dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

dolores

  1. Dziennik Dolores

    Budowa trwa, a my ciągle załatwiamy jakieś papierki. Czekamy na przyznanie adresu technicznego – potrzebny do umowy z telekomunikacją. Tak swoją drogą TP S.A. w naszym rejonie jest monopolistą. Mam przeczucie, że gdyby było inaczej nie padła by propozycja podłączenia linii drogą radiową. Podobno jakość będzie fatalna. Skończyły się spektakularne postępy w budowie kiedy dom urósł w kilka dni. Wydaje mi się, że prace wewnętrzne ciągną się w nieskończoność. Panowie ...
  2. Dziennik Dolores

    Pedros,
    Proszę kieruj pytania do oddzielnego wątku. Ale wywołana do odpowiedzi melduję jak to jest u nas. I tym samym zmusiłeś mnie do napisania konkretów o technologii, o których pewnie w ogóle bym nie wspomniała. :wink:
    Na szkielecie od zewnątrz ułożone są w kolejności:
    - płyta OSB,
    - folia - wiatroizalacja,
    - styropian 5 cm na drewnianym ruszcie,
    - klej na siatce,
    - tynk akrylowy.
    od wewnątrz:
    - wełna,
    - ...
  3. Dziennik Dolores

    Elektryk zasiał niepokój. Po co nam dwie strefy opłat za elektryczność jeśli nie mamy w planie grzejników akumulacyjnych tylko konwektorowe. Mąż spojrzał na mnie z nadzieją, że będę prała i prasowała w nocy ale widziałam, że dojrzewa w nim decyzja zmiany przydziału. Musze kończyć bo trzeba podjąć jakieś decyzje.
  4. Dziennik Dolores

    Rozwiązał się problem doboru glazury i terakoty. Nie musimy już dyskutować czasem odmiennych koncepcji. Odkryliśmy wielką wyprzedaż płytek Marazzi (to było nasze marzenie) i bez dyskusji oraz dużo przed czasem, kupiliśmy je do wszystkich pomieszczeń. A na budowie rozpoczynają się prace instalacyjne. Zanim więc ułożymy wspomniane glazury i terakoty... bierzemy się do roboty.
  5. Dziennik Dolores

    Panowie pokryli już dach. Na konstrukcji położyli płyty OSB, a na to dachówkę bitumiczną. Wygląda pięknie. Komin również gotowy. Przed nami nadal podstawowa sprawa – wykonanie przyłącza wodnego i elektrycznego oraz szambo.
    Przed wstawieniem okien (żeby się nie zniszczyły), ustaliliśmy szczegóły dotyczące instalacji wodno – kanalizacyjnej i elektrycznej. Z tego powodu, oczami wyobraźni, musiałam umeblować kuchnię i łazienki. Hydraulika już gotowa. Powoli ...
Strona 3 z 4