dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Dziennik budowy

Witam wszystkich!
Czytam Was od jakiegos czasu i postanowilam odwazyc sie i tez tu zaistniec. Powod jest jeden - potrzebuje Waszej pomocy
Poki co prace szly szybko i sprawnie, kupilismy działkę zaraz po podjęciu decyzji o budownie domu zamiast zmieniac mieszkanie na większe. Kilka miesiecy szukalismy gotowego projektu domu ale nic nam nie odpowiadalo w 100% wiec zdecydowalismy sie na projekt indywidualny. Skoncentrowalismy sie na tym co chcemy miec w srodku. Bryla domu byla na drugim planie. Mocno ograniczala nas dzialka wiec nie mielismy (albo tak sie nam wydawalo) zbyt duzego wyboru. Parterowy odpadal, plaski dach odpadal, taras z tyłu domu odpadał... Wyszlo jak wyszlo. SSO juz jest!

Zapraszam Was do komentowania, czytania i udzielania rad laikowi jaki jestem. Czuje ze nic nie wiem...

  1. Inspiracje cd.

    Inspiracje na podstawie ktorych mam nadzieje juz wszystko poukłada mi sie w głowie

    Kolor naszych okien bedzie jak na zdjeciu ponizej. I mam wielka nadzieje ze znajdziemy tez taka podloge.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kuchnia2.jpg
Wyświetleń:	397
Rozmiar:	60,7 KB
ID:	101080

    W calym domu jest ogrzewanie podlogowe. Na dole oprocz malych fragmentow - kuchnia, hol, wc, kotlownia - beda deski. Zalozenie jest takie ze ma byc jasno. ALE.... i tu sie zaczyna.... Jasna podloga=bielona a mi takie sie nie podobaja. ...
  2. Wnetrza

    Zawsze chcialam mieszkac w domu z nowoczesnym wnetrzem i takie inspiracje zbieralam. Poki nie zaczelam czytac FM!
    Czytam rozne watki w tym MagdyZZZ i jej pieeeknego wnetrza i zapragnelam miec cos z klasyki, cos ponadczasowego. Tylko jak to polaczyc zeby tworzylo jedna spojna calosc?
    Mam nadzieje ze wkrotce mi sie cos rozjasni.

    Na dole mamy sien, hol, salon, kuchnie i spizarnie + biblioteke z jadalnią+pralnie+wc+kotlownie.
    Oto pogladowe 3D:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kuchnia.jpg
Wyświetleń:	271
Rozmiar:	63,6 KB
ID:	101079Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	salon.jpg
Wyświetleń:	242
Rozmiar:	60,4 KB
ID:	101078Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kuchnia2.jpg
Wyświetleń:	216
Rozmiar:	60,8 KB
ID:	101077 ...
  3. Okna

    Nic nie pisze poniewaz mamy duza zagwozdke. Chodzi o nasze okna. A wlasciwie ich kolor. Wybralismy okna drewniane i do calej elewacji pasuja w kolorze debu. Do wewnatrz za to juz nie pasuja . Najbardziej pasowalyby biale ale teraz mieszkam z bialymi oknami i nie przepadam za nimi a najbardziej za ich myciem. Mowiono nam zeby nie dopasowywac koloru okien do koloru wnetrza i tego sie trzymam aczkolwiek bez 100% przekonania. W kazdym razie z wyborem koloru okien drewnianych jest trudno. Albo jest ...
  4. Inspiracje

    Wnetrze domu ma byc nowoczesne ale nie zimne. Chyba nie szaro-biale i nie betonowe. Raczej cieple i przytulne ale nowoczesne. Ciekawe czy uda mi sie to polaczyc.
    Niestety podobaja mi sie rozne style i boje sie ze wyjdzie misz-masz niespojny. Nie bedziemy korzystac z pomocy architekta wnętrz! Podjełam się tego wyzwania i choć mam wątpliwości chce zrobic to sama.
    Własnie z powodu roznych wątpliwosci zaczelam czytam FM i jest tutaj kopalnia informacji i Waszej wiedzy, mnostwo ...
  5. Elewacja-wizualizacje

    Nie moge jeszcze rozeznac sie w wklejaniu zdjec
    Wizualizacja nr 1 - szary kolor na elewacji frontowej powinien przejsc na elewacje zachodnia ale wtedy bedzie malo bialego...
    I pozostale propozycje.

    Wizualizacja nr 1
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	wizualizacja_mala.jpg
Wyświetleń:	206
Rozmiar:	81,1 KB
ID:	99957
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	wersja 8.jpg
Wyświetleń:	177
Rozmiar:	79,3 KB
ID:	99955


    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	wersja 4.jpg
Wyświetleń:	176
Rozmiar:	79,6 KB
ID:	99951

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	wersja 3.jpg
Wyświetleń:	166
Rozmiar:	79,2 KB
ID:	99948
Strona 3 z 4