dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Dzienniki Budowy na Forum

Wpisy bez kategorii

  1. Na o?cie?

    Bardzo bym chciał, żeby mój dom był otwarty. Żeby każdy kto poczuje potrzebę mógł do nas przyjechać i jak trzeba przenocować. Żeby mój przyjaciel sąsiad mógł zajść na piwo, pogadać...

    Gdy głosy usłyszę u drzwi
    Czyjekolwiek, wejdźcie, poproszę
    Jestem zbieraczem głosów,
    A dom mój bardzo lubi, gdy
    Śmiech ściany mu rozjaśnia
    I gędźby lubi pieśni,
    Wpadnijcie na parę chwil
    Kiedy los was zawiedzie w te strony,
    Bo dom mój otworem
    ...
  2. Woda w dom, szczęście w dom...

    Jutro zostanie wykonane przełożenie wodomierza ze studzienki do domu. Rów wykopany, stoi w nim woda tak na 1,6m. Trzeba będzie to wypompować, podsypać, położyć rurę... I jeszcze te wodociągi się uparły, że to oni zrobią przełożenie... Się boją, że im ukradnę dwa wiadra wody Jadę zatem przed 5:00 pokopać i ten rów naprawić. MASAKRA!!!

    Ten wpis jest na wypadek jakbym nie wrócił. Nienawidzę takich prac....
  3. Izolacja poddasza

    Dojechała wełna. Rozstrzał w cenach 27-45 za m2 za 18cm Supermaty Isovera. Oczywiście jak się palety nie kupi to spadaj Pan. Najtaniej wyszło ze Szczecina, kurierem.

    Dzięki ogromnej pomocy Rom-Kona, który udziela się w tym wątku rozpoczęły się prace. Taka refleksja mnie naszła. Rom-kon jest chyba jednym z baaardzo nielicznych, specjalistą na tym forum, który przekazuje nam, amatorom całą swoją wiedzę i wszystkie tajniki, w przeciwieństwie do wielu wątków, założonych ...

    Updated 31-07-2011 at 08:28 by jan_z_wolna

    Kategorie
    Dzienniki Budowy na Forum
  4. Posadziłem kafelki i się zadomiło :-)

    Się wylały posadzki. Na parterze 2x8cm styro na górze 3cm. Jestem bardzo zadowolony z efektu końcowego. Poziomy jak w mordę strzelił. Wszystko czysto i bez problemów. Mogę polecić.





    Tatko położył kafle w kuchni Zaczyna domieć. Do tego będzie kuchnia Ikea z jasnymi frontami.

    ...

    Updated 18-07-2011 at 23:43 by jan_z_wolna

    Kategorie
    Dzienniki Budowy na Forum
  5. Ogrodzony z szambem

    Rozpoczęliśmy ogrodzenie. Zwykła siatka leśna. Roboty było z 1,5 miesiąca, bo trzeba było okorować i zachlapać stemple. No i samo wiercenie ręczną otwornicą w glinie i kamieniach do łatwego nie należy. A 1/2 długości jest gotowa.



    Zakończyło się wreszcie dłubanie z szambem. Przywiozłem rury i z ojcem je sobie złożyliśmy. Potem posmarowałem Dysperbitem. Teraz trwa zakopywanie.
    ...
Strona 2 z 7