dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Kon111

  1. Dziennik budowy - "Manuela"

    16.11.2004 Nareszcie mam się czym chwalić. Drugi dzień pracy dekarzy i już mamy ofoliowany i ołacony cały budynek oraz zainstalowanych jest mniej wiecej 1/3 rynien i obróbek - moim zdaniem tempo ekspresowe. Jeśli chodzi o materiały to folię paroprzepuszczalną mamy Lenzingtex DO 102 o paroprzepuszczalności 260-1200 g/m2/24h. Na nią poszły impregnowane łaty i kontrałaty. Rynny wybraliśmy Galeco uPCV 125mm brązowe (rozwarzałem kolor miedziny, ale chyba nie pasowałyby dachówki). Długo zdecydowany ...
  2. Dziennik budowy - "Manuela"

    15.11.2004 Główna wiadomość dnia: dekarze weszli na nasz dach. Osobiście ich pracy nie widziałem, ale podobno wyglądało to jak abordaż naszej Manueli, bo siedmiu ludzi ganiało po dachu jak szaleni. Efekt to prawie cały dach ofoliowany i ołacony w jeden dzień! Takiego tempa jeszcze na naszej budowie nie było. Niestety są i nie zbyt miłe wiadomości: szef dekarzy stwierdził, że w połaciach są zagłębienia - prawdopodobnie główne krokwie narożne ugięły się pod własnym ciężarem. ...
  3. Dziennik budowy - "Manuela"

    11.11.2004 Niestety znów terminy zostały przekroczone. Główną przyczyną jest pogoda - murowanie kominów podczas ulewy raczej odpada. Ale ekipa też zapałem nie grzeszy. W efekcie dekarz w poniedziałek się nie pojawił bo dach nie był skończony. Potem był deszcz, a wczoraj wyjechałem służbowo, więc z popędzania ekipy nici.

    Stan obecny: więźbie brakuje połowy wiatrówki, mały komin skończony, duży w połowie, szczyty lukarn nie wymurowane bo zabrakło cegły, ...
  4. Dziennik budowy - "Manuela"

    3.11.2004 Dziś na naszej budowie praca szła dwutorowo. Więźbę kończyli cieśle sprowadzeni dodatkowo przez "szeryfa", a ekipa główna wyprowadzała kominy nad dach. Jeśli jutro tempo utrzymają to dach bedzie już prawie skończony i gotowy na wejście dekarzy.

    Zakładając postęp prac dzwoniłem dziś do dekarza i ustalilismy, że wchodzi od poniedziałku. I jak sam powiedział, ruszy pełną parą bo pogoda coraz gorsza. A ociepleniowcy dogadani są na środę, ...
  5. Dziennik budowy - "Manuela"

    2.11.2004 No i mamy listopad. W najczarniejszych wizjach nie myślałem, że o tej porze roku nie będzie jeszcze dachu na naszej Manueli. Co prawda więźba jest na ukończeniu, ale tyle jeszcze miałem zamiar zrobić przed nastaniem mrozów.

    Dodatkowo dobiła mnie wiadomość z hurtowni w której kupowaliśmy Silkę (jak się okazało prawdziwa), że i oni i my zapomnieliśmy o uregulowaniu całego jednego transportu Silki – jakieś 3000PLN. Problemu nie robią, bo wina raczej ...
Strona 8 z 25