PDA

Zobacz pełną wersję : Projekt na działkę z wjazdem od południa



Strony : [1] 2 3 4

jasinski
15-04-2002, 08:22
Mam działkę z ulicą od strony pd-zach, szukam projektu z salonem z przodu, boku.Projekt dla domku z użytkowym poddaszem max do 150 m powierzchni użytkowej. Na dole chciałbym oprócz salonu, gabinet, a także pom.gospodarcze. Czy ktoś może mi pomóc?
Serdecznie dziekuję.

15-04-2002, 09:24
Zobacz dom Amber z Archetonu. Co prawda z przodu jest jadalnia połączona z salonem. Ja mam taką samą działkę i wybrałem ten projekt. Powodzenia

15-04-2002, 10:34
Miałem ten sam problem 2 lata temu.
Wybrałem projekt o nazwia Batuta z białostockiego biura MTM-Styl.
Projekt jest na stronie http://www.mtmstyl.com.pl
Dom jest z poddaszem użytkowym, ma niecałe 150 m2 powierzchni użytkowej, jest bez garażu. Na dole kuchnia salon, wc, duże (9,5m2) pomieszczenie gospodarcze i pokój do pracy (10,5m2).
Na poddaszu 3 sypialnie, hall/biblioteka (b. fajnie przemyślany) i duża łazienka.
Aha, jedna sypialnia na górze ma własną garderobę i małą łazienkę.
Dom jest typowym projektem na działkę "odwrotną" tj. z wjazdem od południa.
Pozdrawiam - alek
Aha, jest tez wersja z garazem, ale znacznie brzydsza, ja wybrałem wariant z garażem wolnostojącym.

Amidala
28-04-2003, 09:55
Chciałabym zasięgnąć rady, Was forumowiczów... działka jest długa i wąska (19,5 na 4:cool:, jej "mankamentem" jest wjazd od południa. Udało mi się znaleźć tylko jeden projekt - jeśli chodzi o parterowe z użyktowym poddaszem - o w miarę optymalnym usytuowaniu pomieszczeń. Jest to Wiking z pracowni MTM Styl. Jest jednak mały problem, chyba jest trochę za duży i przerasta moje możliwości finansowe. A, jeszcze jedno, mieści się na moją działkę, pod warunkiem rezygnacji z wykusza :sad:.
Czy możecie podsunąć pomysł na dobry projekt na taką działkę?
A może ten Wiking wcacle nie jest idealny? Pozdrawiam.

http://www.domywstylu.pl/projekt.asp?id=198

magmi
28-04-2003, 10:25
Amidalo droga, czy ty czasem nie jesteś uzupełniającą połówką (imieniem Renia) do użytkownika znanego jako Darth_Maul? :smile:

Projekt Wiking jest za szeroki na działkę 19,5m. Spróbuję coś Ci podrzucić na ten temat. Rozumiem że ma byc poddasze?

magmi
28-04-2003, 10:33
Viking jest dobrze ustawiony względem stron świata przy wjeździe od południa. Ładny rozkład wnętrz, ogólnie to całkiem niezła propozycja.

A tu masz trochę w innym stylu, ale też pasujący:
http://www.agrobisp.com.pl/projekty/projekt.asp?projektID=WB-3373%20II%20ETAP&aktualnaStrona=8

Jak coś jeszce mi się nawinie to znowu podeślę. :smile:

Amidala
28-04-2003, 10:50
Magmi, jesteś niesamowita, i to nie tylko w poradach dotyczących wyboru projektu... oczywiście masz rację:smile:.
Cały czas śledziłam wątek "parterowy" zerkając mężowi przez ramię. I przyznam wiele się nauczyłam. Teraz połowa nazywająca się DM jest trochę zapracowana, więc wzięłam sprawy w swoje ręce. Serdeczne dzięki za "podrzutki" zaraz biorę się do analizowania. Pozdrawiam.

Amidala
28-04-2003, 11:07
Trochę dużo tego salonu, i pewnie zabrakłoby mi wyobraźni żeby go umeblować. I (to powiedziałaby Alicjanka) w łazience na dole nie mieści się kabina prysznicowa :sad:.

magmi
28-04-2003, 11:11
Proszę uprzejmie, z prysznicem na dole :smile::smile::
http://www.apa-domy.com.pl/ - projekt FIORD


Wasza działka jest wyjątkowo trudna i nietypowa, zwłaszcza przy wjeździe od południa. Jak już projektant zajmie się problemem wąskiej działki, to z reguły zakłada optymistycznie, że wjazd jest od północy. Ale trzeba jeszcze poszukać, bo indywidualny projekt kosztuje straszną kasę :sad:.

Co do wzięcia spraw projektu w kobiece ręce: właściwa rzecz na właściwym miejscu! :razz:

Amidala
28-04-2003, 11:35
No, tak... fiord był jednym z pierwszych projektów, które widziałam i który przypadł mi do gustu :smile:. A było to dokładnie rok temu. Jeździliśmy i szukaliśmy działki, nie było jeszcze konkretnego miejsca i stron świata - a już wtedy mi się podobał. Ale mogę o nim zapomnieć, DM nie zgodzi się, bo to już nie domek a duży dom :sad:.

magmi
28-04-2003, 12:04
http://www.archipelag.pl/projekty/projekt.php?cat=1010700&pid=289&form=simple&seek=;2;0;110;180;6;19;;;;;;;;;0;1&ExtraNavText=Faustyna

http://www.studio-atrium.pl/atrium.php?p=po&cid=38&pid=3 - tu można zrezygnować małego WC na parterze a w jego miejscu zrobić wejście do łazienki (zamiast od sypialni)

Darth_Maul
28-04-2003, 12:19
No to sie dwie Panie poznały... Bardzo dobrze, dobrze, co dwie panie, to nie jedna.... Oki ja dalej pracuje

Amidala
28-04-2003, 12:27
Tak sobie przeglądam projekty pracowni atrium... oto moje "znalezisko". Chyba nie najgorszy???

http://www.studio-atrium.pl/atrium.php?p=pd&cid=38&pid=48

magmi
28-04-2003, 12:34
Dobry strzał. :smile: Dobrze pasuje do Waszej działki i jest wyjątkowo wąziutki, można by go dzięki temu dosunąć jednym bokiem na 4 metry do granicy dziąłki (czyli dać minimalną odległość), a zdrugiej zostanie wtedy ok.8 metrów - tak jest znacznie lepiej przy tarasie z boku!
Stylistyka większości domów w Studiu -Atrium dla mnie jest odrobinę przesłodzona (te kolumny, łuki na tarasach, półokrągłe okna itp.) - ale to moje osobiste odczucie, poza tym stylistykę zawsze można zmienić.

Amidala
28-04-2003, 12:57
Zgadzam się. Mnie trochę nieprzekonują lukarny. Z wypowiedzi na forum wyrobiłam sobie zdanie, że niepotrzebnie podnoszą koszty budowy. A jeśli chodzi o oświetlenie pokoi - to całkiem dobrze sprawiają się okna połaciowe.

Darth_Maul
28-04-2003, 13:15
No i małzonka znalazła. GLX 36 jest niezły i mi sie bardzo podoba:smile:

Amidala
28-04-2003, 15:39
Tak, więc na dzisiejszy wieczór mamy w planach analizowanie GLX 36 z pracowni Atrium. Chciałabym jeszcze Magmi, podzielić się z Tobą (i oczywiście Wami forumowiczami) kilkoma moimi wątpliwościami, jeśli chodzi o ten projekt:
- zastanawiam się czy to wejście do kotłowni przez kuchnię jest dobrym rozwiązaniem, z drugiej strony rezygnacja z niego oznacza wychodzenie z domu i wchodzenie do pomieszczenia gosp. przez garaż,
- czy te schody to są te "lepsze" czyli nie zabiegowe (tu się trochę pogubiłam, pamiętam, że wspominałaś, że któreś sa niezbyt bezpieczne dla dzieci)
- niby nie to przeszkadza, ale sama nie wiem, czy stół czyli jadalnia i hall to dobre połączenie.
Tak, jak napisałam to są moje wątpliwości, a wynikają z tego że nigdy nie mieszkałam w domu. Nie oznacza to, że projekt ten już mi się nie podoba :smile:. Naprawdę, trudno jest znaleźć projekt na wąską działkę, i żeby kuchnia nie była od południa - a tego trochę się obawiam. Zdaję sobie spawę, że to mi przyjdzie spędzać tam więcej czasu niż mojemu mężowi, bo on już ma projekt z kuchnia od południa :sad:!!!!!!!!!
Czekam na komentarze... Może Alicjanka też włączy się do dyskusji (spodobały mi się Twoje wnikliwe i rzeczowe anlizy, ale się nie narzucam). Pozdrawiam.
http://www.studio-atrium.pl/atrium.php?p=po&cid=38&pid=48

magmi
29-04-2003, 08:38
Odnośnie wątpliwości:

"zastanawiam się czy to wejście do kotłowni przez kuchnię jest dobrym rozwiązaniem, z drugiej strony rezygnacja z niego oznacza wychodzenie z domu i wchodzenie do pomieszczenia gosp. przez garaż" - uważam że to bardzo wygodne - to pomieszczenie gospodarcze będzie pełniło równoczęsnie funkcję spiżarni (jest to często spotykane rozwiązanie) i jest właśnie bardzo wygodnie zlokaliowane: przywozisz samochodem zakupy, wjeżdżasz do garażu, wypakowujesz prosto do spiżarni :smile:...

"czy te schody to są te "lepsze" czyli nie zabiegowe (tu się trochę pogubiłam, pamiętam, że wspominałaś, że któreś sa niezbyt bezpieczne dla dzieci)" - te w projekcie właśnie są dobre :smile:- mają spoczniki, a nie zabieg (zabieg to taki odcinek schodów idący po łuku, przez co schody na zabiegu są trójkątne i w związku z tym niebezpieczne)

"niby nie to przeszkadza, ale sama nie wiem, czy stół czyli jadalnia i hall to dobre połączenie" - a to już kwestia upodobań i trybu życia, musicie sami sobie na to odpowiedzieć :???:

Dla mnie ten projekt ma jedną (niewielką) wadę: mały wiatrołap = brak garderoby na kurtki, buty itp. - trzeba ją przewidzieć w innym miejscu (w holu? pod schodami?).
No i spróbowałabym wygospodarować małe pomieszczenie gospodarcze na poddaszu na pralnię z suszrnią (może zamiast tej garderoby przy pokoju?). Pomyślcie: główna łazienka i pokoje sypialne są na górze, pralnia na parterze jest w tym wypadku niewygodna: trzeba dwa razy nosić pranie po schodach, raz brudne, a potem z powrotem suche, albo do suszenia - ale gdzie je suszyć? O tym też nie pomyślano, mało który projektant w ogóle o tym myśli, a nie po to buduje się dom żeby po pokojach stały rozstawione suszarki z praniem :sad:.
Pozdrawiam :smile::smile:

Amidala
29-04-2003, 09:45
Magmi, serdecznie dzięki za opinię. Masz rację jeśli chodzi o to przejście z kuchni. Ja nie popatrzyłam na to z tej stony..., bo nie mam doświadczenia jako użytkownik domu, a tym bardziej kuchni ze spiżarnią :sad:.
No i dobrze, że te schody, to te lepsze :smile:. Co do jadalni, to myślę, że jeśli zrobi się "lekkie" drewniane schody, takie z prześwitami (nie wiem jak fachowo to się nazywa), to nie będą się narzucały i raziły w jadalni.

Póki co zostajemy przy tych dwóch projektach: mój to GLX36, a Darth_Maula to śnieżynka z MTM Styl.
Śnieżynka też mi się podoba. Jednak czytałam, że w kuchni od południa temperatura jest o jakieś 3, 4 stopnie wyższa. Tego trochę się obawiam. Jest b. podobna do Sopranu, ale bogatsza o wykusze, które mi się b. podobają. Ktoś z forumowiczów budował taki dom, i wyszło całkiem rozsądnie niedrogo - a to przekonuje mojego męża.
Jeśli będziesz miała wolną chwilkę, to może jeszcze spojrzysz na Śnieżynkę.
http://www.domywstylu.pl/projekt.asp?id=373
Twoje komentarze bardzo wiele rozjaśniają ... Pozdrawiam :smile:.

Amidala
29-04-2003, 09:53
aaaa...., w tej śnieżynce myśleliśmy żeby dodać jedno okno więcej w salonie, na ścianie od zachodu, żeby go doświetlić :smile:. Zrezygnować z małego wyjścia na taras, a zrobić duże drzwi zamias okna, tego w salonie bliżej zachodniej ściany.

Darth_Maul
29-04-2003, 10:01
zgadzam sie z moja żonką, i koniecznie jeszcze domek dla kurek .... hihihi

magmi
29-04-2003, 10:06
Lepszy jednak wydaje mi się ten projekt ze Studia-Atrium, z kilku powodów:
1. Śnieżynka jest szersza - w tym momencie z boku zostają tylko 4m do ogrodzenia - to bardzo ciasno - przecież na tę stronę wychodzą okna w pokoju i wykusz w jadalni, a także częściowo taras - a tu zaraz ogrodzenie i sąsiedni budynek? :sad:
2. Kuchnia od południa - faktycznie nie jest to najlepsze rozwiązanie
3. brak spiżarni, a pomieszczenie gospodarcze daleko od kuchni
4. schody częściowo zabiegowe (zabieg to te trójkątne stopnie na
rysunku)

Ma jedną przewagę: o jeden pokój więcej na poddaszu - ale nie wiem czy Wam na tym zależy?

Amidala
29-04-2003, 10:23
Rzeczywiście, na tym pokoju nam specjalnie nie zależy... Rozmawialiśmy i określiliśmy swoje potrzeby. Raczej takie rozsądne minimum pomieszczeń, z którym sobie poradzimy finansowo. I stanęło na: sporej kuchni, jadalni i przestronnym salonie. DM chce w tym salonie koniecznie kominek, ja nie koniecznie... :smile:, ale niech będzie... to wszystko na dole. Do tego dwie łazienki: mniejsza na dole i duża na górze. Dwie sypialnie, i jeszcze pokój do pracy. DM upiera się przy dużym pom. gospodarcze, czyli kotłownii - bo będzie naszym kotłowym, hihihi :smile:.
Jeszcze raz dziękujemy za uwagi.

Darth_Maul
29-04-2003, 11:46
oczywiście, ze bede kotłowym

Pyza
05-05-2003, 17:25
On 2003-04-29 09:38, magmi wrote:
No i spróbowałabym wygospodarować małe pomieszczenie gospodarcze na poddaszu na pralnię z suszrnią (może zamiast tej garderoby przy pokoju?). Pomyślcie: główna łazienka i pokoje sypialne są na górze, pralnia na parterze jest w tym wypadku niewygodna: trzeba dwa razy nosić pranie po schodach,

Ja mam zrobioną zrzutnię bielizny z górnej łazienki. Tylko, że ona jest nad kotłownią/pralnią. U ciebie jest mała łazienka więc trzeba by się zastanowić (może górną łazienkę troszkę powiększyć kosztem garderoby i wtedy zrzutnia wyjdzie w kotłowni - ale czy tam chcesz zrobić pralnię (????)). Zamierzam też suszyć pranie w ogodzie więc i tak musiałabym nosić pranie na dół (i to mokre!). Szkoda by mi też było pokoju na górze (są tylko trzy - dla mnie to mało). Takie rzeczy są naprawdę bardzo indywidualne.
Pozdrawiam serdecznie i życzę trafnych decyzji :smile:

caleb
07-05-2003, 11:55
Też mam wąską działkę 18 m z wjazdem od poołudnia i przekonałem się, że niewiele projektów do niej pasuje. Najwięcej , bo aż 3 znalazłem w pracowni ARCHON - http://www.archon.pl
Są do Dom pod kasztanem, Dom w prymulkach i Dom w stokrotkach. Nie wiem jak duży domek chcecie wybudować,ja szukałem nie większych niż 130 m. Obecnie skłaniam sie do wyboru SOSENKI z Horyzontu, jest to także projekt na działkę z wjazdem od południa
(www.domnahoryzoncie.pl)

pozdrawiam

Amidala
07-05-2003, 16:45
Tak, wybór nie jest łatwy. Byliśmy nawet wczoraj w salonie Muratora, tak trochę ponarzekać i podpytać o różne rzeczy. Pani która z nami rozmawiała, po tym jak powiedzieliśmy ile ma szerokości działka, i że wjazd od południa - od razu powiedziała - ZMIENIĆ DZIAŁKĘ!!! Ale my nie chcemy zmieniać miejsca, szukaliśmy prawie rok...:sad:
I stwierdziliśmy, że te kierunki świata to napewno ważna sprawa, ale nie zależy nam na super dogrzanym salonie. Jak jest upał to głównie przebywa się na powietrzu, a gdzie szukać odrobiny orzeźwiającego chłodu? Teraz mieszkając w bloku, mamy kuchnię od zachodu, a "urzędujemy" tam głównie rano - skoro świt, i późno wieczorem, kiedy słońce już dawno zaszło...
Tak więc szukamy teraz projektu, w których będzie nam odpowiadał przedewszystkim układ pomieszczeń i ich wielkość, a jak jeszcze w miarę będzie dobre ustawienie względem kierunków świata - to super - ale już nie jest to już głównym kryterium wyboru projektu. Też szukamy niewielkiego domku, tak do 130 m2 powierzchni użytkowej (jak prześledzisz wątek parę postów wyżej to opisywałam co ma w nim być :smile:). Dzięki za "podrzutki" - obejrzę koniecznie i podzielę się przemyśleniami... A z drugiej strony to podosi na duchu, że ktoś ma podobny problem i się nie poddaje. Pozdrawiam.

Amidala
08-05-2003, 15:16
jeśli w swoich poszukiwaniach nie chodzi Ci głównie o optymalne ustawienie domu względem kieruków świata, to spojrzyj na ten projekt
http://www.moj-dom.pl/rprojekty3.html

pozdrawiam

Amidala
08-05-2003, 15:18
wyszedł niestety link tylko do stron, chodziło mi o projekt L-20

caleb
09-05-2003, 10:46
dzięki za link, jednak nie to ustawienie. To jest dla mnie ważne,bo ze wszystkich stron oprócz południa mam blisko sąsiadów.

pozdrazwiam

Amidala
09-05-2003, 11:57
spojrzyj jeszcze na ten sam link
http://www.moj-dom.pl
projket L-8
Masz mniej więcej 130m2, salon, ewentualny taras od południa i zachodu, kuchnia od północy - czyli całkiem dobry układ jeśli chodzi o kierunki świata. I żeby ten domek zmieścił się na Twojej działce, musiałbyś zrezygnować z okien w garażu. Podoba mi się ten projekt, ale szukam troszkę mniejszego domu. Pozdrawiam.

caleb
10-05-2003, 09:02
Domek niczego sobie, jednak ja tez szukam czegoś mniejszego.130m tomax. powierzchnia netto, więc użytkowa musi być troche mniejsza.
Mój obecny faworyt, ma 98 m pow.uzytkowej (bez komunikacji) i ok.115m pow.netto.

pozdrowionka

Amidala
27-05-2003, 12:00
Wyciągam ponownie swój wątek... Tytuł trochę już nieaktualny, ale może znowu pomożecie ???? :smile:
W tak zwanym międzyczasie, a dokładnie w trakcie pomiarów geodety - nagle działka się skurczyła do 18 metrów. I teraz już wjazd nie będzie do południa - chyba na pewno -(szer. 18m) a od wschodu (dł. 56). I tu bliscy jesteśmy wyboru projektu CEDRYK z archetonu, z dobudowanym garażem od strony północnej.
http://www.archeton.com.pl
Starałam się brać pod uwagę wszystkie poprzednie uwagi, ale juz sama nie wiem :sad: ... ta kuchnia od zachodu. Może coś coś mi umknęło... Proszę o komentarze i rady. Pozdrawiam.

Amidala
27-05-2003, 12:17
to link do cedryka, ale nie wiem czy zadziała
http://www.archeton.com.pl/projekty/index.asp

Joskul
27-05-2003, 18:52
Dorzucę parę swoich przemyśleń na temat usytuowania domu względem stron świata: mamy też wąską i długą działkę z wjazdem od południa, ale wbrew zaleceniom architektów chcę mieć taras od północy, a nie od ulicy.Wysunięty za dom i tak będzie oświetlany ze wschodu i zachodu. Przecież siedząc przy tarasowym stole i tak chronimy się przed słońcem a opalać można się w głębi ogrodu. Zatem salon musi być otwarty na ogród, ale silnie doświetlony z zachodu i południa. Kuchnię mam zaprojektowaną od południa bo zdecydowanie chciałam widzieć wejście do domu. Niewątpliwie będzie w niej gorąco, ale lato trwa tak krótko no i mamy do dyspozycji nieco więcej pomieszczeń niż w bloku. Jak będzie w praktyce- zobaczymy.

Amidala
28-05-2003, 08:38
Przyznam szczerze, mam dokładnie takie samo zdanie jeśli chodzi o moją działkę i dom - jak Ty. Też wydaje mi się, że taras zasłonięty domem jest bardziej intymny i prywatny. Jakoś nie wiem, czy chcę pozdrawiać wszystkich przechodzących sąsiadów jedząc niedzielny obiad z rodziną na tarasie... :sad: Ale tyle się naczytałam, jak dom ma być ustawiony względem stron świata, że stwierdziłam, że pewnie wymyślił to ktoś mądrzejszy.
I cały czas jestem w rozterce!!!! Może porozmawiam z jakimś architektem, ale nie wiem co mi to da, jeśli to tak naprawdę ja i moja rodzina bedzie mieszkać w tym domu.
A jaki masz projekt jeśli można wiedzieć????

*marta*
28-05-2003, 09:33
Amidala, wybierajasz projekt domu dla SIEBIE. To TY będziesz tam mieszkać. Nie architekt, nie ktoś, kto wymyslił, że taras musi być od południa. Ja nigdy nie usytuowałabym tarasu od strony drogi. Źle bym się czuła na takim tarasie i już. Wyobraź sobie swoją rodzinę w wybranym domu. Chcesz mieć taraz zadaszony (domyślam się, że tak)? Jeśli tak, co za problem? Stawiaj go od północnej/wschodniej/zachodniej strony. Jedyne co się może stać to to, że będzie chłodniej i przyjemniej :smile: Chcesz się poopalać, posiedzieć na słońcu? Bierzesz kocyk lub leżak i idziesz na trawkę, albo jeśli lubisz mieć podłogę pod sobą "wyciągasz" taras tak, żeby padało na niego słoneczko. Oczywiście nie zadaszając tej części. To moje uwagi :smile: Musisz się dobrze czuć we własnym domu i na własnej działce.

Pozdrawiam i życzę dobrego wyboru! Marta

caleb
28-05-2003, 12:15
Jaką masz drogę,czy jest bardzo ruchliwa? Jeśli nie to może odgrodzisz się od niej jakąś roślinnością.

Amidala
28-05-2003, 13:01
Póki co droga nie nalezy do ruchliwych - taka wiejska, spokojna, lokalna droga. Ale trudno przewidzieć co będzie za kilka, czy kilkanaście lat... Przecież nie odwrócę domu :sad:. Wiem, że np. tuje czy żywopłot może zapewnic mi trochę intymności, ale co z ewentualnym hałasem :sad:?????
Mam bliziutko do lasu :smile:, więc w sezonie grzybiarzy może być sporo :sad:.

Joskul
28-05-2003, 18:02
Witaj Amidalo!
Projekt mam indywidualny, bo też nie pasował mi żaden z gotowych. Taras jest za domem, salon połączony częściowo z biblioteką i jadalnią i kuchnią jest oświetlany z czterech stron (od południa przez kuchnię i otwarty hall). Chciałam, by pokoje na piętrze były oświetlone słońcem-czyli kalenica musiała być równoległa do ulicy. Okna wschodnie oświetlają naszą sypialnię i łazienkę a zachodnie- pokoje dzieci. Nie ma więc żadnego pomieszczenia z oknami wyłącznie północnymi. Garaż mamy zaprojektowany wolnostojący, ale gdyby miał być doklejony do domu, to widziałabym go jedynie od wschodu. Te parę zdań to efekt mniej więcej rocznych przemyśleń- jeśli możesz, to nie śpiesz się z wyborem projektu. Pozdrowienia

Amidala
02-06-2003, 11:18
Jeszcze raz przeczytałam swój wątek, zwłaszcza wszystkie rady!!! I jeszcze raz przejrzałam całe mnóstwo projektów. I wiem, że nie chcę mieć tarasu od ulicy, choćby nie wiem co (tzn. atrakcyjna strona południowa, którą "tracę&quot:wink:. Będzie od północnego zachodu. DM chciał wjazd od strony wschodniej, a nie południowej. Więc trzeba było znaleźć kompromis...
oto on http://www.archeton.com.pl
domek SŁOMKA
Trochę powiększymy kuchnię i garaż. W salonie na południowej ścianie dodamy okno - żeby bardziej go doświetlić, no i nie tracić ciepełka :smile:. W łazience na dole zrobimy wnękę na prysznic, zmniejszając trochę kotłownię. Podniesiemy ścianki kolankowe, żeby pokoje na górze były bardziej przestronne. I to chyba już jest to czego szukaliśmy :smile:.
Teraz muszę odsapnąć i nacieszyć wzrok swoim "znaleziskiem".
Może jakieś uwagi (nawet te krytyczne)???? i dobre rady???
A może szukać dalej :sad: ?

Pyza
03-06-2003, 19:36
Mieszkam od grudnia w mieszkaniu, które ma dwa okna od północy (duży pokój i kuchnia). Bardzo smutno i ponuro było przez całą zimę (nie dość, że słońca mało, to jeszcze W OGÓLE nie zaglądało przez okna), no i jeszcze bardzo zimno. Latem lepiej i słoneczko wieczorem zajrzy na kilka krótkich minutek przed zachodem. W lecie dobrze, bo chłodno, ale w zimie nienajlepiej. W zimie większość czasu siedzieliśmy wszyscy w małym pokoju, bo tam było słońce.
Wcześniej nasze mieszkanie miało okna od wschodu, dużo lepiej się tam czułam.
I w tym kontekście JA nie budowałabym słomki (dwa pokoje na poddaszu mają okna od północy).
Trudna sprawa. Mam nadzieję, że coś w końcu uda Ci się wymyśleć. Trzymam kciuki i pozdrawiam :)

PS Może jeszcze nie trafiłaś na "swój" projekt? Ja bardzo długo szukałam i ciągle było jakieś ale. Aż w końcu trafiłam na D-21 i za niecałe 4 tygodnie się wprowadzam. Jak już trafiłam na ten projekt, to każdy następny porównywałam do d-21 i ciągle do niego wracałam (tzn do d-21). Projektu szukałam przez półtora roku, równocześnie szukając działki.

Amidala
04-06-2003, 09:36
buuuuuuuuuu, nie chcę zmieniać działki :cry:
Chodziło mi głównie o w miarę optymalne ustawienie salonu. Na górze te dwa pokoje od północy to będzie nasza sypialnia, i malutki gabinet-pokój do pracy.
A może okna połaciowe, trochę pomogą....????????

Pyza
04-06-2003, 16:43
Jak nie chcesz zmieniać działki, to nie zmieniaj :). Poszukaj tylko takiego projektu, żebyś Ty była zadowolona (mąż oczywiście też ;) ), a nie użytkownicy Forum Muratora ;).
Może poszukaj jakiegoś biura architektonicznego i idź tam i tam im "pomarudź" ;), może coś konstruktywnego Ci doradzą?
Pozdrawiam serdecznie :)
PS A może tak jak Joskul - projekt indywidualny? Tylko ile to kosztuje?

Amidala
04-06-2003, 16:55
Tak zamierzam zrobić. Mam w pracy architekta - ale aż ze Stanów, i boję się że tam jednak trochę inaczej budują, i on jest ciągle zapracowany. Ale popytam, może coś mi się rozjaśni. No i poszukam jeszcze kogoś z branży, no i pomarudzę :wink: . A słomki - będę bronić :wink: - bo ciągle mi się podoba - mężowi też :D .
Tak tylko myślałam, że jeszcze trochę pomarudzę na forum :oops: .

Wowka
10-06-2003, 13:02
Czarodziejska róźdźka pozwala mi powrócić w czasie o rok, dwa, trzy .... do czasu wyboru projektu domu. Czy zachowując doświadczenia wynikłe z realizacji obecnego projektu coś bym zmienił. A może wszystko....
Do refleksji .....
Zapraszm

10-06-2003, 13:27
Wowka, czy pierwsza odpowiedź nie powinna brzmieć "Tak, mój projekt jest w sam raz jak na moje potrzeby i finanse"?

Wowka
10-06-2003, 13:33
Ojej, masz całkowitą rację "Mea culpa".
Niestety nie mogę już ingerować w treść pytań ankiety. Może admin forum to zrobi.
Dziękuję, i pozdrawiam

10-06-2003, 13:34
Ok niech każdy pomyśli sobie, że jest TAk :)

GrzesM
11-06-2003, 08:15
Witam wszystkich.
Ja mam ten sam problem - wjazd od południa i w dodatku stok - nachylony na północ. Można sobie z tym jednak poradzić. Taras będzie najprawdopodobniej od północy - ale pokój dzienny + kuchnia + jadalnia przez cały dom - z oknami również od południa i dodatkowymi - wschód i zachód (lekka przeróbka), co doświetli wnętrze.
Od północy mam widok, który jest wart dołożenia trochę do ogrzewania w zimie (koniecznie kominek). Ten domek mam zamiar odwrócić (wejście) -choć jeszcze ciągle szukam czegoś bardziej optymalnego.

Pozdrowienia
Grzegorz, Kraków[/list]

stomek
21-06-2003, 14:49
Mamy podobny problem jak Ty. Działka 17.8 x 39 z wjazdem od południa. Chętnie powymieniam doświadczenia bo jesteśmy w trakcie robienia projektu (na zamówienie).
Po wielu naradach z żona zdecydowaliśmy, że ze względu na światło chcemy główne pomieszczenia mieszkalne mieć od południa.
Można to osiągnąć cofając dom maksymalnie do północnej granicy i robiąc wejście od wschodu. Wtedy południowa część nie "marnuje się" na wejście (nie mówiąc nic o garażu). Salon z wyjściem na ogród może być od południa. Rzut parteru spróbuję przedstawić schematycznie (G-garaż, W-wejście, K-kuchnia, S-salon, X-inne):

GGG
GGG
XXW
XXXKK
SSSKK
SSSXX

Mam nadzieję, że to wyszło zrozumiale, a jeśli nie to służę wyjaśnieniami.
U góry sypialnie dzieciaków będą od strony południowej z oknami na ogród. Kombinując z doświetleniem za pomocą ścianek z pustaków szklanych (luksfery) można się dosunąć nawet na 3 metry do bocznych granic i mimo wąskiej działki zmieścić całkiem spory i wygodny dom.

pozdrawiam,
Tomek

Amidala
23-06-2003, 11:45
Wiem, bardzo trudno znaleźć domek na działki takie jak nasze :( . Jeszcze ciągle mam nadzieję, ze znajdę ten swój. Pewnie :) , jak najbardziej słuszne jest zamówienie projektu, ale staramy się oszczędzać na każdym etapie. Chyba póki co taniej wychodzi przeszukiwanie tysięcy katalogów i stron i-netowych. Mamy jeszcze trochę czasu, bo planujemy ruszyć z budową w przyszłym roku na wiosnę, więc może jakieś objawienie ....
Ale okazuje się, że jakoś łatwiej znaleźć projekt większego niż mniejszego domku :( .
A i ciągle jeszcze nie wiem czy dobrze będę się czuła na tarasie, co prawda południowym, ale od ulicy :( . A jeśli już ma być od ulicy to koniecznie zadaszony!!!!!!!! I to też nie jest takie proste, bo ileś calkiem niezłych projektów odpada.
Mamy jeszcze opcję wjazdu od wschodu...
moim faworytem jest domek z agrobispu:
http://www.agrobisp.com.pl/projekty/projekt.asp?projektID=WB-3463&aktualnaStrona=9
Ale jest trochę za duży - o jakieś 20m2, więc ciągle szukam.

Niestety nie zrozumiałam schematu, może masz jakiś bardziej obrazowy rysunek - ale marudzę :oops: . Wielkie dzięki za cenne rady. Pozdr.

stomek
23-06-2003, 14:36
Nie do końca rozumiem położenia Twojej działki. Czy jest narożna z ulicą od południa i od wschodu? Rozumiem, że od południa jest ulica, której się obawiasz. Jak masz możliwośc wjazdu od wschodu to w ogóle nie masz problemu pod tytułem "wąska działka z wjazdem od południa". Obowiązkowo rób wjazd od wschodu i wejście od wschodu. Co zrobisz z ogrodem to zależy od Ciebie. Zakładam, że chcesz mieć wyjście z salonu do ogrodu. Jeśli salon będzie na północ to będziesz go chciała doświetlić z zachodu - to będzie mordercze latem. Okna południowe latem wcale nie powodują przegrzewania pomieszczenia bo w południe słońce jest wysoko i nie zagląda zbyt głęboko do środka (za to zimą właśnie zagląda co jest pozytywne). Za to latem po południu przez zachodnie okna słońce masakruje. Ewentualnie zostaje doświetlanie salonu ze wschodu, ale na wschodzie jest chyba zbyt mało miejsca aby weszło wejście, kuchnia, garaż i salon. Jeśli salon będzie na południe (co sugeruje) to jeśli dom odsuniesz do północnej strony to do drogi będziesz miała 30-35m i jeśli posadzisz wysoką i gęstą zieleń od drogi to moim zdaniem nic Ci nie grozi.

Polecam robienie projektu na zamówienie. Jak dobrze poszukasz to znajdziesz architekta, który zrobi to nawet za 3000-4000PLN. Zastanów się ile zapłacisz za gotowy projekt + ewentualne modyfikacje (nawet drobne) + adaptacja do działki. Są ludzie, którzy nie mają takich wymagań jak Ty - oglądają przez miesiąc katalogi, znajdą 3-4 w miarę pasujące projekty, wybiorą jeden i są zadowoleni. Patrząc na to jak bardzo jesteś wybredna (w pozytywnym tego słowa znaczeniu) uważam, że powinnać mieć projekt zrobiony dokładnie wg potrzeb. Dodatkowo jeśli tak szukasz oszczędności to możesz zrobić projekt, który po pierwsze będzie maksymalnie prosty konstrukcyjnie do wykonania (tańsza robocizna), a po drugie nie będzie miał żadnych dodatkowych "metrów", których nie chcesz. W sumie może się to opłacić.

Jeśli chodzi o mój schemat to dom w rzucie z góry ma kształt prostokąta z "wygryzionym" płn-wsch rogiem (czyli dwa prostokąty). W ten kształt wpisałem literki, obrazujące położenie kluczowych pomieszczeń na parterze i wejścia. Dokładniej już nie potrafię tego opisać.

Tomek

Amidala
23-06-2003, 16:53
Skąd, wątek jest jak najbardziej prawdziwy!!!!!!!!! :) Wjazd chcieliśmy robić od południa, żeby nie czekać na innych właścicieli działek. Działka (pierwotna) została podzielona na 4 mniejsze, droga przez środek. Nasza działka jest pierwsza i sąsiaduje z główną drogą-południe, krótszym bokiem - 18m, i dłuższym bokiem - wschód 56m - z drogą wewnętrzną. Teraz okazało się, że właściciel dostał od gminy jakieś środki na zrobienie tej drogi wewnętrznej. Stąd opcja wjazdu od wschodu. Póki co rozważamy obydwie. Wjazd od południa jest mniej korzystny, ale wtedy mam ogród i taras osłonięty domem, ale niestety od strony północnej :( . Może być wjazd od strony wschodniej, i taras od południa - ale wtedy jest on bardziej wystawiony na ciekawe spojrzenia przechodniów. Stale i niezmiennie powraca problem wąskiej działki :( . No cóż szukam dalej...
Cena o której wspominasz - to chyba sam projekt architektoniczny - a co z instalacjami????? Ponowne dzięki za rady - cenne - nie ukrywam :P Pozdr.

stomek
23-06-2003, 18:45
Do pozwolenia na budowe nie są potrzebne projekty instalacji. I generalnie jak chcesz oszczędzać to wcale nie są potrzebne. Projekt (a raczej ustalenie co gdzie ma być) zrobi ci firma lub fachowiec, który będzie te instalacje zakładał i jeszcze się ucieszy, że w ogóle może Ci te instalacje założyć. Podstawowe założenia (np. którędy pójdą rury z wodą i kanalizacją) robisz z architektem na etapie projektu bo przecież już w projekcie określasz gdzie będą łazienki, kuchnia, kotłownia. Projekty przyłączy (woda, kanalizacja, gaz, prąd) i tak zawsze musisz robić indywidualnie - tego nie ma i nie może być w żadnym projekcie gotowym.

Jeśli chodzi o ciekawskich przechodniów to po raz kolejny powtarzam, że mając tak długi ogród można odżałować te parę metrów na bujną i wysoką zieleń, która Cię w 100% zasłoni i jednocześnie od Twojej strony zasłoni ulicę. Zanim zieleń wyrośnie to można zrobić pełne ogrodzenie wysokie na 2 metry. Nie rozumiem dlaczego wciąż podnosisz ten problem.

Jak koniecznie chcesz się zasłonić domem do wal ogród na północ. Mankamenty opisałem w poprzedniej wiadomości. Nie możesz mieć na raz ogródu na południe i zasłoniętego domem (chyba, że wybudujesz dwa domy). Musisz OSTATECZNIE zdecydować się na jeden z wariantów i do tej decyzji dostosować dalsze szukanie projektu - inaczej nigdy go nie wybierzesz.

Tomek

Joskul
23-06-2003, 21:18
Amidalo! Pisalam juz do Ciebie, ale jeszcze coś mi przyszło do głowy. Musisz zdecydować się, co ma być oswietlone od południa: salon, taras czy obie te rzeczy równocześnie. Jeżeli zależy Ci głównie na salonie, to niech on będzie od południa, za nim na północ jadalnia a z niej wyjście na północny taras. Wyjście na taras może też być np. z holu. Jeżeli chcesz mieć słoneczny taras to nie ma wyjścia- musi być od południa. Ale wtedy zrobiłabym wjazd od wschodu i rzeczywiście odgrodziłabym gęstym żywopłotem całą dużą część od południa. Powodzenia w dalszych poszukiwaniach

Amidala
25-06-2003, 12:46
Dzięki serdeczne za rady (i te w bardziej stanowczym tonie też :wink: ). Już po konsultacjach z Wami i architektem, wiem że i salon i taras będą od południowej strony. I oczywiście wychoduję bujną i wysoką zieleń - i już nie będę podnosiła więcej tego tematu :oops: .
Więc wracam do poszukiwań - mam nadzieję, że owocnych :-? .
Od kilku dni przyglądam się domkowi:
http://www.apa-domy.com.pl/orlik/projekt3.htm
Oczywiście przy założeniach:
1. lustrzane odbicie,
2. dobudowany od północy garaż.
Może jeszcze jakieś rady???? :oops: Pozdr.

magmi
25-06-2003, 13:09
Bardzo ładny dom z wygodnym układem wnętrz. I rzeczywiście pasuje na Waszą trudną działkę. Kuchnia z tyłu - rozwiązanie chyba rzadziej stosowane, ale też dobre i w tym układzie jak najbardziej uzasadnione. Fajna garderoba przy sypialni, duża łazienka... Trochę tylko te drzwi do pokoju i łazienki śmiesznie poustawiane.
W sumie - dodacie garaż i będzie super. :)

Amidala
25-06-2003, 13:51
Magmi, rzeczywiście śmieszna sprawa z tymi drzwiami na górze :D . Z takim przejęciem analizowałam układ i wielkość pomieszczeń, że tego nie zauważyłam :D . Myślę, że to już drobiazg - ale do wyprostowania.
Podoba nam się bryła domu. Mi głównie zadaszony i schowany troszkę w głąb domku taras. DM jest zachwycony dużym pomieszczeniem gospodarzym (bo bedzie kotłowym :wink: ), i fajną łazienką na górze.
Dzięki bardzo, za słowa komentarza - odemnie i DM (który rozbija się gdzieś w Twoich stronach :wink: ). Pzdr.

lopon
20-10-2003, 09:51
Witam,
Mam działkę z wjazdem od południa, czy ktoś mógłby mi
podpowiedzieć jakiś projekt gotowy do takiej działki.
Powinien być:
- garaż w bryle budynku
-taras z przodu budynku
- wjazd lewą stroną działki
- kuchnia najlepiej od południowego wschodu
- najlepiej z poddaszem

pozdrawiam


lopon

Ewunia
20-10-2003, 23:36
Czyżbyś oczekiwał, że ktoś odwali za ciebie tę katorżniczą robotę? Tym bardziej, że takich projektów, jak na lekarstwo. Wiele zależy od rozmiarów i kształtu działki oraz twojej wizji takiego domu.
W abcDom.pl (http://www.abcdom.pl/art/art.asp?artykul_id=441) piszą: "W takiej sytuacji trzeba się zastanowić: czy lepiej mieć dom blisko ulicy i za nim ogród - gorzej nasłoneczniony, bo od północnej strony (rys) (http://www.abcdom.pl/art/foto/y_zz_dz_004.jpg), czy dom w głębi działki, a ogród założony od frontu (między ulicą i domem), ale za to od południa (rys) (http://www.abcdom.pl/art/foto/y_zz_dz_005.jpg). Jeżeli działka jest szeroka, możemy wziąć pod uwagę trzecią możliwość - usytuować ogród z boku domu (rys) (http://www.abcdom.pl/art/foto/y_zz_dz_003.jpg)"
Popatrz na AP57 (http://www.archi-projekt.com.pl/projekty/ap_57.htm) i BM-103 (http://www.agrobisp.com.pl/cgi-bin/store?action=display&item=59&usid=1). Trudno coś doradzić, bo nie podałeś, jaka ma być powierzchnia czy styl domu.
A widziałeś AP 76 (http://www.archi-projekt.com.pl/projekty/ap_76.htm) lub AP 79 (http://www.archi-projekt.com.pl/projekty/ap_79.htm)? Mają salon od południa i garaż od zachodu.

lopon
21-10-2003, 10:50
Oczywiscie nie chce zeby ktos za mnie odwalał robotę,
ale mam nadzieję, że może ktoś kojarzy takie projekty, albo
może sam posiada taką działkę.
Oczywiście pow.użytkowa to powinno być jakieś 120-140 m2,
najlepiej z poddaszem użytkowym, ale może być też parterowy.
Działka ma 26m szerokości i 50m długości.

pozdrawiam

lopon

Ewunia
21-10-2003, 12:04
Właśnie ja posiadam taką niefortunną działkę i stąd mój odzew.


taras z przodu budynku Prawdę mówiąć nie widziałam ŻADNEGO projektu z tak usytuowanym tarasem.


wjazd lewą stroną działki Rozumiem, że od zachodu? Czyli należałoby umieścić tam garaż? Szkoda, bo to dobre miejsce na salon. Ja jestem w tej szczęśliwszej (dla mnie) sytuacji, że część wypoczynkową mogę usytuować z lewej strony od zachodu, wykorzystując nasłonecznioną część działki.

Czy już oglądałeś jakieś projekty, czy dopiero zaczynasz?

21-10-2003, 13:06
lopon,
a dlaczego wjazd musi być od zachodu?

Mam obok siebie 2 przykłady domów na wjazd od południa.

przykład 1
-dom na planie prostokąta,trochę dworkowaty
-salon i taras od zachodu (salon leżu prostopadle do innych pomieszczeń i zabiera cały zachodni "bok" domu-jest jasny,i "ustawny"-wyjście na taras dzieli go na dwie części (może być jadalnia i część wypoczynkowa)
-od płd.wsch, jest pokój,ale można go przerobić na kuchnię
-pow. ok.15o m2
-doczepiony garaż od wschodu

uważam,że to dobre rozwiązanie,bo taras nie jest tak bardzo "na widoku",dom przez to,że jest dość "wąski" nie zabiera za dużo miejsca na działce,nie zacienia tak bardzo

przykład 2
-duży dom (zacienia działkę)
-2 tarasy -jeden od frontu (zaraz obok bramy i śmietnika)
-a drugi od płn.wsch,obok jadalni-ciemno,choć chłodno w upał
-doczepiono garaż-z braku miejsca,zrobiono to na środku działki
-wjazd od zachodu-utrudnia zagospodarowanie tej części działki na inne cele niż podjazd dla samochodu

Nie jest to łatwe na pewno. :(

Ewunia
21-10-2003, 14:59
a dlaczego wjazd musi być od zachodu? Ja zrozumiałam, że nie od zachodu działki, tylko z lewej strony przy zachodnim narożniku, co i tak sprowadza się do garażu na zachodniej ścianie :cry: Jaka jest przeszkoda, która nie pozwala zrobić wjazdu z prawej strony, czyli przy wschodnim narożniku?

21-10-2003, 15:33
Tak oczywiście -taki skrót.Wiemy, o co chodzi. :D
W sumie cały zachód jest wtedy "zajęty" ,gdzie by ten garaż nie był.
Wystarczy,żeby garaż dostawić po drugiej stronie.

jarq11
21-10-2003, 16:10
Witam,
Mam działkę z wjazdem od południa, czy ktoś mógłby mi
podpowiedzieć jakiś projekt gotowy do takiej działki.
Powinien być:
- garaż w bryle budynku
-taras z przodu budynku
- wjazd lewą stroną działki
- kuchnia najlepiej od południowego wschodu
- najlepiej z poddaszem

pozdrawiam


lopon

chyba wszystko jak chcesz :

http://www.archon.com.pl/index.php?act=12&all=1&sid=m3f01904325f9f&intra=914f099e326c6c5c06a9648f07ccd8f4&crc=09a805df7ee0fcaf81f9902ca2b9d056

lopon
27-10-2003, 07:57
Dzięki jarq11,
Przyjrze się dokładnie temu projektowi,
a wjazd muszę mieć od zachodniego brzegu, bo
działka jest na skarpie i z zachodniej strony jest łagodniejszy podjazd i
tam muszę zrobić drogę, pozostała część skarpy nie nadaje się do wykonania podjazdu. A nie chcę przecinać działki dojazdem od lewej strony do prawej.

jarq11
27-10-2003, 08:13
Dzięki jarq11,
... wjazd muszę mieć od zachodniego brzegu, ...

to też jest tak jak potrzebujesz.

Dodam że projekt ten uzmysłowił mi ze jest troche projektów z bocznym garażem ktorym mozna zamienić wejscie miedzy północą a południem, bo tak naprawdę to wejscie do samego domu to jest z boku.

Ewunia
31-10-2003, 20:00
- Działka 35 x 27
- Wjazd od południa
- Mieszkańców prawdopodobnie 2 + 1

Proszę o spojrzenie krytycznym okiem na:
WB-0008 (http://agrobisp.com.pl/cgi-bin/store?action=display&item=378&usid=1),
BM-103 (http://www.agrobisp.com.pl/cgi-bin/store?action=display&item=59&usid=1),
WB-3918 (http://agrobisp.com.pl/cgi-bin/store?action=display&item=265&usid=1) (na wschodniej ścianie trzeba dobudować garaż)

Kilka minusów juz widzę, ale chętnie posłucham opinii innych osób :D

richie
31-10-2003, 20:08
Projekty na takie działki znajdziesz w firmie: MTM domy w stylu
To studio z Białegostoku.Zajrzyj na ich stronę
Polecam np. Batuta
pozdrawiam richie

Ewunia
05-11-2003, 15:26
Polecam np. Batuta Podoba mi się, ale dla nas zbyt duży. Raczej cos na wzór Takt 3 (http://www.domywstylu.pl/projekt.asp?id=177) lub Dom na wzgórzu (http://www.domywstylu.pl/projekt.asp?id=272) z dobudowanym garażem.
Biorę pod uwagę również AP 04 (http://www.archi-projekt.com.pl/projekty/ap_04.htm). Zarówno na parterze jak i na poddaszu ma prawie wszystko to, co jest nam potrzebne. Musiałabym jedynie jakimś sposobem powiększyc trochę łazienkę na parterze i wcisnąć tam prysznic.

jj
08-11-2003, 16:37
A podoba Ci się projekt z okładki ostatniego muratora(10/03)? Sprzedają gotowy w kilku wersjach (M-6). Pracownia Graffiti. E-mail: [email protected]

Ewunia
10-11-2003, 14:32
A są gdzieś na necie?

Steve74
05-01-2004, 13:27
Witam.
Przeglądając forum widzę, że macie dość duże doświadczenie w ocenianiu projektów, a mi również przydałoby się spojrzenie świeżym okiem na projekt.

Jestem szczęśliwym właścicielem działki w kształcie litery P z wjazdem od strony południowo-wschodniej. Po wielodniowych konsultacjach z współmałżonką doszliśmy do porozumienia, że dom powinien:
a) być parterowym;
b) mieć trzy pokoje + pokój dzienny;
c) mieć garaż w bryle budynku.
d) dobrze by było gdyby pokój dzienny miał widok na ogród, czyli okna na północny-zachód

Dodatkowo planuję ogrzewanie węglem bądź miałem, więc wypada żeby była jakaś kotłownia.

Mając na uwadze powyższe co sądzicie o projetach z biura Archtim
1) Salamandra max http://www.archtim.pl/index.php?pid=3&prid=156&what=0
2) Sabat max http://www.archtim.pl/index.php?pid=2&prid=150

W obu domach garaż dwustanowiskowy z czego jedno stanowisko przeznaczone na kotłownię.

Pozdrawiam

kazb
12-01-2004, 13:37
cześć
ja byem z żoneczką na bartyckiej i tam dopiero doszliśmy do zgody co to ma być ,wszystkie za i przeciw .
podobna działka i zdecydowaliśmy się na "mazurek 2 " z mtm białystok
i czekamy wiosny !!!!

kazb

26-01-2004, 21:16
szukam projektu domu dla czterech osob (2+2) z wjazdem usytuowanym od poludnia;moze ktos zna projekt godny polecenia

Przekorek
28-01-2004, 16:19
Wywaliłem z 10-15 kg czasopism z projektami, bo żaden nie spelnial oczekiwan. Sami (z żoną) narysowaliśmy co gdzie ma byc i daliśmy do architekta - mamy dokladnie to co mialo byc (ale 8,500 PLN poszlo na spacer)

Honorata
28-01-2004, 16:58
My mamy wjazd od poludniowego-zachodu, swiadczy to o mierności rynku projektów gotowych w Polsce, ale tez nie bylo dla nas takich projektow, doslownie po przejzeniu kilkuset, doslownie kilka spelnialo ten wymog, za to mialy inne wady!
W koncu wybralismy projket TINA z Archipelagu, ktory w miare spelnia ten wymog oraz poddalismy go solidnej adaptacji, miedzy innymi na parterze zlikwidowalismy maly gabinet i jest to jeden duzy salon oraz dolozylismy po 2 duze okna balkonowe od frontu i poludnia. Zobacz, moze akurat...

joanka77
28-01-2004, 18:03
Projekt Muratora D07 "Praktyczny"
Może nie jest piękny, ale za to jaki praktyczny :lol:

Baru
28-01-2004, 19:34
W styczniowym Ładnym Domu jest taki projekt, co prawda napisali, że dla pięcioosobowej rodziny (174m kw), ale może podejdzie.
A ja buduję wg projektu Jarosława Koceli (projekt typowy) D146/H138 (159m kw).
Popieram moich poprzedników: tysiące przeglądniętych projektów i w zasadzie trafiłam tylko na ten jeden, wg budujemy.
Jakby nie było działek z wjazdem od południa :roll:

29-01-2004, 07:22
Ja szukałem ze 40 kilogramów katalogów :)Zakończyło sie to projektem indywidualnym:):):)

Klaudia
29-01-2004, 07:22
Moim zdaniem mnóstwo jest gotowych projektów i naprawdę trzeba się mocno starać żeby nie znaleźć czegoś dla siebie. Jeżeli chodzi o ułożenie w stosunku do stron świata, to można zamówić lustrzane odbicie każdego projektu, więc jak podoba Ci się jakiś projekt z wjazdem od północy to spokojnie możesz mieć taki sam odwrócony. Popytaj w pracowniach, które sprzedają projekty.
Pozdrawiam

AVID
29-01-2004, 07:23
Ja szukałem ze 40 kilogramów katalogów :)Zakończyło sie to projektem indywidualnym:)

woprz
29-01-2004, 10:31
zgadzam się z Klaudią

wjazd od południa północy wschodu i zachodu jest do wykonania w każdym projekcie
pytanie jaką masz działkę i jak chcesz posadowić dom, gdzie chcesz mieć taras ? unikaj patelni bo w lecie nie wytrzymasz

Honorata
29-01-2004, 19:07
A ja się z Klaudią ani z woprz nie zgadzam. Jak to wjazd jest do wykonania w każdym projkecie?
I co mi po lustrzanym odbiciu, zakładajac, że szukam projketu z wjazdem od południa, jeżeli (co bardzo popularne w projektach gotowych) garaz jest po lewej od wejścia a kuchnia po prawej? No to zamieniam je miejscami, i co? Mam lepiej?
Zobaczcie jak mało jest projektów z salonem przy wejściu, a kuchnią z tyłu domu od ogrodu.
Mówię to, po przerzuceniu kilkuset projektów na papierze i w internecie przez pare miesięcy. U nas dodatkowo wybór komplikowała sprawa, że nie lubimy stylu "pseudodworkowego", który wszechobecnie króluje w krajobrazie Polskim i w projektach, a więc: kolumienki, tralki, ceglaste dachy i duuużo lukarn.

29-01-2004, 19:58
dzieki za odzew bo juz myslalem ze nie umiem szukac;zgadzam sie z Honorata ze lustrzane odbicie jest bez sensu -po co mi kuchnia od poludnia a pokoj dzienny od polnocy -nikt nie uzyska zezwolenia na takie usytuowanie;dzieki za typy -pogladam w/w projekty

jolana
29-01-2004, 20:11
A może poczytasz i coś znajdziesz tu: http://www.murator.com.pl/forum/viewtopic.php?t=10023&highlight=

richie
29-01-2004, 20:44
BATUTA 2 z MTM Białystok
pozdrawiam richie

Klaudia
30-01-2004, 06:54
Nie bardzo rozumiem, co ma uzyskanie zezwolenia do kierunków ułożenia domu. To tylko Twoja sprawa i żaden urząd Ci nie narzuca z której strony masz mieć salon, ani kuchnię.
Pozdrawiam!

P.S.
Nie dajcie się zwariować. W każdym gotowym projekcie można zrobic trochę poprawek, tak żeby dostosowac go do upodobań. A wydawać 10 tys. na projekt indywidualny to moim zdaniem mało rozsądne, jak pomyślę ile za tą różnicę można zrobić.

wukan
30-01-2004, 08:07
Witam
Ja też miałem problemy ze znalezieniem gotowego projektu z wjazdem od południa.
Ostatecznie wybrałem AP 57 ze zmianami (zamiana małego pokoju z kuchnią i powiększenie garażu na dwustanowiskowy).
Patrz tutaj:
http://www.archi-projekt.com.pl/projekty/ap_57.htm

Pozdrawiam

woprz
30-01-2004, 12:40
ja wybrałem basię z archipelagu
wjazd od południa taras od wschodu, kuchnia od południa

emip
31-01-2004, 14:54
Witam
Długo przeszukiwałem katalogi z gotowymi projektami i znalazłem
ze trzy interesujące projekty .

Dwa z nich to victoria i napoli z
http://www.archigraph.pl/
Trzeci niestety tylko w katalogu .

Pozdrawiam

31-01-2004, 14:59
mysle ze www.pppik.com.pl ma troche takich projektow np.DAK

Ewunia
01-02-2004, 03:06
To ja dorzucę jeszcze jeden wątek do poczytania "Jaki projekt na działkę z wjazdem od południa (http://murator.com.pl/forum/viewtopic.php?t=16800&start=0&postdays=0&postorder=asc&highlight=po+udnia)
A poza tym parę innych domków: DAK (http://www.pppik.com.pl/house/dak.html), RUSZ (http://www.pppik.com.pl/house/rusz.html), JAM (http://www.pppik.com.pl/house/jam.html), ROP (http://www.pppik.com.pl/house/rop.html), BM-103 (http://www.agrobisp.com.pl/cgi-bin/store?action=display&item=59&usid=1), WB-0008 (http://agrobisp.com.pl/cgi-bin/store?action=display&item=378&usid=1), WB-3404 (http://agrobisp.com.pl/cgi-bin/store?action=display&item=191&usid=1), WB-3935 (http://agrobisp.com.pl/cgi-bin/store?action=display&item=394&usid=1), Dedal (http://www.apa-domy.com.pl/dedal/projekt3.htm), DEMETER (http://www.apa-domy.com.pl/demeter/projekt3.htm), SELENE (http://www.apa-domy.com.pl/selene/projekt2.htm), BÓBR (http://nowydom.onet.pl/projekty.html?P_OID=1306&wn=nazwa_prj%3Db%F3br%), AP 57 (http://www.archi-projekt.com.pl/projekty/ap_57.htm), APS 76 (http://www.archi-projekt.com.pl/projekty/ap_76.htm), SOSENKA (http://www.domnahoryzoncie.pl/3/projekty.php?page=projekty&id_projektu=35&id_autora=1&spacer=2&proj=SOSENKA) i jeszcze parę innych, chociaz w każdym trzeba wykonać jakieś zmiany. I dlatego tak strasznie trudno podjąć ostateczną decyzję :D

bilbo
01-02-2004, 16:17
:o :lol:
Co Wy tutaj wypisujecie ?

Kto nie wyda zezwolenia na kuchnię od południa i salon od północy???

Z drugiej strony.
Kaludia, woprz, co ma tu do tego odbicie lustrzane?
Pewnie, że każdy dom można postawić w dowolnym kierunku względem stron świata.
Ale gdy ktoś pyta o projekt z wjazdem od południa, to pyta o rozwiązanie tych klasycznych problemów (kuchnia od północy, salon z dużymi oknami od południa (od tej samej strony, co wjazd)). O takie projekty rzeczywiście nie jest łatwo. Chociaż, jak wynika z poprzedniego postu, jednak są.

My też mamy działkę z wjazdem od południa, ale nie przejmowaliśmy się tak bardzo klasyczną orientacją wg stron świata.
Kuchnia ma okno od południa - jednak wielogodzinne gotowanie nie należy do naszych hobby, więc się tym zupełnie nie przejmujemy.
Duże okno salonu wychodzi u nas na północ. Cóż - z energetycznego punktu widzenia nie jest to optymalne rozwiązanie na zimę (liczymy na ciepło z kominka :-) ), ale za to latem nie będzie piekarnika w salonie a miłe rozproszone światło. W ramach adaptacji dołożyliśmy jeszcze jedno okno tarasowe od zachodu, więc słońca w domu nie powinno brakować.

pozdrawiam
Robert

Joskul
01-02-2004, 16:41
My też mamy działkę z wjazdem od południa, długą na 60m, dalej brzózki. Zdecydowaliśmy się na kuchnię z oknem od południa, salon ma największe okno właśnie na północ, z widokiem na brzozy. Połączony jest z jadalnią, oświetloną z zachodu, ma też wschodnie światło z bibliotecznego okna. Drzwi wejściowe (od południa) są trochę przeszklone, słońce zagląda więc do holu. Natomiast na piętrze jest 20 metrowy hol, zakończony dużym oknem w lukarnie. Jeśli zmarzniemy na dole, przeniesiemy się na słoneczną górę :wink:

Teska
01-02-2004, 17:11
hmmm ja mam swoja irme z wjazdem od południa...ale tez i dzialke mam tak usytuowaną..


irma II pracownia archipelag

zumurud
01-02-2004, 17:28
Też mam na oku działkę z wjazdem od południa i projekt Batuta - słodziutki, tylko malw brakuje :D
A co do tarasów od południa - ciotka taki posiada i w lecie nikt z niego nie korzysta - nawet pod pergolą od kamieni można się upiec.
A kuchnia od strony wejscia - nie przesadzajmy , są wideofony, domofony, przeszklone drzwi wejściowe. No i nie znoszę gotować :wink:

lysymurator
28-02-2004, 12:00
Tez sie interesuej Mazurkiem, powiedz czy sie zdecydowales w koncu na niego, na jakim jestes etapie budowy, itd.... Ja zakladam go czesciowo podpiwniczyc od strony kotlowni i postawic garaz na dwa stanowiska jak w wersji mazurek 2.

Podaj jakies namiary na siebie, skad jestes, itd.. moze byc cie odwiedzil, jesli masz juz cos wiecej niz stan zero?

jeziorko
25-03-2004, 15:54
Witam Wszystkich!
Od hmm ... roku szukam projektu domu... :-? wszyscy chyba wiedza jakie to trudne. Dla mnie jeszcze trudniej, bo moja działka ma wjazd od południa. Pomożcie więc :) Domek bedzie stał w otoczeniu starych domow rybackich, tak więc dobrze gdyby byl prosty, na bazie prostokąta i dach dwuspadowy... moze ktos, gdzies, kiedys widział i pamięta gdzie to było?
Dziekuję za każdą poradę! :)
Jeziorko

PrzemekAsia
25-03-2004, 16:37
my tez mamy taka dzialke, ale dookola bedzie osiedle nowych domkow.
co do projektu to wazne zeby salon mial okna od PD(swiatlo) i PN(taras). tak nam sie przynajmniej wydaje. jak na razie naszym faworytem jest Modrzew z Horyzontu lub Slonecznik tez od nich.

Kingaa
25-03-2004, 16:40
Hej, hej, a już myślałam, że się w ogóle rozmyśliłaś... O ile dobrze pamiętam, to eska-j ma działkę z wjazdem od południa i ładny prosty projekt, ale nie pamiętam nazwy... Ona rzadko ostatnio pisze na forum, ale z tego co wiem, to zagląda, napisz do niej...
Pozdrawiam.

jeziorko
25-03-2004, 16:45
no hej Kinga...
widzisz, Wy sie budujecie, a my CIAGLE szukamy... :( ale nic to.. nadzieja jest! dzieki za podpowiedzi (i za Horyzont takze! - to do wczesniejszego postu) bede szperac! z budowe z checią zobaczymy - jak tylko zrobi sie cieplo na 100% idziemy na działkę z łopatami, moze zajdziemy i do Was! Jescze napiszę. Powodzenia i dzięki! Magda :)

Kingaa
25-03-2004, 16:49
A w ogóle wydawało mi się, że Michał miał Wam robić projekt, jednak chcecie kupić gotowy?

jeziorko
25-03-2004, 16:59
aaaaa... skad wiesz, ze Michal mial nam robic projekt?
czyzbys wiedziala wiecej, niz ja mysle, ze wiesz? ;)
mamy wspolnych znajomych??? :)
czy ja juz mam skleroze? :roll:

Michał mial nam robic, ale ... a poza tym to rozgladam sie, bo moze
sie cos trafi, a jak sie nie trafi to moze zainspiruje... :)

Magda

szymon2
27-03-2004, 22:40
Mieliśmy podobny problem ze znalezieniem projektu (czytaj na 2 stronie forum - Szymon2) i polecam Ci do obejrzenia W.19-12 z www.postawdom.pl oraz dom w konwaliach z archetonu.

Ewunia
28-03-2004, 04:17
Było o tym kilka wątków

Jaki projekt na działkę z wjazdem od południa (http://www.murator.com.pl/forum/viewtopic.php?t=16800&start=0&postdays=0&postorder=asc&highlight=po+udnia)
SZUKAM PROJEKTU DOMU Z WJAZEM OD POŁUDNIA (http://www.murator.com.pl/forum/viewtopic.php?t=20527&start=0&postdays=0&postorder=asc&highlight=)

I pewnie jeszcze kilka innych :D

Paula
31-03-2004, 09:35
My właśnie mamy wjazd na działkę od południa. I wybraliśmy dom w prymulkach Archonu w odbiciu lustrzanym. Idealnie są rozmieszczone pomieszczenia jeśli chodzi światło dzienne: kuchnia od południa, salon zachód i północ, sypialnia na dole od wschodu. Polecam obejrzeć ten projekt, jest prosty i funkcjonalny.

Agnieszek
31-03-2004, 14:57
My też mam działkę z wjazdem od południa. Działka prawie kwadratowa: 28 x 30 m. Dookoła były łąki, ale od zeszłego roku zaczynają wyrastać domy w tempie zawrotnym! Też nam było ciężko coś znaleźć. W końcu trafiliśmy na Bartycką do Centralnego Ośrodka Informacji Bud. I tam znaleźliśmy najpierw projekt Andrzej (141 m2 użytkowej), ale potem chcieliśmy go poszerzać i w końcu wybraliśmy "Piotrka" (175 m2 użytkowej).
http://coib-budexpo.com.pl/0018.html
Nam się wydawał skrzętny, choć oczywiście przerabiamy parę detali.
Przede wszystkim mamy lustrzane odbicie, no i zrezygnowaliśmy z tarasiku od północy na rzecz dużego tarasu od zachodu. Zamieniliśmy też miejscami kuchnię z salonem (chyba że komuś zależy na intensywnym słońcu w kuchni). No i mała przeróbka na piętrze, bo nie podobało mi się przejście z łazienki do garderoby.
Daj znać, co wybrałaś ostatecznie.
Pozdrawiam,
Agnieszka :D

adamrw
20-04-2004, 10:03
Witam,
czy ktoś mógłby polecić mi dobry projekt standardowy na działke o wymiarach (szer. x dł) 25x50 m, droga dojazdowa jest od S-SW.
z drugiej strony (czyli N-NE) bedzie kiedys obszar zadrzewiony :)
Wiekszość typowych projektów zakłada sytuację dokładnie odwrotną, czyli wjazd od północy - czy architektom nie chce się wymyśleć czegoś dla trudniejszych założeń? :) Przecież statystycznie patrząc tylko 1/4 działek ma taki "idealny" układ :)
pozdrawiam

Przekorek
20-04-2004, 10:23
Po mojemu wiele ładnych projektow zorientowanych na południe też da sie do tej sytuacji dopasować, o ile zaakceptujesz przejazd i przejście przez całą działkę wzdłuż płotu na tyły, albo na bok domu. Widuję takie rozwiązania, wcale nie są rzadkie. Moi rodzice też tak mają - trzeba przejechać wzdłuż wschodniego płotu, żeby dojść na północ - do wejscia i garażu. Dojazd jest z płyt ażurowych, między nimi biały żwirek, troche trawy - nie razi w oczy.

Urticae
20-04-2004, 10:39
W tej chwili rozważam na forum Konwalię-Horyzontu i W06 Dom Piękny i Prosty. Obydwa domy nadają się na działkę z wjazdem od południa. Takich projektów jest mało ale możesz je znaleźć. Także na forum.

dzum
10-05-2004, 23:58
Też mam taką działkę. Polecam projekt GL 232 ze Studia Atrium w Bielsku-Białej. Dach dwuspadowy. Strona: www.studioatrium.pl

arrton
17-05-2004, 13:02
Witam,

Po przejżeniu 110 katalogów z projektami stwierdzam, że znakomita większośc propozycji zakłada że wejście będzie mogło być od północy, w porywach zachód lub wschód. w każdym razie na pewno nie południe. Po drugie takich domów, które mają mtrów do 120 jest zdecydowanie mniej niż tych 140-160, ale to pewnie wynika, z niezrozumiałej dla mnie, popularności metraży w takim włąśnie zakresie. Ludzie jak już uciekają z bloków to przeważnie lubią mieć zapas powierzchni - ich prawo.
Do rzeczy.
Szukam domu, który poza tym że salon ma mieć z przodu to ma byc parterowy, max 120m z garażem (czyli maluszek). Wejście może być od wschodu i wcale nie musi być przy garażu. A takich projektów jest jak na lekarstwo.

Może znacie jakiś taki, budujecie, może tez macie taka działkę jak ja ?

tOMEK

zielonooka
20-05-2004, 13:31
to moze lepiej projekt indywidualny ???
chyba lepeiej a koszty sa rozne czasem nieduzo wyzsze od typowiego

migota
22-05-2004, 21:26
Może ten:
http://www.archtim.pl/index.php?pid=3&prid=10&what=0

krab
24-05-2004, 11:32
Częśc zobacz w Archetonie www.archeton.pl dają 5% zniżki na domy od południa cokolwiek to znaczy ja czasem się gubię z tymi kierunkami świata
hej

krab
25-05-2004, 13:30
Na stronie Archetonu jest promocja domów od południa 5% może coś Wam się spodoba www.archeton.pl

SylwekW
16-06-2004, 13:21
Kupujemy działkę 28x34m gdzie 28 metrow to bok wjazdowy (wejsciowy) od południa.

Faktycznie znalezienie ciekawego projektu na taka działkę stanowi spory problem.

Myślelismy i projekcie indywidualnym ale jak podano nam cenę około 20 tys (10 x projekt gotowy) to sie nam odechciało.

Wierzę, że coś ostatecznie znajdziemy, bo jeszcze przed jesienią chcielibyśmy zacząć budowę.

Jak na razie tylko nie moge przekonać żony, żeby jednak część wypoczynkową ogrodu i taras zrobić z przodu czyli od południa - ona się upiera, że ma być z tyłu, z dala od widoku. Na razie jest kompromis - taras na rogu połnocno-zachodnim.

toott
16-06-2004, 13:48
http://www.dom-parterowy.pl/mini/dm_05.jpg (http://www.dom-parterowy.pl/rzuty.php?kategoria=dm&id=05)

na www.dom-parterowy.pl

pozdrawiam, :)

arrton
16-06-2004, 16:36
...
Jak na razie tylko nie moge przekonać żony, żeby jednak część wypoczynkową ogrodu i taras zrobić z przodu czyli od południa - ona się upiera, że ma być z tyłu, z dala od widoku. Na razie jest kompromis - taras na rogu połnocno-zachodnim.

Odradzam zdecydowanie! Juz kiedyś miałem dom (kupiłem do wykończenia) i poza ewidentnymi błędami budowlanymi (izolacja, materiały, okna, ogrzewanie itd.) układ ze względu na strony świata był FATALNY ! Przy kupowaniu nawet o tym nie pomyśleliśmy. Od południa nie było żadnego okna !!! Wyjście (zwykłe balkonowe) z salonu na tarasik od wschodu, kuchnia okna na zachód, jedna sypialnia z łazienką okna na północ. To było tylko 60m parteru, a drugie 60 u góry było do wykończenia. Jedyna zaleta to to że w upał można się było schować do salonu, ale w sypialni dla dziecka zimno przeraźliwie ZAWSZE, mimo płyty OSB na podłodze przykrytej trzema warstwami wykładziny.

Teraz nie bralismy pod uwage projektów, które mają tarasy gdzie indziej jak tylko od zachodu, lub południowego zachodu. W końcu w ciągu tygodnia to popołudniu bywamy częściej w domu i wtedy ma byc ciepło i jasno w salonie. Od północy tylko i wyłącznie garaż, ewentualnie łazienka, kotłownia, a jeżeli sypialnia to na pewno z oknem w bok - na wschód lub zachód. Przy działce z dojściem od południa to fakt, że ogród od drogi troche niebardzo chociaż możnaby płotek jakiś wyższy lub mur, ale zależy jak droga jest ruchliwa. Generalnie też bym nie chciał mieć od drogi ogrodu. Nasza działka ma 24x32 i wejście od tych 32 metrow.

Pozdrawiam,
tOMEK

marcy
17-06-2004, 14:34
Arrton, zobacz ten:
www.stylowydom.com.pl/projekty/mb/mb.html w projekcie lustrzanym
jest troche większy, bo 120 + garaż, ale ma kuchnię od północy, salon od południa, zachodu i półocy i taras od zachodu i północy, jeśli żona nie chce od ulicy ( rozumiem ją)

SylwekW
17-06-2004, 15:26
powininem dodać, że tyle szczęścia w tych niekorzystnych kierunkach świata, że ten "przód" domu mimo, że jest od wjazdu (drogi) to ta droga to mała droga wewnętrzna tylko dochodząca od głównej ulicy to naszych dwunastu działek.

Ale Wasze sugestie wezmę pod uwagę.

dizers
23-07-2004, 18:14
Witam

Ludzie i ludziska :D szukam projektu domku coś w granicach 60-80 m2

oglądałem już sterty katalogów i stronek internetowych

Bardzo proszę ,jak wiecie o fajnych stronkach proszę napiszcie

znacie jakieś fajne biura projektowe które wydają katalogi właśnie z taką

ofertą to proszę dajcie znać

muszę coś w końcu wybrać :oops: (interesuje mnie domek z poddaszem

a jeszcze lepiej gdyby był z garażem)



serdeczne dzięki :D :D :D

M@riusz_Radom
23-07-2004, 18:22
Domek z poddaszem <80mkw ? Ciężko będzie..

jeżyk
23-07-2004, 18:32
zobacz na to: http://www.apa-domy.com.pl/solaris/projekt2z.htm
jest nieco większy ale mozesz odpuścic sobie pokój nad garażem.
albo tu http://www.pppik.com.pl/house/opl.html

anna99
24-07-2004, 08:50
http://nowydom.onet.pl/2578,projekt.html
http://nowydom.onet.pl/1120,projekt.html
http://nowydom.onet.pl/2280,projekt.html
http://nowydom.onet.pl/648,projekt.html
http://nowydom.onet.pl/376,projekt.html

Wbrew pozorom mozna znaleźć ciekawe projekty. Nie doszłam do wszystkich ofert na tej stronie, ale jest ich sporo. Polecam Ci lekturę!

Hanula
24-07-2004, 14:04
http://www.hgatelier.com.pl/
http://www.agrobisp.com.pl/
Pozdrawiam
PS. sama mam projekt trochę większy z agrobispu i nie zamierzam wiele w nim zmieniać (właściwie poza pełna ścianką zamiast z oknem w środku) to nic.

Gosia Łódź
24-07-2004, 14:46
Ja też kiedyś szukałam małego projektu-małego domku i zwrócono mi uwagę na takie bardzo ważne szczegóły:

1. Jeśli ma być to dom całoroczny to powinien mieć kotłownię a conajmniej pomieszczenie na piec, i graty domowe. ( małe domy mają to do siebie, ze zapomina się o takim pomieszczeniu)

2. Bardzo mało projektów ma kominek

3. Pokoje na piętrze, poddaszu nie powinny mieć mniej niż 10m2. ( bo są skosy i faktycznie maja o jakieś 2-3m2 mniej )

4. Łazienka ustawna aby wannę i natrysk zmieścić.

To są ważne uwagi, wiem o tym bo mam dom w którym jest piętro wysokosć 2,40 i pokoje 11-13m2 i nie wyobrażam sobie jakby jakieś skosy miały tam jeszcze być.

Wakmen
25-07-2004, 11:51
http://www.male-domy.com.pl
Bardzo fajne projekty choć mogą być przyduże.

ROBINSON
25-07-2004, 18:42
ja buduję podobny tylko troche okrojony
http://www.projekty.murator.pl/prezentacja.htm?IdProjektu=146

ROBINSON
25-07-2004, 18:44
ale chyba 1-wszy 'solaris" wydaje mi się najpiekniejszy

ROBINSON
25-07-2004, 18:45
ale chyba 1-wszy 'solaris" wydaje mi się najpiekniejszy

ewusia
26-07-2004, 07:50
http://www.male-domy.com.pl
Bardzo fajne projekty choć mogą być przyduże.

Ja z tej pracowni buduję STAR 43 - nieduży (56m2) domek z wiatą garażową w bryle. Bardzo funkcjonalny układ pomieszczeń i wg mnie ma "duszę" :D 8)

JAM
26-07-2004, 11:34
Zerknij na ofertę firmy CASTORz Ostródy, budują domy z bala, ale w wersji całorocznej z ociepleniem, tzn. bal+ ocieplenie+ bal. My zbudowaliśmy z nimi domek letniskowy i jest super. Gdybys miał pytania to priv. [email protected]. Pozdrawiam JAM

echo
26-07-2004, 12:26
zobacz: www.archon.pl
:wink:

galeonik
26-07-2004, 13:14
Budujemy projekt LK288 trochę większy niż 80 m(ok 90), ale ten sam architekt ma w swojej ofercie i mniejsze projekty. Zobacz:http://www.lk-projekt.pl

dizers
27-07-2004, 18:02
mamy z żoną upatrzony http://www.dom-projekt.pl/zalipie.php

ale z garażem :lol:

a może znacie kogoś kto coś takiego buduje ????

Pozdrawiam dizers :D

KRIS377
29-08-2004, 07:23
Witam poszukujemy projektu domu, około 150 m parterówka z uzytkowym pddaszem na działkę , która usytuowana jest drogą od południa [ wjazd ] Działka ma jednak 3000 merów więc jest duże pole do popisu. Może możecie coś polecić???? Chyba będzie musiało się skończyć na indywidualnym projekcie. Chętnie wysłuchamy wszelkich rad doświadczonych forumowiczów !

KRIS377
29-08-2004, 16:02
witam
może ktoś z was ma domek na działce z wjazdem od południa !?

mamaWeroniki
29-08-2004, 19:26
Witaj :)
My równiez mamy działke z wjazdem od południa ale juz zdecydowaliśmy sie na projekt z Agrobisp WB 3476. (zalezało nam na mało skomplikowanym dachu :))
Wybierając projekt przejrzelismy ich tysiace i jest niewiele takich domów, ale wybrac scoś mozna. Później Ci wyslę jakie bralismy pod uwagę, bo teraz chyba przypala mi sie szarlotka :)
pozdrawiam:)

mamaWeroniki
29-08-2004, 19:48
napiszę jakie to domy bo nie chce mi sie wchodzić na te strony i wstawiac linki, więc jak bedziesz chciał to sobie poszukasz:
neptun - pracownia projektowa DOMUS,
dom pod modrzewiem z archonu,
dom w chabrach 2 z archonu,
jelonek 2 z archetonu,
wist z mtm styl,
wiking 2 z mtm styl,
delta z mtm styl
salerno z archigraph,
garda z archigraph,
victoria z archigraph,
konwalia z horyzontu,
malwa z horyzontu.
Poszukaj w projektach z pracowni Archigraphu, tam jest całkiem sporo takich domów,
aha jeszcze spójrz koniecznie na projekta GAJA z pracowni www.apa-domy.pl mi on sie bardzo podobał ale mam niestety za wąską działkę.
Jak juz wybierzecie to daj znać na jaki się zdecydowaliście :)
Pozdrawiam magda

AnnaRz
29-08-2004, 20:06
witam
może ktoś z was ma domek na działce z wjazdem od południa !?

my bedziemy mieli:) tworzy sie u architekta
w gotowych projektach niczego ciekawego nie znalezlismy:(

KRIS377
29-08-2004, 21:03
dzięki za namiary na domki, My już w zasadzie zapoznaliśmy się z tysiącem projektów ale się okazuje że to trochę trudne zadanie. Chyba za dużo mamy wymagań! :lol:
Może jednak się uda znaleźć cos ciekawego, zastanawiamy się jednak nad indywidualnym projektem. Zobaczymy, pozdrawiamy jeszcze raz dzieki dzięki [ania i krzyś ]

29-08-2004, 23:13
ja mam projekt, ale indywidualny i jestem (jakże może być inaczej)zachwycona.Nie martw się, dobry architekt rozrysuje Ci taki domeczek, że nie będziesz się mógł doczekać, by go zbudować. Ja przejrzałam setki gotowych projektów, ale tylko po to, aby pozaznaczać sobie, co mi się w którym najbardziej podoba i żeby architektowi podać ogólny zarys.Tobie też tak radzę, bo gotowych prawie nie ma, a jak sš to trafić w potrzeby i gust, to jak znaleŸć igłę w stogu siana.
Nie martw się kosztami. Nie każdy architekt jest drogi, a poza tym zaoszczędzisz na tym, że będziesz miał dokładnie to, co chcesz i bez zbędnych m2.Jedynym minusem jest właœciwie czas oczekiwania na projekt.Ale za to jest więcej dni, aby wszystko dokładnie przemyœleć.ja np. wymyœliłam sobie parę rozwišzań, które mogę zastosować tylko dlatego, że sš przewidziane już na etapie projektu.Życzę powodzenia!
Aha, projekty gotowe preglšdaj, zastanów się nad wyjœciowymi kwestiami:
- czy ma być parterowy czy piętrowy
- jaka technologia?
- jaki dach
-jakie lubisz okna
- ma być balkon, taras, weranda itp.
- ile i jakie pomieszczenia sš ci niezbędne i na jakiej powierzchni architekt musi się zmieœcić z potrzebnymi tobie funkcjami.
Poza tym będziesz miał projekt idealnie wykorzystujšcy atuty działki

~Joanka
30-08-2004, 12:27
Nie wiem jakie masz wymogi co do projektu, jakiej wielkości dom, czy z piwnicą itp.
Budujemy mały domek, z wjazdem od południa - projekt pracowni projektowej PIK w Żorach woj. śląskie - domek o symbolu DAK.
Propozycje tej pracowni możesz obejrzeć www.pppik.com.pl

guit
30-08-2004, 12:49
jasne ;)
ja mam, zapraszam pod adres w sygnaturce :)

pozdr,

AnnaRz
31-08-2004, 17:36
jasne ;)
ja mam, zapraszam pod adres w sygnaturce :)

pozdr,

hmm. wjazd, wejscie do domku moze jest od poludnia ale wyjscia na taras nie ma od tej strony:(, jak dobrze widze to jest od polnocy??

a w domkach z wjazdem od poludnia chodzi o to aby wyjscie na taras, salon byl od poludnia ew. od zachodu.

jesli sie myle prosze mnie poprawic

oto moje plany
na poczatku byl....
1 plan
http://www.rzeuscy.neostrada.pl/dom/parter.gif
http://www.rzeuscy.neostrada.pl/dom/poddasze.gif
2 plan
http://www.rzeuscy.neostrada.pl/dom/Tpa.bmp
http://www.rzeuscy.neostrada.pl/dom/Tp.bmp
3 plan
http://www.rzeuscy.neostrada.pl/dom/T%204%20parter.bmp
http://www.rzeuscy.neostrada.pl/dom/T%204%20poddasze.bmp


jesli ktos ma ochote na komentarz - krytyke- to zapraszam

Teska
01-09-2004, 08:07
my mamy wjazd od południa...okna od kuchni i jadalni tez....i całe szcescie...nie mozna wysiedziec od tej strony

taras mamy zadaszony od północy...w najgorszy zar siedzisz sobie fajnie na tarasie ....słoneczko pjawia sie na nim około 15.....natomiast za tarasikiem jest pełno słoneczka..

guit
01-09-2004, 08:23
Teska - z ust mi to wyjęłaś :)))
prawie tak samo jest i u nas :) i tym też się kierowaliśmy

pozdr,

~Joanka
01-09-2004, 10:01
Z tego co wyczytałam, podobno optymalne rozwiązanie to sypialnie, łazienki i kuchnie od strony północnej, pokój dziecinny natomiast od południa lub zachodu - musi być doświetlony.
Ja myślę, że częściowo to kwestia gustu i upodobań: jeżeli lubisz słońce to warto zrobić taras od południa, jeżeli nie od wschodu lub północy.

acca5
01-09-2004, 13:31
Proponuję domy z pracowni www.dominanta.pl , fajne domki z wjazdem od południa. Pokój duzy doswietlony z trzech stron.

acca5
01-09-2004, 13:33
Proponuję domy z pracowni www.dominanta.pl , fajne domki z wjazdem od południa. Pokój duzy doswietlony z trzech stron.

Agnieszek
03-09-2004, 14:43
Popatrz na to, co ludzie wcześniej napisali:
http://murator.com.pl/forum/viewtopic.php?t=31346&highlight=wjazd+po%B3udnia
http://murator.com.pl/forum/viewtopic.php?t=26981&highlight=wjazd+po%B3udnia
http://murator.com.pl/forum/viewtopic.php?t=25062&highlight=wjazd+po%B3udnia
http://murator.com.pl/forum/viewtopic.php?t=20527&highlight=wjazd+po%B3udnia
http://murator.com.pl/forum/viewtopic.php?t=16800&highlight=wjazd+po%B3udnia
http://murator.com.pl/forum/viewtopic.php?t=13916&highlight=wjazd+po%B3udnia
Ja sama też mam działkę z wjazdem od południa i mam projekt PIOTREK z COIB na Bartyckiej. Po niewielkich przeróbkach spełnił nasze wymagania i już stoi! :D

botanika
19-09-2004, 15:51
Zamówiliśmy w Archetonie projekt indywidualny,narysowany do naszych potrzeb ,który będzie dostępny na wiosnę pod nazwą bodajże Arnika.174m2 parter z poddaszem .Jeśli chcesz,prześlę ci fotki z budowy.Właśnie skończyliśmy dach.Właśnie z powodu wjazdu od południa wejście do domu zrobiłam od [email protected]

SylwekW
21-09-2004, 20:00
Nasza działka ma wjazd od południa.

Domku na niej jeszcze nie ma ale projekt indywidualny na który się zdecydowalismy jest już na etapie końcowym. W każdym razie rozmieszczenie pomieszczeń jest juz ostateczne - mamy nadzieję.

Jeśli ktoś jest zainteresowany prosze o sygnał - moge przesłać rysunki poglądowe.

mechanics
30-09-2004, 07:54
Cześć,
Czy jest ktoś, kto ma podobny problem, tzn działkę z wjazdem od południa? Dość trudno wybrać projekt na taką działkę, już zastanawiam się nad indywidulanym projektem, bo póki co nie znalazłem nic, co by mnie satysfakcjonowało. Działka ma wymiar 27x27 m.
Pozdrawiam

aga_kraków
30-09-2004, 08:48
taka kształtna działka....nie wiem w czym problem właściwie
chyba,że uparłeś się na taras od południa -IMHO niepotrzebnie - każda strona świata ma swoje zalety

ja mam wjazd od południa, wejście-zachód,taras-wschód

mechanics
30-09-2004, 09:36
Działka kształtna, ale więszkość projektów, które by się nadawały mają np kuchnie na rogu płd-zach. co dla mnie jest kompletnym bezsensem, bo kuchnia i tak ma własne duże zyski ceipła i jeszcze od strony nasłonecznionej. Napisz jeśli możesz jak masz usytuowane pokoje w Twoim projekcie?

robert skitek
30-09-2004, 11:16
poszukaj na forum, bo wątków o projektach na południową działkę było tu mnóstwo

aga_kraków
01-10-2004, 05:37
:lol: no faktycznie nasza kuchnia będzie od płd-zachodu, ale to jedyne miejsce skąd widać dojazd do działki, furtkę. Akurat dla nas to był priorytet. A grzejnik w kuchni-najwyżej rzadziej będzie włączony :wink:

od zachodu - u nas niezłe wichury -pomieszczenia sanit, tech, i...pokój gościnny
od płd-wschodu salon
od wschodu sypialnie taras ogród

takie akurat u nas położenie geopolityczne :wink:

Qnoor
01-10-2004, 10:25
mając "prawie" taką działkę kupiłem "prawie" Lukrecję z Archetonu... i od tamtej pory wiem że nie ma działek prawie kupionych :)

mamaWeroniki
01-10-2004, 11:17
Przekopiowałam tu mojego poprzedniego posta, bo domów na południowy wariant jest całkiem sporo :) zalezy tylko jakie macie załozenia i preferencje jesli chodzi o powierzchnię, kształt dachu no i wogóle... Ja mam taka sama działkę (no, moze trochę węższą) i wybrałam WB3476z biura Agrobisp.
napiszę jakie to domy bo nie chce mi sie wchodzić na te strony i wstawiac linki, więc jak bedziesz chciał to sobie poszukasz:
neptun - pracownia projektowa DOMUS,
dom pod modrzewiem z archonu,
dom w chabrach 2 z archonu,
jelonek 2 z archetonu,
wist z mtm styl,
wiking 2 z mtm styl,
delta z mtm styl
salerno z archigraph,
garda z archigraph,
victoria z archigraph,
konwalia z horyzontu,
malwa z horyzontu.
Poszukaj w projektach z pracowni Archigraphu, tam jest całkiem sporo takich domów,
aha jeszcze spójrz koniecznie na projekta GAJA z pracowni www.apa-domy.pl mi on sie bardzo podobał ale mam niestety za wąską działkę.
Jak juz wybierzecie to daj znać na jaki się zdecydowaliście
Pozdrawiam magda
Poza tym spójrz jeszcze tutaj:
http://www.murator.com.pl/forum/viewtopic.php?t=32136

mechanics
04-10-2004, 08:12
Wielkie dzieki Magdo.
Nie wiedziałem, że tak niedawno toczyła sie identyczna dyskusja.
Pozdrawiam

04-10-2004, 08:30
My budujemy "dom na polanie" z archonu - też od południa
Pozdrawiam :-)

jarekc
19-10-2004, 10:16
witam
ja mam działke od południa i kupiłem projekt C59b z katalogu muratora. sądzę że jest to niezłe rozwiązanie. Wczesniej na forum pytałem innych ludzi o zdanie, może warto przeczytać.

jarekc
19-10-2004, 10:17
witam
ja mam działke od południa i kupiłem projekt C59b z katalogu muratora. sądzę że jest to niezłe rozwiązanie. Wczesniej na forum pytałem innych ludzi o zdanie, może warto przeczytać.

mechanics
19-10-2004, 10:26
Twój domek bardzo mi się podoba, celuję w podobny jeśli chodzi o wielkość, ilość pomieszczeń, wysokość, itp i też o nim myślałem, tylko ta kuchnia od południa - będzie się nagrzewać jak diabli... moja działka tak naprawdę ma można powiedzieć wejście od południowego zachodu, więc tym bardziej chciałbym kuchnię schować gdzieś z tyłu. Z drugiej strony jest ten minus, że nie będzie z niej wtedy widać wejścia na działkę.
Mi jak na razie najbliższy jest projekt Neptun dr z MTM Styl:
http://www.mtmstyl.com.pl/projekt.asp?id=114
No i jest zrobiony pod szkielet, a ja tak właśnie chciałbym budować.
Jeśli nie ten, to chyba tylko indywidulany.




witam
ja mam działke od południa i kupiłem projekt C59b z katalogu muratora. sądzę że jest to niezłe rozwiązanie. Wczesniej na forum pytałem innych ludzi o zdanie, może warto przeczytać.

dobeq
13-12-2004, 16:32
Poszukuję ciekawego projektu domu do wysokosci 8 metrów i kącie nachyleniu dachu od 37 do 45 stopni!!

Za każdą odpowiedź serdecznie dziekuję!!! :D

Michał_B.
13-12-2004, 16:38
Może Koliba firmy Archeton. Nie wiem czy dla Ciebie będzie ciekawy, dla mnie jest w sam raz. Moge przesłać zdjęcia na e-maila stanu surowego i pomieszczeń. :lol:

mdzalewscy
13-12-2004, 19:42
o projektach piszemy w dziale projekty: http://murator.com.pl/forum/viewforum.php?f=39

ale nowemu można wybaczyć, wiec skoro chcesz "ciekawe projekty" to proszę :D

http://www.linearte.com.pl/
http://www.linearte.com.pl/swing1.jpg
http://www.linearte.com.pl/turkus1.jpg
http://www.linearte.com.pl/piryt1.jpg
http://www.linearte.com.pl/fluoryt1.jpg
http://www.linearte.com.pl/aleksandryt20.jpg

am00
13-12-2004, 19:44
Zaraz Cię zarzucą ofertami bo większość domków spełnia te wymagania. Mój też. No może z tym "ciekawy" będzie większy problem.

O właśnie, poprzednik wszedł mi w słowo.

Jacekde
14-12-2004, 07:08
Bardzo ciekawy projekt. Własnie go buduję i wszyscy przechodząc zwracaja na niego uwage.

http://www.archon.pl/index.php?act=12&sid=m3f26722c82356&intra=a6635243815d731232412516b9455915&crc=660834c911fb0de7eaf14af8ae815ec0&lang=pl

Olinka
17-01-2005, 18:46
zależy od szerokości działki. my wybraliśmy sosenkę C z pracowni horyzont
mamy wjazd dokładnie od południa.

http://www.domnahoryzoncie.pl/3/projekty.php?page=projekty&id_projektu=35&id_autora=1&spacer=2&proj=SOSENKA

wersja C - ma wejcie z boku domu, okno z kuchni na wschód, salon na południe i zachód i jest niedroga w zbudowaniu i użytkowaniu.

moim zdaniem jest przepiękna i wymarzona.
pozdrawiam i życzę właściwego wyboru.
Olinka

kasztanka
17-01-2005, 21:37
ja tez mam wjazd od poludnia, ale nie mam rzutu bo nie zeskanowalam :(

ale moge napisac :-)
idac od dolu rysunku w gore :-)
po lewej gabinet, schody, czesciowo pod schodami lazienka, w srodku wiatrolap i holl, po prawej garaz, kotlownia, spizarnia, kuchnia i jadalnia

czyli kuchnia od wschodu a salon od zachodu :-)

pozdrooofka

Marynka
18-01-2005, 07:13
Cześć !
Upatrzyłam sobie na moją południową działkę ten domek:
http://www.domek.net.pl/mur_007-modrzewiowy_front.htm

Przeróbki będą bardzo niewielkie !

piskosch
18-01-2005, 07:55
Heyka
Przyłaczam sie do opinii Teski i quita
Tez mamy wjazd od poludnia, a taras od polnocy.
Jak wspaniale bedzie siedziec w skwarne lato w chlodnym salonie :)
Z kolei moim zdaniem dogrzewanie domu przez slonce w zimie to czysta abstrakcja. Nie zauwazylem, zeby bylo cieplej w pokojach, ktore sa na poludniowa strone.

swbeata
18-01-2005, 08:32
Też mamiałam problem z doborem domu, w którym wejście jest od południa. No i znalazłam. Od południa jest salon (taras od południowego-zachód), wejście do domu i pokoik. Od połnocy zaś kuchnia i kotłownia. Ale wiem że ciężko było coś znaleźć.
POZDRAWIAM

Darek Rz
22-01-2005, 10:26
Witam !!!!

A co powiecie na to ???
http://www.dobredomy.pl/?id_project=34

pozdr D.RZ

22-01-2005, 12:18
Zobacz co ja wybrałam:
http://www.domnahoryzoncie.pl/3/projekty.php?page=projekty&id_projektu=22&id_autora=1&spacer=2&proj=KONWALIA
i co mi się jeszcze podoba:
http://www.archon.com.pl/index.php?act=32&lang=pl&sid=m41da7e8570b0a&intra=5a4c4a0ee5e98db47b95d04654b55481&crc=036196211c5f67b10fba9f97f96784fc&lang=pl

Od razu uprzedzam - domki nieco większe, tak w okolicach 180m, bo nas jest piątka :-)
BabaB

Karorka
22-01-2005, 12:24
my mamy dzialke z wjazdem od poludnia
i znalezlismy taki dom ktory ma jak najwiecej okien od pd i zach - troche go przerobilismy i jest tak jak chcielismy
kuchnia wsch-pd
salon pd - zach
taras tez mamy pd-zach

wszystko to zrobilismy z premedytacja bo kochamy duzo swiatla, slonce, goraco :D
poza tym i tak w naszym kraju naprawde goracych dni jest niewiele, zreszta upal na wsi jest zupelnie czym innym niz w miescie

a co do dogrzewania domu sloneczkiem w zimowe dni to mam zupelnie inne niz piskosch b. biezace obserwacje na ten temat
pierwsza zime spedzam w nowej pracy i nasze biuro jest dosyc zimne i zazwyczaj musimy wspomagac sie olejakami
ale ostatnio bylo kilka slonecznych dni a okna mamy od poludnia - nie tylko wylaczylam olejak ale przykrecilam kaloryfer a nawet musialam otworzyc na chwile okno :wink:

jeszcze raz potwierdza sie zasada ze wszystko zalezy od indywidualnych preferencji

pozdrawiam wszystkich budujacych i tych co kochaja cien i tych co kochaja slonce :D

zygmor
23-01-2005, 00:22
Nie wszystkim to się podoba, ale, że będzie stał wsród drzew i zależało mi żeby liście, którycj jest masa nigdzie na dachu się nie gromadziły.
Nawet nie zamierzam zakładać rynien, bo ja widzę sąsiedzi po kilka razy w roku swoje czyszczą...

http://projekty.oknonet.pl/projekty2.php?s=29&r=1&id=260

Jerzysio
23-01-2005, 17:44
Chcesz naprawdę ciekawe projekty ?
Zajrzyj do "Ładnego domu" 6/2004 str. 30, znajdziesz tam projekt p. Sylwii Strzeleckiej ( jej projekty biorą nagrody w konkursach ).
W dorobku ma kilkadziesiąt projektów od 85 do .... m2, nieszablonowe bryły, stanowią jej "stempel".
Pozdro
J

Buduję właśnie taki dom.

dkma
25-01-2005, 13:25
Chcąc adoptować wybrany przeze mnie projekt do działki elewację frontową domu (wraz z wejściem) mam usytuować od strony południa czy od północy. Innej możliwości usytuowania nie ma (wschód lub zachód). Ustawienie budynku ze względu na usytuowanie pomieszczeń względem stron świata (nasłonecznienie) wskazuje aby wejście do domu (wraz z elewacją "frontową")było z tyłu działki (nie od drogi). Co zrobić?

robert skitek
25-01-2005, 13:31
no cóż.. klasyczny przypadek.
wybrany projekt niepasujący do naszej działki. w kazdym katalogu masz przy projekcie podane sugerowane usytuowanie domu wzgledem stron swiata - jesli jest odwrotnie niz u Ciebie na działce po prostu szukaj dalej innych projektów

25-01-2005, 14:14
dkma
Jeśli masz działkę z wjazdem od południa,musisz znaleźć odpowiedni projekt na takie właśnie ustawienie domu względem stron świata.
Takich gotowych projektów nie ma niestety zbyt wiele,ale moze uda Ci się coś wybrać.Przejrzyj wyszukiwarkę forum,bo ten temat bardzo często się pojawiał i forumowicze podawali odnosniki do konkretnych pracowni.
Ja również mam taką działkę,ale projekt indywidualny,bo przy takim ustawieniu wjazdu ogród miała bym całkiem zacieniony.Architekt wykorzystał zalety działki,stąd taras od południowego zachodu i mnóstwo słońca tam,gdzie jest potrzebne.

AxLe
15-02-2005, 16:35
Czy ten projekt pasuje do działki która ma wjazd od płn-zach ? Mnie się wydaje że z garażem powinna sąsiadować ściana tych dwóch sypialni a salon powinien być przy południowej szczytowej ścianie. Napiszcie proszę jak Wy to widzicie. Podaję url do strony: http://www.ciepledomy.pl/23992.xml?asotherversion=yes&page=1

WM 08
16-02-2005, 04:11
Witaj Pozdrawiam

AxLe
16-02-2005, 18:05
Dzięki a może ktoś jeszcze ?

AxLe
16-02-2005, 18:09
WM08 a ten Twój projekcik też przyjemny możesz podać jakie szczeguły.

Marek30022
16-02-2005, 18:50
Uważam że jest OK. U mnie jest praktycznie tak samo.
Dom ze zdjęcia jest w rzeczywistości odwrócony.

WM 08
18-02-2005, 00:52
Witaj
Pozdrawiam

surfi
19-02-2005, 12:20
axle - "energetycznie" garaż powinien zostać gdzie jest. Natomiast salon - masz trochę racji. To nie jest miejsce na sypialnię, ale usytuowanie kuchni uniemożliwia zamianę. Salon, otwarty wysokim oknem na zachód byłby też pewnie ciekawszy.Ten projekt traci też przez ciemną łazienkę i nieustawny hol. Słuszna była uwaga o doświetleniu pokoiku...
Mam identyczny wjazd,ale wyżej oceniam ergonomię/rozkład w LMP02 (z garażem po lewej) i parterówce LMB34.
A odpowiedź na Twoje pytanie - ogólnie pasuje. [/b]

AxLe
19-02-2005, 16:50
Miałem na myśli lustrzane odbicie samej pow domku a garaż ma pozostać nadal po "lewej" stronie. PZDR.

Skoti
09-04-2005, 17:26
Witam wszystkich uzytkowników forum

Mam pytanie szukam od około 1 miesiąca i nie mogę znaleść następujacego projektu:


- do 120 m
- z garażem
- z kotłownią na węgiel na parterze
- z poddaszem użytkowym
- z wejściem i wjazdem od południa
- możliwie prosta bryła

monka
09-04-2005, 17:42
Były już podobne wątki, może znajdziesz tam jakieś przydatne informacje: http://www.murator.com.pl/forum/viewtopic.php?t=20527&start=0&postdays=0&postorder=asc&highlight= oraz http://www.murator.com.pl/forum/viewtopic.php?t=16800&start=0&postdays=0&postorder=asc&highlight=po+udnia i jeszcze jeden http://www.murator.com.pl/forum/viewtopic.php?t=24218&highlight=po%B3udnia
Nie wiem tylko czy kotłownie w tych domach będą odpowiadały Twoim potrzebom ale może da się jakoś je przerobić. Powodzenia :)

Skoti
09-04-2005, 19:10
Dziękuje za odpowiedź - będe szukał

13023209
11-04-2005, 08:01
Podaje propozycje.Nie są to wprawdzie domy , które posiadają kotłownie na węgiel ale można je bez problemu dostosować do ogrzewania węglowego.
GL273http://www.studioatrium.pl/atrium.php?p=po&pid=292
GL279http://www.studioatrium.pl/atrium.php?p=po&pid=299
GL79http://www.studioatrium.pl/atrium.php?p=po&pid=91
GL157
http://www.studioatrium.pl/atrium.php?p=po&pid=175
GL232http://www.studioatrium.pl/atrium.php?p=po&pid=251

Skoti
11-04-2005, 18:57
Bardzo dziękuje za dodatkowe projekty. Wydaje mi się że najlepszym rozwiązaniem chyba na działkę z wjazdem od południa jest garaż ze wschodniej strony. Narazie jednak cały czas szukam i zastanwiam się na częsciowym podpiwniczeniem, choć jak koszty bede bardzo duze to zrezygnuje.

Skoti
11-04-2005, 19:10
W sumi bardzo podoba mi sie Lubczyk firmy Archeton

http://www.archeton.pl/projekty/index.asp

wydaje mi się że na działkę z wejsciem od południa by pasował lub projekt

http://postawdom.pl/produkt.php?dz=01_budynki%20jednorodzinne&nazwa_projektu=W-19.12

Co o nich sądzicie ?

Arkus
11-04-2005, 23:13
Jeżeli chodzi o dom na działkę z wjazdem od południa to moim faworytem byłby ten:
http://domus.wroc.pl/projekt/arkadia-i
ma coś w sobie co mi się bardzo podoba ..i ma prosty dach ...

Co do projektów przez ciebie podanych to hmm...generalnie jak na układ południowy to wnętrza i ich rozplanowanie jest oki jedynie drażni mnie strefa wejściowa a dokładnie te małe wiatrołap. źle czułbym się wchodząc do domu z rodziną do tak wąskiego gardła u progu //moim skromnym zdaniem minimum to 4 m2 a ideałem to ok 5-6m2 ..zresztą na temat wiatrołapów i ich wielkości było już sporo wątków warto… warto je poczytać by samemu nabrać zdania .
Pozdrawiam

mank
12-04-2005, 09:05
Ja będę budować www.ciepledomy.pl/13147.xml?keys=1&page=3
Wybrałam wersję LMB 31b z garażem. Też mam wjazd od południa (może z lekkim skosem na zachód). Taras został przeniesiony na stronę wschodnią, brak okien w salonie od strony północnej oraz rezygnacja ze schodów w salonie. Schody bedą w miejscu WC.

Podoba mi się również Marysia www.domnahoryzoncie.pl/3/projekty.php?page=projekty&id_projektu=69&id_autora=9&spacer=2&proj=MARYSIA

Skoti
12-04-2005, 17:53
W pierwszy projekcie LBM 31 wogóle nie ma okien na parterze na zachód no i te wc w środku (bez okna) no ale robisz tam schody. Marysia bardziej mi się podoba choć kształt tych drzwi podniesie koszty domu.

farmer3.0
31-05-2005, 16:58
Wtam wszystkich!

Posiadam działkę o pow. 1600m2 z wjazdem od południa.
Po wielomiesięcznej walce z wydziałem architektury otrzymałem pozytywną decyzję o warunkach zabudowy (nie mam sąsiadów), teraz czas na projekt.
Niestety nic nie mogę znależć!
Szukam projektu domu parterowego (bez poddasza użytkowego) o pow. 130 do 170m2 (może być z płaskim dachem) z wejściem od południa.

Proszę o pomoc w znalezieniu takiego projektu.
Z góry dziękuję.

toott
31-05-2005, 17:18
Witaj :-)

Obejrzyj DG 15 lub np.: DM 05 na
www.dom-parterowy.pl

Pozdrawiam, życzę udanych poszukiwań. 8)

Monika $ Seba
31-05-2005, 17:20
Witam przyjazną duszę,
my też ammy taka działkę i mieliśmy straszny problem. Tylko że szukamy domu 120 m2 + garaż więc trochę mniejszego od twojego. Wybraliśmy GL 261 z Atrium czyli ELFa choc właśnie jesteśmy na etapie ustalani zmian w tym projekcie, bo nie do końca nam odpowieda. Wiele się na tym forum naczytałam o domacjh z wjazdem od południa. Jak chcesz to wyślę ci odnośniki. Niestety, ale i stety wszystko co nam ludzie podpowiedzieli porównujemy do GL261 i tak czy owak wychodzi na nasze. Chętnie wyślę Ci ten projekt po naszych zmianach. Co prawda to ja go tworzyłam w paincie, bo zanim go kupimy chcieliśmy zobaczyć jak to będzie wyglądało, a projektant bez pieniędzy takich zmian pewnie nie wprowadzi. Patykiem pisane i projekt powstał w naszej wyobraźni i w wersji elektronicznej.
____________________
pzdrw, lepsza połowa gorszej całości- Monia

Monika $ Seba
31-05-2005, 17:23
my też rozważaliśmy projekty DG.... wydają się przestrzenne. Niestety ogranicza nas szerokość działki. Musieliśmy wybrać z użytkowym poddaszem. Choć kiedyś myśleliśmy tylko o pietrowym

Monika $ Seba
31-05-2005, 17:24
Toott
czy ty też masz działkę z wjazdem od południa??
Jeśli tak to ciekawi mnie jaki projekt wybrałeś

Monika $ Seba
31-05-2005, 17:31
Wtam wszystkich!

Posiadam działkę o pow. 1600m2 z wjazdem od południa.
Po wielomiesięcznej walce z wydziałem architektury otrzymałem pozytywną decyzję o warunkach zabudowy (nie mam sąsiadów), teraz czas na projekt.
Niestety nic nie mogę znależć!
Szukam projektu domu parterowego (bez poddasza użytkowego) o pow. 130 do 170m2 (może być z płaskim dachem) z wejściem od południa.

Proszę o pomoc w znalezieniu takiego projektu.
Z góry dziękuję.

Nasza sąsiadka buduje właśnie KASIĘ z ARCHIPELAGU. Całkiem fajnie się zapowiada.

holmar
31-05-2005, 20:50
Ja również mam działkę z wjazdem od południa (1422m) i miałem podobny problem z wyborem projektu ostatecznie wybrałem "ZAWILEC" z firmy Archeton http://www.archeton.pl dzisiaj go zamówiłem.
Podobał mi się jeszcze projekt z firmy ArchTim "Z Przyszłością II" http://www.archtim.pl/index.php?pid=2&prid=276

baryka
31-05-2005, 21:34
farmer -jest kilka takich watków tutaj - musisz poszukać :)
ja mam też wjazd od południa - projekt indywidualny - polecam - dopasujesz dom do działki potrzeb idealnie:)

mój dom od frontu - południowy wschód, taras od południowego zachodu


http://foto.onet.pl/upload/28/88/_483526_n.jpg

13023209
01-06-2005, 06:48
Tutaj masz domy parterowe z wejściem od południa:
GL96 http://www.studioatrium.pl/atrium.php?p=po&pid=108
GL179 http://www.studioatrium.pl/atrium.php?p=po&pid=197

Monika $ Seba
25-07-2005, 22:53
Mamy działkę z wjazdem od południa i nie mogliśmy znależć żadnego projektu, który w 100% odpowiadałby naszym potrzbom. Ostatecznie wybraliśmy projekt ELF ze Studia Atrium czli GL261
http://www.studioatrium.pl/atrium.php?p=po&pid=280
W Atrium zgodzili się na wszystkie zmiany i ostatecznie dom ma wyglądać tak: (wersja narysowana przeze mnie w paincie- proporcje mogą być nieco :D zaburzone)

http://img318.imageshack.us/img318/2404/projektzm6qk.png
dół: wiatrołap, salon, jadalnia, kuchnia, tuż przy kuchni kotłownia i ostatnie pomieszczenie w prawym górym rogu to toaleta
do tego gazaż przedłużonyi poszerzony co do wersji oryginalnej (wersja na 2 samochody - 1 mały lub - i tutaj moja opcja- na graciarnię)
http://img318.imageshack.us/img318/291/projektgra9ti.png
nad garażem garderoba i pomieszczenie na kolejne graty, których w domu zawsze dużo, 3 sypialnie, łazienka

zmiany są więc bardzo duże ale Atrium stworzy dla nas projekt jak sie wyrazili "pół-indywidualny" pod warunkie, że będzie mogło włączyć go w ofertę katalogową.
Prosze wszystkich którzy mają odrobinę wyobrażni przestrzennej o opinie nt. projektu po naszych zmianach.
Napiszcie tż czy Waszym zdaniem powinniśmy uzyskać jakiś ekstra rabacik (każda zmiana nas kosztuje) w związku z propozycją włączenia w katalog czy oni mogą to zrobić bez naszej zgody?

Monika $ Seba
27-07-2005, 11:52
rozumiem że nikomu nie przypadł do gustu skoro 30 osób obejrzało i nikt nie skomentował :cry:

mariusz/szczecin
27-07-2005, 12:42
Witam!
Też mam działkę z wjazdem od południa, ale nigdy nie zrobiłbym tarasu tuż przy wejściu do domu. Zastanówcie się nad wyborem projektu, w którym taras jest umieszczony od zachodu lub południowego zachodu. Ja również wybralem projekt ELF, ale z biura www.dominanta.pl. Bardzo podobny do niego jest projekt DRIADA. Domy bardzo nowoczesne i dość tanie w budowie. Poszukajcie czegoś z innym ulokowaniem tarasu.
Pozdrawiam!!!

mariusz/szczecin
27-07-2005, 13:09
O, przepraszam. nie zwróciłem uwagi na wasze przeróbki w projekcie. Właściwie nie ma się do czego przyczepić. Nie miejcie mi za złe, ale nie ma nic ciekawego w bryle tego domu. W końcu na jego zbudowanie wydacie pewną określoną sumkę i za te same pieniądze można zbudować coś ciekawszego. Ale jeżeli chodzi wam tylko o zbudowanie jakiegoś domu bez znaczenia, czy będzie on ładny czy nie, to dokonaliście właściwego wyboru.

Pozdrowienia!

Agnieszka1
27-07-2005, 14:08
Przykro mi ale tez nie jestem zachwycona tym projektem. Kible za blisko kuchni i jadalni.
No i jakos tak nieklarownie porozmieszczane pomieszczenia, ja lubie domy gdzie wszystko ma swoje miejsce - schody, kuchnia,wc -ty - to wszystko musi miec swoje konkretne "zaciszne" miejsce a w tym projekcie wlasnie te pomieszczenia sa "na kupie". Troche dziwnie. W salonie natomiast dwa wyjscia na taras a zadnego okna :roll:
Moze wartoby bylo jeszce poszukac? Duzo projektow przegladneliscie?
wejscie od poludnia to wiem ze trudno znalezc projekt odpowiedni ale moze wiec warto zastanowic sie nad indywidualnym projektem?

podoba wam sie ten projekt czy sami macie jakies ale???? bo tu jest taka sprawa, ze ile ludzi tyle opini , przeciez kazdemu podoba sie cos innego nie? :wink:
powodzenia zycze serdecznie.

Agnieszka1
27-07-2005, 15:12
ooooooooo zmieniam post bo dopiero zobaczylam wasze przerobki.
Spoko, jak dla mnie moze byc. Z tym ze nie robilabym tarasu od strony wejscia ani wyjscia z salonu wlasnie tam - zrobilabym tam okno. Taras ograniczylabym do tego z lewej strony i postawila pergole aby odgradzala taras od strony od ulicy czyli od wejscia. W ten sposob stworzylby sie mily kacik do picia kawki na tarasie daleko od spojrzen ludzi z ulicy.
Na parterze prostopadle do sciany rozgraniczajacej salon od kuchni postawilabym krotka scianke tak aby stol stal za nia patrzac ze schodow. W ten sposob jedzac nie widzialabym kibelkow :P
No i jak dla mnie byloby ok.
A plusem jest to ze siedzac w salonie widzicie kto do was idzie - fajna sprawa.
Z tym ze tak jak ja proponuje z tymi tarasami to wyjdzie na to ze ta wielka przestrzen przed domem bylaby z tarasu niewidoczna przez te pergole - sama nie wiem.
Zreszta czy ja wiem moze i ten taras od ulicy nie bedzie takie zly - posadzicie jako zywoplot np. tuje i nikt wam nie zagladnie z ulicy. Czemu nie? z tym ze jak bedziecie sie opalac pol nago a tu goscie - wchodzac od razu was widac. Moze tez ma swoj plus - bo wiecie ze ktos do was przyszedl a nie goscie dzwonia i dzwonia a wy nie otwieracie bo jestescie za domem na ogrodzie i nie sluyszycie :lol:
Jak widzicie sa i plusy i minusy a wybor do was nalezy :wink:

Monika $ Seba
27-07-2005, 15:36
W salonie natomiast dwa wyjscia na taras a zadnego okna :roll:

w oryginale jest okno, a my samy chcieliśmy 2 wyjścia na taras i taaakie duże okna

Duzo projektow przegladneliscie?
około mnóstwo

podoba wam sie ten projekt czy sami macie jakies ale???? bo tu jest taka sprawa, ze ile ludzi tyle opini ,
no właśnie jesteśmy w nim wręcz zakochani, czekamy aż ktoś nam uświadomi co tu jest nie tak bo nie jesteśmy obiektywni

Monika $ Seba
27-07-2005, 15:42
Witam!
Też mam działkę z wjazdem od południa, ale nigdy nie zrobiłbym tarasu tuż przy wejściu do domu. Zastanówcie się nad wyborem projektu, w którym taras jest umieszczony od zachodu lub południowego zachodu. Ja również wybralem projekt ELF, ale z biura www.dominanta.pl. Bardzo podobny do niego jest projekt DRIADA. Domy bardzo nowoczesne i dość tanie w budowie. Poszukajcie czegoś z innym ulokowaniem tarasu.
Pozdrawiam!!!
mariusz, zwróć uwagę na nasze przeróbki wkleiłam je tutaj pod linkiem do projektu!
salon mamy po zmianach właśnie od południowego zachodu

Monika $ Seba
27-07-2005, 15:59
Witam!
Ja również wybralem projekt ELF, ale z biura www.dominanta.pl. Bardzo podobny do niego jest projekt DRIADA. Domy bardzo nowoczesne i dość tanie w budowie. Poszukajcie czegoś z innym ulokowaniem tarasu.
Pozdrawiam!!!

Wasz ELF jest b. ładniutki tyle tylko , że nie zmieściłby się na naszą działkę (ma 22 m szerokości) , a do tego ma salon od północnego - zachodu, taras od północnego wschodu, dużo miejsca zajmuje w nim hol, do tego nie odpowiada nam wielkość wiatrołapu z garderobą. Po to powiększyliśmy dom o powierznię nad garażam, żeby mieć 25m2 garderoby, a w wiatrołapie na dole zmieszczą się ubrania wierzchnie i kilka par butów :wink: jeśłi chodzi o poddasze to zbytkiem dla nas są 2 łazienki.

DRIADA która polecasz zmieściłaby się na działce, ale ma kuchnię od południa- a to zabójstwo w lecie gdy trzeba ugotować cokolwiek, nawet wodę na herbatę :D no i taras jest tutaj po tej stronie co wejście , a sam pisałeś że tak nie powinno być. Na dole jest za małe wc- my chcemy koniecznie prysznic na parterze. Góra poza łazienką przyległa do sypialni jest ok. ale tez nam jakoś ogólnie nie pasuje

DZIĘKI ZA WSZYSTKIE OPINIE I CZEKAM NA DALSZE może ułatwię wam kilkoma informacjami:

Swojego ELFa wybraliśmy ponieważ szukaliśmy projektu:
1. z wjazdem od południa
2. z tanim dachem
3. z salonem od południowego zachodu i kuchnią od północy
4. z miejscem nad garażem, które możnaby zaadaptowac na duuuużą garderobę (oboje mamy sterty ciuchów, a nienawidzimy szaf- i żadnej mieć nie chcemy)
5. z prysznicem na dole i wanną na górze
6. z jednostanowiskowym garażem (teraz wyszedł albo garaż z cześcią gospodarczą, albo garaż na 2 samochody, z których jeden będzie musiał wyjeżdzać jak drugi tez chciał będzie :( )
7. o małej kubaturze
8. o jednej przestrzeni (otwartej na dole) (co do sporów o otwartą i zamkniętą kuchnię zwróćcie proszę uwagę, że kuchnia od salonu jest oddzialone ścianą, na której stanie kominek
9. z max 3 sypialniami

Projekt został dość znacznie zmodyfikowany, jednak koszt tych zmian wraz z adaptacją jest na tyle niski w porównaniu do kosztów projektu indyw., że przestaliśmy myśleć o spotkaniu z architektem

Mierzymy siły na zamiary i na taki dom nas stać

Monika $ Seba
27-07-2005, 16:08
Taras ograniczylabym do tego z lewej strony i postawila pergole aby odgradzala taras od strony od ulicy czyli od wejscia.

dzieki fajny pomysł z tą pergolą ale trochę inna mam myśl. Może by tak potawić taką kratkę na kwiatki (pół-pergolę) zasłaniając wejście do domu?

Co do widoku z ulicy- to jest wioska, nie miasto, jesteśmy ostatnimi z ludzi na tym (jeszcze) pustkowiu częstotliwość przejazdu samochodu tamtędy to 2 na dzień ( jak sąsiad przyjeżdza na budowę :) )
a tak poważnie to okolica spokojna, od ulicy zbudujemy płot- murek obłożony piaskowcem + 10 cm drewniane sztachetki co 1,5 cm. Będzie dobrze. Bastek na początku marudził, że całe życie rodzinne będziemy toczyć od ulicy, ale dał się przekonać, że tylko tak słoneczko będziemy mieli cały dzień i dzieci w piaskownicy na oku i basen będzie gdzie postawić i jak się zjadą wszyscy znajomi na parapetówkę to grilla urzadzimy i akurat się pomieścimy wszyscy :D [/quote]

Monika $ Seba
27-07-2005, 16:27
http://img235.imageshack.us/img235/9099/projektzmp5mi.png
o może tak będzie łatwiej- tu stanie pergola hihihi thx Agnieszka

Agnieszka1
28-07-2005, 06:53
A ja nawet troche w domku myslalam o waszym projekcie - nie wiem dlaczego - tak mi zapadl w pamiec jakos :lol:
I wiecie co - mysle ze bedzie fajnie.
Bo wlasciwie co to za roznica czy salon jest od sasiada jakiegos czy od ulicy? tak czy tak ktos moze zakladnac prawda? A u was bedzie wieeeelkiiii ogrod i to bedzie napewno plus.
Do domu ściezka bedzie? a po boku ( od ogrodu) kwiatki???? wtedy ogrod bedzie oddzielony od reszty - wiecie co - bedzie fajnie! :P powodzenia

Monika $ Seba
10-08-2005, 13:32
podnoszę temat, bo zmienił się tutył, a więcej tez na wymianie doświadczeń- choć wciąż jeszcze prosimy o opinie

agula1978
08-10-2005, 20:46
Jeśli mieszkacie w domku lub macie fajny projekt na działkę z wjazdem od południa to czekam na linkę. My szukamy domu dla 4 osobowej rodzinki.Czekam na Wasze propozycje i uwagi.

KozAnka
10-10-2005, 09:27
A oglądałaś projekty na tej stronie?
http://www.archon.pl/index.php?act=11&pid=1074

Monika $ Seba
10-10-2005, 22:23
Jeśli mieszkacie w domku lub macie fajny projekt na działkę z wjazdem od południa to czekam na linkę. My szukamy domu dla 4 osobowej rodzinki.Czekam na Wasze propozycje i uwagi.
jeszcze 3 miesiące temu mieliśmy podobny problem. takich wątków na forum jest mnóstwo. Spróbujcie wpisać w wyszukiwarkę.

My wybraliśmy projekt studia Atrium znacznie go zmianiając:
http://murator.com.pl/forum/viewtopic.php?t=54117&highlight=

13023209
11-10-2005, 08:28
Witaj.
W jakim przedziale wielkościowym ma być ten dom?

Aga I Staś
11-10-2005, 17:06
Proponuje sprawdzić nowy projekt muratora (podobno jest w ofercie od maja 2005 ) , my bedziemy taki budować na naszej działce z wjazdem od południa - Murator WM03 - Sosnówka (etap II)http://www.projekty.murator.pl/projekt.htm?IdProjektuD=232&action=showProject.

Monika $ Seba
12-10-2005, 14:08
pomogę:
www.projekty.murator.pl/projekt.htm?ProjektuD=232&action=showProject

Monika $ Seba
12-10-2005, 14:12
a właściwie te teraz powinien wchodzic na konkretna strone:

http://www.projekty.murator.pl/projekt.htm?IdProjektuD=232&IdKolekcji=21&&action=showRzuty

Darek Rz
13-10-2005, 06:52
Witam !!!

http://www.dobredomy.pl/?id_project=34

:lol: :lol: :lol:
pozdro D.RZ

gryfik
18-10-2005, 13:53
Mam prośbę . Od jakiego czasu przeglądam projekty i jak to w życiu, nie ma projektu idealnego. Sęk w tym , że jeden mi się podoba bardziej, inny mniej. Jeśli mi się już któryś spodoba to szukam na formum co sądzą forumowicze, którzy wybudowali dom wg takiego projektu . I tu się zaczynają schody :) Mam prośbę . Jeśli ktoś wybudował dom , a jest z niego zadowolony, tj z ekspoloatacji, funkcjonalności , kosztów budowy etc niech da jakiś namiar . Nazwę projektu, linki , nazwę pracowni. Chętnie poczytam o nim. Moje preferencje:
Dom ok 120-180 mkw powierzchni uzytkowej
parterowy, z poddaszem użytkowym
budowany metodą tradycyjną
wiem że to wszystko jest bardzo ogólnikowe i każdemu się podoba co innego, ale warto poczytać opinie tych, którzy już wybudowali

witold bubnicki
18-10-2005, 19:29
też mam dziłkę z wjazdem od południa,przejrzałem mnóstwo projektów
w końcu znalazłem moim zdaniem ciekawe w pracowni Archi-projekt
http://www.archi-projekt.com.pl/ramka.php?i=projekty
a potem wybierz aps-03
lub
http://www.archi-projekt.com.pl/ramka.php?i=nowosci
a potem wybierz aps-144
jest jeszcze aps-30 też mi się podoba
pozdrawiam w.b

witold bubnicki
18-10-2005, 19:37
sory kłopoty z linkiem
też mam dziłkę z wjazdem od południa,przejrzałem mnóstwo projektów
w końcu znalazłem moim zdaniem ciekawe w pracowni Archi-projekt

http://www.archi-projekt.com.pl/ramka.php?i=projekty

a potem wybierz aps-03
lub

http://www.archi-projekt.com.pl/ramka.php?i=nowosci

a potem wybierz aps-144
jest jeszcze aps-30 też mi się podoba
pozdrawiam w.b

pavcio
19-10-2005, 11:44
http://www.domna5.pl/index.php?opcja=details&id=18&nazwa_projektu=OLIWKA&autor=Katarzyna%20Herba-Janiak/

Kropelka
22-10-2005, 11:46
http://www.dobredomy.pl/?id_project=47
Czy ten projekt jest dobry=funkcjonalny, bo zaczynam mieć wątpliwości.

sylwia i rafał
22-10-2005, 13:01
projekt jest ładny ale nie będzie tani w budowie,na moją działkę nie pasowałby przede wszystkim ze względu na układ stron świata.Ja też kupiłam z tej pracowni projekt SŁONECZKO-wersja mała,a zapewniam że nie był to łatwy wybór,ale pomogli mi go dokonać bo na każdego maila dawali mi wyczerpującą odpowiedź,naprawdę współpraca na 5

alison
22-10-2005, 14:10
Ja nie wybrałabym tego projektu ze względu na dużą dysproporcję pwieszchni pomiędzy parterem a poddaszem. Dla mnie nie byłoby sensu aby pchać się w strop i schody (KOSZTY), tylko po to aby uzyskać 37 m2 powieszchni na poddasszu.

Jednak to co dla jednych jest wadą dla innych może być zaletą, więc jeżeli właśnie o to Wam chodzi aby mieć tylko 2 pokoiki na poddaszu to OK :) Zaletą tego projektu jest to, że ma przestronny parter i jednocześnie wchodzi na działkę wąską bo o szerokości niespełna 22 m - to nieczęsto spotykane połączenie...

To tyle ode mnie! Życzę Wam powodzenia!

jasssmine
22-10-2005, 15:14
Mnie sie podoba..wlasnie ze względu na przestrzeń na dole:)
Jasmine

AGA44
22-10-2005, 15:42
Dla mnie ten projekt ma 3 podstawowe wady:

Po pierwsze brak w kuchni miejsca na jadalnię lub chociaż mały stolik, całą wyżerkę trzeba transportować do salonu :( .

Po drugie przejście z wiaty garażowej do domu wypada przez kotłownię wprost na aneks kominkowy - przedłużenie salonu. Wyobraź sobie co będzie w zimie, albo będziecie w mokrych buciorach robić pielgrzymki przez salon do hallu :evil: , albo będziecie zmuszeni zakupić całą kolekcję pantofelków.

Po trzecie te schody na poddasze nie sa ułożone w najszczęśliwszym miejscu, a na dodatek (domyślam się, że będą ażurowe) każdy kto będzie chciał bezszelestnie udać się na spoczynek na górę będzie widoczny z salonu.
Załóżmy robiąc imprezę np. waszą, gdzie goście będą jedli i bawili się na dole to dzieci śpiące na górze, w czasie np. wielkiej potrzeby np. z powodu głodu lub pragnienia będą skazani na widok uhahanego towarzystwa dorosłych. :wink:

Dodatkowo ta łazienka na poddaszu mogłaby być troszkę większa.

Podoba mi się salon i ten aneks kominkowy. Tam naprawdę jest duuuużo miejsca.

Jagna
22-10-2005, 16:29
Kropelko, skoro masz wątpliowści, to lepiej teraz rozpatrzeć wszystkie "przeciw" niż męczyć się potem.
Uczepiłabym się tu łazienki na dole. Jest tylko ta jedna, co oznacza, że wszyscy goście będą korzystali z Waszej rodzinnej łazienki. Powinno być tak, że do dużej łazienki powinno być wejście bezpośrednio z sypialni a dla gości oddzielny, mały WC.
Ja za to nie za bardzo rozumiem rozgraniczenie na salon i aneks kominkowy, ale z drugiej strony to może być bardzo fajne rozwiązanie.
No i myślę, że częściej będziecie korzystali z wejścia przez pomieszczenie gospodarcze, a to oznacza latanie z zakupami przez salon, jak pisała Aga.
Ale Kropelko, jeszcze się taki nie urodził, co by wszystkim...itd. Musi Wam pasować przede wszystkim. Zastanów się jakie macie priorytety i szukaj aż znajdziesz coś naprawdę super, w czym się zakochasz. Powodzenia! :D

Wwiola
22-10-2005, 16:42
Masz słuszne watpliwości, to nie jest zbyt dobry projekt niestety. Poza wszystkim o czym wspomnieli przedmówcy jezst jeszcze jedno "ale" : ten dom będzie drogi w budowie i w utrzymaniu. W budowie wiadomo : dach i rozczłonowana bryła. W utrzymaniu : jw. no i bedzie trudnośc z dystrybucją ciepłego powietrza z kominka.
Generalnie nie podoba mi sie, ale o gustach...

Zbigniew Rudnicki
22-10-2005, 19:11
Ten dom będzie się dobrze prezentował na dużej zadrzewionej działce.
W otoczeniu innych domów jego wygłąd dużo straci.

brenda
02-11-2005, 13:31
fajne projekty domów od południa są na www.projektydomow.pl firmy Archon

brenda
04-11-2005, 06:31
Fajny projekt jest na stronie Ciepłe Domy LPM 95 LPM128

BORF
15-11-2005, 21:39
Witam, w sierpniu wybralismy projekt paprotki 2 archonu. Podoba nam się rozkład pomieszczeń, ale nie jesteśmy na 100% zdecydowani więc szukamy innych projektów. Jeśli macie jakieś propozycje, to prosiłbym o linki.

Co chcielibysmy mieć?
- działka ma 19 m szerokości
- na dole oprócz salonu chcielibysmy dodatkowy pokój
- na dole łazienka z prysznicem
- domek nie za duzy, tak do 150m2
- piecyk nie w łazience a w odzielnym pomieszczeniu

Pomożecie?

BORF
17-11-2005, 19:07
Witam ponownie. Przejrzałem ofertę i znałazłem (tylko te co zwróciły moją uwagę):

- Manuela z Archipelagu - bardzo ładny domek http://www.archipelag.pl/switch_obj.php?KatID=3990400&KlasaID=3&ObjID=23&CanBack=1

- Dom w paprociach 2 :) http://www.archon.pl/index.php?menu_act=1&all=1&act=12&sid=m410794850837b&intra=742930583d2de8f8c853023609116fcb&crc=273846412c6901b9eb583bc877147004&lang=pl

- Sopran z MTM Styl http://www.domywstylu.pl/projekty/jednorodzinne_z_uzytkowym_poddaszem/sopran/default.asp?id=159

i projekcik, który ma spore szanse na wygraną z paprotkami, ale o tym później.