dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

kpazdzior

  1. Kanalizacja na poziomie zero

    18 września 2012 zasypano ściany fundamentowe piaskiem:



    22 września 2012 zrobiono kanalizację na poziomie zero:



    Tagi - katalog słów kluczowych: budowa, nowa budowa, zgierz Edytuj Tagi
    Kategorie
    Dzienniki Budowy na Forum
  2. Ściany fundamentowe

    Po dwóch tygodniach podlewania ław postawiono ściany fundamentowe (10-12 września 2012):


    Potem pomalowano dysperbitem:


    Ocieplono styropianem (w międzyczasie zrobiłem przepust na wodę i prąd pod ławami):

  3. Kopanie, zbrojenie ław, zalanie

    28 sierpnia 2012 w JEDEN dzień ekipa pana Majstra wykopała ławy (miła ułatwione zadanie dzięki dobrym gruntom), zazbroiła i zalała betonem towarowym. Byliśmy pod wielkim wrażeniem ich pierwszego dnia w pracy. Oby tak dalej!

    Ławy z chudziakiem:


    Zbrojenie:


    Lanie betonu:
    ...
  4. Pierwsza budowla

    Jak na każdej budowie, i u nas musiała pojawić się sławojka (oczywiście zakupiona od kolegi z Forum), następnie zbiornik na wodę (1m3), gdyż woda bieżąca u nas pojawi się KIEDYŚ.


    Mała dygresja...
    Słowo KIEDYŚ jest ulubionym słowem pracowników decydentów zgierskiego WOD-KANu. Tylko dzięki mojej zawziętości udało się dogadać z WOD-KANem w ten sposób, że my wybudujemy wodociąg ...
  5. Uporządkowanie działki w oczekiwaniu na pozwolenie

    Na początku lipca 2012 zabraliśmy się za porządkowanie działki: koszenie "trawy", usunięcie drzew (które okazały się być drzewami sąsiadów oraz 40letniego 20m fragmentu ogrodzenia od strony sąsiadki, którą namierzałem kilka miesięcy. Szczęśliwie zgodziła się na usunięcie ogrodzenia oraz wycięcie drzew rosnących w linii ogrodzenia. Wszystko jednakże musiało odbyć się wg litery prawa, czyli musiała wystąpić do UM o pozwolenie na wycięcie. Pani z wydziału ...
Strona 1 z 2