PDA

Zobacz pełną wersję : Motylowe budowanie - KOMENTARZE



Strony : [1] 2 3

antolek
23-08-2006, 08:49
A TUTAJ PROSZĘ O KOMENTARZE...

Rady, wskazówki, spostrzeżenia itp.....mile widziane :)

Zuzza
23-08-2006, 09:39
Antolek - Szczere gratulacje !!!! Bardzo się cieszę :-)

Pozdrawiam przyszłego sąsiada :-)
No i wklejaj te zdjęcia :-)

Zuzza
25-08-2006, 10:29
Hej ! To znowu ja ;-)


Wreszcie widzę gdzie jest Twoja działka ;-) rzeczywiscie rzut kamieniem ;-)

Mam pytanko: Skad ściągnełes to zdjęcie satelitarne?

Ja oglądam na maps.google.com -ale tam nasza okolica jest sprzed kilku lat - a tu widac ze to wiosna zeszłego roku.

Niestety na boje z urzędami , papierami, bankami musisz się psychicznie przygotować ;-)

antolek
25-08-2006, 10:42
Hej ! To znowu ja ;-)



Mam pytanko: Skad ściągnełes to zdjęcie satelitarne?

Ja oglądam na maps.google.com -ale tam nasza okolica jest sprzed kilku lat - a tu widac ze to wiosna zeszłego roku.

Z naszej rodzimej strony Urzędu Mniasta Słonecznego Warszawy :)

http://mapa.warszawa.um.gov.pl/

Jest to wpraqwdzie 2005 rok i w naszej okolicy jescze pustki, ale i tak jest nieźle.

Zuzza
25-08-2006, 10:56
Niestety mój komp tej mapy nie trawi :-( trudno...

To kiedy planujecie rozpocząć budowę? Na wiosnę? Wcześniej chyba będzie trudno ;-)

antolek
25-08-2006, 11:12
No najchętniej to bym chociaż fundamencik sklecił w tym roku, ale czasu mało. Najgorzej jest z WZiZT bo w Wawrze jest totalna czkawka decyzyjna. Mam nadzieję, że nie będę musiał czekać jak niektórzy ponad rok - bo to będzie tragedia.

Projekt i pozwolenie na budowę to raczej szybko (o ile miesiąc lub dłużej można tak nazwać :) :x

Najbardziej takim terminem prawdopodobnym jest wiosna z ambicjami przeprowadzki na zimę.....zobaczymy...:)

A Wy planujecie zakończyć w tym roku i się sprowadzić ??

Wczoraj moja małżonka była na spacerku w okolicy i mówiła, że widziała waszą chatkę. Dało jej to miły dreszczyk że też chcemy jak najszybciej...

Zuzza
25-08-2006, 11:38
Z warunkami może być róznie... My czekaliśmy w sumie prawie 10 miesięcy. Przez to przegapiliśy jeden sezon budowlany... Na pozwolenie to już szybko tylko 2 miesiace ;-)

Z projektem to jest niezła zabawa -zwłaszcza jak robicie indywidualny - my się babralismy ze wszystkimi zmianami ponad miesiąc...

Co do naszych planów - myślę, że nie uda nam się na zime sprowadzić... Dlaczego? - bo nie będziemy mieli gazu. Gaz pewnie będzie na wiosnę - A wolelibyśmy nie wchodzić w żadne tymczasowe ogrzewanie. Chociaż z drugiej strony - jak się wszystko uda zrobic - to szkoda będzie nie przeprowadzic się ;-)

Powodzenia !!

Ani@
14-09-2006, 14:11
Hej :D witam sasiada, my bedziemy budowac dom w Miedzylesiu, okolice osiedla Borki znam, bo mam na nim rodzine. Wspolczuje oczekiwania na WZ...my wlasnie odebralismy swoje WZ, czekalismy 6m-cy :roll: masssakra. Teraz zabieramy sie za projekt, tez bedziemy miec indywidualny :) Mam nadzieje, ze cos sie ruszy w tym nieszczesnym urzedzie i troche przyspiesza, slyszalam cos o wymianie kady :wink: , wiec moze nie bedziecie czekac tyle co my.

antolek
15-09-2006, 07:39
Witam serdecznie sąsiadkę
bardzo się Cieszę, bo już kilka osób planuje w przyszłym roku w okolicy więc będzie raźniej. Z zazdrością gratulują otrzymania WZiZT :) :D
6 miesięcy - szmat czasu :)
Macie może jakiegoś dobrego i niedrogiego projektanta z którym robicie projekt ??

Powodzenia życzę

Ani@
21-09-2006, 19:44
Czy jest dobry, to sie okaze :wink: , w kazdym razie polecony...koszt projektu ma wynosic ok. 3tys.

antolek
22-09-2006, 07:47
Czy jest dobry, to sie okaze :wink: , w kazdym razie polecony...koszt projektu ma wynosic ok. 3tys.
A mogę prosić w takim razie namiar na priv ??

Szukam również osoby, która stworzy projekt :)

Ani@
12-10-2006, 14:16
Przepraszam, ze z takim poslizgiem, ale niestety mam notoryczny niedoczas :wink: i zadko tu zagladam - wlasnie wyslalam pw :)

trusia
04-12-2006, 13:47
Witam sąsiada! Będziemy mieszkać w okolicach Borowieckiej. Natomiast ja z twojej mapki nie do końca mogę się zorientować, gdzie się budujesz. Ot, jak to baba! :)

Zdziwiona jestem narzekaniami w grupie nt. tego ile czasu trwa zalawtwianie formalnosci w gminie. Ja i mąż kupilismy działkę, uzyskaliśmy wziz oraz pozwolenie na budowe, dostaliśmy kredyt i postawiliśmy stan surowy otwarty - wszystko od wiosny tego roku. Ekipa budowlana opusciła dom 2 tygodnie temu. Co prawda pare razy odwiedzilismy urząd na Żegańskiej, aby dopilnować tematu i na pewno trwało to dłużej niż się spodziewaliśmy, ale nie trwało to miesiącami.

Tak czy inaczej gratuluje wyboru okolicy! Nie można bylo lepiej trafic!

kasia w
27-12-2006, 13:57
No to gratulacje Antolku.
Wiem jak się cieszysz bo ja też kilka miesięcy na te ostateczne warunki czekałam...
Dostałam je kilka dni przed Świętami...
Teraz mam nadzieję, że nikt się nie odwoła i się uprawomocnią....
Wiem, że to mały kroczek, ale ważne, że do przodu :) :) :)
Pozdrawiam kasia

Zuzza
16-01-2007, 17:03
Hello Antolku !!


Coś mi Twoje posty umykały ;-)

Gratulacje z odbioru WZiZT ! Teraz masz sporo czasu do wiosny, aby z innymi formalnosciami zawalczyć. My też na kolejne warunki czekamy, ale złozylismy pod koniec października i dziś pani R powiedziała, zeby za miesiąc sie dowiadywać..

Wklejaj jak najszybciej ten projekt, to go troszkę skrytykujemy ;-) będzie czas na poprawki ;-) A jak ogólnie oprócz tych terminów układa Ci się praca z tym projektantem? Godny polecenia?

Sąsiadko Trusio - zastanawiam się który toTwój dom... W której przecznicy od Borowieckiej budujesz się? Jakie są tam inne charakterystyczne domy?? Antolek i ja jesteśmy na wysokości chałupy z bali, która była przeniesiona przy Borowieckiej. Tylko trochę głębiej...

Antolku, co do wykonawcy to ja bym nie czekała na gotowy projekt... My zaczynając w kwietniu ekipę mielismy umówioną już w lipcu.... Teraz moze być ciężko coś znaleźć... OK juz nie kraczę....


Pozdrowienia!!!

antolek
17-01-2007, 07:44
No właśnie strasznie się boję z ekipą. Ale jestem dobrej myśli ;)
A projekt jest wstawiony w dzienniku budowy. Bardzo proszę o opinie ;)

Jeśli chodzi o projektanta to sam przyznał, że wziął troszkę za dużo roboty więc opóźnienia kilku dniowe przez pewien czas były normą (zresztą są do dzisiaj) - np umawiamy się że dostaniemy kolejną wersję wieczorem (to można sobie tylko wyobrazić jaki to stan ducha oczekiwanie :), Cały czas z częstotliwością 5 sekund ściągamy poczę - I NIC. Rano SMS, że projekt będzie o 13, potem email, że o 16 a potem już o 17 jest :) hahaha
Ale tak ogólnie to współpraca bardzo dobrze. Wspólnie dochodzimy do rozwiązań i znajdujemy nowe pomysły, które on wrysowywuje. Także, jeśli w tym roku, że będzie rozważny w ilości bieżącej roboty i poprawi się trochę terminowość to rewelacja :)

Dzisiaj pewnie będę miał warunki przyłączenia do STOEN więc papierki w komplecie i czekamy na projekt.
Zuzza - a tak przy okazji i ile czekaliście na PNB ??

No i jak tam stan ducha przed kolejnych przełomami życiowymi - powiększenie rodziny i pewnie jak najszybsza wprowadzka ;)

Zuzza
17-01-2007, 08:31
Hej !

Rozpisałam się, i przypadkiem zamknęłam stronę przed wysłaniem :evil:

No to jeszcze raz ;-)

Olbrzymia chałupka :D Robi wrażenie.
Czy Wasza działka jest na tyle szeroka, że zmieści Wam się taras z boku?
BArdzo podoba mi się parter - taki podobny do Naszego. Ja bym tylko zrobiła łazienkę z oknem... Wywaliłabym też to drugie boczne okno z gabinetu.

Co do góry - to zwróćcie uwagę na garderoby - tam są podwójne skosy i nie da się tam zamontować wieszkaów - tylko niskie półki.. Duzo też różnych załomów powstało, cięzko to będzie zagospodarować. A pozostałe okna na górze jakie mają kształty? Okrągłe są bardzo niewdzięczne...

Z tymi rzutami - mozesz spokojnie rozmawiać z wykonawcą. Tak naprawdę oni patrzą tylko na wielkość, ile kominów, jakie schody i na oko powiedzą Ci czy 20, 30 czy 40 tys ;-) W każdym razie ode mnie nikt nic więcej nie chciał. Ja też nie miałam jeszcze projektu... Chyba, że chcesz super ekipę, która Ci wszystko wylliczy co do cegiełki i metra - ale wtedy zedrą z Ciebie duzo więcej ;-)

Ja bym wszystko rzuciła i zaczęła casting wykonawcowy....
Muszę się przyznac, ze my planujemy rozpoczęcie kolejnej budowy, za płotem równiez wczesną wiosna (jak się z papierami wyrobimy) - wiec będziemy z Wami na bieżąco ;-)

My na Pnb czekaliśmy miesiąc - ale Ty się nie o papiery martw tylko o ekipę ;-)

U nas na pewno w tym roku będzie WIELKIE zamieszanie: jedna budowa, wyprowadzka pod most, druga budowa, drugie dziecko.... Całe szczęście, że jestem już na zwolnieniu - więc mam duuuuużo czasu, żeby to wszystko zaplanowac...

Ok starczy tej mojej paplaniny ;-)

Pozdrawiam !

antolek
17-01-2007, 11:12
Zuzza,
z tymi skosami to oczywiście prawda, ale jakoś musimy to zagospodarować. Nie będzie łatwo, szczególnie, że jak widać w projekcie każde pomieszczenie na poddaszu będzie znacznie zmniejszone przez skosy. No cóż ;)
jeśli chodzi o łazienkę to jest to łązienka dolna - taka dla gości i do bierzącej obsługi ;). Zastanawialiśmy się nad innym umieszczeniem jej - tak żeby było okno ale nijak to nie szło więc zrobiliśmy tak jak jest. W sumie jak się zastanowić to jeszcze nigdy nie mieszkałem w mieszkaniu, w którym łazienka miała okno więc może nie będzie mi przeszkadzać :) :lol:

A to dodatkowe okno w gabinecie - nie wiemy do końca jakie będzie finalne przeznaczenie tego pomieszczenia. Gabinet z całą pewnością - ale w przyszłości może to być pokój mieszkalny więc chcemy żeby był jasny.

Jeśli chodzi o taras to od strony, że tak powiem ogrodu mamy bodajże 12 metrów więc taras wejdzie.

Z tą ekipą to masz rację - pewnie w weekend objadę lokalne budowy i popytam ekipy, któych namiary mam zebrane.

Dzięki . jak by co to proszę o więcej uwag.

A przy okazji - jaki macie strop u siebie ??

trusia
19-01-2007, 11:59
Sąsiadko Trusio - zastanawiam się który toTwój dom... W której przecznicy od Borowieckiej budujesz się? Jakie są tam inne charakterystyczne domy?? Antolek i ja jesteśmy na wysokości chałupy z bali, która była przeniesiona przy Borowieckiej. Tylko trochę głębiej...

ok, juz sie mniej wiecej zorientowalam, gdzie jesteście

my budujemy bardziej przy trakcie kolo szkoły, tyle że w lesie, więc nie bardzo to od drogi widać.

antolek
19-01-2007, 14:17
Sąsiadko Trusio - zastanawiam się który toTwój dom... W której przecznicy od Borowieckiej budujesz się? Jakie są tam inne charakterystyczne domy?? Antolek i ja jesteśmy na wysokości chałupy z bali, która była przeniesiona przy Borowieckiej. Tylko trochę głębiej...

ok, juz sie mniej wiecej zorientowalam, gdzie jesteście

my budujemy bardziej przy trakcie kolo szkoły, tyle że w lesie, więc nie bardzo to od drogi widać.

no to witamy :)
przy szkole fajna okolica ;) gratuluję lokalizacji ;)
a na jakim etapie jesteście z pracami ??

trusia
19-01-2007, 17:26
Zuzza stan surowy otwarty. właśnie dwa dni temu przyjechali dekarze, ale patrz jaka złośliwość losu - rozpetał się huragan, a w przyszłym tygodniu ma spaść śnieg, więc roboty mogą się trochę opóźnić.

spojrzałam w międzyczasie do twojego dziennika więc wiem, że ty to już niedługo bedziesz się wprowadzać i że czekasz na dzieciątko - gratuluje. Ja urodziłam synka 1 listopada 2006, więc razem bedziemy szukać przedszkola :wink:

antolek w sprawie ekipy kieruj się względami finansowymi tylko! my wzięliśmy ekipę z polecenia i dosyć drogą, a i tak spartolili nam kilka tematów. wniosek jest taki, że nie ma ekipy idealnej, więc po co przepłacać.[/quote]

agniechaa
21-01-2007, 19:59
Bardzo ładny projekt, podoba mi sie rozplanowanie wnętrz, z rozmachem, ale sensownie. Pozdrawiam :D

Zuzza
23-01-2007, 08:16
Hej !

Nie przejmuj się ekipami, zawsze jakaś się znajdzie - a wszyscy to partacze ;-)
Dobrze mie tylko dobrego kierownika budowy, żeby troche na nich pokrzykiwał... Na poszukiwania kierownika to też juz najlepszy czas. Ci lepsi maja juz potem za dużo zleceń...

Trusia, Twój synek jest w wieku Antolkowego ;-) Będziemy mieli wesoło ;-)

Znowu zjadło mi cały napisany własnie post :-(

Pozdrowienia !!!

Zuzza
02-03-2007, 08:02
Hej Antolku ! Gratuluję zaangażowania :-)

Z cienką zaprawą jest jeden problem: trzeba znaleźć idealnie równe bloczki, bo nie da się już zaprawą wyrównać żadnych krzywizn. My z tego powodu wolimy nie ryzykować i weźmiemy znowu grubą spoinę. Parametrami cieplnymi szybko przestaniesz się przejmować ;-)

Kiedy start? Pogoda już zaczyna się robić wiosenna :-)

antolek
02-03-2007, 08:07
Niestety wiem o tym :)
dzisiaj zamawiam bloczki i czekam aż przyjdą. Mają być to takie do cienkiej spoiny. Ale jakby co to jeszcze nie zamawiam kleju - będzie czas na weryfikację bloczków :)

Zaczynam jak najszybciej. Czekam na to cholerne PnB co już tydzień jest w podpisie u naczelnika :evil: :evil:

Mam jeszcze zagwozdkę z prądem, ale mam nadzieję, że ją rozwiążę dzisiaj ;)

Szukam pilnie jeszcze baraku i ruszam. Umowę mam podpisaną tak, że startujemy 2 kwietnia, ale mój murarz robi na jakiejś dużej budowie i już się dopytuje kiedy start, bo tam ma już dosyć. Pewnie w takim razie wystartujemy za 2-3 tygodnie.......
.....olabogaaaaa co to będzie :o :o

Stelka
04-03-2007, 15:42
Gratuluję :D

antolek
04-03-2007, 16:07
Gratuluję :D

Aaaaaa dziękuję, dziękuję.....
widzę, że i Wy niedługo startujecie ;)

Powodzenia

Piękna działka......będziecie mieli piękny widok :)

arcobaleno
19-03-2007, 21:51
Juliaaa !! Dopiero teraz Was odkryłam :o :wink:
Po pierwsze gratulacje !!
Po drugie powodzenia !!
Po trzecie - bardzo fajny projekt :D

Po ostatnie - Antoś za fajerą wygląda czadowo :lol:

Zuzza
20-03-2007, 07:12
Helloł sąsiedzi !!

Gratuluję rozpoczęcia prac :-) Jak miło :-)
Teraz już z górki :-) Takim tempem to pod koniec roku juz się wprowadzicie :-)

Musimy się kiedyś spotkać. Może w sobotę nam się uda? My pewnie będziemy na posterunku :-)

Pozdrowienia !!!!

julienx
20-03-2007, 19:56
cześć Martuś :)

Dzięki za miłe słowa. Cieszę się, ze do nas zajrzałaś. Zapraszam na więcej.

Jak widzisz Antoś rośnie, a ja zupełnie nie mam czasu na dzieciaczkowe forum i strasznie się tam zaniedbałam, mam nadzieje jak to trochę sie uspokoi odrobić straty.

Ucałowania dla Julci.


Hej Zuza, po cichutku, po malutku liczymy na przeprowadzkę w grudniu. Nie wiem w jakim stanie wykonczenia będzie dom, ale wynajem mieszkania, ogromny kredyt i niepracująca żona - to dla nas trochę za dużo. Chcemy pozbyć sie chocby jednego obciązenia jak najszybciej, a i żone wysłać na zimę do pracy :)

Może uda nam się spotkać w sobotę. Pewnie będziemy się tam gdzies kręcić.

Zuza jaką macie wodę? U nas bez stacji uzdatniania raczej sie nie obędzie.

Pozdrawiam

acca5
21-03-2007, 17:49
Gratulacje z zaczętej budowy, mam prośbę w poprzednim poście z dn 20.03 pokazałaś foto domu- czy to jest juz gotowy dom z elewacją w kolorze siwym do ceglastego dachu czy to tylko tynk bez farby> Może masz jeszcze inne zdjęcia?

julienx
21-03-2007, 18:46
Gratulacje z zaczętej budowy, mam prośbę w poprzednim poście z dn 20.03 pokazałaś foto domu- czy to jest juz gotowy dom z elewacją w kolorze siwym do ceglastego dachu czy to tylko tynk bez farby> Może masz jeszcze inne zdjęcia?

To jest gotowy zamieszkały dom o takiej właśnie elewacji. Dołożyłam jeszcze jedno zdjęcie w wątku.

p.s. osobiście trochę ta szarośc powoduje ze dom jest odrobinę smutny i gdyby nie te białe dodatki to z daleka wydawałoby sie ze jest nieotynkowany.

Zuzza
22-03-2007, 07:30
Hej !

Patrząc na Wasze tempo - grudzień wydaje mi się bardzo realny :-) My najwięcej czasu zmarnowaliśmy na tynki i na niesłowne ekipy. Zastanówcie się nad tynkami maszynowymi - w sumie to wychodzi duzo taniej niż zwykłe tynki i gładzie. A ile szybciej...

Z wodą to w naszej okolicy jest różnie. My mamy studnię na 8 metrach i wodę znośną. Sąsiad naprzeciwko ma głębszą studnię i duzo gorszą żółtą wodę... Chyba to zależy od szczęścia ;-)

Przede mną jeszcze rok nicnieróbstwa - fajnie by było mieć obok niepracującą równiez sąsiadkę ;-)

To do soboty :-)

carson
25-03-2007, 18:20
Jestem pod wrarzeniem postępu prac gratulacje , ale spokojnie jestem o krok za wami ławy jutro zalewamy . jak mozecie to skąd bierzecie beton ?? bo mi to wyszło ok 4 tys a biore połowe mniej :-? :-?

julienx
25-03-2007, 19:07
Beton bierzemy z Dombetu z ul. Świderskiej na Targówku Przemysłowym.

B25- 240 zł/m3 (bez faktury)

semir
01-04-2007, 22:29
no bardzo ładnie teraz wy jesteście szybsi o kroczek , gratuluje postępów
jak to juz fajnie widziec jak dom rośnie z ziemi
pozdawiamy serdecznie i tylko tak dalej

Lag2000
03-04-2007, 19:57
No no Julia :D nie dostalas odemnie baraku ale ze to przesylam zyczenia oby tak dalej !! bardzo fajnie piszesz i widze ze budowa pedzi jak szalona (tzn tak jak HDS z bloczkami z hurtowni... ) Moja rada - przypilnuj chlopakow zeby zostawili w stropach otwory na kanalizacje - nie trzeba bedzie potem kuc, moj hydraulik bardzo na to bluzgal

Lag2000

julienx
06-04-2007, 19:39
No no Julia :D nie dostalas odemnie baraku ale ze to przesylam zyczenia oby tak dalej !! bardzo fajnie piszesz i widze ze budowa pedzi jak szalona (tzn tak jak HDS z bloczkami z hurtowni... ) Moja rada - przypilnuj chlopakow zeby zostawili w stropach otwory na kanalizacje - nie trzeba bedzie potem kuc, moj hydraulik bardzo na to bluzgal

Lag2000

Barak pożyczył mi stryj (dwupokojowy - full wypas :) takze mi sie udało.

DZięki za radę przypilnuję tego napewno.

Pozdrawiam

emmmma
11-04-2007, 22:12
Witam się grzecznie i od razu gratuluję postepów.

Tempo iście szalone.
:)

W kwesti ściany ceglanej - zobacz u KasiaR z Białołęki:
http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=53078&highlight=

Wygląda nieźle...


A Wasz Dziedzic to chyba w wieku mojego, urodzony 5 czy 6 maj?
PZdr,E.

julienx
12-04-2007, 09:13
Obawiam sie ze Kasia zadbała o to od samego początku. Cegła była starannie wyselekcjonowana i ładnie wymurowana...

ehh u mnie jest chyba juz za pozno


Antoś jest z 6 maja :)

semir
12-04-2007, 10:36
pięknie ten lasek ze stępli wygląda :D ,widze że robota wre :)
i tak trzymać póki pogoda dopisuje
pozdrawiam

EDZIA
17-04-2007, 15:29
Witaj!
Marzy mi sie działeczka w Wawrze - czy masz jeszcze jakieś namiary na osoby, które mają cos do zbycia w tej okolicy (działki do 1000m)?
Pozdrawiam,

Blanka

EDZIA
17-04-2007, 15:31
No, no jak dak dalej pójdzie to prezenty będzie juz rozpakowywać w nowym miejscu. Fajnie patrzeć jak mury rosną...
Architekt wnętrz cenowo chyba standardowy na Warszawę. Tez mi ta koncepcja ciągle chodzi po głowie ale z racji ograniczeń budzetowych nie dla wszystkich pomieszczeń.
A jakie klimaty będziecie chcieli osiągnąc.. wklej proszę jakieś przykładowe wnętrza...

:D Maclarena polecam ...jest rewelacyjny. A mój Miłosz z 5 maja :D i... i też jeszcze nie chodzi. I wcale mu się nie spieszy nauczyć :wink:

Pzdr,
:D
E.

julienx
17-04-2007, 19:44
Witaj!
Marzy mi sie działeczka w Wawrze - czy masz jeszcze jakieś namiary na osoby, które mają cos do zbycia w tej okolicy (działki do 1000m)?
Pozdrawiam,

Blanka

obawiam się, że nie. Osoby od ktorych kupiliśmy mieli jeszcze jedną po sąsiedzku, ale została sprzedana. Ma jeszcze sąsiad naprzeciwko, choć zarzeka sie, że narazie nie sprzedaje... ale kto wie, kto wie, jakby go finansowo zachęcić? :)


[No, no jak dak dalej pójdzie to prezenty będzie juz rozpakowywać w nowym miejscu. Fajnie patrzeć jak mury rosną...
Architekt wnętrz cenowo chyba standardowy na Warszawę. Tez mi ta koncepcja ciągle chodzi po głowie ale z racji ograniczeń budzetowych nie dla wszystkich pomieszczeń.
A jakie klimaty będziecie chcieli osiągnąc.. wklej proszę jakieś przykładowe wnętrza...

Maclarena polecam ...jest rewelacyjny. A mój Miłosz z 5 maja i... i też jeszcze nie chodzi. I wcale mu się nie spieszy nauczyć

Pzdr,

E.

Mamy nadzieje wprowadzić się w grudniu do końca maja będzie skończony dach - stan surowy. Od czerwca zaczynamy wykończeniówkę. Choć myślę, że pierwsze roboty glazurnicze będziemy robić od września.

Jak sobie ile mogłabym kupić rzeczy w tej cenie ile wyszłoby za cały dom, to mi się odechciewa architekta, ale z drugiej strony to inwestycja długofalowa i moze uda mi sie popełnić odrobinę mniej błędów, ktore to potem trzeba będzie porpawiać czy zmieniac - a to kosztuje jeszcze wiecej.

Te parasolki mają jedną wadę - strasznie w nich trzęsie, a wiadomo chodniki w Wawie są straszne. Nieźle tam małego wytrzęsie. Najgorzej jak zasypia, jakoś mi go tak szkoda.
Pozdrawiam

Depi
27-04-2007, 18:35
Fajny dziennik - szczególnie odkąd go przejęła julienx (sorry antolek, ale żona pisze z większą swadą :-) ).

Świetnie Wam idzie, tempo z kosmosu i cenowo się wyrabiacie. Ja też z Wawy więc to dla mnie miarodajne i pokrzepiające, że krakanie moich architektów (400 tyś za surowy zamknięty) to chyba lekka przesada. Bo metraż mamy chyba podobny.

Poza tym nie mogę opanować wrażenia, że juliena skądś znam... W sumie Wawa, wiek ten sam... mogliśmy się gdzieś zetknąć :-)

Pozdrawiam i oby tak dalej!

emmmma
27-04-2007, 20:24
he,he,he Depi mam podobne wrażenie do Twojego. I nie ukrywam,że kosztowo ten dziennik też podtrzymuje mnie na duchu
:)
PZdr,
E.

julienx
28-04-2007, 07:57
Bardzo sie cieszę...

postaram sie zmusić osobistego w takim razie, żeby zamieścił szczegółowa rozpiskę poniesionych do tej pory kosztów.


Pozdrawiam

Depi
28-04-2007, 22:44
Wow - wieeelgachne dzięki julienx!!!

Od dawna już nie byłem tak pozytywnie nastawiony do budowy! Jeśli Wam się udało za 210 tys. to jest to naprawde boska wiadomość!

Ja twardo postanowiłem, że na surowy zamknięty ani grosza więcej nie wydam, niż 250 tys. i dzięki Tobie jest już pewien, że mi się uda!

Dom właśnie kazaliśmy zmniejszyć z 260 do 230 (+garaż 40), więc myślę, że powinno być OK.

Tylko jedno mnie zastanawia:


Materiał na ściany nośne i działowe + klej + cement: 23 000 zł (z czego 7200 zł do odzyskania)

Jak udało się Wam tak mało zapłacić za ściany? Jakbym nie liczył, to mi wychodzi więcej - nawet przy keramzycie. O BK to nawet nie wspominam (15zł za sztukę??? :o )

Pozdrawiam

julienx
29-04-2007, 10:00
Wow - wieeelgachne dzięki julienx!!!

Tylko jedno mnie zastanawia:


Materiał na ściany nośne i działowe + klej + cement: 23 000 zł (z czego 7200 zł do odzyskania)

Jak udało się Wam tak mało zapłacić za ściany? Jakbym nie liczył, to mi wychodzi więcej - nawet przy keramzycie. O BK to nawet nie wspominam (15zł za sztukę??? :o )

Pozdrawiam

Bardzo sie cieszę, ze wniosłam odrobinę otuchy w finansowym aspekcie budowania.

Ja płaciłam za bloczek z BK 7,5 zł/szt. zużyłam 30 palet x 48 bloczków na palecie, a miałam policzone na 50 palet pełnego i 9 palet połówek po 96 bloczków.
Muszę przyznać, ze sami jesteśmy zaskoczeni, że tak dużo zostało.
Zostało nam równiez troche stali - ale zostawimy ją do ogrodzenia, napewno sie przyda.

Te +10-12 % niedoszacowania wzieło się z cen "warsiawskich" :(

Wszystko to, na co jest czas, żeby poszukać - płaciliśmy w miarę taniej, ale wszystko to co potrzebne jest na już, czego szukamy na wczoraj - przeważnie przepłacamy - bo nie ma już czasu.
W jednym miejscu oszczędzamy - w drugim przepłacamy...

Depi - Ciebie pewnie cenowo "zabiją" okna - ja płacę dwa razy wiecej za te wszystkie łukowe okna. Za 3 sztuczki płacę dwa razy tyle niż za 10 na dole :)


W którym miejscu budujesz swój dom?

Depi
29-04-2007, 12:52
7,5 zł? Jak to załatwiłaś? Gdzie, co, jak? (w sensie - poprosze o namiar :-) ) Fakt, że te bez piuro-wpusta i uchwytów sa jednak nieco tańsze. Ja to byłem napalony na ten P+W, bo sam chcę trochę pomurować, żebym potem powiedzieć przy rodzinnym stole dzieciakom:

"O! Temi ręcami wasz ojciec zbudował ten dom!" ;-)

No ale chyba przyjdzie się wycofać z tych planów. Ew. niszczyć rączki takimi bloczkami bez ładniutkich uchwytów :lol:

Przeliczyłem sobie te Wasze bloczki i wyszło mi 21 000. Czyli : We're back in business! :D

Okna mamy obiecane od znajomego po jakiejś korzystnej cenie. I tak mnie zapewne zabiją, ale co tam. Psychicznie przygotowany jestem na wszystko, co nie przekracza 50 tys. Mamy ich faktyczne sporo, ale za to prostokątne, więć może tańsze (pocieszaj się dalej głupku ;-) ). Poza tym trochę ich jeszcze wykasuję przed budową (w bibliotece zniknie trochę, w sypialni coś może uszczknę).

A budujemy się w Powsinie - jakiś km przed skrętem do ogrodu bot.

Mam jeszcze takie pytanie - na wielu zdjeciach widać u Was jakby cienka spoinę (klej) stosowali jedynie na powierzchniach poziomych, a do pionowych już dawali zwykłą zaprawę. O co chodzi?

I te cena Wasza uwzględnia już te wykręcone (dosłownie i w przenośni) schody?

Jeszcze raz dzięki za podbudowanie psychiczne!

PS. Czy pytałem się już Was, czy Wasza ekipa ma po Was już zaklepane do końca roku? Jeśli nie, to się polecam :-)

julienx
29-04-2007, 17:20
7,5 zł? Jak to załatwiłaś? Gdzie, co, jak? (w sensie - poprosze o namiar :-) ) Fakt, że te bez piuro-wpusta i uchwytów sa jednak nieco tańsze. Ja to byłem napalony na ten P+W, bo sam chcę trochę pomurować


Hmmm ... Powiem tak... Mysmy też chcieli pióro-wpust, ale jak przychodziliśmy z tym do składu, to nas wyśmiewali, byl problem z podstawowym materiałem, a o takim to juz dawno nikt nawet nie śnił. Fabryki nie wyrabiały sie ze zwykłym, więc nikt nie zawracał sobie głowy, żeby przestawiać maszyny na pióro-wpust.

Materiał załatwiałam przez znajomego stryja, który kiedyś prowadził skład, ale sie z tego wycował na rzecz kostki brukowej, ale jednak zgodził sie pomóc, bez własnego zarobku - z rodziną nie koniecznie jest tak źle, żeby tylko na zdjęcu...:)



Mam jeszcze takie pytanie - na wielu zdjeciach widać u Was jakby cienka spoinę (klej) stosowali jedynie na powierzchniach poziomych, a do pionowych już dawali zwykłą zaprawę. O co chodzi?


Na zaprawę szła tylko pierwsza warstwa, reszta na klej. Jeśli go za duzo nałozyli to wypływał. Klej Cekolu który kupiliśmy po zmieszaniu z wodą robił się szary, ale to nie ma najmiejszego znaczenia. Płaciłam 16,20 zł za worek. I tak wszystko pójdzie pod styropian.


I te cena Wasza uwzględnia już te wykręcone (dosłownie i w przenośni) schody?

Tak.



PS. Czy pytałem się już Was, czy Wasza ekipa ma po Was już zaklepane do końca roku? Jeśli nie, to się polecam :-)

Napewno jest zajęta do końca sierpnia. Jest tak dużo do nas zapytań o ekipę, że nawet jeśli mieli wolne, to już pewnie inni forumowicze ich zaklepali :)
Ale trzeba zapytać...

Pozdrawiam,

julienx
29-04-2007, 17:22
Depi, a kiedy chcesz rozpocząć?

Depi
29-04-2007, 20:53
Dzięki za info - stałaś się moją kopalnią wiedzy i krynicą pozytywnej energii ;-)

Planujemy zacząć we wrześniu, więc byłobny akurat. Może jakąś licytację urządzimy? :-)

W kwestii BK to na targach dziś Ytong sprzedawali po dychu (80zł/m2). Jak na P+W z uchwytem to nawet nieźle.

julienx
30-04-2007, 09:02
? :-)

W kwestii BK to na targach dziś Ytong sprzedawali po dychu (80zł/m2). Jak na P+W z uchwytem to nawet nieźle.

To bardzo dobra cena - nic tylko brać :)

Jak myśmy szukali BK P+W (styczeń) to też była taka cena, tylko materiału nie było, albo trzeba było długo czekać.

AniaS79
02-05-2007, 08:58
Witam serdecznie :)
Powinnam nawet napisać: witam ponownie ;)

Z radością przeczytałam wąteczek budowlany, obejrzałam zdjęcia i jestem pod wrażeniem :)
Z przyjemnością będę tu zaglądać i obserwować postępy prac nad domkiem, którego Mieszkańców już poniekąd "znam" :)

Przy okazji pewnie sporo się dowiem i nauczę, bo ja z mą połówką jesteśmy mniej więcej na tym etapie, na którym byliście Wy w 2004 roku ;)
Może z takim wyjątkiem, że mamy już własną działkę - i... nic poza tym...;)

julienx
02-05-2007, 09:05
ale jaki piękny brzuszek ja widzę... fiu, fiu... gratuluję.

Kiedy rozwiązanie?

AniaS79
02-05-2007, 09:11
A dziękujemy, dziękujemy :D
Planowo końcówka lipca dopiero - zobaczymy jak się sprawdzi ;)

semir
02-05-2007, 09:49
witam
mam pytanko a wasze schody jaka maja szerokosc i czym myslicie je wykonczyc?
pozdrowienia :D

julienx
02-05-2007, 10:08
AniaS79 to to super, trzymam kciuki za szczęśliwe rozwiązanie.


Semir, Nasze schody mają 39 cm w najszerszym miejscu, w najwęższym 16 cm - 120 cm długości.

Planujemy je wykończyć ciemno drewnianymi trepami bez podstopnic. Na balustradę nie mam pomysłu jeszcze - ale raczej kuta.

semir
02-05-2007, 10:19
AniaS79 to to super, trzymam kciuki za szczęśliwe rozwiązanie.


Semir, Nasze schody mają 39 cm w najszerszym miejscu, w najwęższym 16 cm - 120 cm długości.

Planujemy je wykończyć ciemno drewnianymi trepami bez podstopnic. Na balustradę nie mam pomysłu jeszcze - ale raczej kuta.
my myslimy dac stopnie z drzewa a podstopnie albo jakis gres albo marmur
a balustrada chyba tez kuta

Depi
07-05-2007, 09:59
Wszystkiego najlepszego dla Dziedzica! Oby rósł na silnego i prawego obywatela i wydajnie pracował na nasze emerytury! :-)


PS. Z kominków z płaszczem to najfajniejsze ma chyba EdilKamin/Ulrich (to to samo). Szczególnie te w wersji z podnoszoną szybą. Tyle, że moce mają troche przesadzone (27kW? po co?).

A czemu boisz się kotłowni? Płaszcz to tylko dodatek - jak juz palisz rekreacyjnie, to przynajmniej nie puszczasz tych gigadżuli w kosmos, tylko się nimi grzejesz, ale nikt nie każe Ci palić w tym cały czas.

No chyba, ze Małżonek każe. Wtedy trzeba palić ;-)

emmmma
07-05-2007, 20:30
Ależ Wy macie tempo...Kiedy Ty nadążasz z szukaniem tego wszystkiego...

Dziedzicowi gratulujemy roczku! :D Czy przydeptwał go tradycyjnie?
Mój potoemk ciągle na czterech a o 1 dzień starszy :lol: :lol: :lol: :roll:


Bramy Normstahl- namiar polecany na grupie Białołęckiej ( zawsze można zadzwonić - podobno dobra oferta cenowa :

Zielonka, firma Serwis A.B. ul. Marecka 49 (tuz przy rondzie), tel 7610757.


Pzdr,
E.
PS. Wybraliście już drzwi wejściowe?

julienx
08-05-2007, 07:09
Ależ Wy macie tempo...Kiedy Ty nadążasz z szukaniem tego wszystkiego...

w tak zwanym wolnym czasie. Musimy przeprowadzić się w grudniu, wiec nie mozemy mieć większych przestojów. O wszystkim musimy myśleć ze sporym wyprzedzeniem.



Dziedzicowi gratulujemy roczku! :D Czy przydeptwał go tradycyjnie?
Mój potoemk ciągle na czterech a o 1 dzień starszy :lol: :lol: :lol: :roll:

Antoś jest bardzo ostrożny, zbiera się do tego chodzenia jak pies do jeża. Bardzo ładnie już mu idzie chodzenie za jedną rączkę, ale puścić sie za chiny pana nie da...


Bramy Normstahl- namiar polecany na grupie Białołęckiej ( zawsze można zadzwonić - podobno dobra oferta cenowa :

Zielonka, firma Serwis A.B. ul. Marecka 49 (tuz przy rondzie), tel 7610757.

Bardzo dziekuje za info. Świetnie, napewno skorzystamy
Pzdr,
E.

PS. Wybraliście już drzwi wejściowe?
Wizualnie tak i pod nie jest zrobiony otwór wejsciowy, ale jeszcze będziemy szukać, może coś podobnego a tańszego, bo drzwi prawie tyle co ta brama garażowa :o :o :o

Pozdrowienia i ucałowania dla rówieśniczego synka.

semir
08-05-2007, 11:21
wszystkiego naj naj naj dla dziedzica zdrowia,a co do chodzenia to jak zacznie potem latać to go mozesz niedogonić :wink:
pozdrawiamy

Depi
09-05-2007, 07:51
Ale plama... :oops: :(

Przepraszaaam - tak mi się wcisnęło odruchowo... Ale wstyd...

Przeklejam tu:

julien - Jak duże te drzwi szklane? My coś takiego mamy mieć między "gabinetobiblioteką" a salonem. Szerokość - ok. 150cm. Czy Wasze mają jakieś bajery (np. są szczelne, mają zamek) za racji tego, że są do wiatrołapu, czy mam też psychicznie się przygotować na taki koszt.

I 1300 zł za ściankę z GK to chyba troche drogo. Może popytaj jeszcze?

julienx
09-05-2007, 08:23
Ale plama... :oops: :(

Przepraszaaam - tak mi się wcisnęło odruchowo... Ale wstyd...

Przeklejam tu:

julien - Jak duże te drzwi szklane? My coś takiego mamy mieć między "gabinetobiblioteką" a salonem. Szerokość - ok. 150cm. Czy Wasze mają jakieś bajery (np. są szczelne, mają zamek) za racji tego, że są do wiatrołapu, czy mam też psychicznie się przygotować na taki koszt.

I 1300 zł za ściankę z GK to chyba troche drogo. Może popytaj jeszcze?

Drzwi będą dwuskrzydłowe 2x70cm czyli 140 cm otwór w ścianie

I tak:

jesli zdecydujemy sie je schować w scianę, to dochodzi koszt kasety dwuskrzydłowej - 1300 zł +obudowa gk i wtedy nie budujemy ścianek działowych

lub wieszamy drzwi na ozobnej szynie. Drzwi rozsuwają się na boki na wcześniej wybudowane juz ścianki działowe. Są widoczne od strony holu

Jakby nie liczyć tak czy siak 5-6 tys :( musisz sie na taki koszt przygotować. Szkło jest hartowane przeźroczyste z matowym wzorem na obu skrzydłach...

AmberWind
09-05-2007, 08:29
Rowniez z zaciekawieniem przeczytalam o tych drzwiach.
Zdecydowalismy sie na drzwi szklane w calym domu. Te pomiedzy wiatrolapem a hollem wyceniono nam na ok. 4.000, ale szerokie sa na 1m a wysokie na 2,05 - czyli standard. Nie sa tez przesuwane.
Pozostale drzwi szklane to koszt ok. 3.500 za szt. bez udziwnien we wzorze szyby i ze standardowymi okuciami.

julinex, z jakiej firmy zamwiacie te drzwi?

julienx
09-05-2007, 08:37
Rowniez z zaciekawieniem przeczytalam o tych drzwiach.
Zdecydowalismy sie na drzwi szklane w calym domu. Te pomiedzy wiatrolapem a hollem wyceniono nam na ok. 4.000, ale szerokie sa na 1m a wysokie na 2,05 - czyli standard. Nie sa tez przesuwane.
Pozostale drzwi szklane to koszt ok. 3.500 za szt. bez udziwnien we wzorze szyby i ze standardowymi okuciami.

julinex, z jakiej firmy zamwiacie te drzwi?

AmberWind - całą cenę robi tu system przesuwny, bo albo koszt kasety trzeba dodać, albo bardzo drogiej szyny, okuć itd...

Mysmy zdecydowali sie na te jedne szklane drzwi. Reszta będzie w miarę tradycyjna. Już raz to testowałam (drzwi z duzym przeszkleniem) jeśli ktoś długo w nocy oglądał tv lub czytał ksiązkę paląc światło wybudzał ze snu innych domowników w innych sypialniach. Bardzo mi to przeszkadzało. Dlatego teraz tylko pełne drzwi..

p.s. choć swoją drogą są bardzo ładne (no i bardzo drogie)

Firma to Cavo.pl - z bartyckiej ze sżkłem artystycznym i takimi bajerami...

AmberWind
09-05-2007, 08:53
Firma to Cavo.pl - z bartyckiej ze sżkłem artystycznym i takimi bajerami...

julinex, dzieki :-) My tez robilismy wycene na Bartyckiej, ale nazwy firmy zupelnie nie pamietam :roll:

Depi
09-05-2007, 09:00
My też będziemy mieli pełne - przynajmniej wszędzie na górze - z powodów, a których pisze julienx. Ale te szklane w salonie to taki sztandarowy bajer, obok prostych schodów ze szklaną balustradą i szklanych balustrad na balkonie ma być takim "trademarkiem" czy lejtmotiwem stylistycznym domu.

No ale 6 kzł robi wrażenie. Toż to solary tyle kosztują wraz ze zbiornikiem biwalentnym i całą masą gratów! Nie rozumiem relacji cenowych na w dzisiejszym święcie. Przecież tafla prostego szkła nie może być droższa niż 2 (dwie!) tafle specjalnego szkła solarnego, wymiennik, pompy, sterowniki i reszta! Kupie jeden dodatkowy kolektor chyba i wymontuje z niego szybę i wstawie zamiast tych drzwi ;-)

Podobnie przeżywam cenę płyt OSB. Ludzie! Jak trociny (odpad!!!) sprawsowane z klejem i formaldehydem mogą kosztować 30zł/m2??? Tyle co płytki albo dachówka??? Więcej niż balchodachówka albo panele podłogowe?

Coś mi tu nie gra - trzeba się brać za produkcję szkła i płyt OSB. Któ wchodzi do spółki? :-)

julienx
09-05-2007, 10:02
No ale 6 kzł robi wrażenie. Przecież tafla prostego szkła nie może być droższa niż 2 (dwie!) tafle specjalnego szkła solarnego, wymiennik, pompy, sterowniki i reszta! Kupie jeden dodatkowy kolektor chyba i wymontuje z niego szybę i wstawie zamiast tych drzwi ;-)



Dla jasności

szkło bezbarwne 8 mm hartowane (700s*2100h)mm 2* 708,00 zł brutto=1416,00 zł brutto

reszte ceny robią bajery: wzór na szkle, systemy z maskownicą, montaż...

Renka Grabow
18-05-2007, 11:32
No wreszcie trafiłam na twój dziennik i po prostu szeroko otwieram oczy ze zdumienia i ... podziwu dla super organizacji budowy oraz sprawnej ekipy. Jednak prawdziwi fachowcy, którym chce się pracować to skarb!!!
Czekam na dalsze zapiski z budowy i zdjęcia!!!!

tosinek
20-05-2007, 15:14
No ale 6 kzł robi wrażenie. Przecież tafla prostego szkła nie może być droższa niż 2 (dwie!) tafle specjalnego szkła solarnego, wymiennik, pompy, sterowniki i reszta! Kupie jeden dodatkowy kolektor chyba i wymontuje z niego szybę i wstawie zamiast tych drzwi ;-)



Dla jasności

szkło bezbarwne 8 mm hartowane (700s*2100h)mm 2* 708,00 zł brutto=1416,00 zł brutto

reszte ceny robią bajery: wzór na szkle, systemy z maskownicą, montaż...e
A z jakiej firmy te drzwi?

julienx
20-05-2007, 19:34
e
A z jakiej firmy te drzwi?

W zasadzie to nie ma różnicy, chodzi o to, że system drzwi przesuwnych szklanych jest dość drogi ze względu na okucia i kasety...

teraz wymyśliłam drzwi dwuskrzydłowe szkło oprawione w grubą ościeżnicę ale otwierane, a nie przesuwne... powinno wyjść ciut taniej....

zobaczymy....

Moze ktoś mi poleci firmę gdzie powinnam to wycenić?

semir
22-05-2007, 10:14
No widzę że idziecie do przodu jak F1 :D
jeśli chodzi o komin obmurowany klinkierem czy macie od komina 20 cm do krokwi,(miałem kominiarza na budowie który odbiera budowy i powiedział zeby wiezba niebyła blizej jak 20 cm od komina) i my musimy zastosowac płytki klinkierowe do obłozenia komina .Pozdrawiamy i życzymy dalszej dobrej i szybkiej ,bez wpadek budowy :)

stasieks
25-05-2007, 00:13
Gratulujemy tempa prac.

Moja Szanowna Malzonka tak wciagnela sie w Wasz dziennik ze kazala sobie czytac (caly !!) dziennik budowy na glos. Wiec ja teraz chrypie i kiepsko z oczami mam.

Ale jaki projekt !! Schody i scianka ceglana Primo Gusto !!!

3mamy kciuki i kibicujemy.

julienx
25-05-2007, 07:50
jeśli chodzi o komin obmurowany klinkierem czy macie od komina 20 cm do krokwi,(miałem kominiarza na budowie który odbiera budowy i powiedział zeby wiezba niebyła blizej jak 20 cm od komina) i my musimy zastosowac płytki klinkierowe do obłozenia komina

Nie wiem czy ta reguła dot. również kominów systemowych, bo jeśli tak, to jeden z kominów może być kilka centymetrów bliżej.

Jedyną rzeczą do której przyczepił się kierbud była - głębokość fug na kominie. Kazał poprawić i dofugować, choć wcześniej kominy prezentowały się naprawdę - pierwsza klasa. Ekipa trochę powierciła oczami, ale poprawiła...

Zuzza
25-05-2007, 10:50
Helloł sąsiedzi !


Muszę przyznać, że wprost ciężko mi uwierzyć jak sprawnie Wam idzie ta budowa... Tylko pozazdrościć...

A kierbud to przechodzi samego siebie ;-) U nas na spartolone kominy nawet nie mrugnął okiem... Chyba musicie go jakoś szczególnie przyjmować z honorami ? ;-)

Fajnie tak Waszą budowę podglądać z balkonu :-) Nic się na razie nie ukryje przed naszym wzrokiem ;-)

W każdym razie ponawiam zaproszenie - pewnie będziemy cały weekend na posterunku.

Pozdrowienia !!!

semir
25-05-2007, 18:51
[
Nie wiem czy ta reguła dot. również kominów systemowych, bo jeśli tak, to jeden z kominów może być kilka centymetrów bliżej.

my tez mamy komin systemowy(i powiedział ze 20 cm od komina ma być krokwia) ,najlepiej jak bedziecie miec dojscie do kominiarza który wam bedzie odbierał dom to byłoby najlepiej,jak to u nas w kraju moze być tak że co inny powiat to inne przepisy :) :)
pozdrawiam i dalszego samozaparcia przy budowie

Depi
30-05-2007, 21:48
julienx Wasz Pan Marek mnie spławił i jestem pogrążony w rozpaczy...

Jak sądzisz - nie da rady go przekupić? :-)

glowac
31-05-2007, 05:10
julienx Wasz Pan Marek mnie spławił i jestem pogrążony w rozpaczy...

Jak sądzisz - nie da rady go przekupić? :-)

Witam Julinex w Waszym dziennku.

Depi chyba my bylismy pierwsi - dzięki namiarom od Julinex ekipa pana Marka wybuduje nam domek - jak to mówią "kto pierwszy ten lepszy" :wink: :lol:

Wasz domek prezentuje się wpaniale, duża przestrzeń to jest to, czego Wam zazdroszczę :D

Depi
31-05-2007, 07:24
K... k... k... <gdzie emotikonka uderzania głową w stół?>


:cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

glowac
31-05-2007, 12:16
K... k... k... <gdzie emotikonka uderzania głową w stół?>


:cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

Przykro mi - może na wiosnę ich weźmiesz - mają jeszcze wolne terminy - chyba? :roll:

julienx
01-06-2007, 07:36
Ulala... a ja nie wiedziałam, że tu rozgożała taka dyskusja nt. P. Marka..

Jednym się udało - gratuluję ! (Glowac)

Z innymi mogę się tylko smucić (Depi), bo rozumiem co czują, sama w styczniu stałam przed dylematem - raaaaaaaaaaatunku nie mam ekipy...
a Pan Marek mówił, że moze przyjść dopiero w sierpniu... całe szczęście coś tam mu wypadło, z kimś tam się nie dogadał i myśmy wskoczyli na to miejsce, bo w przeciwnym wypadku jeszcze byśmy nie zaczęli...

Powodzenia

glowac
07-06-2007, 08:46
oj a co tu taka cisza :cry: ?
Ja tu z niecierpliwością czekam na ciąg dalszy - a tu ciiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii :roll: :wink:

julienx
09-06-2007, 20:42
no piszę i piszę... i ciągle zżera mi posty... :cry: :cry: :cry:

glowac
09-06-2007, 20:52
:lol: czyżby Mozilla :lol: ?

Skąd ja to znam :roll:

Jadąc do nas klasycznie zrobiliśmy małe kółko i podziwialiśmy Wasz czekoladowy dach oraz okna Zuzzy - przyznam się, że nie gustuję w brązowych dachach ale Wasz wygląda naprawde ŁADNIE !!!

U nas nauka siadania na nocniczek (rozpoczęta w piątek) wzbudza w naszej glizdeczce napad głupawki - strasznie jej się ta nowa pozycja podoba - ale nie kuma laska o co kaman :lol:

e.kala
09-06-2007, 23:03
Zajrzałam do twojego dziennika i przeczytałam o problemie z wysokością wylewek. Czy macie za wysoko wylany chudziak? Czy na podłogówkę daje sie inna grubość wylewki? My niedawno skuwalismy chudziak bo był za wysoko i wylewaliśmy nowy, a w przyszłym tygodniu rozkładaja podłogówkę i dlatego ciekawi mnie jaka jest różnica w wylewkach na podłogówkę.
Pozdrawiam i życzę powodzenia w dalszej budowie.

Renka Grabow
10-06-2007, 07:56
Dzięki, że piszesz ile zapłaciliście za poszczególne etapy - inaczej myslałabym, że to tylko my tak upłynniamy kasę :o :o :o
Powodzenia w problemie wylewkowym :roll:

julienx
10-06-2007, 19:31
[quote="e.kala"]Zajrzałam do twojego dziennika i przeczytałam o problemie z wysokością wylewek. Czy macie za wysoko wylany chudziak?[quote]

chudziak jest wylany poprawnie i ma odpowiednią grubość.

Problem polega na to, że gdyby projektant uwzględnił nasze wskazówki poprawnie (dot. ogrzewania podłogowego), to wylewka z całym tym bałaganem miałaby ok. 18 cm a nie 13 a podłoga wciąż byłaby na właściwym poziomie czyli 90 cm od okna... a tak brakuje i trzeba albo odjąć styropianu, albo nadlać, albo skuć chudziak... :evil: :evil: :evil:

julienx
10-06-2007, 19:33
Dzięki, że piszesz ile zapłaciliście za poszczególne etapy - inaczej myslałabym, że to tylko my tak upłynniamy kasę :o :o :o
Powodzenia w problemie wylewkowym :roll:

Renka rzeczywiście kasa upłynnia się błyskawicznie.. Boję się, że jeśli nadal będzie upłynniała się w takim tempie, a ceny nadal na wszystko tak rosły, to i ten gigantyczny kredyt będzie za mały

glowac
11-06-2007, 04:37
o widzę, że i klimaty podobne.
Ostatnio oglądaliśmy na Bartyckiej dąb wędzony olejowany w klasie rustikal i właśnie o nim myśleliśmy do salonu i na schody.
Mozaika Villeroya&Bocha czarno- biała - upatrzona w Jupiterze zapiera dech w piersiach.
Piękny jest także palisander - ale cena jednak zbyt wygurowana
:roll:
Kuta balustrada na schodach z pewnością będzie piękną ozdobą !

Zuzza
14-06-2007, 11:02
Oj napięty ten Wasz terminarz... My na to potrzebowaliśmy pół roku ;-) Ale Wasza organizacja jest duzo sprawniejsza...

Co do odkurzacza, to paskudna kwota.. Ale zastanówcie się czy nie położyć samemu tych rurek. To nie jest bardziej skomplikowane od elektryki. Albo hydraulik może to zrobić. Sam sprzęt mozna zamontowac później, a z rurami to już nie będzie tak łatwo...

Pozdrowienia !!!!

julienx
14-06-2007, 18:29
Ale zastanówcie się czy nie położyć samemu tych rurek. To nie jest bardziej skomplikowane od elektryki. Albo hydraulik może to zrobić. Sam sprzęt mozna zamontowac później, a z rurami to już nie będzie tak łatwo...

Pozdrowienia !!!!

No Ty to masz głowę... musze powiedzieć o tym Arturowi... moze udałoby mu sie to zrobić.. czy moze wplatac w to hydraulika?

musze poczytac o instalacjach do ew. odkurzacza na przyszłość wiecej na forum

semir
15-06-2007, 07:07
[quote="e.kala"]Zajrzałam do twojego dziennika i przeczytałam o problemie z wysokością wylewek. Czy macie za wysoko wylany chudziak?[quote]

chudziak jest wylany poprawnie i ma odpowiednią grubość.

Problem polega na to, że gdyby projektant uwzględnił nasze wskazówki poprawnie (dot. ogrzewania podłogowego), to wylewka z całym tym bałaganem miałaby ok. 18 cm a nie 13 a podłoga wciąż byłaby na właściwym poziomie czyli 90 cm od okna... a tak brakuje i trzeba albo odjąć styropianu, albo nadlać, albo skuć chudziak... :evil: :evil: :evil:

zamiast styro można położyć Vaphoterm
10 cm Vaphotermu zastępuje 17 cm styro.
my dajemy na chudziaka własnie to
pozdrawiam

Renka Grabow
15-06-2007, 10:06
A jakie okna wygrały ostatecznie castnig? Napisałaś tylko, że podpisaliście umowę, ale nie znalazłam, która z firm branych pod uwagę wygrała... Napisz coś więcej jeśli możesz :D

glowac
15-06-2007, 10:37
z tego co pamiętam to były okna Gorana.
Wczoraj sama do nich dzwoniłam i usłyszałam od przemiłego pana, że od 01-06-2007 okna PCV podrożały o 10% a co bedzie potem - nikt nie wie :roll:

semir
18-06-2007, 08:29
witajcie

no cena za odkurzacz troche chora :(
my też chcemy założyc ale nam wyszło ok 4500- 5000 zł za odkurzacz,robocizna,rurki kontakty ssace 5 szt

julienx
18-06-2007, 12:31
zamiast styro można położyć Vaphoterm
10 cm Vaphotermu zastępuje 17 cm styro.
my dajemy na chudziaka własnie to
pozdrawiam

dziekuje za info. Trzeba sie w takim razie nad tym zastanowić, pogdadać z fachowcem i zobaczyc ile to kosztuje...

Renka okna to Goran. Udało nam sie zmieścić w budżecie, profil nam sie spodobał no i w tej cenie mamy wszystkie okna na dole antywłamaniowe (a nie tylko wybrane... jak to było u innych producentów)

Semir z tą ceną odkurzacza to dla nas przegięcie. Myśleliśmy bardziej o kwocie rzędu jakiego wymieniłeś... Poszukamy jeszcze u innych przedstawicieli, a jak nie zrobimy może tak jak podszepnęla Zuzza, instalacje zrobimy, a odkurzacz moze kiedyś....

Renka Grabow
18-06-2007, 13:08
Dzięki dziewczyny za przypomnienie o tym producencie. Spotkałam się z dobrymi opiniami na jego temat i umówię się w tym tygodniu na spotkanie.

semir
19-06-2007, 07:53
vaphoterm 10 cm grubości to koszt ok77,00 zł
grubości 12 cm 93,54 zł za m2
można uzyskać od 10-18 % upustu

to link na strone http://www.e-izolacje.pl/179_3876.htm
i jeszcze ten http://www.akrobud.pl/index.php?a=pianki-ocieplanie-dachow

pozdrowienia

semir
20-06-2007, 09:38
witam
widze że kabelki kładziecie :)
niezapomnijcie jak już bedą kable połozone porobić zdjecia ( jak kable są położone) żeby po tynkowaniu było wiadomo gdzie mozna wiertać :)

pozdrowienia

kasia w
20-06-2007, 12:53
.....Pewnie niejeden facet pozazdrości takiej żoneczki..... :wink: :lol:
Gratulacje julienx - dzielna dziewczyna z Ciebie :lol: :lol: :lol:

Ja to na dzień dzisiejszy tak pomagam murarzom, że czytam im wszystkie wymiary, bo w projekcie te cyferki są takie maleńkie, że czasem sama mam pewności czy dobrze im mówię....
Normalnie zajebiście - jutro zawiozę im lupę - poważnie :lol: :lol: :lol:

Pozdrówka kasia

julienx
23-06-2007, 10:35
Moi fachowcy tak czytali projekt, że "nie zauważyli" jednego okna w gabinecie... Musieli wycinać :D :D :D

glowac
24-06-2007, 05:46
julienx proszę powiedz mi jaką macie szerokość drzwi zewnętrzych?
Też myślałam o bocznym doświetleniu ale my mamy 110cm i chyba się nie zmieści :roll:

Malutki_27
29-06-2007, 23:34
Ello :D

Hoho tempo macie nadzwyczajne :) , lepsze niz moja zonka potrzebowala na wykonczenie mieszkania. Oby tak dalej, naprawdę jestem pod wrazeniem :D

Przemyslcie jeszcze raz temat odkurzacza bo Zuzza dobrze radzi, instalacja (rurki i kabelek ) duzo nie kosztuje a bedziecie mieli jedno z glowy, kiedys w przyszlosci zamontujecie tylko jednostke centralna i bedzie super :lol:


P.S. Pozdrowionka od KasiuniaR i Bartusia i oczywiscie odemnie :)

julienx
04-07-2007, 08:45
julienx proszę powiedz mi jaką macie szerokość drzwi zewnętrzych?
Też myślałam o bocznym doświetleniu ale my mamy 110cm i chyba się nie zmieści :roll:

W orgyginale miałam 180 cm - czyli 100 skrzydło i dwa świetliki, ale zrezygnowałam na rzecz jednego i teraz mam 140 cm szerokie - czyli 102 skrzydło i 38 cm jeden boczny prawy świetlik.

Pozdrawiam


Przemyslcie jeszcze raz temat odkurzacza bo Zuzza dobrze radzi, instalacja (rurki i kabelek ) duzo nie kosztuje a bedziecie mieli jedno z glowy, kiedys w przyszlosci zamontujecie tylko jednostke centralna i bedzie super

Malutki_27 tak też zrobimy, może potem się zamontuje jednostkę centralną, a rurki już bedą. Jakoś nie mam zdania nt. odkurzaczy centralnych, ale napewno ułatwiają życie - tak samo jak lodówka, pralka itd...

julienx
04-07-2007, 08:48
Ello :D

P.S. Pozdrowionka od KasiuniaR i Bartusia i oczywiscie odemnie :)


Dziękujemy my również Was ściskamy. Zapraszamy do nas jak już będzie wiecej do pokazywania, bo pewnie narazie nikogo surowe mury nie interesują..

Jak tam Bartuś?

semir
04-07-2007, 10:02
pozdrowienia

napewno wypoczęliście i teraz z nowym zapałem do pracy znaczy (budowa) :)

co do odkurz.centr.my dajemy narazie przewody i rurki
tylko trzeba dobrze dobrac gniazda ssące
my dajemy na dół 3 szt i na góre 3 szt
do tego szufelka automat.w kuchni 1 szt
i 1 szt szufelka do wiatrołapu

no i oczywiscie jedno gniazdo w garażu :)

ps.brawa dla Dziedzica :)

pozdrawiam

antolek
04-07-2007, 10:04
pozdrowienia

napewno wypoczęliście i teraz z nowym zapałem do pracy znaczy (budowa) :)

co do odkurz.centr.my dajemy narazie przewody i rurki
tylko trzeba dobrze dobrac gniazda ssące
my dajemy na dół 3 szt i na góre 3 szt
do tego szufelka automat.w kuchni 1 szt
i 1 szt szufelka do wiatrołapu

no i oczywiscie jedno gniazdo w garażu :)

pozdrawiam

A jeśli można spytać jakiej firmy odkurzacz bierzecie pod uwagę ??

semir
04-07-2007, 10:19
hasky,lub beam

ale to jeszcze daleko do tego chyba na jesień

glowac
04-07-2007, 13:12
Witam po przerwie
Gratulacje dla dziedzica - nasza kluseczka zaczyna chodzic ale z naszą asekuracją - strasznie ja to bawi :lol:

Bardzo podobne kuchnie jak na zdjęciu znalazłam w :

http://www.laura.com.pl/styl_romantyczny.php

julienx
04-07-2007, 17:51
Witam po przerwie
Gratulacje dla dziedzica - nasza kluseczka zaczyna chodzic ale z naszą asekuracją - strasznie ja to bawi :lol:

Bardzo podobne kuchnie jak na zdjęciu znalazłam w :

http://www.laura.com.pl/styl_romantyczny.php

Tak, bardzo ładne. Też mam je odchaczone :D :D :D

hmmm... ciekawe ile taka kuchnia będzie mnie kosztować?

Muszę znaleźć chyba jakiegoś stolarza magika, który mi to magicznie tanio wykona ;) haha

emmmma
04-07-2007, 18:16
Julienx,

widzę,że mamy ze sobą coraz więcej wspólnego.Mój mały ( fakt,że starszy od Waszego o te kilkadziesiąt godzin :wink: ) też zaczął chodzić w ostatnich dniach czerwca.

A co więcej te kuchnie mam w ulubionych od dawna...i inne wizualizacje w takim klimacie również..
Żebym tylko wiedziała jak tu się wkleja zdjęcia...

:oops: :oops: :oops:
:roll: :roll: :roll:


Tempo macie iście szalone!
PZdr,
E.

semir
05-07-2007, 09:16
no niezłe te kuchnie :)
my tez będziemy chyba coś dawać w jasnych odcieniach,
a co do instal.odkurzacza za 10 pkt.
(gniazda ssace 7 szt,szufelki automat. i jedn.centralna ) zapłaciliśmy 1950,00 zł (robocizna i materiał)

pozdrowienia

julienx
05-07-2007, 10:16
a co do instal.odkurzacza za 10 pkt.
(gniazda ssace 7 szt,szufelki automat. i jedn.centralna ) zapłaciliśmy 1950,00 zł (robocizna i materiał)

pozdrowienia

ale co, jak, gdzie? :o :o :o wiecej szczegółów pls...

1950 zł - to nie 7700 zł :o :o :o

czekam na info

Pozdrawiam
Julia

Zuzza
05-07-2007, 19:38
Hej!

Gratuluję kroczków dziedzica! Zazdroszczę wyjazdu :-)

My jeziora mamy tylko na działce... ;-)

Kuchnie takie w moim stylu wklejasz :-) Ciekawa jestem jak Ci się moja spodoba. Stolarz przyjeżdża we wtorek z dolnymi szafkami, a w czwartek z górą. Zapraszam na oględziny :-) A polecam wydrukować mu zdjęcie, które Ci się najbardziej podoba, namalować rozkład szafek i dać mu do wyceny. Zawsze będziesz miała coś do porównania. Gwarantuję, ze zrobi identyczne jak ze zdjęcia albo lepsze ;-)

Trzymam kciuki za Wasze sierpniowe decyzje - to jest dopiero stres.... Ale na etapie wykończeniówki niestety codziennie trzeba się na coś decydować....

Pozdrawiam!!!

julienx
05-07-2007, 21:19
Byłam dzisiaj u Was z Dziedzicem, ale Was nie zastałam... może są na porodówce???! :D

ciekawa jestem jak w realu wyszła podłoga - bo na zdjęciach prezentuje sie bardzo ładnie.

No i nie mogę sie doczekac kuchni...

Takze napewno wpadnę z wizytą...

Sciskamy

semir
06-07-2007, 07:35
ale co, jak, gdzie? :o :o :o wiecej szczegółów pls...

1950 zł - to nie 7700 zł :o :o :o

czekam na info

Pozdrawiam
Julia[/quote]

1950 zł za robocizne i materiały
10 pkt ssących w tym
7 gniazd ssących
2 szufelki automatyczne
1 jednostka centralna

to jest zrobiona instalacja -rurki,kolanka fi 50 oraz przewod elektryczny
do właczania i wyłączania odkurzacza
bez jednostki centralnej
bez szufelek aut.

po tynkowaniu bedziemy instalować gniazda,jednostke centralną ,i szufelki

pozdrawiam

jaworzyna
08-07-2007, 16:36
Hej...bardzo mi się podoba Twoje ''waniliowe'' spojrzenie na świat....

Ja marzę o pójściu tym tropem..ale obawiam się czyszczenia szafek z zewnątrz, szczególnie dolnych...przy dwóch psach (woda-deszcz-błoto-brud...mniej więcej taka kolejność! :wink: :-? :-? )

A no i druga rzecz...obawiam się, ze z czasem ten kolor zżółknie...a to już by nie była wanilia.....a może jednak ?? chociaż pewnie zależy to od materiałów :D :D
No ale....przede mną długa droga... najpierw po podglądam u Ciebie 8)
pozdrawiam

glowac
11-07-2007, 12:31
trzy miesiące trzeba czekać na kuchnię :o ???
Dobrze, że piszesz takie rzeczy - człowiek na przyszłość będzie wiedział jak rozplanować prace. :roll:
Mam nadzieję, że niedługo przywiozą Wam okna i domek będzie już pięknie "ubrany" :D
Łazienki prezentują się bardzo fajnie - to okno nadaje wspaniały klimat.

semir
12-07-2007, 07:14
witam

co do cen gresu to są ceny, jakie zaobserwowałem u nas od 79-220 zł za m3

no zauważyłem " nasze schody okrągłe" :D
całkiem podobne do naszych :)


tu podam ci pare linków do odk.centr.

http://www.husky.pl/instalacja_kuchnia.html


http://pl.fawas.at/pol/php/content/sd_sockelduesen.php

pozdrowienia

glowac
22-07-2007, 12:26
UWAGA, UWAGA... Konkurs, kto zgadnie ile?????

---------------------------------------------------------------------------------

odpowiedź konkursowa 73 tys zł

normalnie luuuuuuuuuuzik se zaglądne do kieszeni - se tam coś wygrzebie


padłam na glebę i zbieram zęby - soryyyyy ale z czego te meble robią? http://www.ajlawgifs.yoyo.pl/gify33/040.gif
Ze złota http://www.ajlawgifs.yoyo.pl/gify30/022.gif

to mnie zabiłaś dziewczyno - ja miałam nadzieję (bez żadnych wycen tak na OKO), że Schmidt weźmie od nas ok. 40,000zł - nie jedziemy po wycenę bo teraz to siem stracham http://www.ajlawgifs.yoyo.pl/gify34/010.gif

Naprawdę jak mi mąż rano powiedział o Waszej wycenie to nie wierzyłam http://www.ajlawgifs.yoyo.pl/gify34/012.gif
a jednak to prawda !!!

semir
25-07-2007, 12:58
witam
czy mozesz napisac co to jest to białe na suficie pomiedzy krokwiami?

pozdrawiam

julienx
26-07-2007, 08:03
witam
czy mozesz napisac co to jest to białe na suficie pomiedzy krokwiami?

pozdrawiam

Mam wrażenie, że chodzi Ci o Tyvek - folię paroprzepuszczalną - myśmy nie deskowali dachu. Na zdjęciu wychodzi jak biała. W zasadzie nawet taka jest :D

semir
26-07-2007, 08:22
[
Mam wrażenie, że chodzi Ci o Tyvek - folię paroprzepuszczalną - myśmy nie deskowali dachu. Na zdjęciu wychodzi jak biała. W zasadzie nawet taka jest :D[/quote]

dziękuje :)

semir
27-07-2007, 08:59
no u nas tez terminy niektóre były przekraczane ale nam sie tak nie śpieszy,wiem że Wy chcecie się wprowadzic na święta, więc zrozumiałe że każda obsuwa terminu Was denerwuje ,ale i tak wam idzie wszystko dobrze ,jesteśmy przekonani że Wam się uda,wszystko pójdzie już" jak z płatka " jak to mówią i choinka będzie już stała w nowym domu
:)

pozdrawiam

julienx
27-07-2007, 11:00
Dzięki za słowa otuchy, ale coraz bardziej zaczynam w to powątpiewać :(

Kuzyn zakładał, że w 2 tyg ociepli poddasze i w 2 tygodnie dom z zewnątrz...potem podbitka

Teraz mówi, że z poddaszem zejdzie mu się 4 tygodnie, bo te skosy są tak połamane i mocno trzeba z nimi rzeźbić, żeby licowały sie sufity, nawet trzeba podżynać beli żeby wszedł profil...

A na ociepleniem z zewnątrz będzie jakoś kąbinował, bo kolega ktory mu pomaga nie będzie miał urlopu... :(

Doliczając wszystkie inne obsuwy... przewiduję, a raczej psychicznie nastawiam się na przeprowadzke w lutym :( :(

zobaczymy w praniu jak to będzie

Zuzza
30-07-2007, 07:59
Julienx - Rzeczywiście zastrzeliłaś mnie tą ceną za kuchnię :-) Łał! Ciekawe kto się na to decyduje...

Terminami się nie przejmujcie, dla poprawy nastroju zdradzę Wam, że ocieplenie poddasza to my zaczęliśmy robić w grudniu... Na pewno się bez problemu wyrobicie do zimy. Będziecie jeszcze się sankami do nas wybierać w odwiedziny przez te zaspy ;-) Wprowadzajcie się jak najszybciej - będzie weselej na tym naszym polu :-) Trzymam kciuki cały czas :-)

glowac
05-08-2007, 06:24
W końcu doczekaliście się okien- pięknie się prezentują - gratulacje :D

semir
06-08-2007, 08:30
noo coraz piękniej dom wygląda ma już "oczy" :)

życzę naładowania akumlatorów na urlopie , do dalszej "walki"

pozdrawiam

minkapinka
14-08-2007, 10:33
Witam Sasiadów z Wawra :)
Fajny dziennik, baaardzo dobrze sie czyta i duzo cennych informacji - zwłaszcza koszty, koszty, koszty ;)
Bede tu czesto zagladała, bo budowa dopiero przed nami.

glowac
20-08-2007, 04:37
Kurcze kurcze ale się porobiło :roll:
Mocno Wam kibicujemy i mam nadzieję, że uda Wam się znaleźć dobrych tynkarzy.

podrzucam ikonki:

http://www.ajlawgifs.yoyo.pl/gify33/010.gif
http://www.ajlawgifs.yoyo.pl/gify34/017.gif
http://www.ajlawgifs.yoyo.pl/gify32/043.gif


Mam pytanie dotyczące pani Kasi.
Czy to jest jakaś architektka wnętrz z polecenia?
Widzieliście już jej realizacje a może ma jakąś stronę int?
Sama szukam kogoś sprawdzonego ale to co dotychczas mi proponowano - amatorszczyzna :cry:

julienx
25-08-2007, 18:57
Mam pytanie dotyczące pani Kasi.
Czy to jest jakaś architektka wnętrz z polecenia?
Widzieliście już jej realizacje a może ma jakąś stronę int?
Sama szukam kogoś sprawdzonego ale to co dotychczas mi proponowano - amatorszczyzna :cry:

Jak przyszedł etap, ze zostalam nagle bez architektki, to jeden z forumowiczów dał mi namiar. Zadzwoniłam, umówiłyśmy sie na spotkanie i od razu przypadłyśmy sobie do gustu, w zasadzie to nawet dość sie zaprzyjaznilysmy, bo mamy dzieci w podobnym wieku i same jestesmy tez w podobnym wieku, mamy podobny gust i chwytamy w mig wzajemne pomysly...

Widzialam jej realizacje i gotowe mieszkania. Tym bardziej utwierdzily mnie w przekonaniu, ze chce z nia pracować. Pani Kasia jednak nie jest za tania.. powiedzialabym ze ma ceny dosc warszawskie, dlatego nie projektujemy z nia calego domu, bo to dla nas zbyt duzy budzet.

Ale za to dala mi namiary na ekipe od wykonczeniowki, ktora zacznie u nas od pazdziernika, ktorej tez ogladalam efekty wykonawcze.

Niewatpliwym atutem Kasi jest jej konkretnosc, zdecydowanie i glowa pelna pomyslow, nigdy nie forsuje nic na sile i zwraca uwage na budzet, bo to nie sztuka wydawac pieniadze inwestora.

Jej jedynym jak dla mnie minusem jest brak obslugi programu komputerowego projektujacego w 3D (ale zapisala sie juz na kurs) Wszystko rysuje z reki (skonczyla ASP i pieknie maluje) ale rysunki doskonale odzwierciedlaja idee, nie mam z tym zadnego problemu...

Poza tym jest mila, sympatyczna, bardzo taktowna... no baaaaaaardzo ja lubię...

(Musi mi jakis procent odpalić za tą reklamę... :D :D :D )

p.s. Kasienko pozdrawiam Cie...;)

arcobaleno
28-08-2007, 22:16
Hej Julka ! :D
Ale idziecie jak burza :o Tak trzymać !! Pięknie się zapowiada !
Trzymam kciuki za realizację marzeń :D
Buziaki dla Antośka od Julki :D

tosinek
28-08-2007, 22:34
http://img405.imageshack.us/img405/4035/pytkifa2.jpg
piękne ale mam kolegę, który sam robi kafle i nie za 1000 za m2. Zajrzyj do mojego dziennika tam, są jego umywalki i kawelki, Zrobi co zechcesz a robi cudnie

Zuzza
29-08-2007, 06:00
Julienx,

Spóźnione życzenia od sąsiadów ;-) !!!

Oby budowa to sama przyjemnośc dla Was była :-)


Pozdrawiam!!!

glowac
29-08-2007, 15:43
Z niecierpliwością czekam na pomysły Pani Kasi.
Z przyjemnością popodglądam co ciekawego wymyśliłyście - po tej reklamie - zaczyna mnie intrygować :wink:

Sztukateria jest do kupienia na stacji PKP Wawer.
Parę lat temu otworzyli tam sklep.
Poszukam ich strony.

julienx
29-08-2007, 17:58
Hej Julka ! :D
Ale idziecie jak burza :o Tak trzymać !! Pięknie się zapowiada !
:D

Bardzo sie staramy, choć i tak termin przeprowadzki sie oddala, ale z kazdym dniem jestesmy blizej swoich marzen o zamieszkaniu we wlasmym domu..

My rowniez sciskamy.


[img]piękne ale mam kolegę, który sam robi kafle i nie za 1000 za m2. Zajrzyj do mojego dziennika tam, są jego umywalki i kawelki, Zrobi co zechcesz a robi cudnie

To cudnie, juz pedze do dziennika i szukam jakichkolwiek namiarów na niego. Dzieki za info


Julienx,

Spóźnione życzenia od sąsiadów ;-) !!!

Oby budowa to sama przyjemnośc dla Was była :-)


Pozdrawiam!!!

Dziekuje bardzo. Narazie nie jest tak źle...ale wciaz daleka droga przed nami. Pocieszam sie, ze jeszcze tylko jesien, troche zimy i juz bede we wlasmym domku sie budzic i gotować pesto :)




Sztukateria jest do kupienia na stacji PKP Wawer.
Parę lat temu otworzyli tam sklep.
Poszukam ich strony.

O super, dzieki za info. I nawet blisko, postaram sie do nich jakos podjechac i poogladać elementy na zywo.

Pozdrawiam

wombaty2
31-08-2007, 06:55
Bardzo fajny macie projekt domu :) My dopiero startujemy i wiele jeszcze przed nami. Najbardziej lękamy się tego "niedoszacowania" kosztów...
Ale jesteśmy optymistycznie nastawieni i wierzymy, że wszystko jakoś się ułoży

Pozdrawiamy
wombaty2

semir
06-09-2007, 10:44
no już coraz ładniej , a zdjęcia też niczego sobie czarno białe .

kasa leci to fakt,i teraz poleci z portfela jeszcze szybciej :(

wykończeniówka , jak sama nazwa wskazuje :) :)

też musimy już na ostro zacząć wybierać płytki.

u nas tynki skończone teraz czekamy na vaphoterm do ocieplenia
i wchodzi hydraulik w przyszłym tygodniu
no i oczywiscie okna mają być jutro. :)

pozdrowienia i wygranej w totka :) ,przydała by się teraz
przy pracach wykończeniowych

semir
24-09-2007, 06:59
no teraz to dopiero sie zacznie wykonczeniowka,coraz wiecej problemów naraz , :) u nas tez to samo ,ale damy rade. :D

stasieks
24-09-2007, 19:19
Ojej widzę ze ściana przy schodach została zatynkowana :(

Myślałem że zostawicie tak jak była - surowa. Wielka szkoda.

julienx
24-09-2007, 19:25
Ojej widzę ze ściana przy schodach została zatynkowana :(

Myślałem że zostawicie tak jak była - surowa. Wielka szkoda.

Zostala i bardzo dobrze. Poczekaj prosze na efekt końcowy i niespodzianke jaką jej przygotowaliśmy :D

Zeby ściana mogła we wnetrzu zostać ceglasta musiałaby byc murowana bardzo starannie ze specjalnie przygotowanych do tego celu cegieł, a u nas na łapu capu, okropnie brzydką cegłą, wiec nie bylo sensu. Poza tym troche do stylu domu nie pasowała...

Pozdrawiam

glowac
04-10-2007, 08:22
Z historii kryminalnych ...
jejku co za historia :o brrrrrrrrrrrrrrrrrrrr
Dom wygląda wspaniale i coś czuję, że jeśli nada będziecie mieli tak wspaniałe tempo - sokojnie wprowadzicie się do WŁASNEGO DOMU na święta :P

samigom
05-10-2007, 22:42
Dom zapowiada się imponująco. Niecierpliwie czekam na efekt końcowy!

madzialenka
08-10-2007, 08:08
Z tym Hajdukiem to uwazajcie. My tez bylismy zdecydowani na jeden z ich modeli, ale w KAZDYM punkcie odradzali podkreslajac mizerna jakosc wykonania. Koniec koncow zdecydowalismy sie na SPARKE VARM - jest juz zamontowany. Super wykonanie i cena o polowe nizsza. Jesli bedziecie zainteresowani tu jest link do strony

http://www.timkominki.pl/

A domek zapowiada sie super.

Pozdrawiam

julienx
08-10-2007, 08:12
dziekuje za informacje.

W takim razie pytanie: ktory model Sparke z płaszczem wodnym jest godny polecenia?

Warunek musi mieć szamot!

ocia79
08-10-2007, 10:11
Domek bardzo fajny,zapowiadaja sie interesujace wnetrza.Ta wanna za 18tys.-zakochalam sie w niej,tylko ta cena :cry: .
Pozdrawiam i czakam z niecierpliwoscia na nowe zdjecia.

madzialenka
08-10-2007, 10:47
dziekuje za informacje.

W takim razie pytanie: ktory model Sparke z płaszczem wodnym jest godny polecenia?

Warunek musi mieć szamot!

Szczerze mowiac, nie wiem, czy SPARKE ma kominki z plaszczem wodnym. Nam zalezalo na pionowym palenisku z doprowadzaniem powietrza od zewnatrz, wiec do wyboru byl SPARTHERM, HAJDUK lub SPARKE. Co do wnetrza - jest wylozone cegielkami szamotowymi (w wiekszosci wypadkow stosowana jest plyta imitujaca cegielki), co zapobiega pekaniu.

Proponuje napisac maila z zapytaniem - szybko i konkretnie odpowiadaja, bardzo mila wspolpraca. Nam kominek sprowadzili do Polski w ciagu niespelna 2 tygodni.

julienx
08-10-2007, 13:52
Niestety dla nas priorytet to płaszcz wodny

wiec wiekszosc kominków odpada... przynajmniej tych, ktore nam sie podobają...

Juz zamowiony wiec bedziemy sie martwic jak bedzie szwankował, narazie sporo dobrego o nich czytałam

MonikaC
09-10-2007, 14:49
Piękny dom!!! Gratuluję

Cena za kuchnię mnie powaliła. Co do planowania hydrauliki to ja już planuje kibelek a mąż się ze mnie śmieje - ale dzisiaj murarz przyznał mi rację :)
Powodzenia!

glowac
12-10-2007, 20:36
ojojoj ale się dzieje :D
Piękne zdjęcia - zaczynacie ostro przyspieszać - bardzo się cieszę.
To musi być CUDOWNE uczucie coraz bardziej urzeczywistniać swoje marzenia o własnym DOMU.
Zazdroszczę :D
Z przyjemnością podglądamy dziennik i trzymamy kciuki za grudniową przeprowadzkę.
Barierka naprawdę wspaniała i wydaje mi się, że schody bez podstopnic są "lżejsze", delikatniejsze .

julienx
12-10-2007, 20:46
ojojoj ale się dzieje :D

Z przyjemnością podglądamy dziennik i trzymamy kciuki za grudniową przeprowadzkę.

Dziekuje za odwiedzinki. Niestety na grudzień nie ma szans.

Przełożyliśmy nasze plany blizej wiosny, bardziej luty-marzec

za duzo nam zostało, dopiero za miesiąc zaczynamy wykończeniówke...

Pozdrawiam

ocia79
14-10-2007, 07:54
Takie krotkie pytanko-Wasza dachowka Brassa to podwojne-s czy celtycka moze czy jeszcze inna???

julienx
14-10-2007, 08:48
Takie krotkie pytanko-Wasza dachowka Brassa to podwojne-s czy celtycka moze czy jeszcze inna???

Brass - celtycka lumino brąz

ocia79
14-10-2007, 15:23
dziekuje za szybka odpowiedz!

glowac
15-10-2007, 18:13
tak sobie przeglądam stronę pana Marchewki i chyba znalazłam balustradę, która Wam się spodoba :D
http://www.marchewka.pl/
Zdjęcia 9,10,11 - cena :roll: nie chcę wiedzieć :roll:
Jego prace powodują "lekki przyklęk na kolana" :wink:

julienx
15-10-2007, 20:11
No kochana, spisałaś się na medal...

takich jak Ty mi tu trzeba... :D :D :D

no wielki całus

dzieki...

p.s. ciekawa jaka cena

julienx
15-10-2007, 21:52
Ha! Pokazałam te barierki Kasi... powiedziała, że pracowała z P. Marchewką realzujac dom w Płocku. Barierka byla wykonana perfekcyjnie i budziła zachwyt...ale kosztowała niebagatelne.... 40 tys !!!!!!!!!! :o :o :o


Nie mam wiecej pytan :( :( :(

semir
16-10-2007, 07:45
no brawo wreszcie sie doczekaliście, po wylewkach w domku robi się dużo czyściej.pozdrawiam

glowac
16-10-2007, 14:18
a wylewki to były robione miksokretem?

julienx
16-10-2007, 18:11
Tak z miksokreta.

mayland
21-10-2007, 10:43
Witaj julinx. :lol: Widzę, że to kolejna szybka budowa. Skad ja to znam.... :wink: :lol:
Podobnie jak u Was my też zabieram sie za kanalizacje. U nas ma byc POŚ.
Coś długo ocieplają Wasz dom :-? Do mnie mają wejść w środę i chyba zdążą zanim ich śnieg zasypie :-? :o

A dom mi się podoba bardzo :lol: Ten kredens do kuchni super! :lol: Zapowiada się przemyslana wykończeniówka :wink: Pośledzimy, podpatrzymy, pokomentujemy... 8) :lol:

julienx
21-10-2007, 20:09
Witaj julinx. :lol: Widzę, że to kolejna szybka budowa. Skad ja to znam.... :wink: :lol:
Podobnie jak u Was my też zabieram sie za kanalizacje. U nas ma byc POŚ.
Coś długo ocieplają Wasz dom :-? Do mnie mają wejść w środę i chyba zdążą zanim ich śnieg zasypie :-? :o

A dom mi się podoba bardzo :lol: Ten kredens do kuchni super! :lol: Zapowiada się przemyslana wykończeniówka :wink: Pośledzimy, podpatrzymy, pokomentujemy... 8) :lol:

Witamy w naszym dzienniku...

Dom ocieplamy faktycznie długo, bo robi to męza kuzyn z jednym pomagierem, a w tzw. miedzyczasie robi jeszcze milion innych rzeczy...

Z ta wykonczeniowka to sie zobaczy na co budzet pozwoli, szukamy ladnych rzeczy - a przynajmniej w naszym guscie, po rozsadnych cenach - cokolwiek to oznacza - czyli jak wszyscy..

W pierwszej jednak kolejnosci stawiamy na solidnosc i jakosc materialów, a potem szukamy ceny lub zamienników...

Troche jestem tym przerazona... zobaczymy jak będzie...


zapraszamy do nas czesciej

Zuzza
22-10-2007, 12:00
Hej sąsiadko!

Nie stresuj się - naprawdę wszystko idzie Wam wzorcowo ;-)

Z budową jest tak jak z biegiem długodystansowym, pod koniec już nie masz zupełnie sił, ale nogi i tak Cię niosą ;-)

Co do szamba to my kupowaliśmy w jesbet.pl - firma z Radomia. Ktoś ich kiedyś polecał. W miarę tanio, bardzo szybko, punktualnie, bez problemów. My kupiliśmy 10m3 dwukomorowe -pewnie też takie będziecie musieli mieć, bo woda też u Was wysoko. Zamawia się przez telefon, płaci przy odbiorze. Rano zamawiasz koparkę, wykopuje dół, panowie przyjeżdząją, wrzucają szambo, koparka zakopuje i po problemie ;-) Słuzymy też namiarem na najtańszego szambelana w okolicy ;-) Tyle w tym temacie ;-) Czyli nie ma się czym przejmowac. Chociaż ja też myślałam, że szamba to już na pewno nie dam rady zamówić ;-)

glowac
23-10-2007, 10:15
Julienx jeśli ten element zdobiący szczyt nie podoba Ci sie - nie bierz go.
Dom będzie przez Ciebie dopieszczony w każdym szczególe i nie ma sensu, żebyś się męczyła patrząc na zwieńczenie dachu.
Przyznam, że jestem ciekawa jakie wykończenie wymyśliliście?
Gdyby Wam nie odpowiadał ten stolarz to na lini otwockiej jest grupa stolarzy zajmująca się rekonstrukcją starych świdemajerów -ponoć robią CUDA.
Może do nich warto uderzyć jeśli Wasz stolarz się nie poprawi??

ewanna
23-10-2007, 10:17
Witaj Julio - wprawdzie na forum muratora dopiero zaczynam ale mieszkam we własnym domu już 4 lata - właśnie zaczynam pierwszy remont :( .
Moja podpowiedź dotyczy koloru bejcy - mam okna w kolorze złoty dąb - malowaliśmy podbitkę i słupy na tarasie i aby uzyskać zbliżony kolor użyliśmy bejcy Drewnochronu w kolorze teak i ciemny orzech - trzeba to pomalutku mieszać uzyskując najbardziej zbliżony kolor. Powiem jeszcze że nasze podbitki były malowane na ziemi - jako deseczki - dwukrotnie, a następnie jeszcze raz cała podbitka już w docelowym miejscu - po 4 latach wciąż bez zmian :). A jeszcze coś o kominku - otóż po 4 latach jesteśmy właśnie w trakcie rozwalania naszego kominka - mieliśmy zrobione DPG - przerabiamy teraz na kominek z płaszczem wodnym - wkład zamówiliśmy MAKROTERM typ NEO (najmniej rzeźbiony) - nasi sąsiedzi posiadają takie wkłady - są bardzo zadowoleni - kominki sprawdzają się w 100%. Pozdrawiam i życzę powodzenia

julienx
23-10-2007, 18:23
Julienx jeśli ten element zdobiący szczyt nie podoba Ci sie - nie bierz go.

Sama nie wiem co mam robić, może jeszcze kuzyn troche to poprawi. Zobaczymy, przymierzymy i zadecydujemy..


JulienxPrzyznam, że jestem ciekawa jakie wykończenie wymyśliliście???

Jak przymocujemy, to napewno zamieszce zdjecia...

julienx
23-10-2007, 18:27
Witaj Julio - wprawdzie na forum muratora dopiero zaczynam ale mieszkam we własnym domu już 4 lata - właśnie zaczynam pierwszy remont :(

Ewanna przerażasz mnie :o :o :o ojej 4 lata i już remont. Słabo mi sie robi, jakoś gorąco... zarzekam się, że jak sie wprowadze to do konca zycia nic juz nie zmieniam :D :D :D


Moja podpowiedź dotyczy koloru bejcy - mam okna w kolorze złoty dąb - malowaliśmy podbitkę i słupy na tarasie i aby uzyskać zbliżony kolor użyliśmy bejcy Drewnochronu w kolorze teak i ciemny orzech - trzeba to pomalutku mieszać uzyskując najbardziej zbliżony kolor. Powiem jeszcze że nasze podbitki były malowane na ziemi - jako deseczki - dwukrotnie, a następnie jeszcze raz cała podbitka już w docelowym miejscu - po 4 latach wciąż bez zmian :).

Dziekuje za info. Sprobujemy jeszcze z taką probą. Polamlowalismy testowo orzechem i teakiem... i narazie padło na orzech choc wcale bym sie tego nie spodziewała.. Teraz jeszcze sprobujemy pomieszac kolor...

Kominek ma przyjechac do nas za 2-3 tyg. zdecydowalismy sie na kominek Hajduka z płaszczem wodnym. Ja w dgp nie wierzę, poza tym boje sie zapachu kominka w innych pomieszczeniach i brudzenia scian. Dla mnie ten pomysl odpadł w przedbiegach, stad alternatywa byl plaszcz... choc te kominki nie sa juz takie ladne, no, ale cos, za cos...

Dziekuje za komentarze. Pozdrawiam

glowac
23-10-2007, 21:41
julienx jaki daliście styropian na fundamenty, podłogę i ściany? chodzi mi o grubość i oznaczenie 50/70/100/200?

julienx
24-10-2007, 17:31
julienx jaki daliście styropian na fundamenty, podłogę i ściany? chodzi mi o grubość i oznaczenie 50/70/100/200?

Fundamenty ociepliliśmy 10 - tką EPS 100(cm)

Ściany - 15 EPS 70

A podłogi to juz róznie w zaleznosci od typu ogrzewania, wysokości wylewek i dylatacji - oczywiście wszystko twardym EPS 100...

2+3 lub 3+5 lub tez 2+3 + maty styropianowe (te wydmuszki), 8+2 - no naprawde róznie...

Na podłoge kładlismy oczywiscie twardy styropian, w wiekszosci poszedł Magbud, ale dalmatynczyk tez byl

Muci
30-10-2007, 09:43
Julienx,
super wyglada twoj dom i podrziwiam wasze tempo, troche nawet zazdrosce. My zaczelismy budowa na wiosny, ale z powodu przesuniecia tynkow(cementowo-wapienne), o miesiac troche sie opozniamiame.Dopiero w tamtym tygodniu, sie udalo nam zrobyc wylewki. Teraz czekamy ze by troche wyschly, ze by mozna zamontowac okna i dzrwi garazowe, ze by mozna zamknac dom.Potem zobaczymy. mamy nadzeje na przeprowadzka w czerwcu..ale, bedzie zalezalo od zimie, ze sie da co kolwiek ogrzac dom i pozwoli na wykonczeniewka.
Bardzo mi sei podobaja twoje bony, sa super!! Takich jeszce nie widzialam
Mam pytanko, gdzie ich kupuwalas?

julienx
30-10-2007, 19:06
Julienx,
super wyglada twoj dom i podrziwiam wasze tempo

Bardzo dziekuje. Obsuwy są niestety nieuniknione. I sami odczulismy ich skutki. 3 tyg. okna. Miesiac tynki i dalej sie juz posypało. Przeprowadzka rowniez o 3 miesiace.



Bardzo mi sei podobaja twoje bony, sa super!! Takich jeszce nie widzialam
Mam pytanko, gdzie ich kupuwalas?

Muci, bonie załatwiał kuzyn osobistego, gdzieś w Olsztynie. Musze dopytac, to napisze wiecej...

glowac
31-10-2007, 14:37
zaglądam a tu takie piękne zdjęcia :P
Teraz dom to prawdziwy DOM - piękne zdobienie szczytów, drzwi bardzo ładne i widzę, że bonie od frontu już prawie skończone - zazdraszczam :wink:
Bardzo jestem ciekawa jaką kuchnię wymyśliłyście z Panią Kasią?

Muci
31-10-2007, 18:45
Teraz juz mozna zobaczyc dom w caly okazalosci. My tez czekamy na Normstahla, tylko ze z Oltarzewa-po drugej stronie Warszawy. Jak dzwonilam na poczatku wrzesnia, mowili 4 tyg. czas ocekiwania. Ale przy podpisywanie umowy, to sie okazalo ze czas oczekiwania juz jest 6 tyg...;-(( ,
Normstahl akurat ma drzwi w kolorze zloty dab, w taki kolor jak twoje okna. Dla czego wybraliście biały, pod kolor do boniach?
Bardzo ładne drzwi wejscowych.Oni jeszcze zciemnieja trochę z czasem i nie będzie widać tak bardzo ten czerwony odcien. Na pocieszeniem w sprawie koloru dodam, ze producent moich okien i drzwi wejscowych (meranti), mowila ze wszystko musi wyprodukować z jedna partia drzewo, pościć na raz do produkcji, bo pomiędzy partiami,kolor sie rożni!! ożywając te same lakiery.

Zuzza
31-10-2007, 19:04
Ja też jestem strasznie ciekawa kuchni :-) A że u Was wszystko jest przemyślane, zadbane, to pewnie kuchnia będzie powalająca...

Dziś wysilałam się maksymalnie, żeby dojrzeć szczegóły Waszych drzwi, w końcu poszłam po lornetkę ;-) Śliczne są! Ja się zastanawiałam nad podobnym wzorem. Przyleciałabym obejrzeć w realu, ale jestem uziemiona w domu z chorą Młodą...

Brama rzeczywiście ekspresowo. :-)

Tak się z musu przyglądam codziennie waszemu domowi i zastanawiam się czy nie wolelibyście przesunąć sobie spustu rynny ze ściany frontowej na boczną? Teraz macie rynnę przy samych boniach. Ona bez problemu może się zmieścić na ścianie przy garażu. Drugiej strony nie widzę, barak mi zasłania ;-) Zdobienia by się lepiej prezentowały ;-)

Pozdrowienia!

julienx
31-10-2007, 19:15
zaglądam a tu takie piękne zdjęcia :P
Teraz dom to prawdziwy DOM - piękne zdobienie szczytów, drzwi bardzo ładne i widzę, że bonie od frontu już prawie skończone - zazdraszczam :wink:

Bardzo dziekuje za miłe słowa. Z tymi zdobieniami to jestem wściekła jak nie wiem. Nie dosyć, ze to nie jest to co chciałam, to jeszcze facet chce za nie jak na mój skromny gust za duzo pieniędzy. Szczególnie, ze wogole nie wiedział jak podejsc do tematu, nie wspominając ze tego nie montował.


Bardzo jestem ciekawa jaką kuchnię wymyśliłyście z Panią Kasią?

Glowac ja naprawde nie jestem oryginalna w tym temacie. Kasia nie miała tu wiele do roboty. Bo ja o takiej kuchni marze, odkad pamietam i nie dam sie przekonac do zmiany, ani Kasi, ani zadnemu handlowcowi, ani nikomu innemu.

Kuchnia jesli istnieje takie określenie w designie - fusion. Mix stylizowanej uproszczonej kuchni prowansalskiej z kolonialnymi dodatkami i japońską szafą jing-jang - czy jak to sie tam nazywa.... :D

julienx
31-10-2007, 19:18
Normstahl akurat ma drzwi w kolorze zloty dab, w taki kolor jak twoje okna. Dla czego wybraliście biały, pod kolor do boniach?


Muci, myslalam w pewnym momencie o brami w kolorze okien, ale strasznie mi sie podobają bramy białe i taką sobie własnie zafundowaliśmy... Chciałam równiez odrobine wyobrebnic bryle garazu z designu calego domu...

Mam nadzieje, ze w finale wyjdzie to ok.

julienx
31-10-2007, 19:23
Ja też jestem strasznie ciekawa kuchni :-) A że u Was wszystko jest przemyślane, zadbane, to pewnie kuchnia będzie powalająca...!

Zuza mi już coraz bardziej brakuje zapału do pilnowania szczegółów. Poprostu pewnie rzeczy sobie odpuszczam, bo bym chyba zwariowała... Moze to zmeczenie materiału... Takze troche chciałabym miec to za sobą. Nie chce mi sie za dużo jeździć, rozmawiać z milionem sprzedawców tych kuchni, od kazdego słyszeć coś innego... brrrr jak sobie o tym pomyśle to juz mi sie nie chce...



Dziś wysilałam się maksymalnie, żeby dojrzeć szczegóły Waszych drzwi, w końcu poszłam po lornetkę ;-) Śliczne są! Ja się zastanawiałam nad podobnym wzorem. Przyleciałabym obejrzeć w realu, ale jestem uziemiona w domu z chorą Młodą...!

Fajnie, ze Ci sie podobają. Zapraszam w nasze mury do oglądnięcia zmian, bo chyba dawno do nas do środka nie zaglądałas...



Tak się z musu przyglądam codziennie waszemu domowi i zastanawiam się czy nie wolelibyście przesunąć sobie spustu rynny ze ściany frontowej na boczną? Teraz macie rynnę przy samych boniach. Ona bez problemu może się zmieścić na ścianie przy garażu. Drugiej strony nie widzę, barak mi zasłania ;-) Zdobienia by się lepiej prezentowały ;-)

Pozdrowienia!

A wiesz, ze nawet o tym nie pomysłałam! Musze poruszyc ten temat na forum inwestorsko-wykonawczym. Choć juz wiem co sie stanie, inwestor szybko podchwyci idee, a wykonawca pokreci oczami, zaklnie szpetnie...

Sciskamy

mayland
31-10-2007, 19:34
Bardzo ładne drzwi. Pasują do domku. I masz rację, doświetlają bardzo dobrze.

Muci
06-11-2007, 13:39
Spolczuje s tym VAT-em, ja zaczelam to przerabiac w tamtym tygodniu i zrobylam sobie caly system. Naj-gorsze jest to ile jest do wpisywanie w tej broszurki do urzedu skarbowego..Nie wystarczylo bym im numer faktur, pozicje i kwory. Numer NIP-u wystawiaczajego.. to wedlug mnie zupelnie zbedna informacja..;-((
Dobrze ze jest ze moze cie grzac za tydzien.. U nas jest szansa ze welki dzien montazowy okna, drzwi bedzie 19.11, a na razie o grzanie nawet nie ma jak.
U nas przyjechala ekipa od ocieplenie poddasze i im spolczuje...myslalm ze zrezygnuja, ale widze ze to twardy faceci. Naj-gorsze jest to ze muse sie zdecydowac na to jakie oswietlenie przed montarzem sufitow podwieszanych...a nie mam za bardzo czasu na chodzenie po sklepow ze bym sobie wybrala.
Jesli chodzi o zyrandole krzystalowe, zobac na allegro, tam jest ogromna ilosc czeskej produkcji (Bohemia). Ja szukam krysztalowy do kladki schodowy.
Jesli chodzi o lodowki, mozna sciane boczne zrobyc s karton gipsem i bedzie widoczny tylko front lodowki.

samigom
07-11-2007, 22:14
20tys. odwiedzin, dopisuję do tego kilka moich wizyt :D Przyjemnie śledzić wasze poczynania.

Gratuluje postępów na budowie.

Ceny kuchni niezmiennie mnie rozwalają!!!

Roksi
08-11-2007, 11:29
Śliczny dom. Bardzo mi się podoba.
Kiedy patrzę na takie domy (zawsze o takim marzyłam) to czasami żałuję że nie miałam wpływy na to jaki jest mój. Za to teraz mam wpływ na to jak juz będzie wykończony ;)


Zapraszam do mnie.
Choć nie uprzedzam nie jest tak piękny jak wasz;)

minkapinka
09-11-2007, 10:29
Byłam dzisiaj w okolicy i postanowiłam zobaczyc Wasz dom. Musze przyznac, ze prezentuje sie bardzo, bardzo ładnie, bo jest proporcjonalny. Bonie tez mi sie podobaja:)

Jedyne co mnie nie zachwyciło to droga od Traktu, czułam sie jak na odcinku specjalnym rajdu ;)

Miałam nadzieje, ze skorzystamy po Glowacach z Waszej ekipy, ale dwa miesiace temu terminy mieli na wrzesien 2008 :(

Pozdrawiam

glowac
09-11-2007, 11:59
to ja także nabiję licznik w komentarzach :lol:

Julienx czy masz może niamar na hydraulika, który by nam zrobił wyprowadzenie do stanu 0?

Jeśli mogę być wścibska to proszę powiedz mi ile wziął od Was stolarz za rzeźbienia szczytów (może być na PW :P )

julienx
09-11-2007, 18:12
Byłam dzisiaj w okolicy i postanowiłam zobaczyc Wasz dom. Musze przyznac, ze prezentuje sie bardzo, bardzo ładnie, bo jest proporcjonalny. Bonie tez mi sie podobaja:)

Jedyne co mnie nie zachwyciło to droga od Traktu, czułam sie jak na odcinku specjalnym rajdu ;)

Miałam nadzieje, ze skorzystamy po Glowacach z Waszej ekipy, ale dwa miesiace temu terminy mieli na wrzesien 2008 :(

Pozdrawiam

Bardzo sie ciesze, ze dom Ci sie podoba. Droga jaka jest kazdy widzi. Poniewaz moj adres to ul. Borowiecka, wiec jezdze asfaltem od Borowieckiej, bo dociagneli asfalt do mojego numeru... :D :D :D

Napewno bedziesz zadowolona z ekipy. Pan Marek jest naprawde ok. Bardzo mile go wspominam i rekomenduje jak tylko moge. Dziekujemy za odwiedziny w dzienniku no i w realu :D

julienx
09-11-2007, 18:14
to ja także nabiję licznik w komentarzach :lol:

Julienx czy masz może niamar na hydraulika, który by nam zrobił wyprowadzenie do stanu 0?

Jeśli mogę być wścibska to proszę powiedz mi ile wziął od Was stolarz za rzeźbienia szczytów (może być na PW :P )

Glowac hydraulika do stanu zero mialam od Zuzki i pamietam, ze facet krzywił sie ze to po tej stronie Wawy - bo on gdzies z Piaseczna - wiec nie bardzo mu sie to kalkulowało.. dlatego nie chciał dalej robic u nas hydrauliki...

Hydraulika na potem to Ci wogole nie polece, bo jak wiesz (czytasz) przechodze z nim droge przez meke... jakis jest niegramotny ...

zapytaj na grupie warszawskiej lub wawerskiej....

Za zdobienia szczytów facet (zreszta znajomy ze szkoły) krzyknął 1200 zł :o :o :o

Po pierwsze prosiłam go od 3 miesiący...
Po drugie nie wiedział jak sie do tego zabrać...
Po trzecie - trzysta tysiecy razy poprawiał...
Po czwarte - nie dostałam tego co zamowiłam...
Po piąte - wcale tego nie montował!

Włos się jeży ile jeszcze mogłabym napisać tu punktów...

gdyby nie to ze to znajomy... to grosza by ode mnie nie zobaczył...

narazie dostał 700 zł i niech sie cieszy...

ave!
09-11-2007, 21:41
Ja odnośnie schodów.... cudne sa wszystkie, ale jeśli będziesz miał schody ciemne i obudowane to poz nr 1 i ostatnia - są takie... solidne i "tłuste" jeśli jasne i tylko np. stopnie to formy lżejsze, a które... głowa boli od wyboru :o
:D pozdrawiam

glowac
10-11-2007, 09:09
Dziękuję za cenę – całkiem zachęcająca – po Waszych przygodach ze stolarzem chyba zdecydujemy się na ludzi od Świdermajerów – niedługo będą ozdabiać dom kolegi – zobaczymy co potrafią 

Barierka nr 1 zachwyca swoim kolorem – jest nietypowa.
Mnie za to urzekła ta z nr 4 – bardzo mi się podoba – jest lekka i bardzo nietuzinkowa.
Nr 2 też zwraca na siebie uwagę – tylko to zakończenie bym zmieniła na jakieś inne.
W nr 6 bardzo mi się podoba drewniania poręcz - wogóle ładnie wygląda kuta barierka z drewnianą poręczą.

samigom
10-11-2007, 13:25
Ja typuję nr 2!

Muci
10-11-2007, 13:59
Mnie bardzo sie podoba barierka Nr 4. jest przepiekna, taka lekka. Ja tez szukam barierka w tym stylu..Na razie wyceny schody(odlorzenie)+barierka mam wycena 54 tys w debie, a w sucupira 94 tys. To normalnie szok!!
Podobna barierka widzuialam na stronie: http://www.arkit.pl/pliki/balustrada27b.jpg

glowac
12-11-2007, 07:53
a wysyłałaś prośby o wyceny do http://www.kute.com.pl/?

julienx
12-11-2007, 09:00
a wysyłałaś prośby o wyceny do http://www.kute.com.pl/?

jeszcze nie, ale sprobuje...

wiele odpowiedzi przyszło, ze za taką barierkę kowale chca 900-1000 zł ale czesto nie maja terminow na caly 2008 rok :o :o

Dziekuje za glosy... czekam na jeszcze...

Pozdrawiam Was

semir
12-11-2007, 12:16
wszystkie ładne są :) trudno wybrać

no a z terminami jest krucho , my zamawialiśmy w czerwcu chyba na grudzień

pozdrowienia


link
http://pazura.com.pl/schody.html

semir
12-11-2007, 12:21
kilka linków do stron

http://www.schody.opole.pl/szablon.php?arg=gal_pok&kat=zdobienia&tytul=schody&rodz=Zdobienia&name=10


http://schody-lamo.pl/www/pl/balkonowe.htm

http://www.kurek.pl/index.php?url=balustrady.php

minkapinka
12-11-2007, 17:07
ładna macie podbitke, bo drewnianą :))) Dlaczego tak mało osob robi drewniane podbitki?????????

julienx
12-11-2007, 18:19
wszystkie ładne są :) trudno wybrać

no a z terminami jest krucho , my zamawialiśmy w czerwcu chyba na grudzień

pozdrowienia

link
http://pazura.com.pl/schody.html

Wlaśnie Pazura napisał mi ze nie ma juz terminów w zasadzie do jesieni 2008

Dziekuje za linki - zaraz wysyłam tam zapytania...

julienx
12-11-2007, 18:21
ładna macie podbitke, bo drewnianą :))) Dlaczego tak mało osob robi drewniane podbitki?????????

Bo jest stosunkowo sporo drozsza od plasticzanej, no i za jakis czas znowu jest przy niej robota...

Metr robocizny 30 zł + podbitka (18 zł/mkw) + baza do impregnacji + kolor (pewnie nastepne 500 zł) i wychodzi kilka ładnych tysiączków (w naszym przypadku 4500zł)

minkapinka
12-11-2007, 18:39
ładna macie podbitke, bo drewnianą :))) Dlaczego tak mało osob robi drewniane podbitki?????????

Bo jest stosunkowo sporo drozsza od plasticzanej, no i za jakis czas znowu jest przy niej robota...

Metr robocizny 30 zł + podbitka (18 zł/mkw) + baza do impregnacji + kolor (pewnie nastepne 500 zł) i wychodzi kilka ładnych tysiączków (w naszym przypadku 4500zł)

Ale jaki efekt :) Mam uczulenie na plastik w domu. Widziałam juz tyle domów spaskudzonych plastikowa podbitka, ze zdecydowałam sie na dach bez podbitki ;)

glowac
12-11-2007, 19:56
z jakiego drewna jest podbtka?

julienx
13-11-2007, 07:57
z jakiego drewna jest podbtka?

Ze świerku

dominka
13-11-2007, 11:44
Przeglądam Twój dziennik i przeglądam i przeglądam i zachwycam się, jak wszyscy zresztą . Tempo błyskawiczne jak u Kropeczki. Gratuluję. Mam nadzieję, że na naszej budowie będzie podobne tempo.

julienx
13-11-2007, 15:39
Przeglądam Twój dziennik i przeglądam i przeglądam i zachwycam się, jak wszyscy zresztą . Tempo błyskawiczne jak u Kropeczki. Gratuluję. Mam nadzieję, że na naszej budowie będzie podobne tempo.

Bardzo dziekujemy za mile słowa. Z tym tempem, to niestety nie do końca jest ok. Od wrzesnia mielismy zaczac wykonczeniowke. Z racji poślizgu zaczynamy od grudnia... Moze w marcu/kwietniu zaczniemy mieszkac, zobaczymy w praniu jak to wyjdzie...

dominka
13-11-2007, 15:48
mimo wszystko Julienx, tempo jak dla mnie i tak macie piorunujące i naprawdę życzyłabym sobie, aby nasz dom za rok był w takim stadium zaawansowania jak Wasz. Nasz wykonawca już mnie uprzedził, że do budowy trzeba nabrać chociaż trochę dystansu, bo zawsze coś nieoczekiwanego może wyskoczyć. No cóż, pożyjemy zobaczymy :)

julienx
13-11-2007, 15:51
mimo wszystko Julienx, tempo jak dla mnie i tak macie piorunujące i naprawdę życzyłabym sobie, aby nasz dom za rok był w takim stadium zaawansowania jak Wasz. Nasz wykonawca już mnie uprzedził, że do budowy trzeba nabrać chociaż trochę dystansu, bo zawsze coś nieoczekiwanego może wyskoczyć. No cóż, pożyjemy zobaczymy :)

Święte słowa... naprawdę potrzeba spooooro dystansu... do samego siebie, do wykonawców, nawet do oporu materii :D :D :D

Zycze szybkiego aczkolwiek fachowego budowania. Pozdrawiam

glowac
13-11-2007, 18:51
cieszę się, że namiar od męża okazał się trafiony :P

Kolor podbitki naprawdę fajnie Wam wyszedł - bardzo ładnie dobrany do stolatki okiennej - zapiszę sobie kolor - mąż planuje podbitkę drewnianą a ja mam dylemat jaki kolor okien wybrać :roll:

FKA
13-11-2007, 19:12
witam serdecznie :)
mam pytanie ile wynosi powierzchnia użytkowa waszego domku?
gratulacje domek jest bardzo piękny, jestem na etapie wyboru projektu a twój domek bardzo mi się podoba :lol:
pozdrawiam i czekam na odpowiedz

julienx
13-11-2007, 19:15
witam serdecznie :)
mam pytanie ile wynosi powierzchnia użytkowa waszego domku?
gratulacje domek jest bardzo piękny, jestem na etapie wyboru projektu a twój domek bardzo mi się podoba :lol:
pozdrawiam i czekam na odpowiedz

Domek jest projektem indywidualnym. O pow. uzytkowej 257mkw

Muci
14-11-2007, 09:48
Nie boi cie sie z odgrzewanei tej podlogowki. My wylewki robylismy w tym samym terminie co wy. U nas i hydraulik i pan od wylewek nas ostrzeg, ze mozna grzac po miesiacu w domku, ale s kaloryferami!!. Z powodu duzej wylgoci, wylewka nie wyschla do konca i mozna probowac urochomic, dopiero po 30 dni od rozpocziencia grzania w budynku. Tak samo nam powiedzieli ze nie mozna klasc zadnych plytek, nic cziezkiego na wylewkach przez pierwszych 4 tyg ot zrobienia, a mielismy wylewki robiony miksokretem (s malej ilosci wody).

semir
14-11-2007, 10:07
u nas mija 6 tygodni od wylania wylewek, i zaczniemy grzac lekko od końca tego tygodnia (podłogówke)
podłogówka już popękała w 3 miejscach, teraz jak zaczniemy grzac dopiero zacznie "pracowac"
ma isc w pierwszy dzień bardzo mała temp.na podłogówke potem stopniowo można zwiększać do tygodnia, potem można włączyć juz na pełne obroty.

pozdrowienia :)

semir
14-11-2007, 10:12
jeśli chodzi o armature podam kilka linków do stron
myśmy wybierali z netu ceny najtańsze a pózniej daliśmy do róznych sklepów u nas ,czy mogą dać w tych niskich cenach, no i udało się w jednym sklepie :)

oto linki
http://www.abclazienki.pl/produkty74_dwuuchwytowe.html

http://www.ceneo.pl/296921

http://www.mizar.pl/baterie-prysznicowe

pozdrawiam

julienx
14-11-2007, 17:21
Nie boi cie sie z odgrzewanei tej podlogowki. My wylewki robylismy w tym samym terminie co wy. U nas i hydraulik i pan od wylewek nas ostrzeg, ze mozna grzac po miesiacu w domku, ale s kaloryferami!!. Z powodu duzej wylgoci, wylewka nie wyschla do konca i mozna probowac urochomic, dopiero po 30 dni od rozpocziencia grzania w budynku. Tak samo nam powiedzieli ze nie mozna klasc zadnych plytek, nic cziezkiego na wylewkach przez pierwszych 4 tyg ot zrobienia, a mielismy wylewki robiony miksokretem (s malej ilosci wody).

4 tygodnie minelo od wylewek na gorze i 3 od wylewek na dole...

Nie boimy sie. Temperatura wpuszczanej tam wody wynosi 20 stopni. Pewnie po ok tygodnia podwyzszymy do 30 i tak stopniowo, stopniowo. Nie powinno sie nic dziac...

Nic ciezkiego nie klade i narazie nie zamierzam. Za 3 tygodnie zaczynam wykanczac i musze grzac, bo plytki mi spadna :D

Ani@
16-11-2007, 17:43
Czesc Sasiadko :D , a sprawdzalas kuchnie z Chobotu (http://www.chobot.pl/), robia tez bardzo ladne drzwi - nie wiem, czy dobrze kojarze, ale czy Ty preferujesz styl angielski? Jezeli tak, to takie (i kuchnie, i drzwi :wink: ) tez u nich widzialam :)
Idziecie jak burza, i oby tak dalej! Pozdrawiam :)

glowac
16-11-2007, 18:18
Byliśmy w fabryce Chobotu w ostatni weekend -nie powaliła mnie jakość wykończenia :roll:
Meble owszem - ładne - szczególnie spodobały mi się te z palisandru u jednego znaszych forumowiczów - cena także zaczęcająca - ale te na ekspozycji - :roll: my bysmy ich nie wybrali.
Jeślli człowiek wywala kilkadziesiąt tysięcy na meble to warto patrzeć na szczegóły.
Za to młoda była zachwycona - dziesiątki szafek do otwierania - Mania była w raju :lol:

julienx
16-11-2007, 19:05
Czesc Sasiadko :D , a sprawdzalas kuchnie z Chobotu (http://www.chobot.pl/), robia tez bardzo ladne drzwi - nie wiem, czy dobrze kojarze, ale czy Ty preferujesz styl angielski? Jezeli tak, to takie (i kuchnie, i drzwi :wink: ) tez u nich widzialam :)
Idziecie jak burza, i oby tak dalej! Pozdrawiam :)

dziekuje za namiar. Napewno przejrze ich oferte. Troche brakuje mi pomysłów na firmy, ktore urzadza moją kuchnie do 30 tys (jakos nie wydaje mi sie to mało, a nie moge narazie zmiescic sie nijak w budzecie) i wcale nie o troche a przewaznie o 40-50% :o

Pozdrawiam

glowac
16-11-2007, 19:48
a nie myślałaś o stolarzu od Zuzzy?
Wydaje mi się, że to naprawdę złota rączka i ceny ma atrakcyjne - tak mi się wydaje.

julienx
16-11-2007, 19:54
a nie myślałaś o stolarzu od Zuzzy?
Wydaje mi się, że to naprawdę złota rączka i ceny ma atrakcyjne - tak mi się wydaje.

Byłam u Zuzy ostatnio i rozmawiałyśmy, ze ma mi dac namiar, ale sie zagadałyśmy i jak wychodziłam to zapomniałam...

Zuzza wcale mało za kuchnie nie zapłaciła.... chiałabym mniej :D

glowac
21-11-2007, 04:23
czytam o tych blatach kuchennych i zastanawiamy się z mężem czy nie lepiej by Wam było zrobić po prostu granitowe blaty?
Wybór granitów jest olbrzymi i za m wychodzi ok.400zł.

julienx
21-11-2007, 08:40
Wiesz u mnie kamienne blaty nie wchodzą w gre. Nie cierpie efektu zimnych łokci. Od razu nie chce mi sie w takiej kuchni gotować. Dziedzic non stop kaze sadzać siebie na blacie jak cos robie w kuchni, jakoś byloby mi szkoda jego pupci...

Nie nie granitowe to nie dla mnie, poza tym czesc z nich wyglada jak pomnik mojej babci... :D

semir
21-11-2007, 09:11
dacie radę widząc po tej szybkości , uda się :)
a nawiasem mówiąc to ten czas leci jak z bicza strzelił :)
gdzieś nam sie jeden miesiąc zapodział . :)

Zakrzewianka
21-11-2007, 16:29
a propos Wrzosowa - Rezi ma taką kuchnię. Zobacz w Jego galerii

pozdrawiam i podziwiam tempo :D

Muci
22-11-2007, 08:48
Zobaczys, ze wszystko pojdzie jak s platka. Tylko jedna rada, zamawial wszystko wczesnej.. bo czas oczekiwania sie wydluza. Jak ktos powie 5 tyg, wezmi poprawka na 6!!

kaloosa
23-11-2007, 22:16
witam, obejrzala w twoim dzienniku balustradki. Sama rowniez bede miala schody kute(calosc) plus drewniane stopnie. Musze przyznac, ze ceny jakie ci zaproponowano sa z kosmosu. W mojej okolicy (znam 2 kowali) metr kosztuje ok 200-300 zl za zwykly wzor a taki wyszukany 2x tyle.

semir
24-11-2007, 08:28
trzymamy kciuki żeby Wam się udało.
pozdrowienia :)

julienx
24-11-2007, 08:46
witam, obejrzala w twoim dzienniku balustradki. Sama rowniez bede miala schody kute(calosc) plus drewniane stopnie. Musze przyznac, ze ceny jakie ci zaproponowano sa z kosmosu. W mojej okolicy (znam 2 kowali) metr kosztuje ok 200-300 zl za zwykly wzor a taki wyszukany 2x tyle.

to moze podzielisz sie namiarami....

kaloosa
24-11-2007, 15:27
wyslalam na priva

INEZ2007
28-11-2007, 16:56
Bardzo ładny domek :D Życzę powodzenia! :wink:

julienx
29-11-2007, 12:59
Bardzo ładny domek :D Życzę powodzenia! :wink:

Dzieki, dzieki... przyda mi sie teraz odrobine zyczliwosci i miłych słow od innych, bo trace zapał...

jakos to sie wszyskto ślimaczy, odkłada w czasie, tych wyborow jest za duzo, za duzo rzeczy na rynku, ceny kosmiczne...ehhh

Pozdrawiam

arcobaleno
29-11-2007, 13:24
Julia ! :D Pięknie Wam idzie a Ty świetnie sobie radzisz !!
Wypas domek się kroi 8) Nie mogę się już doczekać finału !!
Pozdrawiam serdecznie !!

julienx
29-11-2007, 16:29
Julia ! :D Pięknie Wam idzie a Ty świetnie sobie radzisz !!
Wypas domek się kroi 8) Nie mogę się już doczekać finału !!
Pozdrawiam serdecznie !!

Pieknie to jest w Twoim domku... ja jestem zupełnie w powijakach

madzialenka
29-11-2007, 19:22
Ja w temacie AGD -wlasnie robilam duze zakupy i najtaniej wyszlo tu

http://www.agdexpert.pl

Roznica kilkuset zlotych i chyba najtansza przesylka.

arcobaleno
29-11-2007, 19:27
Julia ! :D Pięknie Wam idzie a Ty świetnie sobie radzisz !!
Wypas domek się kroi 8) Nie mogę się już doczekać finału !!
Pozdrawiam serdecznie !!

Pieknie to jest w Twoim domku... ja jestem zupełnie w powijakach

Bez smarkania mi się tutaj - głowa do góry, zebrac siły i wytrzymac jeszcze trochę - możesz mi wierzyć na słowo - niedługo (przecież to jeszcze tylko kilka miesięcy !!) będziesz już tylko napawać się własnym szcześciem :D

Terror
29-11-2007, 19:50
Julia, masz już gościa od kuchni?
Jak nie to się odzywaj do mię. Nie wiem, jak z terminami, ale jak do nas wpadniecie wreszcie ;) to będziecie mogli zobaczyć wyniki działań pewnej firmy.
My jesteśmy bardzo zadowoleni :)

julienx
29-11-2007, 19:55
Julia, masz już gościa od kuchni?
Jak nie to się odzywaj do mię. Nie wiem, jak z terminami, ale jak do nas wpadniecie wreszcie ;) to będziecie mogli zobaczyć wyniki działań pewnej firmy.
My jesteśmy bardzo zadowoleni :)

Negocjacje trwają juz tak długo, ze nie mam juz siły do kolejnych wycen, kolejnych projektów.. do konca miesiaca musze podpisac umowe, zeby kuchnia na koniec lutego sie zamontowała...

Mysle, ze dobrze wybralismy, zobaczymy w praniu...

ale dziekuje za info...

kirkris
30-11-2007, 12:31
Witam,zapowiada się fajnie, najważniejsze aby zmontować to w harmonijną calość :)
I co z wyborem kuchni, na kogo padło?
Co do balustrady wybrałbym wariant 2 lub 4 ze wskazaniem na 4 (chociaż po zobaczeniu w realu mogłoby być inaczej :D )

pozdrawiam i życzę powodzenia

julienx
30-11-2007, 13:34
Witam,zapowiada się fajnie, najważniejsze aby zmontować to w harmonijną calość :)
I co z wyborem kuchni, na kogo padło?
Co do balustrady wybrałbym wariant 2 lub 4 ze wskazaniem na 4 (chociaż po zobaczeniu w realu mogłoby być inaczej :D )

pozdrawiam i życzę powodzenia

Mam nadzieje, ze uda nam sie wizualnie urzadzic domek wedle naszych gustow. Moze innym tez się spodoba, ale wiadomo - nie musi :D

Kuchnie zamawiamy w Meblel Wrzosowa - wiem, ze Rezi ma taka kuchnie i kilku innych forumowiczów i są zadowoleni...

Podoba mi sie indywidualne podejscie do Klienta, to ze przygotowuja wczesniej probke i kolorystyke frontu do wczesniejeszej akceptacji.. daja konkurencyjne ceny...

Nad barierka wciaz mysle... dzieki za swoje typy...

Pozdrawiam

Zakrzewianka
30-11-2007, 17:55
Pięknie, pięknie się zapowiada! Myslę, że mamy bardzo podobny gust :D Z niecierpliwością czekam na ciąg dalszy

Pozdrawiam serdecznie

julienx
30-11-2007, 18:09
Pięknie, pięknie się zapowiada! Myslę, że mamy bardzo podobny gust :D Z niecierpliwością czekam na ciąg dalszy

Pozdrawiam serdecznie

ciesze sie, ze Ci sie podoba... mam nadzieje, ze nie zabraknie mi tylko siły na dalsze relacjonowanie. Choc bardziej robie to dla siebie - jako pamiatke... moze za jakis czas jak juz bedziemy planowali remont - przypomnimy sobie jak to kiedys bylo...

Pozdrawiam

Muci
03-12-2007, 19:07
Julka,
widzialam twoje polaczenie kominka do komina. Jestes pewna ze te srebrny rury maja atest. Nasz kominiarz powiedzial tylko czarne!! I takie mamy, potwierdzil to facet ot kominkow. Na dodatek mamy komin Schidla i jest specialna wkladka do tego komina, bo nie mozna rura wstawic bezposrednio do wkladu kominkowego bo moze peknac.
U nas zaczyna brakowac sil, tyle rzecy do uzgodnienia i do wyboru naraz. szkoda ze doba ma tylko 24h... a dzienik prowadz, jestenm twoja fanka.;-))

julienx
03-12-2007, 20:03
Julka,
widzialam twoje polaczenie kominka do komina. Jestes pewna ze te srebrny rury maja atest. Nasz kominiarz powiedzial tylko czarne!! I takie mamy, potwierdzil to facet ot kominkow. Na dodatek mamy komin Schidla i jest specialna wkladka do tego komina, bo nie mozna rura wstawic bezposrednio do wkladu kominkowego bo moze peknac.
U nas zaczyna brakowac sil, tyle rzecy do uzgodnienia i do wyboru naraz. szkoda ze doba ma tylko 24h... a dzienik prowadz, jestenm twoja fanka.;-))

:o :evil: :o :o :o

Muci ja już niczego nie jestem pewna. Tylko tego, ze jutro będzie taka sama pogoda do duuuu..... szy... i nie do życia :( :(

Co fachowiec to opinia... ręce z majtami opadają...

Popytam, sprobuje to wyjasnic...

ehhhhhhhhhhhhhh

juz troche nie mam siły... czyżby kryzysik?! :roll:

glowac
03-12-2007, 20:38
Kobieto dopiero co mi dodawałaś otuchy - co to za rozklejanie się :wink:
Nie ma tu drugiej takiej dzielnej babki - pięknie Wam wszystko wychodzi - nosek do góry.
Właśnie przypomniałam sobie jak moja koleżanka z pracy, pobeczała mi się będąc mniej więcej na takim etapie jak Wy.
To chyba normalny kryzys :roll:
Tak na serio - buro, szaro,mokro, rury szare a nie czarne :roll: - wskauj do łóżka poprzytulać się do męża i okryj nóżeńki dziedzicowi ciepłą kołderką.
Otwórz dobre winko - i wyobraź sobie jak to będzie za kilka miesięcy powtulać się do osobistego w salonie.
A że teraz rury szare a nie czarne - jutro będzie lepszy dzień ................ jak to mawiała Scarlet
:wink:

Sciskam

julienx
03-12-2007, 20:40
Big kiss glowac... <ikonka dla glowac cmok> :D

glowac
03-12-2007, 20:41
:P no a kuchni nie odpuszczę - dawaj babo fotkę czy co tam masz :wink:

mayland
03-12-2007, 20:51
Ja też mam chwile załamania. Nie wiem co wazneijsze, nie wiem co już robić a z czym zaczekać. Trudno też podejmowac wybory które bedą za mną się ciagnąć latami. Rozumie Cię doskonale. Najgorsza bywa bezsilność. Nauczyłam się by wtedy odpuszczać. I myślę sobie, co by było gdybym znikła na kilka dni. Po tych kilku dniach wracam myslami do tamtego, załamanego stanu i co sie okazuje? Wszystko się wyjaśniło, ułożyło i idziemy dalej do przodu!!! :lol:
Tak bedzie i u Was! Już niewiele zostało, same smaczki. Jest pięknie a moze być tylko jeszcze lepiej :wink:

julienx
03-12-2007, 20:55
tak, tak.. zniknąć .. to by mi sie teraz przydało...

trace do tego wszystkiego zapał.. tego wszystkiego jest za duzo...

trzeba zmagac sie z nierzetelnoscia ludzi, brakiem profesjonalizmu... brrrr...

za duzo wyborow, za duzo opinii, zdan, za duzo to wszystko kosztuje..

kazdy probuje wcisnac, ze to wszystko jest potrzebne do zycia...

mam gigantyczny kredyt.... małe dziecko

na co to komu wszystko....

no maaaaaaaaaasakra :( :( :( :(

mayland
03-12-2007, 21:06
Wiesz co... mamy jednakowe myśli :o Jakbym w swoja głowę weszła i szperała po szarych komórkach :o

Ale kurcze warto to dokończyć. Kredyty pospłacamy i to szybciej niż mamy w umowach. Kasa to nie problem, zawsze jakoś się ją załatwi. Prędzej czy później odzyskacie spokój finansowy.

A z ludźmi to tak juz jest. Jeden robi a drugi komentuje. U mnie co fachowiec to inna opinia. Jeden robi a drugi niszczy. Zniszczyli mi jeszcze niedokończony kominek, płytki w kotłowni mam położone inaczej niz chciałam i wogóle to mozna wymienaić..... :lol: Ale przecież kominek naprawią, kotłownia to TYLKO kotłownia i tylko JA wiem, że chciałam inaczej :wink:

Nie ustrzeżemy się błedów. I nie ma w tym naszej winy. Robimy wszystko by było jak najlepiej. Ale jesteśmy tylko ludźmi i mamy ograniczone pokłady siły i energii.

Nie zamartwiaj się. Nie dłuzej niż tydzięń minie a zobaczysz, wszsytko się wyjaśni, ułoży, rozwiąże :wink:

Muci
04-12-2007, 12:02
Julka,
ja nie chcialam cie zmartwic. Po prosto napisallam co 2 niezalezny ludzi nam radzili. Jelsi jest w porzadku to super. Dopuki kominek jest nie obudowany, mozna wszystko naprawic. Naj - gorezj jest jak cos sie potem stanie: niscic i rozbierac juz zrobione. My tez mamy to samo urzieranie s fachowca mi. Smeje ze nie dlugo powinnysmy dostac dyplomy szkoly budowlany..;-))
Ja jestem przerazona cena mi. We wrzesniu kupowalam welna po 86zl, w parzierniku po 99, a dzisja maz zaplacyl 126!! To jest juz cos nie w porzadku. Poczieszajace jest to ze to byla przedostatnia rolka. My tez mamy ogromny kredyt, 3-ka dzieci ale jak pomysle ze usiadze na teras w lecie i sie napije kawy, poczytam ksziazka, humor otrazu mi sie poprawia. Glowa do gory! Dzisja nawet pogoda laskawa, nie pada

glowac
11-12-2007, 05:04
ja tak na szybciutko :P
Kuchnia zapowiada się bardzo sympatycznie - wszystko pod ręką - idealny rozkład.

Wszystkiego najlepszego z okazji imienin http://www.ajlawgifs.yoyo.pl/gify30/025.gif

Jeśli chodzi o kamień to wygląda to ta wapień - naprawde warto znaleźć chwilkę i pojechać do Beltrami - można pomacać, wybór mają tam niesamowity.
Obok jest jeszcze kilka składów:

http://www.beltrami.pl/realisationgroups/33/0/-20/8/beltralinea.aspx

http://www.beltrami.pl/realisation/33/0/-21/8/1121/beltralinea_wapien_antalya_cream_lupana.aspx
http://www.beltrami.pl/product/33/0/-11/2/581/wapien_jura_beige_lupana.aspx
http://www.beltrami.pl/product/33/0/-11/2/582/wapien_pierre_dorient_stoneskin.aspx
http://www.beltrami.pl/realisation/33/0/-21/8/1017/beltralinea_wapien_tuscany_lupana.aspx


ściskam

julienx
11-12-2007, 08:29
o raaaaaany jesteś wielka... skąd Ty bierzesz te wszystkie informacje.

Dzieki za zyczonka