dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Kon111

  1. Dziennik budowy - "Manuela"

    16.06.2004 Odebrałem dziś warunki techniczne przyłącza gazowego – trochę to trwało, ponieważ gazownicy wyjaśniali jak to możliwe, że na mapkach geodezyjnych nie było przyłącza, a oni przez „nieistniejące” przyłącze dostarczali gaz do budynku, który stał wcześniej na mojej działce i wystawiali faktury. Sprawa w dalszym ciągu nie jest jasna, w każdym bądź razie w gazowni znalazł się protokół odbiorczy przyłącza, wiec gazownia w warunkach uznała mi istnienie ...
  2. Dziennik budowy - "Manuela"

    Cały czas walczę aby termin rozpoczęcia prac ustalony przeze mnie na 1 sierpnia został zrealizowany – jeszcze mam szansę (pozwolenie na budowę potrwa ok. 2 tygodnie, warunki techniczne przyłączy w zasadzie już mam).
    Dziś także geodetka przyznała się, że ma już dla mnie poprawione mapki (oczywiście bezpłatnie) – jutro je odbiorę. Zapytałem ją przy okazji o koszty wytyczania budynku – przy ośmiu załamaniach 280PLN – całkiem OK.
    Kolejna ...
  3. Dziennik budowy - "Manuela"

    14.06.2004 Moje starania o uzyskanie warunków zabudowy zmierzają ku szczęśliwemu (i utęsknionemu) zakończeniu. Telefonicznie sprawdziłem we wszystkich instytucjach wydających uzgodnienia w mojej sprawie, że wszystko jest załatwione i korespondencja do mojego Urzędu Miasta już została wysłana. A ile na tym zarobiła TPSA – aby dowiedzieć się czegokolwiek należy wykonać dziesiątki telefonów, odbijając się od działu do działu, od pokoju do pokoju. W każdym bądź razie ...
  4. Dziennik budowy - "Manuela"

    9.06.04 Właśnie dowiedziałem się, że uzyskałem kolejne pozytywne uzgodnienie dot. mojego wniosku o warunki zabudowy – uzgodnienie z Wydziału Środowiska i Rolnictwa Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego. Co ciekawe dowiedziałem się o tym fakcie od moich rodziców, którzy jako moi przyszli sąsiedzi dostali taka korespondencję – ja jako główny zainteresowany nie otrzymałem nic.
    Tak więc mam już dwa, a czekam jeszcze na cztery:
    - z Wojewódzkiego Zarządu ...
  5. Dziennik budowy - "Manuela"

    5.06.2004 dziś trochę popracowałem przy rozbieraniu budynku gospodarczego, który jeszcze stoi na mojej działce, a koliduje z projektowaną MANUELĄ. Ponieważ stoi w granicy muszę uważać, żeby nie naśmiecić sąsiadom. Wczoraj z nimi rozmawiałem – trochę się przestraszyli, że zniknie wysoka ściana która dotychczas oddzielała ich od naszego placu. Umówiliśmy się, że na razie ściana w granicy zostanie rozebrana do wysokości ogrodzenia, a potem zastanowimy się jak uzupełnić ...
Strona 21 z 25