dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

dorkaS

  1. Dom z klocków LEGO

    Po przyjeździe do Krakowa byłam przekonana, że pomyliłam strefy klimatyczne. Panowie budujący również wyglądali jakby za chwilę miała ich apopleksja trafić.

    Na słupie pojawiła się skrzyneczka do prądu. Na razie bez skrzyneczki numer dwa, więc prąd pożyczamy od sąsiadów.

    Fundamenty zostały zasypane piaskiem i zostały ułożone rury kanalizacyjne (16 lipca). Następnego dnia podjechała betoniara i wypełniła fundamenty chudziakiem.
    ...
  2. Dom z klocków LEGO

    Przed wyjazdem małżonek zrobił zdjęcie pewnemu gapiowi z pobliskiej lampy. Nie wiem, czy czegoś od nas chciał, ale mam nadzieję, że wybierał się do sąsiadów.

  3. Dom z klocków LEGO

    Bloczki bardzo szybko trafiły na miejsce swojego przeznaczenia. Raptem kilka dni po rozpoczęciu budowy, 9 lipca, nasze fundamenty zaczęły nabierać kształtów. I to bardzo realnych.


    Uprzejmie proszę o zwrócenie uwagi na fosę biegnącą wzdłuż fundamentów. Niewątpliwie będzie to budowla obronna. Chyba, że wymienimy ziemię :) Żeby napełnić fosę potrzeba krótkiego intensywnego deszczu. Woda długo się utrzymuje, nie należy zaprzątać sobie głowy jej częstym ...
  4. Dom z klocków LEGO

    Oryginalna nazwa naszego domu nadana w pracowni Archon to "dom w groszku". Tam zresztą wszystkie domy mają nazwy związane z roślinami. Patrząc jednak na naszą budowę dochodzę do wniosku, że równie poetycko brzmią nazwy "dom w błocie", "dom w madach", "dom w glinie", "dom w szlamie", "dom w wodzie". Wiosną, gdy przyjdzie się tam dostać z pewnością kilka innych nazw jeszcze dojdzie.

    Wiedziałam, że glina ...
  5. Dom z klocków LEGO

    Ciąg dalszy retrospekcji.

    Wylane ławy.



    W międzyczasie pojawiły się bloczki fundamentowe. Bardziej opłacało się je sprowadzić ze Śląska niż kupić w Krakowie. W tle widać trójnóg przygotowany do bicia studni.

Strona 3 z 6