dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Dzienniki Budowy na Forum

Wpisy bez kategorii

  1. Claris i Luke budują Z28 GL2

    Więźba się dalej robi. Kilku błędów nie uniknęliśmy:
    1) cieśla źle wymierzył długości wrębów i podciął kilka krokwi w złych miejscach. Nasłałam im kierbuda, kazał wkleić na klej stolarski te odcięcia [bo cieśle gwoździami zbili], żeby robale nie wlazły. Całe szczęście, że jest to w miejscu, które i tak jest wzmocnione podwójnymi krokwiami - nie będzie dużego osłabienia konstrukcji.
    2) wykonawca za wysoko wymurował ściany szczytowe, tak, że nie zostało ...
  2. Claris i Luke budują Z28 GL2

    Więźba dzisiaj przyjechała :) Na koniec dnia stała już złożona nad garażem, na części mieszkalnej - murłata i płatwie. W dalszej pracy cieślom przeszkodziła... pierwsza wiosenna burza :O
    Poza tym dostałam ofertę Krispolu i jest na tyle atrakcyjna w porównaniu do Hormanna, że na pewno ja rozważymy. Byle szybko, bo czeka się 5 tygodni, a na koniec maja/ początek czerwca chcę mieć SSZ!
  3. Claris i Luke budują Z28 GL2

    Mamy poważny dylemat, może ktoś z nielicznie czytających ten dziennik się wypowie.
    Nasz wykonawca chce już teraz ocieplać nam domek, mimo, że nie ma jeszcze nawet okien.
    Rozumiem te miejsca, gdzie wchodzi więźba i dach, które na tym etapie najlepiej docieplić, ale całość? A potem jak wstawią okna i drzwi bawić się w obróbki?
    Rozumiem argument, że silka wody nie lubi i dobrze byłoby to ocieplić, ale czy zbawi mnie miesiąc czasu do momentu wstawienia okien? ...
  4. Claris i Luke budują Z28 GL2

    Zamówiłam okna! DAKO termix [3 szybowe, ciepłe], białe. Do tego rolety integro z silnikami elektrycznymi, prowadnice białe, pancerz srebrny. Będą gotowe na 21 maja.
    Na finiszu także rozmowy nt dachu - najdalej w poniedziałek zamawiam... dostawa zamówiona na 5 maja.
    Teraz tylko szybko muszę dograć sprawę bramy i drzwi zewn., ale już dzisiaj nie mam siły...
  5. Claris i Luke budują Z28 GL2

    Na dole murują ścianki działowe. Przy okazji wyszło, że jak powiększę wiatrołap jak zakładałam, to łazieneczka wyjdzie kiszkowata. Zdecydowałam więc, że okienka z przodu [to od spiżarni i od kuchni-małe] zmniejszę do 80 cm szerokości. Wtedy będę mogła postawić ściankę dalej. Tak zrobiliśmy - łazieneczka [a raczej WC] wyszło 180 cm długości i 150 cm szerokości. Drzwi są przesunięte maksymalnie w prawo, tak by z lewej strony zmieściła się umywalka - powinno być ...
Strona 3 z 12