dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Dzienniki Budowy na Forum

Wpisy bez kategorii

  1. Dziennik Jokera

    Początek grudnia początkiem papierologii !!! :wink: Pierwszy urlopowy dzień w urzędach minął nadzwyczaj gładko.
    Ze starostwa odebrałem mapki w skali 1:1000 do celów opiniodawczych oraz wypisy z rejestru działek sąsiadujących.
    Z jeszcze ciepłymi papierkami pognałem do gminy i złożyłem wniosek o WZiZT. Na wszelki wypadek uwzględniłem garaż wolnostojący (dodatkowo odpłatny).
    Gotowe WZiZT jest przewidziane na początek stycznia. Zobaczymy!
    Złożone ...
  2. Dziennik Jokera

    Powoli czas zacząć się przyglądać projektom. :-? Niesamowicie trudny wybór, do tego czasochłonny. Zdefiniowanie swoich potrzeb, setki projektów do przeglądnięcia, osiołkowi w żłoby dano. :o
    Wjazd na działkę będzie od strony południowej co dodatkowo komplikuje wybór projektu. I co ważne - optymalne usytuowanie poszczególnych pomieszczeń względem stron świata, co też nie jest najłatwiejszym zadaniem, jeśli drogę ma się od południa ... :roll:

    Już ...
  3. Dziennik Jokera

    Hmmm ... już pierwsze schody :( Okazuje się, że nie tak łatwo zaciągnąć kredyt w banku na start budowy - tzn. stan surowy.

    Plan był taki:
    - 20.000 oszczędności + 100.000 kredytu = stan surowy w 2006
    - 150.000 ze sprzedaży mieszkania na wykończenie w 2007 lub 2008

    Bank chętnie udziela kredytu, ale tylko gdy środki własne + kredyt gwarantują zakończenie budowy i ustanowienie hipoteki :(

    Wprawdzie istnieje możliwość ...
  4. Dziennik Jokera

    No więc zdecydowaliśmy się! Wczoraj wieczorem oboje patrząc sobie w oczy powiedzieliśmy sobie TAK :)
    Nie, nie było ołtarza. Będzie budowa !
    A że od czegoś trzeba zacząć, zaczynam od założenia tegoż dziennika :wink:

    Raz kozie śmierć ! A właściwie czterem kozom - tyle nas już jest, stan ostatnio się powiększył dwa miesiące temu :D

    Co mamy:
    - mnóstwoooooo obaw czy podołamy,
    - działkę 1000 m2 pod Tarnowem kupioną ...
Strona 2 z 2