dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

przemoch

  1. Wolnoć Tomku w swoim domku

    w sobotę była piękna pogoda, po raz pierwszy zabrałem rodzinkę nie na działkę lecz na budowę. Tak się prezentuje (prezentował) plac budowy :

    widać kołki powbijane przez geodetę, a oznaczające osie ław fundamentowych (połączone białą linią).

    A tu mali inwestorzy weryfikują prawidłowość tyczenia :
    ...
  2. Wolnoć Tomku w swoim domku

    Już widać, że coś się dzieje :D , humus ściągnięty, osie wytyczone, w poniedziałek, początek prawdziwych prac budowlanych, wykopy, przygotowanie zbrojenia, we wtorek poleję się beton. Działkę odwiedzi też Pani Inspektor. Dzisiaj też podpisałem umowę z wykonawcą i wpłaciłem zadatek. A poniżej fotograficzna dokumentacja dzisiejszych prac :

    ...
  3. Wolnoć Tomku w swoim domku

    Dzisiaj początek robót budowlanych zatem zafundowałem sobie urlop, a co tam :D, i tak mam jeszcze do wykorzystania 22 dni - zawsze mi tego urlopu zostaje, ale chyba tym razem będę wiedział co z nim zrobić.

    Dzień zaczęliśmy od wizyty w banku aby wypłacić pieniądze przeznaczone na zaliczkę dla wykonawcy. Z pewnych względów chciał mieć gotówkę a nie przelew, i ja to rozumiem. Ale do cholery nie jestem w stanie zrozumieć jak można wypłacić pieniądze z mBanku ...
  4. Wolnoć Tomku w swoim domku

    byłem dzisiaj w w banku, konkretnie w mbanku, problemów z kredytem nie będzie, niestety, od 3 tygodni zmieniła się wysokość marży banku. Szaleństwo na rynkach finansowych spowodowało wzrost z 1% do 3.3.%, efekt jest taki, że kredyt we frankach jest oprocentowany na 7.9% a w PLN na 10.5%. Masakra. Wczoraj dostałem zaktualizowany harmonogram spłat dla rok temu zaciągniętego kredytu w CHF na zakup działki - oprocentowanie 4.38. Kredyt muszę wziąć, nie będę czekał z budową na ...
  5. Wolnoć Tomku w swoim domku

    wróciłem właśnie do domu ze spotkania z geodetą, jutro ma wytyczyć obszar do ściągnięcia humusu, Pan koparkowy umówił się ze mną na środę na działce o 7.00 ( :-? chyba będę się musiał przyzwyczaić do wcześniejszego wstawania), do końca tyg. geodeta wytyczy osie.

    Jeśli jutro w banku będzie ok. to w środę podpisuję umowę i w poniedziałek ruszamy dalej z fundamentami.
Strona 11 z 18