dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Dzienniki Budowy na Forum

Wpisy bez kategorii

  1. Miła chwila - M11 L

    Witam po dłuższej przerwie. Na budowie nic się nie działo więc nie było o czym pisać. Jutro czyli 3 czerwca przychodzi o poranku cieśla do dachu.

    Więźbę mamy od soboty i od tego czasu ja impregnujemy. Krokwie pod dachówkę są tak gigantyczne że nikt z nas się tego nie spodziewał.
    Jedna z największych podczas zrzucania z auta strzeliła jak zapałka :)
    Jej zdjęcie umieszczę potem. Całość impregnowania wyszła nas ok. 500zł. To mniej więcej 2 ...
  2. Miła chwila - M11 L

    Ostatnio niewiele się dzieje... bo i co można robić. Strop sobie schnie.
    Wczoraj murarze wymurowali jeden pustak na stopie i tyle... :-) jeszcze ścianki działowe ale to dopiero po zdjęciu stempli.
    Dowiedzieliśmy się że całość musimy rozszalować we własnym zakresie... niefajnie ale co zrobić.

    Jak zwykle wczoraj zabrakło pustaków... ile? 15 sztuk! Dobrze że sąsiad obok buduje się z tego samego więc pożyczyliśmy :-) Teraz trzeba odkupić albo dogadać ...
  3. Miła chwila - M11 L

    4 dniowy strop :) Mocny jak skała, mało spękany :) Jak na mój gust to jeszcze ze 3 piętra można na nim postawić hehe :-)

    Schody ładne, zabiegowe. Najbardziej podobają się teściowej. Teraz widać że faktycznie ciut wąskie, no ale co zrobić. Trzeba z tym żyć :-)

    Piękną pogodę mamy więc może ciut działka przeschnie.
    Nie wiem czy wcześniej pisałem czy nie, ekipa do dachu ma pojawić się w połowie maja. Oby oby...

    ...
  4. Miła chwila - M11 L

    No i mamy strop :-) Całościowo poszło 25mł betonu. Teraz czas na podlewanie :) Co prawda nie jest ciepło więc nie ma z tym wielkiego kłopotu. Jednak dobrze budować na wiosnę.

    Z tego co widzimy to sporo za dużo mieliśmy drutu... trzeba to będzie teraz sprzedać. Do szalunków zostało użyte ok 4mł drewna i ok 200 stempli.



    ...
  5. Miła chwila - M11 L

    Witam ponownie :)
    No i mamy strop przygotowany pod wylanie betonu (dziś czyli 21 kwietnia - ma być lany). Podobno ma wejść teraz 28m betonu... jakaś masakra :( nie byliśmy przygotowani na taka ilość i na taki wydatek. Na tym stropie to chyba ze 3 piętra można jeszcze wymurować a my mamy tylko skromne poddasze. No ale podobno tak ma być... skoro tak to trzeba się słuchać tych co się na tym znają.

    A oto najświeższe fotki z dzisiejszego poranka:

    ...
Strona 11 z 16