dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

dziennik budowy Madzika

No to się zaczęło

Po roku przygotowywania papierów, dokumentów, uzyskiwania pozwoleń, ruszyliśmy z budową. Adaptacja naszego tymka polegała głównie na powiększeniu go o piwnicę. Reszta to zmiany kosmetyczne
- likwidacja spiżarki na rzecz dużej szafy w wiatrołapie
- powiększenie okna w kuchni
- przesunięcie okna w salonie (tego od strony kuchni)
- likwidacja drugiego okna na rzecz dużego okna tarasowego w salonie.

Dodam, że nasz tymek to wersja z podwójnym garażem bez podniesionej ścianki kolankowej.
Stanie on na działeczce w kształcie 1/4 koła na wsi pod Toruniem.

  1. wiosna na budowie

    Oto nasz domek:
    [IMG][/IMG]

    W zeszłą sobotę spędziłam popołudnie na tarasie z mamą i przyjaciółką (pierwsze piwko w domu zaliczone), w tym czasie mąż rozmawiał z hydraulikami i elektrykami. Do końca tygodnia czekamy na ostatnią wycenę hydrauliki, elektrykę zrobi mój tata z mężem - szykuje się pracowity długi weekend majowy... dla nich

    Domek od strony ogrodu
    [IMG][/IMG] ...
  2. dach i zmiany na poddaszu

    Budowa nabiera tempa, coraz więcej decyzji do podjęcia, coraz mniej czasu na nie...

    W ostatnim czasie robiliśmy jeszcze zmiany układu pomieszczeń na poddaszu, oto powody:
    - chcieliśmy mieć sypialnię z wyjściem na taras, jednak stwierdziliśmy, że będzie trochę za wąska
    - przenieśliśmy łazienkę na drugą stronę, żeby zachować pion, a co za tym idzie zaoszczędzić pracy hydraulikowi i na pewno trochę kasy
    - w związku z powyższymi zmianami ...
  3. budujemy dalej:)

    Nareszcie zima zaczyna odpuszczać Panowie budowlańcy z radością wrócili na budowę. Parę fotek z czasu mroźnej zimy, która, mam nadzieję, już nie wróci.

    28.01.2012

    [IMG][/IMG]
    Stoję w salonie z Zuzią. Minus 18st. C. Dookoła nas stęple, które załatwialiśmy na szybko, ale zima pokazała, kto rządzi i na następny dzień temperatura spadła grubo poniżej zera i strop musiał poczekać.... ...
    Tagi - katalog słów kluczowych: tymek Edytuj Tagi
    Kategorie
    Dzienniki Budowy na Forum
  4. dachówka....

    Pisałam wcześniej, że wybraliśmy dachówkę, ale tak nam się tylko wydawało Zaproponowano nam obok tego brązu angobowanego jeszcze brąz migdałowy angobowany i zaczęły się schody. Jeden ciut za ciemny, drugi za błyszczący, tamten droższy, ten bardziej pospolity, ale wszystkim się podoba.... W końcu po długich namysłach zdecydowaliśmy się po raz drugi na brąz, który zamówiliśmy.... a następnego ranka zamieniliśmy na brąz migdałowy... Hihi, a to dopiero początek. Podobno ...
  5. dachówka wybrana:D

    Wczoraj zamówiliśmy dachówkę. Jest to dachówka ceramiczna firmy Nelskamp F10u brąz angobowany. A ekipa wypoczęta wróciła do pracy.

    Zamieszczę jeszcze kilka fotek z wcześniejszych etapów, a co tam
    [IMG][/IMG]
    zdjęcie zrobione 9 listopada 2011roku. Pan Koparkowy nieźle się namęczył. Żałuje, że nie mogę znaleźć zdjęcia góry jaka powtała po wykopaniu dziury pod piwnicę Swoją drogą aura ...
Strona 1 z 2