dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Majka

  1. Dziennik Majki

    Nobiles /prawdziwie biała/ kryje nieźle ale wcale nie aż tak dogrze jak byśmy chcieli. Teraz kupimy trochę "jedynki" - cieszyńskiej, zobaczymy w innych pokojach jak się sprawuje. Malowanie idzie nam całkiem sprawnie, Tomek maluje sufity, ja ściany i dookoła okien, jeszcze trochę poćwiczymy i możemy zacząć malować zarobkowo :razz:
    Wczoraj zawieźliśmy majstra na budowę, który będzie nam kładł płytki, oprawiał drzwi, parapety, wykańczał schody. Rozłożylismy ...
  2. Dziennik Majki

    Mielismy małą przerwę w budowaniu. Michał /6 lat/ zaraził sie salmonellą w przedszkolu i parę dni spędzilismy z nim w szpitalu na oddziale zakaźnym. Całe szczęście, że mozna było byc razem z dzieckiem. Teraz już jest wszystko w porządku i staramy się pchnąć budowę do przodu. 1 i 2 maj spędzilismy na gruntowaniu ścian. Kupiliśmy farbę białą /Nobiles - pomarańczowe wiadra/ 10l - 29,90zł. 4 takie wiadra wystarczyły na zagruntowanie 600m2 ścian.
    Środki płynne do ...
  3. Dziennik Majki

    W sobotę i przez pół niedzieli malowaliśmy drzwi wewnętrzne.
    Tzn. malowałam ja i moja 10-cio letnia córka. Rozłożyliśmy drzwi na kobyłkach i położyłyśmy pierwszą warstwę lakiero-bejcy Levis'a, kolor tek /ciekawe, że w róznych firmach ten sam kolor trochę inaczej się nazywa/. Puszka 1l wystarcza na 4 drzwi, cena puszki 38zł. Udało się pomalować ich 8 sztuk. Musimy jeszcze je zeszlifować i położyć drugą warstwę. Według nas będą ładniejsze niz malowane fabrycznie ...
  4. Dziennik Majki

    Trudno budować dom, kiedy kompletnie się nie ma czasu. Ostatnio dni maja za mało godzin, noce za krótkie i jak tu myśleć o budowie. Rzeczoznawca zrobił wycenę, piękne 2 egzemplarze, kosztowały nas 800zł /bez faktury/. Bardzo ciekawe wnioski można wyciągną czytając takie opracowania. Np: wartość odtworzeniowa jest wyższa od ceny rynkowej o 35%. zdawałam sobie sprawę, że raczej sprzedając dom nie odbierze sie kwot włożonych w budowę, ale, żeby to była aż taka róznica. ...
  5. Dziennik Majki

    10.04
    Rzeczoznawca był i oglądnął naszą hacjendę. Wycena dwoma metodami ma być gotowa na poniedziałek /na stan obecny i odtworzeniowa/. A tak w ogóle to były ładne "jaja" z rzeczoznawcami. "Doradca klienta" w moim banku uroczyście wręczyła mi listę rzeczoznawców majacych uprawnienia do wycen bankowych, spojrzałam na listę a tam... sami ludzie z województwa śląskiego. Delikatnie nadmieniam, że jesteśmy w małopolsce i "krakusy nie gęsi...". ...
Strona 10 z 12