dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

kala81

  1. Dom "Bartek" Karola i Jaras - od początku

    Długa przerwa we wpisach, bo i w działaniu... Z racji tego, że to ja jestem budowniczym w naszym małżeństwie a ja teraz nie ma czasu wszystko stoi :-?
    Mąż niestety ciężko pracuje :-? i nie zamierza nawet palcem kiwnąć...

    Wiem, że to niedobrze, że przez to pewnie nie zaczniemy już w tym roku ale trzeba ważyć obowiązki - na razie uczę się pilnie całymi dniami do egzaminu na aplikację radcowską (30 czerwiec 2007 r.). Nie chodzę do pracy, nigdzie nie chodzę ...
  2. Dom "Bartek" Karola i Jaras - od początku

    Jakby komuś powiedzieć tę cenę pół roku temu (nie mówiąc wcześniej) to by się za głowę złapał, niestety budownictwo w Polsce kwitnie!!! jak ktoś ma cos z tym wspólnego to ma szczyt popytu, a my biedne żuczki płacimy bo nie mamy wyjścia.

    Ale przejdźmy do spraw formalnych.

    Cegły kupione (za pożyczone pieniądze, mamy fakturę więc zrefundujemy to w ramach kredytu na budowę - jest taka opcja, mój doradca kredytowy to potwierdził, co nas niebywale ...
  3. Dom "Bartek" Karola i Jaras - od początku

    Działka jest! jesteśmy państwem na włościach, jak to okrzyknęli nas znajomi. Byli trochę zszokowani naszą decyzją, odwagą, po troszku pewnie też naszą głupotą :wink: Jesteśmy pierwsi w naszym licznym towarzystwie, którzy zdecydowali się na budowę domu, trzeci, którzy posiadają jakąś nieruchomość :D

    Ja jestem trochę przerażona tym wszytskim, przede wszystkim stanem swojej niewiedzy, co zawsze wprowadzało mnie w umęczenie duszy ale jestem optymistką i mam ...
  4. Dom "Bartek" Karola i Jaras - od początku

    Na działkę nie musieliśmy długo czekać, bardzo szybko wpadła okazja kupna działki w mojej rodzinnej miejscowości ( kilkaset metrów od rodziców vel. dziadków :lol: ) od gminy. W przetargu byliśmy tylko my, ja byłam silnie przerażona tą sytuacją, ponieważ od opcji kupna mieszkania do kupna działki przeszliśmy w mig a ja w ogóle się nie orientowałam w temacie.
    Nie mogło obejść się bez zonka - na naszej działce, pięknej, dużej stoi słup elektryczny :oops: ...
  5. Dom "Bartek" Karola i Jaras - od początku

    Mam już działkę, w małej miesjcowości (ok. 4 tys. mieszkańców) 40 km. od Olsztyna.
    Kupiliśmy ją z mężem od Gminy za niską cenę w porównaniu do tego co się dzieje bliżej Olsztyna - ceny oscylują wokół 100 - 200 tys. zł. za 10 arów, my kupiliśmy 11 arów za niecałe 27 tys.
    Nie było to nasze marzenie - chcieliśmy mieszkanie w Olsztynie a może za 10 lat dom na odludziu. Niestety po nieudanej transakcji zakupu mieszkania (z winy okrutnych i oszukańczych właścicieli ...
Strona 3 z 4