dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Dom na Morelowej

Własnymi rękoma spełniamy nasze marzenia

  1. Leje, że murować się nie da

    No pogoda nie rozpieszcza. Ciągle pada lub dla odmiany leje. Na działce nie mamy mokro bo na szczęście domek podnieśliśmy i jest już obsypany do okoła piaskiem i ziemią.
    Mimo to murować się nie da, tylko trzy betoniarki w sobotę i dwie w niedzielę, między opadami udało się wyrobić, ale to nie robota
    Mamy wybrane okna i pod nie robimy otwory.
    Mamy wybraną ekipę do robienia stropu i umówioną wiec budować ściany trzeba.
    No i przyszedł czas na poważniejsze ...
  2. Mury rosną - a ja nie wiem jakie okna chcę

    Małż pojechał o wsparcie i ma pomoc na budowie w osobie sowjego brata rodzonego. Teraz robota idzie znacznie sprawniej. Mamy 4 rzędy pustaków i pora zacząć otwory okienne robić.
    Trochę w sobotę nas przyblokowały dwa tematy:
    1. Kominy - na projekcie wygląda tak jakby dwa szyby wentylacyjne szły od stropu, a my nie chcemy komina na stropie stawiać. Sprawdzamy, czy podstawa z bloczków pod komin jest wystarczająca aby cały tam postawić. Ponadto mamy zakwostkę - komin budować ...
  3. Proszę natychmiast przestać padać!

    Ciagle leje a my od poniedziałku na urlopach. Chcemy murować!
    No przestań już padać ty deszczu niedobry! Tak, do Ciebie mówię! Już idzemy sobie gdzie indziej popadać, pa pa i nie wracamy aż strop zaleję...
    Kupiliśmy wczoraj pierwszą partię cegieł, a tak naprawdę do PORCERAMu. Z tego będziemy właśnie budować. Wiem, że 9 palet to całe nic przy potrzebnych 39 na sam parter, ale możemy zakasywać rękawy i brać się do roboty.
    No tak prawdę mówiąc do małż ...
  4. Ciągle leje...

    To fakt. Chciałam aby padał deszczyk, bo chciałam by nam popodlewał chudy beton wylany we wtorek pod nasze przyszłe podłogi. No ale, żeby tak od razu lało i lało bez przerwy. Niedługo to cały ten nasz stan 0 będzie pod wodą. Chyba przesadział z tymi prośbami o deszczyk....
  5. Podsumowanie kosztów budowy - etap 0

    A więc na tym etapie budowy, mogę powiedzieć z dumą, że mamy zaoszczędzone ponad 8tyś.
    Porównanie planowanych kosztów do poniesionych wygląda tak:
    1. Roboty ziemne => plan: 1500 wydane: 600
    2. Fundamenty => plan: 23000 wydane: 17000
    3. Izolacje przeciwwilgociowe => plan: 4000 wydane: 3600
    4. Drenaż opaskowy => plan: 3000 wydane: 2850
    5. Posadzki na grudcie - konstrukcja => plan: 11500 wydane: 10600

    Napotkane niespodzianki: ...
Strona 1 z 10