dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Piotr3k

  1. Lagos II - małe podsumowanie ogrzewania

    Kocioł Lazar SmartFire15 z zasobnikiem 240l pojawił się pod koniec października a 03.11.2017 nastąpiło pierwsze odpalenie. Po odpaleniu pokazała się nieszczelność i była tygodniowa przerwa w paleniu. Na rozpalenie kupiłem 20 worków po 15kg (4 worki Lava po 13,5 zł/worek + 16 worków Barlinka po 15 zł/worek - tutaj trochę przepłaciłem ale potrzebowałem szybko i blisko więc przebolałem). Potem zamówiłem 2 palety Barlinka po 880zł/paleta (czyli 2x990 kg).
    Pellet skończył ...
  2. Lagos II - odpalenie kotła

    W ostatnich dniach października przyjechał zamówiony piec Lazar SmartFire 15 z zasobnikiem 240l. Z opcji dodatkowych zamówiłem sondę lambda i automatycze czyszczenie wymiennika. Zasobnik CWU ma 220l.
    Ze względu na kafelki, zrobione kilka miesięcy temu, musiałem rozważyć czy dodać zdjęcia kotłowni - mam wrażenie, że wybrałem najbrzydsze jakie się dało. Myślałem wtedy, że to tylko do kotłowni więc lepiej, żeby nie były zbyt jasne i żeby były tanie. Teraz bardzo żałuję. ...
  3. Lagos II - elewacja

    W sierpniu 2017 przyszedł czas na elewację. Pominę ile firm miało wejść wcześniej ale w końcu znalazła się firma, która nie wystawiła nas do wiatru i zrealizowała zadanie. Miało zająć 2 tygodnie a zajęło 5 lub 6 ale w sumie i tak się cieszę, że zrobione.

    Ocieplenie systemem KNAUF:
    Styropian Knauf fasada 20 cm
    Styropian do ścian klejony klejem Knauf SM300
    siatka, kołki z krążkami
    na to Knauf klej zbrojony z włóknem SM700
    ...

    Updated 25-10-2017 at 19:41 by Piotr3k

    Kategorie
    Dzienniki Budowy na Forum
  4. Lagos II - sucha zabudowa

    Sporo zaległości a mało czasu więc krótko:

    W styczniu 2017 odbył się montaż stelaży pod WC. W lutym ruszyły prace z płytami GK i ociepleniem dachu. Zdecydowałem się na wełnę Isover Super-Mata, 15 cm weszło między krokwie i na to jeszcze 18 cm. Zamknięcie płytami GK Rigips Pro. Przed zamknięciem sufitów wtaszczyłem na poddasze płyty OSB 25 mm. Z nich powstanie podłoga na poddaszu. Do tego zamontowano schody Fakro
    • schody LWK PLUS 70x130x280
    • schody LTK energy 70x130x280

    ...
  5. Lagos II - wylewki

    3.11.2016 wpadła ekipa od wylewek. Piasek przywieźli sobie kilka dni wcześniej więc od 7 rano ruszyli z robotą. O godzinie 15 było po sprawie.
    Efekt super - w końcu człowiek chodzi po "podłodze". Dom zaczyna przypominać dom.





    ...
Strona 1 z 6