dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Kaizen

  1. Budżetowy (TCO) z przyciętym budżetem, przy stacji PKP z widokiem na las...

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Temperatury zaczynają straszyć, więc czas zająć się ociepleniem PnG i stropu. A to drugie wymaga ułożenia najpierw instalacji wentylacji.

    1. Zamówiłem już materiał na wentylację na peflex - to, co przykryje izolacja na razie (czyli od skrzynek rozdzielczych). Koszt z dostawą to 3 084,90 zł.
    Najpierw byłem nastawiony na zabezpieczenie wełny folią od spodu. Potem poczytałem i wyszło mi, że to zbędne na monolicie. A teraz się zastanawiam, czy jednak nie dać folii,
    ...

    Updated 31-10-2017 at 22:15 by Kaizen

    Kategorie
    Dzienniki Budowy na Forum
  2. Do PC warto mieć przewymiarowany zasobnik... Naprawdę?

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Rano bierzecie prysznic zużywacie powiedzmy 50 litrów CWU o temperaturze 45* i idziecie do pracy. Z nastaniem tanszej strefy włącza się grzanie i dogerzwa zasobnik wnktórym zdążyła się wyrównać temperatura. Zapytaj swoje źrodła, jaki COP będzie, gdy:
    1. Dogrzewasz z 39* do 45* (czyli gdy masz zasobnik 300l)
    2. Dogrzewasz z 27,5* do 45* (czyli gdy masz zasobnik 100l)
    Teoria? Fizyka w czystej postaci. I specyfika działania pomp ciepła.

    A tutaj praktyczne ...
  3. Budżetowy (TCO) z przyciętym budżetem, przy stacji PKP z widokiem na las...

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Ciekawostka zaokienna - trochę wyjaśnia, jaką wiarygodność ma termometr zaokienny zamontowany we wnęce, w bloku z badziewną izolacją i jeszcze gorszymi oknami. Ten najbardziej z prawej spot to termometr zaokienny który jeszcze z pół stopnia wyższą temperaturę pokazywał.




    A tak wygląda nagrzewanie się podłogówki elektrycznej - kable 15W/mb ułożone co 10cm w warstwie kleju
    ...
  4. Budżetowy (TCO) z przyciętym budżetem, przy stacji PKP z widokiem na las...

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Wczoraj wieczorem zadzwonił elektryk strasząc szkodliwym wpływem wilgoci na rozdzielnię i jej zawartość. Faktycznie wentylacji nie ma, tynki powoli schną A niebawem zabieram się za kładzenie styropianu, kabli a potem jastrych. Więc będzie jeszcze bardziej wilgotno.
    Więc zacząłem się zastanawiać, jaka dalsza kolejność prac do końca roku i chyba zrobię tak:
    1. Elektryk zrobi brudną robotę - kucie i przyczepienie kabli.
    3. Styropian na chudziak i kable.
    ...
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Flir01.jpg
Wyświetleń:	308
Rozmiar:	90,9 KB
ID:	399566  
  5. Budżetowy (TCO) z przyciętym budżetem, przy stacji PKP z widokiem na las...

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Od dłuższego czasu niewiele się dzieje. Pojawiła się papa na dysperbicie.








    Lada dzień wreszcie elektryk zainstaluje rozdzielnię. Poza tym piłeczka po mojej stronie - muszę sam rozłożyć folię i na nią
    ...
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20171023_142653_HC-V700.JPG
Wyświetleń:	319
Rozmiar:	78,9 KB
ID:	399562   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20171023_142731_HC-V700.JPG
Wyświetleń:	316
Rozmiar:	83,9 KB
ID:	399563   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20171023_142741_HC-V700.JPG
Wyświetleń:	324
Rozmiar:	90,1 KB
ID:	399564   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20171023_144640_HC-V700.JPG
Wyświetleń:	383
Rozmiar:	96,4 KB
ID:	399565  
Strona 21 z 31