dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Juwiczówka

projekt według naszych potrzeb, na pewno energooszczędny, choć celujemy w parametry pasywności, dla wygody przewidujemy rozwiązania smart home
więcej na stronie www.juwiczówka.pl

  1. Dzień 486. Aktualności

    Trochę nie nadążam z uzupełnianiem dziennika. Może nie dzieje się za dużo w samym domu, ale inne obowiązki wyczerpują mój czas...
    W głównej łazience już dawno podłączyłem sterowanie do szyby SmartGlass, tylko zapomniałem zaprezentować w dzienniku:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Juwiczówka1.jpg
Wyświetleń:	304
Rozmiar:	87,4 KB
ID:	427877

    W wiatrołapie zabrakło dedykowanego kabla zasilającego matę grzewczą. Tymczasowo sterowanie odbywało się ręcznie przez wtyczkę Jednak przydałoby się zrobić ...
    Tagi - katalog słów kluczowych: rekuperacja, shelly, smartglass, sterownik, łazienka Edytuj Tagi
    Kategorie
    Dzienniki Budowy na Forum
  2. Dzień 350. Potyczki z Frapolem ciąg dalszy

    Przedwczoraj Wykonawca wentylacji ustalił z Producentem rekuperatora, że jednak przyjedzie do nas serwisant. Miałem tylko zadzwonić następnego dnia rano i ustalić pożądany przez nas termin. Zadzwoniłem, ale pracownik Producenta nie był gotów poczynić ze mną żadnych konkretnych ustaleń. Są w trakcie organizacji przyjazdu serwisanta i się odezwą. Wczoraj się nie odezwali, dzisiaj też nie. Moja cierpliwość wyczerpała się. Nie chcę takiego urządzenia, do którego Producent ...
    Tagi - katalog słów kluczowych: brak ogrzewania, frapol, globaltech, rekuperacja Edytuj Tagi
    Kategorie
    Dzienniki Budowy na Forum
  3. Dzień 345. Zadowolony producent rekuperatora

    We wtorek był Wykonawca wentylacji i dokonał sprawdzenia działania. Wyszło jak u mnie, czyli w skrócie urządzenie nie grzeje domu. Po kolejnej wymianie korespondencji jeszcze raz przesłałem wnioski do Producenta:

    1. Ze względu na dużą energooszczędność domu nagrzewnica wtórna o mocy 4000 W wydaje się przewymiarowana.
    2. Rekuperator pracuje optymalnie (ma największy odzysk ciepła) przy najmniejszym przepływie powietrza.
    3. Wymuszanie prawie maksymalnego (ponad 90%) przepływu
    ...

    Updated 21-10-2018 at 22:21 by juwicz

    Tagi - katalog słów kluczowych: energooszczędność, frapol, onyx sky 800, rekuperacja, wentylacja Edytuj Tagi
    Kategorie
    Dzienniki Budowy na Forum
  4. Dzień 341. Serwisowy

    W południe przyjechał wykonawca rekuperacji. Zrobiliśmy różne próby, ale efektu zadowalającego nie uzyskaliśmy. Mają prowadzić intensywne rozmowy z producentem, żeby znaleźć rozwiązanie.
    Do ZWiK zawiozłem dokumenty w celu przygotowania umowy na przejęcie kanału sanitarnego. Jeszcze chwilę rozmawiałem o nieproporcjonalnych kosztach wykonania w stosunku do kwoty przejęcia. Taki mają regulamin Niby mogę nie przekazywać, ale kiedy i czy w ogóle ktoś będzie się chciał ...
    Tagi - katalog słów kluczowych: kanał sanitarny, rekuperacja, rynny, zwik Edytuj Tagi
    Kategorie
    Dzienniki Budowy na Forum
  5. Dzień 187. Zakończenie prac generalnego wykonawcy :)

    Heban zakończył wszystkie swoje prace i w dniu dzisiejszym po podpisaniu protokołu odbioru domu zabrał resztę swoich rzeczy. W oknach pojawiły się klamki i na moją prośbę zostały zamontowane rury odprowadzające deszczówkę z rynien przy tarasie. W wolnej chwili zrobię odprowadzenie do zbiornika na deszczówkę.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	juwiczowka.1537.jpg
Wyświetleń:	145
Rozmiar:	96,0 KB
ID:	413096 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	juwiczowka.1540.jpg
Wyświetleń:	134
Rozmiar:	96,9 KB
ID:	413095

    Ekipa od wentylacji po dwóch dniach pracy dokończyli prace przy kanałach wentylacyjnych, ...

    Updated 15-05-2018 at 22:24 by juwicz (dodanie zdjęć)

    Tagi - katalog słów kluczowych: heban, rekuperacja, stan deweloperski, wentylacja Edytuj Tagi
    Kategorie
    Dzienniki Budowy na Forum
Strona 1 z 2