dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

ged

  1. Dziennik Ged'a

    Pierwsze podejście - pierwszy pomysł:

    Link do projektu

    Plus do tego podpiwniczenie pod głównym budynkiem, zmiany w układzie pomieszczeń i stylizacja na koniec XVIII w.

    Najpierw chcę zrobić stan zero i zabezpieczyć. Nie spieszy mi się, raczej skupię się na urządzeniu działki. Rozkopy fundamentowe niestety dadzą się jej we znaki - chciałbym to mieć jak najszybciej za sobą.
    Potem stawiam tą przybudówkę z garażem, ale przerobioną ...
  2. Dziennik Ged'a

    Muszę sobie odpowiedzieć na kilka pytań.

    Działka
    Obok mojej jest łakomy kąsek 34 a. Idealnie pasuje do moich planów. Niestety od niepamiętnych czasów spór o podział majątku spadkowego. Obydwaj "właściciele" chcą ją sprzedać, tylko ona nie jest na nich zapisana - co zrobić? Dzierżawa od obydwóch i dwie przedwstępne umowy kupna sprzedaży z zapisem, że ten który wygra procesy ( może za 100 lat :-( ) mi ja sprzeda? Obydwaj łakomi na kasę - ...
  3. Dziennik Ged'a

    Wczoraj
    Cała męska część rodu pojawiła się na działce. Panie pozostały w domu pilnie warząc obiadową strawę. Kilka minut wcześniej zakupiony został szpadel. Roślinki zostały posadzone. Uczestniczyli w ceremonii wszyscy. Kopali, przytrzymywali, zasypywali, ugniatali i podziwiali stworzone dzieło.

    Dzisiaj
    Tym razem wszyscy wyruszyliśmy podziwiać pracę panów. Owszem roślinki na polu zostały odnalezione - chyba tylko dlatego, że obok nich wbiliśmy ...
  4. Dziennik Ged'a

    Przyjechał mój tata. Przywiózł 4 krzaki z igiełkami. Podobno samodzielnie rozszczepione i wyhodowane. Jadę za chwilę kupić szpadel. Będziemy to SADZIĆ. Nie wiadomo jeszcze gdzie, bo nie mam koncepcji urządzenia działki, ale podobno te krzaczki dobrze znoszą przesadzanie.
    Wczoraj ponad dwie godziny chodziliśmy po MOIM kawałku ziemi i oglądaliśmy. Okazało się, że mam ponad 35 drzewek owocowych, większość czereśnie. Są jabłka, śliwki, orzech, trzy rzędy po 100 m ...
  5. Dziennik Ged'a

    28 listopada 2003 r.

    Po kilkunastu miesiącach poszukiwań, pertraktacjach, kłopotach - mamy działkę. Umowa notarialna podpisana, kasa zapłacona.

    Pierwsze zdjęcie (z przed kilku miesięcy)
    http://murbeton5.webpark.pl/0005.jpg
    Działeczka od brzegu do brzegu zdjęcia, w głąb aż po horyzont.

    Powierzchnia 49a, 44x110 +-, wjazd od północy, 150 m drogą bitą szutrową od asfaltu, tyle samo trzeba ciągnąć gaz, prąd, wodę, ścieki, telefon. ...