dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Dzienniki Budowy na Forum

Wpisy bez kategorii

  1. Dziennik Anpiego

    20 lipca 2005

    Wczoraj wieczorem pojechałem na budowę i znowu zaczęło lać. Ale tym razem było takie oberwanie chmury, że murarz zrobił sobie fajrant, a jak wracałem, to woda płynęła ulicami strumieniami o głębokości 30-40 cm.

    Mimo takich przeciwności, udało się wczoraj ułożyć jedną ścianę na grubość 6 warstw bloczków. To i tak nieźle, bo murarz kilka razy w ciągu dnia musiał uciekać przed deszczem do szopy.

    Na szczęście ...
  2. Dziennik Anpiego

    19 lipca 2005

    Pogoda dzisiaj mi nie sprzyja. Pochmurno, całą noc kropiło, jedziemy z kierownikiem (mój wujek :)) na budowę, a tu zaraz za miastem zaczyna padać. Im bliżej jesteśmy budowy, tym bardziej pada. Dojeżdżając jesteśmy prawie pewni, że ekipa się zwinęła... a tu niespodzianka - robota wre. Betoniarę przytoczyli, a to wielki i ciężki grzmot 250-litrowy. Robią zaprawę. Folia na ławach rozłożona. Wszystko ładnie pomierzone, ok. 10-tej wmurowali pierwszy ...
  3. Dziennik Anpiego

    17 lipca 2005

    Zaplanowałem sobie, że przyjadę na budowę ok. 8-ej, żeby być przed moją "ekipą", składającą się z murarza i miejscowego pomocnika. Ponieważ murarz mieszka kilkadziesiąt kilometrów od mojej budowy i dojeżdża po weekendzie, myślałem że zdążę przed nim. Okazało się jednak, że muszę jeszcze kupić parę drobiazgów (plastyfikator, pędzel do dysperbitu i nóż do cięcia folii) i przybyłem na budowę o godzinę później. Patrzę, a ...
  4. Dziennik Anpiego

    16 lipca 2005

    Wczoraj i dzisiaj padało po kilka razy. Wczoraj musiałem podlewać tylko raz, dzisiaj nie musiałem. Chyba nigdy tak nie cieszyłem się z deszczu :D

    Poza tym nie mogę się już doczekać poniedziałku - wtedy przyjeżdża mój murarz i zacznie stawiać ścianę fundamentową. Wreszcie mury zaczną piąć się do góry :). Tymczasem zrobiłem małe zakupy:
    - folia fundamentowa do izolacji poziomej między ławą a ścianą z bloczków (zamiast ...
  5. Dziennik Anpiego

    14 lipca 2005

    Murarz i pomocnik mają wolne do poniedziałku, a ja cieszę się z pogody (padało ze 2 razy), ale mimo to wieczorem mocno polewałem beton, bo był już suchy.

    Bloczki na fundamenty są już kupione (czekają prawie od roku), jeszcze tylko do kupienia jest cement (znajomy kierownik odradził mi gotowe zaprawy), folia na ławę (zamiast papy na lepiku), dysperbit i klej do styropianu. Styropian i folia kubełkowa też już kupione. Piasku nie kupuję, ...