dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Dzienniki Budowy na Forum

Wpisy bez kategorii

  1. Dziennik Alicjanki

    15 DNI DO PRZEPROWADZKI

    Uprzejmie donoszę, a jest o czym donieść, że:
    - Zamontowano nam piec z zasobnikiem o ilorazie inteligencji wyższym od naszego z mężuniem łącznie. W sobotę nastąpiła inauguracja funkcji grzewczej a także, co istotne, godzinne szkolenie dla każdego z nas. Wydawało mi się, że wszystko rozumiałam, ale jak po wyjściu specjalistów chciałam zmodyfikować temperaturę pomieszczeń, Vitogas 100 odpowiedział z godnością „ZDALNE STEROWANIE”. ...
  2. Dziennik Alicjanki

    No tak, jak widzę ile wyprodukowałam na temat farby to znaczy, że jednak jestem przewrażliwiona. To jest ten przypadek, kiedy się chce tak mocno, aż się „przedobrza”.
    A tymczasem przecież w sobotę rodzinna ferajna wylała podest ze schodami przed drzwiami wejściowymi, a także taras ze schodami tarasowymi. Przy pierwszych było nieco zamieszania, ponieważ „beton przyjechał zbyt szybko” (relacja świadków) i Marek zamówił go zbyt dużo. Tak więc robota ...
  3. Dziennik Alicjanki

    Co do kominka, to niestety palimy drzewem zupełnie mokrym (bo suchego nie mamy), co więcej palimy też drzewem iglastym (resztki z dachowych łat). Bez tego kominka w domu już nie dało by się wytrzymać przez cały dzień, a tyle spędza Wujek kafelkarz. Tak więc szybę mam zasmoloną na czarno za każdym razem jak się w domu pojawię. Po dłuższych poszukiwaniach okazało się, że najlepiej czyści ją Mr Muscle do piekarników (pianka w spraju). Natomiast trwają ustalenia gdzie postawić ...
  4. Dziennik Alicjanki

    Napięcie rośnie, a każda przeszkoda w tym 24-ro dniowym maratonie jest przez nas podwójnie przeżywana. Tymczasem powinniśmy odczuwać już pewną ulgę, bo przecież fugować podłogę możemy po przeprowadzce, malować od biedy też. Dwa pokoje są już gotowe, nawet łóżko w sobotę przywiozłam dla jednej z dziewczynek. Tymczasem okazało się, że farba którą kupiliśmy, ma o wiele bardziej intensywny odcień, niż na wzorniku. Przynajmniej miała po pomalowaniu. Nie była bowiem ciepło-beżowa, ...
  5. Dziennik Alicjanki

    Z drugiej strony, w świetle jesiennego zmierzchu jaki obecnie mamy, nasz korytarz do sypialni wydaje się promieniować ciepłem. Natomiast biało pomalowane sypialnie stają się sine i zimne. Oczywiście wiem, że bardzo dużo będzie jeszcze zależeć od oświetlenia. Niemniej jednak ta sprawa chybionego koloru nieco mnie przygnębiła. Ponieważ od razu kupiliśmy 30l farby tego koloru, zatem musiałam pokombinować gdzie te litry zużyć. I tak pomalujemy tą brzoskwinią swoją sypialnię, ...
Strona 8 z 23