dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

am

  1. Pod lasem

    Problemy ......

    Glazura - wydawało mi się, ze temat wyboru glazury/terakoty mam za soba. Niestety, pan w sklepie pomylił się i dla modelu, który wybraliśmy, nie produkują terakoty w wymiarze 45x45. A ja się uparłem na duże płytki. Tym to sposobem poszukiwania płytek rozpoczynają sie od nowa. Ech to moje planowanie w łeb bierze ...

    Drzwi wejściowe

    Zaczęliśmy od konfliktu. Ja chciałem antywłamaniowe Dierre, żona drewniane z szybką. ...
  2. Pod lasem

    HIPOTEKA

    Woow !!!
    Dzisiaj dostałem zawiadomienie z Sądu o wpisaniu banku na hipoteke nieruchomości.
    Tempo oszałamiajace (niecałe 2 tygodnie).
    Jak tylko przedstawie w banku wypis z księgi wieczystej, bedzie mozna zlikwidować ubezpieczenie kredytu do czasu ustanowienia hipoteki.
    Dostanę zwrot niewykorzystanej składki (musiałem opłacic z góry na cały rok):grin:

    A słyszałem, ze w niektórych sądach w Warszawie mozna czekać ...
  3. Pod lasem

    naiwność...w środę gotówka :grin:....
    Umowę podpisałem. Przy okazji milion innych papierków. No i się zaczęło. Warunkiem wypłaty pierwszej transzy jest .......
    ..............
    ..............

    We wtorek biore urlop i rozpoczynam załatwianie.
    Zaczynam od wizyty w ubezpieczalni - ubezpieczam moją budowę.
    Nastepnie jade do sądu - rejestruje wniosek o wpis na hipotekę
    Kolejny krok - urząd skarbowy - złozenie druku i zaplacenie ...
  4. Pod lasem

    Chyba jednak zostanie olej ...

    Mam fachowca do wykończeniówki - nie jest najtańszy, ale mam do niego zaufanie - zrobił wcześniej tynki.
    Termin rozpoczęcia prac: 1 kwiecień.
    Zaczyna się robić gorąco.

    W pracy prowadziłem kilka sporych projektów z wykorzystaniem Microsoft Project. Stwierdziłem, że wykończeniówka to też niezły projekt ... no i wklepałem to co planuję zrobić do programu.
    Hhmm - wyszło tego trochę. Na razie ...
  5. Pod lasem

    Byłem dzisiaj w firmie od kotłów, zeby zamówić kocioł olejowy, który wybrałem (Viessmann Vitola 200 + zasobnik 160l). Po rozmowach zamiast zamówić, poprosiłem o wycenę kotła kondensacynego na gaz!
    Tak mi namieszali (podłogówka w całym domu), że sam już nie wiem, co mam wybrać gaz, czy olej!!!
    Osiołkowi w żłobie dano ... :sad:
Strona 11 z 20