dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Bonde

  1. Dom z "Baji"

    Zaległości:

    fototapeta w sypialni:



    ta narzuta jest chwilowa :)

    szaleństwo Żołny - ja tam różów nie lubię, ale Ż. twierdzi że to wrzos (faktycznie aparat nieco przekłamuje):



    ...
  2. Dom z "Baji"

    Ups

    Spojrzałem właśnie na datę ostatniego wpisu. Trochę wstyd. Tym bardziej że w dziennikach innych jak przerwali po zakończeniu budowy wymądrzałem się i wzywałem do działania.

    No cóż. Góra pomalowana, potynkowana i obklejona tapetą. A tak, bo ostatecznie cześc ścian z OSB pokryliśmy g-k i pomalowaliśmy albo obtapetowaliśmy. Inne są otynkowane na gładko lub tynkiem strukturalnym. Która wersja sprawdza się najlepiej będę mógł ocenić po kilku ...
  3. Dom z "Baji"

    Taak. Najedzony i wypoczęty po świętowaniu i błogim leniuchowaniu gotowym do kontynułowania. Ale po kolei. Wiadomo już, że zabrałem się za wykańczanie domu wewnątrz. Pokój Dziedzica dziś zrobiony w 95% czyli gk pogipsowane i pokolorowane. Położone też panele podłogowe i... umyte i ułożone zabawki :lol:

    Kiedy wymurowałem swoją pierwsza ścianę i gdy położyłem panele w garderobie, niemal rozpłynąłem się z samoachwytu. Zresztą pochwałom i podziwom nie ...
  4. Dom z "Baji"

    Tak, tak. Wiem. Wypadałoby się chociaż odezwać. Ale co robić jak stałem się własną ekipą wykończeniową i się powoli wykańczam. Na skosach położone płyty g-k. W pokoju dziedzica na wszystkich ścianach z OSB. Teraz trwa gipsowanie (wrrr) i pierwsze próby kolorów. Dziedzic posłuchał co mu mama czytała o kolorach zdaje się na stronie Duluxa i chce teraz mieć w pokoju trochę dramatyzmu pomieszanego ze spokojem (tak na stronie nazywane sa zestawy kolorystyczne).

    ...
  5. Dom z "Baji"

    Kominiarz był. Wlał trochę otuchy w serce. Co prawda stwierdził, że prawdopodobnie będzie trzeba podniesć komin. Troche to kłopotliwe, ale jak nie będzie wyjścia to co robić. Drugim rozwiązaniem mogłoby okazać się obniżenie wlotu rury od czopucha do komina. U nas jest powyżej czopucha i przez to rura łącząca ma 2 kąty proste. Takie działanie jedna wymaga odłączenia zbiornika cwu, wycięcia otworu na poziomie czopucha i zaklejenie obecnego wlotu.
    Póki co kominiarz ...
Strona 1 z 17