PDA

Zobacz pełną wersję : "Doskonały" i "Z Charakterem" z pracowni



Strony : [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11

basil102
12-05-2007, 16:17
Witam serdecznie wszystkich Forumowiczów.

Poszukuję osób, które budują, budowały bądź rozważają budowę domów "DOSKONAŁY" lub "Z CHARAKTEREM" z Warszawskiej pracowni DOMY Z WIZJĄ ( www.domyzwizja.pl ).
Będę bardzo wdzięczny za kontakt i wymianę doświadczeń i opinii.

Pozdrawiam

Rafał

LAURA1978
12-07-2007, 11:23
OD PIERWSZEJ CHWILI ZAKOCHAŁAM SIE W PROJEKCIE DOMÓW DOSKONAŁY I Z CHARAKTEREM. DOMY PRZEPIĘKNE, PRZESTRONE, NOWOCZESNE, JASNE TYLKO BUDOWAĆ. JEDNAK PRZERAŻAJA MNIE KOSZTY BUDOWY, SAME OKNA TO OGROMNY WYDATEK...A PÓŹNIEJ ILE MYCIA....WCIĄŻ SIĘ WACHAM NAD WYBOREM TAKIEGO PROJEKTU.

basil102
14-07-2007, 14:04
Witam,

Dziękuję za odpowiedź ! Ja już zdecydowałem. To na pewno będzie "DOSKONAŁY". Obejrzałem dom w trakcie budowy, "na żywo" i utwierdziłem się w swojej decyzji. Przejrzałem setki jeśli nie tysiące projektów, wszystkie są takie same, wszędzie kolumienki, drewniane balustradki, okna wielkości okrętowego bulaja. Koszmar !!! Ten dom był jak olśnienie. Koszty zapewne nie będą małe, to racja ( choć kilka razy byłem pozytywnie zaskoczony, że nie jest tak źle :)) ), ale jak słusznie zauważyli właściciele domu, który widziałem, buduje się tylko raz, dla siebie i po to, żeby dobrze w takim domu się mieszkało. A ja jestem pewien, że w tym będzie tak jak bym chciał.
Pozdrawiam i życzę podjęcia dobrej decyzji.

Rafał

LAURA1978
20-07-2007, 07:03
Rafale może dysponujesz fotkami DOSKONAŁEGO? Proszę napisz mi czy koszty są zgodne z kosztorysem który podaje firma. W którym regionie kraju można obejrzeć DOSKONAŁEGO?

basil102
20-07-2007, 23:09
Witam :)

Niestety, z wrażenia nie zrobiłem żadnego zdjęcia !!! Mogę Cię jednak zapewnić, że nawet niedokończony, robi wrażenie. Pierwszy w Polsce "Doskonały", w tym momencie pewnie już wykończony stoi koło Sieradza. Nie dysponuję już jednak telefonem, najlepiej skontaktować się z pracownią i poprosić o kontakt z właścicielami. Da się to załatwić :)
Jeśli chodzi o kosztorys...to pewnie zmienia się z dnia na dzień. Właściciele pracowni stworzyli kosztorys w listopadzie 2006 roku na podstawie cen z Warszawy, a więc najwyższych w kraju, ale późniejszy galop cen zapewne uaktualnił je na inne części Polski. Myślę, że najlepiej będzie jednak porozmawiać z architektami z "Domów z Wizją" i dowiedzieć się jak sprawy się mają. Tak czy inaczej na pewno tanio nie jest i chyba niestety nie ze względu na specyfikę projektu. Ale widzę, że jednak się zastanawiasz a to jest dobry znak..., może będzie w końcu więcej ciekawej architektury w naszym kraju :)))

Pozdrawiam

Rafał

Krzysztof77777
17-09-2007, 11:39
Witam :)

Niestety, z wrażenia nie zrobiłem żadnego zdjęcia !!! Mogę Cię jednak zapewnić, że nawet niedokończony, robi wrażenie. Pierwszy w Polsce "Doskonały", w tym momencie pewnie już wykończony stoi koło Sieradza. Nie dysponuję już jednak telefonem, najlepiej skontaktować się z pracownią i poprosić o kontakt z właścicielami. Da się to załatwić :)
Jeśli chodzi o kosztorys...to pewnie zmienia się z dnia na dzień. Właściciele pracowni stworzyli kosztorys w listopadzie 2006 roku na podstawie cen z Warszawy, a więc najwyższych w kraju, ale późniejszy galop cen zapewne uaktualnił je na inne części Polski. Myślę, że najlepiej będzie jednak porozmawiać z architektami z "Domów z Wizją" i dowiedzieć się jak sprawy się mają. Tak czy inaczej na pewno tanio nie jest i chyba niestety nie ze względu na specyfikę projektu. Ale widzę, że jednak się zastanawiasz a to jest dobry znak..., może będzie w końcu więcej ciekawej architektury w naszym kraju :)))

Pozdrawiam

Rafał


Dzwonilem dzisiaj i tez powiedzieli, ze stoi dom w Sieradzu ale nie wiedza na jakim etapie.

Powinienem otrzymac do nich namiary.

Tez przychylam sie do tego projektu ale chcialbym zlikwidowac antresole i w jej miejsce wstawic strop i zrobic garderobe w tym miejscu.

Chcielibysmy tez wersje z podwojnym garazem ale wtedy dom wyglada troche gorzej.

Moja zona zakochala sie w tym projekcie :)

basil102
17-09-2007, 19:31
O rety ! Ale bez pustki nad salonem to nie ten sam dom. To jest właśnie ten element, który robi niesamowite wrażenie wewnątrz domu, szczególnie kiedy stoi się na piętrze na antresoli i patrzy na salon ! Z tym podówjnym garażem racja. Symetrau dachu trochę psuje jego formę, dlatego my zdecydowaliśmy się na pojedynczy garaż, który zamieniamy na pokój ( może i z tego być garderoba ) a garaż stanie osobno ( dodatkowy atut to brak ogrzewania garażu ). Proszę koniecznie zobaczyć dom na żywo, można wtedy realniej odnieść się do projektu, świetne wizualizacje niestety nie wystarczą.

Pozdrawiam

Rafał

Krzysztof77777
17-09-2007, 23:18
Dziekuje za komentarze. Dzieki nim upewnilismy sie, ze nie nalezy nic zmieniac w projekcie. Chociaz drobnych zmian sie nie uniknie. Na pewno zamienimy dwie lazienki na gorze na jedna.

Dostalismy namiary do Sieradza i jutro dzwonimy :)

monique3
18-09-2007, 08:52
Witam,
od dawna szukam projektu na dom i to dzięki Wam zakochałam się w tych projektach . One są po prostu boskie. Czy możecie mi powiedzieć ile kosztują te projekty? Głównie chodziłoby mi o projekt "doskonały'. Z góry dziękuję za odpowiedz. Pozdrawiam.

Krzysztof77777
18-09-2007, 11:15
Witam,
od dawna szukam projektu na dom i to dzięki Wam zakochałam się w tych projektach . One są po prostu boskie. Czy możecie mi powiedzieć ile kosztują te projekty? Głównie chodziłoby mi o projekt "doskonały'. Z góry dziękuję za odpowiedz. Pozdrawiam.

Cena projektu, to 2500zł.

basil102
18-09-2007, 11:19
ProStaś - zdaję sobie z tego sprawę, każdy drobny element gra w tym projekcie niesamowitą rolę, dlatego postaramy się, by wszystko, w najmniejszym detalu było na swoim miejscu. Liczę na efekt taki jak na wizualizacjach. Obiecuję wkleic zdjęcia, ale to jeszcze trochę, bo budowę rozpoczynam dopiero na wiosnę :)

Krzysztof - oczywiście, takie ingerencje ja również planuję, takie czy inne wykorzystanie wnętrza nie psuje struktury całego domu, natomiast jestem pewien, że po zobaczeniu na własne oczy stwierdzisz, że pustka na pokojem jest niemalże trzonem całego projektu, wokół tego elementu została stworzona cała reszta. Życzę miłego podziwiania "Doskonałego"

Monique3 - zdzwoń do pracowni, ostatnio było to 2400 zł więc chyba nie tak źle jak na tak dopracowany ( według mnie ) projekt.

Pozdrawiam wszystkich miłośników fajnej architektury.

Rafał

monique3
18-09-2007, 12:15
Dzięki za odpowiedzi, kontaktowałam się z pracownią i na dzień dzisiejszy jest to cena 2440 ( jak dla mnie całkiem rozsądna ). Wcześniej szukałam innych projektów, podobał mi się " rudolf" archipelagu (cena 3500), ale musiałabym go przerobić. Dowiadywałam się jaki byłby to koszt i odpowiedzieli że 7000, to kopara mi opadła.
Te są piękne bez przeróbek (jedynie te dwie łazienki na górze, jedną przerobiłabym na garderobę lub powiększyłabym pokój albo łazienkę).

Krzysztof77777
18-09-2007, 12:17
ProStaś - zdaję sobie z tego sprawę, każdy drobny element gra w tym projekcie niesamowitą rolę, dlatego postaramy się, by wszystko, w najmniejszym detalu było na swoim miejscu. Liczę na efekt taki jak na wizualizacjach. Obiecuję wkleic zdjęcia, ale to jeszcze trochę, bo budowę rozpoczynam dopiero na wiosnę :)

Krzysztof - oczywiście, takie ingerencje ja również planuję, takie czy inne wykorzystanie wnętrza nie psuje struktury całego domu, natomiast jestem pewien, że po zobaczeniu na własne oczy stwierdzisz, że pustka na pokojem jest niemalże trzonem całego projektu, wokół tego elementu została stworzona cała reszta. Życzę miłego podziwiania "Doskonałego"

Monique3 - zdzwoń do pracowni, ostatnio było to 2400 zł więc chyba nie tak źle jak na tak dopracowany ( według mnie ) projekt.

Pozdrawiam wszystkich miłośników fajnej architektury.

Rafał

My tez chcemy zaczac na wiosne :)

Krzysztof77777
18-09-2007, 12:32
Dzięki za odpowiedzi, kontaktowałam się z pracownią i na dzień dzisiejszy jest to cena 2440 ( jak dla mnie całkiem rozsądna ). Wcześniej szukałam innych projektów, podobał mi się " rudolf" archipelagu (cena 3500), ale musiałabym go przerobić. Dowiadywałam się jaki byłby to koszt i odpowiedzieli że 7000, to kopara mi opadła.
Te są piękne bez przeróbek (jedynie te dwie łazienki na górze, jedną przerobiłabym na garderobę lub powiększyłabym pokój albo łazienkę).

Jezeli chodzi o lazienke, to po przebiciu scianu na lewo od komina, powstaje jedna lazienka skladajaca sie z dwoch pomieszczen (mozna wstawic jakies lekkie drzwi) np. strefa kapielowa z wanna lub prysznicem (ewentualnie jeszcze pralka) i strefa druga gdzie bedzie WC i umywalki. Wtedy podczas kapieli nie blokuje sie lazienki i jest ok.

Pozdrawiam fanow "doskonałych domów".

LAURA1978
18-09-2007, 13:05
Jak fajnie że rośnie liczba miłosników Domów doskonałych. Ja wciąż się nie mogę zdecydować "doskonały" czy "z charakterem", a do końca roku architekci z pracowni mają wprowadzić jeszcze 4 nowe projekty więc jeszcze wstrzymam się z podjęciem ostatecznej decyzji z wyborem projektu. Pozdrawiam i czekam na fotki z waszych budów. Ja też zaczynam na wiosnę.

Dikid
10-10-2007, 06:55
witam, no i co, czy ktoś z Was ma może jakieś zdjęcia Doskonałego???
byłabym bardzo wdzięczna, to na prawdę świetny projekt! a może jest jeszcze ktoś kto zdecydował się na jego budowę?
mnie ten projekt naprawdę zauroczył, mimo że "nastawiona jestem" na typową parterówkę

monique3
10-10-2007, 08:33
Witam, ja też czekam na zdjęcia. Po konsultacjach i przemyśleniach zdecydowałam się na projekt domu "z charakterem". Niestety "doskonały " okazał się dla mnie za duży - mam wąską działkę. Może ktoś ma zdjęcia tego domku.
Pozdrawiam.

..ania..
10-10-2007, 09:18
Hej.Ja juz od dawna przygladam sie tym projektom i powiem szczerze ze sa super ale nie do konca praktyczne.bo poza wygladem trzeba o tym pomyslec.wiem to chociazby na przykladzie mojej kolezanki ktora pieknie urzadzila sobie mieszkanie ale teraz troche zaluje bo jest nie praktyczne.bardzo przypadl mi do gustu "z charakterem" ale wpraowadzilabym do niego troszke zmian. Nie chcialabym tego robic ale obawiam sie oryginalu mimo iz jest piekny...

LAURA1978
10-10-2007, 11:40
W projekcie domu "Z charakterem" bardzo mi się podoba parter, poddasze juz nie tak bardzo. Zrobiłabym na górze jedną łazienkę i zastanawiam sie też nad zlikwidowaniem pustki nad salonem i zrobieniem małego gabinetu.
Fakt dom robi niesamoiwite wrażenie.

monique3
10-10-2007, 13:17
W projekcie domu "z charakterem" dziwnie ustawiony jest kominek ( wciśnięty w jadalni ) ja wolałabym aby był wyeksponowany w salonie. Poza tym taż nie odpowiadają mi 2 łazienki na górze. Poza tym jest ok.

LAURA1978
10-10-2007, 13:22
co do tego kominka to masz absolutną rację lepiej, aby był wyeksponowany na salon, bo tam spędza się większość czasu

LAURA1978
10-10-2007, 13:24
Monique3 kiedy zaczynasz budowę? Ja dopiero na wiosnę.

monique3
10-10-2007, 13:37
Prawdę mówiąc jeszcze nie wiemy, oczywiście chcielibyśmy jak najprędzej.

..ania..
10-10-2007, 17:30
widze ze ta wiosna jest zarazliwa :D Zgadzam sie z ta pustka i jej zagospodarowaniem.My z mezem planujemy zrobic z niej druga sypialnie.Nawet bylismy dzisiaj w tej firmie w sprawie projektu ale niestety nikogo nie zastalismy :( tylko ciekawa jestem czy ci projektanci zechca naniesc nam kilka poprawek bo szczerze mowiac chetnie bym cos zmienila.Chocby te dwie lazienki na gorze na jedna a zo to powiekszyc ta na dole, kuchnie zamienic z jadalnia bo malo bedzie ja widac...mam kilka pomyslow, dzieki ktorym moim zdaniem dom bedzie praktyczniejszy...

..ania..
10-10-2007, 17:37
martwi mnie tez ta ilosc okien...kto to bedzie myl? mi wiecznie doba sie za szybko konczy...chyba zmniejsze ich ilosc, oczywiscie starajac sie by dom nie stracil zbyt duzo tego swojego "charakteru" :D

INWESTORKA71
10-10-2007, 21:53
To naprawdę piękne domy.Ja tez mam dom z wielkimi oknami i pewnie wykorzystam "inspirację" wnętrz.To całkiem mój styl jestem nimi zachwycona.Bomba!! :P Kto jeszcze nie wybrał niech buduje właśnie te domy.Ja ich nie widziałam :cry: ale mój też jest ładny :oops: http://www.mgprojekt.com.pl/domki/komfortowy/index.php

LAURA1978
11-10-2007, 10:01
Aniu Twoje pomysły są bardzo ciekawe. Rzeczywiscie dzięki nim Dom z Charakterem stanie sie praktyczniejszy. Prosze podziel sie opinią na temat wizyty w pracowni i efektach rozmowy na temat przeróbek

..ania..
11-10-2007, 14:06
Chętnie sie podziele wynikami tej rozmowy tyle ze to bedzie mniej wiecej w przyszlym tyg.bo wtedy jestem umowiona na spotkanie...podrawiam
:wink:

..ania..
18-10-2007, 22:29
Hej.Oto wyniki mojej wizyty w pracowni. Niestety nie wykonuja zadnych przerobek. Mozna kupic od nich projekt wraz z podpisana zgoda na ich zrobienie w innej firmie :-? niestety. A poza tym to wcale nie jest takie proste...wrecz bardzo trudne .Nie znam sie na budownictwie ani troszke i myslalam ze przestawia pare scianek i bedzie ok. A tu niestety...sa wieksze komplikacje bo kominy, wentylacje itp...itd...nawet nie jestem w stanie wymienic wszystkiego. Dlatego uwazam ze albo lepiej brac taki jaki jest albo szukac czegos innego. Nawiasem mowiac co do pustki to wylanie stropu jeszcze przejdzie ale nie bardzo mozna z niej zrobic osobne pomieszczenie,mozna polaczyc z sypialnia ewentualnie przegrodzic jaks scianka na garderobe. Np. na sypialnie bedzie to za niskie pomieszczenie...

LAURA1978
19-10-2007, 07:00
Witam. To wielka szkoda, że pojawiły sie takie trudności w przeróbkach. Mi głównie zależy na zlikwidowaniu dwóch łazienek, a co do pustki nad salonem to myślałam o zrobieniu garderoby. Na zdjęciach widać, że sufit będzie nisko. :D

..ania..
19-10-2007, 20:37
Tez zaluje... :-? Z ta garderoba to jeszcze ujdzie gorzej z lazienkami...Oczywiscie mozna to zlecic innej firmie ale trzeba bedzie narysowac ten projekt prawie od nowa bo zmieni sie wiele rzeczy-nie tylko sciany :D ale to bedzie kosztowalo duzo,duzo wiecej... :(

komen
23-10-2007, 11:49
Witam wszystkich zwolenników projektów z pracowni Domy z wizją"

:D

My z żoną zdecydowaliśmy się już na projekt "Z charakterem". Ja również myślę o przeróbkach ale dotyczących konstrukcji. Chcę zamienić konstrukcję stalową antresoli na żelbetową. Cała reszta jest rewelacyjna (no może jedna łazienka zamiast dwóch na piętrze ale z drugiej strony jak dziecko dorośnie to druga łazienka jak znalazł. hmm... trudny wybór)
LAURA1978 wspomniała coś o 4 nowych projektach. Czy wiadomo coś więcej na temat tych nowych projektów? Kiedy będą? Bo mam przeczucie że mogą okazać się równie dobre jeśli nie lepsze :)))

LAURA1978
23-10-2007, 13:33
Architekci z pracowni powiedzieli mi, że w listpoadzie powinni umieścić na swojej stronie 4 nowe projekty. W każdym bądz razie do końca roku pojawią sie 4 nowe projekty. Mi też bardzo podobasię dom z charakterem, ale uzbroję się w cierpliwość i poczekam na nowe projekty. Może akurat będzie to projekt idealny dla mnie. :D

komen
23-10-2007, 13:42
Ja jadę do nich w piątek zakupić projekt to zapytam się czy mają może już jakieś koncepcje tych nowych projektów. Może jeszcze szybko zmienię zdanie :)

komen
25-10-2007, 13:13
Jeśli chodzi o nowe projekty sprawa przedstawia się następująco:
- mają na razie trzy nowe: jeden o powierzchni 250m2 drugi 220m2 a trzeci (którego koncepcję widziałem) ok 130m2.
- ten który widziałem jest jest równie fajny co te już dostępne. niestety jest za duży na moją działkę więc jutro pędzę kupić "z charakterem"
:)
Pozdrawiam

LAURA1978
25-10-2007, 13:40
Proszę zdradz parę szczegółów odnośnie projektów, które widziałeś. Mnie na szczęście nie ograniczają rozmiary działki. :D

komen
25-10-2007, 13:46
Jeśli chcesz to mogę wysłać Ci mailem wizualizację. Tylko podaj adres.

monique3
25-10-2007, 18:05
Komen, ja też bym poprosiła wizualizację . Mój adres to [email protected]
Z góry dziękuję.

angelb
25-10-2007, 20:26
komen ja też bardzo proszę :) [email protected]

LAURA1978
26-10-2007, 06:45
J a też bardzo poproszę o wiizualizacje, mój adres to: [email protected]
:D

komen
26-10-2007, 07:17
Poszło :)

LAURA1978
26-10-2007, 07:32
Dziękuję serdecznie. :D

komen
26-10-2007, 07:45
I jak pierwsze wrażenia?

LAURA1978
26-10-2007, 09:15
Dom , zresztą jak wszystkie domy z pracowni ""Domy z wizją" robi niesamowite wrażenie. Jednak dla mnie jest troszkę za mały. Ubolewam niesamowicie, gdyż zyłam nadzieją, że może nowy projekt będzie tym moim jedynym wysnionym. Cóż pozostanę przy projekcie "Z charakterem", też jest piękny, a z łazienkami coś będę musiała pokombinowć. :)

monique3
26-10-2007, 09:16
Fajny, ale chyba za szeroki na moją działkę.

komen
26-10-2007, 11:30
Właśnie wróciłem z pracowni z zakupionym projektem :):)
Teraz tylko budować, budować i budować :):)

LAURA1978
26-10-2007, 12:00
Moje gratulacje!!! Kiedy zaczynasz? Mam nadzieję, że podzielisz się doświadczeniem z budowy i oczywiście zdjęciami.

LAURA1978
26-10-2007, 12:21
Gdzie bedziesz budować?

komen
26-10-2007, 12:53
Doświadczeniami i zdjęciami oczywiście podzielę się :)
A zacznie powstawać na wiosnę jak tylko pogoda pozwoli pod Sochaczewem.

wiki:)
26-10-2007, 17:23
witam :) mnie rowniez podobaja sie domki doskonaly i z charakterem :) jestem nimi zachwycona:)
czy moge takze prosic o wizualizacje tych nowych projektow:):) na maila: [email protected]
pozdrawiam

zielonooka
26-10-2007, 17:33
Domy nawet fajne - mowie glownie o "wrazeniu" bo uklad wnetrza - zupelnie zwyczajny i typowy
Ale faktycznie ma to "cos" co sprawia ze jest niebanalny, a zarazem nieudziwniony i szlachetny
Jedna tylko mala uwaga - chcialabym zlozyc wyrazy serdecznego wspolczucia dla osoby ktora bedzie myła te wielkie nieotwieralne powierzchnie szkla :wink:
(i jestem tez b. ciekawa jak tego dokona :) - zwl. przy projekcie "z charakterem") :wink:

wiki:)
26-10-2007, 18:32
Witam :) Mielismy okazje zobaczyc dom doskonaly :D robi narawde duze wrazenie i na 99%zdecydujemy sie na niego:) chyba ze ukaza sie jakies ciekawsze projekty na ktore z niecierpliwoscia czekam:)

tynka
26-10-2007, 21:03
czy ja również mpgę prosić o wizualizację? bardzo będę wdzięczna
[email protected]

komen
27-10-2007, 16:00
Wizualizacje podeślę w poniedziałek

angelb
27-10-2007, 17:15
A co sądzicie o projekcie "Wygodny" z tej pracowni?Czy ktoś z Was go buduje lub przymierza się do budowy?
http://domyzwizja.pl/

xmikusx
28-10-2007, 15:25
Mnie również podoba się "Wygodny".
Czy również mogłabym prosić o te wizualizacje innych projektów.
[email protected]
DZIĘKI :)

wiki:)
29-10-2007, 13:49
Dziekuje slicznie za zdjecia :D

komen
29-10-2007, 14:31
Nie ma problemu. Mam nadzieję, że mnie pracownia nie ścignie z rozpowszechnianie bez ich zgody. :lol:

komen
30-10-2007, 15:48
Do wszystkich, którzy planują budowę domu "Z charakterem" (i nie tylko :))

Nie ma co ukrywać, iż wybudowanie tego domu z materiałów zaproponowanych w projekcie będzie wyjątkowo drogie. Wpadłem więc na pomysł aby na tym forum wymienić opinie i propozycje materiałów i rozwiązań pozwalających na obniżenie kosztów a nie powodujących utraty niepowtarzalnego (moim zdaniem) "charakteru projektu"

Zapraszam wszystkich zainteresowanych do wymiany opinii.

Ja mam już kilka po wstępnych oględzinach projektu:

- zamiana występującej w projekcie konstrukcji stalowej na tradycyjną żelbetową.
- zamiana dachówki Brass Tegalit na blachodachówkę Bratex Hera (dużo tańsze pokrycie dachu i odchudzona konstrukcja więźby)
- zamiana pokrycia lukarny z blachy tytanowo-cynkowej na blachę ocynkowaną w podobnym kolorze.
- zamiana wykończenia elewacji z TeknoAmerBlok na którąś z wielu dostępnych na rynku płytek klinkierowych o podobnej fakturze

papajoe
07-11-2007, 21:39
Witam,


Komen podeslij mi prosze wizualizacje tych nowych projektów z pracowni
Domy z Wizja ,

na razie moim faworytem jest "Doskonały" , chociaż " z Charakterem "
jest ladniejszy ale niestety za mały


pozdr


Tomek


ps

ruszamy z budowa tez na wiosnę pod Grodziskiem Mazowieckim

wiki:)
11-11-2007, 14:26
Witam my jutro jedziemy zakupic projekt doskonaly, jak wszystko dobrze pojdzie to zaczniemy na wiosne budowac
pozdrawiam :)

sure
23-11-2007, 20:45
Nie ma problemu. Mam nadzieję, że mnie pracownia nie ścignie z rozpowszechnianie bez ich zgody. :lol:

Sorki, jestem w tym wątku nowa, ale też bardzo mi się spodobały domy z wizją. Szukam czegoś najchętniej z puską nad pokojem dziennym, ale niekoniecznie dużego.
http://forum.muratordom.pl/ratunku-projekt-z-antresola-pustka-nad-salonem,t117501.htm
Czy również mogę się ładnie uśmiechnąć o wzualizacje?
Mój e-mail: [email protected]

pozdrawiam,

wiki:)
19-12-2007, 10:35
ale sie cicho zrobilo na tym forum, :( nikt nic nie pisze, kochani piszczcie jak wam idzie budowa:):)pozdrawiam

paseczek
20-12-2007, 21:33
Jest tańsza dachówka, podobna do tagelitu:
http://www.benders.se/tabid/91/articleName/0121/Default.aspx

komen
21-12-2007, 09:25
Jest tańsza dachówka, podobna do tagelitu:
http://www.benders.se/tabid/91/articleName/0121/Default.aspx

niestety nie jest wcale taka tańsza :( Dostałem już ofertę i wychodzi niewiele taniej.

paseczek
21-12-2007, 09:55
Proponuję poszukać u naszych sąsiadów, ceny są takie że chyba warto zapłacić za transport.
Większość materiałów jest tam znacznie tańsza.

dorisku
28-12-2007, 16:45
komen czy mogę także Cię prosić o te nowe wizualizację. Chce się zdecydować na razie na "doskonały" ale przerażają mnie koszty budowy. z góry dziękuję

[email protected]

wiki:)
06-01-2008, 18:48
czy ktos buduje dom " doskonaly"????strasznie sie tu cicho zrobilo na ty forum :(

dorisku
06-01-2008, 19:16
wiki jaki masz przyjęty koszt budowy stanu zamkniętego? ja wstępnie poprosiłam firmę o wycenę i wyszło 2000 zł za metr stan surowy otwarty- jakiś obłęd. A poza tym gdzie budujesz - w samym Opolu?

wiki:)
07-01-2008, 14:52
hej:) nie mam jeszcze wyceny, bo nie odebralismy jeszcze projektu:( nanoszaa nam jeszcze zmiany bo troszke ich jest:) takze dopiero nas to czeka.Buduje nie w samym opolu, ale pod opolem:)
a ty budujesz gdzie??

wiki:)
07-01-2008, 14:59
strasznie duzo ci wycenili masakra!!!wiedzialam ze opole jest drogie ale az tak :o

paseczek
07-01-2008, 17:14
Ja buduję "Doskonały II" ale o własnych siłach, więc nie mam wyceny.
Macie może zestawienia materiałów?
W projekcie jest zestawienie stali i okien, ani słowa o ilości murów, powierzchni dachu, ocieplenia czy objętości betonu.

dorisku
07-01-2008, 20:28
wiki, mam działkę w Krapkowicach i prowdopodobnie zdecyduję się na "z charakterem" mimo iż doskonały2 jest jest cudowieńki, ale dla mnie za drogi.Swoja drogą, co zmieniasz w projekcie - chyba nie likwidujesz pustki?

wiki:)
07-01-2008, 20:36
witam:):)pustki nad salonem nie zmienaimi za bardzo mi sie to podoba :D zmieniamy do gory troszke pomieszczenia, chcemy zrobic jedna duza lazienke i likwidujemy jedna sciane by zyskac duzy otwarty pokoj, :D my zamierzamy budowac doskonaly w mniejszej wersji :Dpozdrawiam

wiki:)
09-01-2008, 17:59
witam alexrider:) mam pytanie: czy macie podana wstepna wycene budowy doskonalego?? ciekawa jestem jakie sa realne koszty budowy? pozdrawiam i zycze powodzenia w budowaniu tego przeslicznego domku :D

papajoe
09-01-2008, 20:47
Ja buduję "Doskonały II" ale o własnych siłach, więc nie mam wyceny.
Macie może zestawienia materiałów?
W projekcie jest zestawienie stali i okien, ani słowa o ilości murów, powierzchni dachu, ocieplenia czy objętości betonu.

Mam zestawienie materiałów mogę przesłac , tylko podaj email , wybrałem doskonały 3 , jest bez garażu

okna mam wycenione na 25 tys praktycznie wszędzie szyba 6 mmm ( duze powierzchnie ) , profil gebaer kolor RAL 7012 , to okno w jadalni suwane kosztuje tyle co cala witryna w salonie ponad 3000zl .....

pozdr

Tomek

paseczek
09-01-2008, 21:22
[email protected]

http://www.gebauer.com.pl/ - masz wycenę tej firmy?
robią okna drewniane i PCV - malują je w kolorach RAL??
A co z roletami - montujesz ??
Mam problem z trójkątnym oknem. Kiedyś w TV widziałem rozwiązanie takiego okna ale w necie nia znalazłem ani słowa.

papajoe
10-01-2008, 13:27
[email protected]

http://www.gebauer.com.pl/ - masz wycenę tej firmy?
robią okna drewniane i PCV - malują je w kolorach RAL??
A co z roletami - montujesz ??
Mam problem z trójkątnym oknem. Kiedyś w TV widziałem rozwiązanie takiego okna ale w necie nia znalazłem ani słowa.


sorrry pomyliłem to jest profil http://www.gealan.de/en/

profil PCV powlekany Akrylem mnie sie podoba

patrzylem dachówki faktycznie ceny w Niemczech 30-50 % nizsze niż u nas

tylko potrzebny niedrogi transport ;)


pozdr

TD

wiki:)
10-01-2008, 17:05
witam:) to ja poprosze ta wycene moj mail: to [email protected] pozdrawiam

wiki:)
10-01-2008, 18:19
czy ktos posiada juz jakies zdjecia z realizacji tego domku?? :)

papajoe
10-01-2008, 18:39
witam

niestety kosztorys dostałam na 2003 wiec ceny nieaktualne
Na ta chwile wykonawce budynku juz mamy napisałam zapytania ofertowe o wycene stolarki okiennej oraz dachówki , bo zdecydowalismy ze zostaniemy przy Tegalicie


Alexider ile kosztuje was robocizna stanu surowego ?

mnie za stan surowy bez wieżby dachoaej tylko mury powiedzieli najmniej 40.000 , .... byli tez tacy co chcieli 60.000 i 100.000 :)))))))

da rade taniej ? jeszcze poszukam

Tegalit ma tylko jeden zamek popatrz na Creaton Domino ( dwa zamki i ceramiczna nie beton cena ta sama )

pozdr

Tomek

papajoe
10-01-2008, 18:44
czy ktos posiada juz jakies zdjecia z realizacji tego domku?? :)

ja ten domek widziałem , stoi pod Sieradzem jest Doskonaly :)

zdjęc nie robiłem , dokładnie tam jest Doskonały III czyli wersja bez garażu

Doskonalego I .

wiki:)
10-01-2008, 19:13
tez mialam przyjemnosc zobaczyc go na zywo w sieradzu, i zrobil na mnie bardzo duze wrazenie :) na poczatku bylam niezbyt przekonana, ale po zobaczeniu na zywno zmienialm zdanie :D czy zostawiacie go w czarno bialej kolorystyce?? moze macie jakies pomysly na inna wizualizacje??, choc przyznam ze podoba mi sie taka jaka jest :)

papajoe
10-01-2008, 20:41
[i]witam

Mi wycenili robocizne z wiezba dachowa na 40 tys :lol:
dach /tegalit / z robocizna i orynnowaniem oraz oknami dachowymi 42660 zł ale zamiast dachówki tegalit zastanawiam się nad creaton piatta
http://www.creaton.de/extern/jcatalog.php?lang=pl&url=http://creaton.bdb.at/creaton_live/einzelreferenz_ohne_td.jsp?lang=pl&prdgrp=R102052&bildprodnr=R1572
bardzo mi sie podoba ma delikatna poświate a tegalit jest matowy :D http://www.creaton.de/jcat-images/Referenzbilder/gross/971_TP_NU_ant_eng_A.jpg

czekam na wycene jak bede wiedziała dam znac :wink:


tak licze że wytarguje 40.000 z więzbą ,

tagelit ma jeden zamek zobacz HP10 na http://www.zamarat.iq.pl//

1m2 70 zl netto ...... ile kosztuje tegalit ?

co robicie z lukarnią ? będzie blacha w kolorze dachówki


a tak wogóle to blachodachówka hera Bratex 20 zl netto tez ładnie pasuje

mam tylko obawy ... czy nie hałasuje podczas deszczu ?

no i rynny powinny byc o profilu kwadratowym zauważyliście na wizualizacji :)

wiki:)
10-01-2008, 21:11
masz racje HP 10 jest ciekawa kolor Ardoisé poproś o wyliczenie
:lol: Grunt to dobre rozeznanie

:D Ja sie smieje z siebie ze jeszcze fundamentów nie mam wylanych a juz siedze na dachu 8)


:lol: hehe ja jeszcze czekam na projekt:)

wiki:)
10-01-2008, 21:19
:lol: to nie jest jeszcze ze mna tak zle , ajuz sie martwiłam ze mam chorobe budowlana bo juz mi sie po nocach snia materialy

ale lubie byc przygotowana mój majster , który bedzie stawiał dom niezle baranieje :evil: bo ja sie pilnie przygotowuje do budowy
podobno pierwszy dom stawia sie strasznie drugi jest juz lepszy a dobiero 3 jest "doskonaly "


Ja wybrałam pierwszy doskonały dlatego musze sie starac
:D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D

dokladnie zgadzam sie z toba :D to bedzie tez moj pierwszy dom i to doskonaly :lol: :D hehe takze nie jest zle :D

paseczek
10-01-2008, 21:21
Kogo spotkam w Poznaniu - http://www.budma.pl//pl
a kogo w Berlinie - http://www1.messe-berlin.de/vip8_1/website/MesseBerlin/htdocs/www.bautec.com/index_d.html[/url]

wiki:)
10-01-2008, 21:28
co do lukarny, ja osobiscie bede robic w kolorze dachu, bedzie ladnie wygladac :D

papajoe
10-01-2008, 21:31
masz racje HP 10 jest ciekawa kolor Ardoisé poproś o wyliczenie
:lol: Grunt to dobre rozeznanie

:D Ja sie smieje z siebie ze jeszcze fundamentów nie mam wylanych a juz siedze na dachu 8)

proszę bardzo

7zl/szt netto 2400szt , gasiory ,elementy szczytowe, spinki wkrety itd
samam ceramika 27.000 brutto bez upustów ......


ups tegalit połowa tej ceny .....

papajoe
10-01-2008, 21:48
Kogo spotkam w Poznaniu - http://www.budma.pl//pl
a kogo w Berlinie - http://www1.messe-berlin.de/vip8_1/website/MesseBerlin/htdocs/www.bautec.com/index_d.html[/url]


Budma jest od wtorku do piątku to kiepsko , zobaczę moze się wybiorę ,

jak myslisz jednen dzien wystarczy ?

jak bedziesz to zerknij prosze na ogrzewanie kanałowe nadmuchowe ,

powaznie się nad tym zastanawiam ogrzewanie , wentylacja z rekuperacja , nawilżanie . latem klima , jonizator powierza wszystko w jednym za około 40.000

paseczek
10-01-2008, 21:56
Ogrzewanie nadmuchowe ponoć wzbija tumany kurzu. I jest dość mało przyjemne gdy mocno dmucha. Czytałem że w wysokich pomieszczeniach - salon - najlepsza jest podłogówka, grzeje od spodu a więc tam gdzie są ludzie inne systemy nagrzeją głównie powietrze pod sufitem czyli 7m nad podłogą.

Jeden dzień na targach wystarczy na szybką przebieżkę po halach, byłem kilka razy teraz wiem czego szukać więc pomarudzę tylko przy interesujących mnie stanowiskach.

papajoe
10-01-2008, 22:12
Ogrzewanie nadmuchowe ponoć wzbija tumany kurzu. I jest dość mało przyjemne gdy mocno dmucha. Czytałem że w wysokich pomieszczeniach - salon - najlepsza jest podłogówka, grzeje od spodu a więc tam gdzie są ludzie inne systemy nagrzeją głównie powietrze pod sufitem czyli 7m nad podłogą.

Jeden dzień na targach wystarczy na szybką przebieżkę po halach, byłem kilka razy teraz wiem czego szukać więc pomarudzę tylko przy interesujących mnie stanowiskach.

nadmuchowe oczyszcza własnie powietrze jest po drode zaciąganego powietrza filtr elektrostatyczny

wydmuchuje po przejsciu przez nawilżacz same plusy :)

wiec kurzu bym sie nie obawiał mimo wszystko jest to raczej pionierskie rozwiazanie

papajoe
10-01-2008, 22:19
a moze ktos ma koncepcje na kominek , który byłby równie design jak ten z wizualizacji i schody bo tutaj tez mam problem :wink:


ja wybrałem koze ;)


http://www.jotul.com/pl/wwwjotulpl/Main-Menu/O-firmie-Jotul/Jako/red-dot-tytu-najlepszego-z-najlepszych-dla-kominka-Jotul-F-373-/

papajoe
10-01-2008, 22:35
a schody ???? wg projektu lekka konstrukcja ja sie zastanawiałam nad betonowymi ale nie mam jeszcze zadnego pomysłu tzn mam maja byc sliczne :lol:


betonowe :o napewno nie :evil:

jesli chodzi o barierki na pietrze to nie ze szkła tylko tez cos prostego ( kanciastego ) metal z drewnem


ps
te bezpieczne szyby to P4 ?

paseczek
12-01-2008, 12:53
Kominek z wizualizacji jest gazowy więc mógł być tak obudowany.
Znalazłem wkład dwustronny gazowy za "jedyne" 5 tys. euro. można z niego wyczarować coś w podobnym stylu.
http://bodart-gonay.com/produkt/Cosmos_145_C

Kominki tradycyjne z zamkniętą komorą spalania - czyli te które najlepiej i najekonomiczniej grzeją - są znacznie bardziej rozbudowane nad wkładem więc chyba nie uda się znaleźć wkładu który można aż tak minimalistycznie zabudować.

Co do schodów - mi podobają się schody ze strony:
http://www.domanski.com.pl/galeria/index.html
model z 21 39 107 113 zdjęcia
Mogą być zrealizowane jako samonośne, bez podparcia na ścianie.

Tutaj też mają kilka ciekawych rozwiązań:
http://www.romanowscy.com/index1.php?dzial=pojedyncze&a=49&c=49.jpg&ilosc=64

U mnie nie wchodzą w grę poziome elementy barierek - dzieci potraktują je jak drabinkę, więc albo gęste tralki albo wypełnienie pełne.

Tutaj jest w czym wybierać:
http://www.grot.pl/galeria.php?l=pl

paseczek
15-01-2008, 15:30
Znalazłem !!

Mam producenta rolety na trójkątne okno :D
Cena :o niestety "troszeczkę" zniechęca.
Prawdopodobnie rozpiętość okna jest większa od maksymalnej rozpiętośći rolety o tym kształcie.
Można dać dwie skrzynki obok siebie, ale i koszt rośnie x2.
Rolety są dostępne tylko z napędem elektrycznym.
Cena jednej skrzynki wyniesie ok. 6 tys. :-? :cry:

Zapomniałem (z podniecenia chyba):
http://www.markizy.pl/rolety.html

i jeszcze jeden:
http://www.alukon.de/index.php?lang=eng&page_id=22

papajoe
16-01-2008, 18:58
Znalazłem !!

Mam producenta rolety na trójkątne okno :D
Cena :o niestety "troszeczkę" zniechęca.
Prawdopodobnie rozpiętość okna jest większa od maksymalnej rozpiętośći rolety o tym kształcie.
Można dać dwie skrzynki obok siebie, ale i koszt rośnie x2.
Rolety są dostępne tylko z napędem elektrycznym.
Cena jednej skrzynki wyniesie ok. 6 tys. :-? :cry:

fajnie , podaj może jakiegos linka ....

papajoe
18-01-2008, 21:28
witam ,

mam pytanie czy ma macie wykaz ilościowy materiałów budowlanych , poprosiłam o niego z biura projektowego ale jeszcze nie dostałam

:)


mamy , gdzie wysłac ?

papajoe
18-01-2008, 22:58
super , [email protected] :D

poszło

paseczek
21-01-2008, 23:10
Jest ich wielu. Przynajmiej w moich stronach.
To jest link do jednej z hurtowni. Z pewnością mogą podać adresy zakładów które obrobią ich płyty. Ceny niestety astronomiczne. Np. Absolut Black w płytach wielkoformatowych kosztuje około 600 zł/m2 za płytę grubości 3 cm i około 750 zł/m2 za płytę 4 cm.

http://www.stoneconnection.pl/index.php/index.php/component/option,com_zoom/Itemid,99999999/catid,2/

Liczył ktoś ile potrzeba metrów? Mi razem z cokołami i schodkami wyszło ok 70m2

paseczek
22-01-2008, 17:42
Właśnie wróciłem z Budmy z Poznania.
Jest alternatywa.
Trzy najpopularniejsze słowa na świecie.
MADE IN CHINA
Tam granit kosztuje........
34 $/m2

wiki:)
23-01-2008, 10:04
mam pytanie: jaki kolor okien robicie?? taki ak jest w projekcie??

andzia26
23-01-2008, 23:28
Hej
Tez jestem fanka projektu "z charakterem" i "doskonały" jesli ktos ma kosztorys albo wizualizacje, czy fotki to poprosze na maila [email protected]

andzia26
28-01-2008, 00:55
Jeszcze jedno pytanko, czy według Was opłaca się dodawać grubsze ocieplenie scian i dachu?

papajoe
28-01-2008, 14:21
Jeszcze jedno pytanko, czy według Was opłaca się dodawać grubsze ocieplenie scian i dachu?

jest 12 cm , ja dam wiecej to nie jest duży koszt .

ale mam inny dylemat byłem u ciesli i twierdzi że więzba jest przewymiarowana tzn chce zamienic:

krokwie 16x22 na 9x20 ( to sa te dłużssze 10m )
te krótsze krokwie 6x22 na 7x20

płatwie z 14x24 na 10x20

jętki chce pozamieniać 6x18 na podwójne 4x20


i co teraz ma ktoś dobrego cieśle który mogłby to ocenić ?


ja moge podejrzewac ze woli robić z cieńszego bo jest mu tak łatwiej , ale z drugiej strony sami projektanci twierdzili ze jest przewymiarowane i badz tu mądry



druga sprawa to czy robicie wieniec na scianie fundamentowiej znowu
murarz twierdzi ze nie potrzeba tam samo kierbud ....

zaczynają sie schody :)

komen
28-01-2008, 14:35
papajoe

Jeśli chodzi o więźbę to jeśli nawet jest przewymiarowana to przecież nic strasznego. Drewno nie będzie Cię kosztować wiele więcej, a dach zawsze sztywniejszy. Ja osobiście bym nie odchudzał więźby.

Co do wieńca na ścianie fundamentowej to jest o absolutnie zbędny. Ja zamiast niego daje dwie warstwy bloczków więcej i tyle. Wieniec jest konieczny kiedy masz podpiwniczony budynek.

A który budujesz? Z charakterem czy doskonały bo już nie pamiętam:)

papajoe
28-01-2008, 18:37
papajoe

Jeśli chodzi o więźbę to jeśli nawet jest przewymiarowana to przecież nic strasznego. Drewno nie będzie Cię kosztować wiele więcej, a dach zawsze sztywniejszy. Ja osobiście bym nie odchudzał więźby.

Co do wieńca na ścianie fundamentowej to jest o absolutnie zbędny. Ja zamiast niego daje dwie warstwy bloczków więcej i tyle. Wieniec jest konieczny kiedy masz podpiwniczony budynek.

A który budujesz? Z charakterem czy doskonały bo już nie pamiętam:)


Doskonały 3 ( bez garazu ) nie wiem jak jest w projekcie z Charakterem , ale u mnie są słupy ktore sa powiązane z ławą a potem jeszcze raz z wieńcem sciany fundamentowej ... to tez tylko 30zl/m za robote ....

bedę robił pełne deskowanie więc dach napewno bedzie "sztywny " :)

w projekcie z Charakterem jest wieniec ściany fundamentowej ?

andzia26
28-01-2008, 21:22
Dziękuję za odpowiedż i ciagle drążąc temat ogrzewania mam pytanie czy ktoś może sie orientuje czy w projekcie jest obliczony koszt enegetyczny na 1m2 i jeszcze jedno czy kominek w "z charakterem" jest na gaz czy na drewno?

papajoe
28-01-2008, 22:06
Dziękuję za odpowiedż i ciagle drążąc temat ogrzewania mam pytanie czy ktoś może sie orientuje czy w projekcie jest obliczony koszt enegetyczny na 1m2 i jeszcze jedno czy kominek w "z charakterem" jest na gaz czy na drewno?


Zapotrzebowanie na m2 powierzchni ogrzewanej 73,9 w/m2
Zapotrzebowanie na m3 kubatury ogrzewanej 25,3 w/m3
Zapotrzebowanie ciepła projektowanego budynku 14 990 W


Kubatura ogrzewana 593m3
Pow Ogrzewana 203 m2

dotyczy projektu "Doskonały"

chiniol82
28-01-2008, 23:31
ja również zamierzam budować dom "z charakterem"

mam do Forumowiczów kilka pytań związanych z ewentualną zmianą w projekcie. Jakie zmiany zamierzacie dokonać w projektach domów z charakterem/doskonały.

Osobiście zastanawiam się nad:
1. dodatkowym dociepleniem posadzki (zamiast 8cm styropianu, 10 do 12cm)
2. dodatkowym dociepleniem ścian (zamiast 12cm styr. 15-20cm
3. zamienieniem ogrzewania gazowego wyłącznie na podlogowe elektryczne (brak gazu w okolicy), a na piętrze na 1-2 piece akumulacyjne, II taryfa
4. dodatkowym dociepleniem wewnętrznych ścian i sufitu garażu (będzie bez ogrzewania). Zwracam uwagę, że garaż znajduje się pod pokojami.
5. nie wiem czy przewidziany jest GWC i rekup. - zastosowanie ich w domku

Na ile wyceniacie zmiany w/w oraz ewentualnie ich sens.
Czy wg Was znacząco się zmieni ciepłożerność domu?

pozdrawiam i dzięki z góry za odpowiedź!

andzia26
29-01-2008, 07:47
papajoe dzięki za informacje :)

Krzysztof77777
30-01-2008, 09:01
Ja tez chce budowac dom "Doskonały" z pojedynczym garazem ale ze wzgledu na problemy "ogolnożyciowe" skonczylo sie na kupnie projektu i czekaniu na lepsze czasy :)

Mysle, ze nie ma sensu zmieniac parametrow wiezby, ocieplenia pomimo iz budynek jest raczej przewymiarowany. Co do wiezby, to tak jak ktos juz tu wspomnial, na cenie bedzie niewielka roznica, a zawsze jest to zgodne z projektem, a wiec bez przerobek i bardziej stabilnie.


W nastepnym tygodniu moge miec dokladna wycene materialową zrobiona przez fachowca.
Zmienilem swoj post, bo byl troche bez sensu, co pewnie wielu zauwazylo :oops:

**aga**
06-02-2008, 09:56
cieszę się że odnalazłam fanów projektu Doskonały :D

najprawdopodobniej ruszamy z budową marzec/kwiecień :) :

mam do Was pytanie?
jak rozwiązujecie kwestię ogrzewania?
zastanawiam się z mężem nad ogrzewaniem podłogowym na dole
ha ...
i temat kominka - też szukamy alternatywy
pozdr

**aga**
06-02-2008, 09:59
Hej
Tez jestem fanka projektu "z charakterem" i "doskonały" jesli ktos ma kosztorys albo wizualizacje, czy fotki to poprosze na maila [email protected]


witam Was
ja jestem fanką "doskonały" :D

ruszamy wiosną :D

na końcu wkleił mi się post: dot.ogrzewania i kominka - może ktoś zerknie...
Pozdr

wiki:)
06-02-2008, 18:13
mam pytanie ile was wysniosla adaptacja projektu ze wszystkim????

paseczek
07-02-2008, 07:25
mam pytanie ile was wysniosla adaptacja projektu ze wszystkim????

2000,00zł

wiki:)
07-02-2008, 15:21
dzieki paseczek :) moj architekt chce 5000zl :o

dorisku
10-02-2008, 09:31
do wszystkich którzy budują Doskonały - jaką maszcie wycenę stanu surowego ( fundamenty , ściany , strop) materiały + robocizna? Czy ktoś się zmieści w kwotach podanych w kosztorysie na stronie pracowni?

paseczek
10-02-2008, 12:19
dzieki paseczek :) moj architekt chce 5000zl :o

Moje 2000 zł to kwota tylko za drobne zmiany (dwa podciągi, zmiana kąta nachylenia dachu, przestawienie ścian działowych).
Znajomi płacili ok. 5000 zł jeśli projektant zajmował się wszystkim tzn. brał projekt i upoważnienie a wracał z pozwoleniem na budowę.
Ja musiałem zapłacić jeszcze geodecie, geologowi i trochę się najeździć po urzędach i instytucjach.
Ciekawostka - w urzędach wszystko załatwiałem szybko z miłą i pomocną obsługą. Instytucje np. energertyka i gazownia zajmują się głównie wyszukiwaniem problemów.

wiki:)
11-02-2008, 20:28
dzieki:):):)

papajoe
12-02-2008, 09:11
mam pytanie ile was wysniosla adaptacja projektu ze wszystkim????


Wiki

1000zł za zrobienie planu zagospodarownaia działki + drobne zmiany w projekcie przesunięcie działówek , bez zmian konstrukcyjnych ,
uzgodnienie zjazdu na droge .

oddałem załatwione wczesniej warunki dla gazu , wody i pradu,
plus 4 egz projektu i płace dopiero jak bedzie pozwolenie na budowe .....

pozdr

Tomek

papajoe
12-02-2008, 09:18
do wszystkich którzy budują Doskonały - jaką maszcie wycenę stanu surowego ( fundamenty , ściany , strop) materiały + robocizna? Czy ktoś się zmieści w kwotach podanych w kosztorysie na stronie pracowni?

jestem umówiony na 40.000 zl za robote , miałem oferty od 35.000-60.000
materiały : bloczki , pustaki ,beton B20 , stal, wiezba. cegła 90.000

paseczek
21-02-2008, 14:15
W projekcie połać dachu jest wspierana przez belki (na wysokości sufitu poddasza).
Z jednej strony jest to belka dwuteowa, z drugiej zaś belka drewniana wzmocniona dwoma ceownikami.
Na wizualizacji tego nie widać, ale te belki wystają z dachu i będzie widać że mają drastycznie różną konstrukcję. Prawa strona będzie się różnić od lewej.
Zamierzacie to w jakiś sposób zmienić ??

papajoe
21-02-2008, 16:57
W projekcie połać dachu jest wspierana przez belki (na wysokości sufitu poddasza).
Z jednej strony jest to belka dwuteowa, z drugiej zaś belka drewniana wzmocniona dwoma ceownikami.
Na wizualizacji tego nie widać, ale te belki wystają z dachu i będzie widać że mają drastycznie różną konstrukcję. Prawa strona będzie się różnić od lewej.
Zamierzacie to w jakiś sposób zmienić ??

do dwuteownika są przykręcone po obu stronach płatwie ( takie krótkie nie pamietam teraz chyba mają po 3 m ) i to one wystaja na zewnatrz a nie dwuteownik ( gdyby to dwuteownik wystawał zaciągałby zimno z zewnatrz i
miałbyś mokry dwuteownik)


czy to to Ci chodziło ?

ps

moje drewno juz schnie

http://papajoe.fotosik.pl/albumy/374718.html

mam tylko pewne obawy ze ma za duze sęki i oflisy , i chyba wymienie kilka sztuk np tą ze zdjecia nr 3 , sam jeszcze nie wiem do końca .....

paseczek
21-02-2008, 20:25
Tak, Dzięki.
Widać to na którymś rysunku projektu ?

Aleś napstrykał zdjęć :o
Ja tyle robię tylko swoim dzieciom :wink:
Wytrzymałość drewna jest liczona z poprawką na takie sęki i oflisy, przy tych przekrojach idealne może być tylko drewno klejone. Przyjrzyj się czy aby drewno nie jest z czubów. Takie lubi się paczyć.
Jeśli chodzi o suszenie to drewno sezonowane schnie ok. 1 cm rocznie, więc nie będzie zbyt suche.


Macie już pozwolenia na budowę?
Ja po 4 miesiącach "konsultacji" z EnergiąPro w końcu mam komplet dokumentów :D

paseczek
28-02-2008, 09:18
Mam ofertę na rekuperator do "Doskonały II"

projekt 1000,00

materiały dla wersji:
- comfort: 19050,00 + VAT
- premium: 15250,00 + VAT
- stantard: 14850,00 + VAT (7% jeśli z montażem)

montaż 4600,00 + VAT (7%)

Gruntowy Wymiennik Ciepła z rur Rehau (antybakteryjnych):
- materiały: 7056,00

montaż 100,00 zł x 48 mb rury (z wykopem)

www.rekuperatory.pl

ciasteczka
05-03-2008, 06:24
Witamy wszystkich serdecznie
Świetne jest to forum i Wasze informacje.
My również należymy do fanów projektów z pracowni domy z wizją.
juz ponad dwa lata temu wybraliśmy projekt wygodny.
Aby dopasować dom do naszych potrzeb, wybraliśmy wersje w lustrzanym odbiciu. Wprowadziliśmy drobne zmiany ale tylko i wyłącznie wewnątrz domu.
teraz udało sie nam kupić działkę i czekamy na pozwolenie na budowę.
chcemy zacząć na przełomie maja i czerwca...
Czy nie wiecie czasem o kimś , kto buduje ten dom gdzieś w Polsce?
Będziemy wdzieczni za każdą informację.

pozdrawiamy wszystkich i życzymy powodzonka

:lol:

Vujson
06-03-2008, 21:38
czy ktos posiada juz jakies zdjecia z realizacji tego domku?? :)

ja ten domek widziałem , stoi pod Sieradzem jest Doskonaly :)

zdjęc nie robiłem , dokładnie tam jest Doskonały III czyli wersja bez garażu

Doskonalego I .

Witam,

Też oglądałem dom pod Sieradzem - trzeba przyznać, że właściciele chcą się wyróżnić z tłumu...
Mam jednak do tej realizacji parę uwag:
- obróbki z Tytan-cynku mimo, iż szlachetne nie są zrobione zbyt pięknie,
- to dotyczy też głównego detalu tego domu czyli lukarny - powinna ona być mocno podkreślona, wsadzona w ramę - mam tu na myśli obróbkę dookoła, zgodnie z wizualizacją;
- strop Terriva - zastosowany tam jest niestety przez swoją znaczną grubość bardzo nieestetyczny, ponadto źle wyliczone zostały podziały stropu i schody trafiać będą w słup żelbetowy /błąd/;
- stolarka okienna w PCW - zastosowany tam ramiak ma na tyle dużą grubość, że designerskie okno kuchenne traci zupełnie swoją funkcję - nie doświetla i niczego prawie przez nie nie widać;
- dziwnie rozwiązana sprawa okładziny elewacyjnej - zamiast bazaltu są płytki ceramiczne na styropianie w nieuporządkowanych pasach - jak dla mnie to bałagan, w porównaniu z pomysłem autorów;
- no i podstawowa moim zdaniem sprawa to usytuowanie budynku - elewacją ogrodową w stronę wejścia!!! " na pokaz";

Pomijam sprawę ilości pomieszczeń i likwidacji części technicznej - sprawa indywidualna;
Duże brawa za odwagę i pomysłowość pomimo szeregu uwag!

Pozdrawiam

Takie są moje subiektywne uwagi do domu pod Sieradzem

Vujson
06-03-2008, 21:47
co do lukarny, ja osobiscie bede robic w kolorze dachu, bedzie ladnie wygladac :D

Pod W-wą koło Wiązownej stoi pięknie zapowiadający się Doskonały w stanie surowym - dach pokryty blachą płaską na rąbek stojący - bardzo dobra robota dekarzy, świetny efekt.

A co do Lukarny, to też jest wykończona blachą - zgodnie z wizualizacją - z grubą obróbką obramowującą w widoku elewacji; Powstał efekt bardzo nowocześnie wykończonego detalu;

Pozdr

Vujson
06-03-2008, 21:54
witam ,

mam pytanie czy ma macie wykaz ilościowy materiałów budowlanych , poprosiłam o niego z biura projektowego ale jeszcze nie dostałam

:)


mamy , gdzie wysłac ?

Czołem,

Jeśli mógłbym prosić na maila ten wykazik, będziemy wdzięczni.

P.S. od tygodnia szczęśliwi posiadacze projektu Doskonały II: Martka& Vujson

Vujson
06-03-2008, 22:06
:o to rzeczywiscie astronomia , a moze jakies alternatywne pomysły ???? ......

My myślimy o okładzinie w tonacji z "Z charakterem" - tj klinkier piaskowy, mogą być płytki - wyjdzie dosyć ciepło wizualnie i ok 10x taniej.

Pozdr

Vujson
06-03-2008, 22:13
mam pytanie ile was wysniosla adaptacja projektu ze wszystkim????

Znajoma Pani z Gminy z uprawnieniami robi nam adaptację i obsługę 'przyspieszającą' formalności w gminie za 1000PLN
To chyba uczciwa stawka?

Pozdr

paseczek
11-03-2008, 20:32
1000 to bardzo tanio.
Opłaca z tego badania geologiczne i inne "drobne" opłaty?



Pojawił się nowy projekt na stronie naszej ulubionej pracowni
http://www.domyzwizja.pl/

andy_doskonaly
14-03-2008, 20:15
Powodzenia Wam wszystkim życzę. Doskonały to ciężki kawałek chleba.

:)

eltrans
16-03-2008, 12:43
Jeśli chcesz to mogę wysłać Ci mailem wizualizację. Tylko podaj adres.


Ja też poproszę ^^ [email protected]

Di.Di
16-03-2008, 17:58
Witam,

my też zaczynamy swoją przygodę. Byliśmy już zdecydowani na Doskonały 2 (choć wersja z 1 garażem jest ładniejsza), a wczoraj widziałam na stronie nowy "Z klasą" i się zakochałam. Niestety MPGP mi nie pozwala :-( Mogę dach mieć 35-45 stopni.

Czy ktoś może mi przesłać na [email protected] pozostałe projekty, które pracownia ma wprowadzić?
Może z tamtych mnie coś jeszcze oświeci.

Di.Di
16-03-2008, 18:00
Powodzenia Wam wszystkim życzę. Doskonały to ciężki kawałek chleba.

:)

A czemu?

I mam pytanie, czy ten garaż nie jest za mały? 32m2 na dwa auta wydaje mi się dość ciasny.

andy_doskonaly
16-03-2008, 20:01
dwa samochody bez problemu.

kaelo
20-03-2008, 12:38
witam wszystkich
po pierwszym obejrzeniu wizualizacji bardzo nam się spodobał DOSKONAŁY2 i w tym momencie mamy zamiar kupić projekt, bo również idealnie pasuje do stron świata jakie mamy na działce,
dom wygląda świetnie ale mamy zamiar wprowadzić trochę zmian:
- likwidujemy różnice poziomów, z wyjątkiem garażu; i to niestety pociąga problem z niższym sufitem w kuchni i jadalni, ale cóż, jeszcze pomyślę...
- nie przepadamy za kominkami więc go nie będzie,
- zmienimy ogrzewanie jeżeli jest tak jak przeczytałem na forum, że zostało zaprojektowane nadmuchowe gazowe; przeprowadziłem kilka rozmów z osobami, które się na tym naprawdę znają i odradzam; waham się czy podłogowe na dole, ale wtedy nie deski (przepadam) czy standardowe grzejniki i kanałowe pod oknami, na górze standardowe grzejniki,
- powiększymy okna w kuchni, zaprojektowane są cool, ale nie będziemy się schylać żeby przez nie wyglądać :), w zamian chcę zlikwidować okno w części jadalnej od strony kuchni (jest od północy) - i tu mam wiele wątpliwości, bo z drugiej strony okno na elewacji frontowej wygląda elegancko
- chcemy powiększyć co nieco łazienkę na poddaszu, kosztem sypialni
- likwidujemy wszystkie okienka na elewacji "garażowej" na parterze i okno do łazienki na poddaszu (tu jeszcze są spory :)
na razie tyle PROSZĘ O KOMENTARZE
mam też prośbę o przesłanie zestawienia materiałów dla DOSKONAŁEGO2, bo jak przeczytałem niektórzy z was już mają - [email protected]
tymczasem pozdrawiam

andy_doskonaly
20-03-2008, 14:42
Witaj kaelo,

jestem w trakcie budowy doskonałego 2 i to czego moim zdaniem nie należy likwidować bądź zmieniać to:

NICZEGO NIE POWINNO SIĘ ZMIENIAĆ W KONSTRUKCJI BUDYNKU poniważ został on tak zaprojektowany aby być w swoim wyglądzie, formie oraz użyteczności jak najlepszy.

Jeśli chodzi o:
- likwidację poziomów w salonie to hym będzie to wyglądało jak klepicho w stodole - uwierz mi mam i widzę,
- kominek - twoja wola,
- ogrzewanie na dole - pewnie nadmuch nie jest dobrym pomysłem a podłogowe (parkiet - jest coś takiego jak finish parkiet który doskonale się do tego nadaje) - pomysł na dole w salonie z grzejnikami wydaje się być pomyłką,
- okno w kuchni :) ono generalnie nie jest do wyglądania tylko do naświetlania (aktulnie jesteśmy w trakcie wykonywania projektu kuchni i projektanci aż pieją i nie mogą się nadziwić temu pomysłowi z tymi oknami) pomieszczenia,
- likwidaja okna w jadalni ? hym obawiam się że 'regał' się tam nie zmieści :) więc nie wiem jaki jest tego cel,
- okna w garażu - bez znaczenia,
- okno w łazience na poddaszu ? nie wiem ale moim zdaniem kiepski pomysł - zrobi się z tego tzw dziupla :),

To takie moje uwagi do twoich pomysłów - trafne lub nie osądzisz sam tylko wtedy to już nie będzie "Doskonały 2" tylko "coś" ?

Vujson
21-03-2008, 09:40
1000 to bardzo tanio.
Opłaca z tego badania geologiczne i inne "drobne" opłaty?

Wszystko musimy sami opłacać - ale co masz konkretnie na myśli? W cenie mam głównie projekt zagospodarowania terenu, trochę adaptacji z pieczątką os. uprawnionej, wrysowane szambo z projektem, uzgodnienie wjazdu na działkę, parę bezcennych rad do pozwolenia na budowę. Badanie geologiczne nie są w zakresie gminy - robiłem je indywidualnie za ok 700zł.

Pozdrawiam


Pojawił się nowy projekt na stronie naszej ulubionej pracowni
http://www.domyzwizja.pl/

Vujson
21-03-2008, 13:02
Witaj,

1) wyrównanie poziomów - jestem jak najbardziej za; jest parę powodów funkcjonalnych: stopnie jedynie przeszkadzają w swobodnym chodzeniu min. osobom starszym, czy małym dzieciom, z praktyki wiem, że podczas zakrapianej imprezy jest duża szansa że ktoś się wyłoży na takim stopieńku; uważam, że przestrzeń wyrównana jest bardziej funkcjonalna - lepsze połączenie z kuchnią na tym samym poziomie; poziom sufitu będzie dokładnie taki jak w kuchni - t.j. ok 2,72m; przestrzeń i tak jest już podzielona prze linię schodów + słupy konstrukcyjne, uważam że dodatkowo można ją podzielić innym kolorem, fakturą podłogi.
2) my akurat jesteśmy za kominkami - niemniej jedank rozwiązanie będzie tradycyjne - nie designerski piecyk gazowy - planuję przesunąć się max w strone schodów i ustawić go wzdłuż linii schodów
3) ogrzewanie - u nas będzie na parterze podłogówka - zasilana z pieca kondensacyjnego, na piętrze tradycyjnie grzejniki + u nas dodatkowo kominek /szybkie podgrzewanie kubatury na dole/; w projekcie nie ma nadmuchowego ogrzewania;
4) okna w kuchni- pomysł architektów jest cool, niestety rzeczywistość weryfikuje wizualizację: w praktyce okazuje się, że centralnie w narożniku mamy gigantyczny słup żelbetowy, który żeby nie był mostkiem termicznym trzeba solidnie zaizolowac, a tym samym pogrubić; idac dalej - ramiak okienny zwykle nie ma grubości rzędu 30-40mm, w praktyce min 70mm.
Tak więc otwór, który ma doświetlać staje się wąską kiszką bez funkcji, a kuchnia jest niestety dosyć ciemna /zainteresowanym prześlę fotke/; U nas planujemy zwiększenie wysokości okien w świetle o 20cm - będzie to mniej więcej szerokość okna z lukarny.
Dom sam w sobie zwiera gigantyczną ilość przeszkleń - my nie będziemy likwidować interesujacego detalu - jakim jest narożnik w jadalni;
5) likwidowanie veluxa w łazience może być nieco klaustrofobiczne - przemyślcie to;

Pozdrawiam

Di.Di
21-03-2008, 13:17
Co do mostka (narożnik w kuchni) koleżanka architekt radziła zmienić konstrukcję na podciąg lub pełną cegłę.
Co o tym myślicie?

paseczek
21-03-2008, 16:57
Podciąg musiałby być potężny, wisiałby na nim cały róg domu.
Co zmieni ceła? Nie może mieć mniejszego przekroju, przecież jej wytrzymałość na ściskanie jest znacznie niższa niż betonu w związku z czym jej przekrój nie może być mniejszy niż przekrój betonowego słupa.
Jak sądzę.

jaro.rzeszów
21-03-2008, 18:11
[quote="andy_doskonaly"]Powodzenia Wam wszystkim życzę. Doskonały to ciężki kawałek chleba




Witam !!! Andy co takiego ciężkiego ukrywa w sobie DOSKONAŁY

andy_doskonaly
21-03-2008, 18:23
Nie chodzi mi to, że jest trudny ale o podejście ludzi do projektu (skoro wszyscy tak przerabiają to po co to piszą w temacie Doskonały).

Di.Di
21-03-2008, 18:32
Podciąg musiałby być potężny, wisiałby na nim cały róg domu.
Co zmieni ceła? Nie może mieć mniejszego przekroju, przecież jej wytrzymałość na ściskanie jest znacznie niższa niż betonu w zwiążku z czym jej przekrój nie może być mniejszy niż przekrój betonowego słupa.
Jak sądzę.

Ja się nie znam, ale koleżanka twierdzi, że cegła tak nie przemarza (nie wiem czy dobrze pamiętam określenie).

Mi się dom podoba jaki jest i właśnie nie chcę zniszczyć efektu okien przez grubą warstwę styropianu.

paseczek
21-03-2008, 20:13
Współczynnik przenikania ciepła dla 24 cm cegły wynosi 3,21 dla żelbetu - 7,08 reszta ścian (zgodnie z obowiązującymi normami dla ścian wielowarstwowych) nie może przekraczać 0,3. Zyskamy ponad dwukrotnie lepszy współczynnik który i tak przekracza normę 10 krotnie.
Być może dałoby się zastosować elementy nośne/izolacyjne takie jak tu:
http://pl.schoeck.com/index.php?scriptlet=Schoeck/Products&id=2

Andy
Robiłeś ścianę z betonu architektonicznego?
Ja chyba postawię zwykłą i obłożę płytami wylanymi z formy na budowie.
Co myślisz?

andy_doskonaly
22-03-2008, 20:20
Jeśli chodzi o beton architektoniczny to sytuacja ma się tak: niestety w Polsce nie ma firmy która zagwarantuje odpowiednią jakość produktu (postarają się lecz nie dają gwarancji) - widziałem u znajomych u których ktoś to zrobił - nie ciekawie. Z tego co wiem Niemcy są w tym specjalistami ale gigantyczna kasa do zapłacenia.
Myślę, że trzeba pomyśleć nad innym rozwiązaniem w zależności od tego jak profesjonanego efektu oczekujemy.

paseczek
22-03-2008, 20:24
Załącz kilka fotek.
Jak u ciebie wygląda omawiany wyżej słupek w kuchni ?

andy_doskonaly
22-03-2008, 20:25
nie mam jeszcze zewnętrznej elewacji.

andy_doskonaly
22-03-2008, 20:29
Jeśli chodzi o likwidację tego słupka to nie wchodzi to w grę - omawialiśmy to z architektem i niestety ze wzglęgów konstrukcyjnych wykluczone.

Vujson
23-03-2008, 11:23
Załącz kilka fotek.
Jak u ciebie wygląda omawiany wyżej słupek w kuchni ?

Czołem,

Odezwij Się na priva - postaram się coś podesłać - w celu weryfikacji wizualizacji z rzeczywistością. [email protected]

andy_doskonaly
23-03-2008, 18:32
INFORMACJA DLA OSÓB KTÓRE BYŁY U MNIE NA BUDOWIE!!!!!!

UPRZEJMIE INFORMUJĘ, IŻ DZIĘKI DZIŁANIOM OSÓB KTÓRE WYKONYWAŁY U MNIE ZDJĘCIA NA BUDOWIE A NASTĘPNIE BEZ MOJEJ ZGODY PRZESYŁAJĄ JE DO INNYCH OSÓB ORAZ DAJĄ TELEFONY BEZ MOJEGO UPOWAŻNIENIA INNYM FORUMOWICZOM, OD DNIA DZISIEJSZEGO DAJĘ ZNAĆ PROJEKTANTOWI ABY ZAPRZESTAŁ UDOSTĘPNIANIA NAMIARÓW NA MNIE.

JEDNOCZEŚNIE KATEGORYCZNIE NIE ŻYCZĘ SOBIE ABY JAKAKOLWIEK OSOBA POSIADAJĄCA JAKIEKOLWIEK ZDJĘCIA ORAZ TELEFON DO MNIE PRZEKAZYWAŁA JE OSOBOM TRZECIM !!!!!

Z GÓRY DZIĘKUJĘ.

Vujson
23-03-2008, 21:35
INFORMACJA DLA OSÓB KTÓRE BYŁY U MNIE NA BUDOWIE!!!!!!

UPRZEJMIE INFORMUJĘ, IŻ DZIĘKI DZIŁANIOM OSÓB KTÓRE WYKONYWAŁY U MNIE ZDJĘCIA NA BUDOWIE A NASTĘPNIE BEZ MOJEJ ZGODY PRZESYŁAJĄ JE DO INNYCH OSÓB ORAZ DAJĄ TELEFONY BEZ MOJEGO UPOWAŻNIENIA INNYM FORUMOWICZOM, OD DNIA DZISIEJSZEGO DAJĘ ZNAĆ PROJEKTANTOWI ABY ZAPRZESTAŁ UDOSTĘPNIANIA NAMIARÓW NA MNIE.

JEDNOCZEŚNIE KATEGORYCZNIE NIE ŻYCZĘ SOBIE ABY JAKAKOLWIEK OSOBA POSIADAJĄCA JAKIEKOLWIEK ZDJĘCIA ORAZ TELEFON DO MNIE PRZEKAZYWAŁA JE OSOBOM TRZECIM !!!!!

Z GÓRY DZIĘKUJĘ.

Ufff! Cóż za nerwowa atmosfera!

Andy, jeśli Cię czymkolwiek uraziłem, to proszę o wybaczenie - nikt Tu nie chce Twojego Pieknego zresztą domu w żaden sposób prezentować, czy też Ciebie irytować;

P.S.
- projekt Doskonały, pomimo swojej doskonałości jest jak na razie w każdej realizacji jakoś przerabiany / adaptowany;
- pamiętaj, że jest to projekt GOTOWY, co za tym idzie, nie jest on niczyją prywatną własnością, a jedynie Architektów;
- czy to się komuś podoba, czy nie tylko Oni właśnie mają wyłączne prawo do całości projektu, niezależnie od wersji;

Tak więc apeluję o nieco więcej spokoju, szczególnie w okresie Świątecznym; :-?

Z poważaniem

paseczek
25-03-2008, 21:03
i zaległa taka niezręczna cisza ...

kaelo
26-03-2008, 08:53
helo ponownie, dzięki za pierwsze komentarze, bardzo pomogły, liczę na następne, po przeczytaniu ich i przemyśleniu dochodzimy do wniosku, że:
- okno w jadalni od strony północnej zostaje,
- okno dachowe w łazience zostaje,
- zastanawiamy się nad pozostawieniem różnicy poziomów, obawiam się co prawda tego przechodzenia między kuchnią i jadalnią, ale za to będziemy mieli wyżej sufit w jadalni i będzie można pod parapetem-siedziskiem zamontować grzejniki i wtedy cały salon z jadalnią w deskach; poza tym muszę to zobaczyć w rzeczywistości, więc jak andy zmienisz zdanie chętnie skorzystamy z zaproszenia :)
- pod oknami na parterze w salonie planuję grzejniki kanałowe, podłogówkę planuję w kuchni, korytarzu, przedsionku i łazience, tam planujemy wykończenie terakotą albo kamieniem; w salonie deski lub parkiet, nie decyduje się na drewno (finishparkiet, panale drewniane) na podłogówce, bo prawdopodobnie i tak byłyby konieczne dodatkowe grzejniki, nie wiem czy przeliczał wam projektant sanitarny, ale radze wam żeby to zrobił;
- na górze planujemy grzejniki tradycyjne i to już raczej sie nie zmieni,
- dom planujemy ogrzewać gazowym kotłem kondensacyjnym z zamknięta komorą spalania z zasobnikiem, o jakiej mocy kotły wybraliście? jak duży zasobnik? jakie marki polecacie, może macie jakieś dobre doświadczenia?
- okna w kuchni ze względu na szerokość profila raczej powiększymy, zastawiamy się jeszcze o ile, narysowałem sobie na elewacji dwukrotnie większe i wyglądają ok,
- na pewno nie będę robił betonu architektonicznego wewnątrz, kojarzy mi się z biurowcami, zmienimy tam ściany na murowane i wytynkujemy (może płyta gk), a ponieważ coś tam o tym wiem więc radzę wszystkim którzy zamierzają to robić, aby założyli surowe wykończenie betonu w deskowaniu z desek aby była widoczna struktura drewna (widziałem to w jadnej pracowni architektonicznej w wawie), albo zaakceptowali, że w warunkach domku jednorodzinnego beton będzie wyglądał podobnie jak w domotece na targówku (tam efekt został osiągnięty bo miało być surowo), pojedźcie, obejrzyjcie, koniecznie z kobietami :)
- myślimy jeszcze o częściowym oddzieleniu korytarza od salonu ścianą przed schodami w osi słupów i dodatkowych schodkach do wejścia na poziom korytarza z salonu do drzwi środkowych do ogrodu (do wejścia na taras), co o tym sądzicie?
- no i ponieważ nie będziemy robić wentylacji mechanicznej, planujemy zrobić południowe okno w jadalni jako otwierane
tymczasem pozdrawiam

paseczek
26-03-2008, 12:36
Kaelo, powiększenie okien w kuchni spowoduje że ewentualne szafki wiszące będą na wysokości niedostępnej dla większości kobiet. Bardzo nieergonomiczne rozwiązanie. Ze względu na brak spiżarni zrezygnowanie z jakichkolwiek szafek wiszących też nie będzie dobrym rozwiązaniem. Zauważ że kuchnia nie jest zbyt pojemna, po odjęciu lodówki, zmywarki, kuchenki, szafki zlewozmywakowej, zostanie ledwie kilka szafek z czego dwie będą narożnikowe (czytaj: trudne do wykorzystania).
Jeśli chodzi o ogrzewanie to planuję kocioł Vissmann 343-f. Jutro będę znał koszty (mam duży rabat).
http://www.viessmann.pl/pl/products/gas-brennwertkessel/Vitodens_343.html

Beton architektoniczny nie musi być nudny.
Odzwierciedlenie faktury deskowania to nie jedyne rozwiązanie.
Można zamówić formy z praktycznie każdym wzorem, ogranicza nas tylko wyobraźnia.
Dostępne są nawet formy wykonane na podstawie zdjęcia.

http://www.noeplast.com/articlesList.asp?lang=de&alpha=1
http://www.reckli.de/en/start_en.htm

Reckli jest dostępne w Polsce, mam ich katalog. Cena jednej formy oscyluje w okolicach kilkudziesięciu euro. Można z niej wykonać do ok. 100 elementów

andy_doskonaly
26-03-2008, 13:16
No fajny ten kocioł ale mam pytanie czy weryfikowałeś jego rozmiaty z dostępnym miejscem w kotłowni ? Ja chyba zrobię wiszący - zabiera mniej miejsca.

Jeśli chodzi o beton to ja widziałem wykonanie sprzed ok 3-4 lat. Technologia mogła zrobić duży krok.

paseczek
26-03-2008, 16:00
Kocioł zamierzam postawić w kącie pod oknem przy drzwiach. Zasłania nieco okno więc zrobię mniejsze, prawdopodobnie ze szklanych pustaków. Planuję wentylację mechaniczną więc nie buduję komina, ani kanałów wentylacyjnych. W przypadku tego kotła wystarczy wystawić rurę przez ścianę. Zwróci się kilka tysięcy. Kotły wiszące do tak dużego domu i tak potrzebują zasobnika na CWU (chyba że jesteś bardzo cierpliwy), więc miejsca nie oszczędzisz. Jest podobny mniejszy i znacznie tańszy kocioł Vaillant
http://www.vaillant.pl/Klienci_indywidualni/systems-and-products/gas/podgrzewacze-wody/produkt_vaillant/VSC_auroCOMPACT.html
Te dwa podobają mi się najbardziej bo są w jednym kawałku, kotłownia też może dobrze wyglądać. Dodatkowo można połączyć je z instalacją solarną.

Wie ktoś może dlaczego tak bardzo podobne kotły mają tak drastycznie różne ceny. Vissmann jest aż tak dobry ?

andy_doskonaly
27-03-2008, 07:46
Jeśli chodzi o cenę to róznica jest bo jeden nazywa się Viessman a inny Vaillant (wydaje mi się że to tak jak z samochodami :)). Środek podobno jest bardzo podobny. W przypadku Viessmana poczytaj sobie na forum - strasznie ludzie nażekają na serwis.

Ja zakładam Vaillanta.

papajoe
27-03-2008, 13:20
Kocioł zamierzam postawić w kącie pod oknem przy drzwiach. Zasłania nieco okno więc zrobię mniejsze, prawdopodobnie ze szklanych pustaków. Planuję wentylację mechaniczną więc nie buduję komina, ani kanałów wentylacyjnych. W przypadku tego kotła wystarczy wystawić rurę przez ścianę. Zwróci się kilka tysięcy. Kotły wiszące do tak dużego domu i tak potrzebują zasobnika na CWU (chyba że jesteś bardzo cierpliwy), więc miejsca nie oszczędzisz. Jest podobny mniejszy i znacznie tańszy kocioł Vaillant
http://www.vaillant.pl/Klienci_indywidualni/systems-and-products/gas/podgrzewacze-wody/produkt_vaillant/VSC_auroCOMPACT.html
Te dwa podobają mi się najbardziej bo są w jednym kawałku, kotłownia też może dobrze wyglądać. Dodatkowo można połączyć je z instalacją solarną.

Wie ktoś może dlaczego tak bardzo podobne kotły mają tak drastycznie różne ceny. Vissmann jest aż tak dobry ?

Paseczek , tez chodzi mi po głowie wentylacja mechaniczna i bije sie z myślami ze w przypadku kotła kondensacyjnego rurę spalinową mozna wystawić przez scianę i faktycznie można zrezygnować z budowy komina

czy rezygnacja z budowy komina bedzie możliwa po uzyskaniu pozwolenia na budowe ????

przy wentylacji mechanicznej z reku zmniejsza sie tez zapotrzebowanie na ogrzewanie i mozna zakupić mniejszy piec .

wszystko na to wskazuje że u mnie bedze ogrzewanie kanałowe nadmuchowe połączone z wentylacją z reku piec kondensacyjny do ogrzewania nadmuchowego carriera kosztuje 2400$

pozdr


Tomek

paseczek
27-03-2008, 17:47
Można.
Każda zmiana projektu powodująca zmniejszenie obciążenia bądź wzmacniająca konstrukcję może być dokonana wpisem do dziennika budowy. Oczywiście już po uzyskaniu pozwolenia. Tak twierdzi mój projektant.

Jeśli decydujesz się na rekuperator również proponuję sprawdzić w niemczech. Różnica wychodzi podobnie jak w przypadku dachówki.

papajoe
28-03-2008, 10:25
Można.

Jeśli decydujesz się na rekuperator również proponuję sprawdzić w niemczech. Różnica wychodzi podobnie jak w przypadku dachówki.

jak jest rekuperator po niemiecku ? :)

masz jakies typy ?

ps

jesli chodzi o dachówkę plaską tojest jescze Koramic Actua dachówka podstawowa € 1,27 szlachetna angoba, grafit.

paseczek
28-03-2008, 11:57
Wärmerückgewinnung (chyba)

http://cgi.ebay.de/Lueftungsgeraete-mit-Waermerueckgewinnung-325-m-h-Rechts_W0QQitemZ270221886393QQihZ017QQcategoryZ330 81QQcmdZViewItem

papajoe
28-03-2008, 14:52
Wärmerückgewinnung (chyba)

http://cgi.ebay.de/Lueftungsgeraete-mit-Waermerueckgewinnung-325-m-h-Rechts_W0QQitemZ270221886393QQihZ017QQcategoryZ330 81QQcmdZViewItem


BINGO dokładnie taki sprzedają rekuperatory.pl :)

mam jescze taki pomysł zeby pod budynkiem , dokładnie w miejscu gdzie jest salon i jadalnia i kuchnia zrobić GWC przeponowy, Provent z Opola ma to w ofercie , nie moge robić GWC na zewnątrz bo mam LAS :)

Paseczek wynajdziesz system REHAU w dobrej cenie u sąsiadów !

paseczek
28-03-2008, 17:23
Rury niestety nie są w dobej cenie.
fi 200 6mb kosztuje w niemczech 750zł (210e) w rekuperatory.pl 650zł

http://shop.smuk.at/shop/USER_ARTIKEL_HANDLING_AUFRUF.php?darstellen=1&PEPPERSESS=bdf25c229cd10e0e492be8d7c71f524c&kat_aktiv=2934&Ziel_ID=640592#Ziel640592

http://www.rekuperatory.pl/rekuperatory/cennik3.shtml

U południowych sąsiadów jest nieco taniej. jakieś 490zł netto. Jaki oni mają VAT ?
http://www.lonicera.cz/_foto/awadukt_thermo_cenik.pdf

Masz ofertę na wymiennik żwirowy ?


Przypomniałem sobie o producencie schodów.
Robi cuda z drewna i metalu.

http://www.marchewka.pl/

Wystawiał się na Targach Poznańskich. W naturze te schody wyglądają równie pięknie.
W tym roku targi Drema w przyszłym tygodniu. Polecam

papajoe
29-03-2008, 19:26
Masz ofertę na wymiennik żwirowy ?

Przypomniałem sobie o producencie schodów.
Robi cuda z drewna i metalu.

http://www.marchewka.pl/



nie mam wyceny na wymiennik .... pewnie i tak samemu można to zrobić 2 razy taniej ( jak za reku z wentylacją mechaniczną liczą kilkanaście tysięcy to za wymiennik dlaczego miałoby być taniej :) )


schody faktycznie super i barierki tez extra !

pozdr


Tomek

paseczek
04-04-2008, 10:10
Robił ktoś rzeczywistą (aktualną) kalkulację kosztów ?

Andy - jesteś najbardziej zaawansowany. Sumowałeś wydatki ?

kaelo
04-04-2008, 15:47
witam
dzięki paseczek za komentarz do naszych wątpliwości, szkoda że tym razem tylko ty,
- czy ktoś z was planuje lub ogrzewa dom gaz gazem płynnym, my tak wstępnie planujemy, a jak dojdzie gazociąg (o ile dojdzie) to zmienić ziemny; planujemy kupić kocioł, który będzie działał na oba, żeby kotła nie trzeba było zmieniać, ciekawy jestem jaki w rzeczywistości są koszty,
- okno w kuchni powiększymy, ale o połowę, czyli do 90cm; to jakiś kompromis, półka nad oknem będzie dostępna dla wysokich osób (takimi się uważamy) i doświetlenie będzie lepsze,
- jeszcze tylko myślę jak powiększyć łazienkę na piętrze, ale jedziemy zaraz po raz pierwszy obejrzeć projekt do architektów, więc może coś doradzą,
- kocioł, który wybrałeś paseczek jest 1-sza klasa, za jaką cenę ostatecznie go kupisz,
- jak kupię projekt to zrobię dokładny kosztorys (planujemy zacząć budowę na jesieni), ale mam nadzieję wyrobić się w tej cenie, którą podają na stronie; na pierwszy rzut oka niedoszacowane są tam instalacje i elewacja i wykończnenie wewnętrzne, chyba o kamieniu ktoś zapomniał :), ale spróbujemy; dachówka w Niemczech jest tańsza, my wybraliśmy płaską szarą, w ogóle tam dachówki płaskie są bardzo popularne i jest większy wybór np. turmalin, albo jasno szary tegalit,
- elewację kamienną wybraliśmy z delikatnego piaskowca, damy tylko na elewacji frontowej, bo inaczej zbankrutujemy :), no i chcemy mieć jasne, drewniane okna (w kolorze drewna), kolorystyka jak na osiedlu Parkowe Wzgórze na stronie jems.pl ;
ciekaw jestem waszych opinii
tymczasem

megane13
21-04-2008, 11:54
czy ktoś może mi przesłać wizualizacje nowych projektów z pracowni Domy z Wizją, byłbym wdzięczny

[email protected]

maciekp
21-04-2008, 16:56
No i my tez z żoną zakochaliśmy sie w tych projektach.
Najbardziej pasuje nam "Doskonały".

Chcielibyśmy zobaczyć jak wygląda w rzeczywistości - jeśli ktos go buduje/wybudował ten dom lub jest w posiadaniu jakis zdjęć i będzie tak miły żeby się nimi z nami podzielić to poprosimy o kontakt na priv.

Pozdrawiam,
Maciek

ciasteczka
22-04-2008, 13:33
Bardzo proszę jeśli ktoś posiada aktualne zestawienie kosztówdotyczące tego cuda to proszę o info na prv lub [email protected].

pozdrawiam

maciekp
22-04-2008, 21:14
[quote=komen]papajoe


Doskonały 3 ( bez garazu ) nie wiem jak jest w projekcie z Charakterem , ale u mnie są słupy ktore sa powiązane z ławą a potem jeszcze raz z wieńcem sciany fundamentowej ... to tez tylko 30zl/m za robote ....

bedę robił pełne deskowanie więc dach napewno bedzie "sztywny " :)

w projekcie z Charakterem jest wieniec ściany fundamentowej ?

papajoe - jak wygląda rozkład w Doskonałym 3? Co znajduje się zamiast garażu?
Czy ktoś buduje dodatkowo garaż w podobnym stylu?

papajoe
23-04-2008, 13:55
[quote=komen]papajoe


Doskonały 3 ( bez garazu ) nie wiem jak jest w projekcie z Charakterem , ale u mnie są słupy ktore sa powiązane z ławą a potem jeszcze raz z wieńcem sciany fundamentowej ... to tez tylko 30zl/m za robote ....

bedę robił pełne deskowanie więc dach napewno bedzie "sztywny " :)

w projekcie z Charakterem jest wieniec ściany fundamentowej ?

papajoe - jak wygląda rozkład w Doskonałym 3? Co znajduje się zamiast garażu?
Czy ktoś buduje dodatkowo garaż w podobnym stylu?

Jest dodatkowy pokój/gabinet podaj email to wysle rzuty

garaż osobno 56m2 dach też dwuspadowy mysle ze nie będzie żle wyglądać

pozdr

Tomek

orfelis
24-04-2008, 00:38
to istnieje Doskonaly 3 ? Wlasnie zastanawialam sie nad zamiana garazu na pokoj.
Czy ja tez moge prosic o rzuty. Z gory dziekuje.

[email protected]

papajoe
24-04-2008, 12:03
to istnieje Doskonaly 3 ? Wlasnie zastanawialam sie nad zamiana garazu na pokoj.
Czy ja tez moge prosic o rzuty. Z gory dziekuje.

[email protected]

poszło :D

**aga**
07-05-2008, 18:48
ale tu tez cisza....

my budujemy, budujemy :D

aktualnie: szalunek na strop

jestesmy po wycenie polozenia dachu - niestety, musielismy zrezygnowac z tagelitu :cry: ale chyba bedzie dobrze wygladal

teraz rozgladam sie za ogrodzeniem - co by pasowalo i nie zabilo nas cena!!!

jak bedziecie miec jakis pomysl - podzielcie sie info

dziekuje aga

wiki:)
09-05-2008, 11:54
gratuluje aga:) my narazie zalatwiamy pozwolenie i jak dobrze pojdzie w czerwcu ruszamy z budowa :) jaki kolor elewacji robiecie?? taki jak jest w projekcie czy macie moze jakis ciekawy pomysl??
mam prosbe: mozesz podac ile was juz wyniosla budowai do tej pory?? co dajecie w zamian za tegalit??
macie moze jakies zdjecia z budowy??
powodzenia w budowaniu:):) pozdrawiam

Mr_Mabram
25-05-2008, 17:05
Witam !!! Rowniez zabieram sie za budowanie domu "Doskonaly 2". Uprzejmnie prosze o przeslanie wizualizacji na moj adres [email protected].

paseczek
26-05-2008, 19:15
o ile się orientuję wszystkie wizualizacje "Doskonałego II" są dostępne na stronie pracowni: www.domyzwizja.pl

Wdzięczna
02-06-2008, 22:00
Jestem nowa. Za niedługo buduję "dom z charakterem". Czy ktoś rozpoczął budowę tego domu? Proszę o wyrażenie swoich poglądów. A może ktoś ma zdjęcia z realizacji tego pięknego domku? Pozdrawiam Wdzięczna.

paseczek
30-06-2008, 10:21
na stronie pracowni pojawiły się aktualne kosztorysy naszych domów

za 244zł można kupić kosztorys szczegółowy z dokładnym zestawieniem materiałów

papajoe
03-07-2008, 21:08
Znalazłem !!

Mam producenta rolety na trójkątne okno :D
Cena :o niestety "troszeczkę" zniechęca.
Prawdopodobnie rozpiętość okna jest większa od maksymalnej rozpiętośći rolety o tym kształcie.
Można dać dwie skrzynki obok siebie, ale i koszt rośnie x2.
Rolety są dostępne tylko z napędem elektrycznym.
Cena jednej skrzynki wyniesie ok. 6 tys. :-? :cry:

Zapomniałem (z podniecenia chyba):
http://www.markizy.pl/rolety.html

i jeszcze jeden:
http://www.alukon.de/index.php?lang=eng&page_id=22

też planuje rolety chciałbym żeby były zlicowane ze ścianą zewnętrzną
czyli na etapie murowania ( a ten etap juz sie zbliża ) muszę zadbać o miejsce dla rolet bo pózniej to tylko pozostanie zrobić mniejsze okna

czy naprawdę to jedyna firma z pomysłem na rolety na okno trójkątne ?

"troszke" to drogawo ....

Tomek

paseczek
03-07-2008, 22:49
jest jeszcze WAREMA
jednym z dystrybutorów w Polsce jest firma Vinci z Opola
strasznie są chyba obłożeni robotą bo od trzech miesięcy nie mogą mi zrobić wyceny (choć przez telefon byli bardzo chętni)
http://www.vinci.opole.pl/rolety-fasadowe.html
ale nie sądzę żeby było taniej, to taki "mercedes" wśród rolet
jedyna pocieszająca wiadomość to to, że gdy byłem na targach poznańskich rozmawiałem z przedstawicielami (sami niemcy) obydwu firm i twierdzili że wystarczy jedna roleta na całe trójkątne okno.
Twierdzili również że najlepsze są tradycyjne rolkasety wmurowywane pod wieńcem.
Największe okna i tak trzeba zmniejszyć żeby wstawić rolety bo ponad nimi są już tylko wieńce, rolkasety choć bywają zbrojone to i tak nie przeniosą obciązeń dla których zaprojektowano żelbetową belkę.
Jeśli zdecydowałbyś się na Alukon to trzeba zostawić w rolkasecie nieco więcej miejsca ponieważ mechanizm ich rolet wystaje poza obrys okna.

Więcej firm nie udało mi się znależć.
W praktyce wychodzi że Polska jest zalana roletami jednego producenta Aluplastu czy jakoś podobnie.

chiniol82
04-07-2008, 09:24
witam :)

czy ktoś z forumowiczów jest na etapie budowy "z charakterem" ?

planuję obecnie dostać pozwolenie na budowę tj. dostać wszystkie papierkowe zezwolenia itp.

pozdrawiam

komen
04-07-2008, 09:42
Witam,

Buduję domek "z charakterem"
Właśnie wczoraj zakończyłem więźbę dachową.

Widzę, że budujących "z charakterem" przybywa :)

papajoe
06-07-2008, 21:22
Witam,

Buduję domek "z charakterem"
Właśnie wczoraj zakończyłem więźbę dachową.

Wihdzę, że budujących "z charakterem" przybywa :)

GRATULUJE Komen ja jeszcze nie wyszedłem z ziemi :)

komen
08-07-2008, 10:08
papajoe

Nie dziękuję za gratulację żeby nie zapeszyć :)

Jak już wyjdziesz z ziemi to pójdzie szybko i gładko :)

A Ty który projekt wybrałeś bo ja już zapomniałem? :)

chiniol82
08-07-2008, 10:44
apropos "z charakterem".

na www.domyzwizja.pl jest podany skrocony kosztorys domu.

czy odpowiada on tym kosztom ktore poniosłes?

komen
08-07-2008, 10:56
Jeśli o mnie chodzi to koszt stanu surowego otwartego jest sporo zawyżony.
Muszę jednak zaznaczyć, iż dokonałem zmian który z pewności obniżyły moje koszty wykonania.

chiniol82
08-07-2008, 11:27
a mógłbyś napisać jakie zmiany przeprowadziłeś?

na forum wyczytaliśmy jedynie ze strop zelbetonowy jest proponowany do zmiany kolo pustki w sypialni na pierwszym pietrze (czesc pokoju rodzicow przeznaczona na pracownie).

pozdrawiam :)

komen
08-07-2008, 11:41
Wprowadziłem następujące zmiany:

- zamiana stropu monolitycznego na gęstożebrowy
- zamiana stropu na konstrukcji stalowej(antresola i balkon) na strop monolityczny
- zamiana płatwi stalowej na płatew drewnianą
- zamiana słupa stalowego na monolityczny
- zamiana dachówki cementowej na blachodachówkę Bratex Hera
- przedzielenie podciągiem wysokiej fasady od strony tarasu na dwie części.
- zamiana okien aluminiowych na PVC.
- z dwóch łazienek na piętrze zrobiłem jedną łazienkę większą i garderobę dostępną z dużej sypialni.
- jedno okna połaciowe (w łazience) zamiast trzech

Jak jeszcze sobie coś przypomnę to dam znać.

komen
10-07-2008, 07:13
Przypomniała mi się jeszcze jedna ważna zmiana która obniża znacznie koszt:
- zamiana elewacji z Teknoamerbloku na okładzinę z płytek BRUCH w kolorze piaskowym, producent: firma ATM GRAND.

chiniol82
11-07-2008, 14:08
a czy zmieniales grubosc ocieplenia?

pozdrawiam i wielkie dzieki za info o zmianach :)))

p.s. ile zaplaciles za adaptacje projektu do w/w zmian?

komen
14-07-2008, 06:48
grubości ocieplenia nie zmieniałem
A adaptację miałem za darmochę "po znajomości"

Kathi
14-07-2008, 08:05
Co ja sie na forum oszukałam kogoś kto buduje domy z tej pracowni :roll:
wyszukiwarka działa do bani :lol:
Tez zamierzam którys z tych domów budowac, najbardziej mi sie podoba "Doskonały", " z chatakterem", ale mąż po zobaczeniu kosztorysów trochę zwątpił.
Poza tym pani projektant (miałaby adoptowac projekt na naszą działke) powiedziała, że mamy działkę pochyła (1,5m spadku), na 14m.
Teraz chyba na bazie tych projektów zrobie indywidualny.
Nie podobają mi się takie "zwykłe" projekty.
A może wy macie jakies pomysły?
oto mój temat:
http://forum.muratordom.pl/zobaczcie-na-ten-projekt,t134562.htm

papajoe
14-07-2008, 21:56
Co ja sie na forum oszukałam kogoś kto buduje domy z tej pracowni :roll:
wyszukiwarka działa do bani :lol:
Tez zamierzam którys z tych domów budowac, najbardziej mi sie podoba "Doskonały", " z chatakterem", ale mąż po zobaczeniu kosztorysów trochę zwątpił.
Poza tym pani projektant (miałaby adoptowac projekt na naszą działke) powiedziała, że mamy działkę pochyła (1,5m spadku), na 14m.
Teraz chyba na bazie tych projektów zrobie indywidualny.
Nie podobają mi się takie "zwykłe" projekty.
A może wy macie jakies pomysły?
oto mój temat:
http://forum.muratordom.pl/zobaczcie-na-ten-projekt,t134562.htm

jak masz taki duży spadek 1,5m na 14m to lepiej zrób indywidualny projekt

tu gdzie jest wyżej możesz robić piwnice , a tu gdzie niżej np garaz , pomieszczenie gospodarcze

ja buduje doskonały i mam spadek 0,5 m na 16 m i po prostu będe musiał teren wyrównać żeby wygladało przyzwoicie

nie wyobrażam sobie wyrównywać teren do wysokosci 1,5

pozdr

Tomek

Kathi
15-07-2008, 08:51
Tak tez zrobię, ale bazowac sie bede na tym projekcie, bo sliczny domek jest!
Nie moge zrobić garażu ponieważ spadek jest od strony światła (południowy-zachód). :wink: Szkoda by było. dzisiaj mam spotkanie z architektem i zobaczymy co mi doradzi :wink:

gucio13
17-07-2008, 13:29
Witam wszystkich,

również przymierzam się do domu Doskonałego - bardzo mi się podoba. Jestem na razie na etapie analizowania projektu i ewentualnych adaptacji. Jeśli to możliwe to proszę o podesłanie na maila - wizualizacji Doskonałego 3, bo nie mogę nigdzie znaleźć. Jeśli koś ma zestawienia materiałów, producentów, realny kosztorys oraz dobre rady i propozycje co do zmian w projekcie i w użytych materiałach to będę wdzięczny. Pozdrawiam.

[email protected]

papajoe
19-07-2008, 21:02
Tak tez zrobię, ale bazowac sie bede na tym projekcie, bo sliczny domek jest!
Nie moge zrobić garażu ponieważ spadek jest od strony światła (południowy-zachód). :wink: Szkoda by było. dzisiaj mam spotkanie z architektem i zobaczymy co mi doradzi :wink:

a taras nad garazem nie moze byc ?

maszpol
25-07-2008, 22:54
Witam wszystkich


Zamówiliśmy z mężem projekt indywidualny bazując się na domie „z charakterem” i szczerze powiedziawszy już się trochę pogubiliśmy. Okazuje się, że nasz projekt jest strasznie „goły” i nie tak dokładny jak ten z pracowni a słono za niego zapłaciliśmy. Jeśli ktoś mógłby nam pomóc, to będziemy bardzo wdzięczni.
Nie wiemy jak i z czego ma być zrobiony daszek nad klatką schodową, a zależy nam bardzo na tym aby elewacja domu była zbliżona do oryginału. Po za tym co pełni funkcję doświetlenia w ścianie przy wejściu do domu i w kotłowni (bo na pewno nie są to luksfery) ? Jeśli to możliwe bardzo prosimy o przesłanie informacji, a może macie jakieś rysunki jak to wykonać?
Poza tym prosimy o zestawienie materiałów, producentów oraz dobre rady
:wink:
[email protected]

basil102
04-08-2008, 21:32
Witam ponownie wszystkich Budowniczych !

Ależ się tu pozmieniało. Założyłem ten post ponad rok temu i nikt wtedy jeszcze nie myślał o budowieł a teraz, proszę - wszyscy daleko mnie wyprzedziliście. GRATULUJĘ i bardzo zazdroszczę Wam zaawansowania budowy. Mam nadzieję rozpocząć swoją budowę Doskonałego za miesiąc. Wreszcie... :)
Zebraliście już sporo doświadczenia, chciałbym zatem zapytać Was o okna i rolety. Widziałem Wasze posty na ten temat, ale ciekaw jestem gdzie zamówiliście okna ( jaką firmę polecacie ), jakie wybraliście ( 3 warstwowe szklenie ? ) oraz jakie finalnie rol,ety sprawdziły się w Waszych domach ( czy wyposażyliście w nie wszystkie okna, również na piętrze i ile to wszystko kosztowało )?

Dzięki i pozdrawiam

Rafał

papajoe
06-08-2008, 10:36
Witam ponownie wszystkich Budowniczych !

Ależ się tu pozmieniało. Założyłem ten post ponad rok temu i nikt wtedy jeszcze nie myślał o budowieł a teraz, proszę - wszyscy daleko mnie wyprzedziliście. GRATULUJĘ i bardzo zazdroszczę Wam zaawansowania budowy. Mam nadzieję rozpocząć swoją budowę Doskonałego za miesiąc. Wreszcie... :)
Zebraliście już sporo doświadczenia, chciałbym zatem zapytać Was o okna i rolety. Widziałem Wasze posty na ten temat, ale ciekaw jestem gdzie zamówiliście okna ( jaką firmę polecacie ), jakie wybraliście ( 3 warstwowe szklenie ? ) oraz jakie finalnie rol,ety sprawdziły się w Waszych domach ( czy wyposażyliście w nie wszystkie okna, również na piętrze i ile to wszystko kosztowało )?

Dzięki i pozdrawiam

Rafał

Rolety kosztują drugie tyle co okna , u mnie okna PCV kolor antracyt są wyliczone na 30.000 zl

z rolet zrezygnowałem ponieważ trzeba by zmniejszyc na wysokosc okna bo nad oknami lany jest wieniec i nie ma miejsca na skrzynkę ( chyba ze chcesz wystajacą ze sciany a nie zlicowaną )

jesli chodzi o dachówkę to w cenie betonowego brasa tegalit mozna kupić ceramiczną Creaton Domino

pozdr

Tomek

Wdzięczna
09-08-2008, 21:15
Witam wszystkich!!!!
Szukam osób, które budują dom z "charakterem". Myślę, że dom powinien być wykonany zgodnie z konstrukcją podaną w projekcie. Jednak stal jest tak bardzo droga, że coraz bardziej zastanawiam się za odpowiednikami betonowymi. Boję się jednak, że dom straci swój urok!!! Proszę forowiczów o pomoc, co robić??????
Drugie moje pytanie dotyczy elewacji zewnętrznej - czy ktoś wykorzystał TeknoAmerBlok, czy może korzystał z innych materiałów????? Proszę o wypowiedzi łaskawych ludzi!!!!
Pozdrawiam serdecznie, Wdzięczna.

wiki:)
25-08-2008, 11:32
ale sie tu cicho zrobiło?? czyżby wszyscy byli tak pochłonięci budowa?? :)
może jakieś zdjęcia z budowy??:):):)
pozdrawiam :D :D :D :D

JK102
10-09-2008, 19:05
Witam na forum. Zamierzam kupić projekt domu Doskonały 2. Chyba właśnie takiego szukałam od ponad roku ! Zmiany będą - a jakże - kominek usytuowany na ścianie z tym największym oknem i ew. zmiana kształtu lukarny na dwuspadową ( co myślicie ? ). Może też trochę większe okna kuchenne. Poza tym ten dom jest po prostu doskonały. Choć drogi w realizacji, podobno. Uparłam się na ogrzewanie nawiewowe, bo znajomi mają takie i są zadowoleni - ich dom ma 220 m + garaż, wysokość pomieszczeń 2,9, więc ogromna chałupa , przeżyli zimę i było ciepło, nie jest duszno, kurz się nie osadza, nie ma kaloryferów - same plusy. Rachunki za prąd i gaz - to minus, ale Doskonały jest trochę mniejszy. Napiszcie proszę co o tym myślicie. Pozdrawiam - JK.

kaelo
12-09-2008, 12:53
witam po kilku miesiącach, pozwolenie jest, rozpoczynamy budowę naszego "doskonałego 2 lustro" :), wprowadziliśmy kilka zmian: wyrównanie poziomu podłóg (wygrała praktyczność), kominek na ścianie przy dużym oknie (mieliśmy rezygnować), powiększyliśmy okna w kuchni, rezygnacja z okien w garażu i łazience na dole, okno trapezowe w części dolnej będzie przesuwne, wszystkie okna w salonie do podłogi, zmiana kolorystyki okien i kamienia: sosna i piaskowiec, betonu architektonicznego nie będzie;
jak widzisz JK102 część zmian takich jak twoje, ja uważam również, że dom jest naprawdę drogi w realizacji, co do ogrzewania nawiewowego weź pod uwagę, że dom jest bardzo przeszklony, na pewno wymaga to osobnego projektu wykonanego przez specjalistę; my mamy zaplanowaną podłogówkę niemal na całym dole i grzejniki na górze; weź pod uwagę, że poddasze zaczyna się nisko, nie ma ścianek kolankowych, warto zobaczyć to u innych żeby się oswoić i nie rozczarować, no i ostatnia najważniejsza według mnie sprawa to usytuowanie działki, my mamy strony świata idealnie do tego projektu ;
poza tym jak tylko zobaczyliśmy ten dom chcieliśmy go budować, nadal nic się nie zmieniło, a jak się wprowadzimy będziemy na pewno zachwyceni, bo już nie możemy się doczekać :)

JK102
12-09-2008, 16:33
Gratuluję Kaelo szczęśliwego przebrnięcia przez papierologię. Zazdroszczę, że juz zaczynacie. My w przyszłym tygodniu zakupimy projekt, dopiero kilka dni temu, po 3 miesiącach oczekiwania dostaliśmy warunki zabudowy. Ten dom jest piękny, nietypowy, ale bezpretensjonalny. Zresztą to kwestia gustu, nam sie podoba, zawsze chciałam mieć takie duże przeszklenia w salonie, za oknem będzie las. Jest kilka minusów - np. niewielkie zaplecze gospodarcze, zostaje właściwie tylko pomieszczenie za garażem, gdzie muszę zmieścić kotłownię, pralnię, spiżarnię. Jeszcze muszę gdzieś upchnąć narty, rowery, kosiarkę, meble ogrodowe itd. Chyba trzeba będzie postawić jakąś szopkę w ogrodzie. W pomieszczeniu na górze 6 m2 chciałabym mieć garderobę, troche powiększyć łazienkę kosztem pokoju 17,6 m2. I niestety pustka nad salonem jest bardzo niepraktyczna, ale co tam ! Tak samo jak kominek na zewnętrznej ścianie. Mam do Ciebie kilka pytań - czy zakładasz rolety w oknie trapezowym? Czy decydujesz sie na okna drewniane, czy powierzchnia na poddaszu, to jest powierzchnia podłogi, czy powyżej 1,80 ? Gdzie sie budujecie, bo my w okolicach Sieradza, w okolicy jest już taka realizacja, dostałam zdjęcia, wygląda super, ale ja wolałabym cieplejszą kolorystykę. Pozdrawiam JK.

basil102
13-09-2008, 18:06
Witam ponownie,

Mam do Was pytanie o dach na Doskonałym. Jak wiadomo w projekcie jest Tegalit od Braasa, ale część z Was zdecydowała się na Domino od Creatona. Czy bylibyście tak mili i przesłali na maila jakieś zdjęcia gotowego dachu z Creatona. Tegalit widziałem na innym domu w okolicy i wygląda świetnie, ale rozumiem, że jednak dachówka ceramiczna to dachówka ceramiczna. Ja znalazłem jeszcze 1 świetnie wyglądającą - Erlus Linea ( podobna do Creatona ). Waham się więc między wyglądem a zaletami użytkowymi, ale być może dach Creatona wygląda równie dobrze bądź nawet lepiej niż Tegalit i stąd moja prośba o zdjęcia. Będę wdzięczny za pomoc.

Pozdrawiam

Rafał

kaelo
15-09-2008, 15:35
My zdecydujemy się na creaton domino albo koramic actua. Zdjęcia są na www producentów. Tegalit jest ładny i tańszy, ale nikt nam jakoś nie chce ułożyć :). Nie mieliśmy szczęścia do sprzedawców.
JK102, my też powiększamy łazienkę na górze kosztem sypialni, dodatkowo na całej długości zabudowujemy jętki żeby powstał stryszek (bo faktycznie miejsca gospodarczego jest niewiele); nie zakładamy rolet; okna będą drewniane w kolorze sosny; powierzchnia poddasza powyżej 1,9m - 81,2m2 (podłogi 100,4m2); budujemy się pod W-wą

JK102
16-09-2008, 10:26
Dzięki za odpowiedź! Być może zdecydujemy sie na częściowe podpiwniczenia, ale stryszek też warto rozważyć. waham się co do okien, bo jednak większość odradza okna drewniane( droższe i konieczność konserwacji co kilka lat), natomiast moim zdaniem sa duzo ładniejsze, niektóre PCV drewnopodobne wyglądają tandetnie. Co do dachówek, to znalazłam sporo niepochlebnych opinii na forum na temat firmy Creaton. JK

KToSZ
18-09-2008, 10:26
Dzień dobry :)

Chciałabym się przywitać na tym forum :). Jednocześnie ogromne dzięki dla uczestników ;). Dzięki Wam jesteśmy z rodziną bliżej podjęcia kluczowej decyzji w kwestii wyboru projektu. Mam do Was ogromną prośbę, jeżeli to możliwe to czy moglibyście przesłać fotki z waszych inwestycji na maila [email protected]? Wszystkie opinie milew idziane i co tu dużo kryć na wagę złota. Choć forum jest dla mnie źródłem wiedzy i mnóstwo moich pytań znalazło odpowiedzi to im więcej uwag tym lepiej :).
Do części z Was napisałam maile a do części stosuję 'otwarty' apel o podzielenie się wiedzą z "żółtodziobem".
Jeszcze raz wielkie dzięki, gdyby nie to forum nie wpadłabym na trop tych pięknych projektów.
Serdecznie pozdrawiamy
Kasia Tomasz i Szymon ;)

JK102
21-09-2008, 19:04
Czy cena za stan surowy otwarty 230 tys. brutto ( budowany z ytonga) to według was do przyjęcia? Możecie napisać ile wy płaciliście za ten etap !

kizior11
01-10-2008, 20:30
Witam.
Jestem w trakcie robienia dachu Tegalitem .
Czy ktoś z was robi instalację odgromową?

**aga**
07-10-2008, 16:12
Witam.
Jestem w trakcie robienia dachu Tegalitem .
Czy ktoś z was robi instalację odgromową?


Jeżeli chodzi o instalację to my robimy - mamy wycenioną na 4,5 - 5 tys.

Ja mam do Wasinne pytanie = proszę napiszcie mi jaki zamontowealiście, montujecie okna!!!!
My mamy różne wyceny - najdroższe wychodzą drewniane - ok. 50 tys zł !!!:(
Aluminiowe - podobnie
Najtaniej PCV - białe - ale mi to zupełnie nie pasuje :( Czy jak ktoś zakładał
pcv - to brał z okelina czy kolor ?
Prosze napiszcie - ewentualnie podajcie u którego Producenta zamawialiście - bo mój mąż już nie ma do mnie siły :-?
Okna - tez troszkę funkcjonalnie pozmienialiśmy:)

dzięki za szybki odzew
pozdrawiam

acca5
07-10-2008, 19:58
czy można prosić o fotki waszej budowy- choćby do dachu?
proszę , lubię te projekty i bardzo mi sie podobają, czekam na najnowsza wersję projektu wzorowanego na drewnianym "z Widokiem"ten mnie urzekł najbardziej jako dom mały a wygodny.

JK102
07-10-2008, 20:34
Chcę sie dołączyć do prośby acca5! Zwłaszcza jeżeli ktoś z was powiększał okna w kuchni w Doskonałym , nie wiem czy to dobrze wygląda ?
Czy zmienialiście coś w konstrukcji domu, chodzi mi głównie o zmniejszenie ilości stali ( wg projektu 7 ton ). Obecnie czekam na wycene dachu, czy możecie napisać ile was kosztował dach, bo nie wiem czego sie spodziewać. Nasz dekarz chce robić całość łącznie z więźbą. Ja zaczynam budowę dopiero na wiosnę. POZDRAWIAM!

TAM1211
08-10-2008, 19:01
Witam wszystkich serdecznie, my również dołączyliśmy do grona miłośników Doskonałego.
Jesteśmy posiadaczami projektu "DOSKONAŁY EN" - w trakcie uzyskania PnB.
Odnośnie wielkości okien w kuchni to w tej wersji Doskonałego zaprojektowano wyższe okna tzn 90cm wysokości :D

KWG
14-10-2008, 15:13
Witam,

jestem pod wrażeniem projektu "Z charakterem". Dzięki uprzejmości jednego z budujących oglądałam go na etapie budowy, stan otwarty z dachem. Pustka nad salonem robi wrażenie. Jednak pokoje na górze są według mnie zdecydowanie za małe. Problemem jest też garaż na jeden samochód. Więc tak sobie wykombinowałam żeby poszerzyć i wydłużyć całość 2 metry. Architekt wyraża zgodę na takie zmiany, gorzej z kosztami. Firma z Bartyckiej wyliczyła je na 13 tys. zł. :( Czy ktoś z Was dokonywał może zmian konstrukcyjnych?

paseczek
14-10-2008, 20:33
...

JK102
15-10-2008, 10:15
Jeżeli 13 tys. to cena za zmiany w projekcie, to moim zdaniem bardziej opłaca sie zrobić projekt gotowy. Każda zmiana , zwłaszcza tak poważna może całkowicie wypaczyć wygląd domu i to juz nie będzie "dom z charakterem" tylko zupełnie coś innego. Ja bym się bała tak dużych zmian. Zastanów się nad Doskonałym 2, ma 2 stanowiska garażowe i jest w podobnym stylu.

goszia
15-10-2008, 20:34
Jestem zainteresowana projektem domu "z charakterem " ale "2", czy ktoś może już go buduje?

JK102
17-10-2008, 11:29
Dostaliśmy wycene dachu w Doskonałym 2. Za całość łącznie z oknami , rynnami, itd., ale bez więźby 55 tys., z więźbą 88 tys. Czy według Was to kosmos, czy do przyjęcia?

acca5
17-10-2008, 13:42
Jakoś tak kosmicznie no chyba że 400m2 ma dach. czy widzieliscie najnowszą propozycję Domów Wizji- taka jeszcze nie gotową-wersja robocza- zapowiada sie super- mały domek z nutą współczesności
http://images26.fotosik.pl/285/85656cb01c3a7ba6m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=85656cb01c3a7ba6)
http://images38.fotosik.pl/20/588128694601f257m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=588128694601f257)
[/img]

goszia
18-10-2008, 09:10
Witam forumowiczów :D , przeszukałam posty i widze że wiekszość z was buduje Doskonały a my z męzem jednak zdecydowaliśmy się na domek z charakterem 2, zaczniemy na wiosne bo jeszcze musimy przebrnąc przez papiery.
Komen dzięki za fotki domek zapowiada się naprawde bardzo fajnie jeżeli masz jeszcze jakieś to poproszę. Troszke się obawiam tych wielkich okien.. :( ale cały układ w domku bardzo mi odpowiada i pasuje do naszej działki.

acca5
18-10-2008, 18:43
Prosze pokażcie fotki Domów Wizji- jak to wyglada w rzeczywistości- proszę :oops: bardzo :roll:

kakusek
19-10-2008, 09:46
acca5 a gdzie mozna zobaczyc cos wiecej o tym nowym projekcie z domyzwizja? Jakos na ich stronie nie moge tego znalezc.......
tez przylaczam sie do prosby o fotki-kochani pochwalcie sie swoimi domami z tej pracowni-prosze :D ja co prawda rozwazam dom w passiflorze z www.archon.pl ale jeszcze nie kupilam projektu wiec sprawa jest otwarta :D

acca5
19-10-2008, 16:26
Mogę podeslać na priv tylko- dostałam e-mailem ale dopiero jutro

kakusek
19-10-2008, 18:30
acca5 to bardzo prosze :D Moj mail (jezeli jest potrzebny): [email protected]

wiki:)
23-10-2008, 08:48
ja tez poprosze o fotki doskonalego [email protected]
z gory dziekuje

mykellka
23-10-2008, 14:18
ja też poproszę o zdjęcia - [email protected]

maciekp
27-10-2008, 19:56
Do budujących Doskonałego...
Czy ktoś z Was wyrównał poziomy salonu i kuchni/komunikacji?

Jak to wygląda w rzeczywistości?

papajoe
28-10-2008, 19:34
Witam,

jak ktoś buduje doskonałego w okolicy Warszawy to chetnie pozbęde sie 7m dwuteownika IPE 220 potrzeba tylko 5,1m ale na skłałdzie sprzedają kawałki
12m i zostało mi 7m , transport i cena do uzgodnienia

dwuteownik jest juz zabezpieczony antykorozyjnie


pozdr

Tomek

soczzi
11-11-2008, 19:18
Witam :lol: My również zamierzamy zakupić projekt domu doskonały. Mam pytanie czy ktoś w okolicach Krakowa buduje dom wg projektu pracowni domy z wizją ?? Jeśli to możliwe bardzo proszę o jakieś fotki na emai od osób które budują bądź już zbudowały dom. Proszę również o opinie na temat jego funkcjonalności. P.S Pozdrawiam wszystkich budujących i trzymam kciuki :)

tynka
11-11-2008, 19:30
ja też się przyłączam....poproszę ............bardzo ..... :) o real zdjęcia tych domków
nie wiem jak to będzie, bo mieliśmy już 1000 innych pomysłów po drodze, ale wszystko wskazuje na to, że chyba ..........zaczynamy!!!
pozwolenie jest, ekipa budowlana prawie, jakaś suma na rozpoczęcie też,

chyba trochę zaszaleliśmy: nasz domek to Z KLASĄ 1 :D
z klasą to on jest, a raczej będzie mam nadzieję, ale raczej nie domek tylko......
a może przytoczę rozmowę z majstrem: " Wie pan, trzeba by tu taki domeczek wybudować" , na co majster bierze plan i " łooo panie, jaki to domeczek!!?? toć to KAMIENICA!!" :D :D :roll:

a po dokładnych oględzinach planu w celu jego wyceny majster pyta nas:
" a co wy na wojnę się wybieracie?" my wielkie oczy :o " jak to?dlaczego? " pytamy, a pan majster: " no przecie wy bunkier budujecie!! toć tam tyle stali, jak u Niemca!! czy ja o czym nie wiem? wojna idzie czy co? No w każdym razie nie musicie się bać jakichś tam trzęsieńi ziemi, bo miasto runie a ten wasz bunkier dalej będzie stał" :D :lol:

majster ma niezłą gadkę, ale nam miny zrzedły-szukamy najtańszej stali
może wy pomożecie!!

JK102
12-11-2008, 17:22
a po dokładnych oględzinach planu w celu jego wyceny majster pyta nas:
" a co wy na wojnę się wybieracie?" my wielkie oczy :o " jak to?dlaczego? " pytamy, a pan majster: " no przecie wy bunkier budujecie!! toć tam tyle stali, jak u Niemca!! czy ja o czym nie wiem? wojna idzie czy co? No w każdym razie nie musicie się bać jakichś tam trzęsieńi ziemi, bo miasto runie a ten wasz bunkier dalej będzie stał" :D :lol:

majster ma niezłą gadkę, ale nam miny zrzedły-szukamy najtańszej stali
może wy pomożecie!!

Mamy ten sam problem z Doskonałym 2, nasz majster mniej więcej też się tak odniósł do problemu. W konstrukcji domu jest 7 ton stali, podobno wystarczy 2 tony, to różnica w kosztach około 20 tys. Ale atak nuklearny wytrzyma. Umówiliśmy się z naszym kierownikiem budowy ( zaprzyjaźniony inżynier), że dokona niezbędnych wyliczeń i ograniczy maksymalnie ilość stali w konstrukcji. Zmiany będą nanoszone w dzienniku budowy. Życzę powodzenia !

tynka
14-11-2008, 17:09
u nas jest 10ton!!! masakra! nawet podjazd do garażu jest zaprojektowany pod wjazd czołgu albo jakiegoś innego pojazdu opancerzonego.
Mam nadzieję, że nam też kierownik pomoże
Mam ogromną prośbę, bo mimo, że nie budujemy tego samego domu, to wykonanie i materiały są zapewne podobne-byłabym ogromnie wdzięczna, gdybyś napisał z czego jeszcze można uszczknąć, tak by niemożliwie stało się realnym. Wszelkie podpowiedzi waszego kierownika również mile widziane.
A tak poza tym, jaki masz rodzaj pustaka w planie? bo my tego, który jest przewidziany nigdzie nie możemy znaleźć

paseczek
14-11-2008, 18:52
Najlepiej wybudujcie dom w technologii podobnej do większej części "Wielkiego Muru Chińskiego" - czyli w większości z trzciny i gliny. Przecież stoi do dziś.

Ilość stali rzeczywiście jest przesadzona, ale nie da się jej ograniczyć o 70%
Można ująć kilka prętów z fundamentów, nie zrobić wieńca na ścianie fundamentowej. Zamiast belki dwuteowej i rur kwadratowych zrobić żelbetowe (ale i te trzeba zazbroić). Można też dach podeprzeć drewnianymi belkami o odpowiednich przekrojach - ale i za nie trzeba zapłacić. Ogromna oszczędność (głównie stali) da zmiana stropu na gęstożebrowy.
Za zmiany projektant też weźmie swoje.
Kierbudowi który powiedziałby mi że można dać 2 tony stali zamiast 7, :-? tego samego dnia podziękowałbym za współpracę.
Można próbować zaoszczędzić ale waszemu brak umiaru.

JK102
14-11-2008, 20:08
Najlepiej wybudujcie dom w technologii podobnej do większej części "Wielkiego Muru Chińskiego" - czyli w większości z trzciny i gliny. Przecież stoi do dziś.

Ilość stali rzeczywiście jest przesadzona, ale nie da się jej ograniczyć o 70%
Można ująć kilka prętów z fundamentów, nie zrobić wieńca na ścianie fundamentowej. Zamiast belki dwuteowej i rur kwadratowych zrobić żelbetowe (ale i te trzeba zazbroić). Można też dach podeprzeć drewnianymi belkami o odpowiednich przekrojach - ale i za nie trzeba zapłacić. Ogromna oszczędność (głównie stali) da zmiana stropu na gęstożebrowy.
Za zmiany projektant też weźmie swoje.
Kierbudowi który powiedziałby mi że można dać 2 tony stali zamiast 7, :-? tego samego dnia podziękowałbym za współpracę.
Można próbować zaoszczędzić ale waszemu brak umiaru.

Niestety nie jestem inżynierem, więc mogę się tylko opierać na opinii fachowców. Nie wiem, czy wystarczą 2 czy 3 tony stali, ale 7 to zdecydowanie za dużo. oczywiście to nasze pieniądze, ale jeżeli można na czymś zaoszczędzić to czemu nie. Dom jest generalnie drogi w budowie, jak ktoś doradzi, gdzie można rozsądnie oszczędzić, to trzeba wykorzystać. Chcę zaznaczyć, że nie jest to opinia tylko naszego technika, który będzie nam budowł dom, ale jeszcze dwóch inżynierów budownictwa lądowego z doświadczeniem, czynnych zawodowo , prywatnie są to nasi znajomi. Oni mają swoje zdanie na temat obliczeń konstrukcyjnych, oczywiście nie jest żadnym błędem wpakowanie tam 7 ton stali, bo pewnie można nawet 15, tylko po co ? Ale wymaga to niestety pracochłonnych obliczeń, masz rację, że także to kosztuje ( ale jak pisałam obliczeń dokona znajomy - sam sie zaoferował, więc może skóry nie zedrze). Budowę dopiero zaczynamy na wiosnę, na razie nie mam tych obliczeń, sama jestem ciekawa ile tam tej stali wyjdzie. A co do ekipy, to sie boję , że oni ze mnie mogą zrezygnować, bo maja bardzo dobra opinię, polecani byli nam przez inne osoby, myślę, że można im zaufać. Na razie rozstrzygam problem - czym grzać ? ( chodzi o c.o. oczywiście :wink: !

JK102
14-11-2008, 20:19
A tak poza tym, jaki masz rodzaj pustaka w planie? bo my tego, który jest przewidziany nigdzie nie możemy znaleźć

Napisali : pustak ceramiczny 25 cm. Nasz pan majster proponował ytonga, ale wyszło makabrycznie drogo, szczęśliwie dla nas potem stwierdził, że z ytonga sie nie da! A on sie tym zmartwił, nie wiem czemu. Nie pomogę w innych sprawach, bo zaczynamy na wiosnę.

tynka
16-11-2008, 10:08
w końcu znaleźliśmy również nasze-były jakoś dziwnie zapisane, dlatego mieliśmy problem ze znalezieniem-nasze to u-220.
jeśli mogę zapytaćna ile dogadaliście się z murarzami? (chodzi mi o stan surowy z dachem) i czy macie upatrzone jakieś źródło dobrych cenowo materiałów? Gdzie zamierzacie kupić stal? Mam wiele pytań, ale jesteśmy na podobnym etapie budowy (planów budowy :wink: ) i może macie już upatrzone pewne rzeczy
pozdrawiam

JK102
17-11-2008, 15:11
w końcu znaleźliśmy również nasze-były jakoś dziwnie zapisane, dlatego mieliśmy problem ze znalezieniem-nasze to u-220.
jeśli mogę zapytaćna ile dogadaliście się z murarzami? (chodzi mi o stan surowy z dachem) i czy macie upatrzone jakieś źródło dobrych cenowo materiałów? Gdzie zamierzacie kupić stal? Mam wiele pytań, ale jesteśmy na podobnym etapie budowy (planów budowy :wink: ) i może macie już upatrzone pewne rzeczy
pozdrawiam

Budujemy różne domy, więc cena za robociznę murarzy będzie nieporównywalna. Natomiast otrzymałam wycenę za dach - facet policzył sobie więźbę na 130 zł/m2, dachówka , robocizna, okna , rynny itp. - ok. 210 zł/m2. Podziękowałam panu grzecznie, bo chyba trochę przesadził. W sumie dach dwuspadowy, z jedna lukarną ( co prawda z dość drogą dachówką i wykończeniem lukarny blachą aluminiową ) kosztowałby mnie 88 tys. Więc szukam dalej wykonawcy. Dzisiaj rozmawiałam z moim majstrem, podobno ceny w hurtowniach na materiały budowlane ( w tym stal ) znacząco spadły :D

tynka
17-11-2008, 21:20
dzięki JK,
wiem,że cena może być inna, ale chciałam mieć jako takie porównanie. Od nas murarze chcą 65tys z położeniem dachu, ale chyba bez wykopu fundamentów ( dokładne uzgodnienia będą na dniach i dlatego wolałabym mieć jako takie rozeznanie. Materiału nie liczę - chodzi mi tylko o robociznę

paseczek
17-11-2008, 21:34
to świetna cena jeśli robią dobrze - bierz ich.

ania74
18-11-2008, 18:53
Mam zamiar budować już trzeci dom w swoim życiu i Doskonałego bym nie wybrała chodzi o dolną garderobę której wcale nie ma.Każdy ma swój gust domy z tego biura uważam za całkiem przyzwoite ale zawsze coś mi się nie podoba.Np schody w tych projektach wcale mi nie podeszły.Ale jak wspomniałam wcześniej całe szczęście że każdemu podoba się coś innego:)Powodzenia

resident.mgr
01-01-2009, 11:08
Gdzie sie budujecie, bo my w okolicach Sieradza, w okolicy jest już taka realizacja, dostałam zdjęcia, wygląda super, ale ja wolałabym cieplejszą kolorystykę. Pozdrawiam JK.

Witam,
bede wdzieczny za podeslanie posiadanych zdjec na mijego mejla
[email protected]

pozdrawiam

acca5
01-01-2009, 11:34
Ja też proszę o fotki na maila -chociaż dwie z perspektywy. Bardzo proszę.
[email protected]

wiki:)
01-01-2009, 16:36
ja tez poprosze zdjecia doskonalego [email protected]
z gory dziekuje :D

paseczek
03-01-2009, 19:15
acca5 - wybudowałaś "Doskonałego" pod Zieloną Górą ?
a może ktoś inny buduje bliżej dolnego śląska ??