dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Kalic

  1. Dom mały ale własny

    Aktualnie oczekuję na informację z UG w sprawie drogi publicznej (prywatnej?) ponieważ sprawy potoczyły się w ciekawy sposób. Okazało się, że 15 lat temu, w momencie sprzedaży działki przez gminę, droga była publiczna. Tak w każdym bądź razie wynika z aktu notarialnego zawartego pomiędzy UG a osobą, od której odkupiłem działkę.
    Jestem ciekawy jak to zostanie wytłumaczone? Przeoczenie? Błąd w momencie sprzedaży? Sprzedaż w międzyczasie działki drogowej (czy w ogólne ...
  2. Dom mały ale własny

    Kolejna "kłoda pod nogi" - okazało się, że ta część drogi, przy której jest moja działka, jest prywatna. Czyli kolejna przeszkoda . Swoją drogą - cała ulica podzielona jest na dwie częśći - jedna UG a druga prywatna. W akcie notarialnym mam notatkę, że droga ma bezpośredni dojazd do drogi pulicznej. Więc nie przyszło mi do głowy, że może to oznaczać, że owa publiczna droga jest w gruncie rzeczy prywatną .
    Zaczynam mieć już dosyć tego. Boję się, ...
  3. Dom mały ale własny

    Wczoraj byłem na spotkaniu z architketem. I nieco przygasł mój zapał do szybkiego i sprawnego przebiegu zmiany lokum na domek. Powód: KOSZT.
    Za dokonanie bodajże trzech zmian na parterze w obrysie domu i przeniesienie WC w inne miejsce oraz, w przypadku piętra, likwidacji trzech okien połaciowych dostałem wycenę: 1500zł
    Do tego koszt opracowania projektów rekuperacji oraz pompy ciepła z ogrzewaniem podłogowym doszło 4000zł
    Łącznie 5500zł
    Wydaje mi się, że ...
  4. Dom mały ale własny

    Kolejne kroki zbliżające do rozpoczęcia budowy za mną:
    1/ oczekuję na mapki do celów projektowych (geodeta) z którymi będę składał wniosek o projekt i przyłącze w Wodociągach,

    2/ wstępne spotkanie z firmą budowlaną (głównie w kwestii poprowadzenia przyłączy, ewentualnych zmian w projekcie, omówienia ogólnych warunków podpisania umowy i rozliczeń),
    Tak przy okazji - ciekawe było to, że właściciel firmy stwierdził, że powietrzna pompa ciepła ...
  5. Dom mały ale własny

    Ostatnio dostałem z ENEA potwierdzenie możliwości podłączenia się do sieci. Czekam na informację z PUK (kwestia wodno-kanalizacyjna). Projekt zamówiony - czekam na przesyłkę z biura projektowego.
    W międzyczasie dokonałem małych zmian jakie chciałbym wprowadzić w projekcie.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	rysunek1.jpg
Wyświetleń:	144
Rozmiar:	20,0 KB
ID:	415832

    Zaraz po powrocie z wakacji (czyli pod koniec lipca) chciałbym umówić się z architektem na adaptację projektu do działki. W połowie sierpnia ...
Strona 7 z 8