dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Szop

  1. Malkontent w domu z bali

    Jakiś leń chyba mnie osaczył albo co jeszcze gorszego. A może nabawiłem się psychozy maniakalno-depresyjnej i teraz jestem w tym drugim stanie. :wink:
    Ale nie ma tego złego co na dobre by nie wyszło. Na placu budowy zostałem sam o ekipach zapomniałem i dłubię sobie wykończeniówkę. To deseczkę postrugam, to gwoździk wbiję, a to pędzelkiem machnę albo machnąć zlecę.

    Wakacje przyszły i szczęście bo córcia starego ojca wspierać zaczęła a to tym sposobem, ...
  2. Malkontent w domu z bali

    Do nowego domu wprowadziliśmy się 13 grudnia - warunki wojenne. Na podłodze beton, w łazience ścianki prysznica zrobine z folii budowlanej. Wszystkie graty rzucone na parterze, ale domownicy zadowoleni.




    Dopiero gdzieś w połowie lutego 2007 mogła się zjawić ekipa od glazur i tym podobnych nowomodnych wynalazków mających ...
  3. Malkontent w domu z bali

    W połowie października weszły ekipy, nazwijmy to, wysokotechnologiczne:

    1. Od ocieplania poddasza.
    2. Elektrycy.
    3. Hydraulicy.
    4. Stolarz od podłóg i ścianek działowych.

    Żona wzięła i sprzedała mieszkanie - musimy wyprowadzć się do 15 grudnia 2006.
    Ponieważ jestem człowiekiem przewidującym rozpocząłem poszukiwania miejsca pod mostem, aby w miarę komfortowych warunkach przezimować.


    Ekipy trzeba koordynować ...
  4. Malkontent w domu z bali

    9 września 2006, a może trochę wcześniej, wykonawca przyjechał skończyć to co było zawarte w umowie. Po jego stronie leżało doprowadzenie inwestycji do stanu surowego zamkniętego:

    1. Wykonanie ścian szczytowych i kolankowych.
    2. Położenie stropu na parterze.
    3. Położenie legarów na piętrze.
    4. Wykonanie konstrukcji ścian działowych.
    6. Przybicie podbitki.
    7. Wstawienie okien i drzwi na parterze.

    Na te przedsięwzięcia ...
  5. Malkontent w domu z bali

    Ekipa od bali zwinęła narzędzia - powiedzieli do zobaczenia. Przyjadą kończyć jak domek będzie zadaszony.

    Aby zrobić dach wskazane jest aby stały kominy.
    Na budowę kominów umówiłem się z murarzem, który robił mi fundamenty. Dziarski Pan Marek jak powiedziałem mu, że komin będzie systemowy (Leier) stwierdził, że bardzo dobrze bo z klocków łatwo układać. Biedny nigdy nie stawiał takiego komina i efekt był taki, że musiałem na głos czytać instrukcję ...
Strona 2 z 3