dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Fidlos_Diablos

  1. Blog budowlany Fidela

    Przekonuję się, że im wyższa specjalizacja fachowców tym lepiej się z nimi załatwia. Niestety kasa też większa.
    Ok. Dekarze działają, na razie robią jedną stronę "na gotowo", mają już pokryte folią, ołacone, deski czołowe przybite, haki rynnowe zamocowane i robą kosze przy daszku.
    Mam cichą nadzieję, że do końca przyszłego tygodnia skończą.
    Zobaczymy!?
  2. Blog budowlany Fidela

    Jeśli Ktoś jeszcze to czyta to WITAM!!!
    Naprawdę długo mnie nie było, nawet bardzo długo. Dużo się zmieniło na budowie i w moim podejściu do budowy. Cały czas brniemy do przodu. Zaznaczam, że słowo BRNIEMY jest jak najbardziej na miejscu i naprawdę należy je podkreślić.

    Stan budowy na dzień dzisiejszy:
    -mury zrobione, łącznie z wykończonymi szczytami, zostało jeszcze podmurowanie okien ścianki działowe na poddaszu i kominy plus otynkowanie tychże, ...
  3. Blog budowlany Fidela

    Długo mnie nie było ;). Jeszcze porządnie nie zacząłem budowy a już wykańcza mnie psychicznie. Spuszczę na to zasłonę milczenia. Podaje dotychczasowe koszty:
    Projekt 1 586,00
    Warunki przyłączenia wod-kan 12,00
    Adaptacja projektu 1 200,00
    Uzgodnienia 92,40
    Zaliczka dla ENEA S.A. 1 171,70
    Dziennik budowy 8,50
    Kopie projektu 35,00
    Koparka 250,00
    Materiały do wytyczenia 90,00
    Wyznaczenie - geodeta 300,00
    koparka ...
  4. Blog budowlany Fidela

    Mam już mapki! 4 egzemplarze. Teraz oczekuję na odpowiedź od architekta. Martwię się trochę tą całą sytuacją z materiałami budowlanymi ale podobno drożeć już nie mają, ale tańsze też nie będą. Czy to prawda, że opłaca się sprowadzić pustaki z Niemiec? Jak ktoś coś wie niech napisze! I wogóle jak ktoś coś wie o materiałach.
    Dotychczasowe koszty:
    -wypis i wyrys z planu zagospodarowania - 70 zł
    -mapki do celów projektowych - 400 zł
    razem - 470 zł
  5. Blog budowlany Fidela

    Po ciężkich przeżyciach w tym tygodniu i odwiedzeniu Augustowa i Doliny Rospudy zawitałem w rodzinne strony.
    W dniu dzisiejszym ot tak przejechałem się na działkę, a tam mi ją geodeci mierzą! Ale się ucieszyłem! Pogadałem z nimi - mapka ma być w przyszłym tygodniu. Potem ruszam do architekta, zobaczymy co z tego wyjdzie. A na budowie zaprzyjaźnionej forumowiczki już wieniec zaszalowany! Się ludzie budują!
Strona 1 z 5