dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

HenoK

  1. Dziennik budowy domku "prawie" pasywnego

    Komentarze do dziennika budowy domku "prawie" pasywnego

    Z projektem drobny poślizg. Skręciłem nogę i ciężko było mi go kończyć. Jednak wszystkie szczegóły zostały już przemyślane, zostaje przelać je na papier i ... złożyć wraz z wnioskiem o pozwolenie na budowę.
    Na pozwolenie na budowę trzeba będzie poczekać :(, jednak nie znaczy to, że będziemy czekać bezczynnie. Wybór i zamawianie materiałów, ogrodzenie działki, przygotowanie stanowiska ...
  2. Dziennik budowy domku "prawie" pasywnego

    Komentarze do dziennika budowy domku "prawie" pasywnego

    Projekt prawie gotowy, już wydawało się, że nowych pomysłów nie będzie, ale po przeczytaniu analizy leśnego_ludka w wątku GWC - 100 sposobów zmieszczenia jamnika pod szafą chyba zrezygnuję z GWC powietrznego na rzecz GWC wodnego (glikolowego).
    Pod nóż pójdzie też ogrzewanie podłogowe. W zamian za to będzie ogrzewanie powietrzne.
    Pozostałe założenia bez zmian. :)

    c.d.n.
    Komentarze do dziennika budowy domku "prawie" pasywnego
  3. Dziennik budowy domku "prawie" pasywnego

    Komentarze do dziennika budowy domku "prawie" pasywnego

    Minęły kolejne dni. Kończymy wykonywanie projektu.
    Trochę zmieniły się założenia:
    1. Budynek będzie na fundamencie płytowym (płyta gr. 20cm zbrojona dołem i górą). Płyta będzie pełniła jednocześnie funkcję ogrzewania podłogowego.
    2. Płyta fundamentowa od podłoża będzie oddzielona izolacja termiczną - 10cm twardego styropianu i przeciwwilgociową - papa termozgrzewalna ...
  4. Dziennik budowy domku "prawie" pasywnego

    Komentarze do dziennika budowy domku "prawie" pasywnego

    Uzyskanie mapy do celów projektowych nieco się przedłużyło, chociaż z drugiej strony to my geodety nie poganialiśmy.

    Ponieważ nie mamy na budowę domu odłożonych oszczędności, a nie chcemy zaciągać na samym początku dużych kredytów postanowiliśmy budowę rozpocząć po sprzedaży mieszkania. No i tu się zaczął problem. Może gdybysmy taka decyzję podjęli kilka miesięcy wcześnie, ...
  5. Dziennik budowy domku "prawie" pasywnego

    W poprzednią niedzielę wykorzystaliśmy targi budowlane aby zweryfikować ceny i ustalić różne istotne elementy wyposażenia.
    Mamy już warunki podłączenia wody, kanalizacji.
    Dzisiaj dostalismy wypis z rejestru KW o wydzieleniu dla mojej działki odrębnej KW.

    Na każdym kroku trzeba uważać.
    Na mapie do celów projektowych sprawdziłem powierzchnię działki.
    Okazało się, że brakuje prawie 50 m2 działki (ponad 5%). Co ciekawe wcześniej sprawdzaliśmy ...
Strona 11 z 13