dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Dzienniki Budowy na Forum

Wpisy bez kategorii

  1. Dziennik budowy domku "prawie" pasywnego

    Właściwie to powinienem zmienić tytuł dziennika.
    Miał być dom "prawie" pasywny, a wychodzi na to, że będzie to dom pasywny, a może nawet trochę lepiej - dom "zero-energetyczny".
    Przy przeglądaniu różnych technologii, które by do mojej koncepcji domu pasowały natrafiłem na technologię firmy ISOMAX.
    Początkowo nie dowierzałem rewelacyjnym parametrom jakie ta technologia oferuje, jednak pod dogłębnej analizie stwierdziłem, że to musi działać.

    ...
  2. Dziennik budowy domku "prawie" pasywnego

    Jak dziennik, to dziennik.
    Zdaję relację z dalszych poszukiwań działki.
    Dzisiaj obejrzelismy jeszcze inną działkę. Lokalizacja korzystniejsza. Bliżej miasta i w pobliżu wygodna komunikacja autobusowa. Działka jest już budowalana, a nawet opracowany został dla niej projekt budowlany. Realizacja projektu skończyła się jednak na wykopach pod ławy fundamentowe.
    Wadą działki jest linia energetyczna średniego napięcia przebiegajaca nad częścią działki i brak ...
  3. Dziennik budowy domku "prawie" pasywnego

    Właściwie nie jest to już żadna nowość.
    Dom ma być bardzo dobrze izolowany, również od gruntu.
    Ściany bardzo dobrze ocieplone k<0,2 W/m2*K, podobnie jak dach.
    Optymalna orientacja budynku i otworów okiennych do stron świata.
    Wentylacja mechaniczna nawiewno-wywiewna z odzyskiem ciepła + GWC (wykorzystywany również do ochłodzenia powietrza latem).
    Kominek jako dodatkowe (rezerwowe) źródło ciepła (ogrzewanie + ciepła woda).
    Kolektory ...
  4. Dziennik budowy domku "prawie" pasywnego

    Komentarze do dziennika budowy domku "prawie" pasywnego
    Po kilku latach doradzania na forum innym, postanowiłem wreszcie założyć swój własny dziennnik budowy.
    Kilkanaście lat temu też zabrałem się za budowanie domu. Wtedy były zupełnie inne realia. Totalny brak materiałów, zarobki nieadekwatne do cen materiałów, brak uzbrojenia działek, itp. W skarajnym segmencie domku szeregowego został wykonany wykop, zalane ławy fundamentowe, zakupione materiały na ...
Strona 13 z 13