dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

kasia i mat

  1. Dom Kasi i Mata...

    Od wczoraj mamy szambo :D Nie obyło się bez szambowych turbulencji, głównie ze względu na bardzo wysoki poziom wody. Ale po kolei.
    Wreszcie-Teść wczoraj jechał na działkę, kiedy dostał telefon od panów od szamba, że nie mogą go ugruntować (ogromne betonowe szambo, pewnie kilkutonowe). Szambo ma swoją drogą pojemność 10 m sześć. (dwukomorowe, przelewowe czyli 2 X 5m sześć). Szambo wciąż wypychało, więc zdecydowali się wywieźć więcej gliny, a w jej miejsce wsypać ...
  2. Dom Kasi i Mata...

    Dobrze mi zrobiło napisanie przedpołudniowego posta. Od razu w sumieniu się coś ruszyło :) i dziarsko nie znajdując sobie absolutnie żadnych wymówek ruszyłam do grzebania we wnętrzach (cała robota zawodowo-domowa leży...ogród też wciąż leży). Niemniej jakoś już zaczynam widzieć te kolory, więc może ta kolejna wizyta w Polsce okaże się tylko przypieczętowaniem rodzących się inspiracji?Daj Boże, daj!!!Bo jak to spieprzymy - niby zawsze można przemalować - to będę wyć ...
  3. Dom Kasi i Mata...

    Ogrodu wciąż nie ruszyłam. Dziś miałam nawet sen o sadzeniu maciejek i marchewki (na Boga w jednej grządce!). To "wypieranie" tematyki ogrodowej zaczyna mnie psychicznie dowalać :) Muszę się za to zabrać.

    Mamy zgryz z płytkami do kuchni. Jakiś czas temu wybór padł na La Faenza Amazonia

    Ale teraz jakoś znowu nie do końca nam się to składa w kuchenna całość. Blaty ...
  4. Dom Kasi i Mata...

    Mam zgryz...ogrodowy zgryz :( Jestem typowym dzieckiem miejskiego betonu z kilkoma wiechciami zasadzonymi przez spółdzielnię pod oknami. O posiadaniu własnego ogrodu nie mam pojęcia. Mało tego, jakoś nigdy w klimaty "przesadzania kwiatków" mnie nie ciągnęło, ale być może to jakiś wtłoczony sobie do głowy opór, bo nigdy tak na dobrą sprawę nie miałam gdzie tych kwiatków przesadzać.

    Ty Mężu Mądry powiedziałeś kiedyś: planowanie domu było moje, ...
  5. Dom Kasi i Mata...



    A co to takiego? :)
    A to nasza studnia...Dorobiliśmy się niedawno. Co prawda na zdjęciu jej nie widać, bo po pierwsze jest przykryta czymś co było niedawno jeszcze naszą "bramą", po drugie jest taka ciemna, że nie miałam pojęcia jak jej trzasnąć fotę. Po trzecie - na swoje usprawiedliwienie - jak robiłam te zdjęcia, to strasznie lało i od tego deszczu motywacja fotograficzna ...
Strona 1 z 6