dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Amelia 2

  1. Powrót do korzeni czyli buduję Planetę 2

    Do zimy kopałam, przesadzałam, warzywka uprawiałam,chałupkę malowałam i patrząc na emerytki z sąsiednich działek sądziłam że tak upłynie mi reszta życia :wink: Przewiozłam trochę swoich roślinek, ale niestety, mój ukochany świerk Acrocona i sosna oścista nie przeżyły tej przeprowadzki :cry: a świerk Inwersa, świerk kaukaski Aureospicata, cyprysik nutkajski Pendula, brzoza płacząca Gracilis były zbyt duże żeby je przesadzić :roll:
    Pewnej soboty wczesnym rankiem ...
  2. Powrót do korzeni czyli buduję Planetę 2

    Najtrudniej było rozstać się z psami :cry: podwórkowa rottwailerka trafiła do moich rodziców - stała się prezentem na Dzień Matki ale kanapowcowi dogusiowi musiałam znależć inny dom :cry: :cry: Długo nie wytrzymałam, bo u mnie zawsze jakiś czworonóg szwendał się po domu i kupiłam stworzonko małogabarytowe ,
    które w dodatku dwukrotnie ulęgło po 5 dzieciaczków :lol:
    W lipcu ...
  3. Powrót do korzeni czyli buduję Planetę 2

    To był pierwszy poważny kryzys w moim życiu-kryzys wieku średniego małża- gdy nadeszła 40-tka zaczęło się: siłownia, bieganie, farbowanie siwizny, w końcu 18 lat młodszy model, któremu trzeba było zapewnić luksus :x
    co nas nie zabije, to nas wzmocni, kupiłam 2 mieszkania, jedno do wynajęcia, drugie dla siebie, w domku rodziców -którzy już wcześniej poczuli zew natury i wyprowadzili się na odludzie przy lesie, gdzie wybudowali fermę-prowadziłam skromną działalność gospodarczą ...
  4. Powrót do korzeni czyli buduję Planetę 2

    Wybrałam nowatorski jak na czasy klocków projekt W-0116 - ale w czasach gdy nie znano jeszcze folii paro-i-wiatroizolacyjnych, pianek uszczelniających, ogrzewania podłogowego, ocieplenia podłogi itp. takie rozwiązanie gdy dach był jednocześnie sufitem sprawiało,że wiatr hulał po chałupie a na ścianach od sufitu widać było ciemne smugi :x Nawet kominek nie pomagał bo całe ciepło szło w eter. Nie spiesząc się budowałam 6 lat, wystając nocami w GS-ach po materiały, wykorzystując ...
  5. Powrót do korzeni czyli buduję Planetę 2

    Gosiek33, namówiłaś mnie wreszcie do założenia dziennika. Przymierzam się od kilku miesięcy ale przedsięwzięcie to poważne, a najgorzej jest zacząć, reszta sama się potoczy :lol:
    Przodkowie moi wywodzą się z wielkoobszarowych ziemian, jeszcze i dziadkowie mieszkali na wsi gdzie chętnie spędzałam całe wakacje. Co jakiś czas przywiozłam do miejskiego domku moich rodziców jakieś zwierzątko - kotka, koguta, chciałam koniecznie źrebaka upchnąć w tatowej Warszawie ...
Strona 49 z 49