dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Dzienniki Budowy na Forum

Wpisy bez kategorii

  1. Dziennik Majki

    Obejrzałam sobie dobrze kominek. Olbrzym, waży 240 kg. Rozmiarów też niemałych. Stoi dumny w garażu, ciekawe jak go przeniesiemy do salonu. Według "grubości" ledwo się mieści w drzwiach. Właściwie powinno się kupować kominek przed wymurowaniem ścian
    :razz: Instalatorzy powiercili trochę dziur: 2 pod wyjście w komin /mamy zamontować tam portki/, 3 dziury na poddasze i 3 do piwnicy /nasz kominek ma płaszcz wodny i są pewne związane z tym instalacje/. Wydawało ...
  2. Dziennik Majki

    Transport z kotłem i kominkiem przyjechał. Nie odbyło się bez problemów. Kierowca cofając po naszej drodze wjazdowej zsunął się autem ze skarpy!!! O mało co się auto nie wywróciło. Pierwszy raz słyszę o takiej "sierocie". Wjazd jest szeroki, skarpa widoczna. Musieli wyciągać go "fadromką". Instalatorzy zamówieni na ten dzień oczywiście się nie pojawili, będa dopiero /podobno/ w poniedziałek.
    Druga sprawa "wyszła" przy dospawaniu bramy ...
  3. Dziennik Majki

    Sprawa skrzynki jeszcze nie została rostrzygnięta. Da się zrobić, ale dla Tomka nie jest to rzecz niezbędna. Ja wybiegam myślą w przyszłość /widzę sterty mokrych gazet i reklamówek wcisniętych w zwykłą skrzynkę/ i chciałabym mieć skrzynkę wmurowaną. Myślimy także o bramofonie, nie bardzo wiemy jak rozwiązać ten problem. Mamy dwie furtki, a nie chcemy mieć dwóch słuchawek w holu. pewnie da się podpiąć pod jedną.
    Pracownicy betonują murki pomiędzy przęsłami ...
  4. Dziennik Majki

    Ogrodzenie prawie skończone, tzn słupki i fundament pod bramę.
    Cały wtorek malowałam słupki- wykonane z kątownika - farbą chloro-kauczukową na kolor zielony. Kupilismy taką 3 w 1, wiadro 12l za chyba 200zł. Bardzo wydajne, ale uważajcie, ta farba jest cholernie mocna i nie należy sie nią brudzić. Z rąk można zmyć rozpuszczalnikiem, ale pare kropel z moich włosów zostało usuniętych...nożyczkami. Gimnatyka przy malowaniu spokojnie zastępuje drogie "fitness". ...
  5. Dziennik Majki

    Dawno nie pisałam, ale brak czasu nie pozwalał.
    Mamy już wylewkę w piwnicy, prawie wyschła, ogrodzenie w trakcie. Wyobrażcie sobie 300m długości, 120 słupków. Brama będzie ze słupków kamiennych i sztachetek drewnianych, reszta siatka 170cm wysoka. To robią pracownicy, my pomału konczymy malowanie. Meble kuchenne jednak zamówiliśmy na 4m długości, ale tylko stojące, do tego sprzęt - kuchenka gaz-el. Amica, zmywarka do zabudowy /też tej firmy/, zlewozmywak 1,5 komory z ...
Strona 4 z 12