dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Dom w którym nie będę mieszkał

  1. Fotki stropu

    Dorzucam kilka fotek ułożonych płyt filigranowych










  2. Filigran na stropie

    Ściany kończą się wieńcem i stropem. Szukam najlepszych rozwiązań użytkowych. A za takie uważam strop monolityczny.
    Wybór padł na strop w technologi filigran czyli prawie strop monolityczny gdzie zamiast deskowania są użyte zbrojone płyty betonowe przygotowane w fabryce zgodnie z projektem na wymiar jako szalunek tracony. Natomiast wieniec wykonałem z kształtek wieńcowych firmy Ergobud. Kształtki nadprożowo-wieńcowe wyeliminowały czasochłonny proces deskowania wieńców ...
  3. Murarka, czyli to co najfajniejsze

    Murowania ciąg dalczy. Oprócz izolacyjności termicznej bardzo zależy mi na komforcie mieszkania. Z tego powodu oprócz pustaków o bardzo dobrych właściwościach izolacyjnych sprowadziłem transport pustaków do ścian akustycznych.

    Są bardzo twarde i bardzo ciężkie. Prawie nie mają drążeń. Jeśli trzeba go przeciać a linia cięcia przebiega przez litą ceramikę to trochę się z tym schodzi. Musiałem kupić specjalny ...
  4. Trochę o porównaniu kosztów

    Cofnę się na chwilę do fundamentów. Buduję dom bardzo nisko energetyczny. Wybrałem tradycyjny sposób na fundamenty czyli ława posadowiona poniżej granicy przemarzania i na niej ściany fundamentowe.
    Innym rozwiązaniem które jest stosowane a którego nie wybrałem jest płyta fundamentowa. Napiszę więc czemu nie mam płyty skoro istnieje teoria, że taka płyta jest tańsza i lepsza pod względem izolacyjności cieplnej.

    Będę stosował tzw rachunkowość kreatywną ...
  5. Likwidacja mostku cieplnego pierwszej warstwy ścian

    Fundamenty skończone to czas na ściany parteru. Dom ma być maksymalnie energooszczędny więc szczególnie trzeba zadbać o wszystkie wraźliwe detale. Jednym z nich jest odizolowanie ścian konstrukcyjnych od fundamentu. Konieczna jest nie tylko izolacja pozioma przeciwwilgociowa ale i izolacja termiczna.
    Na ściany wybrałem materiał o najlepszych parametrach czyli ceramikę. Jako likwidację mostka cieplnego zastosowałem pustaki o najlepszych właściwościach cieplnych jakie znalazłem ...
Strona 2 z 12