dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Elfir

  1. Elfir stawia klocka - dziennik

    A tak sobie wyobrażam ogród:

    "Sródziemnomorska" rabata - lawenda, ślazówka turyndzka, buddleja, judaszowiec
    Żywopłot nieformowany - na wysokości domu niewysoki, potem w kierunku budynku gospodarczego coraz szerszy i wyższy z krzewów kwitnących i iglaków
    Staw - raczej basen z betonu. Nad nim mostek.
    Ogród "japoński" - moje ukochane różaneczniki, na ścianie sąsiada ...
  2. Elfir stawia klocka - dziennik

    Tak wyglądają mniej więcej proporcje bryły planowanego klocka (ok. 9 x 12 m) do powierzchni działki:



    A to jedna z moich wersji układu parteru (rysowane w paincie, nie zachowałam dokładnych proporcji):



    Linią przerywaną zaznaczyłam ściankę co do której nie jestem do końca pewna czy ma tam zostać. ...
  3. Elfir stawia klocka - dziennik

    No i po spotkaniu z projektantem - cena indywidualnego projektu ok. 4 000 zł
    Tyle, ze to też standartowy projektant:
    "Pani, ten termomur, to lepiej nie, Ja radze siporeks i styropian - wszyscy tak budują"
    "Po co Pani 20 cm styropianu? Ja robie 12-15 cm i jest dobrze. Jak dom za ciepły to nie jest za dobrze. Ale jak Pani chce to moge i 30 cm styropianu zaprojektować."
    "Po co będzie Pani budować w granicy? Lepiej postawić tam garaż i dom ...
  4. Elfir stawia klocka - dziennik

    TŻ zdołał namówić, pod wpływem mojego marudzenia, rodziców na wpisanie w granice budynku gospodarczego.
    W środę spotkanie z projektantem domu!
    Podobno dostanę też po uszach od pre-teściowej za buntowanie syna.

    Tutaj link do komentarzy
  5. Elfir stawia klocka - dziennik

    Becia - suszę mu głowę, ale to jego rodzice, nie chce kłótni z nimi. Poza tym on wychodzi z założenia, że z rodziną zawsze się dogada na temat korzystania z budynku gospodarczego.

    Acha, komentarze są założone - w pierwszym poście jest do nich link. :)
    Ze względu na ograniczenia ilości znaków, nie zmieścił mi się link w podpisie.
Strona 10 z 11