dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Luk_Ewa

  1. Dziennik Ewy i ?ukasza

    1. Udało nam się wreszcie dokończyć sadzenie tuj i krzewów w obu skarpach wzdłuż ogrodzenia. Tuż przed porodem kupiliśmy 47 tuj, kilkanaście jałowców płożących, kosodrzewin i krzewów i .... zamiast sadzić pojechaliśmy do szpitala.... :) Jak się okazało "efekt Hani" spowodował opóźnienie w sadzeniu tych roślin o ponad miesiąc... Nie był to jednak miesiąc stracony, a obecność Hani wynagradza nam wszystkie opóźnienia na budowie! Skarpa po obsadzeniu wygląda tak:
    ...
  2. Dziennik Ewy i Łukasza

    Długo nie pisałem, a oto powód tej dłuższej nieobecności w dzienniku:



    13 maja 2009 roku przyszła na świat nasza córeczka Hania! I wszystko się zmieniło... A co się tyczy budowy, to skutek jest taki, że prace postępują wolniej niż dotychczas, co nie znaczy, że nic się nie dzieje. Poniżej relacja z ostatnich 6 tygodni.
  3. Dziennik Ewy i ?ukasza

    6 maja
    zgodnie z planem o 8.30 zjawił się na placu budowy nasz niezastąpiony wirtuoz koparki, pan R. Zadanie: niwelacja terenu wokół domu, usypanie tarasu. Efekt przeszedł nasze oczekiwania. Myślałem że uda się tylko trochę podnieść teren od strony tarasu, wybrać ziemię pod wiatą z tyłu domu i nadsypać trochę od frontu. A tu się okazało, że wokół domu mamy pas terenu o równej powierzchni - tej samej co na tarasie - a pod płotem powstała fantastyczna skarpa, która ...
  4. Dziennik Ewy i Łukasza

    Poniedziałek, 27. kwietnia - ekipa wylewkarzy dokończyła wylewki na parterze i w garażu. Wyszło od 6,5 do 8 cm. Tak wygląda nasz jastrych na parterze:




    Żeby nie było zbyt pięknie, to po wylewkach ostatecznie potwierdziły się nasze obawy co do wysokości nadproży drzwi wewnętrznych na parterze. Od początku wiedziałem, że nasz ...
  5. Dziennik Ewy i Łukasza

    23 kwietnia - zdążyliśmy z instalacją podłogówki przed czwartkiem, 23.04 !!! W środę siedzieliśmy do godz. 22 kończąc instalację i robiąc próbę szczelności, podczas której okazało się, że śrubunki na taśmie teflonowej jednak nie są w 100% szczelne i trzeba było wrócić do starej i sprawdzonej metody uszczelniania za pomocą konopii! Przy kolejnej próbie, kiedy już myśleliśmy że wszystko jest ok. i strzałka manometru zatrzymała się na 3 barach okazało się że z ...
Strona 3 z 11