dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

dorkaS

  1. Dom z klocków LEGO

    Jako następny tego dnia wkroczył do akcji pan koparkowy. Był relatywnie tani, dokładny i w związku z tym bardzo powolny. Prace wykopaliskowe zaczął późnym popołudniem i zakończył w egipskich ciemnościach przed północą. Istnieją koparki z noktowizorem? Pewnie tak...
    Tu początki akcji "wykopy":


    Krajobraz po bitwie widziany okiem aparatu dnia następnego jakoś mało do ...
  2. Dom z klocków LEGO

    Gdy już się wykonało pierwszy krok, akcja potoczyła się wartko.
    6 lipca wkroczył do akcji geodeta, zaczęło się odszukiwanie słupków granicznych i działka się nam istotnie powiększyła. Dziesięć lat zrobiło swoje, dróżki się poprzesuwały, jeden słupek wyladował przysypany gruzem na środku "głównej drogi". Po kilku godzinach te, które były na powierzchni ziemi, zostały zaznaczone różowym kolorkiem. Prawda, że ładnie kontrastuje z zielenią?
    ...
  3. Dom z klocków LEGO

    1 lipca 2009 wykonaliśmy kilka niezbędnych telefonów i wstępnie pozamawialiśmy podstawowe materiały na budowę. Nieocenioną rolę jak zwykle odegrało nasze ulubione wysypisko różności czyli Allegro.

    Małżonek uzbrojony w kosztorys Archonu, zrobiony na zlecenie i pod kątem naszego zmodyfikowanego projektu, z wyliczeniami co do jednego gwoździa (dokładność kosztorysu będziemy badać i weryfikować na bieżąco) ruszył na podbój ziem własnych oraz hurtowni budowlanych. ...
  4. Dom z klocków LEGO

    Lato 2008 było czasem wstępnych przymiarek budowlanych.

    Spotkaliśmy się z panem Osiniakiem z cegielni Hoffmanowska w Kraśniku w celu wstępnego omówienia naszych zapotrzebowań względem elewacji. Bardzo sympatyczny pan. Cegły się nam również bardzo spodobały.

    Elewacja ma być wykonana z cegły ręcznie formowanej, chciałam, żeby przypominała mi fasadę domu, w którym mieszkałam w dzieciństwie. Ma być na niej również kilka "koronek" ...
  5. Dom z klocków LEGO

    Oryginalny projekt naszego przyszłego domu wygląda następująco:





    A tak już po adaptacji:


    ...
Strona 4 z 6