dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Dzienniki Budowy na Forum

Wpisy bez kategorii

  1. Spóźniony dziennik Czupurka

    Rok 2005
    14 kwiecień
    trawnik - no, trochę za szumnie powiedziane, więc na początek - walka z terenem. Od rana przyjechał rolnik: najpierw traktorem z pługiem orał i orał, aż maszyna dęba stawała, tak u mnie skaliście. Potem leciał glebogryzarką, co by rozbić te wszystkie grudy. Facet biedził się 3 godz. ale i kazał sobie nieźle zapłacić (3 stówki poszły sobie precz).
    Zrobiło się równiej, choć do ideału baaaaardzo daleko.

    15 kwiecień
    Teraz czas rozpocząć ...
  2. Spóźniony dziennik Czupurka

    Rok 2005
    06 kwietnia
    ogrodzenie - firmy wybrane, część materiału już zakupiona, prace rozpoczęte. :lol: Kupiłam siatkę i słupki ocynk + pcv. Miejmy nadzieję, że trochę postoi. Ceny: siatka 6,90m2, słupek pośredni 31,45zł/szt i inne. Razem na 140mb materiału na ogrodzenie pójdzie ok. 4,8k.
    A tak na marginesie - gdybym miała decydować o zakupie siatki tylko na podstawie rozmów z przedstawicielem to,..... nic bym nie kupiła. :-?
    Facet bez ikry i zaangażowania. ...
  3. Spóźniony dziennik Czupurka

    Rok 2005
    31 marca
    Za oknem zrobiło się całkiem wiosennie, więc i my wprowadziliśmy małe zmiany do harmonogramu prac.
    Najpierw robimy porządki na zewnątrz + ogrodzenie, łazienka za miesiąc-dwa (rękami i nogami bronię się przed czekającym mnie znowu sajgonem związanym z kafelkowaniem tego przybytku).

    Na początek porządki - kontener na gruz i takie tam + kopara która to, wrzuci do pojemnika.
    Firma podstawiła zamówiony kontener 6m3 - kopara wrzuciła 4 łychy ...
  4. Spóźniony dziennik Czupurka

    Rok 2005
    21 marca
    Tak urlopu się zachciewa! Nic nie robienie marzy! Nie ma tak dobrze.
    Kolejny weekend minął nam bardzo pracowicie.

    W sobotę punktualnie przyjechały zamówione meble firmy BRW:
    - kanapa, fotele, stolik dla syna
    - łoże i 2 szafki nocne dla dorosłych
    Mebli niby mało, a wszystko oprócz kanapy syna, przyszło w paczkach czyli "Adam Słodowy - zrób to, sam" - więc do dzieła. :P

    Pierwszy zgrzyt ...
  5. Spóźniony dziennik Czupurka

    Rok 2005
    17 marca
    Tak, niezaprzeczalnie widać, że mała przerwa w pracach wykończeniowych bardzo mi się przyda, bo zaczynam być (znaczy jestem) już mocno zmęczona, a przy tym zakręcona jak słoik. Przykład z ostatnich dwóch dni:
    16.03.05 godz. 14-sta dzwoni majster:
    - proszę po pracy kupić ostatnie 2 listwy, 2 zaślepki i 2 narożniki (sklep nr 1) oraz 1 listwę aluminiową (sklep nr 2). Nie ma sprawy. Po pracy wpadam do sklepu nr 1, gdzie sprzedawca pyta:
    - ile jeszcze ...
Strona 4 z 18