PDA

Zobacz pełną wersję : projekt RUBIN pracownia MG PROJEKT



Strony : [1] 2 3 4 5 6

zybex
12-03-2007, 22:01
Witam wszystkich !!
Czy ktoś już odkrył nowy projekt jakim jest RUBIN z MG Projekt.
Domek jest przyjemny , ale obawiam się , że jak kazdy nowy - zawierający błędy , które ujawnią się w trakcie zmagań z budową !
Kilka postów dotyczących budowy kilku innych projektów z tej pracowni - potwierdza informację o błędach - np Faworyt .
A poza tym cały czas czytam niepochlebne opinie o kontakcie z Firmą MG .
To rodzi obawy.
Tym niemniej proszę o opinie o samym projekcie - Domek chyba nie jest tani , ale wydaje mi się , że warty przynajmiej rozważenia za i przeciw!
Proszę wszystkich , o opinie na temat projektu - pozwoli to dostrzec to - czego sam nie dostrzegam , a Wam ewidentnie objawiają się słabości tej konstrukcji
Pozdrawiam

zybex
12-03-2007, 22:03
I jeszcze link
http://www.mgprojekt.com.pl/domki/rubin/widok2.php

basia37
13-03-2007, 10:06
Już podjęłam temat tego domu na forum w niedzielę ,ale chyba każdy ma już dość dworków Uważam ,że projekt jest ciekawy a robiąc zimną elewacje w kol.popiel i
pomarańcz (np) doda mu się i nowoczesności i będzie całkiem fajny.Ja mam do wyboru ten lub Komfortowy z tej pracownI
Pzdrawiam

Gizela
20-04-2007, 09:59
Witam wszystkich 8) może jest ktoś kto również ma mieć RUBINA ?

tomek.lichter
08-06-2007, 19:30
Witam wszystkich.
Jestem nowym uczestnikiem tego Forum i proszę o informację czy jest ktoś kto rozpoczoł lub planuje budowę domu RUBIN wg projetku pracowni MG PROJEKT.
Jestem z Wałbrzycha koło Wrocławia.
Pozdrawiam i czekam na odzew :wink:

mrsmall
19-07-2007, 21:40
Witaj

Bardzo mocno sie nad nim zastanawiam. Do chwili obecnej nie znalazlem projektu, ktory bardziej by mi pasowal, ale nie ukrywam, ze obawiam sie ze wzgledu na znaczek "NEW", ktory ma obok siebie...

W chwili obecnej zbieram dopiero papaiero do pozwolenia na budowe wiec mam jeszcze chwile na podjecie ostatecznej decyzji.

Jakie sa Twoje spostrzezenia na temat tego projektu?

Pozdrawiam

Gizela
20-07-2007, 08:56
Hy, a myslałam, że tylko mnie się podoba Rubin 8) projekt to moje marzenie. Nie boję się NEW a to dlatego, że czas pokazuje co brakuje w poprzednich projektach. Nowe projekty powstają bo widocznie takie jest zapotrzebowanie. Teraz każdy chce mieć: spiżarkę (to wie każda Pani domu, że to teraz niezbędne), kuchnię połączoną z jadalnią i salonem (bo tam tkwi całe centrum atomowe :D ), dodatkowy pokój, np dla babci lub przyszłego nażyczonego córki, koniecznie na dole, tak dla porządku, ogrzewanie cóż najlepiej czysto i schludnie na gaz ale tanio i bez skąpstwa to napewno na paliwo stałe np ekogroszek (nie chcę potem wmawiać gościom, że 17 stopni to temperatura optymalna i zalecana przez lekarzy, mnie jest zimno), więc musi być kotłownia, garaż z domem bo daleko chodzić nie trzeba, w garażu trochę miejsca na rowery, opony itp, na drugie auto, bo co żona gorsza? jak to mówi mój mąż, no i jeszcze tarasik, koniecznie zadaszony, w upalne dni to ważne a kominek na tarasie to też super tak pod wieczór, duże okno widokowe i antresola, wszystko doświetlone. Na górze dowolnie mozna szaleć i są wszędzie okna. Można mieć dużą sypialnię nad garażem (daleko od dzieci :wink: ) pralnię z suszarnią i np biblioteczkę lub pokoik DVD(w dzisiejszych czasach to bardziej na czasie) to wszystko powinno być w domu a ten to ma :0 a tak poza tym to fajnie mieć coś co nie jest aż tak powszechne. Zrobić czy dodać coś super w wykończeniu. Ja myślę o kolorach bardziej kontrastujących co i bardziej ożywi dom. Przecierz to Rubin w samej nazwie tkwi szlachetność koloru czerwonego Pozdrawiam.

imported_MICHAŁ2
18-09-2007, 12:15
WITAM BARDZO SERDECZNIE!!NAM RÓWNIEŻ SPODOBAŁ SIĘ TEN PROJEKT.JESTEM CIEKAWY, CZY JEST JUŻ JAKAŚ OSOBA , KTÓRA GO BUDUJE LUB WYBUDOWAŁA I CHCE SIĘ PODZIELIĆ SWOIMI ODCZUCIAMI. BĘDĘ CZEKAŁ CIERPLIWIE . :D
POZDRAWIAM

tomek.lichter
18-09-2007, 20:51
Witaj.
Mineło sporo czasu od kiedy pytałem o budowę Rubina.
Kupiłem projekt trochę pochopnie a następnie musiałem go zmianić bo zmiany jakie chciałem do niego wprowadzić (rozbudowa) okazały się zbyt drogie w realizacji.
Ostatecznie wybrałem inny większy dom.
Ale gdybyś był zainteresowany mogę Ci sprzedać kompletną dokumantację (4 egzemplarze) tego projektu po dużo niższej cenie niż oferowana przez pracownię.
Pozdrawiam
Tomek Lichter

imported_MICHAŁ2
19-09-2007, 18:12
WITAM!!JESTEŚMY ZAINTERESOWANI TYM DOMKIEM ACZKOLWIEK OSTATECZNEJ DECYZJI JESZCZE NIE PODJĘLIŚMY. PRZED KUPIENIEM PROJEKTU CHCIELIBYŚMY SIĘ DOWIEDZIEĆ, CZY PROJEKT ZAWIERA JAKIEŚ BŁĘDY, NA CO ZWRÓCIĆ UWAGĘ, CO WARTO ZMIENIĆ. DLATEGO SZUKAMY OSOBY BUDUJĄCEJ RUBINA. MAMY NADZIEJĘ, ŻE ODEZWIE SIĘ OSOBA, KTÓRA TEN DOM JUZ WYBUDOWAŁA :D
POZDRAWIAM

tomek.lichter
20-09-2007, 10:00
jasne
w takim razie powodzenia i w razie czego oferta jest aktualna
pozdrawiam
Tomek

imported_MICHAŁ2
21-09-2007, 10:18
WITAM!!TOMKU, CZY MOŻESZ POTWIERDZIĆ, ŻE ŚCIANA KOLANKOWA W TYM PROJEKCIE WYNOSI 114CM? :)

imported_MICHAŁ2
21-09-2007, 11:44
I JESZCZE JEDNA JEST CHYBA 96 CM?

imported_MICHAŁ2
01-10-2007, 18:10
SZKODA, ŻE WĄTEK SIĘ NIE ROZWIJA :(
MOŻE CHOCIAŻ KTOS NAPISZE, CO SĄDZI O TYM PROJEKCIE :wink:

INWESTORKA71
01-10-2007, 18:46
Powiem tak! Projekt jest supeeer.Był moim faworytem i gdyby nie wygrał dom parterowy "KOMFORTOWY" też MG projekt pewnie już byłby w budowie .Masz kase, stawiaj jest naprawdę fajny
Pozdrawiam

artbor
29-10-2007, 13:28
Dla mnie projekt RUBIN jest super. Przymierzam się żeby właśnie ten projekt realizować.
Czy ktoś to buduje.
Może ktoś ma jakieś krytyczne uwagi.

artbor
29-10-2007, 13:32
Jak wam się podoba otwarta przestrzeń nad salonem?
Kombinuję żeby z niej zrezygnować i obniżyć dach nad nią na płaski bez wykuszu.

INWESTORKA71
29-10-2007, 20:02
Witam. "RUBIN" to jeden z najładniejszych projektów.Mieliśmy zamiar go budowac i pewnie tak by się stało ,a le zmieniliśmy koncepcję i budujemy parterówkę "KOMFORTOWEGO".Właśnie ta antresola i piękny taras nas kusiły Uważam,że rozwiązanie pomieszczeń jest idealne Pare zmian bym zrobiła np.w pomieszczeniu gospodarczym za garażem kotłownie a na jej miejscu np.pralne z suszarnią.Wiąże sie to chyba z dodatkowym kominem ale chyba warto(nie będzie się tak kurzyło w domu) :wink: Pozdrawiam

imported_MICHAŁ2
02-11-2007, 21:25
WITAM! NAM RÓWNIEŻ BARDZO PODOBA SIĘ RUBIN. DOM JEST PRZESTRONNY, MA PIĘKNE OKNO W SALONIE ( NIESPOTYKANE W INNYCH DOMACH), WYSOKOŚĆ ŚCIANY KOLANKOWEJ POWODUJE, ŻE SKOSY NIE BĘDĄ ZBYT UCIĄŻLIWE . TEN DOM MA W SOBIE TO COŚ, CO SPRAWIA, ŻE CHE SIE TAM ZAMIESZKAĆ :D

32zetka
09-11-2007, 09:10
Witam,
Ja wraz z mężem buduję Rubina z pracowni MGProjekt. Ściany już prawie stoją, a za dwa tygodnie zaczynamy kłaść więźbę i dach (oby zima była łagodna jak zeszłego roku). Projekt jest super. Dokonaliśmy parę zmian w projekcie, żeby dostosować go do naszych potrzeb. Przeprowadzkę planujemy na przyszłorocze wakacje.
Czy ktoś też jest już na etapie budowy? Chętnie wymienię się dotychczasowymi doświadczeniami.
Wkleiłabym zdjęcia, ale jeszcze nie wiem jak, bo to mój pierwszy wpis na forum.
Pozdrawiam

Gizela
09-11-2007, 13:48
o widze, że nas przybywa. Ja ciągle jestem na etapie działeczki ale się przymierzam, przymierzam :lol:

GUZIKI
09-11-2007, 20:59
Witam serdecznie.
W końcu ktoś się zabrał za budowę Rubina! My jesteśmy zachwyceni tym projektem i wlaśnie jesteśmy na etapie rozmów z pracownią i umawiania się na jego adaptację.
Pozdrawiamy i gratulujemy świetnego gustu :)

GUZIKI
09-11-2007, 21:05
32zetka buduje już ten dom
http://forum.muratordom.pl/post2152200.htm#2152200
Pozdrawiam

GUZIKI
09-11-2007, 21:10
Jak wam się podoba otwarta przestrzeń nad salonem?
Kombinuję żeby z niej zrezygnować i obniżyć dach nad nią na płaski bez wykuszu.

Dla mnie ona (otwarta przestrzeń), jest właśnie najważniejsza w tym projekcie. Myślę, że po jej zabudowaniu musiałbyś zmienić również wymiary tego wielkiego okna w salonie. Nie potrafię sobie wyobrazić, jak zamierzasz nad zabudowaną antresolą obniżyć jeszcze dach?

GUZIKI
09-11-2007, 21:13
Temat projektu Rubin, poruszono juz na forum Muratora. Może tam znajdziesz kogoś, kto już się zabrał za jego budowę: http://forum.muratordom.pl/post2152225.htm#2152225

GUZIKI
09-11-2007, 21:19
...
Może ktoś ma jakieś krytyczne uwagi.

Moim zdaniem za długa jest trasa z garażu do np. kuchni lub sieni. Z zakupami to dość spora wyprawa. Musisz przejść przez pomieszczenie gospodarcze, potem przez kotłownię, aby ostatecznie udać się w kierunku np. kuchni. Dlatego my mamy zamiar zamienić miejscami łazienkę z kotłownią. Wtedy do nowej kotłowni (w miejscu dawnej łazienki) możnaby przenieść drzwi wejściowe z garażu. No i kotłownia pełniłaby przy okazji rolę wiatrołapu.

imported_MICHAŁ2
11-11-2007, 11:02
WITAM BARDZO SERDECZNIE!!BARDZO SIE CIESZĘ, ŻE ZNALAZŁY SIĘ OSOBY, KTÓRE BUDUJĄ RUBINA Z MG PROJEKT! :D JA RÓWNIEŻ JESTEM TYM PROJEKTEM ZCHWYCONY

imported_MICHAŁ2
11-11-2007, 11:12
WITAM !ZGADZAM SIĘ Z ,,GUZIKI'' NA TEMAT ZAMIANY KOTŁOWNI Z ŁAZIENKĄ. TO BARDZO DOBRY POMYSŁ!! 8)
MYSLĘ, ŻE ŁAZIENKA ZYSKUJE METRY, OKNO A PRZEJŚCIE DO GARAZU JEST RÓWNIEŻ DYSKRETNIE SCHOWANE.

32zetka
14-11-2007, 08:47
Witam,
Jestem szczęśliwą "budowniczką" Rubina. Prace rozpoczęliśmy z mężem w lipcu. Ściany już stoją i zaczynamy budowę dachu. Zainteresowanym mogę przesłać zdjęcia, chyba że ktoś powie mi jak je umieścić na forum to tak zrobię.
Projekt jest super! Jak tylko go go zobaczyliśmy z mężem to od razu kupiliśmy i zabraliśmy się do budowy. Zmian wielkich nie robiliśmy bo byliśmy zadowoleni z większości rozwiązań.
Pozdrawiam

Gizela
14-11-2007, 09:00
Witam,
Jestem szczęśliwą "budowniczką" Rubina. Prace rozpoczęliśmy z mężem w lipcu. Ściany już stoją i zaczynamy budowę dachu. Zainteresowanym mogę przesłać zdjęcia, chyba że ktoś powie mi jak je umieścić na forum to tak zrobię.
Projekt jest super! Jak tylko go go zobaczyliśmy z mężem to od razu kupiliśmy i zabraliśmy się do budowy. Zmian wielkich nie robiliśmy bo byliśmy zadowoleni z większości rozwiązań.
Pozdrawiam
A jak kształtuja się koszty budowy. Czy wycena pracowni znajduje jakieś pokrycie w rzeczywistości. Nie ukrywam, że trochę wypowiedź "jak bym wygrał w totka to bym budował" trochę mnie przeraziła :roll:

32zetka
14-11-2007, 09:18
Kosztorys pracowni nijak się ma do rzeczywistości. Ale wydaje mi się, że to zależy też od regionu w jakim się buduje i od tego czy budujesz systemem gospodarczym, czy zatrudniasz firmę.
My z mężem budujemy się w kujawsko-pomorskim systemem gospodarczym. Zatrudniamy dwóch majstrów i sami też pomagamy. Obliczyliśmy przy tym co już wydaliśmy i co jeszcze trzeba zrobić, że zmieścimy się w 400 tys.

rafus2076
21-11-2007, 21:08
Nam rowniez podoba sie projekt Rubin i w zwiazku z tym bylibysmy wdzieczni za wyslanie zdjec z realizacji na adres [email protected]

jerrry
26-11-2007, 20:15
Hej Ja też buduję rubina.Na razie etap pozwolenia na budowę.
Rozwiązanie z tą łazienką zamiast kotłowni ma tez wady. Po pierwsze rozdzielamy kominy spalinowe Kominek i komin od pieca. Jak są połączone to można łatwiej je wymurować. Bo mamy dwa duże przekroje kanałów obok siebie. Kanał wentylacyjny ma 14x14 a taki spalinowy przy paliiwe stałym to 20x20. Po drugie jeżeli ma być piec na paliwo stałe to potrzebana jest spora kotłownia zeby móc trzymać np. na zapas kilka worków eko groszku.
Z drugiej strony światło dzienne w łazience to fajna sprawa.
Pozdrawiam wszystkich którzy budują rubina

imported_MICHAŁ2
27-11-2007, 17:36
WITAM WSZYSTKICH BARDZO SERDECZNIE!!MOŻE MAŁE WYJAŚNIENIE W KWESTII ZAMIANY ŁAZIENKI Z KOTŁOWNIĄ: OCZYWIŚCIE JA MIAŁEM NA MYŚLI POBUDOWANIE MAŁEJ PIWNICZKI, DO KTÓREJ MOŻNA PRZENIEŚĆ KOTŁOWNIĘ A W JEJ MIEJSCE ZROBIĆ ŁAZIENKĘ. W MIEJSCU ŁAZIENKI BĘDZIE ZATEM MAŁY WIATROŁAP A TAM PRZEJŚCIE DO GARAŻU I ZEJŚCIE DO PIWNICY.TAK WIĘC KOMINY CHYBA POZOSTANĄ TAM GDZIE SĄ PIERWOTNIE W PLANIE.
JERRY WITAMY W GRONIE ,, RUBINÓW''

jerrry
27-11-2007, 18:00
No tak to wiele wyjaśnia. Piwnica ma też tą zaletę że w razie braku prądu masz grawitacyjną cyrkulację ciepłej wody w c.o. i ciepło w domu. Można się z tego śmiać ale jak już budować dom to trzeba zakładac różne sytuacje. Ja myślałem o tym żeby te schodki które są z kotłowni do garażu usytuować pomiędzy kotłownią a garażem. Ale muszę to wjaśnić z jakimś specem od instalacji co, bo nie wiem, czy obniżenie poziomu pieca o 30 cm w stosunku do reszty instalacji da efekt cyrkulacji grawitacyjnej. ?
pozdr

imported_MICHAŁ2
27-11-2007, 18:26
JERRY, CZY PLANUJECIE JAKIEŚ ZMIANY WEWNĄTRZ DOMKU? :wink:
MASZ POMYSŁ NA ZASŁONIĘCIE TEGO PIĘKNEGO OKNA W SALONIE?

jerrry
28-11-2007, 11:04
Okno w salonie za dnia będzie super ale w nocy faktycznie troche może być kłopotliwe. Nie podjąłem jeszcze decyzji, na razie chodzi mi po głowie jakaś udrapowana materia, nie w formie typowych zasłon ale jakiejś sieci czegoś takiego. Nie będa robił żadnych żaluzji ani rolet, chyba. Co do zmian wewnątrz to nie bardzo jest z czym poszaleć. Troche mogłaby być moim zdaniem większa sypialnia główna ale chyba zostawię ja taką jaka jest. Również brakuje mi garderoby w pokojach dziecinnych ale też nie bardzo jest jak ją wykonstruować. Nie będę na pewno za to dzielił pomieszczenia nad garażem. Zostawię je jako jedno i w razie czego tutaj może zrobię sypialnię główną. W sumie ustawienie ścian wewnętrznych zostawiam sobie na później.
Zrobiłem jedną zmianę w projekcie. Wykusz przy jadalni taki trojgraniasty wyprostowałem i zrobiłem go po prostokącie.
A Ty (Wy) jakie masz pomysły na wnętrze?

imported_MICHAŁ2
28-11-2007, 12:39
FAKTYCZNIE OKNO W SALONIE JEST PIĘKNE I ZAPEWNE CENA JAKIEJKOLWIEK ŻALUZJI CZY ROLETY TEŻ BĘDZIE ,,PIĘKNA" :roll: . OKNO JEST NIETYPOWE ALE W TYM CAŁY JEGO UROK. W CIAGU DNIA WIDOK PANORAMICZNY BĘDZIE NIEZŁY ALE WIECZORY SPĘDZONE Z RODZINĄ PRZY KOMINKU POWINNY PRZEBIEGAĆ BEZ OCZU SĄSIADA .POLECAM STRONY BUDOWNICZYCH DOMU,, BILBO''-TAM RÓWNIEŻ OKNO JEST DOŚĆ NIETYPOWE I ONI RÓWNIEŻ STARAJA SIĘ JE W JAKIŚ SPOSÓB ZASŁONIĆ. W URZĄDZENIU WNĘTRZ MOŻE POMOCNA BĘDZIE STRONA:
http://www.kingasliwa.pl/wizualizacje.php
http://www.rolety.czest.pl/zaluzje_lukowe.html
http://www.studiodekoracjiokien.pl/galeria2.htm
http://www.portico.pl/aranzacje.php
JEŻELI CHODZO O PIETRO TO ZREZYGNUJEMY ZE ŚCIANY DZIELĄCEJ POKOJE NAD GARAŻEM I ZROBIMY JEDEDNĄ DUŻĄ SYPIALNIĘ.
POZDRAWIAM :wink:

jerrry
29-11-2007, 10:41
Hej Michłał no fajne strony ale to dopiero przyszłość dla nas. Powiedz na jakim etapie jesteś i gdzie budujesz?
U mnie jak jakiś urzędnik nie będzie miał kaca albo miesiączki to może w przyszłym tygodniu dostanę pozwolenie na budowę. tfu tfu tfu

Pozdr

Gizela
29-11-2007, 11:37
A to dobre z tą miesiączką haaaa :D
Ja przez urządników już się nawet nie chcę stresować życia by brakło. Powodzenia

imported_MICHAŁ2
29-11-2007, 13:32
POZDRAWIAM WSZYSTKICH BUDOWNICZYCH RUBINA, ŻYCZĘ POMYŚLNEGO BUDOWANIA I JAK NAJMNIEJ PROBLEMÓW. CZEKAM NA WASZE SPOSTZEŻENIA I RELACJE Z BUDOWY. :lol:

Gizela
29-11-2007, 13:59
Kosztorys pracowni nijak się ma do rzeczywistości. Ale wydaje mi się, że to zależy też od regionu w jakim się buduje i od tego czy budujesz systemem gospodarczym, czy zatrudniasz firmę.
My z mężem budujemy się w kujawsko-pomorskim systemem gospodarczym. Zatrudniamy dwóch majstrów i sami też pomagamy. Obliczyliśmy przy tym co już wydaliśmy i co jeszcze trzeba zrobić, że zmieścimy się w 400 tys.

Mam pytanko, czy to już na gotowo? Jakiej klasy materiały?
Pozdrowionka :lol:

jerrry
30-11-2007, 15:26
Rubin ma swoje zalety. Szukałem dość długo zanim go znalazłem. Powinniście zobaczyć jeszcze ten projekt http://www.stylowydom.com.pl/projekty/zfg2/zfg2.html#f.
Moim zdaniem też jest super. Gdyby nie moj miejscowy plan zagospordarowania i wymóg 80%powierzchni biologicznie czynnej na działce to pewnie budował bym ten dom. Jest bardziej rozłożysty na dole ale w użytkowaniu pewnie byłby wygodniejszy.

32zetka
02-12-2007, 11:29
Witam Gizela
Tak, to już na gotowo. Z tym, że my dużo sami robimy. Nie wiem z jakiego regionu pochodzisz, bo ja z kujawsko-pomorskiego, a jak wiadomo w różnych regionach ceny różnie się kształtują.
Jeżeli chodzi o materiały to my budujemy ściany z Phorotermu 44 (ściana jednowarstwowa) a na dach mamy dachówki ceramiczne też z Winebergera. Okna plastikowe w kolorze brązowym z fakturą drewna.
Pozdrawiam

imported_MICHAŁ2
06-12-2007, 19:35
witam!!
JERRY OGLĄDAŁEM TEN DOMEK ZE STRONKI I STWIERDZAM, ŻE JEST RÓWNIEŻ FAJNY-JEŚLI CHODZI O ROZPLANOWANIE WNĘTRZA, TYLKO MI OSOBIŚCIE NIE ODPOWIADA TEN GANEK OD FRONTU. :wink:
POZDRAWIAM

GUZIKI
12-01-2008, 17:08
Witam 32zetka.
Jak tam budowa? Kula się pomalutku? Macie już więźbę?

Czy dobrze widzę na zdjęciach, że dodaliście jedno okno w kuchni?

GUZIKI
12-01-2008, 17:12
dobra! Pomyłka. Właśnie zauwazyłam, że to okno jest od wykuszu :oops: Cofam pytanie :)

GUZIKI
12-01-2008, 17:15
..Jeżeli chodzi o materiały to my budujemy ściany z Phorotermu 44 (ściana jednowarstwowa) a na dach mamy dachówki ceramiczne też z Winebergera. Okna plastikowe w kolorze brązowym z fakturą drewna.
Pozdrawiam
No to ładnie. A ja się o więźbę pytam :lol: Gorszy dzień. ;)

GUZIKI
12-01-2008, 17:16
Chociaż to wcale nie oznacza, żę dachowka jest już na swoim miejscu...? hmmmm ja już nic nie wiem. Jutro tutj wrócę i przeczytam wszystko ze zrozumieniem :)

gega
13-01-2008, 18:05
Czy mozna prosić jakies zdjecia ??? Jestem juz prawie zdecydowany na ten projekt. [email protected]
Dziekuje i pozdrawiam

G.

GUZIKI
13-01-2008, 22:37
Czy mozna prosić jakies zdjecia ??? Jestem juz prawie zdecydowany na ten projekt. [email protected]
Dziekuje i pozdrawiam

G.
Witam
Musiałbyś przesłać swoją prośbę na priva do 32zetki. Ona już buduje i ma zdjęcia. A tak, to nawet nie jest pewne, czy ona dostanie na pocztę info o nowej wiadomości na tym forum. Jeżeli długo się tu nie pojawiała - powiadomienie ustaje. Pisząc do niej na priv, masz pewność, że pojawi się info u niej na skrzynce mailowej.

imported_MICHAŁ2
22-01-2008, 10:27
WITAM SERDECZNIE I PROSZE O POMOC!!ZGUBIŁAM STRONKĘ Z KAFELKAMI, KTÓRE MI SIE BARDZO PODOBAJĄ :( . JEŻELI KTOS Z WAS SIE NATKNIE NA TAKIE, TO PROSZE O LINK!!PŁYTKI WYGLĄDAJĄ NASTEPUJĄCO: PODŁOGOWE SA ZIELONE A NASCIENNE MAJĄ MOTYW TRAWY Z POLNYMI MAKAMI. ( SA TO PŁYTKI ŁAZIENKOWE)
DZIEKUJE I POZDRAWIAM

GUZIKI
22-01-2008, 12:53
Michal2=Ewel
Niestety z płytkami Ci nie pomogę. Może spróbuj na pokoju "wnętrza". Jednak myślę, że nadszedł najwyższy czas, żebyś włączył(a) caps locka. To się źle czyta, a poza tym wśród forumowiczów jest to odbierane jako krzyk. Może dlatego tak mnie to irytuje. Pozdrawiam

imported_MICHAŁ2
22-01-2008, 19:20
PRZECZYTAŁAM REGULAMIN MURATORA I NIE ZAUWAZYLAM ABY BYLO COS NAPISANE NA TEMAT WIELKOSCI LITER. JEŻELI KOMUS TO PRZESZKADZA TO TRUDNO :wink: .NIE SPOTKAŁAM SIE RÓWNIEŻ Z OPINIA WSROD FORUMOWICZOW, ZE PISANIE DUZYMI LITERAMI JEST ODBIERANE JAKO ,,KRZYK''!!
POZDRO

GUZIKI
22-01-2008, 19:33
Po pierwsze - nie unoś się tak bardzo, bo sytuacja tego nie wymaga. Po drugie - na tyle rzadko występujesz na forum Muratora, że pewnie nie mieli okazji zwrócić Tobie na to uwagi. Ja Cię widzę któryś już raz na tym wątku. Z chęcią poczytam, co masz do powiedzenia, dlatego zwracam Ci uwagę na to , że źle się czyta Twoje wypowiedzi. I podaruj sobie złośliwości, bo na mnie to nie działa.

imported_MICHAŁ2
23-01-2008, 08:50
SZKODA ZASMIECAĆ FORUM TAKIMI POSTAMI-JAK MASZ COŚ JESZCZE TO NA PRIV

GUZIKI
23-01-2008, 13:22
Co fakt, to fakt- szkoda forum na takie dialogi. A co do priv- ja już nie mam Ci nic do powiedzenia :) Prowadzisz, niezrozumiałą dla mnie, wojnę o Złote Kalesony. Ustalmy, że jesteś górą. Odetchnij i zajmijmy się budowaniem.

dawidk
24-01-2008, 21:00
witam forumowiczów
właśnie się zalogowałem...
buduję rubina z mg projekt koło Wrocławia
dom turbo super rewelacja ale sporo błędów w projekcie
te błędy dużo mnie kosztowały
jak będę miał chwilkę to wrzucę zdjęcia
pozd

GUZIKI
24-01-2008, 21:09
Witam
Jakie błędy masz na myśli? My też przymierzamy się do budowy Rubina. Mam kontakt z 32zetką, która już jest na etapie budowy i nie wspominała mi nic o poważnych błędach.
Zdjęcia baaaaaaaaaaaaaardzo chętnie zobaczymy :)

dawidk
27-01-2008, 22:28
Witam
Zdjęcia mam na stronie
http://picasaweb.google.pl/hodowca/Budowa
my już kończymy układać dachówkę i ocieplać styropianem – 15cm i poroterm 25
na wiosnę elewacja zewnętrzna i wykończeniówka
drzwi i okna już są

Bełdy są z ilością stali, powieżchnią ścian zewnętrznych, błednie są wyrysowane okna połaciowe i takie tam dodatkowe inne sprawy…

pozdrawiam

GUZIKI
28-01-2008, 16:45
Witam
Zdjęcia mam na stronie
http://picasaweb.google.pl/hodowca/Budowa
my już kończymy układać dachówkę i ocieplać styropianem – 15cm i poroterm 25
na wiosnę elewacja zewnętrzna i wykończeniówka
drzwi i okna już są

Bełdy są z ilością stali, powieżchnią ścian zewnętrznych, błednie są wyrysowane okna połaciowe i takie tam dodatkowe inne sprawy…

pozdrawiam

Widziałam zdjęcia - dom już prezentuje się elegancko :) Gratuluję! Później poprzyglądam się szczegółom i ewentualnie będę pytać (w razie niejasności).
Co do ilości stali - słyszałam podobne opinie o różnych projektach MG Projekt. Podobno przesadzają z jej ilością tak mocno, że można bunkry budować. Nie wiem, co masz na myśli pisząc o błędach w powierzchni ścian zewnętrznych, oraz o złym wyrysowaniu połaciówek?
My zamierzamy budować z Ytonga i ocieplać styropianem. Jaką dachówkę kładziecie i jak będziecie ogrzewać chałupę (tzn. kaloryfery, podłogówka?).
Oprócz zamiany przeznaczenia garażu, robiliście jakieś poważniejsze zmiany?
Byłoby miło, jakbyś w wolnej chwili zrobił fotki z antresoli na salon i z salonu na antresolę. My zastanawiamy się nad powiększeniem jej o rzut na jadalnię. Dlatego interesują mnie takie ujęcia :wink:
Pozdrawiam Guzikowa

jarek juściński
31-01-2008, 16:45
Witam
Zamierzam budować Rubina w okolicach Warszawy i proszę o kontakt osoby które w tych stronach już zaczęły realizację tego projektu.
Pozdrawiam wszystkich budowniczych.

GUZIKI
02-02-2008, 19:40
Tak czy owak - będzie pięknie! o. ;)

imported_MICHAŁ2
07-02-2008, 12:07
witam!!
(Guziki pisze małymi literami- specjalnie dla Ciebie :wink: )
dawidk czy możesz napisać jaki był koszt okna w salonie, czy dałes wycene tego okna kilku firmom, jesli tak , to w jakich granicach cenowych się to wacha
pozdrawiam

gega
07-02-2008, 13:05
Witam , jestem na etapie adaptacji projektu.
Zastanawiam sie nad zmniejszeniem tego dużego okna w salonie co o tym myslicie ?


G.

imported_MICHAŁ2
07-02-2008, 18:14
witam gega :)
myślę, że to okno nadaje charakter temu domowi i pewien nietuzinkowy styl. ja osobiście nie zmienię wilekości ani kształtu tego okna. zmniejszenie chyba wizualnie popsułoby wygląd domu. wiadomo, że okno cenowo przerośnie wszystkie inne ale to jedno okno i jak dla mnie na dłuuugie lata a i z myciem można sobie jakoś poradzić :wink: napisz , czy planujecie tylko tą zmianę, czy jeszcze inne :)
pozdrawiam

dawidk
07-02-2008, 21:31
hej GUZIKI
na projekcie błędnie były wyrysowane okn połaciowy, wg projektu okna były poza obrysem domu...dziwna sprawa
natomiast co do stali to mój kierownik autorytatywnie stwierdził że jest za mało stali (!)
musieliśmy dokupywać...
dodatkowo na piętrze musieliśmy robić wzmocnienia betonowe, tzw koronę, a to nam zepsuło koncepcję daszku nad wejściem i nie będzie on połączony z dachem :(
poza tym jest mocno nagmatwane z elektryką i hydrauliką
ogólnie projekt to bubel, ale to chyba najładniejszy dom jaki widzieliśmy z tych kilku tysięcy projektów w katalogach i na CD
pozdrawiam

dawidk
07-02-2008, 21:35
hej Michał2
my mieliśmy o tyle fajnie że firma nam budowała dom za stałą opłatę za m2
my tylkoo dopłaciliśmy do tego że jest łuk (nietypowe)
ale jeśli się nie mylę to okno kosztowało ok 6 kilo pln
oknoplast z krakowa
okleina drewnopodobna
teraz wyceniałem roletę do tego okna i ok 4 kilo
to już nie roleta okienna tylko roleta garzażowa
ale efekt jest dobry...
szkoda tylko że to nie jset okno samoczyszczące :D
pozd

GUZIKI
07-02-2008, 21:47
witam!!
(Guziki pisze małymi literami- specjalnie dla Ciebie :wink: )
dawidk czy możesz napisać jaki był koszt okna w salonie, czy dałes wycene tego okna kilku firmom, jesli tak , to w jakich granicach cenowych się to wacha
pozdrawiam
ewel
Dziekuję ;) :)

GUZIKI
07-02-2008, 21:59
hej GUZIKI
na projekcie błędnie były wyrysowane okn połaciowy, wg projektu okna były poza obrysem domu...dziwna sprawa
natomiast co do stali to mój kierownik autorytatywnie stwierdził że jest za mało stali (!)
musieliśmy dokupywać...
dodatkowo na piętrze musieliśmy robić wzmocnienia betonowe, tzw koronę, a to nam zepsuło koncepcję daszku nad wejściem i nie będzie on połączony z dachem :(
poza tym jest mocno nagmatwane z elektryką i hydrauliką
ogólnie projekt to bubel, ale to chyba najładniejszy dom jaki widzieliśmy z tych kilku tysięcy projektów w katalogach i na CD
pozdrawiam
Hmmmmm...niedobrze. :-? Dobrze wiedzieć, na co trzeba zwrócić uwagę. My właśnie czekamy, aż nam przyślą projekt.
Okna poza obrysem budynku? To zakrawa na grubą awangardę ;)
Właśnie zauważyliśmy, że nie masz daszku połączonego z resztą dachu. Dlaczego musieliście zrobić tą koronę? Strop się kupy nie trzymał, czy ki diabeł? Macie na piętrze podłogówke?
Z tą stalą to mnie naprawdę zaskoczyłeś. Myślałam, że trzeba się będzie nastawić na rozbrajanie projektowej twierdzy, a tu taka niespodzianka.
Ogólnie moje uszy źle przyjmują fakt, że ten projekt to bubel :) Jednak zgadzam się z Tobą, że to najładniejszy projekt jaki udało nam się znaleźć z niewiadomoiluwsześniejszych ;) ...i jak się człowiek uprze..to nie ma odwrotu.

GUZIKI
07-02-2008, 22:08
Witam , jestem na etapie adaptacji projektu.
Zastanawiam sie nad zmniejszeniem tego dużego okna w salonie co o tym myslicie ?


G.
Zgadzam się z MICHAL2 w 100%. Okno w salonie, to wizytówka Rubina. Mam wrażenie, że jego zmniejszenie wyglądałoby źle tak z zewnątrz, jak i od środka. Z zewnątrz miałabyś wykusz z daszkiem pod wymiar dużego okna, a wklejone małe :roll: A od środka, np. z antresoli piękny widok na kawał... ściany. Dlaczego myślisz nad zmniejszeniem tego okna?

GUZIKI
07-02-2008, 22:14
dawidk Jak dużą masz działkę?

gega
08-02-2008, 18:29
Witam ,

zastanawiam sie nad zmniejszeniem ale tylko dołem. Szerokosc oraz gora została by bez zmian. Zgodnie z projektem od posadzki do parapetu "big" okna jest 37 cm i jeszcze ma sie tam zmiescic kaloryfer. Troche mało nie sadzicie ? Na razie to tylko takie luzne przymyslenia.

pozdr

G.

imported_MICHAŁ2
08-02-2008, 19:48
dawidk czy można prosić o więcej zdjęć z wnętrza domku, chociaż po jednym z każdego pomieszczenia oraz widok na antresolę i widoczek z antresoli na salon
z góry dziękuję

dawidk
09-02-2008, 09:26
działkę mam powierzchni 17 arów
myślę że wystarczy żeby przeforsować zakup traktorka do koszenia trawy :D

GUZIKI
11-02-2008, 16:29
Witam ,

zastanawiam sie nad zmniejszeniem ale tylko dołem. Szerokosc oraz gora została by bez zmian. Zgodnie z projektem od posadzki do parapetu "big" okna jest 37 cm i jeszcze ma sie tam zmiescic kaloryfer. Troche mało nie sadzicie ? Na razie to tylko takie luzne przymyslenia.

pozdr

G.

Na kaloryfery to rzeczywiście trochę miejsca brak. My decydujemy się na ogrzewanie podłogowe. Czytałam dużo o domach z antresolą. Wiele osób poleca ogrzewanie podłogowe ze względu na to, że ciepło nie rozchodzi się tak w górę, jak przy kaloryferach. Podobno wentylacja z rekuperatorem gwarantuje, że już w ogóle będzie super. No to będę miała i rekuperator :)

GUZIKI
11-02-2008, 16:38
działkę mam powierzchni 17 arów
myślę że wystarczy żeby przeforsować zakup traktorka do koszenia trawy :D

My mamy 13,5. Jednak działka ma nieregularny kształt, więc nie widać tego na pierwszy rzut oka.
Jakie wychodzą dokładne wymiary domu? Chodzi mi o wymiary, które bierze się pod uwagę, licząc minimalną odległość od sąsiada. My w tym tygodniu powinniśy dostać projekt, jednak już od jakiegoś czasu robimy casting na architekta. Jeden z nich powątpiewa, czy dom zachowa minimalne odległości stojąc na naszej działce. Powiem szczerze, że przez moment spodnie mi się spięły :-? Teraz już nie schizuję, ale chciałabym się tylko dowiedzieć, czy wymiary podane w katalogu, albo na necie (sytuacja na działce), odpowiadają rzeczywistym.
No i standarwoe pytanie do Ciebie - jak zamierzacie ogrzewać dom (podłogówka, kaloryfery?).
A i jeszcze jedno pytanko. Jak to jest z kominami? Na projekcie są trzy. U Ciebie i u 32zetki -1. Ona mówiła, że jeden jest od kominka zewnętrznego(usunęła-my też chcemy), a drugi od wentylacji (nie jestem pewna, czy nie zmyślam), no a trzeci to już zwykły. Mam rację, czy bzdety piszę?

GUZIKI
11-02-2008, 21:31
Witam ,

zastanawiam sie nad zmniejszeniem ale tylko dołem. Szerokosc oraz gora została by bez zmian. Zgodnie z projektem od posadzki do parapetu "big" okna jest 37 cm i jeszcze ma sie tam zmiescic kaloryfer. Troche mało nie sadzicie ? Na razie to tylko takie luzne przymyslenia.

pozdr

G.

Na kaloryfery to rzeczywiście trochę miejsca brak. My decydujemy się na ogrzewanie podłogowe. Czytałam dużo o domach z antresolą. Wiele osób poleca ogrzewanie podłogowe ze względu na to, że ciepło nie rozchodzi się tak w górę, jak przy kaloryferach. Podobno wentylacja z rekuperatorem gwarantuje, że już w ogóle będzie super. No to będę miała i rekuperator :)
A tutaj masz najświeższą debatę na ten temat: http://forum.muratordom.pl/czym-ogrzewac-wysoki-salon,t123535.htm

GUZIKI
12-02-2008, 18:34
A i jeszcze jedno pytanko. Jak to jest z kominami? Na projekcie są trzy. U Ciebie i u 32zetki -1. Ona mówiła, że jeden jest od kominka zewnętrznego(usunęła-my też chcemy), a drugi od wentylacji (nie jestem pewna, czy nie zmyślam), no a trzeci to już zwykły. Mam rację, czy bzdety piszę?

Oj przepraszam - Ty masz dwa kominy. Jeden zwkły, drugi od kominka zewnętrznego, tak?

GUZIKI
21-02-2008, 18:33
Halo halo. Gdzie wszystkich wywiało?

dawidk
21-02-2008, 21:03
obecny !!!

dawidk
21-02-2008, 21:06
witam
mam w tym momencie problem
na poddaszu użytkowym mam tego typu słupy 14x14 cm
są one w lini ścian działowych
macie jakiś pomysł co z nimi zrobić?
nie da rady otynkować, może jakąś wąską płytę gipsową?
sam nie wiem...

http://picasaweb.google.pl/hodowca/Budowa/photo#5169538666037798690

GUZIKI
21-02-2008, 22:01
Witam :)
Chodzi pewnie o pokoje nad garażem. Chcesz zrobić tą belkę jak najmniej widoczną, czy chcesz jakoś ładnie wyeksponować?
A co to to jest zaznaczone kółeczkiem? Wnioskuję, że chodzi Ci o tą część słupa, tak? Może opisz co tam jest, bo nie widzę (blaszka metalowa??).
P.S. Od poniedziałku, będziemy mogli pogadać. Jadę do domu odebrać projekt. Podobno już przysłali :D

Buraski
24-02-2008, 20:23
Witajcie!
Chyba tez zostane w najblizszym czasie Rubinowiczem!
Jutro mam zamiar zamowic projekt.
Powiedzcie mi tylko czy garaz o szerokosci 570cm to nie za malo na 2 sredniej wielkosci, a w przyszlosci moze wieksze samochody?

pozdrawiam
Michal

32zetka
25-02-2008, 07:21
Witam, dawno mnie tu nie było.
Chcę napisać o słupach na piętrze. Też zastanawiam się co z nimi zrobić. W pomieszczeniu nad garażem dwa słupy złączyłam razem i planuję je obłozyć bambusem lub obwiązać liną od góry do dołu. Te słupy będą widoczne bo zrezygnowałam z ścian działkowych w tym pomieszczeniu, a chcę żeby jakoś zdobiły pomieszczenie - wszak stoją na środku pokoju.
Co do tych które są na linii ścian działkowych to chyba obłożymy je gipskartonami. Jestem na etapie wznoszenia tych ścianek i dopiero za jakiś czas będę widziała jak to wygląda.
To na tyle
Pozdrowienia dla Dawida i Guzików
Witam też nowych budowniczych

dawidk
25-02-2008, 20:38
witam nowych forumowiczów
32zetka dla Ciebie też pozdrowienia

Rozchodzi mi się o Slupy na poddaszu
jak by je ukryć...
oczywiście jest możliwość wyeksponowania ich i pomalowania, coś na wzór murów pruskich...ale sam nie jestem do tego przekonany
ewentualnie pocheblować i dać jakąś siatkę i potem tynk...
jak coś wymyślicie dajcie info
pozd

GUZIKI
29-02-2008, 19:19
Witam, dawno mnie tu nie było.
Chcę napisać o słupach na piętrze. Też zastanawiam się co z nimi zrobić. W pomieszczeniu nad garażem dwa słupy złączyłam razem i planuję je obłozyć bambusem lub obwiązać liną od góry do dołu. Te słupy będą widoczne bo zrezygnowałam z ścian działkowych w tym pomieszczeniu, a chcę żeby jakoś zdobiły pomieszczenie - wszak stoją na środku pokoju.
Co do tych które są na linii ścian działkowych to chyba obłożymy je gipskartonami. Jestem na etapie wznoszenia tych ścianek i dopiero za jakiś czas będę widziała jak to wygląda.
To na tyle
Pozdrowienia dla Dawida i Guzików
Witam też nowych budowniczych
Dziękujemy za pozdrowienia :)
Już znaleźliśmy panią architekt, która zrobi adaptację projektu, proj. branżowe i załatwi wszystko (z pozwoleniem na budowę włącznie). Jestem bardzo zadowolona. Casting zakończony...ufff :)
Pomysł wyeksponowania słupa wydaje mi się świetny. Też mamy zamiar połączyć pokoje nad garażem i też wykorzystać słup, jako ozdobę pomieszczenia. Wszystko zależy od tego, jaki charakter nadaje się pomieszczeniu. W jednym pokoju lepiej będzie wyglądał słup drewniany, w drugim zabudowany płytami, w innym owinięty sznurkiem, a w następnym - udekorowany fantazyjnymi wzorami. Kwestia gustu i pomysłu :)

kapi01
02-03-2008, 21:30
Witajcie!
Też postawiłem na Rubin, mam co prawdę działkę ze spadkiem ale będę ją mocno niewlował. Projekt w 100% spełnia moje wymagania co do funkcji a bryła też jest OK. tak że nie szukam dalej - i nie projektuje - mimo że sam jestem projektantem - ale dla siebie jest najgorzej coś zaprojektować - i nie ma czasu a tu proszę projekt który w 80% spełnia moje wymogi - 20% zmienie w ramach adaptacji a resztę pewnie jeszcze na budowie, zastanawiam się nad pustką nad salonem - co o tym myślicie?

gega
03-03-2008, 10:28
Witajcie!
Też postawiłem na Rubin, mam co prawdę działkę ze spadkiem ale będę ją mocno niewlował. Projekt w 100% spełnia moje wymagania co do funkcji a bryła też jest OK. tak że nie szukam dalej - i nie projektuje - mimo że sam jestem projektantem - ale dla siebie jest najgorzej coś zaprojektować - i nie ma czasu a tu proszę projekt który w 80% spełnia moje wymogi - 20% zmienie w ramach adaptacji a resztę pewnie jeszcze na budowie, zastanawiam się nad pustką nad salonem - co o tym myślicie?


Witam , czy mógłbyś napisać co zmieniasz w projekcie na etapie adaptacji.

G.

32zetka
03-03-2008, 18:05
Do kapi01
Co masz na myśli mówiąc o pustce? Dla mnie to był właśnie jeden elementów dla których zdecydowałam się na Rubina. Mam już pogląd jak to będzie wyglądało, bo jestem dość zaawansowana w budowie. Belki nad pustką będą widoczne.
A ty co planowałeś zrobić?

dawidk
03-03-2008, 19:33
Witajcie!
Też postawiłem na Rubin, mam co prawdę działkę ze spadkiem ale będę ją mocno niewlował. Projekt w 100% spełnia moje wymagania co do funkcji a bryła też jest OK. tak że nie szukam dalej - i nie projektuje - mimo że sam jestem projektantem - ale dla siebie jest najgorzej coś zaprojektować - i nie ma czasu a tu proszę projekt który w 80% spełnia moje wymogi - 20% zmienie w ramach adaptacji a resztę pewnie jeszcze na budowie, zastanawiam się nad pustką nad salonem - co o tym myślicie?
witam w klubie rubinowiczów :D
pustka nad salonem to świetna sprawa, to był jeden z powodów dla których wybraliśmy ten projekt
fakt, że możę nie jest to zbyt ekonomiczne rozwiązanie pod względem energetycznym, ale daje efekt...
pozd

dawidk
03-03-2008, 19:35
Do kapi01
Co masz na myśli mówiąc o pustce? Dla mnie to był właśnie jeden elementów dla których zdecydowałam się na Rubina. Mam już pogląd jak to będzie wyglądało, bo jestem dość zaawansowana w budowie. Belki nad pustką będą widoczne.
A ty co planowałeś zrobić?
hejka
więc będą u ciebie widoczne belki nad pustką?
masz może jakieś fotki?
zaintrygowałaś mnie :)

kapi01
03-03-2008, 19:46
Mam zamiar zastropić pustkę nad salonem i podnieść wysokość tej jaskółki tak aby zrobić na poddaszu dodatkowe pomieszczenie może hall (zastanawiam się nad tą zmianą nie jestem jeszcze przekonany na 100%), oprócz tego chce zlikwidować - przeprojektować te duże okno - mi się nie podoba i mam pomysł jak je przeprojektować na 2 okna - jedno w salonie duże i drugie półokrągłe na poddaszu. Oprócz tego zmiany w środku to wejście do gabinetu bezposrednio z wiatrołapu (z uwagi na potrzebę), likwidację kominka zewnętrznego, oraz powiększenie garażu o ok. 1,0 m oraz pokoju na poddaszu nad garażem. Pokoje nad poddaszem łącze w 1 pokój hobby - duży, likwiduje pralnię i przenoszę ją do kotłowni - będzie czysta, bez kotła na paliwo stałe (kocioł kondensacyjny oraz zbiornik buforowy do solarów

dawidk
03-03-2008, 20:28
śpieszę donieść że umieściłem na necie zdjęcia wnętrz :wink:
nie są może najpiękniejsze bo robiłem komórką z optyką 1,3
pozd

http://picasaweb.google.pl/hodowca/WnTrze

32zetka
04-03-2008, 07:39
Mnie sie ta pustka właśnie podoba i chcę mieć widok z góry na salon oraz z dołu na piętro. Belki mama już oheblowane i zaipregnowane na ciemny orzech. Wszystko będzie widoczne. Mam pare zdjęć na stronce (www.album.com.pl/album.php?id=18293), resztę zrobie za niedługo. W domu bedę miała dużo wykończeń drewnianych (stawiam na naturalizm) i wszystko bedzie się dobrze komponowało.
Ja również zrobiłam parę zmian w projekcie. Też zlikwidowałam kominek zewnętrzny, nad garażem mam jeden wielki pokój, z pralni zrobiłam dodatkową łazienkę (to jest moją i męża część domu), a obok będzie garderoba. Zlikwidowałam wszystkie okna dachowa z wyjątkiem łazienkowych. Skróciłam też trochę ściankę przy schodach od strony gabinetu. Podwyższyliśmy też o jeden poziom cegieł wysokość ścian poddasza, żeby jak najwięcej wykorzystać powierzchnię. Słupy mam wszystkie kwadratowe.
A co do okna w salonie, to właśnie ono decyduje o pięknie tego domu. Nie wiem czy jak je podzielisz to będzie też dawało taki efekt. Ale jestem ciekawa jak to by wyglądało.

imported_MICHAŁ2
04-03-2008, 19:26
witam! :)
32zetka i dawidk - dziękujemy za zdjęcia i czekamy na dalsze
jeżeli chodzi o pustkę nad salonem , to ja również uważam, że ona nadaje pewien smak temu domowi. antresola jest tu pewnym dodatkiem do całokształtu wyglądu wnętrza. okno w salonie nie tylko oświetla pomieszczenie ale przede wszystkim stwarza pewien klimacik, którego na pewno zostanie utracony bez anresoli

pozdrawiam

kapi01
04-03-2008, 20:05
pustka ma wady i zalety. Zalety już znamy - odnośnie wad to wymieniam:

- utrata ciepła na parterze
- uciążliwość dla mieszkańców poddasza (dzieci) gdy np. będę chciał wieczorem głośniej posłuchać muzyki
Odnośnie góry to nie koniecznie będę robił tam pokój tylko otwartą przestrzeń (hall) dla dzieci np. do czytania książek, jaskółka zostanie podniesiona o jakieś 1,0 m i okno zostanie rozdrate na 2 mniejsze. Jedne półokrągłe na górze ładnie doświetlające hall, drugie duże w salonie na dole. Mnie osobiście nie podoba sie te wielkie okno - wygląda jak KAPLICA - ale to moje osobiste zdanie innym może się podobać. Odnośnie ciepła to projektowaliśmy często takie rozwiązania z pustkom tzw. na wniosek klientów, wygladĄ fajnie, wymaga drogiego wykończeniA żeby był efekt, ale każdy z użytkowników narzeka później w zimie na ciepło w salonie ;).
Jeżeli chodzi o elewacje można ładnie i efektowanie ją również wykończyć przy rozdzielieniu okna całą przestrzeń od dołu do przestrzeni pomiędzy oknami wyłożyć np. czarną płytką klinkierową. Jak przygotuje sobie adaptację tej elewacji to chętnie pokaże ją publicznie na necie - myśle że za jakieś 2 tygodnie. pozdrawiam

32zetka
05-03-2008, 18:48
Jestem bardzo ciekawa rozwiązania które proponujesz i z chęcią je zobaczę. Nie znaczy to, że mnie się to podoba, ale jak sam zauważyłeś każdy ma swoje zdanie i co inne się podoba. Co do utraty ciepła na dole to nie uważam tego za problem. Jest przecież kominek który zamierzam eksploatować jak tylko długo można. Muzyki też lubię słuchać, ale moje dzieci jeszcze bardziej i dopilnuję żeby każdy robił to w swojej własnej części domu.
Jak nie jest to tajemnicą to napisz gdzie się budujesz Kapi01
Pozdrawiam

32zetka
05-03-2008, 19:24
Hej Guziki znalazłam wasze zdjęcie domku które zamieściliście we wątku grupy szczecińskiej. Ten obłożony klinkierem z brązową dachówką. Jest na http://forum.muratordom.pl/elewacje-zdjecia,t63326.htm?highlight=rubin
Po prostu cudo!!!! Ja też tak chcę zrobić u siebie. Nawet w tej samej kolorystyce. Z kasą pewno w tym roku w tym roku nie wyrobię i klinkier przełożę na przyszły rok. Ale taki stan chciałabym osiągnąć.

kapi01
05-03-2008, 19:25
planuje budowę w Bochni, woj. małopolskie

32zetka
05-03-2008, 19:40
No to trochę daleko ode mnie. W ogóle z tego co wiem wszyscy budowniczy Rubina rozproszyli się po całej Polsce. Jest Szczecin, Wrocław, Rawa, Bochnia, ja pod Bydgoszczą. Może to i dobrze. U mnie w jednej wiosce są trzy nowe domy wybudowane wg tego samego projektu. Co prawda trochę się różnią wykończeniami, ale to ten sam dom.

kapi01
05-03-2008, 21:29
Hej Guziki znalazłam wasze zdjęcie domku które zamieściliście we wątku grupy szczecińskiej. Ten obłożony klinkierem z brązową dachówką. Jest na http://forum.muratordom.pl/elewacje-zdjecia,t63326.htm?highlight=rubin
Po prostu cudo!!!! Ja też tak chcę zrobić u siebie. Nawet w tej samej kolorystyce. Z kasą pewno w tym roku w tym roku nie wyrobię i klinkier przełożę na przyszły rok. Ale taki stan chciałabym osiągnąć.


nie moge znalezc tego na ktorej to podstronie?

GUZIKI
05-03-2008, 22:32
Hej Guziki znalazłam wasze zdjęcie domku które zamieściliście we wątku grupy szczecińskiej. Ten obłożony klinkierem z brązową dachówką. Jest na http://forum.muratordom.pl/elewacje-zdjecia,t63326.htm?highlight=rubin
Po prostu cudo!!!! Ja też tak chcę zrobić u siebie. Nawet w tej samej kolorystyce. Z kasą pewno w tym roku w tym roku nie wyrobię i klinkier przełożę na przyszły rok. Ale taki stan chciałabym osiągnąć.

Chodzi o to zdjęcie, prawda? http://www.mFoto.pl/uploads/1972/dom-z-droga_b3d94.jpg (http://www.mFoto.pl/)
Bardzo podoba mi się dach. Sama klinkieru nie zamierzam klaść. Mamy w planach wykończenie cokołu i filarów kamieniem. A elewacja będzie taka zółtaczkowa :) Kogel mogel. Chyba ;) Jeszcze zobaczymy.
Tak czy owak - aranżacja domku ze zdjęcia, jest godna wzięcia pod uwagę :)

GUZIKI
05-03-2008, 22:36
...Po prostu cudo!!!! Ja też tak chcę zrobić u siebie. Nawet w tej samej kolorystyce. Z kasą pewno w tym roku w tym roku nie wyrobię i klinkier przełożę na przyszły rok. Ale taki stan chciałabym osiągnąć.
Ważne, że zrobisz tak jak Ci się marzy. Czas już się nie liczy :)

GUZIKI
05-03-2008, 22:44
Taka dachówka też mi się podoba http://www.mFoto.pl/uploads/2038/dachowka2_6add9.jpg (http://www.mFoto.pl/)Mogłaby trochę bardziej iść w brąz, niż w czerwień. Pewnie i takie są w sprzedaży, jednak na razie nie szukam. Podobają mi się takie dachówki typu "natural" :)

32zetka
06-03-2008, 06:50
Dachówka bardzo ładna, ale rzeczywiście mogłaby iść bardziej w brąz. Moja jest trochę ciemniejsza niż na zdjęciu domku i ma inny kształt. Do tego okna mam ciemniejsze w kolorze ciemnego dębu. A na elewację będę miała cegłę z Ekoklinkieru kolor melanż carmel ryflowana. Ogrodzenie od frontu też będę miała z takiej cegły więc wszystko będzie się dobrze komponowało.

GUZIKI
06-03-2008, 18:08
32zetka - jak bedziesz miała trochę wolnego czasu, to powklejaj może nowe fotki do albumu. Jestem bardzo ciekawa, jak teraz wgląda Twój dom :)

32zetka
06-03-2008, 18:40
W sobotę będę na budowie bo będziemy powoli rozprowadzać kable od prądu to porobię trochę fotek i w niedzielę albo w poniedziałek dodam do albumu

Buraski
07-03-2008, 10:54
Witajcie,
Od wczoraj tez jestem Rubinowiczem!!! Kupilem projekt
Teraz zaczynam zabawe z uzgodnieniami.
Mam pytanie do tych co juz buduja. Czy lazienka na dole da sie troche zmniejszyc, chodzi mi przede wszystkim o tak zmiane czy kolo planowanego przez projektanta prysznica czyli pod schodami na gore da sie umiescic ubikacje?
Zalezy mi na tym by zamienic kotlownie z gabinetem, powiekszając oczywiscie obecną kotłownię o część łazienki i stąd moje pytanie czy jest to wykonalne.

pzdr
Michal

ps a jesli chodzi o pustkę nad salonem to byl chyba jeden z glownych powodow dla ktorych kupilismy ten projekt!

32zetka
07-03-2008, 12:12
Niestety nie zmieścisz ubikacji koło prysznica. Chyba że masz 1,20 wzrostu albo nie przeszkadza ci walenie się w głowę za każdym razem gdy będziesz z niej korzystał. :D
W łazience na dole w ogóle jest mało miejsca, bo są tam same skosy i ciężko coś rozplanować. Ja całkowicie zlikwidowałam prysznic, zostawiając tylko ubikację i umywalkę. Na górze za to mam dwie łazienki (jedną przerobioną z pralni).
A powiedz dlaczego chcesz pchać kotłownię od frontu domu?

Buraski
07-03-2008, 15:06
Szkoda
a moze da sie przesunac schody troche bardziej na hol? Wtedy skosy ze schodow bedą mniejsze albo znikną

Chce tak zrobic poniewaz nie podoba mi sie ta dluuuuga droga z garazu do np. kuchni. Chcialbym zrobic drzwi z garazu do "nowej" kotlowni" co znacznie skroci droge. A prysznic na dole chce miec koniecznie bo lazienka ma byc tez dla gosci ktorzy beda spac w pokoju na dole. Jesli chodzi w ogole o kotlownie czyli piec to mysle by go umiescic za miejscami na samochody a w tej niby kotlowni zrobic spizarnie, kuchnie powiekszyc o obecna spizarnie.
hmm, chyba strasznie zamieszalem :) czy jest to w miare zrozumiale :)

32zetka
07-03-2008, 18:29
Jak najbardziej zrozumiałam. Nie wiem czy przesunięcie schodów coś da. Wtedy będą ci się zaczynały na wprost drzwi wejściowych. A do gabinetu (twojej kotłowni) będziesz miał tunel wejściowy. Już teraz jest długi a jak wydłużysz schody to będziesz musiał też wydłużyć ściankę. Ja mam ją skróconą. Na mojej stronce z budowy mam jedno zdjęcie schodów to możesz zobaczyć jak to wyjdzie.

imported_MICHAŁ2
10-03-2008, 10:24
witam!
napiszcie proszę, czy macie jakieś pomysły na to, jakie oświetlenie zastosować w salonie?
takie na linkach, na długim łańcuchu z sufitu, czy raczej boczne?
a może są jeszcze inne rozwiązania?

GUZIKI
11-03-2008, 17:32
No no 32zetka! Fiu fiu! Dachówkę to wybrałaś ładniutką! 8) Komin też super. Właśnie weszłam na stronę Euroklinkieru i sprawdziłam, jak wygląda cegła o kolorze carmel ryflowana. Stwierdzam, że będziesz miała naprawdę ładny dom! :)

GUZIKI
11-03-2008, 17:36
32zetka Co to jest za dachówka? Piękna :)

GUZIKI
11-03-2008, 17:53
witam!
napiszcie proszę, czy macie jakieś pomysły na to, jakie oświetlenie zastosować w salonie?
takie na linkach, na długim łańcuchu z sufitu, czy raczej boczne?
a może są jeszcze inne rozwiązania?

Ja jeszcze jestem na etapie poszukiwania inspiracji, więc Ci nie pomogę niestety. Jednak podobaja mi się gzymsy świetlne. Dają ładne, rozproszone światło. To chyba dobry pomysł dla wysokiego pomieszczenia. Zastanawia mnie tylko jedna rzecz: jak ludzie ściągają z tych gzymsów kurz? :roll:

32zetka
12-03-2008, 09:15
Moja dachówka to ceramika Wienerberger brązowa angoba L15.
Co do oświetlenia salonu to też zamierzam zrobić gzymsy świetlne. I też zastanawiam się co z tym kurzem. Oprócz tego będę miała jeden centralny wiszący żyrandol nad wykuszem i dodatkowe lampy obok wykusza w jadalni. Jestem właśnie na etapie rozprowadzania kabli. Mój tato elektryk się tym zajmuje i pyta mnie jak chcę mieć porozmieszczane lampy. kontakty. Normalnie nie wiem. Na tym etapie to jeszcze surowe ściany, a ja już muszę sobie wyobrazić jak to będzie wyglądało na gotowo, żeby potem nie kuć ścian pod dodatkowe kable. Dlatego daję dodatkowe kable i najwyżej jak się rozmyślę to nie będę ich podłączała. To na prawdę trudno jest rozplanować na tym etapie prac.

GUZIKI
12-03-2008, 19:17
hej GUZIKI
na projekcie błędnie były wyrysowane okn połaciowy, wg projektu okna były poza obrysem domu...dziwna sprawa
natomiast co do stali to mój kierownik autorytatywnie stwierdził że jest za mało stali (!)
musieliśmy dokupywać...
dodatkowo na piętrze musieliśmy robić wzmocnienia betonowe, tzw koronę, a to nam zepsuło koncepcję daszku nad wejściem i nie będzie on połączony z dachem :(
poza tym jest mocno nagmatwane z elektryką i hydrauliką
ogólnie projekt to bubel, ale to chyba najładniejszy dom jaki widzieliśmy z tych kilku tysięcy projektów w katalogach i na CD
pozdrawiam
32zetka Czy Twój kierownik budowy (lub archietkt przy adaptacji projektu) również stwierdził, że trzeba zwiększyć ilość stali? I co z ta korona? Twój Rubin ma normalnie wykończony daszek nad wejściem... :roll:

32zetka
14-03-2008, 06:28
U mnie nie było żadnych problemów z dachem ani stalą. Stali było tyle jak na bunkier przeciwlotniczy. Żadnej korony też nie mam, tylko normalnie tak jak w projekcie. I jak sami widzicie można. Daszek wyszedł normalnie. Nie wiem dlaczego u Dawida tak wyszło. U mnie ani murarze, ani kierownik budowy nie zgłaszali żadnych problemów.

dawidk
14-03-2008, 11:56
hejka
no widzicie, mam sknocony daszek nad wejściem i pod oknami sypialni nad garażem.
Wykonawca, a właściwie kierownik budowy stwierdzili że niezbędne jest wylanie korony i przez to za wysoko podciągneli poddasze (teraz mam większą kubaturę)
niestety nie dało się zrobić takich daszków jak w projekcie :(
minusem jest też to że okna połaciowe są wyżej
co do stali,
kierownik budowy stwierdził że musi jeszcze więcej zastosować niż w projekcie...
bądź tu mądry...
:) pozdrawiam

GUZIKI
14-03-2008, 19:43
Hmmm...to dobra wiadomość, że pomimo braku korony i dodatkowej stali , dom też może stać :D

gega
14-03-2008, 20:24
Witam , my startujemy końcem kwietnia (cały czas oczekujemy na PnB ).
Pytanie do budujących RUBIN-a. Czy kwota 65 tys za robicizne za stan surowy otwarty to dużo czy nie jak na ten domek ???

pozdr.

G.

kapi01
14-03-2008, 21:17
mi wycenili na 45.000, razem z dachem, odwodnieniem i izolacja

32zetka
15-03-2008, 21:12
Ja za robociznę dałam 25 tysięcy. Razem ze schodami, posadzkami. Postawili mi też w tej cenie komin. Za tynki bedę płacić dodatkowo.

kapi01
15-03-2008, 21:28
Ja za robociznę dałam 25 tysięcy. Razem ze schodami, posadzkami. Postawili mi też w tej cenie komin. Za tynki bedę płacić dodatkowo.
razem z dachem? i izolacjami fundamntu, odwodnieniem?

32zetka
16-03-2008, 09:56
Do dachu mam dekarza który wziął 30 tyś za położenie więźby i dachówki. Izolacja fundamentów była w cenie murów, a odwodnienia nie muszę mieć.

Buraski
18-03-2008, 13:38
Zostal poruszony temat kosztow, niewdzieczny ale jakze wazny.
Dodajcie cos od siebie do ponizszego zestawienia, ktore zrobilem na podstawie wstepnych rozmow z wykonawcami

1. fundamenty - 18000
2. materialy sciany zewn i wewn (Ytong): 42000
3. materialy na strop - ? (ok.15000?)
4. robocizna (fundamenty, sciany, , kominy, z przygotowaniem do pokrycia dachu i ze stropem) - 52000
5. elektryka (robocizna i materialy) - 10000
6. hudraulika (robocizna, kaloryfery, kominet z plaszczem wodnym, piec gazowy, zrobienie przylacza do budynku - jednym slowem wszystko) - 40000
7. pokrycie z materialami (dachowka betonowa) - 45.000
8. zostaja okna, drzwi - ?
9. stal - ?
10. drzewo na wiezbe dachowa i robocizna - ok. 25.000

cos jeszcze?

kapi01
18-03-2008, 19:46
Zostal poruszony temat kosztow, niewdzieczny ale jakze wazny.
Dodajcie cos od siebie do ponizszego zestawienia, ktore zrobilem na podstawie wstepnych rozmow z wykonawcami

1. fundamenty - 18000
2. materialy sciany zewn i wewn (Ytong): 42000
3. materialy na strop - ? (ok.15000?)
4. robocizna (fundamenty, sciany, , kominy, z przygotowaniem do pokrycia dachu i ze stropem) - 52000
5. elektryka (robocizna i materialy) - 10000
6. hudraulika (robocizna, kaloryfery, kominet z plaszczem wodnym, piec gazowy, zrobienie przylacza do budynku - jednym slowem wszystko) - 40000
7. pokrycie z materialami (dachowka betonowa) - 45.000
8. zostaja okna, drzwi - ?
9. stal - ?
10. drzewo na wiezbe dachowa i robocizna - ok. 25.000

cos jeszcze?
troche za dużo chcą:
1. max. 13.000
4. 30.000
5. 4500
6. 25.000
7. 30.000
tyle można dać maxa i nie dać się wystrychnać na dudka...

Buraski
19-03-2008, 08:56
napewno na dudka nie dam sie wystrychnąć :P
ale ceny ktore podales wydaja mi sie malo prawdopodobne. Te ktore podalem sa sprawdzone w paru zrodlach, oczywiscie w mojej okolicy. Jedyne co jeszcze byc tansze to pokrycie z robocizną - facet podal mi narazie wycene bez jakichkolwiek rabatow, no i oczywiscie musze to skonfrontowac z konkurencja.

dawidk
21-03-2008, 08:48
Kapi fe ceny masz naprawdę niskie, ale to może zależy od rejonów Polski
Ja płaciłem za stan surowy zamknięty 1800 PLN ale umowa ponad rok temu, teraz krzyczą 2500 PLN za stan surowy zamknięty (!)
hydraulik z grzejnikami i piecam gazowym - 43 kilo PLN
elektryk z mateiałem 12 kilo PLN
pozdrawiam

kapi01
21-03-2008, 21:09
dajcie prosze jakies nowe zdjecia!!

dawidk
01-04-2008, 07:56
Witam skontaktowała się ze mną firma która za darmo zaprojektuje i wyposaży łazienkę. W zamian będą mogli popstrykać zdjęcia do katalogu.
Kto chętny niech się zgłasza!
pozd

Jola z Melisy
03-04-2008, 16:03
Dawid, dopiero teraz zobaczyłam, że budujesz dom z antresola i wielkim oknem w salonie przez dwie komdygnacje. :lol: U nas podobnie. Hej Rubinowcy, macie już jakieś pomysły by to oświetlić?

dawidk
06-04-2008, 09:37
dajcie prosze jakies nowe zdjecia!!

witam
wkleiłem nowe fotki
http://picasaweb.google.pl/hodowca/WnTrze

enjoy

kbigus
09-04-2008, 10:54
witajcie.....my dopiero zaczynamy, jestesmy na etapie papierów , pozwoleń....ale ...w marzeniach już mieszkamy w Rubinie...
ile jest tych słupów na poddaszu? bardzo przeszkadzają w urządzeniu wnętrza?

kapi01
09-04-2008, 18:46
nie przeszkadzają wogóle w większości są pochowane w ścianach tak że nie ma z nimi żadnych problemów. pozdrawiam

kbigus
10-04-2008, 08:17
ale my chcemy zrezygnować ze ścian dziiałowych i pralni nad garażem i zrobić z tego pomieszczenia takie "miejsce rozrywki"...kino domowe lub bilard...coś w tym rodzaju, dlatego martwię się , że może przez te słupy pomieszczenie będzie nieustawne
pozdrowienia

kapi01
11-04-2008, 19:14
te słupy trzymają konstrukcję dachu ich nie dasz rady usunąć, ale pomieszczenie jest na tyle duże że napewno uda się ja zaaranżować.

dawidk
11-04-2008, 22:37
ja jeden słup nad garażem zlikwidowałem
drugi stoi ale jeszcze go nie przybili ( zmieniali jego położenie bo nie komponował się w ściankę działową)
fajny pomysł z tym bilardem...
dla mnie to już musztarda po obiedzie :D
pozdrawiam

dawidk
11-04-2008, 22:38
czy ktoś już z was zamieszkał w Rubinie ?
a może ktoś się już powoli wprowadza?
jak tam z wszym zaawansowaniem grupo?

kbigus
14-04-2008, 17:23
ciekawa jestem jak będzie z ogrzewaniem przy tej naszej antresoli...macie jakieś doświadczenia z innych domów?..od przyjaciół?
trochę się martwię o to, że jednak dużo ciepła ucieknie do góry...co myślicie?
pozdrawiam

kapi01
14-04-2008, 19:21
ja rozwiązałem ten problem w sposób następujący, zastropiłem antersolę (po prostu ją zlikwidowałem) podniosłem dach nad antersolą (jaskółkę), okno duże - podzieliłem na 2 mniejsze oddzielne dla poddasza przyokrąglone na górze i duże okno w salonie. ciepło nie ucieka i powstało fajne pomieszczenie na górze.

32zetka
19-04-2008, 17:17
Witam wszystkich,
Chciałam poinformować, że założyłam nowy album ze zdjęciami z budowy Rubina, bo z poprzednim były problemy z otwarciem.
adres: http://picasaweb.google.com/32zetka/Budowa
Nowe fotki wkleję jutro.
Budowa postępuje. Z zewnątrz już są tynki, a przed długim weekendem majowym mają przyjechać okna. W środku instalacje prawie też na ukończeniu, pozostało tylko ogrzewanie, które zaczynamy za tydzień. Majstrzy zrobili już ocieplenie dachu i zaczęli stawiać konstrukcję pod sufity.
Wszystko zaczyna nabierać kształtu.
Wszystkim budowniczym życzę powodzenia, dobrej pogody i fachowców do rzeczy.

dori26
20-04-2008, 07:31
Witam wszystkich rubinowiczów. Ja również niedługo, mam nadzieję, stanę się właścicielką tego pięknego domu. Byliśmy już praktycznie zdecydowani na http://www.z500.pl/projekt/z26.html gdyż podobają nam się domy parterowe. Na szczęście, jednak, nie zaprzestałam szukania i dzięki temu dotarłam do Rubina - domu moich marzeń. Dla mnie projekt jest idealny. Jedyne zmiany jakię chcę wprowadzić to te wizualne. Chcę zrobić szerokie drzwi wejściowe z naswietlami dlatego rezygnuję ze spiżarni na rzecz dużego wiatrołapu. Mini spiżarkę zrobię w jednym z pomieszczeń gospodarczych. Zastanawiam się jeszcze nad poszerzeniem okien frontowych, gdyż uwielbiam duże okna i dużo światła we wnętrzach ale to jeszcze nie jest przesądzone, gdyż razem z okiennicami może okazać się przesadzone. Reszta jest tak jak chcę. W sypialni z balkonem zrezygnuję z garderoby o ile się da, bo nawet nie wiem czy tą ścianę można usunąć (nie znam się kompletnie na tych kreskach w projektach) a dużą garderobę zrobię z jednego z pokoi nad garażem. Marzeniami już mieszkam w Rubinie a realnie to czekamy na przesłanie projektu.

kapi01
06-05-2008, 21:43
Witam!
Wlasnie jestem na etapie dokonywania zmian w projekcie, zlikwidowałem pustke, i podnioslem troszke jaskółkę na elewacji tylnej przez co powstał dodatkowy pokój i zlikwidowałem duże okno na tej elwacji, ponizej przedstawiam szkic jak to powinno wygladąć.
http://img148.imageshack.us/img148/6731/rubinelewacjazamienna1sc8.jpg

imported_MICHAŁ2
09-05-2008, 13:54
witam!
muszę przyznać, że nawet zgrabnie to wygląda z zewnątrz, nie psuje wyglądu domu/ każdy ma to, co lubi i co komu pasuje. :) :) :) :) :)

RKN
10-05-2008, 20:35
Witamy wszystkich Rubinowców :-)
Właśnie zakupiliśmy ten projekt (Rubin z MG) i wkrótce zamierzamy przystąpić do budowy, pozwolę sobie tu czasem pisywać.
Jesteśmy na etapie począkowym załatwień - właściwie właśnie kupujemy działkę...

dori26
13-05-2008, 22:33
U nas dzisiaj doprowadzili wodę do działki. W przyszłym tygodniu idę się dowiedzieć czy przygotowali już warunki zabudowy i jeśli tak to projekt idzie do adaptacji a potem już tylko czekać na pozwolenie na budowę.

Buraski
16-05-2008, 09:11
Witajcie!
Z przykrością muszę oznajmić, że zmuszeni jesteśmy zaprzestać inwestycjęi związanej z budową. W związku z tym MAM DO SPRZEDANIA projekt Rubin, który niestety zdążyliśmy już kupić. Projekt nie został w ogóle użyty także jest w stanie takim jak z pracowni. Jest to wersja L czyli odbicie lustrzane.
Jeśli ktoś byłby zainteresowany proszę o kontakt, cena do uzgodnienia
tel 0792 44 60 10

Pozdrawiam i trzymajcie się

GUZIKI
30-05-2008, 18:01
My również, z przyczyn niezależnych od nas, nie możemy zrealizować budowy Rubina na naszej działce. :(

Mamy do sprzedania dokumentację projektu Rubin *ODBICIE LUSTRZANE!!*zawierającą: 4 egzemplarze projektu architektoniczno-budowlanego (+ 1 egz. dodatkowy), oraz 1 egz. zestawienia materiałów. Wszystkie dokumenty są w stanie idealnym. Projekt kupiliśmy w lutym tego roku. Cena do uzgodnienia. Kontakt na priv, lub na gg 1983094. Pozdrawiam.

gega
31-05-2008, 07:14
Witam ,

pytanie może troche nietypowe dla budowniczych RUBINA, czy do stawiania więźby wasze ekipy używały dzwiga ? Wykonawca sugeruje ze do najcięższych krokwi (14x24x900 cm) potrzebny jest dźwig.

Jak było u Was ?

pozdr

g.

kapi01
31-05-2008, 22:57
bzdury co to za wykonawca? weź lepiej górali bo jak tak opowiada to ja bym się bał o tę więźbę!

dawidk
04-06-2008, 00:16
u mnie też nie było dźwigu

imported_MICHAŁ2
09-06-2008, 16:27
haloooo!!
czy ktoś ma nowe zdjątka z budowy?????
jak postępy??

Buraski
07-07-2008, 23:50
Ponownie się przypominam zainteresowanym!
MAM DO SPRZEDANIA projekt Rubin. Projekt nie został w ogóle użyty także jest w stanie takim jak z pracowni czyli idealnym. Jest to wersja L czyli odbicie lustrzane.
Jeśli ktoś byłby zainteresowany proszę o kontakt, cena do uzgodnienia
tel 0792 44 60 10

Pozdrawiam
M

kapi01
10-07-2008, 20:49
no pozwolenie na budowę już mam - jeszcze 14 dni na uprawomocnienie - kierownik budowy 7 dni i można niwelować działkę.

dawidk
11-07-2008, 07:12
hej hej
kopę lat :D
postępy są cały czas :lol:
na stronce umieściłem nowe fotki - elewacja już jest
w środku zrobiłem elektrykę i hydraulikę
niebawem tynki maszynowe i wylewki
pozdrawiam RUBINOWICZÓW :D

kapi01
11-07-2008, 21:25
hey. dach jest super - ile kosztował mat+rob? czy możesz przedstawić koszty budowy od początku za mat i rob.? bardzo nas to interesuje. please

kbigus
12-07-2008, 09:13
przepiękny dom....aż zazdroszczę....my dopiero zaczynamy

32zetka
12-07-2008, 18:10
Witam wszystkich po dłuuuugiej nieobecności. Ale mam usprawiedliwienie - wykańczam szczegóły. Kontakty, wc-ty, umywalki, wanny, prysznice, płytki, lampy, kominek, kuchnia, drzwi, ufff.... lista bez końca.
Ja też zamieściłam nowe fotki. Zapraszam do albumu
http://picasaweb.google.pl/32zetka/Budowa
Jak zobaczycie wszystko już wygipsowane, wytynkowane, posadzki wylane. Teraz szlifujemy ściany i zaczynamy malować. Kotłownia wykończona na tip-top i pierwsza łazienka na ukończeniu. Ale aż stach się bać ile jeszcze czeka mnie. I trzymać się za portfel. Uwierzcie - żadne wstępne obliczenia się nie sprawdzają i trzeba spokojnie dodać 30%.
Ale nie żałuję i już się nie mogę doczekać przeprowadzki. Jak wszystko dobrze pójdzie to we wrześniu będę na swoim!
Powodzenia wszystkim budowniczym!

gega
13-07-2008, 12:54
Witam ,

czy dach budowaliście zgodnie z projektem , chodzi mi o przekroje krokwii koszowych tzn 14 x 24 , wykonawca proponuje 10 x 20. Czy to wystarczy ??

pozdr

G.

32zetka
13-07-2008, 13:03
Wszystkie wymiary elementów drewnianych dachu zachowaliśmy takie jakie były w projekcie. Ja mam na dachu dachówkę ceramiczną, która ma swój ciężar. Poza tym dach jest spory, tak więc nie ma co szczędzić. Dach i ściany to podstawa domu więc na prawdę powinny być z dobrych materiałów jeżeli chcesz pomieszkać w nim trochę dłużej bez żadnych generalnych remontów.
Facet u którego zamawialiśmy więźbę też się dziwił takimi przekrojami, ale nie żałujemy. Mam pewność, że kiedyś dach nie zawali mi się na głowę :lol:

dawidk
17-07-2008, 20:06
32zetka GRATULACJE!!!
super ekstra domek!

imported_MICHAŁ2
19-07-2008, 15:58
WITAM!!
dawidk i 32zetka-macie piękne domy -gratuluje!! :D
życze powodzenia w dalszych pracach i szybkiego zamieszkania1
oczywiscie z niecierpliwoscia czekam na dalsze zdjecia :P

alizia27
30-07-2008, 14:14
witam wszystkich,
mam zamiar kupić projekt Rubin, mam tylko jedną obawę i tym samym pytanie do osób, które już go wybudowały, a przynajmniej parter: jak w rzeczywistości wygląda salon na dole, bo na projekcie wygląda niby fajnie jednak sam salon patrząc po podciągach sufitu ma ok. 20 m2 reszta to wyjście na taras, jadalnia i hol. Co prawda tworzy to wszystko jedną całość, ale jakoś nie umiem sobie tego wszytkiego wyobrazić.
Marzy mi się duży salon, który optycznie sprawia wrażenie dużej przestrzeni w domu. Może warto go jakoś powiększyć (lub całkiem zmienić projekt) ?

pozdrawiam

32zetka
31-07-2008, 07:11
Nie masz powodów do obaw. Salon jest naprawdę wielki. Po wyjściu z wiatrołapu masz przed sobą otwartą przestrzeń wychodzącą aż na zewnątrz, bo z dwóch stron są duże okna, co jeszcze potęguje wrażenie przestrzeni. Zapraszam na moją stronę z budowy. Postaram się tam umieścić w najbliższym czasie nowe fotki, to zrobię też parę zdjęć salonu. :D

alizia27
31-07-2008, 08:19
wielkie dzięki :)
a tak jeszcze przy okazji.... jak wygląda sprawa samego projektu i budowy, czy nie ma jakichś błędów, koniecznych poprawek np. w konstrukcji ? Może ktos poradzi coś z praktyki na co zwrócić szczególną uwagę.... No i interesuje mnie jeszcze kosztorys, wg. MG powinien wynosić ok. 410 tys.... jakoś trudno mi w to uwierzyć, że się zmieszczę :( chociaż nie miałabym nic przeciwko :D

32zetka
31-07-2008, 09:09
Jakiś wielkich błędów to nie było. Parę drobiazgów by się znalazło, ale nie na tyle poważnych żeby były problemy. Pamiętam, że ze schodami było tylko coś niedookreślone - chyba jakaś belka podtrzymująca nie była wrysowana na końcu i murarz musiał kombinować.
Na co należy zwrócić uwagę to napewno sposób zamontowania dużego okna w salonie. My stosowaliśmy się ściśle do projektu i mieliśmy ogromny problem z kupnem grzejnika, który zmieściłby się pod parapetem bo jest bardzo mało miejsca. Weszła 30-tka ale parapet nie zakrywa grzejnika tylko jest zamontowany w samej wnęce, bo nie ma miejsca. Tak więc proponuję podnieść okno o dobre 10 cm, albo zmniejszyć jego wysokość i też podnieść. Grzejnik 20-tka robiony na zamówienie kosztuje ponad 2 razy więcej niż standardowa 30-tka i trzeba czekać prawie 2 miechy.
Ja mam też podniesione ściany na piętrze o jedną dodatkową warstwę cegieł (25 cm) żeby jak najbardziej wykorzystać przestrzeń pod skosami. Uważamy że to był bardzo dobry pomysł, bo zrobiło się naprawdę dużo miejsca do wykorzystania.
I to tyle :D

32zetka
31-07-2008, 09:11
Aha, kosztorys prawie się zgadza. Ja wydałam już 400 tyś ale jeszcze wykańczam. Myślę, że w 450-480 tyś powinnam się zmieścić

imported_MICHAŁ2
26-08-2008, 19:41
witam wszystkich bardzo serdecznie :)
32zetka mieszkasz juz w nowym domku???
dawidk jak tam u ciebie??
czy poczęstujecie nas nowymi zdjątkami?? :lol: :lol: :roll: :wink: :oops:
pozdrowionka

kbigus
27-08-2008, 17:27
witam serdecznie...ruszyliśmy pełną parą, mamy już ławę, fundament, ocieplenie fundamentu....jaka radocha :D
...czy Wam na etapie fundamentów też dom wydawał się mały? a może mam zlą wyobraźnię?
32 zetka i dawid - napiszcie i dajcie więcej zdjęć ...bo wyobraźnia działa wtedy lepiej
pozdrowienia

32zetka
29-08-2008, 07:25
Prawda! Mnie też po wylaniu fundamentów dom wydawał się mały. Ale to tylko złudzenie. Jak powstały ściany i dach to dopiero można było sobie wyobrazić stan końcowy.
Ja już powoli dobiegam do finiszu! Wszystkie łazienki i kuchnia gotowe. Pozostało mi ułożenie paneli na podłogach i pomalowanie ścian oraz wykończenie salonu. We wrześniu przyjadą drzwi wewnętrzne,balustrada i poręcze na schody. Potem już tylko lampy, firanki i przeprowadzka!
Zdjęcia postaram się uzupełnić w przyszłym tygodniu.

losgregoros
29-08-2008, 22:37
Witajcie! Własnie dostalismy pozwolenie i lada chwila zaczynamy. Jesteśmy z Tarnowa i chcielibyśmy zobaczyć ten domek na żywo. Czy ktos buduje rubina w Małopolsce lub pobliżu, nie dalej niż 200km od Tarnowa. Prosimy o kontakt. pozr

kapi01
14-09-2008, 12:17
i co znalazł się jakiś rubin w małopolsce? ja tez będę budował ale dopiero na wiosne!

kapi01
15-09-2008, 21:25
hey witajcie!
czyżby pogoda odstraszyła wszystkich - nie ma nowych wiadomości i fotek. Ja narazie wykonałem przyłącza wody i energii to nie mam co zamieszczać ale koleżanki i koledzy co są już dalej to mogliby sie troszkę pochwalić :)
pozrdro i czekam na odzew (foto)

losgregoros
20-09-2008, 10:18
witam serdecznie...ruszyliśmy pełną parą, mamy już ławę, fundament, ocieplenie fundamentu....jaka radocha :D
...czy Wam na etapie fundamentów też dom wydawał się mały? a może mam zlą wyobraźnię?
32 zetka i dawid - napiszcie i dajcie więcej zdjęć ...bo wyobraźnia działa wtedy lepiej
pozdrowienia

Można wiedziec jak ocieplaliście fundamenty bo na wiosnę ruszamy, a mówią że jak nie ma piwnic to wytstarczy folia i lepik. Proszę o odpowiedz. Pozdrawiam Losgr

imported_MICHAŁ2
21-09-2008, 19:45
witam !!
tutaj tez można poczytać na temat fundamentów :)
http://forum.muratordom.pl/ocieplenie-fundamentow,t19358.htm

kbigus
25-09-2008, 09:30
W przypadku fundamentów konieczne jest ocieplenie styropianem proponuję ekstrudowany bo: 1. twardszy 2. lepsza hydroizolacja
My daliśmy 10 cm, ale można 5.
Lepik stosujkemy zawsze.
Folia kubełkowa niektórzy wykonawcy rezygnują ale gdy podłoze jest pomokłe , gliniaste radzę założyć.
Pozdrowienia.

kbigus
25-09-2008, 09:31
W przypadku fundamentów konieczne jest ocieplenie styropianem proponuję ekstrudowany bo: 1. twardszy 2. lepsza hydroizolacja
My daliśmy 10 cm, ale można 5.
Lepik stosujkemy zawsze.
Folia kubełkowa niektórzy wykonawcy rezygnują ale gdy podłoze jest pomokłe , gliniaste radzę założyć.
Pozdrowienia.

kbigus
25-09-2008, 09:35
a co myślicie o rekuperacji?
Czy Ktoś może już założył? sprawdza się?

kapi01
02-10-2008, 20:05
do rekuperacji jeszcze daleka droga ale myślę że się powinna sprawdzić w tym domu że warto zainwestować.
Ja jeżeli chodzi o ogrzewanie to osobiście planuje: kocioł kondensacyjny, kominek z płaszczem wodnym oraz kolektory słoneczne.
narazie niweluje działkę od 4 miesięcy jak dobrze pójdzie to ruszam na wiosnę - materiały budowlane już kupione, wszystkie pozwolenia też załatwione, przyłącz wody zrobiony, na przyłącz energetyczny czekam cierpliwie już 7 miesiąc. Do zrobienia mają aż 3 metry przyłącza ze słupa na mojej działce :) dlatego tak im chyba cieżko, ehh ten Enion. Gdyby ktoś z Was umieścił jakieś nowe fotki to byłoby bardzo miło. pozdawiam

SZPAK100
13-10-2008, 12:02
Jestem jedną z tych szczęściar budujących Rubina MG Projekt ( tak mi się przynajmniej wydawało kupując projekt). Dużo wagę przywiązywałam do samego kosztu budowy a Rubin w porównaniu z innymi wydawał mi się korzystny. W celu upewnienia się czy nie ma błędu dzwoniłam do MG tam mi potwierdzono wartość- i tu pierwsza kucha. Zdecydowałam sie na opis tego gdyż kupując projekt z markowego biura kupujemy dobry produkt ( badź co bądź inwestujemy niekiedy pieniądze życia).Dom Rubin można wybudować na dwa sposoby
1. Tak jak pokazuje projekt czyli źle z masą błędów
2. Wziąć ekipę dobrą (napewno droższą) która zauważy błędy
Nie zgadzają się prawie wszystkie wymiary na niektóre można przymknąć oko ale schody na góre mają szer ok 70 to skandal nie można poszerzyć holu bo ogranicza ściana nośna przy kominku my zmieniliśmy to dając szynę i skracajac nośną w przeciwieństwie na góre wchodzili byśmy prawie po drabinie. Takie modne jest podnoszenie o jedną cegłę poddasza w tym projekcie odradzam dom jest naprawdę duży a niższe osoby muszą stawać na palcach wyglądając przez dachowe okna. Ja mam 164 i ziemi z tego okna ukośnego nie widziałam. Było mi łatwiej po byłam w takim domu podczas naszej budowy.
Okno w antresoli na zdjeciu w katalogu ma ładny łuk w projekcie absolutnie nie i to widać na zdjęciach osób z forum. Poza tym jest w rzeczywistości szersze co niszczy efekt wysmukłości Niestety to zauważyłam za późno
- Naroznikowe belki na więżbie są żle wyrysowane
-Wiatrołap jak na taka chatę jest malutki zrezygnowałam za spiżarni na rzecz powiększenia kuchni i wiatrołapu po połowie i dopiero wiatrołap jako pomieszczenie złapało "oddech". Spiżarnie zrobiłam głeboką szafe w pomieszczeniu kotłowni aby miała wymiar 70 cm w głąb przesunęłam ścianę łazienki o około 10 cm bez szkody dla pomieszczenia Ciąg dalszy nastąpi........

imported_MICHAŁ2
13-10-2008, 19:22
witam!!
SZPAK100-muszę przyznać, że ten post troszkę zbił mnie z tropu!jak do tej pory DawidK i 32Zetka nie wspomnieli o takich błędach w projekcie.o ile pamiętam 32Zetka pisała, że budowała dom zgodnie z projektem i poważnych błędów nie było. Może DawidK albo 32Zetka zechcą do nas zajrzeć i skomentować????
SZPAK100, czy możemy liczyc na jakieś zdjęcia??

losgregoros
13-10-2008, 21:21
Hej SZPAK100! Ale pojechałaś po tym projekcie no ale to dobrze wiedzieć, że takie błędy występują bo niedługo ruszamy i aż się teraz boję jak to wszystko wyjdzie. Prosimy o fotki pozdr!!

kbigus
14-10-2008, 10:52
hej, witajcie
u mnie robią teraz więźbę dachową , ekipę mam wspaniałą , znają się na rzeczy i nie wspominali o jakichs wielkich błędach. Jak do tej pory wszystko idzie dobrze , owszem coś tam poprawiali ale to wynikało bardziej z naszych zmian niż wad projektu. ( no chyba , ze jeszcze coś wyskoczy, a mam nadzieje , ze nie... :lol: )
pozdrowienia

kapi01
14-10-2008, 19:37
kochani pamiętajcie że projekt Rubin - jest projektem typowym - projektem budowlanym - przedstawione rozwiązania w projekcie są ogólne bez szczegółów oraz rozwiązań wymagających projektu wykonawczego. Pamiętać trzeba że projekt jest tylko jednym z etapów procesu inwestycyjnego i pozostają dalsze realacje takie jak: projektant (dokonujący adaptacji projektu) - realizacja nadzoru autorskiego, kierownik budowy (tu możemy rozwiązać wszelkie problemy i niedociągnięcia - pod warunkiem że nie będzie to kierownik za tzw. "flaszkę" :), oraz firma - ekipa wykonująca roboty budowlane. Nad wszystkim panuje inwestor i do jego obowiązków należy skoordynowanie działań wszystkich uczestników procesu budowlanego oraz doprowadzenie inwestycji do końca poprzez zapewnienie środków na jej finansowanie :).
Nie ma się co załamywać - pewne rozwiązania i zmiany wyjdą w trakcie - pozdrawiam

losgregoros
27-10-2008, 17:48
Hej hej! Coś pustki na forum czyżby wszyscy ciężko pracowali na budowie, bo kryzys... No wreszcie się doczekaliśmy jutro zaczynają fundamenty, domek wytyczony i wydaje sie jakiś mały jak na razie. Pozdrawiam wszystkich i trzymajcie kciuki.

SZPAK100
28-10-2008, 10:03
Proszę się nie martwić dom wcale nie jest mały po wyburzeniu ściany w kuchni salon jest przestronny a pokoje na górze obszerne symetryczne i bardzo ustawne nawet jeśli nie są podniesione o tą "słynną" jedną lub dwie cegły. Łazienka może trochę mała. Jak podniesiemy ścianę kolankową to nie zejdzie się dach od frontu.
Pan kapi01 twierdzi że projekt jest tylko zarysem jednak nie wmówi mi Pan że ze ścianami nośnymi można kombinować nie można przesuwać a tutaj są źle wyrysowane( chyba że jest Pan z MG PROJEKT broni pan projektu za wszelką cenę i jak dla nich również dla Pana widocznie wszystko jest możliwe co nie jest do końca prawdą). Moje uwagi są czysto praktyczne a nie teoretyczne frazesy jakie czytam u Pana kapi01 Na forum ludzie chcą usłyszeć prawdę i może skorzystają bo ja takiej szansy nie miałam. Stan surowy 320.000 i wcale nie chciałam być rozrzutna co się nijak ma do 189.000 który miałam w projekcie nie wiem jak obecnie wyceniają w MG. Czy dzisiaj z obecnym doświadczeniem wycofałabym się z tego projektu? Projekt jest ładny i jestem zadowolona bo jednak mam swój dom ale budując jeszcze raz jednak wybrałabym inny. Pozdrawiam

kapi01
28-10-2008, 17:18
hehehe. nie jestem pracownikiem ani właścicielem MG Projekt chociaż pracuję równiez w tej branży z tym że w innej częsci POLSKI - to tak tytułem wstepu. Również nigdzie nie pisałem że ten projekt jest zarysem a projektem budowlanym a nie wykonawczym i tu różnica jest zasadnicza. Jeżeli chodzi o ściany konstrukcyjne to nie zauważyłem tam żadnych błędów projektowych - a sprawa funkcji to sprawa indywidualna - innego spojrzenia na projekt. Jeżel chodzi o koszty to cena którą zapłaciłAŚ za stan surowy to szaleństwo cenowe które wynika prawdobodobnie z b. drogiego wykonawcy, huśtawek cenowych materiałów budowlanych lub słabej znajomości rynku budowlanego. Projekt jak projekt może się podobać a może się nie podobać rzecz gustu - technicznie poprawny. Mi osobiście się podoba choć wprowadziłem w nim kilka zmian o ktorych pisałem wcześniej. pozdrawiam wszystkich

losgregoros
28-10-2008, 19:05
Halo halo!!! No i stało się ekipa wpadła o 7 rano wykopali fundameny, zrobili zbrojenie i o 13 było po robocie bo betoniarnia dopiero jutro może przywieść beton a tak to już dziś ława byłaby gotowa. Wszyscy są w szoku, że tak szybko, oby jutro tylko nie padało. Słuchajcie ale to super uczucie jak tak sie zaczyna WŁASNĄ BUDOWĘ DOMKU niedługo pierwsze foto. A wracając do cen jedna z ekip powiedziała mi za robociznę DWA RAZY TYLE od tych co teraz mi robią więc wszysko możliwe zersztą niedawno tona sali kosztowała 3600 a dziś 2300 jest różnica!!! Pozdr

32zetka
12-11-2008, 07:18
Witam wszystkich już jako MIESZKANKA RUBINA.
Przeprowadzka odbyła się 17 października i już niedługo minie miesiąc jak mieszkamy w domu. Ja jeszcze cały czas nie mogę uwierzyć, że to już, i że to mój dom. Całe życie mieszkania w bloku sprawiło, że po prostu nie mogę się nacieszyć tą przestrzenią. Ale dystans codzienny do przejścia też się zmienił, więc wieczorem czuć w nogach te metry i te schody.
Jestem bardzo zadowolona z zagospodarowania przestrzeni i zmian, których dokonałam. Szczególnie sprawdzają się garderoby w pokojach.
Postaram się dodać w tym tygodniu parę zdjęć do mojego albumu.
Pozdrawiam i życzę powodzenia pozostałym budowniczym

imported_MICHAŁ2
14-11-2008, 17:29
witamy droga 32zetko!
gratuluję zamieszkania w domku, na pewno mieszka się superancko!!
czekamy na zdjęcia z niecierpliwością! :lol:

kbigus
14-11-2008, 20:50
oh hej ! Gratulacje 32 zetko- ale Ci zazdroszczę... :D
u nas kładą dach, a pod koniec listopada mają być okna..zamykamy więc na zimę i przerwa do wiosny...
pozdrawiam wszystkich

kapi01
22-11-2008, 19:06
witam!
gratuluje i proszę o fotki.

kapi01
26-11-2008, 21:52
hey!
Czy możecie podac zestawienia materiałów jaki naprawdę zużyliście nie kosztorysowe - chodzi mi głównie o:

- stal - ile kg stali z rozbiciem na poszczególne grubości
- ile m3 betonu na ławy
- ile sztuk pustaków na ściany i jakich
- ile więźby m3?

pozdrawiam i prosze o pomoc dla porównania moich zestawień

SZPAK100
26-11-2008, 22:52
Witam Materiały co do ilości się raczej zgadzają z opisem. Jak kupowałam stal to nawet sprzedający dziwił się że budujemy bunkier więc chciałam kupić mniejszy przekrój ale kierownik b. mi odradził tym bardziej że dom stoi na działce ze spadem różnica poziomów jest 2m. Myślę że na płaskim można oszczędzić na stali jednak tylko pod okiem kierownika i to dobrego. Zresztą myśle że projektant Rubina był chyba gdzieś z południa Polski bo w górach takie fundamenty są konieczne. Teraz coś pocieszającego kto wchodzi do domu i nie wie że jest antresola i to duże okno jest w pozytywnym szoku.Z zewnątrz to okno także budzi zainteresowanie bo żeczywiście wygląda bardzo ładnie. Okno stwarza wrażenie obrazu panoramicznego szczególnie jak za oknem jest ładny widok i choinka może być też na 3m. Uwaga okna w projekcie wyrysowanym szczególnie te od frontu są jednoskrzydłowe wiec są wielkie i trochę uciążliwe tylko ze szprosami Jeśli zastosujemy podziały nie będą wyglądały jak na projekcie . Często popełniany błąd chyba że ktoś nie chce mieć identycznego jak na zdjęciu. Niestety zaczął mi się sezon w pracy jak będę miała wiecej czasy opiszę pozostałe szczegóły. Pozdrawiam

lukaszkw
03-12-2008, 18:39
Witam wszytkich zgromadzonych, jestem NOWY...... nie tylko jako właściciel projektu RUBIN ale użytkownik tego forum.
Jak wspomniałem projekt kupiłem kilka tygodni temu i zbieram potrzebny materiał .... zgodnie z wyliczeniem architekta MG PROJEKT (oby właściwie)

Ale mam pytanie czy ktoś z Was zastąpił strop z belek TERIVY na MONOLITYCZNY (podobno lepszy nie pęka tzn. nie widać rys, na łączeniach które czasami mogą powstać) i jakie ilości STALI trzeba zakupić, nie mam jeszcze kierownika budowy w projekcie nie wyliczyli, więc nie chce sam wyliczać a budowa dopiero na wiosnę.

Jesli ktos dokonał takich zmian prosze o takie dane w miare mozliwości do połowy GRUDNIA puki sezon cenowy nie ruszył do GÓRY

Pozdrawiam

kapi01
03-12-2008, 21:34
witaj!
Na stronie jest formularz w excelu w którym są zestawienia stali. natomiast jeżeli chcesz zmienić technologię stropu to mogę pomóc, bo też zmieniłem terive na żelbet. Ilości stali prezentują się następująco (zestawienie tylko dla stropu) fi 10 - 1016 kg, fi 6 - 91 kg.
Jeżeli chodzi o belkę nad garażem to: 8 x fi 16 zbrojone dołem, 2 x fi 12 górą oraz strzemiona fi 6 (fi 16 - 87 kg, fi 12 i fi 6 - 24 kg) garaż powiększyłem około metra stąd taka belka - ten w projekcie jest dwustanowiskowy ale tylko teoretycznie. pod taką belkę trzeba oczywiście słupy inaczej przygotować (mi wyszedł 30x35 cm i aż 16 prętów fi 12). Jak coś jeszcze potrzebujesz to pisz!
ogólnie na cały budynek zamówiłem
16 - 1000 kg
12 - 1200 kg
10 - 1300 kg
6 - 500 kg.
z 8 zrezygnowałem na rzecz 10.
jeżeli chodzi o pustaki i inną ceramikę wziąlem:
porotherm 30 - 4020 szt.
25 - 216 szt.
11,5 - 1170 szt.
8 - 300 szt.
cegła kratówka - 2 palety
cegła pełna - 2 palety
pustaki narożnikowe - 200 sztuk.
jeżeli masz możliwosć to nie buduj z 25 tylko z 30 - wychodzi lepszy współczynnik ciepła przy dociepleniu 16 cm styr. oraz konstrukcja ścian jest lepsza.
pozdrawiam

lukaszkw
04-12-2008, 08:43
KAPI01 Wielkie dzieki za info..
Z tą POROTHERM 30 to troche za późno juz kupiłem 25 no cóż myślałem nad 30 ale cóż przekonali mnie na 25.

Co do tego garażu!!!! W którą stronę (długość szerokość )go zwiększyłeś na zewnatrz czy do środka budynku? Przeciez w projekcie wydaje sie być dość duży, (chyba że teraz samiochody są większe :D :D :D )

A jak z betonem na ten strop Ci wyszło ile m3, chce to na spokojnie przeliczyć cenowo wysłałem oferte do firmy budowalnej o przeliczenie na belkach (czekam na odp) i to samo zrobnie dla monolitu.
Pozdrawiam

kapi01
14-12-2008, 09:00
garaż poszerzyłem na zewnątrz, również powiększyły się pokoje nad garażem a w zasadzie jeden duży pokój bo zrezygnowałem z dzielenia go na 2 pokoje. Jeżeli chodzi o koszt stropu żelbetowego do prefabrykowanego to różnica pomiędzy kosztami wynosiła 0k. 35% na korzyść żelbetu, przy dzisiejszej cenie stali (kupiłem teraz w grudniu po 1600 zł za tonę) to różnica może być jeszcze większa.

lukaszkw
15-12-2008, 15:16
Kapi o ile centymetrów poszerzyłeś i jaki wyszedł Ci prześwit w bramie garazowej. Chodzi mi o to czy czasem nie wyszedł ci nietypowy wymiar bramy garażowej co wiąże się z dużym jej kosztem w póxniejszym etapie.

Nad garażem to chyba wszyscy forumowicze zrobili jeden pokój (sypialnie) no i łazienke zamiast tej śmiesznej pralni... ja również.

Stal widzę, że cenę rozsądna choć nie wiem za jakie "fi" i czy BRUTTO i NETTO ja właśnie dzis kupiłem

fi 16 1980zł BRUTTO tona
fi 12 2010zł BRUTTO tona
fi 6 2200zł BRUTTO tona

kapi01
15-12-2008, 21:45
o 80 cm poszerzyłem garaż, z bramą jesZcze zobaczę jaką założę. Wtedy ten garaż dopiero jest rzeczywiście 2 stanowiskowy.

lukaszkw
16-12-2008, 13:02
o 80 cm poszerzyłem garaż, z bramą jesZcze zobaczę jaką założę. Wtedy ten garaż dopiero jest rzeczywiście 2 stanowiskowy.

Ryzykowny manewr choć nie mogę teraz sprawdzić jaki wyjdzie Ci prześwit nowej bramy garażowej bo z tegho co sie orientowałem u producentów bram te niewymiarowe około 3-4 tyś droższe, ale będe w domu to zobacze na projekcie ile to razem będzie cm

kapi01
16-12-2008, 19:38
przecież poszerzając garaż bramę można zostawić taką jaka była - chodzi o przestrzeń w środku, po drugie w firmach z którymi rozmawiałem o bramach powiedzieli że nie ma to znaczenia bo w dzisiejszych nie ma już nic typowego każde zamówienie jest indywidualne jeżeli chodzi o takie gabaryty, poza tym pare złotych więcej za bramę to nic w porównaniu z kilkoma m2 na partzerze i na kilkoma na poddaszu - dodatkowymi.
pozdrawiam

kapi01
20-12-2008, 22:04
mam pytanie? czy wszyscy realizowaliście słup w salonie czy ktos zdecydował się go usunąć? zastanawiałem sie ostatnio nad tym i po nie wielkich zmianach w konstrukcji - pogrubieniu scianki i przedłużeniu tej od kuchni - można by tego słupa uniknąć i nie robić - co wy na to? czy może kroś tak już robił. a co sądzicie o kuchni>? nie wydaje sie mała - zastanawiam się żeby kosztem spiżarki ja powiększyć. pozdrawiam

32zetka
28-12-2008, 11:55
Witam wszystkich i życzę Wesołych Świąt oraz Szczęśliwego Nowego Roku!
Korzystając z chwili wolnego czasu porobiłam parę z dawna obiecanych zdjęć z wnętrza mojego domu i dodałam do mojego albumu.
Możecie je obejrzeć na:
http://picasaweb.google.com/32zetka/WnTrza?authkey=lSSBTYmKwDk&feat=directlink
Pierwsze święta w nowym domu to niezapomniane chwile. Życzę Wam, abyście następne święta też mogli przeżywać w Waszych Rubinach i cieszyć się ze swoimi rodzinami, że spełniliście swoje marzenia o własnych czterech ścianach (w Rubinie tych ścian jest trochę więcej).
Pozdrawiam
32zetka

dawidk
29-12-2008, 23:36
32zetka - śliczny domek - zazdroszczę
ja planuję wprowadzać się w lutym, zobaczymy jak pójdzie :)
słup w salonie miałem okrągły ale obiłem regipasmi na prostokąt
łazienkę na piętre zrobiłem w pokoju nad kuchnia
a w miejscu łazienki będzie garderoba
z garderoby w sypialni zrezygnowaliśmy i mamy większą powierzchnię sypialni
tak samo zrezygnowaliśmy ze spiżarni i powiększyliśmy sobie kuchnie

jak bedę miał fotki to wlkeję

wszystkiego dobrego w nowym 2009 i niech się Wszystkim wiedzie, i jak najszybszego ukończenia RUBINA

Buraski
02-01-2009, 10:08
MAM DO SPRZEDANIA projekt Rubin. Projekt nie został w ogóle użyty także jest w stanie takim jak z pracowni czyli idealnym. Jest to wersja L czyli odbicie lustrzane.
Jeśli ktoś byłby zainteresowany proszę o kontakt, cena do uzgodnienia
tel 0792 44 60 10

Pozdrawiam
Michal

lukaszkw
05-01-2009, 15:48
Mam pytanko do [b]dawidk !!!!!
Słuchaj jakiej firmy okna dachowe u siebie wstawiłeś, chodzi mi głównie o otwieranie (klamkę) góra czy dół i czy montowałeś na takiej wysokości jak w projekcie bo mam wielki dylemat z tym związany a czas gonii "PROMOCJE OKIEN"
No i też czy brałeś uchylne czy obrotowe bo zgodnie z projektem to jesli są obrotowe to guz murowany jak będzie ono otwarte !!!!!! :lol: :lol:

Jesli możesz wstaw kilka zdjęć tych okien od wewnątrz (zamknięte i otwarte)bo 32zetka ma tylko łazienkowe.

Yossarian74
13-01-2009, 14:16
Jestem na etapie wyboru projektu. Bardzo podoba mi się rubin , ale chciałbym zobaczyć jak ten dom wygląda w rzeczywistości, a nie w katalogu lub na zdjęciu. I tu moje pytanie. Czy ktoś z centralnej polski ( najchętniej z okolic warszawy ) buduje lub zbudował rubina. Bardzo chciałbym zobaczyć jak się prezentuje.
Ewentualnie może ktoś widział taki budynek zbudowany i może mi powiedzieć gdzie taki stoi.
Próbowałem uzyskać od MG Projektu liste referencyjną, ale nie chcą podać namiarów na klientów zasłaniając się "ochroną danych osobowych" :(

Z góry dziękuję za pomoc.

Gerard
d211(małpa)o2(kropka)pl

32zetka
14-01-2009, 17:47
Ja mieszkam pod Bydgoszczą. Było już u mnie parę osób z forum oglądać dom, bo jestem chyba jedyną obok dawidak osobą, która już go wybudowała, a na pewno jedyną, która już mieszka. Dawidk jest spod Wrocławia więc to od Warszawy mniej więcej ta sama odległość co do mnie.
Być może ktoś już też wybudował Rubina, ale nie jest zalogowany na forum, więc pozostaje tylko uważna obserwacja okolicy.

Yossarian74
14-01-2009, 18:43
Bardzo Ci Zetko dziękuję za odpowiedź.
Nie mam w planach wyprawy do Bydgoszczy, ale mam nadzieję że jeżeli bym się wybierał to nie będziesz miała nic przeciwko temu bym rzucił okiem na Twój dom.
Widziałem co prawda zdjęcia ( bardzo fajnie go urządziłaś ) ale fotki to nie to samo.
Miałem już wcześniej wybrany inny projekt, ale po obejrzeniy domu w realu postanowiłem szukać dalej.
Jednak wizualizacja w katalogu to nie to samo co rzeczywistość.
Pozdrawiam

dori26
11-02-2009, 21:58
wreszcie mogę powiedzieć, że jestem wśród szczęśliwców budujących Rubina. Oczywiście nie obyło się bez problemów i to całkiem konkretnych. W trakcie jak murarze już kopali fundamenty, przypadkowo przejeżdżała tamtędy Pani, która wydawała mi warunki zabudowy. Narobiła rabanu, że dom jest źle stawiany, niezgodnie z warunkami no i w końcowym efekcie, mimo że już 3/4 fundamentu była wykopana, budynek został przesunięty o 10 m w głąb działki. Oczywiście wiąże się to z podwójnym wytyczaniem budynku, podwójną kasą dla geodety itd. Okazało się, że wytyczenie było ok tylko w związku z tym, że ta działka to działka rolna o pow. 3Ha to jak zaczęli kopać to faktycznie wyglądało na tak dużej powierzchni bardzo blisko drogi. W końcowym efekcie cofnięcie wyszło na korzyść wyglądu całej działki i myślę, że prezencji domu również. Jednak na tym nie koniec, bo im dalej od drogi tym niższy i bardziej podmokły teren i tu znowu jakieś komplikacje z fundamentami. Cały dom podnosimy do wysokości drogi a to jest ok. 1m i będzie teren cały podwyższany. Zaczęliśmy w tym tygodniu, jest środa a ja już się boję co będzie jutro. Mam nadzieję, że tylko początek taki marny a reszta pójdzie gładko i sprawnie.

kapi01
11-02-2009, 22:44
niezły numer! ale nie bardzo rozumiem - czy budujesz dom bez pozwolenia na budowę?? przecież wytyczyć należy zgodnie z projektem zagospodarowania zatwierdzonym decyzją o pozwoleniu na budowę! Jeżeli przesunęłaś go w stosunku do projektu zagospodarowania to cyrk się dopiero zacznie - jest to przecież itotne odstępienie od warunków pozwolenia na budowę. PINB zażąda ekspetryz, projektów zamiennych i oczywiście kara? Sprawdź to dokładnie? gdzie był kierownik budowy, geodeta, projekt? czegoś tu chyba nie rozumiem ...

dori26
12-02-2009, 20:48
Nie, na budowę bez pozwolenia bym się nie odważyła. Tu jest w ogóle dziwna sprawa, bo jak już pisałam to działka rolna. Musieli mi wyznaczyć od asfaltu linię rozgraniczającą. Geodeta z projektu zagospodarowania wyczytał że wynosi ona niecałe 3m jak się okazało ta Pani która wydawała mi warunki przyjęła sobie linię rozgraniczającą od 6m. Poza tym tak jak pisałam, mimo że zaprojektowaliśmy odsunięcie domu o 10 m plus ta linia rozgraniczająca, faktycznie to brzydko wyglądało i odcinało się od otoczenia (z jednej strony jest las i duża przestrzeń a tu nagle przed samym nosem dom - myślę, że to też był jeden z argumentów, dla których Pani, która zajmowała się planem zagospodarowania nalegała, żeby jednak się przesunąć w głąb działki). Sama ma się zająć formalnościami związanymi ze zmianami. Po dość długich rozmowach na budowie w składzie: geodeta, Pani od pozwoleń, Pani która przygotowywała plan zagospodarowania, murarz i kierownik budowy no i oczywiście my ustalono, że zostaną przygotowane zmiany do projektu zagospodarowania (projekt zamienny), dom zostanie przesunięty i wszystko zostanie zgłoszone tyle, że już w trakcie prac.
Ja szczerze mówiąc już się przyzwyczaiłam, że nic w tej budowie nie będzie proste i jednoznaczne. 4 miesiące chodziłam do urzędu, żeby w ogóle zechcieli mi przyjąć wnioski o wydanie warunków. Za pierwszym razem Pani mi prosto w twarz powiedziała, że już dziś może mi wydać decyzje odmowną. Argumentem było to że nie ma sąsiedztwa mimo, że po drugiej stronie ulicy stoi dom przy domu. Co z tego jak po drugiej stronie ulicy już jest inna wieś. Obłęd.

kapi01
12-02-2009, 21:40
rozumiem to rzeczywiście się namąciło trochę.
Wrzućce troszke zdjęć ze swoich budów - wszyscy proszę!

dori26
13-02-2009, 22:47
No to dziś w piątek 13 zalano fundamenty. Zamieszczam link do galerii: http://picasaweb.google.com/allegro.dori26/BUDOWA#

mi-sioo
17-02-2009, 20:59
Witam,

My z żoną też się zakochaliśmy z Rubinie i w okolicach lipca zaczynamy budowę. Do zimy chcemy przykryć i zamontować okna.

Równolegle z papierologią szukamy też ekipy i mamy już 2 kompletne wyceny.

Początkowo planowaliśmy wykonanie częściowego podpiwniczenia - pod całym garażem i pod kotłownią. Kotłownia byłaby przeniesiona do piwnicy, łazienka na parterze w miejsce kotłowni, łazienka pod schodami zlikwidowana a na jej miejsce schody w dół i przejście do garażu.
Uwzględniając te zmiany otrzymaliśmy 2 oferty:
1. 200.000 PLN materiały + 95.000 PLN robocizna = 295.000 PLN netto
2. 176.000 PLN materiały + 100.000 PLN robocizna = 276.000 PLN netto.

Są to oferty od dwóch firm budowlanych mających bardzo dobre opinie u lokalnych klientów (województwo świętokrzyskie). Do obu cen muszę dodać 7% VAT.

Materiały to MAX30, stropy Teriva, dachówka Roben Bornholm.

Co o tym sądzicie? Wstępnie wydaje mi się drogo, ale sama piwnica to około 50.000... Z piwnicy rezygnujemy, sądzę że uda mi się zejść z ceną do 250.000 PLN brutto.

Jak sądzicie - to dużo czy mało? W obu opcjach nie interesuje mnie właściwie nic - firma załatwia sprzęt, materiały itp. Ja dostaję gotowy dom.

Teraz jestem na etapie zbierania wycen od hurtowni materiałów + ekip, które zrobią mi poszczególne etapy osobno, sprzęt (koparki, pompa do betonu) załatwię sam.

Po tym będę miał porównanie cenowe i od razu się podzielę...

pozdrawiam, Michał

lukaszkw
18-02-2009, 10:02
mi-sioo

Powiem Ci tak.

Ja w Grudniu ubiegłego roku kupiłem cały materiał POROTHERM 25, bloczki na ławy fundamentowe, stal, cegła pełna na kominy (oczywiście wszystkie ilości zgodnie z projektem) wyniosło około 40.000zł

Jak liczyłem strop z Terriwy u nas w okolicy Woj. mazowieckie to koszt z betonem około 12.000zł więc zastąpiłem go pełnym lanym ok. 8.000zł

Okna dachowe z kołnierzami za 6szt. zapłaciłem ok. 7.500zł ( z dwóch zrezygnowałem)

Teraz orientacyjne ceny ze sklepów:

Za beton B26 na ławy ok. 7.000zł
Więźba dachowa koszt ok. 10.000zł z łatami i kontr łatami pod dachówkę
Sama dachówka NIE MAM PIOJĘCIA ILE!!!! Jeszcze nie pytałem :oops: :oops:

To tyle mogę Ci powiedzieć reszta ruszy w kwietniu

Dziwi mnie jednak, że przy niższych kosztach za materiał (prawdopodobnie opcja bez piwnicy) czyli miej roboty Twoja ekipa weźmie więcej niż przy większych kosztach pewnie z piwnicą „Gdzie sens gdzie logika” :lol: :lol: :lol:

mi-sioo
18-02-2009, 10:52
Dzięki za odpowiedź...

Co do cen robocizny, to źle zrozumiałeś - to nie są oferty "z" i "bez" piwnicy, ale oferty dwóch całkowicie niezależnych firm budowlanych... Dlatego różnice w cenach materiałów i robociźnie.

Nie ukrywam, że oferta 276.000 była przygotowana bardzo profesjonalnie - kosztorys miał ponad 20 stron. Druga oferta miała jedną stronę i tylko informacja o cenie materiał i robocizna.

Ale dzięki dokładnemu kosztorysowi wiem jakich materiałów i dokładnie ile będzie potrzebował wykonawca - przynajmniej nie będzie dużych niespodzianek.

lukaszkw
18-02-2009, 12:34
A faktycznie masz racje źle przeczytałem mój błąd :oops: :oops: :oops:
Chyba ta pogoda tak działa :roll: :roll: :roll:

Moim zdaniem jesli firma jest profesjonalna i działa na rynku jakis czas to dostanie DUŻE zniżki na materiał więc materiał ma taniej niz ty jako osoba fizyczna kupisz na składzie, ale nie warto tez ufać wszystkim bez wczesniejszego rozeznania, głównie sprawdź jaka cene będziesz musiał dac za cegłe i dachówke to najwiekszy koszt

Pozdrawiam i miłego budowania

lukaszkw
20-02-2009, 14:08
Witam wszytskich RUBINOWICZÓW!

Mam ogromna prośbę jeśli ktoś ma inne zdjęcia naszego RUBINKA niż te zamieszczone na ogólnym forum a nie che z jakiś przyczyn ich tam zamieścić, to prosze o nie na PRIV lub e-mail [email protected]

Żona mnie maltretuje :D :D :D pod kątem głównie koloru elewacji, dachu okien itp jakie rozwiązania zastosowaliście

Z góry dziękuje za wszystko.

borecki
03-03-2009, 09:31
witam wszystkich!!!!!buduje ktoś może Rubina w Świętokrzyskim

mi-sioo
03-03-2009, 11:08
Witam,
buduje!! Włoszczowa - świętokrzyskie. Buduje, tzn. startuje w lipcu. Na razie papierologia i negocjacje z ekipami.

lukaszkw
04-03-2009, 07:15
Mi-sioo

Jak Włoszczowa to zadzwoń do GOSIEWSKIEGO on w tamtych okolicach lubi budować to może i dla Ciebie podesle jakąś sprawna ekipę :D :D :D

Co do papierologi to ja też czekam już od listopada ale jak wiadomo papier musi odstać swoje kawki, herbatki itp.

Pozdrawiam

dori26
08-03-2009, 23:02
Widzę że zimowa aura wszystkich skutecznie wypłoszyła. U nas narazie fundamenty i stan zerowy skończone. Czekamy teraz na lepszą pogodę i ruszamy ze ścianami

lukaszkw
12-03-2009, 07:59
dori26

Słuchaj Dori na Twojej galeri masz strasznie wysoko wyniesiony ten stan zerowy nad ziemie to jest te 45cm co w projekcie czy trochę wyżej daliście? Czy tylko na zdjęciach to tak wygląda?

dori26
12-03-2009, 17:53
Mamy wyniesione fundamenty do poziomu drogi. Działka zaczyna się wysoko i zaraz jest b. duży spadek. W projekcie oryginalnym fundamenty są o wiele niżej. Tu musieliśmy tak zrobić po pierwsze żeby dom ładnie wyglądał(nie stał w dołku) a po drugie ze względu na dość podmokły teren. Od asfaltu do domu teren będzie cały wyrównany natomiast z boków i tył będzie obsypany tak aby dać wrażenie domu "na skarpie". No chyba że będzie brzydko wyglądać i wyrównamy całość (ale aż strach pomyśleć o kosztach takiej ilości ziemi)

lukaszkw
13-03-2009, 12:26
No właśnie bo aż się zszokowałem jak zobaczyłem te ławy, zwłaszcza, że ja mam działke na górce i od wjazdu ten dom wyglądałby jak z podpiwniczeniem czego nie chiałem za żadne skarby. Nio i u innych budowlanców RUBINA Zetki i Dawidka nie btyło tak wysoko.

Przesyłaj na bieżąco zdjęcia super je się ogląda.

losgregoros
16-03-2009, 18:44
Witajcie "Rubinofile", zrobiła się już trochę wiosna i u mnie zaczęli w sobotę murować paczkę. A dzis naprawdę dużo widać garaz prawie wymurowany do stropu a i dom w dużej części zrobiony. No robi wrażenie a zwłaszcza okno w salonie jest POPROSTU OLBRZYMIE ale mam nadzieję, że będzie miło zasiąść przy nim z kawą i popatrzeć przez nie. Oby tylko pogoda dopisała.

dori26
17-03-2009, 20:20
Losgregoros, poprosimy o zdjęcia. Myślę że każdy kto buduje jest ciekawy postępów w budowie domku naszych marzeń.

Kosmyk12
22-03-2009, 14:23
Witam Wszystkich budujących (bądź planujących budowę) domu RUBIN.
Ja też zaczynam budowę, mam już wszelkie pozwolenia, teraz tylko pozostało zorganizować ekipę i ruszamy. Myślę że w okolicach czerwca - lipca uda się wbić pierwszą łopatę, a do końca roku stan surowy zamknięty będzie już gotowy. Mam prośbę do wszystkich tych, którzy już budują, bądź wybudowali ten dommek - napiszcie na co zwrócić uwagę, jakich problemów się spodziewać, ogólnie co podczas budowy powinno się wziąć pod uwagę najbardziej. Jestem również ciekawy jak długo budowaliście swoje domy, czy zakładając rozpoczęcie budowy w lato b.r. mogę się spodziewać, że wprowadzę się do końca 2010r.? Napiszcie również jak rozkładają się płatności za ogrzewanie w RUBINIE przy opalaniu gazem. Ja zastanawiam się nad zastosowaniem pompy ciepła i ogrzewania podłogowego. Za wszelkie informację z góry dziękuję i pozdrawiam.
kosmyk12

dawidk
28-03-2009, 21:45
witam RUBINOWICZÓW po dłuższej przerwie

już tylko wykończeniówka...

parapety, kafelki, deski, schody i przeprowadzka

tak szacuję ok 3 m-ce

pozdrawiam wszystkich i żychę wytrwałości w tych trudnych czasach :D

slon15
12-04-2009, 16:05
Witam wszystkich "forumowiczow". Mam nadzieje ze to sie tak pisze. Nie mam doswiadczeń w tych sprawach. To moje pierwsze forum. Tak samo jak budowa. Buduje jak sie mozna domyslic "Rubina". Ciesze sie ze znalazlem Was. Przegladam zdjecia i czytam posty. Wszystko mi sie przyda.
Rubina stawiam bez wiekszych zmian w projekcie. Dolozylem mu tylko balkonik nad garazem i klatke schodowa (nad garazem bedzie osobne mieszkanko) chalupka powiekszyla sie wiec o niecale 2m. Jak bede mial zdjecia chetnie sie nimi podziele. Ale to dopiero za kilka miesiecy. Teraz dopiero co zakonczylem sprawe papierow. Bez urazy Panie DawidzieK, ale teraz wiem na pewno ze moj dom nie bedzie mial brazowej dachowki. Pozdrawiam wszystkich.

dawidk
13-04-2009, 22:34
slon15
po pierwsze dachówka nie jest brązowa ale grafitowa

po drugie swoje uwagi możesz zatrzymać dla siebie i nie specjalnie obchodzi mnie twoje zdanie

po trzecie kolor dachówki to jest sprawa gustu a o gustach się nie dyskutuje, jedni wolą blondynki inni brunetki. Mnie i mojej żonie podoba się ten kolor dachówki jaki wybraliśmy

miałeś kolego niezłe wejście jak na pierwszy post
życzę ci tak samo fatalnego rozpoczęcia budowy jak fatalnie rozpocząłeś udzielanie się na forum

kapi01
14-04-2009, 20:51
grafitowa dachówka jest jak najbardziej ok - grafit, antracyt to b. ciekawe i nietuzinkowe pokrycia dachu - pamiętaj że efekt będzie widoczny jak wszystkie elementy budynku będa wykończone i wtedy powstaje jedna ciekawa całość - ja też będę robił dach w antracycie i wiem że bedzie wyglądał ciekawie.

lukaszkw
15-04-2009, 12:12
slon15
po pierwsze dachówka nie jest brązowa ale grafitowa

po drugie swoje uwagi możesz zatrzymać dla siebie i nie specjalnie obchodzi mnie twoje zdanie

po trzecie kolor dachówki to jest sprawa gustu a o gustach się nie dyskutuje, jedni wolą blondynki inni brunetki. Mnie i mojej żonie podoba się ten kolor dachówki jaki wybraliśmy

miałeś kolego niezłe wejście jak na pierwszy post
życzę ci tak samo fatalnego rozpoczęcia budowy jak fatalnie rozpocząłeś udzielanie się na forum

Przyłączam sie do całości, slon15 nie błysnął inteligencją, a Twoja dachówka dawidk jest super my z żoną o takiej myślimy lub o bardziej błyszczącej a nawet całej czarnej (mamy wizję całego domu już w dobranych kolorach) Jeszcze prośba dawidk jak możesz podaj firmę i nazwę Twojej dachówki

dawidk
15-04-2009, 23:20
slon15
po pierwsze dachówka nie jest brązowa ale grafitowa

po drugie swoje uwagi możesz zatrzymać dla siebie i nie specjalnie obchodzi mnie twoje zdanie

po trzecie kolor dachówki to jest sprawa gustu a o gustach się nie dyskutuje, jedni wolą blondynki inni brunetki. Mnie i mojej żonie podoba się ten kolor dachówki jaki wybraliśmy

miałeś kolego niezłe wejście jak na pierwszy post
życzę ci tak samo fatalnego rozpoczęcia budowy jak fatalnie rozpocząłeś udzielanie się na forum

Przyłączam sie do całości, slon15 nie błysnął inteligencją, a Twoja dachówka dawidk jest super my z żoną o takiej myślimy lub o bardziej błyszczącej a nawet całej czarnej (mamy wizję całego domu już w dobranych kolorach) Jeszcze prośba dawidk jak możesz podaj firmę i nazwę Twojej dachówki

dzięki za słowa aprobaty

dachówka to BRAAS CISAR BAŁTYCKA GRAFIT

mocna i wytrzymała a zarazem błyszcząca pokryta 2 warstwami emalii i odporna na mech

(jak masz możliwość to poszukaj w Niemczech tam występuje pod nazwą BRAAS STAR - są tańsze)

pozdrawiam
pozdrawiam

lukaszkw
16-04-2009, 11:41
No właśnie ja też jestem za BRASEM zwłaszcza z Niemiec są u mnie dostępne na składzie, tylko muszę zdecydować czy czerny czy taki właśnie jak u Ciebie, na składach jak mają położone kilka dachówek to nie oddaje to efektu najlepiej na dachach zobaczyć a czarnego w glazurze jeszcze nigdzie nie widziałem a ten jest chyba najbardziej błyszczący.

kapi01
16-04-2009, 19:47
fajna dachówa ile płaciłeś za m2?

dawidk
16-04-2009, 20:38
fajna dachówa ile płaciłeś za m2?

oj... już nie pamiętam. To było dawne rozliczenie z moim wykonawcą i dość zawiłe...

ale na pewno ceny już się zmieniły

dori26
17-04-2009, 21:27
Dziś mury poszły w górę. Wreszcie coś zaczyna być widoczne, bo jak do tej pory kupa kasy poszła w "ziemię". Kilka fotek po 1 dniu pracy wgrałam do albumu.
http://picasaweb.google.com/allegro.dori26/BUDOWA#

kapi01
18-04-2009, 20:24
gratuluje - fajnie to już zaczna wyglądać - jak będzie coś wiecej to prosimy o nowe fotki. pozdrawiam

player_pl
22-04-2009, 21:06
Witam

Ja także 3 kwietnia rozpocząłem budowę tego domku.
Jak kogoś interesują postępy, to zapraszam do dziennika.

player_pl

dawidk
22-04-2009, 21:11
no to powodzonka player_pl

p.s.
gdzie stawiasz dom? (jeśli to nie tajemnica?)

player_pl
22-04-2009, 21:13
Witam

W Kiełczowie...

dori26
23-04-2009, 19:27
Witam kolejnego Rubinomaniaka. Oglądałam zdjęcia w Twojej galerii. Szybciutko to idzie.

U nas roboty troszkę bardziej zaawansowane. Ściany pną się w górę. Wreszcie coś widać no i przestrzeń się powiększa, bo same fundamenty to wyglądały mizernie.

player_pl
23-04-2009, 19:33
Witam kolejnego Rubinomaniaka. Oglądałam zdjęcia w Twojej galerii. Szybciutko to idzie.

U nas roboty troszkę bardziej zaawansowane. Ściany pną się w górę. Wreszcie coś widać no i przestrzeń się powiększa, bo same fundamenty to wyglądały mizernie.

Dzisiaj niestety po nocnych ulewach moja ekipa wiele nie powalczyła...
Pilnie śledzą twoją galerię, zawsze można coś podpatrzyć...

dori26
23-04-2009, 21:49
Szkoda tylko, że osoby, które już mają albo prawie mają gotowego Rubina tak rzadko uszczęśliwiają nas nowymi fotami.

dawidk
23-04-2009, 22:28
czuję się wywołany do tablicy :D

niebawem zaktualizuje fotki

myślę że przeprowadzka będzie w czerwcu
juz nie mogę się doczekać :D