dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Dzienniki Budowy na Forum

Wpisy bez kategorii

  1. Czerpnia i wyrzutnia zewnętrzna…

    Izolacja dosycha ale przy tych temperaturach prawdopodobnie schnie szybciej, jak z kolei rozłożyłem rusztowanie na zachodnie ścianie szczytowej i zacząłem wycinać otwór pod wentylację na czerpnie.
    Zewnętrzny otwór 250mm o od razu redukcja do 200 czyli w izolacji będzie przejście o mniejszego rozmiaru. Był porządek na poddaszu sporo wiercenia w gazobetonie i wycinania wąską piłą otwornicą.
    Na zewnętrznym to samo tylko szary śnieg w lesie, potem dopasowanie i wyrównanie ...
  2. 67 huk roboty...

    Tarasy dwa przechodnie, a dokładnie 67m2 huk roboty. Dekarz przygotował mi pasy nadrynnowe na długości wszystkich krawędzi tarasu po zamocowaniu wszystkich pasów rozpatrzyło się uszczelniania tarasów. Pogada jest przewrotna jak trzeba to jest ciepło ale nie gorąco i tu pojawił się problem, chcąc uszczelnić całości w ciągu jednego dnia. Wszystko ładnie szło do momentu j kiedy temperatura powierzchni nie podniosła się powyżej 20 stopni C’ i wtedy masa zaczęła się pod pacą ...
  3. Cx5

    Rozwiązanie problemów przychodzi samo, spokój i podglądanie często przynoszą zaskakujące rozwiązanie będąc na wyprawie służbowej zauważyłem idealne rozwiązanie.Problem spadającej wody z spustów prosto na kafelki po pewnym czasie skutkowało by wypłukanie fugi a w dłuższym czasie zniszczenie kafelki. Zastosowałem hydro-linę z żeliwa często stosowaną na parkingach i garażach idealne rozwiązanie, woda spadająca z rynny uderza w hydro-linę i za pomocą podłużnych kanałów ...
  4. Blacha do obróbek ...

    Obróbki trochę szeroko wyszły bariery na terasie na garażem, trzeba było podeprzeć 54 cm blachy na płycie OSB. Ponadto dekarz wykonał mi pasy nadrynnowe do wszystkich tarasów.
    Czekałem na tego dekarza prawie miesiąc, kolega kolegi kurczę pieczone pieszczoch z niego tak pogiętych bach nie widziałem. Wszystkie narożniki równo docięte a blachę składa jak origami.


    ...
  5. hydro izolacja

    Trzy tygodnie przerwy na budowie, musiałem wyjechać służbowo, zgrałem od razu z moim powrotem dostawę hydro izolacji. Zabawna rzecz człowiek zamawia paletę z dostawą na plac a kurier dzwoni do mnie żebym mu otworzył bramę bo jest pod blokiem, ładnie pół tony na parkingu chciał mi to zostawić. Do piwnicy mam sobie to zabrać, gdzie wskazane było że na plac budowy %$##%^$, się dostało i po wyjaśnieniu gdzie jest dom przyjechał na plac. Rozebrałem paletę z towaru do garażu ...
Strona 2 z 24