dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Może dom w Palisandrach?

  1. Prąd, woda, tron

    Czas leci, prąd, woda, tron, działka skoszona, koparka zamówiona, piasek zwany podsypką, zamówiony.
    Deski i paliki do wytyczenia budynku przyjadą dzisiaj, geodeta po niedzieli wytyczy.
    Na razie poziom stresu w skali 0-10 wynosi jakieś 5.
  2. Woda na działce z własnej studni.

    Ponieważ woda jest na działce dość płytko (1,1m) a wykonanie studni 10m głębokości to koszt ok 1500zł, stanęło na zrobieniu jej przed rozpoczęciem budowy, żeby wody nie wozić, bo szansy na wodę z wodociągów nie mamy w kolejnych 3 miesiącach, a woda musi być.
    Tak więc: dziura, rura, pompa poda i popłynie z węża woda
  3. Prąd budowlany

    Prąd budowlany, to taki drogi luksus na placu budowy, który można mieć, ale bez którego też można się obejść. Inwestycja nie należy do tanich, od razu powiem, że nigdy się nie zwróci to dla tych, co zawsze chcą zwrotu z inwestycji, mało tego, generuje zawsze dodatkowe miesięczne koszty.
    Niby wiadomo, że można wygenerować prąd za pomocą agregatów, podłączyć się do uprzejmego sąsiada podlicznikiem, lub przyjąć na klatę koszty własnego, niezależnego źródła ...
  4. W oczekiwaniu na PnB

    Pogoda piękna, aż chce się coś robić, a tu kicha. Czekać trzeba i już. Ale rączki świerzbią żeby coś pogrzebać, coś zbroić. No to powstaje koncept na wychodek. Co, jak co, ale ten domek stanie jako pierwszy. W miejscu, gdzie docelowo zasadzony zostanie świerk, najpierw stanie TRON. Projekt już narysowany, czas się rozglądać za materiałem. Po uzgodnieniu z kierbudem została wyznaczona odległość od granicy działki 2m to minimum, a że działka duża, to tron będzie. Specjalne ...
  5. Magiczny dzień

    Dzisiaj jest 14 maja 2014r.
    Dzień magiczny, specjalnie na tę okazję zwlokłam się z łóżka o 5:30.
    O 8;00 podpisywałam jakieś magiczne oświadczenia o własności ziemi i inne papiery, które projektant adaptujący zwany przeze mnie awaria przygotował.
    4 komplety zostały odwiezione w wiadome miejsce i oczekiwania ciąg dalszy na PnB.
    Kazał mi odliczać 6 tygodni, podobno wydają dosyć szybko

    No tak, ja już znam te szybkie działania Urzędów, ...
Strona 1 z 2