człowiek czegoś bardzo pragnie i dąży do realizacji swoich marzeń to MUSI UDAĆ SIĘ :wiggle:


Alu, JESTEŚ WIELKA

z całego serca gratuluję i podziwiam :)

122625