dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Dzienniki Budowy na Forum

Wpisy bez kategorii

  1. Pierwsza wpadka...

    czyli pierwsze koty za płoty... Bo niestety nie mam nadziei, że więcej wpadek nie będzie, chociaż chciałbym, żeby nie było

    Panowie wylali ławy, ale jednej z nich nie poszerzyli do 80 cm tylko na całej długości zostawili 60cm. A tam maja stać kominy wentylacyjne od kuchi i łazienek oraz pion kanalizacyjny. Dlatego w tym miejscu powinna ona być szersza. Zły jestem, że nie zobaczyłem tego przed wylaniem betonu, bo kazałbym im to poprawiać. Nie wiem czy może to ...
  2. Ławy fundamentowe wylane

    Wiam,
    Wczoraj w pierwszy dzień wiosny zalane zostały ławy fundamentowe. Czyli tak jak pisałem poprzednio, plan na ten tydzień został wykonany

    Zgodnie z planem, we wtorek przyjechała koparka i wykopała dziury pod fundamenty a ekipa włożyła zbrojenie.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zdjęcie0224.jpg
Wyświetleń:	82
Rozmiar:	99,8 KB
ID:	107370
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zdjęcie0267.jpg
Wyświetleń:	89
Rozmiar:	96,8 KB
ID:	107371

    W środę rano przyjechała pompa i 2 betoniarki i zalały ławy. Trzeba było jeszcze domówic troche betonu, więc przyjechała ...
  3. Zaczynamy :)

    Przyszła wiosna i ruszyliśmy z budową W sobotę (03/17) wyczyściliśmy barak dla ekipy, zdjeliśmy humus i wstawiliśmy słup na prąd budowlany.

    Zdejmowanie humusu - i powstala wielka dziura na działce
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zdjęcie0171.jpg
Wyświetleń:	63
Rozmiar:	101,1 KB
ID:	107048Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zdjęcie0188.jpg
Wyświetleń:	63
Rozmiar:	99,2 KB
ID:	107049

    Słup na prąd budowlany:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zdjęcie0199.jpg
Wyświetleń:	70
Rozmiar:	99,9 KB
ID:	107050

    Dzisiaj przyjechali geodeci i wytyczyli budynek. No i niestety nasz orzech, który chcieliśmy zostawić, trzeba było ...
  4. Działka - test wklejania zdjęć

    Witam,

    tak jak obiecałem załączam zdjęcia działki.


    Od strony półn-wsch:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zdjęcie0006.jpg
Wyświetleń:	64
Rozmiar:	97,0 KB
ID:	93017

    widok na północ - taki będzie widok z kuchni
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zdjęcie0008.jpg
Wyświetleń:	59
Rozmiar:	98,2 KB
ID:	93033

    i widok od strony drogi/wjazdu, czyli od południa
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zdjęcie0014.jpg
Wyświetleń:	61
Rozmiar:	99,5 KB
ID:	93027

    Te drzewa chcemy zostawić bo tworzą latem zielony tunel. Nie wiemy tylko jak je zabezpieczyć na czas budowy, żeby ciężki sprzęt budowlany ich nie zniszczył. ...
  5. No to się zacznie...

    Wiatm,

    Do tej pory tylko czytaliśmy z żoną dzienniki innych forumowiczów i po cichu zalatwialiśmy wszystkie niezbędne formalności: warunki zabudowy, projekt, pozwolenie na budowe, kredyt, itp... W tym roku ruszamy z budową Planujemy zacząć na wiosnę. Trzymajcie za nas kciuki.

    Postaram się w miarę regularnie opisywać co się dzieje na budowie. Jak tylko poznam sekrety załączania zdjęć, pokażę jak wygląda działka.

    Pozdrawiam wszystkich ...
Strona 7 z 7