dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Dzienniki Budowy na Forum

Wpisy bez kategorii

  1. Ogrzewanie

    Jeszcze w czerwcu ruszylismy z tematem pompy ciepła. Ostatecznie wybrana została IVT. W lipcu zakopaliśmy dolne źródło - 600 mb rury, która o zgrozo!, ma ogrzać nasz dom.

    Zdjęcia gdzies są, ale zanim się odnajda może troche minąc. Póki co znalazłam zdjęcia wyrównanej działki po zakopaniu rur...


    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	pompa.jpg
Wyświetleń:	42
Rozmiar:	92,9 KB
ID:	146805
    Tagi - katalog słów kluczowych: dolne źródło, pompa ciepła Edytuj Tagi
    Kategorie
    Dzienniki Budowy na Forum
  2. Ściany c.d.

    Ekipie podziękowawszy, powrócilismy do tematu murowania. Po dwóch tygodniach dokładnego analizowania błędów, czyt. niezgodności z projektem, poczynionych przy robieniu stropu, ekipa moja prywatna w składzie: mąż i teść przystąpiła do murowania piętra. Oficjalnie jest to poddasze użytkowe, w praktyce pełnoprawne piętro.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	piętro 1.jpg
Wyświetleń:	64
Rozmiar:	94,6 KB
ID:	146803

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	piętro 2.jpg
Wyświetleń:	56
Rozmiar:	93,2 KB
ID:	146804
  3. Ściany

    Daliśmy naszej płycie czas. grzecznie odczekaliśmy 3 tygodnie i zaczęlismy zwozić keramzyt, cement, piasek, betoniarkę.
    Wytyczyliśmy ściany, położyliśmy izolację poziomą i w oczekiwaniu na ekipę zaczeliśmy murować. Ekipa nie przyjechała do dnia dziesiejszego. Ani pierwsza, ani druga, ani trzecia. A my dotarliśmy z murami do stropu. Przy okazji powiekszając 'trochą" jedno z okien tarasowych.
    Do stropu przyszła ekipa. Niestety.
    Ale ten temat przemilczę. ...
  4. Fundament

    Dzięki temu, że projektowanie i formalności trwały dość długo, mieliśmy czas (którego od wbicia pierwszej łopaty już nie mamy) na przewertowanie internetu w poszukiwaniu rozwiązań.
    Jednym z podstawowych była płyta fundamentowa zamiast tradycyjnych ław.

    Ponieważ projekt tego nie przewidywał (mieliśmy już zapłaconą konstrukcję) zrobiliśmy projekt zamienny na fundament. Dostałam namiar na świetnego - jak się później okazało, konstruktora, który - jak jeden z nielicznych ...
  5. Projekt

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	min1.jpg
Wyświetleń:	110
Rozmiar:	50,9 KB
ID:	146421

    Zaprojektowanie domu i załatwienie pozwolenia zajęło nam blisko rok czasu. Zdecydowanie dłużej projektowanie niż formalności. Wiedzieliśmy mniej więcej czego chcemy, ale nie znalazłam projektu, który by spełniał nasze oczekiwania.
    A przerabianie projektu gotowego kosztowałoby nas tyle, co zaprojektowanie od nowa.
    Projekt wykonała pracownia Nastański Tomiczek.

    Założenia były proste: dom ma być wygodny (nawet jeśli będzie ...