dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

SPO_WRO

  1. Dziennik budowy z okolic Oławy (woj.dolnośląskie)

    Pomału idziemy do przodu. Kolejny etap budowy prawie skończony.


    1) Wymurowano i zaizolowano /poziomo/ fundamenty. Vide fotki. Wreszcie zaczyna do pomału przypominać dom a przynajmniej jego podstawę.




    2) po wymurowaniu całości - wysmarowano je dysperpitem to takie czarne coś, na ścianach fundamentowych. Do wewnętrz wsypano piasek. W sumie poszło go, aż 210 ton!
    ...
  2. Dziennik budowy z okolic Oławy (woj.dolnośląskie)

    Ostatnio trochę opuściłem się w pisaniu. Lenistwo postępujące :) to wszytsko przez ten dłuuuugi weekend, ale już nadrabiam:

    1) Mamy prąd!!! Po prawie 2-miesięcznej batali wreszczie Jaśnie Państwo z Energii Pro przysłali pisemko wyrażające zgodę na przyłącze prowizoryczne - oczywiście wykonane w 100% na nasz koszt. Wkurzające było nie tylko długie odpisywanie w końcu jak by nie było w trywialnej sprawie to dodatkowo ponad 2 godziny trwało wydrukowanie umowy do podpisu. ...
  3. Dziennik budowy z okolic O?awy (woj.dolno?l?skie)

    1) W tym tygodniu pierwszy beton został wylany :)

    Konkretnie na ławy fundamentowe. Zaczęło się od kopania rowów :) Najpierw ekipa ambitnie podeszła do sprawy - zjawiając się z łopatami, ale po paru godzinach doszli do wniosku, że ziemia jest zbyt twarda i zamówili na drugi dzień koparkę. Jak mówią tak robią" :) Pod wieczór tego dnia wszystkie wykopy były gotowe. Pojawił się tylko problem z wodą, która w nich się zebrała na jakieś 10-15 cm.
    Następnego ...
  4. Dziennik budowy z okolic Oławy (woj.dolnośląskie)

    To był pracowity tydzień, zwłaszcza w środę dużo się działo. W ten dzień na budowie jednocześnie było chyba z 10 osób, więc prawie tłum :)


    1) Rano postanowiłem objeździć pobliskie betoniarnie. Różnice w cenach 1 mb sięgały nawet 30%. Ostatecznie w firmie w której złożyłem zamówienie uzgodniłem cenę 161 zł za B10, 180 zł za B15 i 190 zł za B20 (+ VAT). Miła Pani postraszyła mnie przy okazji, pomagając mi tym samym w podjęciu szybkiej decyzji ...
  5. Dziennik budowy z okolic O?awy (woj.dolno?l?skie)

    Dziś spotkałem się z szefem ekipy budowlanej. Celem było zaplanowanie dalszych działań w celu sprawnego prowadzenia prac. I tak:

    - jak najszybciej geodeta musi wykonać ostateczne pomiary. Ekipa budowlana - jeśli nie będzie padało - wchodzi już w tym tygodniu i zacznie kopać fundamenty. Z geodetą jestem umówiony na jutro rano. Jeśli będzie kręcił i znów zmieni termin, to powinienem szukać innego.

    - jutro muszę uzgodnić u którego dostawcy będziemy ...
Strona 2 z 3